Bourjois, Flower Perfection, Fond de Teint (Podkład do twarzy)

Powiększ Bourjois, Flower Perfection, Fond de Teint (Podkład do twarzy)

Zgłoszony przez BubbleGum0017

Dzięki ultralekkiej formule fluidu, podkład Flower Perfection przedłużający młodość skóry, wyrównuje koloryt skóry i tuszuje niedoskonałości. Jedwabista konsystencja nadaje skórze niesamowitą miękkość. A ponieważ piękna cera wymaga ochrony, dodano filtr SPF 15, aby ochronić młodość komórek.
Gładka i piękna cera - taki efekt będzie trwał aż przez 16 godzin! Wzbogacono go w wyciąg z dzikiej azalii, który jest odporny na najbardziej ekstremalny klimat i ceniony za jego właściwości regeneracyjne.
Formuła podkładu Flower Perfection przedłużająca młodość skóry jest chroniona przez szklany flakon, który ułatwi Ci wybór właściwego odcienia! Aż sześć odcieni dla każdej karnacji!

Cena: 55,99zł / 30ml
/s/

• Nie taki perfekcyjny
  • Kupiłam go w Rossmannie w październiku, cena sugerowała, że nie będzie to pierwszy lepszy podkład, ale jak to bywa z podkładami po raz kolejny rzeczywistość okazała się mniej kolorowa niż zapewnienia producenta.

Dotychczas trafiałam na podkłady o rzadszej konsystencji, Flower Perfection jest zdecydowanie gęstszy od większości swoich kolegów zalegających na drogeryjnych półkach. Właściwie można nazwać go kremowym i chociaż nie używałam go latem jestem pewna, że nie będzie dobrym wyborem na tę porę roku. Cery tłuste niech trzymają się od niego z daleka. Z kolei sucha cera zyskuje dzięki niemu dodatkową ochronę.

Kilka słów o kryciu Maskowanie drobnych żyłek i zaczerwienień jest dla niego prostym wyzwaniem, ładnie wyrównuje koloryt mojej skóry, ale głowę daje, że większym problemom nie podoła.

Nie pamiętam niestety ile Bourjois proponuje nam odcieni, wydaje mi się, że około pięciu. Ja posiadałam wariant Vanillia Clair, który na moje nieszczęście wpadał w kolor żółty.

Trwałość - głównie ona jest przyczyną niewysokiej noty. Nie mogłam nie być surowa, jeżeli podkład mający utrzymywać się 16h nie realizuje tej obietnicy nawet w 1/2. Po 4,5 godziny widać już ubytki i makijaż nadaje się do poprawy.

Jest jeszcze uroczy stempelek- uroczy choć bezużyteczny. Próbowałam go okiełznać kilka razy, jest kompletnie zbędny, wolę zdać się na własne palce. Chłonie strasznie dużo podkładu, w efekcie twarz wygląda na nieumalowaną. Pozostałe jego niedogodności można by mnożyć: nie ten kształt, nie ta wielkość, nie ten materiał.

Używam tego produktu od: 3 m-cy

Chcesz pochwalić ToniaZhivago za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale zmienny
  • Typ mojej cery: wrażliwa, mieszana, trądzikowa,
    Używam odcienia: 51 vanille clair

Zalety:
    - brak efektu maski - bardzo dobrze dopasowuje się do koloru skóry (51 jest idealny - jasny, ale nie bladolicy)
    -bardzo ładnie pachnie
    - faktycznie kryje (ale o kryciu też w wadach)
    - nie czuć go na twarzy, jest aksamitny
    - skóra wygląda zdrowo, jest jakiś efekt
    - cena (szczególnie ta na allegro)
    - nawilża

Wady:
    - nie zbyt trwały (maks 4h - producent obiecuje 16 - żart)
    - krycie jest dobre na samym początku, po ok 4h już widać niedoskonałości
    - BRUDZI jak szalony, po aplikacji trzeba umyć ręce bardzo dokładnie; nie wspominam już że jeśli dotknie się telefonem do twarzy to jest cały w podkładzie, cały. kołnierze, spodnie - wszystko jest brudne jeśli natrafi na choćby śladowy kontakt z podkładem.
    - mam wrażenie, że źle wpływa na cerę wrażliwą, psuje jej kondycję
    - gąbka to jakiś absurd, zajmuje miejsce i jest do niczego nie przydatna

Jest to podkład na zimę/jesień.

Efekt matujący: nie umieszczam tego ani w wadach ani zaletach - podkład matuje owszem, ale nie jest to typowy mat, skóra jest nieco rozświetlona - dla mnie to plus podkładu, inni mogą to odebrać jako błyszczenie.

Chcesz pochwalić b_eatrycze za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych podkładów.
  • Od dłuższego czasu szukałam podkładu odpowiedniego dla mojej cery. Kilka tygodni temu zupełnie przez przypadek znalazłam się w Hebe, gdzie dostrzegłam ten podkład. Początkowo odstraszyła mnie cena, jednak ostatecznie postanowiłam zakupić ten produkt. Już po pierwszym użyciu byłam zadowolona.

Plusy produktu:
    +odcień idealnie pasuje do mojej karnacji (vanille clair)
    +ciekawy kształt pojemniczka z dodatkową gąbką
    +przyjemny zapach podkładu
    +podkład utrzymuje się dosyć długo, jednak nie do 16 godzin
    +lekka formuła
    +łatwo się rozprowadza
    +powoduje, że moja cera jest minimalnie nawilżona, miła w dotyku
    +wystarcza na bardzo długo

Minusy produktu:
    -cena, jest to chyba jedyny minus. Cena naprawde jest wygórowana i nie każdy może sobie pozwolić na to, aby zakupić ten podkład.

Póki co, ten podkład jest moim numerem jeden

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pół jednego 30 ml opakowania

Chcesz pochwalić Elena7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszanie uczucia
  • Firmę Bourjois bardzo lubię, mam do niej słabość. To mój pierwszy podkład tej firmy kupiony z wielkimi obawami, bo w Internecie jest wiele sprzecznych opinii.

+ najbardziej bałam się, że podkład ściemnieje, ale na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, więc to duuuuży plus
    + jest bardzo wydajny, jedna pompka wystarcza mi na całą twarz, uwielbiam to, nie muszę się paćkać z kombinowaniem czy jeszcze pół pompki, ćwierć pompki czy nie wiadomo ile. Po prostu porcja jest idealna
    + przyjemnie pachnie
    + ma wykończenie półmatowe, czyli takie jakie najbardziej lubię
    + cena, kupiłam go w drogerii internetowej za około 35 zł
    + ma dosyć wodnistą konsystencję co ułatwia aplikację i o dziwo, przy tej konsystencji, ma dobre krycie, ale...

- no właśnie, jest to podkład, który na twarzy po prostu widać, ale najbardziej to, że wchodzi w pory
    - 16 godzin trwałości to chyba kpina, kilka godzin to maks

Jednym słowem jest to podkład, który należy wypróbować samemu, bo opinie o nim są bardzo sprzeczne. Mimo wszystko polecam wypróbowanie tego fluidu osobom, które nie mają większych problemów ze skórą. Myślę, że cera z większymi problemami będzie po nim wyglądała jeszcze gorzej.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nnatkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • ZNALAZŁAM SWÓJ IDEALNY PODKŁAD,mam cerę tłustą wiec potrzebowałam podkładu który dobrze matuje,nie wysusza (nie podkreśla suchych skórek) i świetnie kryje. Zakochałam się w nim od pierwszego użycia.

Plusy:
    -matuje
    -nie zatyka porów
    -nie podkreśla suchych skórek
    -opakowanie
    -naturalny efekt
    -zapach
    -dobrze nawilża

Minusy:
    -lekko sie ściera
    -musze poprawić strefe T w ciągu dnia
    -cena

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, jestem w trakcie 2

Chcesz pochwalić patisserie za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny podkład
  • podkład jest fajny, ma dosyć mocne krycie i długo się utrzymuje, twarz po nim nie świeci się aż tak bardzo. Miałam kolor clair beige, który miał jednak trochę zbyt ziemisty odcień ale ogólnie podkład bardzo dobry.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 0 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klaudia1klaudia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla każdego coś dobrego
  • Podkładu Bourjois Flower Perfection używam od paru lat naprzemian z innymi podkładami. Jest on często wyborem nr 1 ponieważ to jedyny podkład który jest idealny zarówno dla mnie (młoda cera) jak i dla mojej mamy (dojrzała cera z poszerzonymi porami i widocznymi naczynkami).

Zalety:
    - Bardzo dobrze maskuje zaczerwienienia na skórze
    - Matuje
    - Pokrywa naczynka
    - Nie zatyka porów
    - Ładny zapach
    - Wydajny

Wady:
    - Ze względu na swoje właściwości pokrywania wszystkich niedoskonałości cery, nie jest typowym, lekkim podkładem. To jest chyba jedyna wada produktu.

Ilość zużytych opakowań: tak dużo że nie można zliczyć ;-)

Chcesz pochwalić arllie za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Pierwszy raz go użyłam, kiedy byłam u koleżanki i mi go pokazała. Bardzo mi się efekt spodobał i czekałam na promocję w jakiejkolwiek drogerii, bo cenę ma dość wysoką. Używam go od około dwóch miesięcy, efekt bardzo mi się podoba. Wybrałam odcień 54 beige, po pewnym czasie po nałożeniu odcień podkładu trochę ciemnieje. Cera po nim jest równomierna i gładka, nie widać niedoskonałości. Jest bardzo wydajny. Ładny zapach podkładu, tylko cena dość wysoka, także kupię go następnym razem, ale tylko kiedy będzie na promocji.

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Chcesz pochwalić nk0506 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy z najlepszych
  • Podkładu Flower Perfection zaczęłam używać po namowie koleżanek i siostry, które zachwycały się nim. Kupiłam go 2 lata temu jesienią i od pierwszego użycia zakochałam się w nim.
    Dla mojej cery mieszanej jest idealny na chłodne pory roku, mocno kryje liczne niedoskonałości, ładnie matuje, ale nie robi przy tym sztucznej maski.
    Kolor 52 to absolutny strzał w dziesiątkę, jest idealny. Ma przepiękny zapach, a robienie makijażu to istna przyjemność. Bardzo łatwo się rozprowadza. Wydajność bardzo dobra, choć używając do aplikacji Hakuro H50, który pije podkład jak szalony, zaczął znikać nieco szybciej z buteleczki.
    Mimo mocnego krycia nie robi maski. Od paru tygodni nakładam go pędzlem Zoeva 102 (co daje obłędny efekt), po czym utrwalam pudrem matującym 3S z Inglota.
    Jeśli chodzi o trwałość, jest ok, wytrzymuje 8 h kiedy jestem w pracy, ale muszę pozbywać się nadmiaru sebum ze strefy T, za pomocą bibułki i ponownie przypudrować .
    Niestety należy mu się mały minus za to że zdarza się, że wyskakują mi po nim wypryski, ale nie ma się czemu dziwić, jesli chodzę w jednym makijażu cały dzień.
    Cena ceną, można go łatwo kupić na promocjach za ok 40 zł. Myślę, że jest wart nawet tych katalogowych 64,90 zł, ponieważ spokojnie bije na łeb na szyję podkłady z najwyższej półki, droższe 3 krotnie (bo i takie stosowałam, szukając 'tego jedynego').
    Po pierwszym zużytym opakowaniu postanowiłam szukać czegoś być może jeszcze lepszego, poszłam w stronę dermo podkładów, które okazały się katastrofą (Vichy Dermablend, Pharmaceris).
    Zatem kolejnej jesieni wróciłam po Flower Perfection ponownie, niczym córka marnotrawna.
    Na lato przerzuciłam się na 123 Perfect- wydaje mi się, że jest to odpowiednik FP, ale w lżejszej formie.
    Na okres od jesieni do wiosny (włącznie) wystarczają 2 opakowania. Zatem wydajność jest naprawdę niezła.

Podsumowując, Flower Perfection to mój absolutny hit i nie zanosi się na zmianę na inny.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić asiaoch za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale nie ideał
  • Do zakupu tego podkładu przymierzałam się bardzo długo, powstrzymywała mnie jego cena i zróżnicowane opinie, ale w końcu uległam i kupiłam go po promocyjnej cenie w sklepie internetowym.
    Po dwóch miesiącach stosowanie mogę powiedzieć, że jest bardzo dobry, ale do ideału trochę mu brakuje. Ma wiele plusów i kilka minusów. Jeżeli chodzi o opakowanie to jest zgrabne, ładne, przyciągające uwagę, nieco wyższe od standardowych podkładów przez dodaną gąbeczkę, której powiem szczerze nigdy nie używałam i nie zamierzam, bo moim zdaniem jest tu zbędnym dodatkiem. Jeżeli chodzi o kolory to tak jak w przypadku całej palety bourjois są bardzo ładne w beżowo-żółtej tonacji. Ja wybrałam odcień 53, dla porównania powiem że przy colorstay używam odcienia 180. Kolor bardzo ładnie dopasowuje się do skóry, jedynie po kilku godzinach nieco oksyduje i lekko ciemnieje, ale na pewno nie jest to efekt pomarańczy. Podkład świetnie się nakłada - ja nakładam go palcami, ma aksamitną konsystencję, nie tworzy plam i smug. Po nałożeniu twarz wygląda nieskazitelnie i staje się taka delikatna w dotyku. Efekt nie jest płaskim matem - jest lekki efekt glow - co ja bardzo lubię pomimo mieszanej cery. Zapach podkładu jest obłędny, kwiatowy, co sprawia że używanie tego produktu jest jeszcze przyjemniejsze. Co do suchych skórek - tego bałam się najbardziej, bo niektóre podkłady faktycznie je podkreślają, ale tutaj przynajmniej u mnie tego problemu nie ma. Dodam że pod podkład używam kremu silnie nawilżającego. Co do trwałości to jest dobra ale 16 godzin podkłąd na pewno nie wytrzyma, nie jest też tak niezawodny i odporny jak Colorstay, ale u mnie spokojnie wytrzymuje cały dzień w pracy - nic nie ścieka, nie znika z twarzy. Trzeba natomiast uważać przy katarze lub częstym używaniu chusteczek lub ocieraniu o np szalik bo na ścieranie super odporny nie jest. Podsumowując jest to podkład bardzo dobry, ale nie bez wad. Regularna cena też jest wg mnie zbyt wysoka, ale na promocjach można go nabyć dużo taniej.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić gosiaczek82 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij