Bourjois, Flower Perfection, Fond de Teint (Podkład do twarzy)

Powiększ Bourjois, Flower Perfection, Fond de Teint (Podkład do twarzy)

Zgłoszony przez BubbleGum0017

Dzięki ultralekkiej formule fluidu, podkład Flower Perfection przedłużający młodość skóry, wyrównuje koloryt skóry i tuszuje niedoskonałości. Jedwabista konsystencja nadaje skórze niesamowitą miękkość. A ponieważ piękna cera wymaga ochrony, dodano filtr SPF 15, aby ochronić młodość komórek.
Gładka i piękna cera - taki efekt będzie trwał aż przez 16 godzin! Wzbogacono go w wyciąg z dzikiej azalii, który jest odporny na najbardziej ekstremalny klimat i ceniony za jego właściwości regeneracyjne.
Formuła podkładu Flower Perfection przedłużająca młodość skóry jest chroniona przez szklany flakon, który ułatwi Ci wybór właściwego odcienia! Aż sześć odcieni dla każdej karnacji!

Cena: 55,99zł / 30ml
/s/

• Godny polecenia.
  • Posiadam najjaśniejszy odcień. Zacznę od minusów. Kolosalna cena, jak za drogeryjny podkład, więc zawsze będę go wypatrywać na promocjach. Do najtrwalszych nie należy... Ale daje radę. Mimo to wystarczy dotknięcie i jest na palcu lub innym obiekcie.
    \nTrochę widoczny na cerze, szybko trzeba go przypudrowywać (po ok. 2 godzinach). Potrafi podkreślać suche skórki.
    \nPlusy: wydajny, w fajnym opakowaniu, z fajną pompką. Kolor jest ładny, naturalny, wpadający w żółć. Daje niesamowite krycie, które można budować. To pierwszy podkład, który aż tak u mnie kryje nie dając uczucia kamienia na twarzy tak jak Revlon Colorstay czy Estee Lauder Double Wear. Ma wykończenie matowo-satynowe. U mnie raczej nie zapycha. Łatwo dostępny. Delikatnie i przyjemnie pachnie. Na pewno skuszę się na jesiennych promocjach na niego, aby zrobić zapas.

Chcesz pochwalić LendieViv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład jaki do tej pory miałam
  • Super kryje, świetnie sie rozprowadza, nie zostawia smug. Uwielbiam takie kremowe podkłady ! Jak do tej pory najlepszy jaki miałam Mam sporo do zakrycia i ten podklad daje radę <3 Nie jest jeszcze idealnie jednak z lepszym sie nie spotkałam.

Chcesz pochwalić JoannaMi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobrze, choć mogłoby być lepiej
  • Nie będę ukrywać, że gdyby nie 40% upust cenowy, jaki przydarzył się w Rossmannie jakiś czas temu, pewnie nie zdecydowałabym się na zakup tego podkładu, zwłaszcza, że do kosmetyków Bourjois (prócz wypiekanego różu do policzków) podchodzę z dużą rezerwą i ostrożnością...
    Skoro jednak był dostępny za niecałe 30 zł, uznałam, że mogę zaryzykować.
    Co prawda dokonanie trafnego wyboru odcienia w warunkach sztucznego sklepowego oświetlenia było karkołomnym wyczynem, ale ostatecznie padło na Vanilię i był to strzał w 10 Ale przejdźmy do meritum.

Na plus dla niego zaliczam to, że:
    -jest zamknięty w praktycznym opakowaniu z pompką, co znacznie ułatwia wydobycie pożądanej ilości produktu;
    -ma odpowiednią konsystencję - nie jest ani zbyt lejący, ani za gęsty, w sam raz, by rozprowadzić go np. pędzlem;
    -wybrany przeze mnie odcień idealnie stapia się z naturalnym kolorem mojej skóry, nie tworząc efektu maski;
    -podkład sprawia, że moja twarz wygląda na wypoczętą, świeżą i pozbawioną niedoskonałości.

Jest jednak kilka kwestii, które należałoby w nim udoskonalić, a mianowicie to, by:
    -nie zastygał na twarzy tak szybko, bo przy jego aplikacji trzeba naprawdę sprawnie operować pędzlem, by na twarzy nie powstały plamy;
    -efekt matowienia był trwalszy (Ja co prawda nie tym kierowałam się przy jego wyborze i szczerze mówiąc dopiero w domu dostrzegłam, że teoretycznie ma on dawać efekt matu. Dzięki temu nie byłam tak rozczarowana, jak te dziewczęta, którym właśnie na tej jego cesze zależało);
    -nie podkreślał suchych skórek;
    -literki na etykiecie nie wycierały się, a raczej nie kruszyły, bo jeśli w porę nie zwróci się na to uwagi i niechcący dotknie twarzy, można się później wściec, zeskrobując zeń małe białe fragmenty czcionki;P
    -nie kosztował tak wiele! Regularna cena tego produktu jest wg mnie zaporowa.

A tak na marginesie-gąbeczka przytwierdzona do korka w podkładzie w moim odczuciu i tak do niczego się nie nadaje, więc równie dobrze mogłoby jej tam nie być.

Reasumując - na mojej skórze (o ile nie borykam się z suchymi skórkami oraz na koniec przypudruję twarz, by ją zmatowić) omawiany podkład daje naprawdę bardzo naturalny efekt, sprawiając, że wyglądam na zrelaksowaną i wyspaną, za co go cenię. Zważywszy jednak na jego minusy, których lista jest dosyć długa, na lepszą ocenę po prostu nie zasługuje.

Ilość zużytych opakowań: 1 cały czas w użyciu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • po efekcie "WOW" przychodzi rozczarowanie
  • Kiedy na początku go kupiłam byłam zachwycona, wielkie wow! wszystko pięknie przykryte, koloryt cery wyrównany, brak smug. Pomyślałam ideał.. ale niestety do czasu. Po kilku godzinach z podkladem dzieje się coś niedobrego a mianowicie:
    - mimo zmatowienia dodatkowo pudrem twarz swieci sie jak latarnia ( mimo,iz mam suchą skóre),
    - okropnie się ściera, dosłownie znika przy jakimkolwiek dotknięciu twarzy
    -ciemnieje, twarz wygląda jak pomarańcza ( przy drugim najjaśniejszym odcieniu)

Dodatkowo przeszkadzał mi w nim:
    -zapach
    -mało praktyczne opakowanie, które zajmuje za duzo miejsca w kosmetyczce
    -śmieszna gąbeczka, nie wiem co producent miał na myśli..
    -cena!

Daje dwie gwiazdki za w miarę dobre krycie i wyrównanie kolorytu cery. Gdyby tylko efekt ten się utrzymał byłby super, niestety jest inaczej.. Wielokrotnie dawałam mu szanse, używałam róznych baz, kremów pod podkład, zmieniałam puder, ale to nic nie dawało.

Używam tego produktu od: nie używam
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić emilili za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny, ale obciąża
  • Podkłady tej firmy kupuję, gdy są duże promocje. Tak samo było z tym - 40% w Rossmannie. Najjaśniejszy kolor ładnie dopasowywał się do buzi.

Podkład należy do tych mocno kryjących. Ma lekko musowatą konsystencję - pędzlem łatwo go rozprowadzić. Trzeba uważać, bo łatwo o efekt maski. W nadmiarze może się zważyć i wyglądać jak ciasto.

Jak mówiłam podkład dobrze kryje. Mat jest uzależniony od kremu, który stosujemy pod niego, ale nie rozświetla nadmiernie cery. Nie ciemnieje, ale wysusza. Ogólnie to dosyć ciężki produkt. Nie zmasakruje nam cery od razu, jednak dla mnie był zbyt ciężki do regularnego, codziennego stosowania. Raczej nadaje się na specjalne okazje lub, gdy mamy coś do ukrycia (często go stosowałam w trakcie okresu). Jest wydajny. Nie lubię jego opakowania - zajmuje mnóstwo miejsca w kosmetyczce.

Obcinam gwiazdkę za to zapychanie. Poza tym fajny produkt.

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za drogi
  • Ten podkład sprawia, że moja buzia jest rozpromieniona i świeża. Uważam, że jest to jeden z najlepszych podkładów, przynajmniej dla mojej wrażliwej i naczynkowej cery. Odpowiednio dobrany odcień może zdziałać cuda.
    Niestety ma tendencję do ważenia się, ale jest na to proste rozwiązanie: mianowicie przed aplikacją kosmetyku nie należy nadmiernie nawilżać buzi.
    Nie łudźmy się że wytrzyma tyle godzin, ile jest napisane na opakowaniu
    Kolejnym, dosyć mocnym minusem jest cena. Uważam, że przy obecnych zarobkach w Polsce 50- 60 zł na maleńki podkład to LEKKA przesada. Myślę, że za tą cenę można nabyć równie dobry produkt w ilości ok 2 sztuk. Wiadomo że nie będzie to wielce francuski markowy specyfik, ale liczy się efekt

Używam tego produktu od: ok miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Niebieski_Motylek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spodziewałam się czegoś lepszego.
  • Długo zastanawiałam się nad kupnem tego podkładu ponieważ cena jest dość wysoka. W końcu dorwałam go na promocji za 52 zł, co również nie jest ceną niską. Mój kolor to 51 light vanilla. Produkt na pewno nie utrzymuje się na twarzy obiecane 16 godzin, ale te 8-9 daje radę. Zostawia lekko satynowe wykończenie, co mi się bardzo podoba. Jednakże po około 3 godzinach zaczął mi się warzyć ;/ warto też wspomnieć o tym, że produkt mocno wysusza cerę. Raczej nie kupię tego podkładu ponownie ponieważ nie jest wart swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić Mirame95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z moich ulubionych
  • Jestem naprawdę zadowolona z tego podkładu.
    Dobrze rozprowadza się go na twarzy. Ładnie kryje, nie tworzy efektu maski. Dość długo się utrzymuje i co jest dla mnie ważne nie ciemnieje po jakimś czasie.
    Podkład nie powoduje błyszczenia się skóry.
    Kolejnym plusem jest wydajność, przyjemny zapach i to, że podkład wydobywa się z opakowania przy pomocy pompki.
    Minusem jest gąbeczka dołączona do podkładu, która moim zdaniem do niczego się nie nadaje, a jedynie sprawia, ze opakowanie jest duże i nieporęczne.
    Ponadto podkład jest dość drogi, a najjaśniejszy odcień i tak jest moim zdaniem ciemny, wolałabym, aby dostępne były jaśniejsze kolory.

Chcesz pochwalić madziaww za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Przez pierwsze dni byłam w nim zakochana,ale w drugim tygodniu stosowania wyszły wszystkie jego wady.

Plusy:
    +dobre krycie
    + zapach
    + piękny efekt zaraz po nałożeniu
    + nie uczula
    + odcienie
    + wydajny
    + matowe wykończenie

Minusy:
    - szybko ciemnieje
    - waży się
    - po dotknięciu twarzy zostaje na dłoni
    - robią się smugi
    - wysusza mocno
    - cena

Na razie przy nim zostaje,dopóki nie kupię Clinique. Ogólnie uważam,że jest godny wypróbowania,bo może akurat przy innej cerze nie będzie się tak zachowywał

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić xnaomixx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy dramat
  • Nie ma ani jednej pozytywnej rzeczy, którą można powiedzieć o tym podkładzie. A więc rozpiszę poszczególne kwestie mojego rozczarowania:

* krycie - DOBRE, przez 5 minut. Owszem, po nałożeniu efekt jest idealny, potem zaczyna się dramat. Efekt maski jest straszny. Pomimo wielu opcji nakładania (palce, pędzel, beauty blender) nie dało rady tego uniknąć.

* kolor - od dłuższego czasu wydawało mi się, że nie zaliczę już kolorystycznej wpadki. A jednak... mimo tego, że w sztucznym świetle kolor wydaje się idealny (nr 51), po wyjściu do światła dziennego stajemy się różową świnką.

* trałość - czy w tym podkładzie coś takiego istnieje? po 2 godzinach zaczyna się ścierać, ważyć, zbierać w załamaniach. Niezależnie od tego czy nakładany jest sam, z kremem, na bazę. Mam wrażenie, że dosłownie się klei.

* reszta jest już tylko milczeniem. Mimo przyjemnego zapachu, jest on tak intensywny, że mam wrażenie nakładania na twarz perfum. Nakłada się źle - tworzą sę smugi. I czy ktoś mogłby mi powiedzieć DO CZEGO SŁUŻY GĄBECZKA PRZY BUTELECZCE?

Wydaje mi się, że opisałam najważniejsze wady tego produktu. W skrócie - 60 zł wyrzucone w błoto.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30ml

Chcesz pochwalić enchanel1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok ale nie dla mojej cery
  • jest w porządku, ale dla mnie za mocny, mam skóre bezproblemową kupiłam go troszkę pod wpłyem impuslu, zużyłam połowe butelki , myślę, ze można z niego być zadowolonym , ja uzywam go w małej ilości bo nie potrzebuję takiego krycia i matu, a szkoda mi go wyrzuać bo to dobry produkt

Używam tego produktu od: kilka mies

Chcesz pochwalić Awelinaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zakochałam się!
  • Długo czekałam aby napisać tę recenzję żeby czasem nie było niespodziewanego rozczarowania. Ale na szczęście moje zdanie nic się nie zmieniło od pierwszej aplikacji.

Mam odcień 52 który idealnie dopasował się do mojego odcienia skóry. Kryje znakomicie, a łatwo nie jest, ponieważ mam mocno czerwony nos z powodu trądziku różowatego, popękanych naczynek. Utrzymuje się wystarczająco długo. Jeszcze wspomnę o tym, że daje wyjątkowe wykończenie.

Oczywiście co jak co ale ideałów nie ma - podkreśla suche skórki i jeszcze ta cena - zapłaciłam za niego ponad 60zł

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić wiejskababa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Producent twierdzi, że "ultralekki", a osobiście cięższego podkładu nie miałam okazji spot
  • Podkład występuje w bardzo jasnych odcieniach, kryje każdą niedoskonałość. Kryje wszystko. Aż za dokładnie, tworząc efekt maski. Jest ciężki, zatyka pory, ale trzyma się cały dzień. Ładnie pachnie, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Potrafi za to niemiłosiernie podkreślić skórki.
    Mimo jego wad udało mi się zużyć dwa opakowania do dna szukając czegoś, co kryje, dając jednak dużo bardziej naturalny efekt. Znalazłam następcę w ofercie tej samej firmy i raczej do niego nie wrócę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Juchise za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjny
  • Kupiłam ten podkład zachęcona opiniami na wizażu. Do tego -49% na produkty do twarzy w Rossmannie, więc co tu dużo się zastanawiać. Używam również Revlon Colorstay, który dotąd był moim faworytem. Już nie jest, bo zastąpił go podkład Bourjois Flower Perfection!
    \nNaprawdę wspaniały produkt. Polecam! Dołączona do niego gąbeczka wcale nie jest taka zła.
    \nPLUSY:
    \n- Ogromne krycie! W sam raz dla cery problematycznej
    \n- Dobrze matuje
    \n- Jest trwały, doskonały na jakieś większe wyjścia
    \n- Cera staje się miękka, delikatna
    \n- "Upiększa"
    \n- Nie widać go na twarzy
    \nMINUSY:
    \n-Cena trochę na wysoka
    \n

Chcesz pochwalić qqbus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia
  • Jeśli chodzi o Flower Perfection, zachęcona sporą ilością pozytywnych opinii i faktem, że uwielbiam Bourjois pobiegłam szybciutko do Super-Pharm, trafiłam na jakąś promocję i zapłaciłam jakieś 45 złotych, wybrałam odcień 51 light vanilla, chociaż wydawał mi się za ciemny i co do odcienia miałam straszne obawy. No i następnego dnia rano się nim pomalowałam, zauważyłam pare plusów, ale i niestety wiele minusów produktu, które całkowicie mnie zniechęciły do ponownego wyboru tego podkładu.

Zalety:
    -Wiele z was o tym wspomina i nie da się ukryć, ma bardzo przyjemny zapach, nie jest on mocny, a bardzo delikatny,
    -super krycie, dla mniej wymagających jedna warstwa zupełnie wystarcza
    -kolor, pomimo, że wydawał mi się za ciemny, to dobrze się wpasował w kolor mojej skóry i w sumie nadał jej taki delikatnie ciepły odcień co działa mocno na plus u mnie bo jestem blada, a to mi trochę rozświetliło twarz
    -konsystecja jest dla mnie idealna, nie jest leista, tylko gęsta, ale bez przesady, ja takie lubię, ale to zależy od gustu.
    No i na tym zalety tego produktu dla mnie się kończą, podsumowując +konsystencja +zapach +krycie
    Wady:
    -WYSUSZA !!!! I to okropnie, zdarzają mi się suche skórki, ale przy tym podkładzie musiałabym robić peeling codziennie, a i tak zbyt wiele by mi to nie dało,
    -oprócz tego, że wysusza to podkreśla skórki,
    -bardzo łatwo można zrobić sobie nim tapete, na pewno nie jest dobry dla osób zaczynających z makijażem,
    -jest to dość cięzki podkład dla cery, pomimo, że aż tak bardzo go się na twarzy nie czuje,
    -jeśli zastosuje się go na krem, "przesuwa się",
    -gdy nakłada się puder w ciągu dnia, robię się w nim "dziury" co wygląda bardzo niekorzystnie,
    -świeci się, w moim przypadku na policzkach, ale po kilku godzinach zaczyna się błyszczeć cała twarz, puder pomaga na ok. godzinę
    +/- gąbeczka, chyba tylko po to, żeby było, na początku probowałam rozcierać nim delikatnie podkład, ostatecznie wylądował gdzieś na dnie kosmetyczki.

Jeśli mam być szczera, nie poleciłabym tego podkładu nikomu... Za taką cenę powinien dużo lepiej się zachowywać na twarzy, ja mam cerę mieszaną, do cery suchej według mnie, nie ma opcji, może przy cerze normalnej lub tłustej byłby lepszy... Na razie, nie wiem czy będę dalej stosować, nie zużyłam nawet połowy, na moje nieszczęście jest wydajny i nie zniknęła nawet połowa... NIE POLECAM. Nałożcie tester na twarz w sklepie i pochodźcie w nim trochę, sprawdźcie jak się zachowa na waszej twarzy, u mnie się nie sprawdził, za takie pieniądze nie polecam ryzykować.

Używam tego produktu od: 3,5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić JustOneKiss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia na twarzy
  • Zachęcona dobrymi ocenami postanowiłam się skusić na ten podkład... Sądziłam, że skoro producent zapewnia 16h trwałości i mat to Flower Perfection sprawdzi się u mnie idealnie przy mojej mieszanej cerze. Niestety zawiodłam się już po pierwszym użyciu Produkt zupełnie nie spełnił moich oczekiwań. Nakładałam i pędzlem (nawet zwilżonym), palcami, nawet mieszałam z innym lżejszym podkładem, ale nic z tego... nie pokochamy się

Plusy:
    +ładne opakowanie z poręczną pompką
    +zapach
    +dobrze kryje

Minusy... :
    - lepki i gęsty
    - podkreśla niedoskonałości, wszelkie suche skórki a nawet zmarszczki, o których nie miałam pojęcia
    - waży się na twarzy (takie rymowanie)
    - ściera się z twarzy
    - schodzi plackami
    - mat znika po 10 minutach
    - lekko ciemnieje po nałożeniu
    - efekt maski, a raczej 'szpachli'...

Nie polecam.Używam tego produktu od: tygodniaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Chcesz pochwalić khharo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zaskoczył mnie !
  • Naprawdę zaskoczył mnie bardzo pozytywnie !
    Może zabrzmi to dziwnie ale on serio odmładza, nie miałam dużych zmarszczek na czole ale powoli zaczynały się zwiększać, w trakcie używania a zwłaszcza teraz gdy skończył mi się ten podkład zauważyłam w moim przypadku brak tych zmarszczek tak zadziałał na mnie
    Lubię jego zapach, ładnie rozprowadza się palcami . Gdy używałam pędzla zostawały delikatne smugi. Co do gąbeczki dodanej w opakowaniu, jak dla mnie dobrze się nią nakładało, lecz trudno było mi ją umyć. Bardzo wydajny
    Skóra wygląda w nim prześlicznie, używałam odcień Vanilla. o dziwo trwały chodź dla mnie mógłby utrzymywać się troszkę dłużej.

Chcesz pochwalić szpajka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 158 raz(y)
  • Świetny, ale może przesuszać
  • Może zacznę od tego, że jestem fanką podkładów Bourjois od lat, ale zwykle poruszam się między tymi dla suchych cer - Healthy Mix, 10h sleep, itd. Ale potrzebuję na swoje naczynka czegoś bardziej kryjącego, więc postanowiłam spróbować kolejnego fluidu "ze stajni" Bourjois.
    Flower Perfection jest zdecydowanie inny niż Healthy Mixy czy inne lejące rozświetlacze od B. Jest naprawdę mocno kryjący, kremisty, treściwy. Pigmentacja REWELACYJNA. Kolory - jak to w Bourjois - idealne, zwykle biorę 52 (vanilla) i w przypadku tego podkładu jest to naprawdę jasny odcień, jaśniejszy niż 52 np. Healthy Mix.
    Rozprowadzam go Beauty Blenderem i daje naprawdę idealną cerę - ale też nie nazbyt zmatowioną czy płaską. Nie ma tu mowy o "masce" czy tapecie jaką dają np Double Wear. Krycie jest spore, ale skóra wygląda dalej jak skóra, nie gładź szpachlowa
    Niestety, nad czym bardzo boleję - dla mnie jest nazbyt wysuszający. Mimo że bardzo dbam o cerę, nawilżam i peelinguję, to Flower Perfection podkreśla suche skórki, drobne linie, ściąga skórę w ciągu dnia. Po prostu: moja atopowa, hiper-sucha i nadwrażliwa skóra nie do końca się zgrywa z kryjącymi podkładami.
    Ale! Od czego sposób - mieszam jedną pompkę Flower Perfection z dwoma pompkami lżejszego, bardziej rozświetlającego podkładu (super mi się zgrywa z rozświetlajacym-nawilżającym podkładem Sephory) i daje po prostu I-DE-A-LNĄ cerę Naprawdę bajka. Krycie jak dla mnie dobre, podkład się trzyma bardzo długo, nie zmienia koloru i się nie ściera. Do tego mam ładne rozświetlenie i nawilżenie, ale cera jest satynowa, nie nabiera szybko chamskiego połysku. Nie poprawiam - wreszcie - makijażu w ciągu nia, nie muszę nic przypudrowywać.

W lato spróbuję Flower Perfection w wersji solo, bez wspomagania czymś nawilżającym w domieszce, bo wtedy skóra się względnie normalizuje. Kosmetyk tani, dostępny niemal wszędzie. Gąbeczka w zatyczce debilna, totalnie zbędny gadżet.
    Tak czy siak jest to podkład bardzo solidny, kryje znakomicie, kolory ma piękne, jest bardzo trwały. Dla skóry normalnej czy tylko lekko suchej powinien być ideałem. Dla mnie jest zbyt wysuszający, ale i tak go uwielbiam - daje mi "turbocharge" do małokryjących podkładów, wtedy gdy mam co ukryć.

Używam tego produktu od: 6 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał !
  • Moja cera jest sucha, często walczę z odstającymi skórkami.

Plusy:

+ idealne krycie ( tylko gigantyczne pryszcze w 80% ale o ie korektor resza przebarwień, chrost 100% krycia )

+konsystencja odpowiednia

+NIE PODKREŚLA SUCHYCH SKÓREK (i to czyni go najlepszym!, wklepuję go delikatnie w "te" miejsca i nic nie widać )

+ nawet latem ciężko mu spłynąć

+trzyma się na twarzy bardz długo

+ nie zapycha ( nie wychodzą mi po nim w ogóle pryszcze, a mam tendencje że najdrobniejsze zapchanie + dioda na brodzie )

+ pomimo cechy kryjącej i gęstawej konsystencji, idealnie wtapia się w skórę, nie ma efektu "maski" nawet gdy nałoży się go sporo, wręcz przeciwnie - skóra wygląda na gładką, nieskazitelną, aksamitną

+ opakowanie praktyczne. Przy resztkach odkręcamy i wybieramy resztki Za to zakrętka z gąbeczką - całkowicie niepotrzebna

+ spora gama kolorów do wyboru

+ bardzo wydajny! ( przy codziennym używaniu jakieś 4 miesiące)

Minusy:

- po około 2,5 miesiącach troszkę się utlenia, ciemnieje ( odkręcam i mieszam i jest lepiej aczkolwiek nie jest jakieś wielkie przyciemnienie)

- ta gąbka w zakrętce niepotrzebna, przez to zakrętka jest wielka i do małej kosmetyczki ciężko go zmieścić

tyle

Dla mnie to podkład nr1!
    Posumowując - iealne krycie, brak podkreślenia suchej skóry, aksamitna cera! Używałam droższych i tańszych podkładów ale żaden nie zadowolił mnie w takim stopniu jak ten. Dlatego polecam dla tych który mają przesuszoną skórę z jakiemis zaczerwienieniami i poszukują idealnie kryjącego fluidu

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 30ml

Chcesz pochwalić arleta_myslowice za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 54 raz(y)
  • Flower Power
  • Mam jasna karnację i podkład jaki posiadam to 52 Vanilla. Kolor pasuje bardzo dobrze.

Podejrzewam ze w zespole zajmującym się projektowaniem opakowania znalazła się jakiś "synwujkaciotkibrata", który totalnie się nie zna na opakowaniach za to musiał się wykazać (a zanegować jego pomysłu nie można było). Tylko tym można wytłumaczyć ze do całkiem ładnego estetycznego, porządnego, szklanego opakowania z pompką dodano ten dziwny lateksowy twór (bo na gąbeczkę do nakładania podkładu to to nie wygląda, a i próby empiryczne też to wykazały).
    Opakowanie przez tego "twora" jest nieporęczne, trudniej je upchnąć w kosmetyczce (poszukiwania pasującej zwykłej zatyczki trochę zajęły.

Konsystencja:
    Kosmetyk ma przyjemną konsystencję. Nie jest ona zbyt "zwarta" ale nie jest tez lejąca. Nie ścieka z dłoni.

Kolor:
    Kolor jest idealny. Uwielbiam ten kosmetyk za dużą ilość żółtych tonów.
    W ciągu dnia nie zmienia koloru ani nie wychodzą w nim różowe tony.

Aplikacja:
    Miła, szybka i przyjemna.
    Kosmetyk ma lekka konsystencję. Bardzo dobrze się rozprowadza na buzi i palcami i jajeczkiem BB i pędzlami. Przy zadnym rodzaju z w/w aplikacji nie tworzy smug.
    Podkład jest dość wydajny(1-2 naciśnięcia pompki wystarcza na pokrycie całej twarzy), przy cienkiej warstwie (moja cera jest raczej gładka z pojedynczymi wykwitami, pory mam średnio widoczne, ale za to lekkie przebarwienia ok. 2 tonów ciemniejsze na skroniach czole i brodzie) po miesiącu codziennego używania mam jeszcze 3/4 opakowania.

Efekty:
    Podkład ma dobre krycie (u mnie ładnie maskuje przebarwienia na buzi), nie tworzy efektu maski. Jest lekki, nie zapycha i nie wchodzi w pory (nie podkreśla ich). Przypudrowany na buzi trzyma się kilka godzin i nie zmienia koloru. Nie tworzy plam. Ściera się równomiernie.

Podsumowanie:
    Mimo ze jestem fanką podkładów sypkich mineralnych to ten kosmetyk moim zdaniem jest bardzo dobry. Nie mam mu nic do zarzucenia po za tym dziwnym niepraktycznym korkiem.

Używam tego produktu od: luty-marzec 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Chcesz pochwalić Eenax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Długo szukałam podkładu który będzie kryjący ale zarazem lekki i nietworzący maski I wkońcu znalazłam mój Ideał Podkład jest kryjący ale zarazem lekki pięknie sie stapia ze skórą daje świerzy,delikatny i kryjący efekt końcowy poprostu Idealny

Używam tego produktu od: od 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić EwaLud1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy dla skóry wrażliwej
  • Przede wszystkim mam bardzo, naprawdę bardzo wrażliwą cerę i wybór podkładów to dla mnie tragedia. Moja skóra jest sucha, więc zawsze i tak muszę nałożyć pod podkład krem nawilżający, więc podkłady zawsze bardzo szybko się ważyły, a cera bardzo się błyszczała.

Flower Perfection świetnie znosi towarzystwo kremu, skóra oczywiście po jakimś czasie zaczyna się trochę świecić, ale nie na tyle, by trzeba było robić makijaż od nowa. Do tego świetnie kryje wszelkie zaczerwienienia i niedoskonałości, bo poziom krycia jest bardzo wysoki.
    Używam odcienia 51, bo to jedyny najaśniejszy podkład na rynku ,który ma chłodny odcień.

Polecam, bo naprawdę jest dobry, nie wysusza i nie podrażnia, dobrze kryje, aplikacja jest bardzo wygodna. Do tego podkład jest BARDZO wydajny (jedno opakowanie starcza mi na 5-6 miesięcy, a maluję się praktycznie codziennie).

Warto )

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: 4 pełne opakowania

Chcesz pochwalić mundaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Utopia
  • Miał być kolejnym podkładem idealnym, tak wychwalanym na Wizażu i blogach. Okazał się kolejnym rozczarowaniem... Cóż, skłamałabym gdybym powiedziała, że jest zupełnie do niczego, ale spodziewałam się po nim znacznie więcej.

Kilka słów o mojej cerze - mieszana, trądzikowa, z przetłuszczającą się strefą T i przebarwieniami

Tradycyjnie oceaniam podkład w kilku ważnych dla mnie aspektach.

* Konsystencja - oczywiście płynna, raczej z tych treściwszych, kremowch, nie za gęsta, nie za rzadka, podkład nie przecieka przez palce

* Aplikacja - mimo przyjemnej konsystencji niestety nie bezproblemowa; próbowałam nakładać podkład w sposób dwojaki tzn
    - na nakremowaną twarz - podkład zdecydowanie lepiej rozprowadza się na skórze uprzednio posmarowanej kremem (w moim przypadku Cetaphilem), rozprowadza się zdecydowanie bardziej równomiernie ; zauważyłam jednak, że w przypadku takiej aplikacji skóra szybko zaczyna się świecić a podkład dość mocno się na niej utlenia
    - i na twarz bez kremu - mimo kremowej i gładkiej konsystencji rozprowadza się dość tępo, nierównomiernie pokrywa skórę, potrafi tworzyć plamy i podkreśla każdą suchą skórkę, jednak w tym przypadku dłużej trzyma mat i nie ciemnieje aż tak mocno
    Nie mam zamiaru wybierać, który wariant: sucha skóra w plamy czy gładka ale tłusta, bardziej mi odpowiada.

* Efekt na twarzy - jak już wspomniałam to zależy od aplikacji, podkład nałożony cienką warstwą na nakremowaną twarz, wygląda ładnie i naturalnie, ale cóż z tego skoro jest to efekt krótkotrwały, później przypomina świecącą maskę; nałożony bez kremu jest po prostu widoczny, a przecież nie o to chodzi

* Trwałość - kiepska, podkład ściera się przy byle dotknięciu, np apaszką, ręką, telefonem, ze strefy T zdarza mu się zniknąc samoistnie, bez większej pomocy, no niestety ale zupełnie nie spełnia moich oczekiwań jeśli chodzi o trwałośc

* Mat - na nakremowanej twarzy trzyma mat jakąś godzinę, czasami dwie, to zależy od warunków pogodowych i mojej aktywności, po tym czasie zaczyna się mocno świecić i zwyczajnie spływa

* Krycie - sporo naczytałam się o mega kryciu, które podkład miał zapewniać, a oczywiście tego nie robi, wyrównuje koloryt, zakrywa mniejsze niedoskonałości, o maskowaniu tych większych nawet nie ma mowy, nie pomaga dokładanie kolejnych warstw w problematycznych miejscach, moje przebarwienia nadal przebijają choć znacznie mniej widocznie, krycie oceniam 4/5

* Odcienie - wybrałam odcień 53, który dość dobrze zgrywa się zmoją karnacją, gdyby nie to, że potrafi tak mocno się utlenić; plus za to, że odcienie, nawet te najjaśniejsze, wpadają w żółć

* Wpływ na cere - używam podkładu od dwóch tygodni i nie zauważyłam aby w tym czasie z moją cerą działo się coś niepokojącego, mimo że ma skłonności do zapychania

* Opakowanie - szklana buteleczka z pompką, ładnie prezentuje się na półce, jednak zdecowanie gorzej w kosmetyczce, duża zatyczka tylko niepotrzebnie zabiera miejsce i jest kompletnie niefunkjonalna, gąbeczki nawet nie będę komentować

* Cena/wydajność - w promocji kupiłam podkład za 52 zł, za krótko go używam, aby ocenić jego wydajnośc, ale podczas aplikacji zauważyłam, że aby nałożyc go równomiernie, należy nałożyc nieco więcej, nie należy do tych, których kropelka wystarcza na pokrycie całej twarzy, zupełnie tak jakby wsiąkał w skórę, choć z drugiej strony tworzy na powierzchni skóry wyraźną warstewkę, dziwne. Po kilku godzinach, kiedy za oknem jest 20 stopni, marzę tylko o tym, aby go zmyć. Nie wyobrażam sobie używania go przy cieplejszej pogodzie.

Podsumowując - długo zastanawiałam się zanim go kupiłam, kiedy trafiłam na niego w promocji postanowiłam zaryzykować. Jest to mój pierwszy produkt z szafy Bourjois, więc tym bardziej byłam ciekawa jak się spisze.
    Żałuję wydanych pieniędzy. W moim oczuciu nie wyróżnia się niczym szczególnym, ot zwyczajny, choć drogi (!) podkład na co dzień. Po tak pochlebnych opiniach spodziewałam się naprawdę dobrej jakości, ale zawiodłam się. Można znaleźć sporo tańsze i lepsze podkłady (chociażby CM Lirene czy Under 20). Podkład dla tych, które chcą mieć w swojej kosmetyczce zupełnie zwyczajny podkład znanej marki.

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić sensualitat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny podkład godny polecenia
  • Mam dojrzałą cerę tłustą,rozszerzone pory i ogromny połysk widzę w lustrze non stop, a ten podkład jest leciutki i rozprowadza się jak masełko, mi osobiście nawet aplikacja dołączona gąbką nie sprawia problemu. Nie wchodzi w pory i bardzo dobrze kryje, moja łuszczaca się po kwasach twarz po użyciu tego cuda wyglądała bez mała idealnie, wszystko ukrył i to na długi czas. Nie czuć go na twarzy, nie tworzy plam, maski i dobrze matuje,jest dość trwały i nie ciemnieje po kilku godzinach. Kupiłam za jasny odcień- 52, ale jak tylko skończę opakowanie postaram sie kupić nr 54. W porównaniu do Mattitude, który do tej pory był jednym z moich faworytów zdecydowanie wygrywa. Po zmyciu twarz nie jest również tak zmęczona jak po podkładach innych firm. Polecam, fajny produkt i cena nie jest jakaś zaporowa. Jakis czas temu miałam próbke podkładu z wyższej półki i Flower również wygrał.

Chcesz pochwalić annamaxima za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawie KWC
  • Dość nieufnie podchodziłam do podkładów Bourjois. Mam dość duże wymagania - wiek, cera mieszana, bardzo jasna karnacja. Szukałam podkładu, który ładnie kryje, matuje, wyrównuje koloryt, nie ciemnieje i jest przyjemny w aplikacji. Spróbowałam Flower Perfection i... to jest to!
    Bardzo przyjemne zaskoczenie. Podkład jest naprawdę dobry! Bardzo łatwy w aplikacji (oczywiście nie tą kuriozalną gąbeczką dołączoną do opakowania!), matuje na długo, pięknie wyrównuje koloryt i kryje niedoskonałości. Nie podkreśla zmarszczek mimicznych, rozszerzonych porów a przy tym twarz wygląda ładnie, naturalnie, świeżo.
    Polecam!

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Chcesz pochwalić afterglow za czytelną i pomocną recenzję?