Trussardi, Donna EDP

Powiększ Trussardi, Donna EDP

Zgłoszony przez Vespertine__Milo

Trussardi `Donna` powstał we współpracy z perfumiarką Nathalie Lorson. Kwiatowy i orientalny klimat perfum ma początek w nutach cytrusowych i owocowych. Serce kompozycji to kwiat pomarańczy, jaśminowa herbata i lilia. Dopiero w bazie czuć mocniejsze brzmienia paczuli, cedru, drewna sandałowego i wanilii. Zapach będzie dostępny jako woda perfumowana o pojemności 30, 50 i 100 ml.

Kategoria: kwiatowo - orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, nuty owocowe
nuta serca: kwiat pomarańczy, jaśminowa herbata, lilia
nuta bazy: paczula, cedr, drewno sandałowe, wanilia

• Musujacy koktajl owocowo-kwiatowy;-)
  • Ktoś wspomniał że to kopia J’adore. Lubie J’adore i obecnie ich używam, więc mam porównanie..No cóż , może jakieś podobieństwo jest , ale to tylko pozorne…Donna rozwija się w zupełnie innym kierunku. Na mojej skórze pierwsze akordy są bardzo świeże, kwiatowo słodkie-białe??? Po kilku chwilach zaczęłam wyczuwać coś jeszcze bardziej fajnego, co dawało świetny „obłoczek” zapachowy- unosił się wokół i otaczał mnie. Przyjemnie. Miałam skojarzenie z cukiereczkiem toffi, irys???To chyba przez wanilię. Następnie na prowadzenie wyszły owoce-i o dziwo brzoskwinia, choć w składzie jej wcale nie ma. Na koniec dnia biorąc prysznic poczułam jak zapach ponownie odżywa, unosi się z kroplami wody, świeży, musujący- rewelacja! Testowanie Donny było miłe, nie wiem czy kupię cały flakonik, coś mnie kusi ;-)

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: testy

Po kilku dniach testów moge dodac że zapach nie ma wiele wspólnego z J'adore.A wręcz nic a nic!Na mojej skórze po kilku godzinach wybija sie jakieś echo Éclat D'Arpege Lanvina, ale lżejsze, ubrane w białe kwiecie;-).Trwałośc zadowalająca!

Chcesz pochwalić AAAnka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obłędne połączenie dla wyjątkowej kobiety!
  • Ten zapach z pewnością spodoba się kobiecie z klasą.

Pasuje idealnie do pewnej siebie, kochającej życie, eleganckiej, inteligentnej, seksownej z niebanalnym gustem i poczuciem estetyki kobiety, która nie musi obwieszać się złotem, żeby wszyscy wiedzieli ile znaczy.

Opakowanie idealnie oddaje to, co w sobie skrywa jest proste, bez wielkiego przepychu jednak przy tym eleganckie i zwracające uwagę.

Nuty zapachowe są w mojej opinii dobrane idealnie. Moja skóra i zmysły uwielbiają to połączenie, które pasuje do każdej pory roku i na każdą okazję.
    To zapach, który bez wahania mogę nazwać "moim zapachem". Jest obłędny!

Jeśli kobieta nie wie, w jaki zapach ubrać się na najbardziej wyjątkowy dzień w życiu-ślub to niech spróbuje tego zapachu. Pasuje na taką uroczystość idealnie!

Wywołuje skrajne opinie a wynika to głównie z tego, że nie jest on dla każdego. Został stworzony nie dla Nie został stworzony dla mas, tylko dla wyjątkowych kobiet. Nie jest on również kopią i śmieszą mnie porównania do j'adore to dwa zupełnie różne zapachy mające kilka wspólnych nut zapachowych tworzących zupełnie inne produkty.

Ilość zużytych opakowań: 1 100ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mietowa_89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wąż boa?
  • Wanilia, cytrusy, nuty owocowe- to musi być dla mnie!
    A jednak nie.
    Może to paczula, a może lilia spowodowały, że nie mogłam poczuć tak naprawdę tego zapachu, ponieważ podziałał na mnie migrenogennie. Wiem, że muszę uważać na zapachy z paczulą, piżmem, liliami, bo bardzo często te nuty mogą, choć nie muszą, powodować u mnie ból głowy, pieczenie na języku i nudności.
    W przypadku Trussardi nuty te tak właśnie zadziałały. Nawet nie czekałam, jak zapach rozwinie się na mnie po 2-3 godzinach, nie byłam w stanie dalej go nosić, po 20 minutach (na szczęście byłam w domu) poszłam do łazienki, by wyszorować nadgarstek mydłem.
    Mimo szorowania, perfumy, choć w mniejszym natężeniu, czułam jeszcze przez kilka godzin; właściwie to nie tyle perfumy, ile przykre wiercenie w nosie i szczypanie na języku.
    Być może Trussardi Donna to piękny zapach, ale tak mnie przydusił, że nie stać mnie na więcej, niż 2 gwiazdki (za trwałość i ciekawy flakon)
    Używam tego produktu od: 1 test
    Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić izabel71 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Urocza!
  • Generalnie bardzo lubie wiekszosc (bo wszystkich nie znam) wod Trussardiego, wiec nie omieszkalam poznac i Donny. I z czystym sumieniem moge ja polecic kazdej z was, ktora poprzez zapach lubi dodawac sobie uroku i dopelniac swojej kobiecosci. Donna jest bardzo kobieca i zmyslowa, romantyczna i kokieteryjna, a poza tym sloneczna, optymistyczna i radosna. Czysty romantyzm, swiadoma kobiecosc dopelniona dziewczeca niewinnoscia. Zawsze poprawia mi humor. Ni ciezka, ni lekka. Jak na biale kwiaty przystalo - odurzajaca, narkotyzujaca wrecz. Jak wiadomo, zapach bialych kwiatow moze byc kontrowersyjny, Donna jednak jest inna, nie ma mowy o podduszaniu czy o 'potowej' nucie. Raczej ciepla niz chlodna. Lekko egzotyczna.
    Czuje i cytrusy i wiekszosc nut serca, co sie nieczesto zdarza, bo i kwiat pomaranczy i cos delikatnie jasminowego (moze to i herbata xD).
    Zapach jest slodki, ale na sposob owocowy, nie ma tu cukru. Slodki na sposob mandarynkowy, o moze tak. Biale kwiaty i cytrusy (glownie mandarynka) tak widze te perfumy. Do tego rozwija sie tak pieknie, ze po jakims czasie czasami sama zaczynam lapac sie na tym, ze sie rozgladam kto tak ladnie pachnie
    Donna jest mila, wzbudza pozytywne reakcje otoczenia, nie należy do dreczycieli. Ciezko ja przedawkowac, uzyta w nadmiarze tylko jeszcze piekniej sie odplaca Na pewno nie przytloczy ani tym bardziej nie zastapi osowobosci. Jest idealnym dopelnieniem.
    Tu nie ma szalenstwa - i dobrze, bo wprowadziloby tylko zamieszanie, Donna jest piekna wlasnie dzieki swej prostocie i umiarkowaniu. Nie ma tez oczywistej prowokacji. Jest seksownie, ale nie prowokujaco. To nie czerwona bluzka z duzym dekoltem, to biala bluzeczka z odslonietym jednym ramionem.

Donny nie da rady zakwalifikowac, czy jest to zapach dobry na lato czy na zime, wg mnie sprawdzi sie kazdego dnia, o kazdej porze.
    Troche jest podobna do J'adore, nie mozna zaprzeczyc, ale kopia bym jej nie nazwala.
    Urzekla mnie bardzo. Z kazdym uzyciem dziala na mnie tak samo - poezja dla zmyslow i nigdy nie mam jej dosc, wiec zachecam do testowania! Sama pewnie za jakis czas kupie, bo na mojej skorze pachnie cudownie i zawsze kiedy ja nosze czuje sie niezwykle fajnie, po prostu

Zmyslowosc, pomysl, dwubiegunowosc, jak i muzyka reklamy swietna jak sam zapach! Tajemnica, obietnica, zagadka. Flakon tez mi sie podoba, i kolorystyka flakonu rowniez.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: probki i odlewki

Recenzja otrzymała 6 pochwał. Chcesz pochwalić LilyLauraIsabelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ni pasuje mi w nim paczula
  • Otwiera się słodko i owocowo, następnie staje się lekko kwiatowy, następnie delikatnie korzenny ( być może dzieje się to za sprawą drzewa sandałowego i wanilii) z dziwną nutą cytrusów.

Po chwili paczula przeważa. To jest pierwszy raz kiedy mogę poczuć całą piramidę w zapisanym przez autora porządku.

Jest to miły zapach i trwa godzinami ale dla mnie osobiście jest zbyt subtelny, trzeba być blisko by go poczuć.

Używam tego produktu od: kilka testów
    Ilość zużytych opakowań: kilka testów

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LaruLaru1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świeży, elegancki, zmysłowy kobiecy...love it!
  • Uwielbiam!!!
    Mój nowy ulubieniec!
    Zwiedziona troszkę efektem jaki dawał tester (pierwsze wrażenie super świeżego. lekko słodkawego zapachu przechodzącego chwilę później w duszący zapach przytłumionej róży) odrzuciłam ten zapach z moich "potencjalnych nowych the beściaków".
    Dostalam go w prezencie - buteleczkę 100ml
    Oryginał jest moim zdaniem o niebo lepszy.

Zapach utrzymuje się dlugo, bardzo długo i co ciekawe jest wyczówalny przez "właściciela"
    Sam zapach jest świeży, orzeźwiający, jak ktoś trafnie zauwazył - przypomina drinki na plazy
    Zapach rozwija się w kierunku zmysłowym ale nadal radosnym, moim zdaniem jest bardzo kobiecy

Nie jest nachalny, nie jest duszący, nie świdruje noska
    Zapach nie ewoluuje w nielubianym przeze mnie kierunku tej okropnej rózy....
    Bardzo mi sie podoba.

Butelka dośc ascetyczna, elegancka, oszczędna w formie. Ale zawartośc - jak najbardziej bogataUżywam tego produktu od: 2-3 miesiaceIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lilimaer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chcialam Grace Kelly a dostalam Wandzie made in Neonowka
  • Opakowanie jest baaardzo mylace- biel plus zloto pasuja mi do urody chlodnej, eleganckiej blondynki w stylu Grace Kelly albo Tippi Hedren. I eleganckiego zapachu oczekiwalam- no przeciez jest napisane jak byk: Donna... Ale do zapachu bardziej pasuje nazwa : wies tanczy i spiewa albo : Bella mari, panno Walerciu itd...
    Zapach tandetny do bolu, dezodorant kupiony w kiosku ma wiecej klasy w sobie niz to cos. Gdzie ta wanilia, cedr, drzewo sandalowe? na mnie uaktywnia sie tylko owocowa pulpa. A do tego jakas wnerwiajaca nuta- chyba paczula.
    Jak tym pachniec w lecie? toz roje os tudziez much beda latac nade mna, przede mna, za mna...
    Jak sobie przypomne to przetestuje w zimie- moze chociaz probke zuzyje do konca- bo nie planuje zakupu calej butli...

Używam tego produktu od: ok 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: probka 5 ml

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić doogma za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Wspaniały!
  • To jedne z moich ulubionych perfum. Uwielbiam je, dla mnie są świetne. Delikatne, słodkie -cudowne. W ogóle lubię perfumy Trussardiego. "Donna" nadają się zarówno na co dzień (nikt obok nas na pewno nie będzie się dusił ) jak i na jakieś wyjścia.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 50 ml

Chcesz pochwalić dand za czytelną i pomocną recenzję?
  • Drinki na plaży
  • Donna to dla mnie zapach rajskiej plaży, Słońca, bezchmurnego nieba, gorącego piasku, palm, leżaka, imprezy w upalny wieczór, kolorowych drinków pitych przez młodzutkie kobietu ubrane w bikini. Kojarzy się z wakacjami na egzotycznej wyspie, beztroską, radościa, wolnym czasem. Egzotyczne owoce, które otwieraja zapach przypominają mi pinacolade. Jest w Donnie tez coś z malibu Jest fajnie ciepła, otulająca, ale w taki sposób, że pasuje do noszenia letnią porą. Mimo tych egzotycznych i orientalnych nut jest bardzo świeża, lekka, nie męczy, nie dusi. Zmysłowa, seksowna, ale nowoczesna. Bardzo optymistyczny i poprawiajacy nastroj zapach.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: próbki, ale czaje sie ns flache

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Joskelyn za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemne i świeże
  • Piękny, elegancki zapach. Zgodzę się z tym, że można go określić jako luksusowy. Na pozór jest podobny do popularnych świeżych zapachów w typie light blue czy green tea, jednak od pierwszych akordów czuć, że to już wyższa półka.
    To zapach zielono-cytrusowy z drzewną końcówką. Wyczuwam też bardzo ładną herbacianą nutę. Jest delikatny i trzyma się raczej blisko skóry. Idealny na lato, ale też na ponurą zimę.
    Dosyć trwały, czuję go na sobie przez kilka godzin, ale dla otoczenia nie jest mocno wyczuwalny, nie ciągnie się ogonem.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: próbki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić laylaaa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij