Ziaja, Med, Kuracja Wzmacniająca, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Ziaja, Med, Kuracja Wzmacniająca, Szampon przeciw wypadaniu włosów

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Aktywnie stymuluje mikrokrążenie skóry głowy. Osłabia proces starzenia się mieszków włosowych.
Przywraca równowagę faz wzrostu włosa - wydłużając fazę anagenu. Hamuje proces wypadania włosów. Wzmacnia oraz działa stymulująco na cebulki włosowe. Poprawia kondycję włosów oraz odporność na uszkodzenia.

wzmacniające, oczyszczające, zapobiegające wypadaniu
do włosów normalnych, do włosów wypadających

Najgorszy szampon z jakim miałam do czynienia

Nie widzę zalet tego szamponu.
-włosy po umyciu stają się przesuszone, sztywne, matowe, trudne do rozczesania (przez co wyrywamy ich jeszcze więcej),
-szampon jest niewydajny,
-nie zmniejsza wypadania włosów,
-mimo, iż jest to seria "med" i produkt powinien charakteryzować się łagodnym składem to tak nie jest.
Żaden inny szampon nie przesuszył moich włosów. Ten natomiast niesamowicie pogorszył ich stan (mimo, iż nie były zniszczone).
Zdecydowanie go nie polecam.

Nie jest to mój pierwszy wybór.

Szampon przeciętny w przeciętnej cenie i przeciętnie działający na włosy. Konsystencja rzadka, zapach ludwika do mycia naczyń. Potrzeba użyć go dużo, żeby objąć pianą całe długie włosy. Pieni się dobrze i spłukuje się też w porządku. Jednak nie używam go w pojedynkę, gdyż zostawia włosy po myciu bardzo splątane. Używam go razem z maską, lub odżywką i wtedy służy mi jako zwykły oczyszczacz włosów. Włosy po nim są dobrze umyte, jednak nie zauważyłam, aby dłużej były świeże. O hamowaniu wypadania włosów raczej nie ma co mówić. Praktycznie żaden szampon sobie z tym nie radzi. Kupiłam go za kilka złotych, ale raczej nie powtórzę zakupu.

Mieszane uczucia

Ostatnio zmagam się ze sporym wypadaniem włosów i sięgam już wielu produktów. Szampon kupiłam w niskiej cenie około 10 zł, jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarczy aby odpowiednio umyć włosy. Czy pomaga na wypadanie ? Szczerze mówiąc od czasu jego stosowania nie zauważyłam żadnych efektów. Dużym minusem jest dla mnie pozostawienie przesuszonych włosów po jego użyciu. Są suche, drętwe mam wrażenie jakby miały się zaraz połamać. Zapach z wyczuwalną miętą, przyjemne uczucie chłodzenia. Myślę, że raczej nie sięgnę po niego ponownie.

Jest spoko

W ostatnim czasie nabyłam szampon Ziaja Med Kuracja wzmacniająca szampon przeciw wypadaniu włosów. Po dłuższym czasie stosowania mogę stwierdzić, iż włosy są mocniejsze. Mniej zauważam na szczotce podczas czesania. Szampon jest bardzo wydajny, a włosy myję dwa razy. Śmiało mogę stwierdzić, że szampon spełnia swoje zadanie. Cena nie jest wysoka, więc każdy może go nabyć.

Nie, dziękuję.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Dobre domycie włosów, zmniejszone wypadanie.

Skład: Bardzo mocne detergenty i jeden o średniej mocy. Dodatkowo substancje nawilżające i jedna odbudowująca – proteiny. Szampon agresywnie oczyszcza włosy, nie stosowałabym go przy codziennej pielęgnacji.

Opakowanie: Butelka o pojemności 300 ml. Zamykana na zatrzask. U góry logo marki, poniżej krótki opis produktu. Z tyłu czytelny skład, termin przydatności po otwarciu.

Wrażenia: Szampon bardzo przyjemnie pachnie miętą, ale nie nachalnie. Konsystencja jest odpowiednia, nakłada się i rozprowadza dobrze. Nie przecieka przez palce, ale nie jest też bardzo gęsty. Pieni się dość słabo. Włosy po stosowaniu są szorstkie, matowe, bardzo nieprzyjemne. Na pewno używany solo nie zdziała cudów. Włosy wypadają może odrobinę mniej, ale na pewno nie jest to zahamowane. Warto używać tego szamponu jako jedną ze składowych kuracji przeciw wypadaniu włosów. Wtedy wspomoże inne kosmetyki swoim działaniem. Producent zaleca masaż, tak naprawdę gdyby robić go bez szamponu regularnie, na pewno włosy same by się wzmocniły. Wydajność też jest średnia. Cóż, kosmetyk wart przetestowania, ale na pewno nie zagości w mojej łazience na dłużej.

Kuracja dla cierpliwych

Stosował amb te kurację przez około 3 miesiące i dopiero teraz mogę napisać opinie na temat skutecznosci. Kupiłam ten szampon w aptece szukając szamponu który zahamuje moje nadmierne wypadanie włosów które byłylo już męczące dla mnie i domowników. Włosy znajdywały się dosłownie wszędzie a że są długie i ciemne to nie dało się ich nie zauważyć. Byłam cierpliwa stosowałam ten szampon co 2 dni. Szampon fajnie pachnie miętą i ma dobry skład. Podczas kuracji stosowana również wcierkę na skórę włosy i to te dwa kosmetyki równocześnie spowodowały zatrzymanie ich wypadania

Jest OK

Długo szukałam czegoś co pomogło by mi z wypadającymi włosami po ciąży.
Trafiłam na ten szampon i postanowiłam się przekonać sama ponieważ są dobre opinie i te nie do końca.
Przez miesiąc używałam go samego i rezultat był średni. Włosy nadal wypadały ale już nie tak bardzo.
Połączyłam szampon z suplementami diety przeciw wypadaniu włosów i po miesiącu używania szamponu jak i suplementu diety mogę powiedzieć ze pozbyłam się problemu z wypadaniem włosów.
Zapach jest bardzo przyjemny, szampon pachnie bardzo ładnie świeżą miętą.
Przy myciu włosów pierwszy raz slabo sie pieni.
Przy spłukiwaniu włosy są szorstkie a po wysuszeniu pozbawionebblasku i matowe dlatego warto używać wraz z tym szamponem jakiejś odżywki oraz maski które nawilżą włosy.

Ten szampon bardzo mi pomógł. Choć przyznam się, że nie wierzyłam, że jest mi w stanie cokolwiek pomóc na wypadanie włosów. Było ono tak intensywne, że martwiłam się czy nie zostanę łysa. Moje włosy fruwały w łazience. Oblepiały glazurę, kabinę prysznicową, zostawały na szczotkach. Ich sprzątanie nie było łatwe ani przyjemne. Nie wiem, co spowodowało taki stan. Nie jestem na żadnych dietach. Odżywiam się zdrowo. Dbam o aktywność fizyczną (umiarkowaną). Nie przechodzę żadnych chorób.... Na szczęście szampon Ziai okazał się moim wybawieniem. Stosowałam go systematycznie przez jakieś 2 miesiące. Zużyłam trzy opakowania. Po tym trzecim opakowaniu wypadanie włosów się zatrzymało. Jestem pewna, że to zasługa tego szamponu. Oprócz dokładnego wmasowania w skórę głowy, zostawiałam go na jakieś 3 minuty, dawałam się wchłonąć i dopiero spłukiwałam. Gdyby znowu dopadło mnie wypadanie włosów od razu biegnę do sklepu po ten szampon. Wiem, że przy odrobinie mojej cierpliwości na pewno pomoże. Polecam wszystkim, którzy borykają się z intensywnym wypadaniem włosów! Zaufajcie tej kuracji wzmacniającej, a kiedy już się na nią zdecydujecie, bądźcie cierpliwi!

Tani i pomaga

Szampon po raz pierwszy kupiła moja mama w aptece. Obie zmagałyśmy się z problemem wypadania włosów, strasznie nam wypadały.
Szampon jako pierwszej pomógł mojej mamie, ja nie zauważyłam początkowo efektów, lecz ze względu że jej pomógł używałam go nadal.

Szampon ma bezbarwną konsystencję , dobrze się pieni. Na moje długie włosy potrzebuje dosyć sporą ilość produktu, ale ze względu że dobrze się pieni jest dosyć wydajny.

Tak ja pisałam wcześniej początkowo nie zauważyłam żeby włosy mi mniej wypadały. Lecz po około miesiącu zaczął przynosić efekty. Włosy mniej wypadały, wzmocniły się.

Szampon działa nawilżająco i zmiękczająco. Łagodzi podrażnienia naskórka. Wygładza powierzchnie włosów, przywraca im połysk oraz ułatwia rozczesywanie.

Jedynym minusem tego szamponu jest to, że włosy dosyć szybko mi się przetłuszczają. Lecz ze względu na jego według mnie jakby miętowy zapach, super odświeża skórę głowy.

Za taką niską cenę jest to na prawdę bardzo fajny produkt.

Super, bardzo, bardzo polubiłam!

Moja mama używała długi czas szamponu łagodzącego od Ziaja z serii Med, kiedyś skorzystałam z tamtego szamponu będąc u rodziców i tak zaczęła się moja miłość do niego , kupowałam go już wielokrotnie uwielbiałam i nadal uwielbiam tamten szampon. Chciałam go (łagodzący) teraz ponownie kupić w aptece w której zawsze zamawiam i był niedostępny więc kupiłam w zamian ten Kuracja Wzmacniająca Ziaja Med i jestem też zachwycona nim. Po pierwsze szampon sprawia że moje włosy wytrzymują 3 dni bez mycia co jest w ich przypadku niewiarygodne bo zazwyczaj drugi dzień już jest widać że nie są świeżo myte. Trzeci dzień dają rade jak przy żadnym innym szamponie. Szampon sprawia że włosy są mięsiste jest ich dużo, wyglądają pięknie, błyszczą się ale nie są oklapnięte. Najbardziej dla mnie istotny jest efekt objętości bez takiego napuszenia. Szampon jest bardzo zbliżony efektem wizualnym do tego łagodzącego. Oba te szampony dla moich długich prostych dość cienkich włosów nadają się idealnie. Zapach moim zdaniem identyczny w obu szamponach i to może być mały minusik, apteczny zapach mi się kojarzy z pastą do zębów czy jakimś płynem do jamy ustnej. Generalnie szampon jest super będę go używać na zmianę z tym łagodzącym.

Ok.

Szampon jest przyjemny w użyciu, pachnie lekką miętą, odświeża i koi skórę głowy. Bardzo dobrze się pieni i jest wygodny w użyciu, posiada poręczne, wygodne opakowanie i jest wydajny. Niestety nie zauważyłam, żeby włosy zaczęły mniej wypadać być może za krótko go jeszcze stosuje, ale podejrzewam że do tego potrzeba troszkę czasu . Niemniej jednak ten szampon troszkę poprawił kondycję moich włosów. Za tą cenę mogę polecić! :)

Nie przypadł mi do gustu

Ziaję uwielbiam, ich szampony też są niczego sobie-ja zazwyczaj jestem z nich zadowolona, może dlatego, że mam zdrowe włosy i od szamponu wymagam przede wszystkim dobrego mycia, a nie pielęgnacji.
Czasami przez stres bardziej mi wypadają włosy, wtedy sięgam po kosmetyki do włosów osłabionych, aby je wzmocnić i żeby nowe rosły zdrowsze(bo wypadania nie zahamuje się kosmetykami jeśli przyczyna siedzi wewnątrz i nie jest zwalczona). Ten konkretny szampon bardzo chwalą klientki w mojej pracy, pomyślałam sobie, że może rzeczywiście jest dobry, bo i na KWC ma dobre noty.

O moich włosach krótko-przetłuszczające się u nasady, normalne na długości, naturalne i nie męczone. Od szamponu zawsze wymagam dobrego mycia, jeśli tego nie robi to od razu go skreślam.
Jako, że szampon jest skierowany na problemy skóry głowy i cebulek to pianę trzymam od 3 do 5 minut, aby zdążyła coś tam zdziałać. Jeśli spłukujecie pianę od razu to nie liczcie na jakikolwiek efekt poza myciem ;)

Przede wszystkim-dla mnie nie domywa dobrze. Jedyne co ma zmyć to sebum i kurz dnia codziennego, ja przy tym szamponie nie czuję domycia. Włosy są po nim takie płaskie, bez życia, szybciej się przetłuszczają. Nawet jeśli użyję przed nim jakiegoś pokrzywowego zdzieraka z minimalnym składem. Moja przetłuszczająca się skóra głowy ciężko znosiła jego codzienne używanie, zaczęła swędzieć po kilku dniach używania go pod rząd. Dla mnie dyskwalifikacja.
A jak sobie radzi z wypadaniem włosów?
Nie łudźcie się, że taki zwykły szampon załatwi sprawę. Walka z wypadaniem zaczyna się od ustalenia przyczyny-najlepiej zrobić morfologię i badania tarczycy, opanować stres i poprawić dietę oraz styl życia. Wiem, że w dzisiejszych czasach to brzmi impossible, ale taka jest prawda. Szampon będzie działał wspomagająco, głównie przez delikatne obchodzenie się z włosem podczas mycia i zabezpieczanie przed mechanicznym wypadaniem, czyli wyrywaniem włosów podczas mycia i rozczesywania. Ziaja nie zredukowała wypadania do minimum, nie odczułam tego, aby jakoś wzmocnił moje włosy. Troszkę ułatwiał rozczesywanie i zmiękczał włosy, ale też zawsze lepiej nałożyć odżywkę, bo jednak po Ziai trochę się elektryzują.

Lubię Ziajowe opakowania-proste, minimalistyczne, a także funkcjonalne po prostu-wprawdzie zatrzask od nakrętki musiałam podważać o coś innego niż własne paznokcie(aby ich nie złamać) i sam plastik jest bardzo twardy, ale nadal uważam, że nie jest źle.
Szampon jest dosyć gęsty, ale przejrzysty, dosyć dobrze się pieni na włosach i łatwo wypłukuje. Trochę mi przeszkadza zapach ziajowych szamponów z serii Med-jak miętowy płyn do mycia naczyń :D Na szczęście włosów się nie trzyma :)
Wydajność ma dosyć przeciętną, szybko go ubywa z butelki, choć od razu mówię, że mam dosyć gęste włosy do łopatek.

Działa

Szampon ma specyficzny zapach, ale da się do niego przyzwyczaić. Dwukrotne mycie włosów jest w przypadku tego szamponu obowiązkowe (po pierwszym umyciu włosy są szorstkie i dosyć "tępe"). Nie przetłuszcza mocno włosów. Włosy zaczęły mniej wypadać, jednak dopiero po użyciu jednej butelki różnica jest zauważalna.