Schwarzkopf Schauma, Świeżość Bawełny, Szampon do włosów przetłuszczających się

Schwarzkopf Schauma, Świeżość Bawełny, Szampon do włosów przetłuszczających się

Aż co trzecia kobieta ma problem z przetłuszczającymi się włosami . Może to być efektem wydzielania zbyt dużej ilości sebum - substancji, która nadaje włosom elastyczność i miękkość - której nadmiar sprawia, że, włosy stają się płaskie i ciężkie. Do włosów przetłuszczających się należy stosować kosmetyki, które głęboko je oczyszczą i jednocześnie będą delikatne dla wrażliwej skóry głowy. Schwarzkopf & Henkel stworzył nową linię Schauma Cotton Fresh - wyjątkowy szampon i odżywkę w sprayu - przeznaczoną do przetłuszczających się włosów.

Kiedyś był to mój ulubiony szampon.

Ile ja butelek tego szamponu zużyłam to nie zliczę. W okresie gimnazjum, był to mój ulubiony szampon.

Schauma nie powala swoimi kosmetykami, lecz jedyny, które używałam bardzo długo i kochałam, to ten szampon i zamartwiałam się , gdy był co raz mniej dostępny i kupowałam go w zapasie.

Miał ładne, błękitne opakowanie i zapach cudowny. Konsystencja przypominała kolor szamponu, ale była perłowa, więc lekko obciążała włosy. Mimo wszystko faktycznie bardzo dobrze on mył włosy, nie plątał ich bardzo, odświeżał, lekko unosił i nie wysuszał. Nie powodował również łupieżu.

Jednak przez swoją formułę przeciążał i przetłuszczał włosy, ale jednak coś działał, jednak nie wrócę do niego już nigdy, ale bardzo miło będę go wspominać.

koszmar

Ten szampon to jakieś nieporozumienie. Specjalnie zakupiłam wersję niemiecką, licząc na nie wiadomo co. Szampon gęsty, o zabarwieniu perłowego błękitu. Oczyszcza włosy, lekko je unosi, nabłyszcza i pozostawia zapach do następnego mycia. Konieczne jest suszenie włosów, a najlepiej cała stylizacja, ponieważ świeżość trwa w granicach kilku godzin, a po wysuszeniu i ułożeniu - ewentualnie cały dzień. Szampon używałam podczas urlopu, gdzie nie miałam ze sobą suszarki do włosów. Włosy wyglądały koszmarnie. Tłumaczyłam to sobie zmianą klimatu, twardości wody, itp. Nic z tych rzeczy. Po prostu szampon należałoby używać 2x dziennie, aby włosy wyglądały na świeże. Wyobrażacie sobie to nerwowe zerkanie do lusterka, czy włosy są jeszcze w porządku, czy już są tłuste? No właśnie. Najgorszy szampon ever.

Oczyszczanie

Od szamponu oczekuje przede wszystkim dobrego oczyszczania i schauma świeżość bawełny właśnie tak działa.. Włosy po umyciu są super świeże, uniesione i delikatnie pachnące.

Jestem na nie

Jestem totalnie na nie, całkowicie stłuszczał mi włosy, włosy po myciu wyglądały jeszcze gorzej,jakbym conajmniej miesiąc ich nie myła,jestem na nie,nie kupię więcej,jestem nie zadowlona z efektu

Nieskuteczny

Szampon znajduje się w plastikowej butelce z zatrzaskiem. Nie widać niestety zużycia produktu. Zapach dość przyjemny, ale bardzo delikatny, ledwo wyczuwalny, szybko też ulatnia się z włosów. Konsystencja gęsta, więc szampon jest wydajny. Dobrze się pieni, nie plącze włosów, ale jego działanie jest dla mnie bardzo nieprzyjemnym zaskoczeniem. Już w trakcie mycia odczuwam, jakby moje włosy były czymś oblepione, a po wysuszeniu sytuacja wygląda jeszcze gorzej- włosy wyglądają na gorzej przetłuszczone niż przed umyciem! O żadnej świeżości nie ma tutaj mowy! Na głowie zamiast sypkich, świeżych włosów mam tłuste strąki. To najgorszy szampon , jaki stosowałam. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Jak dla mnie - dobry.

+ działanie (rzeczywiście dobrze odświeża włosy)
+ cena

+/- zapach (mógłby być ładniejszy, znam bardziej zachwycające pod tym względem kosmetyki, które dają podobny efekt)
+/- konsystencja - może wydawać się dość rzadka, mnie osobiście niespecjalnie przeszkadza, ponieważ szampon (+) dobrze się pieni.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 200 ml

Ulubieniec!

Moje włosy często są bez objętości, przetłuszczają się (o zgrozo, nie cierpię tego słowa) u nasady, są bardzo suche na końcach.

Szampon złapałam w locie, biegnąc do kasy w którymś markecie. Na promocji - 5.60. Okazał się strzałem w 10! świetnie oczyszcza, odświeża, nabłyszcza i wzmacnia. Po myciu włosy mogłam myć nawet co trzy dni, normą jest jeden...

Plusem jest niesamowita, pachnąca piana, szampon szybko się spłukuje i nie wysusza.

Jedynym minusem jest to, jak szybko się skończył, ale być może to tylko wrażenie - ulubieńcy kończą się najszybciej :)

Serdecznie polecam!

Nieporozumienie

Działanie tego szamponu przypomina mi bardzo sytuację, gdy cera tłusta używa mocno myjących i wysuszających kosmetyków, które zamiast ograniczać przetłuszczanie się skóry, powiększają je... Ten szampon działa dokładnie tak samo.

Nie ma co dużo pisać- nie działa jak należy i tyle. Producent mówi, że włosy będą miały zachowaną świeżość do 72 godzin. Dobre sobie, skoro pod koniec dnia są przetłuszczone co nie zdarzało mi się do tej pory. O ich stanie na drugi dzień aż żal wspominać, bo wyglądają jak na nie myte tydzień. Oprócz tego są bez życia, klapnięte, z czasem zaczęły się elektryzować.

Niestety jest to bardzo wydajny szampon, mimo że używam go codziennie to nie dotarłam nawet do połowy...

Używam tego produktu od: Listopad 2014
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Bardzo dobry produkt

Dobry, ale raczej nie do codziennego stosowania przez długi czas, bo może wysuszać skórę głowy i powodować przetluszczanie. Ładny zapch, wygodne opakowanie, tani, łatwo dostępny, wydajny, dobrze się pieni i dozuje. Poczatkowo bylam bardzo zadowolona ze względu na świeżość włosów, ich mega puszystosc, ale po jakimś czasie włosy stały się podsuszone, skrzypiące, a skóra głowy się tluscila. Mam tak z większością szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się. Mimo wszystko polecam i pewnie będę kupować, przyzwyczailam się, że w zanadrzu muszę mieć dwa szampony do wymiennego stosowania.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Gumijagodowe rozczarowanie

Schaumę ziołową uwielbiam i kocham, robi z moimi włosami cuda!

Z firmą mam więc bardzo dobre skojarzenia więc widząc wersję bawełnianą nie zastanawiałam się ani chwili. Capłam bez mrugnięcia okiem.

Byłam pewna że a wersja przebije ziołową z racji informacji że jest to szampon dedykowany włosom lekko i mocno przetłuszczającym się. Ja niewątpliwie mam te "mocno"
Do tego ta bawełna... Jeden z moich ulubionych zapachów. Mogłabym mieć wszystko w tym zapachu, od perfum po odświeżacz do wnętrz.
Kojarzy mi się przede wszystkim z czystością i świeżością.

Jeśli chodzi o zapach to tu był pierwszy zawód - niewiele bawełny w bawełnie.
Jest ładny, świeży - nie przeczę. Ale to nie to.
Zapach jest jednak mało ważny - powachałam przed zakupem, wiedziałam co biorę do koszyka, pretensji więc nie mam.
Dla mnie ważne jest działanie.
A to jest rozczarowujące...

Włosy po wysuszeniu są puszyste, ładnie odbite u nasady, jednak trwa to bardzo krótko. W kilka godzin są przyklapnięte, a te w okolicy czoła powoli do niego się przyklejają.
Wieczorem są ciężkie i niestety musiałam je związywać w gumkę bo źle się z nimi czułam.

Przy codziennym stosowaniu włosy się przyzwyczajały i skutkowało to jeszcze szybszym przetłuszczaniem się. Musiałam wiec co drugi dzień myć włosy czymś innym.

W pracy cały czas mam kontakt z klientami, więc tym bardziej mi zależy by dobrze wyglądać, a tłuste włosy nie dodają mi ani pewności siebie ani wiarygodności.

Produkt tworzy bardzo obfitą i przyjemnie puchatą pianę.
Konsystencję ma kremową w kolorze gumijagodowym :)
Włosy nawet bez odżywki rozczesują się całkiem przyzwoicie. Nie są połamane, ani matowe. Są mieciutkie i delikatne.
Szmpon nie powoduje wypadania włosów, nie spowodował łupieżu.

Butelka wygodna, poręczna, miła dla oka, choć mało stabilna.
Klik się nie zacina, łatwo go otworzyć.

Osobiście szamponu nie polecam, a już napewno nie osobom które mają problem z mocnym przetłuszczaniem się włosów.
Za to wersję ziołową jak najbardziej - dla mnie jest wybawieniem!

Używam tego produktu od: ok 5 tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 całe - 400 ml

Dobry!!

Bardzo dobrze radzi sobie z moimi włosami z tendencją do przetłuszaczania. Świeżość utrzymuje się długo, skóra głowy nie swędzi. Wszystko ok tylko jest mały problem - w mojej okolicy (woj. warmińsko - mazurskie) bardzo trudno go dostać nawet w drogeriach typu Rossman, Natura :/. Nie wiem czy wszędzie tak jest czy tylko u nas...

Używam tego produktu od: długo
Ilość zużytych opakowań: kilka

Całkiem fajny :)

Mam włosy dość mocno przetłuszczające się, dlatego staram się kupować szampony, które poradzą sobie z moim problemem. Na ten szampon natknęłam się całkiem przypadkowo, gdy szukałam ,,czegoś mniejszego" co zmieści się do kosmetyczki podczas wyjazdu. W tej kwestii sprawdził się w 100%, gdyż buteleczka nie zajmuje dużo miejsca :) Ale oczywiście nie jest to jego jedyna zaleta :)
Z przetłuszczającymi się włosami radzi sobie bardzo dobrze. Myję włosy codziennie, choć z tym szamponem wcale nie jest to konieczne, więc czasami myję co 2 dni i wyglądają OK :)
Ponadto w dotyku są mięciutkie i puszyste oraz prześlicznie pachną :D
Dobry kosmetyk w dobrej cenie ;) Polecam!