Vichy, Dercos, Shampooing Anti-Pelliculaire (Szampon przeciwłupieżowy)

Powiększ Vichy, Dercos, Shampooing Anti-Pelliculaire (Szampon przeciwłupieżowy)

Zgłaszająca osoba: madulka

Eliminuje łupież już po pierwszym tygodniu stosowania dzięki zawartości dwusiarczku selenu. Technologia zapobiegania nawrotom: zapobiega nawrotom łupieżu nawet do 4 tygodni po zakończeniu kuracji.

Skład:(Łupież tłusty, swędzenie) aqua, sodium laureth sulfate, coco-betaine, dimethicone, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, cocamide MIPA, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium ypochlorite, sodium methylparaben, parfum

(Łupież suchy, swędzenie) aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, coco-betaine, dimethicone, cetyl alkohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium hypochlorite, sodium methylparaben, parfum

Cena: ok. 35 zł / 200 ml

• wybawiciel
  • 1.opis mej sytuacji:
    swędziała mnie skóra głowy, prawdopodobnie miałam łupież tłusty, zmiany szamponów nie pomagały (kupiłam kilka, za każdym razem to samo przez pare użyć szamponu miałam chwilowy brak swędzania po czym ponownie wracało)

2. jak zadziałał szampon
    Po kilku użyciach nadal mnie nie swędziała głowa i nie swędzi do tej pory, dobrze myje, przy używaniu tego szamponu mogę myć włsy co 2 dni (niestety normalnie musze myc codziennie), minało ok 2 miesięcy, wprowadzam nowe szampony do użytku a na głowie nadal spokoj!

3. zalety
    zwalcza swędzenie skóry głowy
    zwalcza łupież tłusty
    przetłuża świeżość włosów
    ładnie pachnie
    wydajny
    4. wady
    cena ( drogi ale za to świetna jakość)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić karoola06 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Nie wiem co ten produkt ma w sobie ale już po 2 użyciach przestaje swędzieć głowa i łupież prawie znika!
    Do tego świetnie działa na moje cienkie i przetłuszczające się włosy unosząc je lekko u nasady.
    Nie używam go na codzień bo jest dla mnie za drogi, ale jak pojawia się łupież od razu sięgam po niego.
    Na plus zasługuje również wydajność. Jest dość gęsty przez co nie wylewa się nie ręke nie wiadomo ile szamponu.
    POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: 2 w uzyciu

Chcesz pochwalić alonka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na łupież
  • Witam,
    Produktu używa najczęsciej mój mąż - ciężko powiedzieć kto komu podkrada (szampon sprawdza się zarówno u niego jak i u mnie). Dobrze radzi sobie z łupieżem, nie obciąża włosów.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania po 200ml

Chcesz pochwalić buffy18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • sprawdził się
  • Mój problem polega na łojotoku który nasila się latem, pewnie przez wysokie temperatury, wywołuje zapalenie skóry głowy. Skóra gdy włosy przetłuszczą się zaczyna mnie piec i swędzieć, czasem pojawiają się krostki i strupki, a do tego wypadają mi włosy. Ten problem pojawia się u mnie cyklicznie co roku od 2 lat, łupieżu nie mam.
    Zwróciłam się o pomoc do dermatologa i poradził mi stosować własnie ten szampon. Radzi sobie z moim problemem już po kilku zastosowaniach.
    Cena spora (polecam apteki internetowe), ale bardzo wydajny, zapach średni ale stosowałam gorsze śmierdziuchy, fajny pomarańczowy kolor, konsystencja dość gęsta, najlepiej stosować go z odżywką, chociaż np seboradin bardziej plącze włosy.
    Będę do niego z pewnością wracać jak skóra zacznie mi szaleć i stosować profilaktycznie 1 w tygodniu.Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kaczmareczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od lat mój numer jeden!
  • Kupuję różnie: albo do łupieżu suchego albo do tłustego, bo z tego co pamiętam róznią się tylko dodatkiem gliceryny.
    Obie wersje działają na mnie tak samo, a przynajmniej nie zauwazyłam większej różnicy przy stosowaniu, a mam łupież suchy.
    Zużyłam juz kilka/kilkanaście butelek razem z rodziną i zawsze efekt jest taki sam.

Plusy:
    - estetyczne i solidne opakowanie
    - gęsta konsystencja
    - po tygodniowej kuracji zero łupieżu i swędzenia skóry głowy
    - nawet bez mycia "profilaktycznego" raz w tygodniu łupież nie wraca przez kilka miesięcy (a z pewnością skóra głowy jest czysta dłużej niż 1 m-c deklarowany przez producenta)

Minusy:
    - chyba jednak zapach jest drażniący
    - zwiększa przetłuszczanie się włosów
    - wysusza włosy, matowi je i utrudnia rozczesywanie (dla osób uzywających zawsze odżywki nie będzie to miało większego znaczenia)
    - po pierwszym uzyciu nie ma efektu "wow" - łupież cały czas jest podczas używania vichy, dopiero po przerzuceniu się po tygodniu na zwykły szampon nie ma po nim śladu
    - cena
    - słabo się pieni - podczas pierwszego mycia trzeba nim umyc głowę dwa razy

Wyszło mi więcej minusów niz plusów, ale te minusy będą się powtarzać przy prawie każdym szamponie p/łupieżowym, a żaden z nich nie był tak skuteczny (testowałam większość szamponów o tym działaniu dostępnych na polskim rynku).

Stosuję przez pierwszy tydzień (czasami dwa tygodnie) do każdego mycia włosów, potem tylko raz w tygodniu albo wcale.

Jeżeli chodzi o cenę to rzeczywiście niska nie jest - warto kupić przez internet albo w aptece poprosić o jedno opakowanie z dwupaku, jeżeli apteka dzieli takie zestawy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka/kilkanaście na całą rodzinę

Chcesz pochwalić benio87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA
  • Zacznę od tego, że mam włosy długie, przetłuszczające się, farbowane co kilka miesięcy ze skłonnością do nawracającego łupieżu.
    Stosowałam różne preparaty, dopiero ten robi to, do czego został stworzony - likwiduje łupież.
    Plusy:
    * gęsta, kremowa konsystencja nie spływa z włosów
    * skuteczny - wystarczy kilka myć

To co dla wielu mogłoby być minusem dla mnie nie ma znaczenia, bo zapach (taki leczniczy) mnie nie drażni, a cena (w aptekach faktycznie wysoka) w sklepach internetowych jest dużo niższa.

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3

Chcesz pochwalić enchant za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziala
  • uzywam do łupiezu tlustego
    skutecznie likwiduje łupież i swedzenie skory, dosc wydajny, cena do zaakceptowania ( allegro), zapach okropny, musze stosowac jakas lekka odzywke w sprayu bo zapach czuje bardzo dlugo, uzywam raz na tydzien naprzemiennie z innym tanszym szamponem

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Chcesz pochwalić Adka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Clarsebic to nie jest
  • Choruje na ŁZS 10 lat, nie ma już chyba na rynku takiego produktu , którego bym nie stosowała . Moim nr jeden jest Clarsebic , który nauczył i pokazał mi iż specjalistyczne szampony mają za zadanie po ukończonej kuracji utrzymać czas jakiś ten stan. Niestety ze względów cenowych 100ml około 80 zł ja potrzebuję 2 na mc nie zawsze mogę po niego sięgnąć . Wtedy sięgam po tańszy odpowiednik.

Zaraz po Clarsebicu 2 miejsce po mimo wad zajmuje Vichy.

Szampon gęsty, zapch kwestia gustu, wydajny , przyjazny cenowo (zakupuję na allegro),dobrze oczyszcza skórę głowy jak i sam włos z lakierów, pianek itd.

Plącze włosy ale to każdy specyfik tego rodzaju robi, używam maseczek i po problemie.

Co do samego działania. Producent twierdzi iż po zakończonej kuracji dalszy jej czas trwania to 4 tyg.
    Nieprawda. Wystarczy że nie umyję włosów tydzień a łupież powraca .
    Po drugie bywają sytuacje w których odnawia mi się ŁZS pomimo stosowania szamponu non stop, wówczas musze poratować się maścią aby zagoić powstałe ogniska.W zasadzie są to dwa minusy tego szamponu które zaobserowałam ja.Zaznaczę tu jednak iż często i gęsto stosowałam szampony które w pierwszych 2 tyg pomagały po czym skóra jakby się przyzwyczajała i mimo dalszej kuracji był klops.

Plusy

Przy systematycznym używaniu pomaga w utrzymaniu czystości głowy (zwalcza łupież tłusty)
    Przestały mi wypadać włosy co jest dla mnie przeogromnym szczęściem bo X czasu temu miałam takowy okres iż wyciągałam włosy garściami. Niestety przy takowym schorzeniu takie rzeczy się zdarzają. Na dzień dzisiejszy moje włosy powracają do swej gęstości.
    Dba i pielęgnuje włosy poprawiając ich kondycję.

Pamiętajmy iż takowe szampony spłukujemy letnią wręcz chłodnawą wodą aby nie pobudzać produkcji łoju. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego robić bo po prostu woda jest za zimna przetłuszczające włosy będą przetłuszczały się w takim samym czasie jak i przed jego użyciem.

Po około 6mc należy go odstawić skóra głowy przyzwyczaja się.

Ogólnie polecam produkt ze względów w/w oraz przyjazną cenę.

Używam tego produktu od: od 6 mc 3xtyg
    Ilość zużytych opakowań: około 8

Chcesz pochwalić Madziaczek32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wart swojej ceny
  • Używam szamponu Vichy do łupieżu mokrego (tłustego).
    Uwazam, ze ten szampon jest bardzo skuteczny. Po okolo 4 myciach łupiez znika na długi czas.
    Szampon nie tyle myje skóre co, wg mnie, ja leczy.
    Jak stosowac? Najczesciej wmasowuje go w skore glowy i zostawiam na kilka minut. nastepnie spłukuje.

+ skutecznosc!

- zapach
    - wysoka cena

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić ebi_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Działa natychmiastowo, skóra głowy przestaje swędzić. Przy długich włosach czasami powrca mi łupież, ale dwa, trzy mycia szmponem dercos i problem znika.

Używam tego produktu od: kilkiu lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo, nie pamiętam ile

Chcesz pochwalić stonurzka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij