Vichy, Dercos, Shampooing Anti-Pelliculaire (Szampon przeciwłupieżowy)

Powiększ Vichy, Dercos, Shampooing Anti-Pelliculaire (Szampon przeciwłupieżowy)

Zgłaszająca osoba: madulka

Eliminuje łupież już po pierwszym tygodniu stosowania dzięki zawartości dwusiarczku selenu. Technologia zapobiegania nawrotom: zapobiega nawrotom łupieżu nawet do 4 tygodni po zakończeniu kuracji.

Skład:(Łupież tłusty, swędzenie) aqua, sodium laureth sulfate, coco-betaine, dimethicone, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, cocamide MIPA, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium ypochlorite, sodium methylparaben, parfum

(Łupież suchy, swędzenie) aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, coco-betaine, dimethicone, cetyl alkohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium hypochlorite, sodium methylparaben, parfum

Cena: ok. 35 zł / 200 ml

• rewelacja
  • Nie wiem co ten produkt ma w sobie ale już po 2 użyciach przestaje swędzieć głowa i łupież prawie znika!
    Do tego świetnie działa na moje cienkie i przetłuszczające się włosy unosząc je lekko u nasady.
    Nie używam go na codzień bo jest dla mnie za drogi, ale jak pojawia się łupież od razu sięgam po niego.
    Na plus zasługuje również wydajność. Jest dość gęsty przez co nie wylewa się nie ręke nie wiadomo ile szamponu.
    POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: 2 w uzyciu

Chcesz pochwalić alonka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na łupież
  • Witam,
    Produktu używa najczęsciej mój mąż - ciężko powiedzieć kto komu podkrada (szampon sprawdza się zarówno u niego jak i u mnie). Dobrze radzi sobie z łupieżem, nie obciąża włosów.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania po 200ml

Chcesz pochwalić buffy18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • sprawdził się
  • Mój problem polega na łojotoku który nasila się latem, pewnie przez wysokie temperatury, wywołuje zapalenie skóry głowy. Skóra gdy włosy przetłuszczą się zaczyna mnie piec i swędzieć, czasem pojawiają się krostki i strupki, a do tego wypadają mi włosy. Ten problem pojawia się u mnie cyklicznie co roku od 2 lat, łupieżu nie mam.
    Zwróciłam się o pomoc do dermatologa i poradził mi stosować własnie ten szampon. Radzi sobie z moim problemem już po kilku zastosowaniach.
    Cena spora (polecam apteki internetowe), ale bardzo wydajny, zapach średni ale stosowałam gorsze śmierdziuchy, fajny pomarańczowy kolor, konsystencja dość gęsta, najlepiej stosować go z odżywką, chociaż np seboradin bardziej plącze włosy.
    Będę do niego z pewnością wracać jak skóra zacznie mi szaleć i stosować profilaktycznie 1 w tygodniu.Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kaczmareczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od lat mój numer jeden!
  • Kupuję różnie: albo do łupieżu suchego albo do tłustego, bo z tego co pamiętam róznią się tylko dodatkiem gliceryny.
    Obie wersje działają na mnie tak samo, a przynajmniej nie zauwazyłam większej różnicy przy stosowaniu, a mam łupież suchy.
    Zużyłam juz kilka/kilkanaście butelek razem z rodziną i zawsze efekt jest taki sam.

Plusy:
    - estetyczne i solidne opakowanie
    - gęsta konsystencja
    - po tygodniowej kuracji zero łupieżu i swędzenia skóry głowy
    - nawet bez mycia "profilaktycznego" raz w tygodniu łupież nie wraca przez kilka miesięcy (a z pewnością skóra głowy jest czysta dłużej niż 1 m-c deklarowany przez producenta)

Minusy:
    - chyba jednak zapach jest drażniący
    - zwiększa przetłuszczanie się włosów
    - wysusza włosy, matowi je i utrudnia rozczesywanie (dla osób uzywających zawsze odżywki nie będzie to miało większego znaczenia)
    - po pierwszym uzyciu nie ma efektu "wow" - łupież cały czas jest podczas używania vichy, dopiero po przerzuceniu się po tygodniu na zwykły szampon nie ma po nim śladu
    - cena
    - słabo się pieni - podczas pierwszego mycia trzeba nim umyc głowę dwa razy

Wyszło mi więcej minusów niz plusów, ale te minusy będą się powtarzać przy prawie każdym szamponie p/łupieżowym, a żaden z nich nie był tak skuteczny (testowałam większość szamponów o tym działaniu dostępnych na polskim rynku).

Stosuję przez pierwszy tydzień (czasami dwa tygodnie) do każdego mycia włosów, potem tylko raz w tygodniu albo wcale.

Jeżeli chodzi o cenę to rzeczywiście niska nie jest - warto kupić przez internet albo w aptece poprosić o jedno opakowanie z dwupaku, jeżeli apteka dzieli takie zestawy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka/kilkanaście na całą rodzinę

Chcesz pochwalić benio87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA
  • Zacznę od tego, że mam włosy długie, przetłuszczające się, farbowane co kilka miesięcy ze skłonnością do nawracającego łupieżu.
    Stosowałam różne preparaty, dopiero ten robi to, do czego został stworzony - likwiduje łupież.
    Plusy:
    * gęsta, kremowa konsystencja nie spływa z włosów
    * skuteczny - wystarczy kilka myć

To co dla wielu mogłoby być minusem dla mnie nie ma znaczenia, bo zapach (taki leczniczy) mnie nie drażni, a cena (w aptekach faktycznie wysoka) w sklepach internetowych jest dużo niższa.

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3

Chcesz pochwalić enchant za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziala
  • uzywam do łupiezu tlustego
    skutecznie likwiduje łupież i swedzenie skory, dosc wydajny, cena do zaakceptowania ( allegro), zapach okropny, musze stosowac jakas lekka odzywke w sprayu bo zapach czuje bardzo dlugo, uzywam raz na tydzien naprzemiennie z innym tanszym szamponem

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Chcesz pochwalić Adka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Clarsebic to nie jest
  • Choruje na ŁZS 10 lat, nie ma już chyba na rynku takiego produktu , którego bym nie stosowała . Moim nr jeden jest Clarsebic , który nauczył i pokazał mi iż specjalistyczne szampony mają za zadanie po ukończonej kuracji utrzymać czas jakiś ten stan. Niestety ze względów cenowych 100ml około 80 zł ja potrzebuję 2 na mc nie zawsze mogę po niego sięgnąć . Wtedy sięgam po tańszy odpowiednik.

Zaraz po Clarsebicu 2 miejsce po mimo wad zajmuje Vichy.

Szampon gęsty, zapch kwestia gustu, wydajny , przyjazny cenowo (zakupuję na allegro),dobrze oczyszcza skórę głowy jak i sam włos z lakierów, pianek itd.

Plącze włosy ale to każdy specyfik tego rodzaju robi, używam maseczek i po problemie.

Co do samego działania. Producent twierdzi iż po zakończonej kuracji dalszy jej czas trwania to 4 tyg.
    Nieprawda. Wystarczy że nie umyję włosów tydzień a łupież powraca .
    Po drugie bywają sytuacje w których odnawia mi się ŁZS pomimo stosowania szamponu non stop, wówczas musze poratować się maścią aby zagoić powstałe ogniska.W zasadzie są to dwa minusy tego szamponu które zaobserowałam ja.Zaznaczę tu jednak iż często i gęsto stosowałam szampony które w pierwszych 2 tyg pomagały po czym skóra jakby się przyzwyczajała i mimo dalszej kuracji był klops.

Plusy

Przy systematycznym używaniu pomaga w utrzymaniu czystości głowy (zwalcza łupież tłusty)
    Przestały mi wypadać włosy co jest dla mnie przeogromnym szczęściem bo X czasu temu miałam takowy okres iż wyciągałam włosy garściami. Niestety przy takowym schorzeniu takie rzeczy się zdarzają. Na dzień dzisiejszy moje włosy powracają do swej gęstości.
    Dba i pielęgnuje włosy poprawiając ich kondycję.

Pamiętajmy iż takowe szampony spłukujemy letnią wręcz chłodnawą wodą aby nie pobudzać produkcji łoju. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego robić bo po prostu woda jest za zimna przetłuszczające włosy będą przetłuszczały się w takim samym czasie jak i przed jego użyciem.

Po około 6mc należy go odstawić skóra głowy przyzwyczaja się.

Ogólnie polecam produkt ze względów w/w oraz przyjazną cenę.

Używam tego produktu od: od 6 mc 3xtyg
    Ilość zużytych opakowań: około 8

Chcesz pochwalić Madziaczek32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wart swojej ceny
  • Używam szamponu Vichy do łupieżu mokrego (tłustego).
    Uwazam, ze ten szampon jest bardzo skuteczny. Po okolo 4 myciach łupiez znika na długi czas.
    Szampon nie tyle myje skóre co, wg mnie, ja leczy.
    Jak stosowac? Najczesciej wmasowuje go w skore glowy i zostawiam na kilka minut. nastepnie spłukuje.

+ skutecznosc!

- zapach
    - wysoka cena

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić ebi_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Działa natychmiastowo, skóra głowy przestaje swędzić. Przy długich włosach czasami powrca mi łupież, ale dwa, trzy mycia szmponem dercos i problem znika.

Używam tego produktu od: kilkiu lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo, nie pamiętam ile

Chcesz pochwalić stonurzka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łupież zniknął , skóra na głowie jest nawilżona , włosy mięciutkie w dotyku.
  • Szampon Dercos wpadł mi w ręce głównie dlatego że zasugerowałam się opiniami na wizażu , aczkolwiek nie ja go używam tylko mój narzeczony który miał bardzo wielki problem ze zlikwidowaniem łupieżu suchego. Używał bardzo wielu specyfików , żaden nie przyniósł oczekiwanego efektu w rezultacie poprosił bym ja mu coś znalazła
    Dercos jest jedynym szamponem przeciwłupieżowym który dał sobie radę z usunięciem łupieżu. Moim zdaniem bez znaczenia w takim wypadku jest zapach ( a jest dość specyficzny) , poza tym konsystencja ( szampon na początku troszkę się pieni a po jakimś czasie wygląda to tak jakby się wchłaniał w skórę głowy, a reszta wody spływa), najważniejsze że usunął ten uciążliwy problem w 100%. Uważam że cena szamponu jest odpowiednia. Moja siostra także ma łupież była u dermatologa, przepisał jej szampon przeciwłupieżowy z dwusiarczkiem selenu za który zapłaciła 40 zł (100ml). Tutaj mamy 40 zł za 200 ml
    Jak udało mi się ustalić osoby mające łupież czy suchy czy tłusty powinny używać szamponów właśnie z dwusiarczkiem selenu. Jeśli chodzi o mojego faceta zadziałało Dercos dał radę Polecam

Używam tego produktu od: 10 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe , 2 w użyciu ( sporadycznie co jakiś czas)

Chcesz pochwalić dzika007 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 11 raz(y)
  • rewelacja
  • Szampon najlepszy na rynku! Łupież całkowicie zniknął, można używać raz na jakiś czas, a łupież i tak nie wróci. Jedyny który naprawdę działa, mały minus za cenę.

Używam tego produktu od: od pięciu lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić bemki za czytelną i pomocną recenzję?
  • smierdzi UWAGA!!!
  • cierpie na lupiez tlusty, ktory nasila sie co jakis czas. szampon ma zabawna pomaranczowa barwe działa nie powiem bo łupiez bynajmniej nie sypie sie głowy ale całkowicie sobie i tak z nim nie radzi.

ale uwaga bardzo smierdzi, typowy zapach po nim trzeba raz jeszcze myc glowe normalnym szamponem oraz stosowac mase odzywek i masek.

cena tez nie jest wysoka (allegro- bo apteki to zgroza...)

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki i kilkadziesiat saszetek po 10ml kazda

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić diana171615 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Dostałam kilka próbek tego szamponu i zaczęłam ich używać. Jak na razie skończyłam całą jedną i muszę przyznać, że szampon jest bardzo dobry, tzn. działa. Nie mam jakoś bardzo problemów z łupieżem, ale zauważyłam, że ostatnio zaczęła mnie delikatnie swędzieć skóra na głowie i gdy się podrapałam to delikatnie mi opadał łupież. Zastosowałam więc ten szampon i muszę przyznać, że mi przeszło, a przy okazji włosy zrobiły się bardzo miłe w dotyku. Nie potrzeba już nakładać odżywki.Dobrze się pieni.
    Widzę tylko jedną wadę - konsystencja - bardzo dziwna, zupełnie jak nie szampon.
    Używam tego produktu od: ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka saszetek 10 ml

Chcesz pochwalić errola za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety porażka
  • Od dłuższego czasu walczę z łupieżem suchym. Początkowo stosowałam kerium lrp, ale skończyło się na nasileniu łupieżu, ponadto pojawiło się swędzenie i podrażnienie skóry głowy. W związku z powyższym, zachęcona opiniami na wizażu zakupiłam dercos.
    Niestety podsumowując:
    - szampon nasilił objawy łupieżu
    - podobnie jak w przypadku kerium podrażnił skórę głowy i wywołał uporczywe swędzenie
    Za tę cenę( 45 zł) spodziewałam się przynajmniej minimalnych efektów, a tu takie nieprzyjemne zaskoczenie:/
    należy jednak dodać,że szampon jest wydajny, całkiem ładnie pachnie i dobrze się pieni, niestety nie takie jest jego zadanie, do tego wystarczyłby mi zwykły drogeryjny szampon.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić papillonnoir za czytelną i pomocną recenzję?
  • brak większych efektów
  • Mam problem z przetłuszczaniem się włosów i często z tłustym łupieżem (choć nie w zaawansowanym stadium). Niestety ten szampon nie spełnił wymagań, które przed nim postawiłam.

- nie zmniejszył pojawiania się i nasilenia łupieżu
    - nie zlikwidował uczucia swędzącej skóry głowy
    - nie zmniejszył przetłuszczania się włosów

Dodatkowo:
    - jest mało wydajny (słabo się pieni)
    - plącze włosy (konieczna odżywka)
    - nie pachnie najlepiej

Niestety, pomimo początkowego pozytywnego nastawienia do tego produktu rozczarowałam się nim. Zostało mi jeszcze pół drugiej butelki i nie wiem czy go dokończę.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 butelki

Chcesz pochwalić eupsyhia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 20 raz(y)
  • Podoba mi sie
  • Ogólnie do pielęgnacji włosów mam podejście mocno obojętne - mam włosy krótkie, które wystarczy umyć i ułożyć na wosk, więc nie jestem w tej kwestii żadną specjalistką. Ale jako, że mam AZS, przytrafia mi się łupież i jest to bardzo męczące uczucie, bo tak, jak AZS na rękach mogę zakryć długim rękawem, tak nie będę chodzić cały dzień w czapce.
    Głównie używam Nizoralu, ale chętnie wymieniam go z Dercosem, mam wersję do łupieżu suchego. Dercos ładnie pachnie, porządnie się pieni, można go łatwo spłukać. Działanie antyłupieżowe jest widoczne od razu, podoba mi się, że działa natychmiastowo. Bardzo porządny produkt, minus za cenę - z moim podejściem do włosów nawet 10 złotych za szampon to dużo, ale jestem w stanie przełamać się dla takich efektów. Kupię go na pewno jeszcze raz.

Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mimbi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale włosy po nim elektryzują się!
  • To naprawde dobry szampon przeciwłupierzowy. Odkąd go stosuje nie mam łupieżu, nic mnie nie swędzi na głowie, nie mam żadnych krost,ktore przy tłustym łupierzu czasem sie u mnie pojawiają. Dodatkowy plus to to ze nie musze po nim uzywac odżywki do włosow bo włosy świetnie sie rozczesują. Ale jest tez wielki minus. Włosy sie elektryzują po jego uzyciu, nawet gdy uzyje odżywkę i krem na koncówki, dlatego bedę szukać dalej.

Chcesz pochwalić dorotita za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Jedyny
  • Tylko ten szampon radzi sobie z powracającym łupieżem/swędzeniem/suchością skóry głowy spowodowaną AZS. Próbowałam wielu innych, dziecięcych, naturalnych, aptecznych, na receptę i bez, maści, tabletek, wcierek, lotionów, ale jak tylko odstawiam Dercosa, wszystko wraca. Używam go raz w tygodniu i mam spokój, mam nadzieję, że nie przestanie działać.
    Jest drogi, ale ostatnio kupiłam go w promocji 2 za 1. Więcej takich!

Używam tego produktu od: trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić lu in za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • najlepszy!!!! zimą po noszeniu czapek mam swędzącą, skłonną do podrażnień i swędzącą skórę głowy, do tego pojawia się na tłustej głowie łupież :/ ten szampon pomógł po zaledwie 2 zastosowaniach usunąć te dolegliwości. )) polecam

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić ANNA DELLO RUSSO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój kochany
  • To jest szampon, który potrafi doprowadzić do ładu.
    + łupież stopniowo znika
    + skalp nie swędzi
    + włosy mniej się przetłuszczają
    + szampon nie obciąża
    + wzmacnia włosy
    + łatwe rozczesywanie
    + lekkość włosów u nasady
    + lepsze układanie

- cena
    - zapach może przeszkadzać (ja się przyzwyczaiłam, a nawet polubiłam)
    - słabo się pieni

Ten szampon naprawdę pomaga. Jeżeli masz problem z łupieżem i się jeszcze zastanawiasz - warto wypróbować. Naprawdę warto.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Chcesz pochwalić baboo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny
  • Jedyny szampon, który radzi sobie z moim łupieżem. Używam go od lat co jakiś czas, a potem szukam czegoś nieco tańszego i... skruszona wracam do Vichy Głowa przestaje swędzieć, łupież znika, włosy są miękkie, świeże i dobrze się rozczesują.Szampon ma gęstą konsystencję, co bardzo mi odpowiada. Ma przyjemny zapach, jest dość wydajny. Dla mnie niezastąpiony.

Chcesz pochwalić Babunia_Jagodka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja !!!!!!
  • Nie wyobrażam sobie życia bez tego szamponu Jedyny skuteczny szampon dostępny na rynku, a próbowałam już chyba wszystkiego.
    Wady: słabo się pieni i nie należy do najtańszych

Ilość zużytych opakowań: ok.6

Chcesz pochwalić NNaTT za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny
  • Po porażce z Kerium La Roche-Posay, z lekką obawą kupiłam kolejny szampon przeciwłupieżowy. Dercos nie tylko poradził sobie z suchym łupieżem, ale także zlikwidował swędzenie. Po kilku tygodniach skóra na głowie wróciła do równowagi. Teraz używam go profilaktycznie raz na jakiś czas.

Plus za wygodne opakowanie. Zapach i kolor nie są zbyt przyjemne, ale to przecież szampon leczniczy.

Używam tego produktu od: z przerwami od 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić berbelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!!!
  • Stosowałam wiele szamponów ale żaden nie zadziałał tak naprawdę ,więc ten wypróbowałam bez przekonania ,że da radę łupieżowi ...jednak po pierwszym zastosowaniu juz był rewelacyjny !Teraz nie zamienię go na żaden inny szampon .Mimo ,że wysusza trochę włosy spełnia moje oczekiwania, lśnią po umyciu i fajnie się układają !polecam !

Używam tego produktu od:pół roku

Chcesz pochwalić Gosia1449 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nareszcie!
  • W końcu trafiłam na szampon, który działa jak mało który: OCZYSZCZA SKÓRĘ GŁOWY Z NADMIARU SEBUM! skóra głowy nie swędzi,a włosy są puszyste i mają dużo większą objętośćjedyny minus jest taki,że ciężko jest je rozczesać:/ to jednak wina szamponu, który mimo wspaniałych właściwości,nie chce się pienić i tym samym kiepsko spłukuje. Ale coś za coś...

Używam tego produktu od:2 lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań:ze 4

Chcesz pochwalić neska80 za czytelną i pomocną recenzję?