Yves Rocher, Anti - Chute [Anti - Hair Loss], Shampoo (Szampon stymulujący przeciw wypadaniu włosów)

Pochodzący z regionu Morza Śródziemnego i z Ameryki Południowej biały łubin jest rośliną powszechnie uprawianą w Europie. Wyciąg z ziaren bogaty w proteiny i lipidy ma właściwości zapobiegające wypadaniu włosów. Wyciąg ten jest również znany ze swych właściwości stymulujących mikro krążenie skórne. Biały łubin wyselekcjonowany przez Naukowców Laboratorium Yves Rocher pochodzi z ekologicznych upraw.
Formuła bez silikonu dzięki czemu włosy są lekkie i miękkie.

Fajny, ale

Szampon dosyć mi się spodobał, aczkolwiek kupiłam go ze względu na to, iż mam ogromy problem z wypadającymi garściami włosami i... nie przyniósł jakiś większych rezultatów. Włosy i owszem trochę mniej wypadały, ale liczyłam na więcej ;) Problemem być może jest też to, że używałam go na zmianę z innym szamponem i nie stosowałam go przy każdym myciu włosów. Nie przekonuje mnie też zapach - bardzo, ale to bardzo roślinny (trawiasty) jednak jest to też konsekwencja jego składu, gdyż jest to szampon w 100% naturalny i bez parabenów czy silikonów. Być może jeszcze kiedyś go kupię, jako "wspomagacz" przy suplementach przeciw wypadaniu włosów.

Dobrze oczyszcza

Jest to łagodny szampon do stosowania codziennego, ma liczne plusy, ale nie zapobiega zbytnio wypadaniu włosów.

Skład:
aqua, ammonium lauryl sulfate, polyacrylate-1 crosspolymer, cocamidopropyl btaine, decyl glucoside, coco-glucoside, glycol disterate, glyceryl oleate, parfum, sodium benzoate, glycerin, citric acid, polyquaternium-10, guar hydroxypropyltrimonium chloride, glyceryl stearate, lupinus albus seed extract, sodium chloride, salicyl acid, aesculus hippocastanium seed extract, geraniol

Jak widać królują emolienty i zagęstniki, a jedyny składnik odżywczy jest na samym końcu składu, więc nawet nie ma jak zadziałać zbytnio. Interesująca jest obecność kwasu salicylowego i to pewnie on właśnie powoduje lepszy stan skóry głowy w moim przypadku. Mam skórę tłustą, dlatego może występować wzmożone wypadanie przez niedokrwienie i blokadę "oddychania" mieszków włosowych, spowodowane nadmiernym wydzielaniem sebum. Kwas salicylowy reguluje gospodarkę tłuszczową skóry, przyspiesza złuszczanie i usuwa nadmiar martwych komórek, przez co polepsza dopływ krwi i tlenu.
W związku z powyższym szampon powinien sprawdzić się u osób z przetłuszczającym się skalpem i w tym przypadku może nawet osiągnąć swoje docelowe działanie, którym jest hamowanie wypadania włosów.

Plusy są takie, że ten szampon na prawdę porządnie oczyszcza skórę głowy mimo że nie posiada SLS, włosy są długo świeże i uniesione u nasady (podejrzewam, iż to jest znowu zasługa kwasu salicylowego). Jest dość wydajny jak na szampon słabo pieniący się i ma bardzo niską cenę.

Super produkt!

Zapach: ziołowy, pozostaje na włosach jeszcze przez jakiś czas po umyciu

Konsystencja: nie jest za rzadka ani za gęsta, idealna

Opakowanie: nie ma problemu z wydostaniem resztek produktu, wygodne otwieranie

Działanie:
-nie wysusza włosów
-nie plącze ich
-bardzo dobrze oczyszcza
-włosy długo pozostają świeże
-włosy zaczęły mi mniej wypadać
-włosy są miękkie i błyszczące

Produkt jest naprawdę bardzo dobry, ma same plusy. Idealnie sprawdza się przy przetłuszczających się włosach. Zdarzało mi się również nie nałożyć odżywki po myciu, a pomimo tego włosy były miękkie.

łubinowa regeneracja

Szampon jest o kremowej konsystencji. Przez dwie pierwsze butelki cierpiałam z powodu zapachu, jest mocny - łubin (ziołowy), później się przyzwyczaiłam. Włosy są dobrze oczyszczone, na wyjątkowo długo. Regenerują się. Nie zauważyłam znacznej poprawy jeśli chodzi o wypadanie włosów, ale ich stan nie pogorszył się. Teraz dostępne są butelki 300 ml za 14,90 zł więc jest taniej, ale wolałam mniejsze opakowanie, było bardziej poręczne.

Używam tego produktu od: stycznia 2014
Ilość zużytych opakowań: dziesięć

Włosów wypada mniej!

Moim zdaniem spełnia obietnica producenta. Mam poważny problem z wypadaniem włosów a jak do tej pory to jest jedyny szampon który faktycznie hamuje wypadanie włosów. Nie zauważyłam aby rosły jakoś nadzwyczajnie szybciej ale przyznać muszę że podczas mycia włosów widzę znacznie mniej wypadających i tak samo podczas czesania. Nie powiem że przestały całkiem wypadac ale różnica jest duża i nie znalazłam nic lepszego.
Yves rocher jak zawsze nie zawodzi.

Używam tego produktu od: półtorej roku
Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe

bardzo dobry

Bardzo lubię kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów tej marki. Recenzowany szampon jest kolejnym udanym kosmetykiem od Yves Rocher.
Od szamponu wymagam aby mył i nie podrażniał skóry głowy. Nigdy nie obniżam oceny za to, że szampon nie zregenerował i nie odżywił włosów bo szampon ma przecież myć włosy i tyle.

Szampon:
-ma przyjemny, naturalny zapach, który przypomina mi zapach trawy :) myślę, że nie kazdemu przypadnie do gustu ten aromat ale ja go bardzo lubię
-dobrze się pieni,
-skutecznie oczyszcza włosy (zmywa wszystkie kosmetyki do stylizacji, oleje za pierwszym myciem)
-nie wypłukuje koloru chociaż nie jest to szampon dedykowany włosom farbowanym
-nie podrażnia skóy głowy,
-nie wysusza i nie plącze włosów
-włosy po jego użyciu są lśniące, gładkie, oczyszczone i pełne objetości.

Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku. Z pewnością do niego wrócę.

Używam tego produktu od: 3 mce
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 op

Dobrze oczyszcza

Szampon jest naprawdę w porządku:
+ oczyszcza
+ pieni się
+ ładnie pachnie łubinem który jest tu składnikiem aktywnym.
+ nie wywołał łupieżu tak jak szampon z pokrzywą Yves Rocher.
+ taniocha!

Niestety:
- nie pomógł w walce z wypadaniem (cudów nie ma)
- ALS w składzie czyli silny detergent.

Obecnie szukam szamponów jeszcze bardziej naturalnych i dopasowanych do moich włosów.

Podsumowując, ten szampon nic złego mi nie zrobił, włosy miałam czyste i w dobrym stanie, do tego ten zapach :) polecam.

Ilość zużytych opakowań: 3 całe butelki

Najlepszy naturalny

Jak dla mnie najlepszy naturalny szampon jakiego używałam ever! Osobiście nie zauważyłam jakiegos mega szybkiego wzrostu moich włosów, ale znajomi mówią że jakies je mam długie. Więc wydaje mi się że to jego zasługa! Jest delikatny, ładnie domywa wszelkie oleje z włosów, rowniez dobrze sie pieni. Jestem na tak!!

Używam tego produktu od: Pół roku

Ahh ten zapach :)

Na początku nie byłam do niego przekonana bo jak dla mnie dziwnie pachniał ale po paru myciach już sie przyzwyczaiłam i nawet ten zapach mi się podobał :) Strasznie wypadały mi wlosy i kupowałam juz wiele szamponow ale ten mi najbardziej spasował :) Polecam bardzo cena tez jak na Yves Rocher nie jest wygórowana bo można go kupic za 12,90 :)

Używam tego produktu od: 1 rok

Nie dla mnie

Swojego czasu miałam duży problem z wypadaniem włosów. Szukając ratunku, trafiłam na ten produkt. Szampon niestety w jakimkolwiek stopniu nie wpłynął na zahamowanie wypadania moich włosów, chociaż zużyłam całą butelkę.
Ma małą, niezbyt wydajną buteleczkę. Dodatkowo, jak dla mnie słabo się pienił.

Jedyny plus to niska cena oraz ładny zapach.

całkiem fajny

Przy pierwszym zetknięciu z tym szamponem urzekł mnie jego zapach... trawy, takiej nawet troche zgniłej trawy. Na początku bardzo mnie ten zapach męczył ale z czasem go nawet polubiłam.

Co do działania... coż cudów nie oczekuje po szamponie, tutaj też cudów nie było. Jednak całkiem nieźle się pieni w porówaniu szamponami yves rocher, które wcześniej używałam. Włosy są po nim miękie i miłe w dotyku a zapach jest dość intensywny i długo się na nich utrzymuje, co może wielu osobą nieopowiadać bo jest on dość "oryginalny"

Świeżo skoszona trawa

O szamponie:

- nie zauważyłam żadnych baby hair
- włosy trochę mniej się łamią, ale na szczotce zostaje ich tyle samo- czyli bez zmian ( podkreślam, że nie mam z tym jakiegoś problemu)
- świetnie pachnie, jak w tytule, używa go też mój mąż, bo lubi ten zapach ( utrzymuje się na włosach)
- zawsze mam otwartych kilka "flach" różnych szamponów, ale ostatnio po ten sięgam najczęściej

Używam tego produktu od: grudzień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego opakowania

Dobry

Szampon bardzo fajny. Kupuję w promocjach za 9,90. Włosy faktycznie po nim miej wypadają i rosną nowe baby hair. Łatwo je rozczesać, są miękkie i lekkie. Szamponik pachnie ziołowo, dobrze się go rozprowadza. Nie zawiera parabenów i silikonów, jest naturalny. Niestety mało wydajny i włosy po nim szybciej mi się przetłuszczają.

Ilość zużytych opakowań: ok. 10szt