Farmona, Fresh & Beauty, Oliwkowy peeling solny pod prysznic

Powiększ Farmona, Fresh & Beauty, Oliwkowy peeling solny pod prysznic

Zgłoszony przez DreamQueen

Solny peeling pod prysznic o kojącym, przyjemnie świeżym zapachu oliwek doskonale myje i pielęgnuje skórę, opóźniając procesy jej starzenia. Kryształki soli dokładnie usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, idealnie wygładzając ciało, a ekstrakt z oliwek głęboko nawilża i odżywia oraz sprawia, że skóra staje się zachwycająco miękka i delikatna. Dodatkowo świeży zapach czarnych i zielonych oliwek pozwala na osiągnięcie harmonii i wyciszenia oraz wyraźnie poprawia nastrój.

• dobry i tani
  • Kupiony w Auchan za bodajże 10 zł, więc tanio, zwłaszcza, że opakowanie jest ciut większe od pozostałych peelingów Farmony.

PLUSY:
    - skuteczny, dobrze ściera, ale jeśli skóra nie jest zbyt mokra, bo inaczej rozpuszcza się i spływa
    - ładnie pachnie - nie jest to co prawda zapach oliwek, pachnie raczej jak szampon ze skrzypu tej samej firmy, więc jest to naprawdę ładny, niechemiczny, świeży zapach, który nawet długo się utrzymuje

MINUSY:
    - trzeba bardzo uważać, żeby w do opakowania nie dostała się woda, bo się rozpuszcza
    - tradycyjnie w przypadku kosmetyków Farmony - dostępność. Nie widziałam go w żadnej drogerii, jedynie w Auchan.
    - troszkę mało wydajny, przez to, że tak się rozpuszcza, trzeba go sporo używać. Ja starałam się go oszczędzać, moja mama niestety nie i skończył się nam po dwóch tygodniach.

Polecam, jeśli komuś uda się go znaleźć.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić tavieulle za czytelną i pomocną recenzję?
  • W miarę
  • Mnie się ten peeling nawet podobał. Pierwszy raz miałam solny i tłusty, więc z podobnymi nie mam porównania. Używałam go bardziej na sucho, ewentualnie z kapka wody, bo drobinki soli się rozpuszczają. Po kąpieli jest fajny efekt natłuszczenia i przyjemny zapach. Wolę jednak peelingi nie zostawiające tłustej powłoki, bo po nich mogę spokojnie ogolić nogi a tu nie bardzo. Mimo wszystko ciekawy produkt. Może jeszcze kiedyś kupię.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martusiens za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze, że był tak tani
  • Peeling wyczaiłam na promocji w SuperPharm, ludzie wręcz wyrywali go sobie z rąk, bo za cenę 4 zł aż szkoda było nie brać, a sklep tylko na tym zarobił, bo pozbył się z półek niezłego bubla, który z pewnością im zalegał.
    Zapach - taki w miarę, ani mnie nie drażnił ani nie zachwycał.
    Jeżeli chodzi o konsystencję to drobinek jest sporo, wydawałoby się, że powinien dobrze ścierać, jednak bardzo łatwo zrobić sobie nim krzywdę. Z racji tego, że jest to peeling solny to jego drobinki przy kontakcie z wodą automatycznie się roztapiają i tracą swoje właściwości. Aplikując go na mokrą skórę trzeba działać bardzo szybko. Próbowałam na minimalnie zwilżoną skórę i narobiłam sobie strasznych podrażnień. Trzeba mieć do niego lekką rękę.
    Szata graficzna nie powala, opakowanie wygląda dość tandetnie i tanio.
    Nie sięgnę po niego ponownie, nawet za 4 zł.

Chcesz pochwalić Symforoza za czytelną i pomocną recenzję?
  • to nie to
  • Nigdy wcześniej nie używałam peelingu solnego, więc jak zobaczyłam go w promocji za 4zł pomyślałam, że to dobra okazja żeby takowy wypróbować. Nie był to najlepszy pomysł.
    Peeling ma przyjemny zapach i jest to chyba jedyna jego zaleta. Początkowo stosowałam na lekkko wilgotną skórę ale drobinki rozpuszczały się w błyskawicznym tempie, zanim zdążyły zrobić coś pożytecznego. Użyty prawie na sucho podrapał i podrażnił, a do wrażliwych to moja skóra nie należy. Dodatkowo strasznie się obsypuje, przez co z wydajnością jest raczej marnie.
    Podsumowując...ja dla niego zastosowania nie widzę.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić annarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • MASAKRA
  • Uwieżcie lub nie ale założyłam konto aby dodać ta opinię, To jest NAJGORSZY kosmetyki jaki w życiu kupiłam. Toż to sama parafina!!! Powinni zabronić prawnie takiego oszustwa. Kupiłam w pośpiechu. Naprawdę nie mam dużych wymagań odnośnie peelingu, ale oliwa z oliwek to jest w składzie za perfumami.... Wykorzystałam go do stóp,

Używam tego produktu od: 07.2013

Chcesz pochwalić agatastt za czytelną i pomocną recenzję?
  • OKROPNY
  • Ten peeling jest okropny, beznadziejny. Zużyłam go do końca, bo podoba mi się jego opakowanie i to jest chyba jedyny plus tego produktu. Stosowanie tego peelingu było katorgą. Jest bardzo taki lepki na skórze, ciężko go zmyć z siebie. Jest niewydajny, drobinki gdzieś uciekają. Jest wiele innych tańszych peelingów o super działaniu.
    To jest straszny bubel.
    Gdyby na pytanie : czy kupiłabyś ten produkt ponownie?, była odpowiedź, że "nigdy w życiu", to właśnie taką bym opcję wybrała. A tak to daję tylko "nie".

Używam tego produktu od: od zimy w męczarniach
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 270ml

Chcesz pochwalić Kreciola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest naprawdę fatalny.
  • Tak to jest robić zakupy z facetem tupiącym nad głową, ani się człowiek nie zastanowi porządnie, KWC w komórce nie sprawdzi, w opis na opakowaniu się nie zagłębi, tylko wrzuca do koszyka i idzie dalej.

Właściwie to nieuwaga i niesprawdzenie KWC jest jedynym powodem, dla którego kupiłam ten peeling.

Zacznę może od zapachu, bo to jest po prostu koszmar. Mydlano, trawiasto, zielskowo, chemiczny, sztuczny, mocny, duszący. Mdliło mnie od niego po prostu, tragedia. W dodatku skurczybyk trwały, na skórze się trzymał nieźle.

Sam peeling raczej średni - w parafinowej bazie zatopione dość spore i niezbyt ostre drobinki, które nawet sobie radzą i ścierają martwy naskórek (w skali od 1 do 5, to tak na 3), ale szybko się na skórze rozpuszczają. Właściwie ścieranie to jedyny powód, dla którego nie daję najmniejszej liczby gwiazdek. Piiling solny, więc trzeba uważać, żeby na podrażnionej skórze nie zostawiać go na zbyt długo.
    Zostawia na skórze tępą parafinową warstwę, nie znoszę tego w peelingach, musiałam się po nim jeszcze myć żelem żeby pozbyć się tej warstwy i zabić zapach.

Cena bardzo wysoka nie jest, ale jak na taką jakoś to i tak wygórowana. Peeling jest niewydajny, używałam go codziennie na ramiona (schodząca skóra po słońcu) i co parę dni na całe ciało i poszedł caly w dwa tygodnie. Nie powiem, nie płaczę po nim.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • A idź pan w diabły z takim bublem
  • Zachęcona niską ceną kupiłam ten produkt i bardzo cieszę się, że się skończył i mogę już zapomnieć o tym koszmarze. Okropny kolor, drażniący, nachalny zapach, niby duże drobiny, ale nic nie ścierają (co najwyżej podrażniają). Paskudne, obrzydliwe mazidło, fuuuuuuuuuuuuj

Używam tego produktu od: zużyłam już to badziewie
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakwoanie

Chcesz pochwalić benia1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę - bardzo dobry
  • Fajny, tani peeling do stosowania na suchą skórę. Jeśli chodzi o wydajność to ciężko coś powiedzieć, peelingi o tego typu konsystencji raczej nie należą do super wydajnych, oczywiście wszystko zależy od częstotliwości używania. Mi opakowanie starcza na 2-3 miesiące.

Plusy:
    - niska cena za spore opakowanie
    - dobrze peelinguje gdy używamy na suchą skórę, na wilgotnej rozpuszcza się (w końcu to peeling solny)
    - po użyciu nie trzeba stosować balsamu
    - jeśli komuś przeszkadza tłusty film jaki zostawia, wystrczy użyć żelu lub mydła po peelingu

Minusy:
    - podrażnione miejsca mogą piec, ale ze względu na sól jest to chyba oczywiste
    - zapach i kolor
    - trudno dostępny
    - nie wolno zostawiać go pod prysznicem, bo może zacząć się rozpuszczać

Myślę, że warty przetestowania. Tani peeling, który odpowiada tym droższym.

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe, 3 już czeka

Chcesz pochwalić Dumb Blonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zawiedziona
  • KOSMETYK: Zbita, zielonkawa maź o zielonkawa maź o zielonkawym zabarwieniu. Duża ilość drobinek ścierających, mniej-więcej jednakowej wielkości. Specyfik dobrze rozprowadza się po ciele. Niewydajny.

DZIAŁANIE: Szczerze mówiąc jestem lekko rozczarowana. Liczyłam na mocne ścieranie połączone z konkretnym nawilżaniem. W zamian jednak dostałam peeling, który rozpuszcza się zaraz po nałożeniu na skórę. Ponadto, maź niby natłuszcza skórę ale pozostawia niemiłe uczucie swędzenia na całym ciele. W kategorii peelingów to jeden z najgorszych jakie miałam.

OPAKOWANIE: Całkiem eleganckie pudełeczko z którego możemy wygrzebać peeling do samego końca.

CENA: Udało mi się kupić ten peeling za... 4 zł. Nie wiem dlaczego był taki tani. Sprawdziłam datę- jak najbardziej ok, opakowanie nie było uszkodzone... Może po prostu nie schodził.

DODATKOWE UWAGI: Brak

Używam tego produktu od: ok 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 270 ml

Chcesz pochwalić kittie27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, nie, nie :/
  • Kupiłam go ze względu na cenę - niską, rzecz jasna, bo pomyślałam, że skoro peeling zużywa się stosunkowo szybko nie warto wydawać więcej niż 15zł.

Od peelingu wymagam, żeby ścierał, jeżeli ma jeszcze odżywiać skórę, to już w ogóle super.
    Wiadomo w różnych miejscach skóra jest różna, więc jeśli nie zedrze martwego naskórka z moich nóg, to mam nadzieję, że zrobi to chociaż na szyi

Ale ten nie robił ani tego, ani tego!
    Lubię być 'porządnie' wypeelingowana, ale nie mogę wymagać tego od każdego kosmetyku, w końcu potrzeby konsumentów są różne, a ja jeśli testuję kosmetyk pierwszy raz nie mogę ocenić z góry, jaki będzie.

Ten ścierał bardzo marnie, wg mnie za duże drobinki, które po kontakcie z mokrą ręką i tak za chwilę się rozpuszczały. Mam wrażenie, jeśli to w ogóle możliwe, że nie umiałam się nim posługiwać i po pierwszym użyciu po prostu go wykańczałam ( a on mnie).

Poza tym ta tłusta wartswa, którą zostawiał niby miała odzywiać i nawilżać, ale nic bardziej mylnego, po prostu tłusty film na skórze, który potem i tak zmywałam cieplejszą wodą pod prysznicem...
    Zresztą z oliwą z oliwek, tez niewiele ma wspólnego, to tłuste "coś" to parafina..

Nawet zapach, choć nie drażniący, w miarę przyjemny, nie był urzekający, a już na pewno nie tak, żebym wróciła do niego.

Na pewno nie kupię go ponownie, ale spróbowałam raz i więcej nie wydam pieniędzy.

Używam tego produktu od: ok. miesiąc/półtora

Chcesz pochwalić wrola1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardziej nawilżacz, mniej peeling.
  • Jestem ogromną miłośniczką peelingów w słoiczkach, zwłaszcza tych treściwych, dlatego też z nastawieniem na sukces postanowiłam wypróbować ten. Po remoncie mieszkania (pełno pyłu, kurzu, wysuszona do granic możliwości skóra) potrzebowałam nie tylko porządnego złuszczenia martwego naskórka, ale również nawilżenia. I z efektu działania tego kosmetyku jestem zadowolona połowicznie.

Peeling to zielona, bardzo gęsta maź o raczej stałej konsystencji, zawiera miękkie, przezroczyste i dość duże drobinki.

Zalety:
    *konsystencja - osobiście bardzo lubię takie gęste i treściwe mazidła
    *zapach - intensywny, oliwkowy, relaksujący i przyjemny
    *maksymalne i długotrwałe nawilżenie skóry - kosmetyk zostawia na skórze tłusty film (a ja to bardzo lubię), solidną warstwę olejków, dzięki czemu zbędne jest po jego użyciu stosowanie balsamów lub maseł (dobra rzecz dla leniuchów )
    *wygodny, odkręcany słoiczek umożliwia zużycie produktu do końca
    *w składzie olejek ze słonecznika, oliwki
    *mimo tłustej konsystencji nie brudzi wanny, nie pozostawia nieprzyjemnego osadu

Neutralnie:
    *cena - kilkanaście złotych, jest ok
    *po kontakcie z wodą peeling się nie pieni, co w tym przypadku nie robi żadnej różnicy w jego używaniu

Wady:
    *w składzie cały zestaw parabenów
    *niestety właściwości peelingujące są bardzo marne - mięciutkie drobinki rozpuszczają się szybko, w trakcie wasowywania w skórę, przez co złuszczania martwego naskórka właściwie brak
    *ponieważ jest to peeling solny, dlatego trzeba uważać na skórę świeżo po depilacji (może podrażnić, piecze niemiłosiernie)
    *nie jest zbyt wydajny, szybko znika
    *design opakowania nie przypadł mi do gustu, a naklejki szybko się odklejają i nie wygląda to estetycznie

Warto spróbować tego produktu, ale tylko w przypadku, gdy na skórze nie ma wiele do złuszczania, a sporo jest do nawilżania

Ilość zużytych opakowań: jeden słoiczek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie powala na kolana
  • Moim zdaniem peeling ma za mało drobinek ścierających, które dodatkowo straaasznie szybko znikają, rozpuszczają się. Nawet nie zdążam dobrze pomasować skóry.. Zostawia taki dziwny film jakby tłusty, nieprzyjemne uczucie.
    Aaa za to jego zapach bardzo lubie, ponieważ przypomina mi coś z dzieciństwa, więc może kiedyś jeszcze go kupie by poczuć przypływ wspomnień

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Natalie123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • obecnie ulubiony!
  • Uwielbiam ten peeling za wszystko! Za drobinki dość spore, które według mnie bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem martwego naskórka, za konsystencję, za wydajność, za opakowanie, za cudowny zapach i za to, że zostawia skórę natłuszczoną dzięki czemu jest jędrna i niezwykle gładka w dotyku.
    Podsumowując to co dla niektórych jest wada dla mnie stanowi ogromną zaletę

Aha super produkt dla osób, które tak jak ja nie przepadają za stosowaniem balsamów. Ten peeling powoduje, że mamy skórę super nawilżoną przez naprawdę długi czas.

Używam tego produktu od: około 6 miesięcy

Chcesz pochwalić gitmartusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropny
  • Peeling średnio ściera naskórek, zostawia na skórze tłustą warstwę!

Zalety:
    +zapach
    +opakowanie
    +wydajność
    +konsystencja

Wady:
    -słabo ściera martwy naskórek
    -zostawia wszędzie (na ciele, wannie) tłusty osad, który niełatwo się spłukuje
    -za bardzo natłuszcza skórę
    -słabo wygładza skórę

Ogólnie- beznadziejny produkt, słabo ściera naskórek i zostawia lepką warstwę na ciele!

Chcesz pochwalić DreamQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropny
  • Jeden z najgorszych peelingów jakie miałam.

Jest gruboziarnisty, lecz niestety w kontakcie z wodą wszystkie drobinki rozpuszczają się;
    Bardzo mocno natłuszcza skórę, wg mnie za mocno, może pozatykać pory na plecach i dekolcie, jeżeli ktoś ma skórę dość problemową w tych miejscach, jak ja;
    Skóra wcale nie jest wygładzona jak powinna być po peelingu, co oznacza że peeling ten nie radzi sobie ze ścieraniem martwego naskórka;
    Zapach okropny;
    Opakowanie niezbyt piękne;
    Starczył na 3 razy;
    Skusiła mnie niska cena, której i tak ten peeling nie jest wart.Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: 1x 270 ml

Chcesz pochwalić Lady_Orchid za czytelną i pomocną recenzję?