Garnier, Essentials, Płyn do demakijażu 2w1

Powiększ Garnier, Essentials, Płyn do demakijażu 2w1

Zgłoszony przez n89

Płyn łączy skuteczność fazy olejowej (faza niebieska) ze świeżością fazy wodnej (faza przezroczysta). Dwufazowa formuła płynu wzbogacona w ekstrakt roślinny i kojącą prowitaminę B5 nie ma zapachu, nie zawiera alkoholu i nie wymaga pocierania.
Bez potrzeby pocierania usuwa nawet wodoodporny makijaż. Przeznaczony do skóry wrażliwej.

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Rosa Centifolia/ Rosa Centilia Flower Water, Dipotassium Phosphate, Poloxamer 184, Polyaminopropyl Biguanide, Potassium Phosphate, Sodium Chloride, CI 61565 /Green 6 (25.11.2013)

Cena: 13zł /200ml
/s/

• całkiem, całkiem
  • PLUSY:
    - nie pozostawia tłustej warstwy
    - jest delikatny i nie szczypie w oczy
    - dobrze zmywa makijaż
    MINUSY:
    - wydajność, beznadziejne są te dozowniki, przez co produktu wylewa się za dużo niż jest to konieczne

Produkt jest naprawdę dobry, spisuje się, ale ja chyba po prostu nie przepadam za płynami dwufazowymi

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: prawie całe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić zosiasamoska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Mimo kilku wad kupiłabym ten płyn ponownie bo lubię go używać. Jest delikatny (a mam bardzo wrażliwe oczy), nie podrażnia, nie powoduje szczypania oczu. Bardzo dobrze i bardzo szybko radzi sobie z makijażem oczu (eyeliner, cienie, baza, tusz). Jest bezzapachowy. Do jego wad zaliczam słabą wydajność oraz to, że fazy dośc szybko oddzielają się od siebie po zmieszaniu, co jest trochę problematyczne.
    Nie przeszkadza mi to jednak na tyle, żeby nie polecić tego produktu.

Używam tego produktu od: ok. półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie (zużyte 3/4 opakowania)

Chcesz pochwalić ruurza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowność za grosik
  • Płyn ten trafił do moich rąk zupełnie przypadkowo.
    Będąc w SP na jakiś tam zakupach w moim koszyku wyladowały 2 kremy do twarzy Garniera i przy kasie po grosiku dostałam ten oto nabytek w ilości sztuk dwie.
    Garniera lubię bardzo, ale wiem też że mają w swojej ofercie buble (o czym przekonałam się na własnej skórze) i pierwsze o czym pomyślałam to to że jeden z nich zapewne właśnie otrzymałam.
    Nie mogę wydarować sobie swoich własnych myśli!

Płyn czekał chwilę na swoją kolej, ale w końcu się doczekał... a teraz się skończył i mi jakoś tak pusto i głucho...

Płyn zamknięty jest w niezbyt - dla mnie - urodziwej butelce. Choć stoi stabilnie, jest wygodna, otwieranie mi pasuje, no i widac ile produktu ubyło.

Dwie fazy łącza się łatwo i nie rozdzielają za szybko.

Niczym przejdę do działania, krótka charakterystyka mojej cery.
    Jest kapryśna, trudna i upierdliwa - tu wątpliwości nie mam i mówię to z cała stanowczością.
    Z okresu buntu wyrosłyśmy obie, więc i tak lepiej nam się żyje niż kilka lat temu, choć przyjaźnią naszej relacji bym nie nazwała. Cóż...wszystko przed nami

Obecnie jest mieszana.
    Ma ogromne tendencje do zapychania, wyprysków. Zły kosmetyk nie tylko sprawi że obsypie mnie czerwonymi grudami (i znając moje "szczęscie" to ropnymi) to dodatkowo będzie bardzo przetłuszczona i lepka, albo odwrotnie - pojawią się na niej suche, łuszczące się place.

Produkt Garniera był cudownie...neutralny.
    Delikatny ale skuteczny.
    Makijaż w kilku przeciągnięciach wacikiem (i to faktycznie bez pocierania) został usunięty.
    Poradził sobie bez problemu z tuszem, a rzęsy na tym nie ucierpiały.
    Przy złych kosmetykach lubią niestety wypadać, co jest moją ogromną bolączką.
    Tu na szczęście nie miało to miejsca - rzęsy były oczyszczone i na swoim miejscu.

Jeśli płyn przez moje gapiostwo trafił do oka to nic nie szczypało i nie piekło.

Produkt zostawia lekko tłustą powłoczkę na skórze, ale wchałania się ona bardzo szybko, nie pozostawiając żadnego uczucia lepienia czy niczego podobnego.

Skóra po kilku sekundach jest gotowa na przyjęcie kremu.

Już po ok 3 dniach zauważyłam że moja skóra lubi ten płyn. Nic na niej nie wyskakiwało, nie była ani przetłuszczona ani wysuszona.
    Zero podrażnień, a już o uczuleniu nie wspominam.

Po skończeniu pierwszej butelki od razu sięgnęłam po drugą.
    Dziś weczorem z wielkim żalem wylałam na wacik ostatnie krople z opakowania nr 2

Mimo że mam - jak to ja - zapas kosmetyków w tym i wieczornych pomocników w oczyszczaniu ale coś mi się wydaje że długo bez Garniera nie wytrzymam.
    Pusta butelka jeszcze chwilę przy mnie, a ja już zaczęłam tęsknić...

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące, może prawie 3
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe - każde po 200 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Gusia_1488 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo go lubię i na chwilę obecną jest najlepszy
  • Pierwszy raz spotkałam się z tym kosmetykiem u koleżanki. Wybrałam się na kilka dni w odwiedziny do koleżanki, która nakazała mi nie ciągnąć ze sobą zbędnego bagażu, czyli szamponu, różnego rodzaju żeli, pasty do zębów itd. Poszłam za jej radą, tudzież nakazem, i takim oto sposobem przez kilka dni korzystałam z niektórych jej kosmetyków. Tak właśnie w moje ręce wpadł Garnier, którego pokochałam od pierwszego użycia Po powrocie do domu ze znudzeniem zużywałam mój ówczesny kosmetyk do demakijażu nie mogąc się doczekać, aż kupię i zacznę używać Garniera, ale w końcu się doczekałam. Od tamtej pory używam tylko jego.

Kosmetyku używam po myciu twarzy żelem i tylko do poprawienia, domycia oczu (czyli generalnie kosmetyk ma ułatwione zadanie bo ma tylko domyć pozostałe resztki, ale na pełny makijaż również kilka razy stosowałam i jest OK, trzeba więcej czasu i cierpliwości, ale jest dobrze).

Zalety:
    * przede wszystkim ogromny plus za to, że nie jest tłusty, nie tłuści powieki i skóry wokół oczu, nie mam uczucia oblepienia oczu
    * nie wysusza, nie mam po nim uczucia ściągnięcia (no może delikatne jest, ale naprawdę niewielkie)
    * dobrze rozpuszcza tusz, domywa resztki
    * nawet gdy dostanie się do oka -nie szczypie i nie powoduje uczucia widzenia przez mgłę
    * dobrze i szybko łączy się z dwufazy
    * mega wydajny a cena adekwatna do jakości i ilośći

Jedyne "ale" jakie do niego mam jest związane z samym opakowaniem, dozownik jest jakiś dziwny bo zawsze wylewając płyn na płatek wyleję go zbyt dużo lub nawet pochlapię coś wokół siebie... Nie, to nie ja jestem niezdara Próbowałam na różne sposoby, powoli i delikatnie przechylać, bardziej dociskać butelkę do płatka, mniej dociskać... a efekt końcowy zawsze taki sam, więc to z butelką a nie ze mną jest coś nie tak

Używam tego produktu od: lato 2013
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić tass822 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepszy
  • Nie przetestowałam zbyt wiele płynów do demakijażu, gdyż od jakiegoś czasu zawsze konsekwentnie wracam do Garniera.

Plusy:
    + nie szczypie
    + nie podrażnia
    + jest wydajny
    + cena
    + zmywa nawet wodoodporny makijaż (choć trzeba nieco dłużej pocierać)

Minusy (wynikające raczej z pośpiechu przy zmywaniu)
    - jeśli nie wymiesza się go dobrze to może zostawiać tłustą warstwę
    - czasami zostawia resztki tuszu na rzęsach

Chcesz pochwalić register9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Kupiłam go pod wpływem opinii na wizażu i się bardzo zawiodłam! Nawet mam wrażenie że trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz. Muszę porządnie potrzeć oko zanim usunę tusz i eyeliner (a nie używam wodoodpornych) górną powiekę muszę domywać osobno. Zdarza się że przy porannym myciu widzę niedokładnie usunięte resztki tuszu. Tłuści powiekę!!!! Co prawda nie powoduje mglenia oczu ale i tak zostawia warstwę filmu. Jestem niezadowolona i nie umiem sie doczekać aż go skończę!

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Chcesz pochwalić 0aanitaa0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety, nie polubiliśmy się
  • Kupiłam płyn w promocji za ok. 10 zł.
    Skuszona dobrymi recenzjami (wizaż, yt), pomaszerowałam, żeby go kupić.
    Niestety produkt nie przypadł mi do gustu.
    Nie radzi sobie dobrze z eyelinerem czy tuszem.
    Czasami muszę mocno pocierać wacikiem, by domyć makijaż oczu.
    I największy minus - jest strasznie niewydajny.

To wszystko powoduje, że na pewno do niego nie wrócę.
    Plus za to, że nie zostawia tłustego filmu na twarzy, cenę, niedrażniący zapach.

Używam tego produktu od: ok. 3 tygodnie

Chcesz pochwalić Aniia91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 16 raz(y)
  • Przyjemny
  • Oceniam jako atopowiec ze skórą bardzo suchą i wrażliwą.
    Do demakijażu preferuję zdecydowanie mleczka, ale od czasu do czasu je zdradzam i kupuję płyny micelarne lub dwufazowe. Ten akurat był w promocji za 6,99 zł, więc grzechem byłoby go nie kupić

Plusy:
    + nie podrażnia moich wrażliwych oczu
    + jest zupełnie bezzapachowy
    + obie warstwy dobrze się łączą i nie rozdzielają błyskawicznie, dzięki czemu nie trzeba robić demakijażu w tempie błyskawicznym
    + nie zostawia tłustej warstwy
    + jeden płatek wystarcza na demakijaż oczu
    + usuwa kosmetyki dokładnie, na drugi dzień nie mam rozmazanych resztek na powiekach i w ich okolicach
    + nie muszę trzeć oczu, wystarczy, że przyłożę nasączony płatek do powieki i odczekam kilka sekund, tym samym unikam zaczerwień
    + nie zawiera alkoholu
    + spora pojemność jak na płyn dwufazowy
    + jak na płyn dwufazowy jest wydajny
    + skład (zwłaszcza że nie ma parabenów)

Minusy:
    - lekko napina skórę wokół oczu, a ja jestem na tym punkcie przewrażliwiona Nie lubię bardzo uczucia ściągniętej skóry nawet w najmniejszym stopniu.

Używam tego produktu od: nieco ponad miesiąc

Chcesz pochwalić k-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmar
  • Kupiłam ten produkt z powodu pozytywnych recenzji na wizażu... Dla mnie jest to zdecydowanie najgorszy produkt do demakijażu z jakim miałam do czynienia...
    MINUSY:
    - zmywanie makijażu trwa 10 minut i wymaga nasączania, pocierania i nie wiadomo czego jeszcze, ogólnie demakijażowy koszmar!
    - strasznie tłusta konsystencja (tona silikonów), trzeba użyć dodatkowo jakiegoś płynu myjącego, najlepiej z slses żeby to zmyć...

Ilość zużytych opakowań: męczyłam jedno, ostatnia ćwiartka opakowania poszła do odpływu

Chcesz pochwalić MorganLeFay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Testowałam dużo dwófazowych płynów i ten jest jednym z najlepszych. Nie piecze nie szczypie, kilka razy dosłownie wlal mi się do oka i nic się nie stało. Nie pozostawia mgły która doprowadza mnie do szału. Nie podrażnienia oklic wokół oczu. Radzi sobie ze zmyciem wodoodpornego makijażu nawet wodoodporny tusz Rocket zmywa całkiem nieźle. Myślę że nie nadaje się do mycia twarzy co mi nie przeszkadza bo mam do tego inne kosmetyki. Jest wydajny. Niska cena za dużą pojemność. Jedno zastrzeżenie co do opakowania bo łatwo można przelać kosmetyk ponieważ chwilę trzeba przeczekać zanim on się wchłoni w wacik.
    Teraz kupiłam inny płyn i bardzo żałuję że nie wróciłam do tego, ale na pewno go kupie ponownie.

Używam tego produktu od: Krócej niż 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić Zordon00017 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij