Tołpa, Dermo Face Sebio, Matujący krem korygujący niedoskonałości na dzień

Powiększ Tołpa, Dermo Face Sebio, Matujący krem korygujący niedoskonałości na dzień

Zgłoszony przez jojo5

Dermokosmetyk służy do walki z niedoskonałościami skóry. Reguluje wydzielanie sebum i hamuje namnażanie się bakterii. Odblokowuje pory, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Zapobiega powstawaniu grudek, krostek i zaskórników. Długotrwale matuje i nawilża. Podsumujmy: skóra jest matowa i wygładzona bez niedoskonałości.
Składniki aktywne: torf Tołpa, ekstrakt z kory cynamonowca, ekstrakt z łopianu, fucogel, alantoina, d - pantenol.

Cena: ok. 27zł / 40ml

• wszystko czyli NIC

• TOŁPA idzie w design, kolor, krój pisma i obietnice. Ostatnio jednak jest mocno nadwyrężone i na pokaz. Matowe pudełko, matowa tubka, minimum kolorów, minimum tekstu, który obiecuje cuda. CUDA powiadam. Krem jest świetnie zareklamowany, zachwycam się.

Prosty przekaz w postaci piktogramów mówi, że produkt stosujemy codziennie rano, jest lekki i przyjemny, to prawda.

Niestety nie nawilża, niestety nie matuje. Ma ciekawy zapach, z lekką nutą męskich perfum. Dobrze się wchłania i nie pozostawia śladu. Mam wrażenie, że wtapia się w cerę.

Skoro mam skórę mieszaną, ze skłonnością do tłustej zapewnienia producenta powinny być słuszne. Niestety nie sprawdził się w moim przypadku.

Krem często bywa na promocjach, nawet za 17zł w drogeriach. to korzystna cena. Uważam, że produkt zasługuje na uwagę z jednego powodu. Podczas jego stosowania wszystkie wypryski potraktowane kremem znikają znacznie szybciej.

Uważam, że jedna obietnica producenta jest prawdziwa - krem jest antybakteryjny i doskonale radzi sobie z już istniejącymi zaskórniakami czy pryszczami. Pokuszę się na stwierdzenie, iż produkt również redukuje zaczerwienienia i wyrównuje kolor cery.

Nie polecam stosować bezpośrednio pod oczy i w okolicy ust, gdyż nadmiernie przesusza powodując uczucie ściągania, czasem pieczenia. Nie uwierzyłem, że jeden produkt może matowić i jednocześnie nawilżać, tak też się nie dzieje. Spróbowałem i teraz na swoim przykładzie wiem, że obiecanki cacanki a klient biedniejszy o kilkanaście złotych.

Duży plus za marketing, opakowanie i wkład w wygląd, zapach i konsystencje produktu. Polska firma, jednak wyróżnia się czymś więcej.

Moja rada? Więcej wglądu w działanie produktu, mniej obietnic. Polecam do skóry skrajnie tłustej, może wtedy zadziała.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe opakowanie

Chcesz pochwalić radkon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Zdecydowałam się na zakup tego kremu sugerując się tutejszymi opiniami Akurat trafiłam na promocję w Rossmanie, od razu go kupiłam. Muszę przyznać, że jestem zadowolona, dla mojej cery mieszanej jest idealny. Ma świetną konsystencję, fajnie matuje i nawilża, pod podkład bardzo dobrze się sprawdza

Zalety:
    + fajnie matuje
    + wygładza
    + nawilża na cały dzień
    + świetny pod podkład
    + zmniejsza widoczność zaczerwienień
    + łatwa aplikacja, szybko się wchłania
    + wydajny; według mnie wystarczy ilość kremu wielkości ziarenka grochu
    + ładne opakowanie; w opakowaniu były też 2 próbki innych kremów

Wady:
    - cena,

Jeśli chodzi o cenę to nie każdy zdecyduje się na zakup kremu za prawie 30 zł tym bardziej, że są tańsze kremy, których producenci obiecują podobne działanie. Jednak ja uważam, że działanie tego kremu jest na prawdę zauważalne, dlatego warto poczekać na promocję w Rossmanie i go wypróbować

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Mabusama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry jeśli ktoś nie ma dużego trądziku
  • Minusy :
    - brak
    Plusy :
    - wydajny
    - nie podrażnia
    - matuje
    - zmniejsza ilość krostek
    - dobrze nawilża
    Bardzo dobry kosmetyk ,jeśli ktoś nie ma bardzo dużej ilości trądziku.
    I jedna ważna rzecz - po jakimś czasie może lekko zmienić kolor ale nie jest to nic groźnego.
    Po odstawieniu nie zauważyłam nawrotu przez długi czas , teraz jednak znów go używam i sprawdza się świetnie.

Chcesz pochwalić zagubiona14 za czytelną i pomocną recenzję?
  • drogi ale dobry
  • PLUSY:

-swietnie nawilza,

-szybko sie wchłania,

- neutralny zapach,

- utrzymuje skóre w dobrej kondycji,

- hamuje powstawanie niedoskonałości,

- bardzo lekki, nie powoduje zmożenia świecenia się skóry,

MINUSY:

- drogi,

- mało wydajny.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Chcesz pochwalić glam_boy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Krem kupiłam z polecenia koleżanki, która bardzo zachwalała jego działanie nie tylko na sobie, ale też na innych znajomych. Mówiła, że dzięki niemu twarz jest niemal idealna i gładka jak pośladki niemowlaczka.

Niestety, to widocznie nie mój typ cery, ponieważ nie zauważyłam żadnego efektu w postaci mniejszej ilości wyprysków. Podoba mi się zapach kremu, jego konsystencja i higieniczna, metalowa tubka, ale to jedyne plusy, które znajduję.

Używam tego produktu od: Około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Skończyłam 1 tubkę

Chcesz pochwalić darthpaula za czytelną i pomocną recenzję?
  • to nie to
  • Kupiłam ten krem stosunkowo niedawno i niestety wygląda na to, że prawie pełne opakowanie wyląduje w koszu.
    Mam skórę mieszaną i stosowałam ten krem tylko na strefę T. Oczywiście nie miałam jakichś złudnych nadziei, że po jego zastosowaniu moja skóra będzie zniewalająca jednak nie spodziewałam się negatywnego efektu. Nakładając go mam wrażenie, że jest to jakaś tania silikonowa baza pod makijaż, efekt zmatowienia niestety jest znikomy i po zaledwie godzinie skóra na nosie i czole błyszczy się.
    Niestety mało udany produkt marki Tołpa.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić Kayloh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pod makijaż
  • Krem idealnie sprawdza sie pod makijaż. Przedłuża jego trwałość, makijaż bardzo ładnie wyglada na naszej twarzy. Łatwo sie rozprowadza, szybko sie wchłania. Za tak niską cenę, krem ten jest bardzo dobry

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jestem w trakcie używania pierwszego

Chcesz pochwalić Mershika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez rewelacji
  • Ma fajne opakowanie, lekką konsystencję, dobry skład. No i ten opis - mają tam dobre copywritera.

Ale:
    - nie nawilża mojej odwodnionej, tłustej skóry
    jest tak sucha jak była. i dalej się świecę.
    - świecę się już po 3 godzinach, mając na twarzy makijaż.

Ilość zużytych opakowań: 1/10 tubki 40 ml

Chcesz pochwalić maceyo za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry do cery mieszanej pod podkład
  • Mam już drugie opakowanie. Stusuje rano pod podkład lub na cały dzień kiedy nigdzie nie wychodzę. Dobrze matuje skóre i pozostawia taką warswę filmu na skórze (przynajmniej u mnie).
    Mam wrażenie, że niedoskonałości znikają szybciej i są mniejsze.
    Plusem jest opakowanie. Jak się kończy to można przeciąć i wycisnąć na 2 razy

Nie jest idealny, ale uważam że dobry.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania

Chcesz pochwalić Jaskolkax za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Mój nr 1!
  • Krem ten idealnie sprawuje się przy mojej mieszanej cerze. Bardzo dobrze ją nawilża i matuje - i to na bardzo długi okres czasu. Oprócz tego, nie zapycha porów skórnych, nie wywołuje alergii czy też podrażnień.

Fakt faktem, nie ma może zbyt ciekawego opakowania, jego zapach również nie jest zachwycający. Jednak wiadomo - nie szata zdobi... kosmetyk

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić al333 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Krem zdecydowanie przypadł mi do gustu. Przetestowałam duzą część kremów Tołpy,ale ten jest wśród nich naprawdę bardzo dobry.
    Mam cerę po 30 i juz nie aż tak wypryskową,ale ciagle mieszaną i czasami coś wyskoczy. Jednak nie świeci mi się,ani nigdy nie świeciła. Krem przyniósł mi przyjemne nawilżenie,nie spodziewałabym się tego po kremie do cery mieszanej czy tustej.
    Jest przyjemnie mokry,moja skóra spija go z zachwytem,a na dodatek delikatnie,subtelnie pachnie(zapach bardzo typowy dla Tołpy)ma niezbyt gęsta konsystencję oraz szybko się wchłania.
    Zaobserwowałam natychmiastowe wygładzenie, ulgę i ogromny komfort.
    Zdecydowanie lepszy od wesji na noc, która dziwnie pachniała i wałkowała się na czystej skórze.

Używam tego produktu od: od 7.X-do dziś

Chcesz pochwalić annaboo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Bardzo dobry krem. Ciężko jest znaleźć coś co mojej skórze nie zaszkodzi. Jest bardzo wrażliwa i zaczerwieniona, w strefie T tłusta a gdzie indziej przesuszona, jednak u mnie nie podrażnił, a co więcej ukoił skórę.
    Pod makijaż się nadaje, jednak należy nałożyć go rozsądną ilość i odczekać 5 min - inaczej się rzeczywiście roluje.
    Matuje dobrze jeśli chodzi o skórę mieszaną, natomiast z tłustą sobie na pewno nie poradzi.
    Ma piękny zapach i estetyczne opakowanie. Bardzo wydajny, wystarczy jedynie ziarnko grochu na twarz i szyję.
    Jeśli chodzi o nawilżenie to na dzień akurat, jednak na noc ja wspomagam się czymś tłustszym.
    Nie zapycha i jest godny polecenia osobą które nie lubią uczucia kremu na twarzy.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Misss Piggy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Troszke lepszyod wersji nocnej. Pol dnia wytrzymuje bez swiecenia sie, czasem i dluzej, nie wiem, czy zalezy to od niego, czy mojej cery, bo bywa z nim roznie. Za 30 zl nie polecam.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: pol pierwszego

Chcesz pochwalić Laura2112 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężko stwierdzić...
  • Mam cerę mieszaną. Szukając czegoś co ją uspokoi i unormuje wydzielanie sebum w nadaktywnej u mnie strefie T, natknęłam się na całą kolekcję Tołpy: Sebio. Po wyczytaniu opini na wizazu stwierdziłam, że zakupię całą serię, aby kosmetyki działały lepiej. Przyznam szczerze liczyłam na więcej.

Plusy:
    -skład
    -konsystencja (bardzo lekka i przyjemnie się rozprowadza)
    -opakowanie wg. mnie bardzo higieniczne
    -nie zapycha
    -krost grudek i zaskóników rzeczywiście jest mniej, ale nie jestem pewna czy to jego zasługa
    -wydajny
    -nie zostawia tłustej warstwy
    -szybko się wchłania
    -zapach

Minusy:
    -nie matuje tzn. matuje ale na baardzo krótki czas
    -makijaż się na nim roluje i waży
    -cena

Generalnie jeśli ktoś ma ochotę wypróbować to polecam, ale wg mnie szkoda kasy.

Używam tego produktu od: ok 4 msc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Islanzadii za czytelną i pomocną recenzję?
  • pozytywne zaskoczenie
  • Krem kupiłam całkiem przypadkiem - w promocji w jednej z drogerii, nie wiązałam z większych nadziei.
    Zaskoczył mnie pozytywnie!
    Zalety:
    - konsystencja - krem bardzo lekki,
    - ładnie normalizuje skórę, daje efekt lekkiego ściągnięcia
    - skóra po nałożeniu kremu nie ma tłustej powłoki
    - wydajność - wystarczył mi na ok. 3,5 miesiąca codziennego stosowania.

Wady:
    - pozostawia uczycie lepkości na skórze,
    - efekt matowania utrzymuje się dość krótko.

Stosując tej krem moja skóra "uspokoiła się", widoczność porów zmniejszyła się. jeśli chodzi o matowanie skóry to efekt jest krótkotrwały, chociaż dla mnie zadowalający nawet po kilku godzinach - lekkie przetarcie chusteczką zwykle załatwiało sprawę.

Chcesz pochwalić atena2205 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia.
  • Zalety:
    + Matuje na ok. 2h bez pudru (z pudrem użytym rano nawet na cały dzień)
    + Minimalnie ogranicza wydzielanie sebum
    + Delikatnie nawilża, lecz jest to doraźne
    + Jest wydajny, wystarczy odrobina na całą twarz

Dodatkowo kwestii "technicznej":
    + Ładna, metalowa higieniczna tuba
    Ale to rzecz gustu...

Wady:
    - Niekiedy zapycha!
    - Pozostawia lekką lepką warstwę
    - Nie nadaje się pod makijaż lub np. filtr ponieważ się roluje
    - Skład w którym jest niestety sporo chemii...

Krem ma dla mnie tyle samo wad ile zalet i w związku z tym nie do końca wiem jak go ocenić - pozytywnie? Negatywnie? Jednakże wystawiłam tę opinię by przedstawić wyszczególnione plusy i minusy produktu dla osób, które wahają się nad zakupem.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić StarsBeachSunriseAndHe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla młodej cery zdecydowanie TAK!
  • Cóż.
    Lubię testować kosmetyki.
    Czasem kupuję takie całkiem niepotrzebne.

Tak było w przypadku tego kremu - cera niby młoda, ale raczej przesuszona, niż z sebum i raczej zmęczona niż wymagająca matowania.
    Mimo to, obiektywnie stwierdzam iż:
    Krem bardzo dobry, lekki, o niezłym zapachu, doskonale się wchłania. Nieco brzydka tubka, ale bardzo fajny opis kosmetyku i filozofia firmy.

Rezultat: Rzeczywiście matuje, nie zauważyłam problemów skórnych.
    Jednak dla mojej skóry był on zbyt mało nawilżający.
    (To tylko i wyłącznie moja wina)

Odejmuję gwiazdkę za dość wysoką cenę i tubkę.

Krem oddałam młodszej koleżance, która obecnie wychwala go pod niebiosa.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić littletulip za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę dobry krem
  • Otrzymałam ten krem w glossyboxie.Nie miałam do tej pory kremów z tej firmy, ten bardzo dobrze poradził sobie z moją skórą.Mam cerę mieszaną w stronę suchej(strefą tłustą jest tylko nos).Krem pomimo formuły matującej dobrze nawilża i nie blokuje porów.
    Na plus :
    - estetyczne i higieniczne opakowanie
    - brak intensywnego zapachu
    - dobry nawilżacz
    - szybko sie wchłania i jest dobry pod makijaż
    Na minus :
    - niestety niewydajny (stosowałam go tylko wieczorem a tubka starczyła mi na miesiąc co w przypadku innych kremów w słoiczku zwykle starcza na dłuzej)

Ogólnie polecam i napewno jeszcze do niego wrócę.

Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte w całości

Chcesz pochwalić tattoo87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • można polubić
  • Poprzednio miałam krem do cery odwodnionej Tołpy, ale muszę przyznać, że ten też całkiem nieźle sobie radził. W ekstremalnych sytuacja sięgałam po dodatkowe wsparcie, ale tak na co dzień było ok.

+ znośna cena
    + skład
    + reguluje cerę, choć na cuda nie warto liczyć
    + nie było większego wysypu zmian, uczulenia itp.
    + opakowanie- mniejsze utlenianie i bardziej higieniczne
    + wydajność

- sztywne opakowanie, końcówke ciężko wydusić
    - dostępność

Myślę,że warto wypróbować kolejny polski produkt dermokosmetyczny.

Używam tego produktu od: 6 mies.

Chcesz pochwalić thecla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żałuję zakupu
  • Mam tłustą cerę w strefie T i u mnie się nie sprawdził. Matował na godzinę, a gdy się spociłam to spływał ze mnie momentalnie. Nie poprawił stanu skóry. Śrenio nawilżał. W ogóle nie działał na pryszcze ani zaskórniki. Wydałam na niego 30zł, teraz bardzo żałuję.

Chcesz pochwalić VioletRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Ani mnie nie wkurzył, ani mnie nie zachwycił, ot przeciętniak za dość wygórowaną (jak na przeciętniaka) cenę.

- pozostawia dziwny, lepki film
    - ma kleistą konsystencję
    - nie poprawia stanu cery
    - chyba minimalnie zapycha
    - brak filtra
    - używając tego kremu musiałam sporo częściej robić peeling, miałam wrażenie jakby lekko rozmiękczał skórę

+ matuje (ale nie jest to satynowy mat)
    + nie podrażnia
    + nawilża
    + zawiera naturalne składniki

Używam tego produktu od: przez miesiąc

Chcesz pochwalić kot_paskowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale nieidealny
  • Dobry ale są lepsze.

+nawilża
    +nie zapycha porów
    +lekka konsystencja
    +skóra jest taka świeża po jego nałożeniu

- Nie matuje (niestety)
    - Nie leczy wyprysków

Warty wypróbowania. Cena nie jest wysoka, uważam że adekwatna do jakości.
    Lepszy jest od kremu na noc z tej samej serii.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sylwia200000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • z czystym sumieniem daje plusa
  • Od kiedy pamiętam miałam problem z cerą i dobraniem do niej odpowiednich kremów. Jak nie uczalały , to pogarszały moją cerę.
    Krem kupiłam przypadkowo , skusiła mnie cena promocyjna i to że krem nie zawiera PEG czyli szkodliwe emulgatory.
    Krem okazał się dobry, bardzo nawilżył moja skórę , dość dobrze matował a co najważniejsze łagodził moje zmiany trądzikowe .

Jestem z niego zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić Dotka_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mojej tłustej cery - super
  • Używam go zamiennie z kremem tołpa strefa T. Obydwa nadają się do mojej tłustej cery idealnie. Szybko się wchłania, czuję, że skóra jest nawilżona, dobrze się sprawdza pod podkładem. Bardzo lekka konsystencja. W porównaniu do innych matujących ten utrzymuje efekt matowej skóry najdłużej. Bardzo wydajny. Cena przystępna. Odejmuje jedną gwiazdkę za metalowe opakowanie, którego użytkowanie wybitnie mnie drażni.

Ilość zużytych opakowań: cztery i będę kupować nadal

Chcesz pochwalić simple9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny!!!
  • Jedyna zaletą tego kremu jest nawilżanie- tu się producent nie pomylił Nic więcej dobrego o tym produkcie powiedzieć nie mogę bo nie matuje, nie koryguje niedoskonałości a raczej po jego dłuższym używaniu trzeba niedoskonałości korygować ze zdwojoną siłą. Co więcej ta cena, w ogóle nieadekwatna co do jakości. Więcej go już na pewno nie kupię!!!

Chcesz pochwalić kejcia25 za czytelną i pomocną recenzję?