Avon, Little Black Dress EDP

Powiększ Avon, Little Black Dress EDP

Zgłaszająca osoba: Sistar

Elegancki, uniwersalny zapach niczym mała czarna. Polecany zwłaszcza na wieczór, większe wyjście oraz także wtedy, gdy chcemy się poczuć wyjątkowo.
Prosta, klasyczna buteleczka kryjąca w sobie złotą kompozycję perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: afrykański imbir, kolendra, cyklamen
nuta serca: różowa peonia, gardenia, ylang-ylang, kwiat księżycowy
nuta bazy: drzewo mleczne, japońska śliwka, piżmo.

Cena: 64,90zł / 50ml

• Klasyk
  • Kiedyś zapach ten kojarzył mi się... dziwnie, dusząco, jak, bez obrazy dla starszej pani. Po jakimś czasie trafił ponownie w moje rączki i... stał się hitem w mojej kosmetyczce! <3 Wpadłam po uszy.

Cudowny, delikatny a zarazem z pazurem, klasyczny jak mała czarna. Ponadczasowy, elegancki, świeży. Zapach nienachalny. Co mnie zaskakuje, jest naprawdę trwały.
    Często jestem pytana jaki zapach mam na sobie. Popsikany na szalu wyczuwalny jest dwa dni.
    Lubię go zimą, wiosną i jesienią, latem jedynie na wieczorne wyjścia.
    Ma uroczy flakonik, jest tani - na allegro około 40zł z przesyłką.
    Polecam, nie tylko dla elegantki

Używam tego produktu od: Ok ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: Drugie

Chcesz pochwalić Asia19x za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyka
  • Jest to jeden z moich ulubionych zapachów. Bardzo klasyczny, zimny, elegancki, nadaje się zarówno na dzień, jak i na wieczór. Jest świeży, nie drażni otoczenia. Bardzo zaskakująca w tym zapachu jest śliwka- pięknie komponuje się z innymi nutami zapachowymi. Pół gwiazdki odejmuję za trwałość- niestety, na mojej skórze nie utrzymuje się on zbyt długo (chociaż nie jest najgorzej). Jak najbardziej polecam.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 buteleczki 50 ml

Chcesz pochwalić Keylla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ładne i wydajne perfumki.
  • Perfumy te dostałam od kuzynki z Anglii. Mają ładny flakonik, delikatny, nie męczący zapach, są wydajne. Jedynie co mogę im zarzucić, że nie utrzymują się tyle, ile bym chciała.

Konsystencja: woda, nie zostawia śladów na ubranich.

Trwałość: utrzymują się kilka godzin, lecz gdybyśmy chciały wyjść wieczorem po pracy to potrzebne będzie powtórzenie aplikacji.

Zapach: przyjemny, elegancki, kobiecy zapach. Wyczuwalny, ale nie agresywnie czy sztucznie. Wąchając go wyczuwam ostrzejsze, zdecydowane aromaty, które dodadzą charakterku i pikanterii każdej stylizacji- od eleganckiej sukienki ze złotem po codzienną, zwyczajną zakupową.

Opakowanie: moje opakowanie zawierało 30 ml produktu. Perfumy zawarte są w okrągłym, pękatym flakoniku, który łatwo możemy zmieścić do torby, kosmetyczki. Ładnie prezentuje się na półce w łazienkowej toaletce lub poprostu w pokoju. Opakowanie posiada wygodny atomizer, który działa do końca, nie uszkadza się. Do flakoniku dołączona jest ładna, wygodna 'zatyczka'

Dostępność: przede wszystkim katalogi Avon, ale również Allegro czy stoiska firmowe.

Plusy:
    - ładny, elegancki zapach, nie męczy
    - fajne, wygodne i ładne opakowanie
    - dostępność
    - wydajność
    - przystępna cena
    - wygodny 'psik'
    - nie zostawia śladów na ubraniach
    - ładnie wpasowuje się w mój styl

Minusy: zapach mógłby się dłużej utrzymywać

Ilość zużytych opakowań: Jedno całe opakowanie 30 ml.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Nightmare666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Elegancki, klasyczny .
  • Jest to zapach zdecydowanie dla eleganckich i delikatnych kobiet, nie nadaje się na codzień moim zdaniem. Ja go uwielbiam gdy wychodzę gdzieś na imprezę lub po prostu, gdy mój "strój" mi na to pozwala. Słodki zapach po dłuższym czasie może trochę mdlić za co odejmuje gwiazdkę.
    Jest bardzo trwały, pod koniec dnia go jeszcze czuję, za to z wydajnością trochę gorzej.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić yhymmxd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja mała czarna
  • Zapach elegancki, na wieczór bądź na dzień,kiedy się chcemy poczuć wyjątkowo.
    LBD jest trwała, bardzo ładna buteleczka, cena na promocji nawet za 40zł (za 50ml).
    Nie zauważyłam,żeby zapach rozwijał się w trakcie noszenia go na skórze.
    Dzięki temu zapachowi kobieta może poczuć się tajemnicza.
    Moja ukochana z 3 sióstr!

Ilość zużytych opakowań: 30ml i 1 roletka

Chcesz pochwalić Orange_123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie mój zapach
  • Uwielbiam się nim otaczać, zdecydowanie jest to mój zapach. Mimo że używam go od kilku lat(oczywiście nie codziennie, robię czasem przerwy) nadal go czuję. Jest to zapach który mi się nie znudzi i zawsze jestem w stanie wyczuć go na innej osobie. Uważam że ocenianie samego zapachu, jak i sam zapach to kwestia mocno indywidualna, ale utrzymuje się bardzo długo. Spryskana nim apaszka po miesiącu nadal pięknie pachnie. Będę kupować do końca życia i jeden dzień dłużej :3

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić sztywniaraa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • ponadczasowy, elegancki zapach
  • zapach zachwycił mnie od pierwszego użycia, uwielbiam otaczać się Little Black Dress, kojarzy mi sie z elegancją i tajemniczością, jedynym mankamentem zapachu jest fakt, że szybko ubywa go z flakonu

Używam tego produktu od: od dawna
    Ilość zużytych opakowań: 50 duże

Chcesz pochwalić adaze za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • elegancki zapach, intensywny, powidziala bym ze troche ciezki ale mi nie przeszkadza, dlugo sie utrzymuje, na ubraniach to nawet na drugi, trzeci dzien czuc jest to zapach dla kobiet pewnych siebie (to moja ocena) kupilam w katalogu avon za 50zl, czyli cena jak najbardziej warta , polecam

Używam tego produktu od: 2lata

Chcesz pochwalić justyna2014 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Dusząca klasyka
  • Nie potrafię zrozumieć fenomenu tych perfum. Nie spodobały mi się już na stronie katalogowej a co dopiero w realu. Zdecydowanie kojarzy się z klasyką, panią po 40 roku życia z małym pieskiem ;D Robiłam parę podejść (próbki) ale wymiękałam..totalnie nie moja kategoria. Lubię czasem mocniejsze, kobiece zapachy ale tutaj peonia dusi i wszystkiego jest za dużo. Totalnie nie dla młodych kobiet a co dopiero nastolatek.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: próbki

Chcesz pochwalić demz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nietrwałe cudo
  • Zapach jest cudowny. Delikatny, elegancki z klasą. Nadaje się zarówno na większe wyjścia , jak i na co dzień. Niestety wadą jest to, że perfumy nie są zbyt trwałe.

Zalety:
    +Cena ( w promocji za 39zł)
    +zapach
    +ładne opakowanie

Wady:
    -trwałość

Ilość zużytych opakowań: 2,5

Chcesz pochwalić mary12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Litości!!!
  • Kolejna zapachowa trauma od firmy Avon. Już wiem, czym tak potwornie "daje" moja teściowa, zakochana w tej wodzie :/ Niesprawiedliwie posądzałam kobietę o brak higieny osobistej przy okazji przechodzenia okresu menopauzy, a okazuje się, że winowajcą jest producent Małej Czarnej.
    Zapach określany jako elegancki, klasyczny, kwiatowy, wieczorowy - toż to same kłamstwa! Dla mnie to kwas wymieszany z alkoholem, kojarzący się z wyjątkowo przykrym zapachem potu, a nie w kwiatowym orientem.
    Nie rozumiem popularności tego zapachu, bo mnie odrzucił przy pierwszym powąchaniu.
    Flakon fajny, cena niska - ale co z tego?!

Używam tego produktu od: nie używam
    Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • Ładne, ale krótkotrwałe
  • To już było kilka lat temu, ale pamiętam je bardzo dobrze. Przez pewien czas były to moje ulubione perfumy. Piękny, elegancki zapach, ciepły, kobiecy, delikatny, ale równocześnie specyficzny. Niestety, trzymały się na skórze niezbyt długo, ale tak na "co dzień" były w porządku.
    Buteleczka dość prosta, ładna, elegancka.

Używam tego produktu od: kilka lat temu, przez wiele miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3 całe

Chcesz pochwalić jokke za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny...był
  • Powiem którko. Byliśmy z tym zapachem bardzo blisko. Już jako 13-latka podkradałam go mamie która notorycznie go kupowała a po kilku latach sama zaczęłam si w niego ubierać. Był moim moim ulubionum i najukochańszym zapachem. Co więcej był on jedynym zapachem z Avonu który mi się podobał (teraz jest ich ciut więcej). Kupowałam go cały czas w koncu lekko mi się "przejadł" i na chwilę o nim zapomnialam. W ostatnim katalogu znów go zobaczyłam i przypomniałam sobie o nim. W głowie miałam piękny elegancki i stylowy zapach. Dosyć mocny ale pasujący na każdą okazję. Z niecierpliwością czekałam aż przyjdzie paczka i ... no niestety to juz nie było to samo. Zapach na początku zalatuje alkoholem i to dosyć wyraźnie. Potem rozwija się na skórze i to całkiem ładnie. Podoba mi się lecz to juz nie jest to samo. To nie ten stary klasyk z mojego dzieciństwa. Do tego trwałość... Kiedyś to było coś trzymał się i to mocno. Gdy wracałam ze szkoły po 8 godzinach ja go nadal czułam teraz po mniej więcej 3-4 godzinach ( no 4 to juz maximum i czuć go jedynie z baaaardzo bliskiej odległości jednakze przyjemnie i delikatnie) niestety się ulatnia. Cóż jestem zdołowana bo uwielbiałam ten zapach i czuję do niego pewien sentyment. Może jeszcze kiedyś go kupię bo bądź co bądź nadal mi się podoba aczkolwiek jest inny

Używam tego produktu od: 4 lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 3-4 2 duże(50 ml) i kilka małych (30 ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić janin_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • klasyczny i elegancki
  • flakonik mi się skończył, ale została roletka tego zpachu. Przy czym muszę stwierdzić, że perfumy z flakonu były trwalsze.
    Zapach jest dosyć mocny, ale urzekający.
    Co prawda na skórze trzyma się jakieś 2 godziny. Ale za tę cenę (w promocji czy na allegro) można mu to wybaczyć.
    Rezerwuję go na większe wyjścia.
    Faktycznie pasuje do małęj czarnej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić edyta_13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • elegancki
  • LBL zakupiłam ze względu na to, że niesamowicie spodobał mi się u koleżanki
    Nie jest to jednak zapach w moim stylu, zdcydowanie bardziej wolę zapachy owocowe, kwiatowe, z nutą wanilii. Ten zapach zaliczyłabym do cięższych. Jest elegancki, klasyczny, ale nie mój. Zarówno na wielkie wyjścia jak i na codzień - sama stosowałam go w obu wariantach.
    Trwałosc średnia, jednak na ubraniach pozostaje bardzo długo.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml

Chcesz pochwalić Agumek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Pare lat temu zamówiłam go i tak już zostało. Uzywam go często ale nie codziennie, ponieważ nie lubię codziennie pachnieć tym samym. Jest to zapach średno cięzki, utrzymuje się długo, elegancki.Mozliwe, że dla niektórych to jest zapach na wieczorne zimowe dni i mozliwe, że tak ejst ale on jest śliczny i mogę go używac o każdej porze dnia. Co najważniejsze działa na mężczyzn. Polecam!

Chcesz pochwalić porponetka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie w moim stylu, ale...
  • przede wszystkim: zapach nie jest w żadnym wypadku ciepły. ja uważam, że jest chłodny i nie wyobrażam sobie psikana się nim w równie chłodne dni.
    na pewno jest kwiatowy i bardzo chemiczny(ale nie że sztuczny, tylko mydlany, bardzo wyraźnie mydlany), a przy tym niezwykle intensywny, ciężki, wręcz przytłaczający- w zbyt dużej ilości na pewno będzie drażnił, więc polecałabym dozować go oszczędnie.
    ale jest też "jakiś". pomimo swojej popularności, nadal wyróżnia się w tłumie. jest charakterystyczny, kobiecy, zaczepisty i bardzo elegancki, choć moim zdaniem nie tylko na wieczór. sprawdzi się wiosną i wczesną, jeszcze ciepłą jesienią, ponieważ na lato jest stanowczo zbyt mocny, a na zimę jak dla mnie nie otula.
    flakon występuje w kilku wersjach(generalnie kształt zawsze taki sam, ale mogą różnić się np. korkami), mi najbardziej podoba się ten na zdjęciu w KWC, ale reszta też ujdzie. ot, prosty, szklany i wygodny flakonik.
    produkt bardzo trwały i przez to niezwykle wydajny.
    cena - rewelacyjna.
    polecam spróbować i ocenić samemu, nie każdemu przypadnie do gustu, nawet fankom kwiatowych perfum.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy, na przemian z innymi perfumami.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie flakonu 30ml.

Chcesz pochwalić naanakov za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wyrazisty i trwały
  • Bardzo lubie ten zapach z wielu powodów, może nie używam go codziennie, ale bardzo lubię do niego wracać. Flakonik prawie zawsze widnieje na mojej "zapachowej " pułeczce.
    Perfumy są bardzo klasycznie, kobiece, eleganckie, tajemniczy oraz orientalne , nadający się na wiele okazji. Po za tym zapach jest trwały i intensywny, są także wydajne.
    Cena w promocji nawet trochę powyżej 30zł.
    Dostepnośc jak wiadomo też dobra.

Ilość zużytych opakowań: być może w trakcie używania trzeciego flakonu

Chcesz pochwalić paula_092 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Napewno nie jest to brzydki zapach, ale ja nigdy go nie lubiłam i nie polubię. Dla mnie jest za ciężki i duszący. Od razu wyczuwam, kiedy ktoś ma go na sobie, bo okropnie mnie drażni. Na pewno nie pasuje do młodych osób, ale do tych w średnim wieku. Mimo wszystko nie mogę odmówić mu elegancji i klasy.

Używam tego produktu od: kilku lat

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Elegancki
  • Zapach jest bardzo przyjemny, osobiście nie umiem go opisać. Używam go rzadko. Na co dzień wydaje mi się odrobine za ciężki, ale na jakies specjalne okazje idealny. Po użyciu czuję się bardziej elegancko. Mam ochotę podnieść głowę do góry i dumnie kroczyć w szpilach.

Używam tego produktu od: Dłuższego czasu
    Ilość zużytych opakowań: Cały czas pierwsze

Chcesz pochwalić Figa634 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciepła kobiecość
  • Nie kupię tego zapachu bo jest on dla mnie "mamusiny", to znaczy kojarzący mi się jednoznacznie z moją mamą i dla niej zarezerwowany. Jest bardzo klasyczny, esencjonalny, ciepły i kobiecy. Nie do końca w moim guście, ale ładny i budzący pozytywne skojarzenia. Uwielbiam ciężkie zapachy, ale ten jest dla mnie zbyt dojrzały, chociaż wcale nie taki ciężki.

Używam tego produktu od: około 7 lat
    Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić ofca133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • wiadomo, każdemu pasuje inny zapach. Dla mnie ten jest bardzo dobry, wręcz idealny.
    Trwały, kobiecy, bardzo elegancki... niepowtarzalny.
    Flakon 50ml wystarcza na długo, malutkim minusikiem jest cena, ale spokojnie można wyczekać dobrą cenę w katalogu.
    Na pewno do niego wrócę kiedyś

Ilość zużytych opakowań: 50ml

Chcesz pochwalić tralala_123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • "babciowaty"
  • Skusila mnie cena na allegro....
    Dla mnie za ciężki, psiknelam sie raz i czulam go caly dzien na sobie az rozbolala mnie głowa...
    Od razu sie go pozbylam...

Używam tego produktu od: 2 dni

Chcesz pochwalić tamii20 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 17 raz(y)
  • Uniwersalnie i z klasą
  • Najbardziej niepospolity zapach od Avon. Elegancki, ale nie męczący. Tak jak sama nazwa mówi, idealnie pasuje do małej czarnej, czyli na większe wyjścia, ale ja używałam go często na co dzień. Odpowiedni dla kobiet w każdym wieku - taki everywoman, a mimo tego nie odbierałabym mu klasy. To po prostu zapach, który przystosowuje się do swojej właścicielki. Zawsze jest dla niego miejsce na mojej toaletce. Z chęcią do niego wracam. Chyba nigdy mi się nie znudzi.

Plusy:
    pięknie się rozwija - od przyjemnej kwiatowej elegancji po ciepłe i orientalne drzewo sandałowe
    bardzo bardzo trwały
    można go stosować tylko na nadgarstkach i za uszami, a woń i tak otula nas w całości
    Minusy:
    nie lubię tego korka - trochę tandetny.

Może zapach nie jest mega wymyślny, ale jednak nie spotkałam podobnych perfum, za to dużo osób LBD używających i owszem. Może dlatego nie jest moją największą miłością. Polecam kobietom, które nie chcą wydawać fortuny, a pragną czegoś seksownego i trwałego.
    Używam tego produktu od: około 7 lat
    Ilość zużytych opakowań: może z 5, 6 butelek po 50ml

Chcesz pochwalić tytku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje zauroczenie
  • Nie przepadam za kosmetykami z " metką " Avonu, ale muszę przyznać,że ten zapach ma w sobie to coś. Uwiódł mnie dobrych parę lat temu i ten stan zauroczenia trwa nadal. Moja perfumowa półeczka bez flakoniku tych perfum jest jakby niepełna. Nie zawsze mam na nie ochotę, ale lubię do nich wracać.
    Jak dla mnie pachną bardzo klasycznie i kobieco. Ten zapach rzeczywiście jest jak mała czarna-idealna na wiele okazji.
    Wyczuwam śliwkę, piżmo i aromat przypraw. Na pewno jest to zapach wieczorowy, elegancki, tajemniczy i orientalny.
    Trwałość jak na Avon zaskakuje pozytywnie.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Personal_Jesus za czytelną i pomocną recenzję?