Crystal, Body Deodorant Roll - On (Naturalny dezodorant w kulce)

Crystal, Body Deodorant Roll - On (Naturalny dezodorant w kulce)

Crystal Body Dezodorant to w 100% naturalny dezodorant z soli mineralnych (kryształ soli wulkanicznej- ałun) amerykańskiego producenta.
Działa bakteriobójczo, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Nie klei się, nie brudzi ubrań, wysycha natychmiast i nie pozostawia białych śladów na skórze. Idealny dla całej rodziny.
Crystal Body Dezodorant działa tylko na powierzchni skóry i jest hypoalergiczny. Nie zawiera dodatków zapachowych, parabenów, nie plami ubrań, nie niszczy nawet najbardziej delikatnych tkanin (takich jak jedwab). Nie pozostawia białych śladów na skórze, czy odzieży.
Stosuj na umytą skórę.

ochronne
w kulce
hipoalergiczna, nie pozostawiająca plam
dezodoranty zapachowe

może nie wystarczać

Niestety dezodorant ten nie zabezpiecza w 100% przed nieprzyjemnym zapachem. Sprawdza się w mniej intensywnych dniach, ale kiedy pojawiają się jakieś ćwiczenia fizyczne czy większy wysiłek to niestety nie wystarcza.
- / + średnia ochrona
- / + ładny zapach, ale krótkotrwały
+ wydajny
- wysoka cena

Używam tego produktu od: niecałych 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

średnia ochrona

Dezodorant może wydawać się wystarczający, gdy mamy mnie intensywne dni. Natomiast kiedy jestem aktywna, w ruchu, w pracy, mam dużo stresu i obowiązków, to niestety moja potliwość znacznie się zwiększa i wtedy oczekuję, że dezodorant pomoże mi zamaskować przykry zapach – niestety ten tak nie działa…

->działanie krótkotrwałe – do kilku h
->zapach całkiem ok., ale w intensywniejsze dni nie daje rady
-> nie redukuje potliwości
->zostawia ślady

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Bardzo dobry, ale nie idealny

Bardzo dobry naturalny produkt, postaram się jak najlepiej go opisać bo w tym przypadku jest o czym mówić.

Crystal to naturalny dezodorant, bardzo dobry dla skóry, zabijający bakterie a ten ma być odpowiednikiem wersji ałunu w kamieniu.

+rzeczywiście bezzapachowy
+bardzo bardzo bardzo wydajny
+porównując cenę do wydajności wypada świetnie
+eliminuje całkowicie nieprzyjemny zapach
+dobrze się rozprowadza i bardzo szybko wchłania
+nie ma mowy o barwieniu ubrać : >

Wydawałoby się idealnie ale jednak:

-Niestety na gorętsze dni się nie nadaje. Przynajmniej w moim przypadku na lato odpada
-Chyba mój organizm się do niego przyzwyczaił bo wcześniej nawet po intensywnym wysiłku radziła sobie całkiem całkiem nieźle a teraz jedynie zrobiło się trochę cieplej zauważyłam, że coś się zmieniło.

Pewnie w zimniejszych miesiącach sięgnę po wersje w sprayu i krysztale

Używam tego produktu od: pół roku!
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Podobny do swojego "brata" w kamieniu

Plusy
+ łatwiejsze użycie (płyn)
+ naturalny
+ poręczne opakowanie

Minus: działa tylko do czasu. Organizm przyzwyczaja się do niego. Sam dezodorant nie eliminuje pocenia się, lecz zapach.

Dobry jako pierwszy dezodorant dla nastolatka.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Bardzo dobry na zimę

Crystal w kulce jest w działaniu bardzo podobny do swojego brata w krysztale, który też mam i stosuję.

Po pierwsze - działanie. Nie blokuje pocenia, ale sprawia, że pot przestaje wydzielać jakikolwiek zapach. Poza tym mam odczucia podobne do wcześniej wypowiadającej się Twitter - skóra nie traktowana skomplikowaną dezodorantową i antyperspiracyjną chemią odwdzięcza się mniejszym poceniem. Wcześniej stosowałam różne antyperspiranty i schemat zawsze był podobny: przez pierwszy miesiąc świetnie, a potem działanie słabło i zapach kosmetyku mieszał się z zapachem potu (pozbawionym najbardziej ostrych i nieprzyjemnych elementów, ale jednak). Crystal - czy w kulce czy w krysztale - daje zupełny brak zapachu, nawet jeśli pod pachą poczuje się przez moment trochę wilgoci.

Dezodorant ma postać wodnisto-żelowatą, bez problemu się przelewa na kulkę i smaruje skórę. Opakowanie niewielkie i dzięki temu bardzo poręczne - na pewno jest dobrą altenatywą podróżną dla olbrzymiego i ciężkiego kryształu.
Nie plami ubrań, nie klei się, nie podrażnia nawet stosowany na świeżo ogoloną skórę. Wydajność bardzo wysoka - czy te dezodoranty w ogóle się kończą?
Jedynym minusem jest to, że nie schnie najszybciej i po aplikacji przez moment pacha się lepi, ale da się to przeżyć.

Nie nadaje się niestety dla mnie na lato, ponieważ w cieplejsze dni bardziej się pocę. Nie sprawdzi się też w momentach stresujących, powodujących zimny pot - ale mnie wtedy nie pomaga właściwie nic tak do końca, więc nie ma się co czepiać. Za to jest to jeden z najlepszych dezodorantów jakie miałam pod pachami i ciężko mi ocenić, czy lepszy jest ałun w kulce czy w kamieniu.

Używam tego produktu od: niecałego roku
Ilość zużytych opakowań: może 1/3

dobry i bez chemii

Zawiera tylko naturalne składniki, w tym ałun, neutralizuje zapach potu, całkowicie naturalny.
Kupiłam na próbę, ale mam zamiar używać go często - może na wet na stałe.
ładny zapach
zawiera tylko naturalne składniki
bardzo wydajny

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Naturalny i bardzo dobry

Zacznę od swojej małej, spiskowej teorii;)

Antyperspirant ma inne działanie niż dezodorant: antyperspirant zmniejsza wydzielanie potu poprzez blokowanie ujść gruczołów potowowych, deo ma za zadanie maskować nieprzyjemny zapach potu, ale to jeszcze nie jest teoria spiskowa, ona zaczyna się tu:

jeśli używam antyperspirantu, mój organizm usilnie stara się postawić na swoim i, z przekonaniem o słuszności sprawy, poci się zaciekle pod antyperspirantem, ale nic mu to nie daje, bo antyperspirant działa dobrze, jednak stężenie potu jest większe. W momencie, w którym chciałam odstawić antyperspirant i przejść na deo mineralny zostałam niemiło zaatakowana podwójną dawką pocenia, ponieważ organizm nie działa jak automat i nie "zauważa" od razu, że przestałam już używać antyperspirantu.

W chwili, w której bariera antypersprantowa znika, organizm potrzebuje minimum dwóch dni na wyregulowanie procesu pocenia i zaprzestania intensywniejszego wydzielania potu.

To była zawikłana teoria a w praktyce wygląda to tak, że po przejściu z antyperspirantu na deo przez dwa dni czuć, że deo sobie nie radzi i człowiek po prostu śmierdzi (za przeproszeniem), jednak po tych dwóch dniach wszystko wraca do normy, organizm nie ma zablokowanego ujścia toksyn i deo sprawdza się nieźle. Nie blokuje pocenia, ale neutralizuje zapach potu i robi to w przyjazny skórze sposób: działa bakteriobójczo, czyli nie pozwala rozwinąć się bakteriom powodującym brzydki zapach.

Jeśli ktoś chce sprawdzić skuteczność tego produktu, to polecam przynajmniej tygodniowe testy, ponieważ po dwóch dniach nie da się go obiektywnie ocenić, po dwóch dniach robi tylko szkody (się śmierdzi, za przeproszeniem);).

Wybrałam ten produkt, ponieważ jest naturalny, nie ma parabenów i chemii, nie blokuje wydzielania toksyn, tylko działa bakteriobójczo i nie pozwala rozwinąć się nieprzyjemnemu zapachowi.

Deo jest wodnisty i dosyć długo schnie, nie klei i się i nie brudzi ubrań. Jest zupełnie bez zapachu. Trzeba go trzymać w pozycji pionowej, ponieważ może się wylewać. Kulka jest bardzo mała, można nią wiwijać pod każdym kątem pachy, ale trzeba się trochę namachać :)

Testowałam go jesienią i zimą, czyli wtedy, gdy potliwość jest mniejsza. Nie wiem jak poradzi sobie w czasie upałów, zobaczymy, ale nie jestem przekonana co do jego skuteczności latem.

Mimo wszystko jestem zadowolona i sprawdzę wersje zapachowe.

Deo widziałam tylko w Rossmanie, nie wiem czy jest dostępny gdzie indziej.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu