Khadi, Herbal Hair Colour, Dark Brown (Ziołowa farba do koloryzacji włosów `Ciemny brąz`)

Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadaje włosom kolor ciemnego czekoladowego brązu o chłodnej tonacji. Nadaje włosom piękny kolor i ekstremalnie odżywia. Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, połysk a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość.
Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Nie zawierają sztucznych barwników lub zapachów. Wszystkie składniki są absolutnie naturalne. Naszym priorytetem jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

proszek
Trwałość
długotrwałe
farby, henny
odświeżenie koloru, odżywcze
ziołowa, bez alkoholu, bez amoniaku, bez parabenów, bez silikonów

dobra, naturalna farba

Ogólnie dobra, kolor trzyma porównywalnie do szamponu 24 mycia. Może nie zachwycam się nią przez to,że wybrałam trochą zbyt ciemny odcień.
Nie mniej jednak nie sprawiła kłopotów przy nakładaniu, włosy były błyszczące i wzmocnione.
Jedną gwiazdkę odjęłam za to,że po jakimś tygodniu od farbowania włosy zaczęły mi się jakby szybciej przetłuszczać. Być może to sprawa indywidualna.

Używam tego produktu od: 2 razy

Jestem zadowolona

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego produktu. Wbrew opiniom produkt nie jest trudno nałożyć na włosy, aczkolwiek lepiej skorzystać z pomocy innej osoby (produkt szybko zasycha). Niestety aby uzyskać dobry efekt należy spędzić ok 2 godziny z farbą na włosach. Ogromny problem sprawiło mi natomiast spłukanie henny (nie należy przy tym korzystać z szamponu, należy tylko użyć wody) oraz późniejsze rozczesanie włosów. W każdym razie warto było się pomęczyć, bo efekt jest naprawdę fajny. Kolor wygląda bardzo naturalnie. Włosy są błyszczące. Gorąco polecam zwłaszcza tym, którzy tak jak ja mają delikatne i cienkie włosy:)

Dobra na początek przygody z hendigowaniem

Farby Khadi to dobrze przesiane i fajnie skomponowane kolorystycznie mieszanki z bardzo dobrą dostępnością i niezłymi cenami - odpowiedni wybór, jeśli ktoś chce zacząć farbować naturalnie na brąz. Ta wersja jest bardzo bliska mojemu naturalnemu odcieniowi gorzkiej czekolady z rudawym refleksem - bo, jak dla mnie, ten podton Khadi nie jest wcale superchłodny. Niestety, u mnie ani ten odcień, ani inne brązy Khadi nie pokrywają dobrze siwych włosów, łapią je mocno rudo, także przy farbowaniu dwuetapowym (trzymam minimum 4h). Sam rudy odcień z henny w składzie zostaje na dość długo.
Wypróbowałam oba podejścia do brązów Khadi - brak utleniania, zgodnie z zaleceniami Miksologii i innych, oraz z, tak, jak robiła to Anwen - druga wersja dawała nieco lepsze efekty. Na gęste włosy o długości za biust zużywałam ok. 100 gram produktu, jedna paczka wystarczała zatem na 1 pełne farbowanie i 2 uzupełnienia odrostów. Proces spłukiwania i efekt tuż po jest jak w innych mieszankach, Khadi nie wyróżnia się tu ani na plus ani na minus.

Teraz to ja nie chcę do fryzjera, chcę mieć na włosach Khadi. !

Teraz to ja już nie chcę do galerii, chcę do fryzjera. ! Chcę. ? A wcale, że nie chcę, bo za fryzjera robię tutaj ja. Na ostre cięcia co prawda będę musiała poczekać, ale za to nic i nikt nie stoi mi na przeszkodzie ,żeby się ufarbować. A czym. ? Czymś dobrym, swojskim i naturalnym.
Jak dobrze wiecie jestem śmiertelnie obrażona na fryzjera i jego szarlatańskie koloryzacyjne praktyki na mojej lwiej grzywie, dlatego od dłuższego czasu (a chyba już z ponad rok, albo i ćwierć) sięgam po naturalną ziołową farbę do włosów marki Khadi.
Moja miłość to w 100% naturalna farba w kolorze chłodnego, popielatego brązu (Ash Brown). Jej bazę stanowią pochodzące z Indii czyste zioła o najwyżej jakości. Niech Was nie zraża ten zielono barwny proszek, bo to właśnie on po odpowiednim przyrządzeniu zapewnia doskonałe pokrycie włosów bez obaw o czerwone, czy rude refleksy.
Jak wiadomo ostateczny efekt koloryzacji zależy od naszego wyjściowego koloru włosów i również od tego, że pokoloryzowane ziołkami włosy "dojrzewają" przez 48h, dlatego przy naturalnie ciemnych włosach można uzyskać odcień od kremowego cappuccino po mocny kawowy brąz.
Zabawa z hennową koloryzacją jest wbrew pozorom dziecinnie prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności.
Wystarczy zaznajomić się z instrukcją obsługi, odmierzyć odpowiednią ilość zielonego proszku, zalać go delikatnie wodą o odpowiedniej temperaturze i wymieszać do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Ja dodatkowo do tak przyrządzonej papki dodaje naturalną (!) odżywkę do włosów, dla lepszego wzmocnienia i dodatkowego nawilżenia podczas koloryzacji.
Najlepiej jest pozostawić hennę na spokojne i leniwe 2h, aby wchłonęły to, co w tych ziółach najlepsze, no i "wsiąknęły" kolor.
No dobrze, zaraz zapytajcie «A co ile musisz powtarzać tą koloryzację?». Mmm raz na 2 miesiące w zupełności mi wystarcza. «No a co henna ma w sobie takiego cudownego?». A no to, że nie niszczy włosów, tylko zapewnia im kompleksową pielęgnację. Włosy zyskują widocznie i strukturalnie na objętości, stają się wręcz oślepiająco lśniące, zdrowe, mocne i... nie wypadają. Do tego henna pomaga zwalczyć łupież oraz dba o skórkę głowy. Czuprynka nie przetłuszcza się tak szybko, przez co rzadziej myje się włosy. Jest tylko jedna złota zasada podczas pielęgnacji takich włosów - korzystamy tylko i wyłącznie z naturalnych szamponów i odżywek. Bez żadnych SLS, SLES, silikonów i parabenów. Tym szarlatanom mówimy wówczas stanowcze «nie» jeśli chcemy by henna zrobiła na włosach swoją najlepszą robotę.
A ja tej dobrej roboty będę się trzymać i nie myślę wracać już do chemicznych farb, bo i po co, kiedy zaczęłam doceniać swój naturalny kolor włosa.

Brak efektu

Niestety u mnie sie zupełnie nie sprawdziła. Mialam swoje naturalne wlosy w odcieniu ciemnego blondu. Z natury sa lekko suche i sie pusza wiec musze je caly czas nawilzac i moze wlasnie o to chodzilo. Powiedziałabym ze wlosy mam srednioporowate i mozliwe ze farba ziołowa jaka jest henna jest dla nich po prostu za sucha.

Robilam wszystko zgodnie z instrukcja, wiedzialam ze kolor moze wyjsc nawet ciemniejszy niz powinien ale taki efekt wlasnie chcialam uzyskac - ciemnobrązowe wlosy. Po zmyciu tej zgnilozielonej papki moje wlosy byly lekko...zielone. Tak, ZIELONE. Nie chodzi mi o kolor tylko bardziej odbijane swiatlo czy refleksy. Wlosy nie sciemnialy bardzo, mniej niz mówiło opakowanie i niestety przesuszyly sie i straciły blask. Przez pare pierwszych dni cuchnely ziolami, a po pierwszym myciu kolor sie spral. Po jakims 1,5 tygodnia zmył sie calkowicie. Po hennie khadi zostały mi tylko przesuszone wlosy :)

Troche sie ta sytuacja zirytowalam i kupilam hennę czarna. Bylam zdesperowana zeby jednak osiągnąć moj wymarzony efekt hennami ( balam sie zwyklych farb, dopoki nie poznalam loreal prodigy). I znowu, trzymanie sie instrukcji, w miedzyczasie intensywne nawilżanie i odbudowywanie wlosow, i znowu to samo...wlosy byly po prostu brazowe.

Po wydaniu 80zl na dwie henny poddałam sie.

Duże tak!

Używam tej farby od prawie 2 lat, od kiedy zdecydowałam sie zejść z bardzo ciemnego, prawie czarnego brązu to bardziej naturalnego - mojego koloru. Odrosty farbowałam khadi i z czasem kolor zaczął się wyrównywać a włosy zaczęły być w znacznie lepszej kondycji. Teraz maluję je tylko khadi bo wygląda bardzo naturalnie i na prawdę trzyma się długo.

Nie polecam

Używałam jej kilka razy w różnych konfiguracjach - zmieszaną z samą wodą, dodatkiem olejków, jajkiem itp. Nakładałam na umyte zdzierakiem włosy i trzymałam na nich co najmniej 3 godziny. Efekt zawsze był ten sam - przepiękny kolor który utrzymywał się max do drugiego mycia włosów.

Najlepsza henna brązowa

Hennowanie włosów to mój must haveod lat. Od 2012r. nie używam farb chemicznych, dzięki temu zapuściłam włosy do pasa, pomimo częstego podcinania. Używanie henny to same plusy dla włosów i skóry głowy. Kiedy już oswoimy się z całym procesem farbowania, okazuje się, iż nie jest to takie trudne. Henna brązowa na pewno idealnie sprawdzi się dla brunetek i ciemnych blondynek. Pięknie podkreśla ciemny kolor włosów lub nadaje głęboki kolor na włosach jaśniejszych. Pogrubia je, odżywia. Pomimo pierwszego wrażenia, że może wysuszyć skórę głowy to po latach hennowania nie mam problemów ze skalpem, co miało miejsce w przeszłości. Ja trzymam hennę na włosach dłużej niż zaleca się na opakowaniu bo nawet 7 godzin, ale wynika to ze specyfiki moich włosów. Gdy trzymałam krócej henna nie dawała takiego koloru jak chciałam. Obecnie mam już taką wprawę, iż mieszam różne henny w celu uzyskania takiego efektu jaki chcę. Najczęściej mieszam czarną khadi z brązową i odrobiną cassii. Kolor jest piękny. Polecam spróbować tego naturalnego sposobu farbowania.

Najlepsza

Khadi używam niezmiennie od kilku lat. Próbowałam w między czasie Orientany ale Khadi jest według mnie lepsza. Pieknie koloryzuje, u mnie znacznie poprawiła sie kondycja włosów ktore są cienkie i teraz są bardziej odbite od nasady i jakby pogrubione. Nie szkodzi suchym włosom, jest wydajna. Może jedynie ten zapach mnie drażni ale to i tak lepszy zapach niż chemiczne aromaty farb z rossmana

Perfekcyjna!

Dla mnie to ideał! Moje naturalne włosy to ciemny brąz, średnio długie, zniszczone na końcach.

Henna jest idealna do moich włosów. Szukałam czegoś co zafarbuje moje włosy, ale ich nie zniszczy. Szukałam też farby, która pokryje moje włosy kolorem, który jest idealnie dopasowany do mojego naturalnego koloru włosów. bo chciałam tylko pokryć rozjaśnione od słońca końcówki i kilka siwych włosów. Ta henna świetnie sobie z tym poradziła, a kolor moich włosów jest podobny do moich naturalnych. Dodatkowo po myciu bez odżywek zniknęły moje rozdwojone końcówki. Zawsze używałam odżywek do włosów, teraz póki co wystarczyłby sam szampon.

Włosy są super odżywione, pięknie się błyszczą. Hennę trzymałam inaczej niż zaleca ulotka i tak samo bym radziła innym. Pani w sklepie poradziła mi, aby hennę trzymać nawet 6 h, czyli w sumie tyle ile damy radę, bo długość trzymania jej na włosach nie wpływa tak na intensywność koloru, jak na odżywienie włosa i na długość utrzymania się koloru. Widziałam opinię, że włosy zostają zielone, ale u mnie się to nie zdarzyło, a trzymałam hennę na włosach 3,5 h, bo bałam się dłużej trzymać ją pierwszy raz. Henna praktycznie zastyga od razu na włosach i tworzy "hełm", ale podpatrzyłam na youtube sposób nakładanie henny na owijanie na czubku głowy w koka i super się to u mnie sprawdziło. Włosów nie myłam 48 h tak jak na ulotce.

Po wszystkim zamoczyłam głowę w misce w ciepłą wodą, aby poluzować koka, wszystko fajnie puściło, resztę umyłam pod bieżącą wodą.

Ta henna dla mnie to perfekcyjny sposób na moje włosy i na pewno przy tej formie zostanę, bo zależy mi, żeby nie niszczyć włosów. Kolor jest intensywny, ale wygląda pięknie.

Włosy dobrze się u mnie rozczesały, nie miałam problemu z rozczesaniem po hennie, ale może dlatego, że jak umyłam przed nałożeniem henny to rozczesałam je i dopiero potem nałożyłam hennę. Na pewno to ułatwiło sprawę. Henna starczyła na moje średnio długie włosy, trzeba zużyć całe opakowanie.

Jedyna wada, że włosy czuć trochę ziołową henna, taką tanią yerbą, jak dla mnie. Tak kojarzy mi się ten zapach, ale jest to do przeżycia. Zapach jest wyczuwalny przy hennowaniu oraz po kilku myciach, na mokrych włosach. Kiedy włosy wyschną zapachu nie czuć. Za zdrowe i pięknie włosy jestem w stanie przeżyć ten zapach.

Po kolejnym hennowaniu stwierdzam, że henna widocznie utrzymuje się na włosach około miesiąca. Wtedy są lśniące, a zniszczonych końcówek nie widać. Po tym czasie nadal super wyglądają, ale widać zniszczenie końcówek.
Ogólnie nadal polecam :)

piękny czekoladowy brąz

Długo podchodziłam do zafarbowania moich naturalnych włosów, wybór padł na tą farbę. 1 łyżkę henny wymieszałam z wodą, sokiem cytrynowym olejem kokosowym i olejem do olejowania włosów dabur amla i nałożyłam na głowę na 2 godziny. Sam proszek rozmieszany z wodą bałam się nałożyć aby nie uzyskać zbyt ciemnych włosów. Efekt po tej mieszance był wprost cudowny do tego stopnia, że popadłam w samozachwyt nad swoim włosami. Włosy są sypkie, miękkie, błyszczą a co najważniejsze koloryzacja w żadnym stopniu ich nie uszkodziła a wręcz poprawiła ich stan. Nie żałuję zafarbowania moich włosów i od teraz do koloryzacji będę używać mojej mikstury z henną, cytryną i olejami.

Najlepsza henna

Bardzo dobra prawdziwa henna która daje bardzo naturalny głęboki kolor na moich włosach. Dzięki hennie zeszłam z chemicznie farbowanych ciemnych włosów do swojego koloru bez bardzo widocznych odrostów. Teraz henną przyciemniam swoje naturalne włosy i dawno nie były w tak dobrym stanie jak dzisiaj. zostaniemy razem na długo :)

Ulubiona henna!

Jestem włosomaniaczką bardzo rygorystycznie dbającą o włosy i postanowiłam sobie, że póki nie zacznę siwieć, nie będę farbowała włosów wżerającymi się, chemicznymi farbami. Zwłaszcza, że parę lat temu bardzo je sobie w taki sposób zniszczyłam, traktując je czarną, drogeryjną farbą. Niestety z powodu niedoboru B12, na mojej głowie pojawiły się w pewnych miejscach siwe włoski, które gdy urosną, świecą z pomiędzy moich naturalnych, brązowych fal.
Z firmy Khadi używałam już olejków oraz henny Khadi Red. Ponieważ jestem zadowolona z firmy Khadi, zwłaszcza ze wspomnianej wcześniej henny, postanowiłam spróbować innego odcienia. Wybór padł na ciemny brąz.
Hennę przygotowałam zgodnie z opisem, ponadto dodałam odrobinę soku z cytryny ze względu na Lawsonię Inermis (czyli prawdziwą hennę) w składzie i trzymałam pod przykryciem przez 12h. Farba pochodzi z indyjskich ziół więc ma specyficzny zapach, który albo się komuś spodoba albo nie. Wersja „ciemny brąz” pachnie dla mnie jak mieszanka tytoniu z gnijącą trawą. Nie mam wrażliwego nosa więc był dla mnie znośny, choć po dłuższym czasie może rozboleć głowa. Henna miała kolor brązowy i była konsystencji błota, co nie ułatwiało nakładania jej na włosy, ale nie można na to absolutnie narzekać - należy pamiętać, że to nie chemiczna farba! Aplikacja nie była najłatwiejsza, należy liczyć się z ubrudzoną łazienką. Włosy dosyć mocno się splątały więc powinno nakładać się ją ostrożnie by ich nie powyrywać. Tyle razy już koloryzowałam wraz z Khadi, że nabrałam wprawy.
Hennę trzymałam na głowie nieco dłużej niż zaleca producent, bo dokładnie tyle, ile powinno się trzymać samą hennę (zioła Lawsonia Inermis), czyli ok 6h. Zmywa się raczej ciężko i zajmuje to trochę czasu, ale już przy płukaniu wylatuje bardzo mało włosów (5-6?), co już pokazuje, że henna mimo swojej ciężkiej konsystencji, bardzo wzmacnia włosy. Z rozczesaniem nie mam żadnych problemów, choć widok henny na splątanych włosach może powodować wrażenie, iż będzie to nie lada wyzwanie.
Zgodnie z zaleceniami producenta, nie myłam głowy przez 48h. Nie wiem od czego to zależy, bo nie ubogacam henny żadnymi maskami i odżywkami, ale czasem po jej użyciu sprawiają wrażenie przesuszonych, a czasem są całkiem normalne. W każdym razie, jeśli przesuszenie wystąpi, mija to po pierwszym myciu. Włosy po użyciu tejże ziołowej farby są lśniące, odżywione, o pięknym brązowym kolorze z miedzianymi lub czerwonymi refleksami w słońcu. Za ten kolor i refleksy kocham tę hennę miłością bezgraniczną! Siwe włoski zostały przykryte, co mnie bardzo zaskoczyło. Co prawda są nieco jaśniejsze od reszty, ale nie rzuca się to w oczy, a raczej komponuje z refleksami. Sam kolor trzyma się na głowie bardzo długo, dłużej niż przy drogeryjnych farbach. Co prawda typowy „ciemny brąz” utrzymuje się przez pierwsze 3 mycia, potem jednak wciąż jest brązem, choć jaśniejszym. Farba nie wypłukuje się do dziwnych wyblakłych kolorów. Miedziane refleksy wciąż mienią się przy świetle.
Henna znajduje się w szczelnym woreczku. W pudełeczku znajdziemy też czepek i rękawiczki. Cena wysoka, ale produkty Khadi nie należą do najtańszych. Dostępność średnia. Można ją kupić przez internet albo w sklepach, które zostały wymienione na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora.
Mam bardzo długie włosy i całe opakowanie spokojnie mi na nie wystarcza, czasem nawet zostaje.
Jestem bardzo zadowolona z henny Khadi i wracam do niej za każdym razem, kiedy potrzebuję koloryzacji i solidnego odżywienia.