Schwarzkopf, Schauma, Świeżość Bawełny, Suchy szampon do włosów

Powiększ Schwarzkopf, Schauma, Świeżość Bawełny, Suchy szampon do włosów

Zgłoszony przez nafiyqa

Prosty i szybki w użyciu suchy szampon do włosów przetłuszczających się The Cotton Schauma Fresh Spray. Włosy natychmiast po użyciu są czyste, a efekt świeżości utrzymuje się do 48h. Formuła z bawełny i wyciągów aloesowych pozwala usunąć nadmiar tłuszczu. Jest bardzo łagodny dla skóry głowy, ponieważ nie zawiera silikonu. Aplikacja produktu jest to bardzo łatwa. Oprócz zapewnienia świeżości wzmacnia włosy i nadaje im połysk oraz miękkość.
Zalety:
- zapewnia dodatkowy dzień świeżości,
- bez silikonów,
- do 48h efektu świeżości,
- polecany nawet do włosów bardzo tłustych.

Skład: Isobutane, Oryza Sativa Starch, Alcohol Denat., Butane, Propane, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol.

Cena: ok. 12zł / 150ml

• Łaał
  • Nie spodziewałam się, że aż tak mi przypasuje!
    Po tym jak Isana okazała się u mnie bublem, myślałam że już nie sięgnę po suche szampony. Próbowałam też Batiste, jednak nic nie działał. A tu proszę, schauma okazała się pozytywnym zaskoczeniem
    Usuwa efekt przetłuszczenia przez jakieś 6 godzin, czego oczekuję od takich szamponów. Włosy nie są sztywne ( jak miałam po Isanie ), przyjemne w dotyku, jak po umyciu zwykłym szamponem.

Chcesz pochwalić susan_s za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Jeden z moich ulubionych suchych szamponów. Używałam Isany, Timotei, Dove, Batiste, Klorane więc mam porównanie. Uważam, że Schauma to dobry szampon za rozsądną cenę. Ładnie odświeża, włosy nabierają objętości i świeżości. Chyba jedyną rzeczą jaka drażni mnie we wszystkich suchych szamponach to intensywny zapach ale uważam, że ni jest to bardzo ważne.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić ulapi za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polubiliśmy się
  • Suchy szampon to dla mnie wprost genialny wynalazek, gdyż jestem posiadaczką niewdzięcznych włosów, które już po jednym dniu bez mycia nie prezentują się niestety dobrze.
    Wiadomo, że czasami okoliczności nie sprzyjają codziennemu myciu głowy- w takich wypadkach ratuje mnie właśnie suchy szampon.
    Wypróbowałam już kilka kosmetyków tego typu dostępnych na rynku- Klorane, Isana, kilka rodzajów szamponów Batiste, z których byłam mniej lub bardziej zadowolona.
    Szampon „świeżość bawełny” Schauma zaliczam niestety do tej pierwszej grupy.

Jednym słowem- nie polubiliśmy się na tyle, bym jeszcze kiedyś do niego wróciła.
    Dużo lepiej spisują się u mnie szampony Batiste lub Klorane. Schauma wypada na ich tle po prostu słabo.

Pierwsze wrażenie po rozpyleniu specyfiku na włosach- intensywny zapach, raczej z gatunku drażniących ( swoją drogą wielokrotnie zastanawiałam się, dlaczego suche szampony tak mocno pachną, przecież nie jest to ich funkcja….).
    Jak dla mnie pierwszy minus, bo zapach dodatkowo jak na złość dość długo utrzymuje się na włosach.

Szampon spełnia swoje zadanie tylko połowicznie.
    Owszem odświeża włosy, które na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej niż przed zastosowaniem kosmetyku.
    Jest to jednak moim zdaniem, działanie dość krótkotrwałe. Szampon nie przedłużył świeżości moich włosów do 48 godzin. W takie cuda niestety nie wierzę;-)
    Włosy nie zyskały jednak na objętości, szampon nie podniósł ich u nasady. To go jak dla mnie dyskwalifikuje, gdyż inne używane przeze mnie kosmetyki tego typu, to zapewniały.

Włosy po użyciu szamponu Schaumy są matowe, bez blasku, bez życia.
    Nieładne.
    Trudniej mi się je układa.

Ze swojej strony niestety nie polecam.

Używam tego produktu od: listopada 2014

Chcesz pochwalić malutka100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na dobry początek
  • To mój pierwszy suchy szampon do włosów. Zakupiłam go, ponieważ moje włosy czasem na drugi dzien po umyciu wyglądają, jakbym nie myła ich co najmniej tydzień. Nie chcę też myć głowy codziennie, bo przez to mi one wypadają i są matowe i suche. Z suchym szamponem mogę spokojnie myć kudły co 2 dzień.

Szampony tego używam zazwyczaj co 2 dzień, czasem rano, czasem w południe, a czasem wcale, zależnie od tego, jak wyglądają moje włosy.

Samo spryskiwanie włosów jest średnio przyjemne, bo kosmetyk ten ma ładny, ale bardzo intensywny zapach, który denerwuje mnie i resztę domowników
    Ja spryskuję tak: dzielę włosy na przedziałki i psikam. Wmasowuję, trzymam kilka minut, wyczesuję. I włosy w mgnieniu oka wyglądają lepiej.

- podnosi oklapnięte włosy
    - naprawdę oczyszcza, nie widać, że mamy tłuste włosy (u mnie to wytrzymuje prawie cały dzień)
    - szamponu używałam około 10 razy może, a zużyłam połowę opakowania, więc chyba nie jest tak źle z tą wydajnością (każdy ma też inne włosy, niektóre potrzebują więcej, inne mniej)
    - nie bieli włosów
    - po zastosowaniu można rozpuścić włosy, bo wyglądają świeżo
    - jest tani, teraz w sklepach kosztuje ok. 8-10 zł maksymalnie

Co do zapachu, jest okej, ale za mocny.
    Ogólnie - polecam.

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: W połowie 1

Chcesz pochwalić Rysia16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny, ale nie bez wad.
  • Schauma to mój pierwszy suchy szampon i niezbyt wiedziałam, czego się spodziewać.

Pierwsze, na co zwrócimy uwagę przy użyciu to fakt, że Schauma zniechęca dość specyficznym, nieco męskim zapachem - jest on mocny, wyczuwalny z dużej odległości, kłóci się z perfumami. Wolałabym, żeby nie pachniał niczym, niż tak.

Nauczona doświadczeniem jestem zdania, że suchy szampon (żaden, w tym Schauma) nie nadaje się do mocno przetłuszczonych włosów - wówczas włosy stają się ciężkie, bez życia, mocno oklapnięte, co w ogóle nie przypomina świeżo umytej czupryny. Za to do lekkiego odświeżenia włosów, kiedy nie mamy czasu ich umyć, jest niezastąpiony! Psikamy z oddali, palcami wgniatamy go we włosy a te odwdzięczają się ładnym, świeżym wyglądem. Pomimo, że Schauma nie zawiera dodatku lakieru do włosów po zastosowaniu suchego szamponu można w ciągu dnia poprawiać fryzurę, nadawać włosom objętości za pomocą palców. Za to duży plus.

Schauma lekko usztywnia włosy, co może powodować kłopot z jej wyczesaniem, jednak z im dalszej odległości ją zastosujemy, tym ryzyko się zmniejsza. Dalsza odległość sprawia też, że włosy nie stają się siwe, nie wyglądają jak posypane mąką/pudrem.
    Wraz z usztywnieniem włosy stają się lekko matowe, brak im blasku. Na szczęście nie powoduje podrażnień, nie wysusza skóry głowy.

Opakowanie ładne, poręczne, wielkość jak najbardziej ok. Nie mam zarzutów w stosunku do wydajności.
    Nie jest to na pewno produkt pierwszej potrzeby, ale przydaje się w krytycznych momentach, kiedy naprawdę nie ma jak umyć włosów.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 2 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Organzza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem nieco rozczarowana
  • Produkt sam w sobie nie jest zły, ale w połowie opakowania zepsuł się mechanizm i po naciśnięciu "pompki" (nie wiem jak to nazwać w przypadku sprayu) nie leciało już nic...

+ cena
    + dostępność
    + działanie było ok, bez szału
    + mały format

? wydajność - nie jestem w stanie ocenić

- zepsuty mechanizm

Szampon nie był zły, ale jakoś nie mam ochoty do niego wracać...

Używam tego produktu od: sporadycznie od 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić mlle_chloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam!
  • Suchy szampon Schauma sprawdza się u mnie rewelacyjnie. Doskonale odświeża włosy, nie tworzy 'siwego' osadu na włosach, a co najważniejsze - skóra głowy mnie po nim nie swędzi i nie piecze tak, jak dzieje się to w przypadku innego kosmetyku tego typu, również zrecenzowanego przeze mnie na Wizażu Za produkt w promocji zapłaciłam niecałe 10zł i jestem o niebo bardziej zadowolona z Schaumy "świeżość bawełny", niż z wiśniowego Batiste. Polecam Schaumę!

Używam tego produktu od: od lipca 2014r.
    Ilość zużytych opakowań: używam 1 op.

Chcesz pochwalić KITKA_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na tak
  • +cena na promocji bardzo fajna
    +długo utrzymuje się na włosach
    + brak siwego blasku
    +wydajny

-mała pojemność

Mój typ ! jeśli chodzi o suche szampony jednak będę testować dalej !

Ilość zużytych opakowań: Dwa

Chcesz pochwalić dzonny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przydatny
  • Kosmetyk przydatny na co dzień. Na pewno w awaryjnych sytuacjach uratuje nasze włosy. Nie testowałam innych suchych szamponów, ale ten sprawdza się całkiem nieźle, wyraźnie odświeża, włosy nie wyglądają na tak przetłuszczone. Oczywiście suchy szampon nie zastąpi ich umycia, ale zawsze lepiej go użyć niż straszyć ludzi tłustymi włosami gdy szybko musimy wyjść z domu .

Używam tego produktu od: ok. roku, sporadycznie
    Ilość zużytych opakowań: 1x150ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Meridi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły
  • Szampon ten faktycznie działa, odświeża włosy, ma przyjemny, nie duszący zapach, łatwo się wyczesuje.
    Co do minusów to przede wszystkim wydajność - chociaz uzywam go raz na dwa, trzy dni to po 2 tygodniach juz go prawie nie ma. Na taką wydajność jest zdecydowanie za drogi. Podobne efekty daję suchy szampon Isana, a jest o połowę tańszy.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić natalka09 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij