L’Oreal, Lumi Magique, Korektor rozświetlający

Powiększ L’Oreal, Lumi Magique, Korektor rozświetlający

Zgłoszony przez paradiso perduto

Najnowszy korektor natychmiastowo rozświetlający skórę pod oczami. Nadaje się także do rozświetlania twarzy. Jednolicie pokrywa skórę wydobywając jej naturalne światło. Lumi Magique to także krycie, nawilżanie oraz trwałość

Cena: ok. 55zł / 2,5ml

• Słaby
  • Kupiłam na szczęście na promocji -49%, więc tragedii z ceną nie było, ale bardzo się zawiodłam. Widzialam, że opinie raczej w miare pozytywne, więc się skusiłam, jednak na mojej twarzy wygląda źle. Nr 1 za ciemny, używałam pod oczy - wchodzi w zmarszczki, jakoś tak mocno go widać, przesusza. Mam mocne cienie, gdyby po prostu lekko rozświetlił nie oceniłabym tak słabo, ale moja skóra pod oczami wygląda z nim gorzej, niż z tymi cieniami bez niego. Jest dużo tanich korektorów o wiele lepiej wyglądających na skórze.

Chcesz pochwalić Vinyame96 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Magique bez magii
  • Korektor kupiłam na promocji, kolor 001 Light. Nie mam dużych cieni pod oczami, także nie wymagałam wielkiego krycia. Żeby jednak rozjaśnić i ukryć cokolwiek musiałam używać naprawdę dużej ilości produktu. Produkt kupiłam w Rossmannie podczas akcji -49%, czyli na początku maja, dziś się skończył. Wydajność okropna. Również jego użytkowanie po prostu mnie wkurzało, wykręcając produkt zazwyczaj nie spłwało mi tyle produktu ile powinno. Działo się to natomiast po czasie i tak wyjmując korektor do kolejnego użytku już czekała na mnie warstawa produktu na pędzelku. Podsumowując

+ rozświetla

- cena
    - krycie
    - wydajność
    - aplikacja

Chcesz pochwalić liczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • efektu rozświetlenia brak
  • Korektor już od pierwszego użycia mi się nie spodobał, ponieważ kolor 1, teoretycznie najjaśniejszy, jest w odcieniu mojego podkładu, jak nie ciemniejszy, więc sobie może porozświetlać. Czytałam (dopiero po fakcie), że numer 2 jest jaśniejszy niż ten 1, ale ok. Na chwilę obecną nie mam ochoty testować drugiego koloru, bo cena mnie odstrasza. Jeżeli chodzi o samo krycie, mam wrażenie że korketor rozwala mi podkład, mam nadzieje że wiecie o czym mówię. Zamiast ładnie się wtopić, to ten podkład na twarzy jakby się rozwarstwia. Kolor i rozwarstwianie już na starcie dyskredytują ten produkt. Do tego dziwaczne opakowanie. Mam wiele produktów l'oreal z których jestem zadowolona, więc byłam pewna, że ten korektor to będzie jakiś hit. Niestety nie. Bardziej spodobał mi się korketor l'oreal true match w najjaśniejszym kolorze, jest idealny, szkoda że nie ma podkladu w takim odcieniu ;( Podsumowując jestem na nie. Kupiłam w promocji, a i tak uważam że to wysoka cena. Produkt nie jest jej wart.

Używam tego produktu od: kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić loveline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok.
  • Skuszona promocją -49% w Rossmanie kupiłam ten korektor w kolorze 03 dark. Co prawda cienie pod oczami nadal są widoczne , ale trzeba brać pod uwagę to ,że w moim przypadku są one duże.Produkt ten świetnie sprawdza się jako rozświetlacz.Konsystencja jest bardzo przyjemna. Polubiłam też aplikator.Skóra wygląda na wypoczętą.

Plusy
    +Konsystencja
    +Rozświetlanie
    +Aplikator
    +Nie wysusza
    +Nie klei się
    +Długo utrzymuje się na skórze

Minusy:
    +Cena bez promocji
    +Nie ukrywa dużych cieni

Chcesz pochwalić Quaithe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie spełnia swoją funkcję korektora rozświetlającego
  • U mnie obowiązkowy w codziennym makijażu. Zamiennik YSL, który sam w sobie też nie jest ideałem.
    Bardzo ładnie rozświetla i nadaję twarzy ładny subtelny blask. Ma w porządku konsystencję, ale odjęłam pół gwiazdki, ponieważ mogłaby być troszkę rzadsza - jak u swojego poprzednika. Ładnie stapia się ze skórą i dość długo utrzymuje, ale po wielu godzinach warto go lekko poprawić. Prawdopodobnie u wielu dziewczyn będzie wymagał delikatnego przypudrowania, szczególnie pod oczami.
    Korektor nie maskuje idealnie zaczerwienień ani tym bardziej wypukłych niedoskonałości - te będzie tylko bardziej podkreślał - bo nie taka jest jego funkcja. Ma rozjaśniać, a nie tworzyć efekt Full Cover z Makeup Forever.
    Gdyby cena była niższa o jakieś 5 - 10 zł, to myślę, że nie odjęłabym połowy gwiazdki - wtedy koszt kosmetyku byłby bardziej proporcjonalny w stosunku do jakości.

Chcesz pochwalić Sissyneneczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo na tak!
  • Bardzo miłe zaskoczenie!
    Skuszona akcją promocyjną Rossmanna, postanowiłam zaopatrzyć sie w korektor pod oczy - lekki, jasny, rozświetlający. Doradziła mi go Pani z drogerii i trafiła w 10.
    Kupiłam odcień najjaśniejszy - w końcu nie mam żółtawych plam pod oczami. Kolor bardzo delikatny, rozświetla oko, nie zbiera się w załamaniach/zmarszczkach i ma dobre krycie (mam widoczne żyłki i solidne fioletowe cienie). Nie zauważyłam by cień wysuszał okolice oczu, trzyma sie dzielnie przez cały dzień w niezmienionym stanie.
    Polecam!

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ssquirrel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 223 raz(y)
  • Bardzo dobry, nie ustępuje YSL
  • Jest to chyba mój ulubiony drogeryjny rozświetlacz w pędzelku - powiedziałabym, że jest tej samej klasy co słynne złotko YSL, czyli Touche Eclat. Podobnie rozświetla, konsystencja też bardzo zbliżona, czyli dość rzadka, choć L'oreal daje bardziej lepkie wykończenie i lubi się zebrać w załamaniach, ale tylko gdy się go nie przypudruje.
    Tyle że YSL kosztuje niemal trzy razy tyle, co L'oreal.

Opakowanie jest miłe dla oka, tzn różowe złoto; aplikator wygodny i precyzyjny.
    Pigmentacja oczywiście nie powala, drobinek na szczęście brak. Dobry na rozświetlenie okolic oka z bardzo nieznacznymi zasinieniami, przy większych - na pewno sobie nie poradzi. Fajny do konturowania twarzy, choć wtedy jego wydajność radykalnie spada

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • No... nie.
  • To jest naprawdę mocno rozświetlający korektor. Jeśli chodzi o ten aspekt, to producent spisał się na medal.
    W dodatku dobrze się rozprowadza, jest lekki i nie wysusza skóry.
    I to chyba tyle plusów, bo on po prostu rozświetla... za mocno. Zamiast maskować, przyciąga uwagę do tego, czego nie zakrył (bo krycie ma naprawdę słabe!). Znalazłam dla niego zastosowanie w rozświetlaniu obu kącików (głównie zewnętrznego, bo to u mnie dość ciemne miejsce) i dolnej powieki bezpośrednio pod rzęsami, ale w praktyce on po prostu leży w kosmetyczce, bo w zasadzie nigdy nie mam czasu bawić się dodatkowymi kosmetykami. Tym bardziej, że opakowanie wcale nie ułatwia używania - można kręcić i kręcić końcówką i nic. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś łaskawie z niego wyleci.

Kupiłam ten korektor w promocji -49%, ale drugi raz nawet i za -70% bym nie kupiła 55 zł to zupełnie astronomiczna cena za taki produkt.

Używam tego produktu od: roku, okazjonalnie
    Ilość zużytych opakowań: wciąż w trakcie 1

Chcesz pochwalić Rhaenys za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak do tej pory najlepszy
  • Korektor mam dłuższy czas, kupiłam go kiedyś w dobrej promocji i jak dotąd jest moim nr 1 jesli chodzi o okrektory pod oczy. Główną zaletą jest to że nie przesusza delikatnej skóry pod oczami co zdażało się przy poprzednich używanych przeze mnie korektorach. Ładnie wtapia się w skórę i daje efekt rozświetlenia. Jeśli chodzi o trwałość to z tym jest średnio, drugą wadą jest też to że gdy nałożymy go za dużo potrafi zbierać się w kącikach, załamaniach skóry - trzeba więc nauczyć się go aplikować. Na ten moment jestem zadowolona, chociaż będę nadal szukać czegoś co bardziej kryje cienie pod oczami, a jeśli chodzi o rozświetlanie to jest naprawdę dobry.

Chcesz pochwalić Anetek89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatne rozświetlenie
  • Muszę Wam przyznać, że L'Oreal jest jedną z firm kosmetycznych, do których podchodzę z dużą rezerwą. Jakoś mnie nie przekonują, być może przez ich zbyt nachalny i specyficzny marketing, a może przez całokształt całej grupy L'Oreal, jednego z największych światowych koncernów. Ostatnio jednak schowałam uprzedzenia i spotkałam parę przyzwoitych produktów L'Oreal. Wśród nich Lumi Magique - przechodzimy już do rzeczy.

Korektor tym razem zamknięty jest w złotym, eleganckim opakowaniu, które cieszy oko (mocna inspiracja korektorem Touche Eclat YSL). Jego gramatura to 5ml, a cena regularna to około 45zł. Ja kupiłam go za pół ceny na dniach Lifestyle w Superpharm. Dostępne są trzy odcienie, mój to 01 Light, jasny, żółtawy odcień, 02 Medium jest o dziwo jaśniejszy i mocno wpada w róż, a 03 jest znów dość żółty, ale nie taki znowu ciemny.

Korektor ten jest z rodzaju tych z przekręcanych, z pędzelkiem. Aplikuję go raczej sporo, nie tylko pod oczy, więc podejrzewam jego szybkie zużycie. Ładnie się sprawdza do rozświetlenia nosa, środka czoła, brody, łuku kupidyna. Krycie ma naprawdę delikatne, więc w przypadku mocniejszych zasinień pod oczami może nie wystarczyć. Idealnie nadaje się do makijażu typu make up no make up. Nie podkreśla struktury skóry, rozszerzonych porów, czy załamań skóry dolnej powieki. Wygląda naprawdę naturalnie.

Po aplikacji dość mocno się błyszczy, troszeczkę też się lepi, więc warto porządnie utrwalić go i lekko zmatowić pudrem - wtedy wygląda najlepiej i o wiele dłużej się trzyma. W świetle dziennym i sztucznym wygląda naprawdę naturalnie i świeżo, drobnym minusem stają się w świetle słonecznym drobinki. Coś za coś - efekt rozświetlenia faktycznie jest, a o to głównie chodziło. Ostrzegam jednak, jeśli bardzo nie lubicie wszelakich drobinek w makijażu.

Lumi Magique uważam za udany produkt - ładnie się sprawdza jako naturalny korektor pod oczy i rozświetlacz środkowych partii twarzy. Sięgam po niego głównie wtedy, gdy mam ochotę na subtelny, delikatniejszy makijaż. W przypadku, gdy chcemy więcej ukryć, może się nie sprawdzić. Jeśli jednak szukacie czegoś delikatnego pod oczy - warto go przetestować, ale polujcie na promocje. Drogerie nas nimi zasypują, aż szkoda kupować coś w cenie regularnej.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?