Estee Lauder, Pure Color, EyeShadow Duo (Podwójny cień do powiek) (nowa wersja)

Estee Lauder, Pure Color, EyeShadow Duo (Podwójny cień do powiek) (nowa wersja)

Pojemność 3,5 ml

Podwójne cienie do powiek w kolorach idealnie do siebie dopasowanych. Firma opracowała nową formułę i wykończenie cieni, które są matowe, połyskujące, satynowe, metaliczne lub perłowe. Jest to opatentowana receptura Estee Lauder True Vision, gdzie pigmenty otoczone są krystaliczną powłoką tworząc wielowymiarowy efekt oraz intensywny kolor. Nakładając poszczególne warstwy tworzymy różnoraki efekt, od subtelnego muśnięcia kolorem po intensywny, głęboki odcień. Cienie Pure Color są wręcz stworzone do nakładania warstwami i łączenia z innymi kolorami. Otrzymywany efekt utrzymuje się w nieskazitelnym stanie przez cały dzień. Cienie nie blakną, nie ścierają się i nie zbierają się w załamaniach powiek.
Dostępne w 5 wersjach kolorystycznych.

Cudowne!

Posiadam wersję w granatowym opakowaniu - może to stara? Nie wiem, jakoś specjalnie stare nie są, mam je rok. Jednak zdążyłam zużyć już połowę bo po prostu... Kocham je.
Numerków odcieni nie pomnę - jednak jest to piękny jasny wrzos z idealnie dopasowanym lekko śliwkowym odcieniem.
Do tych cieni nie trzeba bazy. Pięknie się blendują. Są matowo - satynowe, idealnie takie wykończenie, jakie lubię.
Nie zbierają się w załamaniach powieki - przez 10h wyglądają na nienaruszone. Malowałam nimi zarówno swoją młodą, dwudziestoparoletnią powiekę, jak i prawie 70letnią powiekę mojej mamy i na obydwu wyglądają świetnie - nigdzie się nie ważą.
Nadają się zarówno do nałożenia na sucho jak i na mokro - w drugiej opcji rzekłabym, że nawet nieco za mocno się trzymają :) Nie jestem w stanie wypowiedzieć się co do aplikatora bo nigdy ich nie używam ale przyczepię się do tego, że nieco nikną nakładane pędzlem i podczas rozcierania - za to odejmę pół gwiazdki, choć tak naprawdę nie jest to jakieś tragiczne znikanie - ot, lekko nie ten kolor, ale nałożenie drugiej warstwy załatwia sprawę. Mogę nawet powiedzieć, że tym samym ich nasycenie można budować. Trzymają się bosko - bez żadnego utrwalacza no... bez niczego! Tak same z siebie! A ja często maluję się nimi do pracy a mam ją dosyć.. fizyczną, jak to piguła :) 90% cieni znika z powieki od potu i wszystkiego syfu po jakichś 5 - 6 godzinach a te trzymają się w stanie nienaruszonym ok. 10 godzin (a naprawdę na koniec dyżuru nie muszę już wyglądać idealnie... ;) i mam to gdzieś). Kolor też idealnie chłodny.
Są też raczej wydajne, ale też ciężko powiedzieć, bo cieni mam multum - jednak swego czasu używałam ich namiętnie i patrząc teraz w opakowanie nie widzę jakiegoś specjalnego ubytku, także na plus.
Takie prezenty mogę dostawać codziennie, bo niestety, ale nie mogę sobie pozwolić na więcej kolorów ot tak - ale pewnie kiedyś nazbieram i dokupię rodzinkę do kolekcji :)

Ilość zużytych opakowań: jedno niepełne

pod względem trwałości to Lenin, "wiecznie żywy". kolory cudowne, bez skazy na powiece

Otrzymałam w prezencie, zresztą nie pierwsze cienie z tej firmy, i jak zwykle szał (choć w przeszłości miałam uwagi do aplikatora, który potrafił się nawet rozpaść przy normalnym użytkowaniu, a także do faktu, że cień w pudełeczku wygląda na bardziej wyrazisty niż na powiece). Generalnie cienie fantastyczne, bardzo efektowne, trwałe, nie osiadają w załamaniu powieki nawet przy wysokich temperaturach, wygładzają optycznie powiekę, niezawodne na imprezę, w zasadzie nie potrzebują poprawek, chyba że po wielu godzinach i w upale. Cena, hmm. Cudownie dostać w prezencie ;)

Dyskretny i naturalny makijaż oka do pracy

"Mój" zestaw to Vanilla Pods.
O konsystencji i wykończeniu nie będę pisać za dużo- ja przy zakupie sugerowałam się opinią agnezon i moje wrażenia są w 100% zgodne.
Mam b. jasną cerę z piegami, brązowe oczy, do tego powieki zaczerwienione (często przez cienie przebijały żyłki, zaczerwienienia). Szukałam cieni typowo do pracy: trwalych, neutralnych kolorystycznie.
Zapłaciłam te 145zł i to rzeczywiście zabolało.
Resztą mogę się tylko cieszyć: kolory są ładne, klasyczne a z drugiej strony dopracowane (mam inne cienie w kolorach beżu i brązu, ale porównując je, zwłaszcza po roztarciu- to nie jest nigdy ten sam odcień; wg mnie kolory są w dosyć nietypowych ale dobrze stapiających się z cerą odcieniach). Cień jest dobrze zmielony, ładnie się aplikuje i nie osypuje. Trwałości nie chciałabym oceniać bo raz, że stosuję bazę a dwa- czesto pocieram oczy (niestety). Zapachu brak, wysoka wydajność.
Opakowanie jest oczywiście i porządne (trwałe) i estetyczne. Tak jak lubie aplikować cienie, tak też lubie patrzeć na opakowanie.
Jeśli będę miała okazję (i pieniądze) to nie wykluczę że w przyszłości odkupię ten sam zestaw (jeśli ten kiedykolwiek się skończy ;) ) albo kupię inną opcję kolorystyczną.

Polecałabym szczególnie tym osobom, które chcą mieć porządne cienia i tak jak ja chcą je używać codziennie (wtedy mamy porządne cienie na długi czas).

Używam tego produktu od: Od ok. 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

świetne

Kupiłam duo w odcieniu 01 vanilla pods. Dwa bardzo naturalne ciepłe odcienie, świetnie dobrane pod względem kontrastu. Łatwo się rozprowadzają, mają bogatą, kremową konsystencje, łatwo rozcieralne. Idealne dla osób z jasną karnacją, jako makijaż na dzień. Odcień ciemniejszy w duo ma wykończenie satynowe, jaśniejszy zawiera mikrodrobinki rozświetlające. Obydwa mocno napigmentowane. Nie osypują się i są baaardzo wydajne ( po używaniu prawie codziennie od pół roku zużycie dalej jest niewielkie). Trwałość- praktycznie cały dzień!. Jestem nimi zachwycona. Myślę że pod względem jakości są porównywalne z cieniami z MAC, niestety cenowo również:)

Niezastąpione

Do tej pory moimi faworytami wśród cieni do powiek były Estee Lauder Silky Signature, jednak firma zaprzestała ich produkcji jakiś czas temu. Zastąpiła je nową serią Pure Color, do której na początku odnosiłam się dość sceptycznie. W końcu zdecydowałam się na zakup i stałam się posiadaczką zestawu nr 07 Waves. Są to dwa kolory - bardzo jasny złoty i piękny ciemny błękit.

Pierwsze wrażenie związane z tym produktem dotyczy oczywiście opakowania. Jest bardzo piękne - złote, ale jednocześnie dość proste w formie. Łatwo się otwiera, w środku znajdziemy duże lusterko, idealne do poprawek w ciągu dnia. Poza tym dołączony jest aplikator, standardowy dla Estee Lauder, tzn. pacynka i pędzelek w jednym, także przydatne do poprawek.

Co do samych cieni - przede wszystkimi są to cienie mocno połyskujące, złoty w moim zestawie jest nawet bardziej metaliczny. Mnie taki efekt odpowiada, ale wielbicielki matu mogą być rozczarowane.
Cienie są bardzo przyjemne w aplikacji, nie twardnieją, bez problemu się "blenduja", rozcierają. Są bardzo mocno napigmentowane, w związku z czym już niewielka ilość zapewnia spektakularny efekt, a co za tym idzie - są bardzo wydajne. Można stopniować uzyskany efekt makijażu, nakładając kilka warstw.
Inna kwestia to ich trwałość - po prostu bardzo długo utrzymują się na powiece, czy to z bazą czy bez.

Podsumowując - świetny produkt od Estee Lauder. Gorąco polecam :)

Używam tego produktu od: niedawna

moje ulubione cienie

Oceniam kolor 11 shells
Cienie kupiłam w Douglas za ok 145 zł jesienią 2011r.
Opakowanie jest cudne, pożądne i eleganckie z lusterkiem i pędzelkiem+ pacynka.
Kolory przepiękne (liliowy róż-matowy i oplaizujący fiolet- perłowy). Bardzo podobają mi się kolorki- idealne zarówno do dziennego makijażu jak i na wieczór. Nie osypują się, są bardzo trwałe- na moich powiekach wytrzymują cały dzień. Używam bazy z UDc, ale nawet z nią inne cienie nie wytrzymują tak długo jak te (mam tłuste powieki).
Waga cieni 3,5g czyli bardzo małe nie są.
Fajnie się blendują, chociaż nie należą do bardzo miękkich. Kolor na powiece identyczny jak w opakowaniu.
Można je nakładac warstwowo w celu pogłębienia efektu. Nałożone w małej ilości wyglądają bardzo naturalnie.

Nie widzę minusów tych cieni. Cena oczywiście wysoka, ale biorąc pod uwagę wydajność produktu, można to jakoś przeboleć.
Mam zamiar przyjżeć się innym zestawieniom klorystycznym tych cieni- może skuszę się na jeszcze jedno opakowanie.
Polecam wymagającym;)