l`Orient, Mydło oliwkowo - laurowe z Aleppo 70%

Powiększ l`Orient, Mydło oliwkowo - laurowe z Aleppo 70%

Zgłoszony przez gubis

Olej laurowy – Ma silne działanie antyseptyczne i mocno nawilża. Skutecznie łagodzi dolegliwości i problemy skórne, takie jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, łojotok.
Oliwa z oliwek skarbnica witaminy E, oprócz nawilżenia zapewnia odpowiedni poziom natłuszczenia i ochrony, ważny szczególnie dla skóry suchej. Regeneruje ją i opóźnia procesy starzenia.
Receptura i sposób wytwarzania nie zmieniły się od ponad 2000 lat.
Zacznijmy od tego, że powstaje ono wyłącznie raz do roku na przełomie lutego i marca, kiedy to w gajach oliwnych i laurowych kończą się zbiory. Najlepsze, bez żadnej skazy oliwki, tłoczy się ręcznie na zimno, uzyskując pierwszej jakości oliwę. Tę wlewa się do kadzi i podgrzewa przez kilkanaście dni i nocy dolewając stopniowo morską wodę. Temperatura tego procesu jest najściślej strzeżoną tajemnicą rodzinną.
Kiedy podgrzewanie zbliża się ku końcowi substancja ta wzbogacana jest o olej laurowy, tłoczony z owoców wawrzynu szlachetnego. Po ochłodzeniu mydło zostaje wylane do specjalnych pojemników wyłożonych pergaminem i pozostawione do zastygnięcia. Kiedy to się już stanie, kroi się je ręcznie specjalnymi radłami, a następnie stempluje tradycyjna pieczęcią – kostka po kostce. Tak przygotowane wywozi się do pomieszczeń na pustyni i układa w precyzyjne piramidy, tak by były osłonięte przed słońcem, ale owiewane i osuszane podmuchami pustynnego wiatru. Przez minimum 9 miesięcy - a nawet dwa lata – dojrzewają.
Wysuszone, beżowo - brązowe z zewnątrz, a soczyście zielone w swym sercu, nierówne na skutek ręcznego krojenia kostki, wyruszają następnie do łazienek i hammamów na całym świecie.
Cena: 44zł / 170g

• Chwalona: 1 raz(y)
  • genialne
  • Mydło dostałam na urodziny. Początkowo używałam mydła tylko do twarzy. Po jakimś czasie przerzucilam się na całe ciało, ale od czasu do czasu myję nim też włosy. Ale do rzeczy:
    Twarz i ciało:
    Po raz pierwszy w życiu czuję, że moja skóra jest oczyszczona. Jest tak czysta, że aż skrzypi
    Mydlo trzeba dobrze wypłukać z okolic oczu, ponieważ oczy w kontakcie z nim bardzo szczypią :/ Mydło ma neutralny zapach - niektorym może to przeszkadzać.

Włosy:
    Podobnie jak skórkę, świetnie oczyszcza włosy. Po umyciu mydłem włosów mam wrażenie, że czuję strukturę włosa. Wlosy mokre są nieprzyjemne w dotyku, ale o dziwo świetnie się je rozczesuje, a po wyschnięciu są miękkie i same się unoszą!
    Mydło ma problem ze zmyciem nafty kosmetycznej, więc nie wiem jakby się zachowało przy zmywaniu olejów, więc używam go przed zabiegami na wlosy, a maski itp. zmywam szamponem.

Mydlo jest piekielnie wydaje. Urodziny miałam w sierpniu, a mam jeszcze ponad połowę mydła!

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić zuzzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre mydło naturalne
  • Kupiłam z polecenia siostry, cena trochę mnie przeraziła - 42zł. Na początku przy silnych objawach azs nie sprawdziło się. Po kilku tygodniach, po uspokojeniu skóry mydło okazało się bardzo dobre. Używałam do mycia ciała i włosów. Przy codziennym używaniu na całe ciało i przy myciu włosów co 2 dni, mydło starczyło na ok 3,5 miesiąca. Jeżeli chodzi o działanie na ciało było bez zarzutów, nawilżało odpowiednio (miejsca ze zmianami azs tak sobie. Jeżeli chodzi o mycie włosów to skóra głowy była dobrze oczyszczona, nawilżona, włosy również. Niestety w moim przypadku po wyschnięciu czasem robiła mi się z włosów szopa.

+: wydajne, dobrze nawilża, nawet skórę wymagającą, ładny, orientalny zapach, ułatwia rozczesywanie włosów
    +/-: cena, w pierwszych dniach używania trochę nieporęczne, w przypadku występowania małych ranek może szczypać

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka, ok. 170g

Chcesz pochwalić BoskiSzaman za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najmniejsze zło do mycia.
  • Mycie twarzy zawsze jest problematyczne jeśli twarz jest problematyczna. Moim hitem był przez długi czas żel dla atopowców z Uriage, jednak skóra posiada swoją odporność na regularnie zrywanie bariery ochronnej i zaczęła się buntować. Wtedy najpierw sięgnęłam po OCM, którego moja skóra nie zniosła z powodu łatwości zapychania i w końcu później trafiłam na aleppo.
    Mydełko jest wydajne, ma przyjemny, naturalny zapach (lekko ziemisty, ale dla mnie to przyjemny , bo nie perfumowany), ładny kolor, nie rozpuszcza się. Po umyciu na twarzy nie zostaje warstwa mydlanego osadu, twarz jest umyta i świeża, jednak czasami nieco ściągnięta, może to być jednak wina stężenia olejku lawendowego - może powinnam wybrać niższe.
    Ogólnie - ze środków myjących jest chyba najmniej inwazyjnym czego używałam.

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w połowie kostki

Chcesz pochwalić Madame_eL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajne
  • Uważam, że to mydełko jest bardzo, ale to bardzo fajne i przyjemne w użyciu. Ja osobiście lubię takie naturalne zapachy, poza tym sama myśl, że nie mamy na twarzy zbędnej chemii, jest niesamowicie miła.

Tak naprawdę od czasu, kiedy zaczęłam używać bardziej naturalnych kosmetyków, nauczyłam się, że nie ma co liczyć na cud. Jeśli jesteś w okresie dojrzewania i posiadasz niedoskonałości na twarzy to prawdopodobnie czynnikiem, który je powoduje są hormony, a ja nie potrafię sobie wyobrazić, że samo mydło usunie taki problem.

Jest to jednak bardzo fajna opcja dla osób z AZS. Po prawie roku używania mydeł o różnym stężeniu oleju laurowego problem z suchością skóry znacznie się zmniejszył, nie muszę codziennie nakładać balsamu do ciała.

Mydło jest bardzo, bardzo wydajne: moim myje twarz raz dziennie od trzech i pół miesiąca i praktycznie nie zmyła się jeszcze całkowicie sygnatura.

W moim odczuciu jest to produkt wart wypróbowania przez każdego, ale warto zacząć od niższych stężeń, ponieważ cena jest zależna od ilości oleju laurowego użytego w produkcji, poza tym każda skóra jest inna i dla niektórych już 10% oleju może być wystarczające. Jest wiele źródeł, z których można się dowiedzieć jakie stężenie jest odpowiednie dla naszej skóry.

Polecam stosowanie mydelniczki z porządnym ociekaczem, bo mydło starczy nam wtedy na znacznie dłuższy czas.

Używam tego produktu od: 3,5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Zero

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić asiulek1405 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miał być cud, a nima
  • Kupiłam ponieważ naczytałam się w internecie och jakie cudowne mydło, bajecznie działa itp.
    I klops, mydło jak mydło, podobne działanie do mydła szarego tyle że za wyższą cenę.

Plusy:

* wydajność - w przypadku mycia całego ciała ok 2 max 3 miechy, gdy będziemy mydłem myć tylko twarz ok pół roku

* zapach nie jest przyjemny, ale nie utrzymuje się na skórze w ogóle, spłukujesz i heja

* dobrze się pieni i spłukuje

* poprawia stan cery ale nie ma jakiegoś szału, spodziewałam się czegoś więcej, ograniczenia przetłuszczania, wyprysków, wygładzenia
    a naprawdę efekty są podobne jak w przypadku mydła szarego

Minusy:

* dostępność - w mydlarniach (ale nie wszystkich), w mniejszych miejscowościach może być z tym problem + wysyłka internetowa

* cena - jak na brak cudu za wysoka

* kostka jest niewygodna, po ok miesiącu używania kształt stał się bardziej ergonomiczny

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić torunska_ksiezniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre
  • Moim kWC jest savon noir
    ale aleppo to też świetne mydło szczegolnie dla cer trądzikowych
    doskonale czyści cerę
    mam wersję hardore z 70 procent olejku laurowego, ale im bardziej sucha cera polecałabym mniej o. laurowego a wiecej oliwy
    bardzo wydajny produkt, nie widac konca kostki

Używam tego produktu od: 3 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 kostka w trakcie

Chcesz pochwalić klamros za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 8 raz(y)
  • świetne
  • można powiedzieć, że to mydło zmieniło mój światopogląd
    uwielbiam zapachy i nierzadko kierowałam się nimi przy wyborze kosmetyków.... niestety piękny aromat i dostateczne działanie pielęgnacyjne rzadko kiedy idą razem w parze. trafiłam na aleppo w mydlarni - nie ma co się oszukiwać, zapach nie powala... pachnie dla mnie ziemią, starą szafą, mało atrakcyjnie... ze względu na problemy z suchą skórą zdecydowałam się jednak spróbować. przekonała mnie duża zawartość tłuszczu w kostce, prosty skład, receptura niezmieniana od wieku - co za tym idzie, nikt współczesny nie miał szansy nic w nim zepsuć...
    niby zwykłe, szare(!) mydło, a jednak po użyciu robi wrażenie. dla mnie to zupełnie nowy wymiar pielęgnacji produkt nie wyszusza mojej skóry, pozostawia ją świetnie oczyszczoną, a przy okazji miękką, daje naprawdę duże poczucie komfortu...
    duża zawartość oleju laurowego pomaga mi w pozbyciu się niedoskonałości - krostek, zaskórników, stanów zapalnych mieszków włosowych. w przypadku mocnego podrażnienia skórzy np kwasami, przyjemniej ją koi.
    zapach nie utrzymuje sie długo na skórze. kostka jest bardzo wydajna, przy używaniu przez dwie osoby stracza na około 1,5-2 miesiące.
    bardzo lubię zabierać aleppo na wszelkiego rodzaju wyjazdy, ponieważ skutecznie ogranicza romiar mojej kosmetyczki - służy mi za produkt do mycia całego ciała, twarzy, włosów czy okolic intymnych jak również demiakijażu.
    nie wywołuje podrażnień.
    włosy po użyciu tego mydła mają specyficzną fakturę, zupełnie inną niż przy użyciu jakiegokolwiek innego kosmetyku - są miękkie, sprawiają wrażenie 'pogrubionych' i uniesionych u nasady.
    zmywa bardzo dobrze makijaż, jednak jak to przy mydle, trzeba uważać, żeby nie dostało się do oczu...

bardzo lubię ten produkt i będę do niego wracać, szczególnie zimą, choć musze przyznać, że ma bardzo dobrą konkurencję - postać płynną tego mydła z olejkiem z rózy bądź sandałowca, która poza własciwościami, pięknie pachnie...

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciej kostki

Recenzja otrzymała 6 pochwał. Chcesz pochwalić gubis za czytelną i pomocną recenzję?