Powiększ Bourjois, Healthy Balance Unifying Powder (Prasowany puder wyrównujący cerę i nadający jej blask)

Zgłoszony przez paulinka4pt

Do rodziny Healthy Mix Bourjois dołączył nowy produkt: prasowany puder Healthy Balance wyrównujący cerę i nadający jej niesamowity blask! Inteligentny puder, który łączy w sobie makijaż i pielęgnację, aby zmatowić cerę na 10 godzin oraz nadać jej niesamowity blask - dzięki koktajlowi owoców. Pielęgnacja i jednocześnie makijaż o naturalnym wykończeniu, prasowany puder Healthy Balance zapewnia blask, matowy finisz oraz lekki niczym puch skład, który nie obciąża skóry! Wyjątkowo skuteczne połączenie składu i konsystencji Healthy Balance sprawia, że puder nadaje makijażowi nieskazitelne wykończenie oraz 10 - godzinną trwałość. Puder ten przeciwdziała błyszczeniu się skóry i zapewnia dobroczynne działanie dzięki 2 skarbom natury: nawilżający owoc kaki oraz oczyszczające i balansujące stan cery yuzu.
Kaki: pochodzi z Chin, gdzie jest owocem drzewa pigwowego. Jego skórka ma właściwości nawilżające, wzmożone przez zawarte cukry: glukozę i fruktozę. Wyciąg z kaki nawilża, regeneruje i ujędrnia skórę.
Yuzu: ten niewielki owoc cytrusowy pochodzący z Dalekiego Wschodu posiada właściwości oczyszczające, antyseptyczne, ściągające i nawilżające. Ekstrakt z yuzu oczyszcza i uzdrawia skórę. Tym samym, puder sprawia, że trudne do pogodzenia w pielęgnacji strefy suche i strefy błyszczące twarzy odchodzą w zapomnienie. Po kilku aplikacjach skóra staje się idealna: gładka, matowa, rozświetlona, wypoczęta.
Dzięki swojej maksymalnie rozdrobnionej i błyskawicznie wnikającej w skórę formule, puder Healthy Balance zapewnia naturalne wykończenie makijażu, wręcz `niewidoczne` – w porównaniu do pudrów klasycznych. Wzbogacony o nylon i kaolin, jest ultrałagodny i pozostawia uczucie świeżości i komfortu, bez grubej warstwy ani efektu maski. Stworzone specjalnie tak, aby dopasowały się do każdej karnacji, odcienie Healthy Balance nie są ani zbyt żółte, ani zbyt różowe – są naturalnie zniuansowane, aby upiększyć i wyrównać każdą karnację.
Dostępny w 4 kolorach.

Cena: 39zł / 9g

• Dobry puder ujednolicający
  • ZALETY
    * Bardzo dobrze wykańcza makijaż i stapia się z nim
    * Świetnie nadaje się do gruntowania korektora pod oczami
    * Ładnie ujednolica cerę
    * Nie wchodzi w zmarszczki, nie zbiera się w załamaniach
    * Ma piękny, jasnożółty odcień
    * Ma aksamitną konsystencję
    * Jest dość drobno zmielony
    * Na pędzel nabiera się w idealnej ilości
    * Delikatnie poprawia krycie podkładu pod nim
    * Wyraźnie poprawia trwałość makijażu
    * W opakowaniu znajduje się duże lusterko
    * Ma długi termin ważności (18m od otwarcia)

WADY
    * Opakowanie jest dość tandetne, plastikowe, kolorowe
    * W opakowaniu nie ma żadnej gąbeczki czy puszku
    * Od razu po nałożeniu trochę widać go na twarzy
    * Nie za bardzo podoba mi się, że jest to puder pachnący
    * Jego cena regularna jest dość wysoka
    * Skład jest długi i zawiera m.in. parabeny

Nie jest to ani puder matujący ani rozświetlający. Najlepszą jego właściwością jest to, że bardzo ładnie wykańcza makijaż. Tuż po nałożeniu go na pokrytą podkładem cerę efekt nie jest zachwycający, ponieważ widać go na twarzy i na pierwszy rzut oka można by to uznać za mat. Natomiast już po kilku chwilach puder zaczyna "stapiać się" z resztą makijażu i efekt jest boski. Wygląda to u mnie tak, jakbym wcale nie nałożyła żadnego pudru a jedynie dodatkowo ujednoliciła sobie cerę. Daje to bardzo naturalny look, a skóra wygląda na świeżą i pełną blasku. Bardzo łatwo się go nakłada przy pomocy pędzla (ja używam takiego w stylu flat top i bardzo delikatnie przykładam go do buzi leciutko dociskając), ponieważ nabiera się go tak "w sam raz". Nie trzeba marnować produktu i strzepywać za każdym razem nadmiaru, bo nadmiaru na pędzlu nie ma Jeśli chodzi o kolor to wybrałam dla siebie odcień 52 Vanilla, ponieważ używam podkładu Healthy Mix w tym samym kolorze. I puder również okazał się w dobrym odcieniu, który jest jasny (ale nie blady) i delikatnie żółciutki.

Używam tego produktu od: Niecałego roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie zużywania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić GlossyyyGirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ja za nim zatęskniłam
  • Mam kolor waniliowy (nr 52). Po prawie rocznej przerwie wróciłam do tego pudru, także jest to moje drugie opakowanie. Przeszkadzało mi jego zachowanie z niektórymi podkładami, ale przez rok nie znalazłam lepszego i zatęskniłam. Puder ma ładny zapach, jest bardzo drobny i aksamitny. Nie jest to do końca mat, ale ja jestem zadowolona. Używanie go to prawdziwa przyjemność. Niestety w opakowaniu jest poza produktem, tylko lusterko, więc zabierając go do torebki, trzeba pamiętać o pędzlu, gąbęczce etc.

Używam tego produktu od: 2 lat z przerwą
    Ilość zużytych opakowań: 1 denko, drugie w połowie

Chcesz pochwalić grungea za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie, niby dobry ale nie wiem ...
  • Powiem tak
    Na początku byłam zachwycona ale to malowałam się przeważnie na wieczór na wyjście, więc w świetle sztucznym wyglądał extra , natomiast jak zaczęłam malować się z rana .... to już zachwyt jako tako prysł.

kolor OK, żółty odcień fajnie, ale i no właśnie ALE .... ciemnieje na buzi .....a mam odcień vanilla.
    Nie wiem czy wszystkie podkłady Bourjois w połączeniu z puderkiem ciemnieją ? po nałożeniu na buzie, fajnie wygładza buzie, nie jest to płaski mat, delikatne satynowe wykończenie, ale nie jakoś super rozświetlenie.

No używam okazjonalnie - byłby super jakby nie ciemniał na buzi .

Super opakowanie, bo jest lustereczko fajnie można wrzucić do torebki i nie zajmuje wiele miejsca.
    Fajnie zmielony dość drobniutko za co plus.
    Jeśli się nałoży kilka warstw na wcześniejsze to robi się hmmmm ciasto i to w dodatku źle wyrobione - jesli wiecie o co mi chodzi jak kiedykolwiek robiłyście ciasto i w trakcie wyrabiania, to taki efekt powstaje jak się człowiek chce lekko zmatowić.
    Lepiej użyć czasem bibułek matujących niż dokładać warstewkę tego pudru.
    Co do krycia nie ma wielkiego, bym powiedziała , ze wcale nic nie kryje.

I największy plusik - fajnie pachnie

Nie wiem no najlepiej czasem przetestować coś na sobie bo jednej kobiecie będzie on pasował a innej nie bardzo.
    Mi średnio służy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić gela096 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Efekt aksamitnej skóry
  • +satynowy mat
    +aksamitne wykończenie
    +ładnie i naturalnie wygląda na twarzy
    +wygładza nierówności skóry
    +nie podkreśla mankamentów cery
    +dobrze zmielony; nie nakłada się dużo na pędzel
    +spokojne 4h bez poprawek przy takim wykończeniu to dobry wynik (cera mieszana w stornę tłustej)
    +odcienie żółte
    +wydajność (używam 2msc a śladów użytkowania nie widać )
    +zapach

+/-kolor 51 mógłby być jeszcze jaśniejszy

-cena

Używam tego produktu od: 2miesiące
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić VissyMore za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie do końca się polubiliśmy...
  • Puder rzeczywiście ładnie kryje, wyrównuje kolor, jak dla mnie słabo matuje, daje raczej efekt satynowy, ale potrzebne są poprawki w ciągu dnia bo skóra się świeci.
    Konsystencja jak dla mnie jest dość ciężka jakby troche kremowa... Podoba mi się kolor.
    Opakowanie jest trwałe plus za lusterko, ale brakuje mi w nim jednak puszka czy czegoś do nakładania i ewentualnych poprawek w ciągu dnia. Dokupiłam, gąbeczke osobno ale co z tego jak nie mieści się wewnątrz...
    Minusem jest też cena w stosunku do ilości kosmetyku, którego jest dosć niewiele i szybko się zużywa.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martiarella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Nie widzę w nim żadnych minusów, ponieważ jest idealny pod względem krycia, nie świece się po nim za 2 czy 3 godziny co jest sporym plusem lekki i delikatny, wyglądamy naturalnie

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić siemablond za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Pudru używam do utrwalenia podkładu. Mam normalną skórę, w kierunku suchej.
    \nZalety:
    \n+piękny zapach- z przyjemnością używam tego pudru
    \n+ładny kolor 53 idealny dla mojej cery na jesień/zimę
    \n+ wydajny
    \n+ dobrze współgra z podkładem i korektorem
    \n+ trwałość ok 4-5h bez poprawek w moi przypadku
    \n+ drobno zmielony
    \nWady:
    \n- widoczny na twarzy, najbardziej przez 1 godzinę po nałożeniu, potem trochę się wtapia
    \n- nie widzę aby dodawał blasku
    \n- płaski mat
    \nOgólnie produkt nie jest zły, przyjemnie się go używa, niebrzydko wygląda. Nie jest to puder który spektakularnie dodaje urody.

Chcesz pochwalić patrycjamy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety...
  • Mam cerę mieszaną. Zwykle nie używam podkładu - staiam na sam puder. Wymagam od niego lekkiego krycia i matu.
    Ten puder nie robi nic
    Matuje i daje leciutki kolorek na 10 minut. Później znika, tak jak Mikołaj po pozostawieniu prezentów. I na buzi nie ma nic.
    Co do samego matu - to też kiepski. Muszę dać ze 2-3 warstwy, żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt. A nie robię wcale mocnego makijażu. Troszkę lepiej spisuje się na podkładzie. Ale też nie tak, jakbym sobie tego życzyła.

Plusy:
    +ładny zapach
    +jest drobny
    +ładne opakowanie z lustereczkiem

Minusy:
    -nie matuje (po chwili znowu się świecę)
    -kryje na chwilę
    -cena
    -mało wydajny
    -brak gąbki do nakładania

Chcesz pochwalić Pysiak89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały!
  • Bardzo cenię sobie kosmetyki Bourjois,są jak dla mnie dobre jakościowe,na pewno lepsze od Diorów czy tam Chanelów!

Ten puder zakupiłam dawno.To moje drugie opakowanie,używam na przmian z pudrem tej samej firmy.

Pierwsze opakowanie starczyło mi aż na 7 miesięcy codziennego stosowania,niesmowita wydajność!Więć się opłaca w stosunku do ceny.

Pozatym puder ma same zalety:
    -ładnie matuje buzie
    -ma fajne odcienie
    -nie tworzy efektu maski
    -nie zapycha
    -u mnie wytrzymuje cały dzien
    -fajne pudełeczko z lusterkiem

Polecam!

Używam tego produktu od: dawno
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Magdalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt, 4/5*
  • Na początek kilka słów nt. mojej cery: mieszana z lekkim błyskiem w strefie T, jasno-oliwkowa, ciepła z żółtym pigmentem.
    Obecnie, dzięki kilku zmianom w pielęgnacji i odżywianiu, moja buzia jest wypielęgnowana, bez niedoskonałości, ale dosyć wrażliwa i potrafi zareagować zaczerwienieniem. Minusem mojej cery jest kilka przebarwień i suche skórki, które uwidaczniają się WYŁĄCZNIE przy nakładaniu podkładu pędzlem Hakuro H50 i H50S (?!)

Oczekiwania:
    Poszukuję produktu, którego przede wszystkim, NIE WIDAĆ na twarzy i ten puder... TAKI JEST!!!
    Bardzo drobno zmielony, idealna konsystencja i kolor 52 powodują, że chciałabym dać temu produktowi KWC, ale nie mogę.

Jest jeden, poważny minus- Helthy mix wygląda pięknie w 1, ew. 2 warstwach na twarzy, jakakolwiek próba "dołożenia"
    [oczywiście po uprzednim odciśnięciu sebum na bibułce!] nawet najlżejszej warstwy, na mojej twarzy kończy się niestety, efektem ciasta i makijażową katastrofą

Dla ścisłości dodam [być może to komuś pomoże w decyzji], iż wypróbowałam wiele różnych produktów, oraz ich kombinacji pod ten puder, m.in.:
    podkłady:
    Healthy Mix i 123 Bourjois, Diorskin Nude, Diorskin BB, MAC Face and Body Foundation, Astor Lift me up, Maybelline Affiniton matujący, Loreal True match, Clarins Everlasting i Skin Illusion, Chanel Mat Lumiere, Vitalumiere Aqua
    - kremy i serum:
    Bielenda 4D krem nawilżający 30+, oraz serum nawadniające, Flavo C, serum i krem nawilżający, Nivea Aqua effect, kremy Dermiki, Eris, serum Clarinsa, krem URIAGE z serii ISOFILL, Galenic, krem na dzień z olejkiem arganowym
    - bazy:
    Benefit PoreFessional, MUFE wygładzająca, SEPHORA silikonowa

Wszystko na nic
    Efekt jest zawsze taki sam, po nałożeniu makijażu, wszystko wygląda SUPER, po ok 3-4h i 1-krotnym odświeżeniu cery pudrem HM, efekt jest BARDZO DOBRY, ale już po ok 7-8h i próbie 2-krotnego zmatowienia buzi, wygląda ona nieestetycznie.
    Wobec pow., kosmetyk stosuję tylko raz, nałożony rano na podkład, a do poprawek w ciągu dnia używam MAC BLOT i jest ok.
    Trochę mi jednak szkoda tego Healthy Mix-a, ponieważ w moim odczuciu wygląda on ładniej (kolor, niespotykana wręcz "miałkość" niż puder z MAC-a.

Reasumując:
    PLUSY:
    + piękny, lekko żółty kolor (52)
    + idealna konsystencja, baaardzo drobno zmielony
    + świeży, owocowy, niedrażniący zapach
    + niewidoczny na buzi
    + nie zapycha/ wysusza, jest przyjazny dla cery
    + dobrze kryje, ale jest lekki, niewyczuwalny na twarzy
    + śliczne, malutkie opakowanie z lusterkiem
    + dobra cena

MINUSY:
    - brak aplikatora/gąbeczki w opakowaniu
    - "dołożony" w ciągu dnia - tworzy nieefektowne ciasto na twarzy
    - lubi czasem włazić w załamania skóry, ale to zdarza się raczej zimą, kiedy przez warunki pogodowe cera jest wysuszona i podrażniona

Produktu NIE polecam też posiadaczkom cery tłustej, puder matuje umiarkowanie i na krótko, a poprawki możliwe są w ograniczonej liczbie, toteż przetłuszczająca się cera nie będzie w pełni zadowolona z kosmetyku.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Anet007 za czytelną i pomocną recenzję?