Schwarzkopf Gliss Kur, Oil Nutritive, Szampon do włosów ze skłonnością do rozdwajania (nowa wersja)

Połysk i zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.
Pielęgnacja aż po same końce: szampon redukuje rozdwajanie się końcówek aż do 85%. Dłuższe, skłonne do rozdwajania się włosy zyskują zdrowy połysk.
Wyjątkowa formuła, zapobiegająca rozdwajaniu się końcówek włosów, zawiera 7 regenerujących olejków. Chroni włosy po same końce i zapewnia im zdrowy połysk. Formuła z kompleksem płynnej keratyny, składnikiem identycznym z występującym w strukturze włosa, precyzyjnie regeneruje uszkodzenia włosów oraz wypełnia pęknięcia na ich powierzchni.

przyjemny

Od szamponu nie wymagam wiele- ma domywać skalp, nie przyspieszać przetłuszczania (a najlepiej je opóźniać) i nie robić z moich włosów stogu siana. Moje włosy trochę się przetłuszczają, typowo dla okresu dojrzewania, w dni szkolne myję je codziennie, a kiedy nie muszę nigdzie wychodzić to co drugi dzień. Szampon robi co ma robić- domywa włosy, nawet z oleju i nafty, chociaż nie daje jakiegoś spektakularnego uczucia odświeżenia. Nie przyspiesza ani nie opóźnia przetłuszczania. Nie robi większej miotły na głowie niż standardowo. Nie odżywi włosów, ale od tego są maski, odżywki, sera, olejki i inne cuda wianki. Zapach intensywny, słodki; przyjemny, ale mnie nie porwał. Niska cena i świetna dostępność. Warto wypróbować.

Nie dla mnie

Zalety:
+dobrze się pieni
+wydajny
+ładnie pachnie

Wady:
-plącze włosy
-mam wrażenie, ze włosy nie sa po nim do końca umyte
-przetłuszcza włosy w zastraszającym tempie
-włosy są wręcz przylizane (po innych szamponach tego nie zauważyłam) i nie wyglądają dobrze już kilka godzin po umyciu
-nie spełnia obietnic producenta

Ogólnie to jestem bardzo rozczarowana.

Używam tego produktu od: 1,5miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Super szampon.... do czasu.

Zacznę od tego, że skóra mojej głowy toleruje niewiele szamponów. Początkowo używałam jedynie Dove i Nivea, jednak znudziły mi się już one i stwierdziłam, że muszę spróbować czegoś nowego. Kupiłam więc ten szampon Gliss Kur (ponieważ od wielu lat używam odżywki w sprayu z tej serii)

+ zapach
+ konsystencja (gęsta, więc wystarcza niewielka ilość do dokładnego umycia włosów)
+ wydajność
+ przezroczyste opakowanie (dzięki czemu widzimy, ile szamponu nam jeszcze zostało)
+ nie podrażnia skóry głowy!!!
+ rzeczywiście zapobiega rozdwajaniu się włosów i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi
+ włosy się błyszczą
+ są leciutkie
+ nie puszą się (a moje włosy z natury mają skłonność do puszenia się)
+ nie zauważyłam szybszego przetłuszczania się włosów

- brak

Edit - 20.08.15
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że włosy po umyciu tym szamponem szybciej się przetłuszczają oraz niemiłosiernie swędzi mnie po nim głowa! (jest niewielka ilość szamponów, po których nie doznaję tego uczucia - jeden z Nivei, jeden z Dove i Timotei)

Dlatego moja ocena z 5 gwiazdek spada na 3.
Oraz - nie kupiłabym go ponownie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1, 250 ml

nic specjalnego

Przed napisaniem recenzji dawałam temu szamponowi szanse przez ponad miesiąc. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie zauwżyłam cudownego działania ojeków.

Plusy:
+ wydajny
+ dobrze się pieni
+ nie szkodzi włosom
+ nie zauważyłam by przyspieszał przetłuszczanie
+ włosy są rzeczywiście lśniące

Minusy:
- nie spełnia podstawowej obietnicy producenta tj. nie pomaga na rozdwajające się końcówki, mam wrażenie że ani ich nie chroni, ani tym bardziej nie naprawia, końcówki są nadal suche i muszę wspomagać je extra ojejkiem
- włosy od nasady się lekko elektryzują
- nie zwmocnił włosów - wypadają jak dotąd
- sporadycznie powoduje lekki łupież

Moim zdaniem zdecydowanie nie jest to szampon-cud do zadań specjalnych, raczej szampon pielęgnacyjny. A szkoda.... bo po olejkach wiele sobie obiecywałam :(

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w połowie dużego

Zwykły szampon

Zalety:
+ nie przetłuszcza włosów
+ dobrze się pieni i myje włosy
+ wydajny, wystarczy niewielka ilość
+ przyjemny zapach, konsystencja i opakowanie
+ włosy są gładkie, łatwo się rozczesują
+ włosy się nie puszą
+ ładnie odbudowuje włosy

Wady:
- nie zauważyłam efektu naprawy rozdwojonych końcówek, bo takich nie mam
- nie zauważyłam mega połysku i blasku
- bez odżywki włosy się czasami elektryzowały

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400ml

Świetny!

Co prawda uwielbiam ekspresową odżywkę w spray\'u z Gliss Kur\'a, ale z niewiadomych przyczyn do ich szamponów podchodziłam jak pies do jeża. Ostatnio jednak skusiłam się na powyższy szampon i okazał się świetny!

Plusy:

+ pięknie pachnie co bardzo umila mycie włosów,
+ bardzo dobrze się pieni,
+ jest łagodny dla skóry głowy,
+ nie przesusza włosów, w awaryjnych sytuacjach można obejść się spokojnie bez odżywki,
+ dobrze myje, nie przyspiesza przetłuszczania,
+ włosy po jego użyciu są gładkie, niesplątane, lśniące.

Minusy:

- brak.

GORĄCO POLECAM! :)

Używam tego produktu od: ok. 3 tygodni

Bardzo przyjemny

Powróciłam raz do tego szamponu i wspominam jego używanie bardzo przyjemnie. Wiem, że sam szampon ma za zadanie przede wszystkim myć ale doby szampon pomaga utrzymać włosy w ryzach. Podczas jego używania moje włosy nie były tak puszące się. Były dociążone i gładkie. Jednocześnie zapewniał odpowiednie mycie bez zbędnego obciążania. Do tego wydajność tego kosmetyku jest niesamowita. Taka butla starcza mi na 2 - 3 miesiące. Do tego przyjemny zapach i konsystencja. Zrezygnowałam z niego na rzecz szamponów bez sls, ale żaden nie sprawdził się tak dobrze jak ten.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

Szampon wart swojej ceny

Jestem zadowolona z tego produktu. Do umycia włosów wystarczyła niewielka jego ilość, zatem jest to produkt bardzo wydajny. Ma gęstą konsystencję i dobrze się pieni. Jego zapach sprawia, że mycie nim włosów to prawdziwa przyjemność. Bardzo dobrze oczyszcza włosy i nie wysusza ich, ani nie przetłuszcza. Nie zauważyłam, aby pomógł moim rozdwojonym końcówkom, ale na pewno dobrze nawilżył moje włosy. Po umyciu zawsze były miękkie i pachnące. Cena adekwatna do jego jakości. Polecam, bo to na prawdę fajny szampon ;)

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne

z braku laku

Mimo, iż cenię sobie wiele szamponów i odżywek marki Gliss Kur , ten szampon mnie rozczarował.

Plusy:
-zapach,który się kocha
-tani i wydajny, dobrze myje skórę głowy

Minusy:

- końcówki przesusza
- u nasady przetłuszcza

Ogólnie słaby ten szampon...

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

przyspiesza przetluszczanie

Szampon kupilam na promocji za niecale 10 zl. Jest to swietna cena jak za szampon o tej pojemnosci. Poza tym spodobalo mi sie opakowanie.
Jesli chodzi o dzialanie produktu to moj zachwyt nieco opadl. Szampon stosuje od ponad miesiaca i niestety musze powiedziec ze zdecydowanie przyspiesza on przetluszczanie moich wlosow. Kolejnym problemem jest to, ze ze wzgledu na to wlasnie nie moge dodatkowo stosowac odzywki codziennie jak to robilam do tej pory. W konsekwencji wlosy sa dosc wysuszone ale jednak szybko sie przetluszczaja.
Produkt jest wydajny, dobrze sie pieni, powinien wystarczyc na ponad 2 miesiace przy codziennym stosowaniu.
Nie kupie go wiecej, ewidentnie nie jest to szmpon dla mnie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca

jeden z lepszych.

Szampon poleciła mi znajoma. Gdyby nie to, pewnie bym po niego nie sięgnęła, bo nie przepadam za kosmetykami do włosów tej firmy.

Szampon, jak na drogeryjny produkt, ma całkiem dobry skład. Zawarte są w nim olejki, które początkowo myślałam, że będą odpowiedzialne za szybsze przetłuszczanie się włosów, ale wcale tak nie było.
Bardzo dobrze oczyszczał włosy, nie przesuszał ich, mocno się pienił, pięknie pachniał i był mega wydajny.

Cena w stosunku do jakości i wydajności jest naprawdę w porządku. Zwłaszcza, że produkt ten można często nabyć na promocji.

Ja pewnie jeszcze nie raz do niego wrócę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Cudowny! :)

Kocham szampony z olejkami, a ten to istne cudo! :) Szampon jest bardzo wydajny, włoski po nim mięciutkie, aż chce się ciągle włosy dotykać. :D Polecam osobom, które mają suche czy zniszczone włosy, ładnie odbudowuje. :)

Używam tego produktu od: rok