Fitomed, Koncentrant na naczynka z liposomami

Powiększ Fitomed, Koncentrant na naczynka z liposomami

Zgłoszony przez Anitka11

Koncentrat stanowi zawiesinę liposomów z wyciągami z kasztanowca, oczaru wirginijskiego i arniki o działaniu wzmacniającym ścianki naczyń włosowatych oraz witaminy C i rutyny. Podczas specjalnego procesu powstawania liposomów (puste kuleczki otoczone błoną lipidową) z lecytyny sojowej w ich wnętrzu zostały zamknięte aktywne składniki płynu.

• Ideał znaleziony!
  • Produkt genialny. Skuteczny i wyjątkowo wydajny. Bezwonny i wodnisty, co sprawia, że można go bezproblemowo dodać do każdego kremu. Przepięknie wycisza rumień i zmniejsza widoczność naczynek. Dla mnie hit.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze i na pewno nie ostatnie

Chcesz pochwalić varyatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmm?
  • To jest poniekąd taka mętna woda o specyficznym zapachu.

Dodawałam ten koncentrat do kremu, toniku i maseczek. Nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na cerę, prócz tego, że delikatnie ją koi. Nie radzi sobie z większymi podrażnieniami (przygoda ze spiruliną), zaczerwienioną skórą, a na trądzik nie ma żadnego wpływu. Delikatnie nawilża skórę, ale też bez szału. Przechowywałam go odpowiednio i stosowałam regularnie przez 4 miesiące. Dla mnie to trochę taki zbędny produkt.

+ bez zapachu
    + wydajność
    + naturalny skład
    + nie podrażnia
    + niska cena

- dostępność
    - nie widzę specjalnego wpływu na cerę

Chcesz pochwalić Mrs_Merve za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona
  • Wydawałoby się, że jest to taka mętna woda o specyficznym zapachu. Faktycznie konsystencja jest płynna, a zapach troszkę dziwny, ale nie twierdzę, że brzydki. Jednak działanie jest naprawdę zjawiskowe i z czystym sumieniem mogę Wam ten kosmetyk polecić.
    Producent zaleca dodawanie tego koncentratu do kremów, balsamów albo można dzięki niemu stworzyć swój własny kosmetyk.
    Ja używam tego koncentratu do robienia maseczek glinkowy lub jako dodatek do masek kremowych. Uwielbiam łączyć ten koncentrat z glinką czerwoną lub zieloną. Skóra po takiej maseczce jest uspokojona, rozjaśniona, a naczynka wyciszone. Stosuję go też solo pod krem - zwłaszcza nocny.
    Koncentrat ma za zadanie łagodzić zmiany naczynkowe, ale świetnie radzi sobie z podrażnieniami, łagodzi objawy trądziku oraz bardzo dobrze nawilża skórę. Zauważyłam także, że produkt ten rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe

Stosuję go zarówno u siebie jak i u moich klientek. Wydajność tego produktu jest niesamowita!

Jeśli Wasza skóra jest podrażniona lub macie problem z naczynkami warto poznać bliżej ten kosmetyk. Tylko uwaga nie polecam mieszać go z kremem (w sensie dodać go na pojemniczka i wymieszać) ponieważ wtedy możecie po pierwsze za bardzo rozcieńczyć krem, a po drugie szybciej on się zepsuje. O wiele lepiej stosować go pod krem, albo ewentualnie dodawać kilka kropli koncentratu do wieczornej lub rannej porcji kremu.

Produkt możecie kupić w sklepie Fitomed - za 150ml zapłacicie 19 zł.

Używam tego produktu od: styczeń 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić kaprysek246 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wart uwagi
  • Koncentrat na naczyńka Fitomed zamówiłam, gdyż większość kremów typowo dla cery naczyńkowej była dla mnie za ciężka. Postanowiłam, że wykorzystam go jako samo-robiony tonik lub będę dodawać kropelkę do kremu na dzień. Ten drugi sposób zdecydowanie bardziej mi odpowiada, gdyż jest wygodniejszy a o toniku po prostu często zapominałam . Kremy do jakich dodawałam Koncetrat to Sylveco lekki Nagietkowy i lekki Rokitnikowy, z tym, że ten drugi spisał się zdecydowanie lepiej może przez to że sam w sobie też jest dedykowany dla cery naczynkowej.

Koncentrat na naczynka Fitomed stosowałam sumiennie przez około 2 miesiące, po tym czasie mam jeszcze połowę butelki, więc jest bardzo wydajny. Postać płynu dodawanego do kremu jest wygodna. Nie posiada charakterystycznego zapachu, a jedynie lekko ziołowy, bardzo słabo wyczuwalny . Nie skłócił się w żaden sposób z kremami do jakich go dodawałam, gdyż sam w sobie jest ziołowy a kremy też miałam poniekąd ziołowe.

Nie zaobserwowałam, aby powodował reakcje uczuleniowe czy podrażnienia. Stosując na dzień, cera trochę bardziej się przetłuszczała niż zwykle ale nie było to jakoś bardzo uciążliwe, bibułka matująca skutecznie niwelowała problem.

Na działanie preparatu niestety trzeba trochę poczekać, zdaje sobie sprawę, że problemy z moją cerą mogą wynikać z braku ochrony UV. Mimo wszystko po tym czasie widzę poprawę, jest ona zauważalna zwłaszcza przy różnicach temperatur, cera nie reaguje już tak gwałtownym rumieńcem , oczywiście jakiś tam jest ale jest on bardziej uroczy niż uciążliwy. Z pewnością zużyje resztę buteleczki Koncentratu na naczynka .

Koncentrat na naczynka z liposomami w Plus/Minus:
    + bardzo wydajny
    + naturalny, ziołowy skład
    + nie podrażnia
    + brak wyraźnego zapachu
    + niska cena
    +/- dostępność, u mnie stacjonarnie słabo
    - wymaga cierpliwości w oczekiwaniu na efekty
    - minimalnie zwiększa przetłuszczanie cery

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić losek78 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy dla naczynkowców
  • Od dziecka mam tak zwane rumieńce. Od zawsze ich nie lubię, od dłuższego czasu z nimi walczę i na szczęście efekty są naprawdę widoczne.

Tym razem walkę toczy koncentrat liposomowy na naczynka z Fitomedu.

Ukręciłam na jego bazie serum hydrożelowe na naczynka.

A teraz troszkę o koncentracie:
    *duża pojemność za niską cenę, bardzo wydajne, chyba nigdzie nie dostaniemy tyle produktu w tak niskiej cenie
    *brunatny płyn o lekko ziołowym zapachu
    *nie podrażnia mojej wrażliwej i kapryśnej cery
    *łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia momentalnie, koi podrażnioną cerę
    *świetnie działa na wrażliwą i naczynkową cerę, policzki są jaśniejsze, naczynka delikatnie zbladły, nie przyczynia się do powstawania i pękania nowych naczynek

Polecam, zwłaszcza w tej cenie.

Używam tego produktu od: około miesiąca

Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • - w połączeniu z kremem nr 2 świetnie nawilża skórę twarzy i przyjemnie chłodzi po aplikacji polecam uzywać na noc
    - dużym plusem jest możliwość dodawania preparatu do różnych innych kremów serum balsamów
    - można zrobić sobie tonik do przemywania skóra nie jest ściągnięta tylko fajnie nawilżona
    - ja stosowałam również w połączeniu z wodą jako mgiełka tez fajny efekt

-niestety ja przy systematycznym używaniu nie zaważyłam jakiegoś szczególnego oddziaływania na moje naczynka może troszkę złagodniały ale nie jest to zbyt widoczne

- dużym plusem są naturalne składniki myślę że warto wypróbować

Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić brendaooo za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 17 raz(y)
  • działa i jest z Polski, czego więcej chcieć?
  • Kupiłam ten koncentrat z ciekawości. Mam cerę mieszaną, z ŁZS, naczynkową, delikatną.

Dodaje koncentrat do hydrolatu z kocanki w proporcji 1/3 koncentratu do 2/3 kocanki. Koncentrat w połączeniu z hydrolatem sprawuje się zdecydowanie lepiej niż sam hydrolat.

Skóra jest bardziej nawilżona, nie jest ściągnięta, ma zdrowy kolor i faktycznie naczynka są bardzo uspokojone, a te mniejsze znikają. Cera wydaje się rozjaśniona i taka lekko odprężona. Jest przy tym dobrze stonizowana.

Koncentrat jest bardzo wydajny, starcza na kilka toników.

Skład jest bardzo dobry, sama natura, faktycznie idealny pod skórę naczynkową.

Jak mi się skończy to na pewno do niego wrócę, bo uważam, ze to świetny, polski, naturalny produkt w super cenie.

Chcesz pochwalić Wewo za czytelną i pomocną recenzję?
  • chroni i nawilża
  • To kolejny produkt Fitomedu, który bardzo przypadł mi do gustu.
    Korzystając z hydrolatu oczarowego (także z Fitomedu ) przygotowałam sobie z tego konentratu tonik na naczynka. Tonikiem przemywałam twarz 2x dziennie przez prawie 3 miesiące. Mogę stwierdzić z całą pewnością, że dobrze koi on podrażnienia i przesuszenia, łagodzi zmiany naczynkowe, a co najważniejsze - trzyma skórę w ryzach, dzięki czemu nie czerwieni się ona tak bardzo w ciągu dnia. Wiadomo - nie jest to laser, więc naczynek nam nie pozamyka, niemniej bardzo dobrze redukuje ich widoczoność.
    Dodatkową i dość zaskakującą zaletą tego toniku jest fakt, że odczuwalnie nawilża on skórę (chyba dzięki D-panthenolowi w składzie).
    Pachnie delikatnie, ziołowo, niedrażniąco.
    Koncentrat jest wydajny, 1 butelka wystarczy na przygotowanie ponad 350 ml toniku, a można go przecież także stosować do kremów, serów czy balsamów
    Warto wypróbować

Używam tego produktu od: 3 misięcy

Chcesz pochwalić Zosienka5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • DZIAŁA !
  • DZIAŁA i to jest najważniejsze,doraźnie gasi rumień i uczucie palenia lepiej niż cokolwiek innego co stosowałam do tej pory..
    Regularnie uzywany trzyma naczynka w ryzach,niedopuszcza do zaogniania ich...nie spodziewam sie po nim,że je zniweluje,albo usunie....tego żaden kosmetyk nie zrobi...ale łagodzi zauważalnie.
    Używam w miesznce z hydrolatem a ostatnio dadaje też koncentrat z Fitomedu ,ten nawilżający.
    Działa lepiej niż wychwalany w recenzjach olej Avebio z Marakui.

Używam tego produktu od: 4mc
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dark01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, wydajny, tani
  • Na początku używałam tego koncentratu w ukręconym toniku z przepisu na stronie Fitomed. Jednak zawartość gliceryny źle wpływała na moją cerę i musiałam z tonikiem się pożegnać. Zrobiłam sobie zatem troszkę inny, prostszy, składający się z Hydrolatu różanego i koncentratu. Cóż, muszę przyznać, że produkt jest świetny. Oczywiście nie spodziewałam się cudów, jednak naczynka po użyciu toniku są wyciszone, a rumień znika. Dodatkowo produkt jest bardzo wydajny, planuję dodać go jeszcze do jakiegoś kremu do dzióbka i stosować na noc. Relacja jakość - cena: celująca. Na pewno kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: zużyłam pół opakowania

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić smykusmyk za czytelną i pomocną recenzję?
  • na naczynka najlepszy
  • To pierwszy produkt, który tak świetnie koi moje naczynka, mam ich nie wiele, ale strasznie mnie drażnią ;/

Zalety:
    - spełnia swoje działanie w 100% (łagodzi zmiany naczynkowe)
    - naturalny i bardzo fajny skład
    - możliwość dodania go do wielu kosmetyków (kremów, toników, balsamów)
    - jest bardzo wydajny
    Wady:
    - nie ma ( dla niektórych wadą będzie zapewne dostępność)

Koncentrat dolałam sobie do wody oczarowej i dodałam do kremu, który używam na noc. Koncentrat świetnie się wymieszał z kremem, nie było z tym żadnego kłopotu.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Anitka11 za czytelną i pomocną recenzję?