Genoscope, Diabetegen (Dermokosmetyk wspomagający regenerację tkankową)

Genoscope, Diabetegen (Dermokosmetyk wspomagający regenerację tkankową)

Diabetegen to dermokosmetyk nowej generacji wspomagający regenerację tkankową. Ze względu na wysoką zawartość laktoferyny, laktoperoksydazy i srebra koloidalnego doskonale oczyszcza podłoże oraz reguluje środowisko bakteriostatyczne. Duża zawartość czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki. Dodatkowe składniki jak alantoina, pantenol oraz witamina E wspomagają proces gojenia oraz łagodzą zmiany zapalne.
Bezpieczeństwo stosowania: produkt został stworzony bez jakichkolwiek sztucznych substancji konserwujących, zapachowych oraz środków ropopochodnych. Jego bardzo prosty skład ogranicza do minimum występowanie miejscowych odczynów alergicznych.
Polityka bezpieczeństwa główny składnik jakim jest Colostrum: został przetworzony w specjalny sposób gwarantujący zachowanie naturalnej bioaktywności oraz pełnej koncentracji substancji bakterio i grzybobójczych oraz wspomagających proces gojenia.
Został przebadany pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych przez niezależne laboratorium specjalizujące się w badaniach Colostrum.
Właściwości kremu: wspomaga gojenie ran (angiogeneza) i regenerację tkanek skóry. Przywraca skórze prawidłowy odczyn (odbudowuje barierę ochronną skóry). pH kremu wynosi 5,78 (obniżone pH; wpływa na zminimalizowanie ryzyka infekcji).
Działa bakteriostatycznie i antygrzybiczo. Łagodzi podrażnienia.. Zmniejsza uczucie swędzenia skóry. Hamuje proces rogowacenia naskórka. Nie zawiera antybiotyków, kortyzonu, substancji zapachowych, barwników. Ulega szybkiemu wchłanianiu.
Wskazania do używania: Zespół stopy cukrzycowej, owrzodzenia (w tym owrzodzenia troficzne podudzia), odleżyny, zmiany pooparzeniowe, zmiany grzybicze, inne trudno gojące się rany.
Produkt rekomendowany przez PSD Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Substancja czynna: Bioaktywne Colostrum bovinum.
Główne substancje pomocnicze: Alantoina, Panthenol, Srebro koloidalne, Witamina E.

zapachowa
kremy do stóp, kremy do rąk
na popękaną skórę, nawilżające, wygładzające, regenerujące
w tubce
bogate
popękana, sucha, z defektami

Świetny krem!

Świetny krem! Używam od dłuższego czasu, bo mam problem z długo gojącymi się ranami. Smarowanie tym kremem znacznie skraca okres gojenia się ran, właściwie po kilku godzinach widać efekt. Niweluje też swędzenie i dobrze się wchłania. Można go stosować przy problemach trądzikowych, też nieźle daje sobie radę.

Polecam każdemu

To mój przyjaciel od kilku miesięcy. Bardzo się polubiliśmy. Po długotrwałej kuracji wysuszajacej trądzik moja skóra była niczym jakby 60 latki. Sucha i pomarszczona a trądzik i tak jak był tak jest. Przypadkiem trafiłam na reklamę w w internecie. Bez wahania kupiłam krem. Po pierwszym nałożeniu i przespanej nocy efekt był wow. Później już przyzwyczaiłam się. Zmarszki się splycily. Skóra nawilżona. Trądzik również przygaszony. Zmiany mniej czerwone i podgojone. Obecnie stosuje na stałe. A przemian z bioderma na noc. Efekty są póki co zadowalające. Trądzik mam i tak ale skóra nie jest znoszona, sucha lecz zdrowsza. Regeneruje świetnie i jest wydajny.

Recepta na problemy skóry!

Diabetegenu Forte używa moja ciocia, która jest cukrzykiem. Byliśmy u niej gdy córka przewróciła się na placu zabaw i zdarła kolano - wtedy ciocia posmarowała jej ranę kremem i efekty nas wszystkich zadziwiły - bo już wieczorem wyglądało tak, jakby upadek był dzień wcześniej. Sami więc kupiliśmy Diabetegen, ale właśnie ten słabszy - niebieski - i smarowaliśmy małej kolano, potem przyszedł czas na oba kolana i łokcie, gdy uczyła się jazdy na rowerze, a teraz wszyscy już go używamy gdy tylko cokolwiek dzieje się na skórze.

Świetny!

Pierwszy raz diabetegen zobaczyłam u koleżanki z cukrzycą, dała mi jak się poskarżyłam, ze nie może mi się zagoic rana po paskudnym oparzeniu. Krem naprawde zadziałał dosyć szybko i co wazne ograniczył mocno swędzenie i chęć drapania sie w tym miejscu. Teraz stosuje go na każdą nawet niewielką ranę, zauważalnie szybciej się goją. Zaczęłam też próbować ze starą blizną, zobaczymy, bo to dopiero początek :)

Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie

Krem zbawienny dla diabetyków ale nie tylko...

Chodź krem jest najbardziej znany wśród diabetyków, dla których jego działanie jest nie mal zbawienne, to nie jest to jego jedyne zastosowanie. Diabetegen przede wszystkim świetnie regeneruje skórę. Mam tu na myśli różne skaleczenie, otarcia, pęknięcia itp. z moją tendencją do lekkich okaleczeń Diabetegen jest jedną z najważniejszych pozycji w mojej apteczce. Czasem można przyspieszyć gojenie się o kilka dni - a każda kobieta wie jakie to ważne :D

Używam tego produktu od: Od 2lat
Ilość zużytych opakowań: 2 op 40ml

świetny na oparzenia

Diabetegen trafił w moje ręce po ok 3-4 tygodniach od chwili oparzenia II stopnia. Wcześniej, bezpośrednio po oparzeniu stosowałam inny produkt ze srebrem zalecony przez chirurga.
Podczas stosowania Diabetegenu zauwazalne stało się rozjasnienie rany, wyrównanie kolorytu w stosunku do zdrowej skóry. Diabeten stosowałam kilkukrotnie w ciagu dnia, poniważ rana musiała być ciągle nawilżana. Krem dobrze się wchłaniał, nawilżał skórę i nie pozostawał uczucia lepkosci na skórze.

Obecnie mam go w apteczce jako ratunek przy drobnych codziennych rankach, jak oparzenie czy drobne skaleczenia.

Używam tego produktu od: przez pół roku
Ilość zużytych opakowań: 3 op 40ml

pomaga na wszystko

Używam w gabinecie po zabiegu zamykania naczynek. Polecam jako lek punktowy na trądzik ropowiczy. Na wszelkie wykwity skórne, różnego pochodzenia. Otarcia naskórka np. na stopach. Uzywam też w domu.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania (4o ml)

świetnie działa na moją cerę

Używam go zawsze przez kilka dni po zabiegach na twarz typu peeling kwasami- rzeczywiście przyspiesza regenerację cery, skóra szybciej dochodzi do siebie. Widzę dużą różnicę w porównaniu z innymi preparatami nawilżającymi (Eucerin, Bioderma)- o ile świetnie sprawdzają się na co dzień, to po kwasach nie dają rady. I tu dobrze sprawdza się Diabetegen.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie drugiego opakowania