Clean & Clear, Złuszczający żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Powiększ Clean & Clear, Złuszczający żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Zgłoszony przez nursii

Złuszczający żel do mycia twarzy zawiera delikatne mikro- perełki, które skutecznie oczyszczają skórę. Żel usuwa brud, tłuszcz i martwe komórki naskórka, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania pryszczy i wągrów. Dzięki delikatnemu działaniu złuszczającemu Twoja skóra pozostaje idealnie gładka i czysta.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Polyethylene, Disodium Lauroamphodiacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride, Hamamelis Virginiana Distillate, Glycol Distearate, Famesol, Glycerin, Laureth-4 Alcohol, Sodium Carbomer, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Methyloparaben, Parfum.

• nie nie nie
  • Kupiłam go kiedyś, gdy walczyłam z moją zwariowaną cerą ze skłonnością do wszelkiego rodzaju niedoskonałości.. i to był błąd.
    Na początku mi się spodobał - fajne granulki, za pierwszym razem fajny efekt napiętej skóry (ten pozytywny). Jednak..
    Moja skóra zdecydowanie go nie polubiła. Nie dość, że nie poczułam właściwie żadnego efektu złuszczenia naskórka, to po dwóch tygodniach zauważyłam wręcz nasilenie się moich niedoskonałości.

Ale może to dlatego, że moja cera ogólnie nie przepada za Clean&Clear...

Używam tego produktu od: już nie
    Ilość zużytych opakowań: 1/4

Chcesz pochwalić milagros77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny, idealny dla tłustej skóry!
  • Jestem zachwycona tym żelem. Akurat mi się skończył żel do mycia twarzy i kupiłam w ciemno to, co było na półce w markecie. I to był strzał w dziesiątkę!

Same plusy:

+świetnie złuszcza naskórek
    +mam po nim mniej wyprysków
    +genialnie oczyszcza twarz, pozostawia na twarzy uczucie dogłębnego oczyszczenia
    +jednocześnie nie jest agresywny

Za minus niektórzy uważają "zapach niczym męska woda po goleniu" ale mnie on zupełnie nie przeszkadza. Nie jest nachalny, tylko świeży

Używam tego produktu od: maja 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie użytkowania

Chcesz pochwalić classic_chic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, testuję różne ale zawsze do niego wracam
  • Dobrze oczyszcza i złuszcza, jednocześnie robiąc to bardzo delikatnie, przez co można ten żel stosować do codziennego mycia, a nie jak inne agresywne peelingi raz na jakiś czas. Dobry do cery trądzikowej, usuwa zrogowaciały naskórek wygładzając twarz po nakładanych na noc specyfikach (ja go używam zawsze z rana, a w ciągu dnia i wieczorem inne delikatne żele). Zapach jest w porządku. Ma beztłuszczową formułę. Godny polecenia

Używam tego produktu od: około 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 7

Chcesz pochwalić beatka1508 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z ulubionych
  • - dogłebnie oczyszcza twarz z sebum, brudu, zanieczyszczeń i makijażu
    - plus za drobinki złuszczające dzięki czemu oczyszczanie jest efektywniejsze
    - żel gesty i bardio wydajny
    - twarz po nim jest gładka, czysta i matowa
    - nie podraznia skóry
    - nie wysusza jak niektóre żele
    - minusem jest jedynie zapach przypominający męską wodę po goleniu
    - plus za dostępność

Używam tego produktu od: 2-3 lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić hellokatie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziadostwo
  • Jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego.

Żel - peeling. Gęsta konsystencja i nawet pienił by się dobrze, gdyby nie te drobinki. Nie mozna wykonać nim normalnego peelingu, bo jest zbyt delikatny i ma za malo tych ziarenek. Po wyjściu spod prysznica przeglądając się w lustrze często po umyciu twarzy mogę zauwazyć jeszcze skorki suchego naskorka na nosie i policzkach...
    Nie da się tez nim dokladnie umyć twarzy, mówię tu o delikatnym makijażu zwlaszcza okolic oczu. Nie warto i nie mozna żelu tam pchać, bo ma te durne drobinki.

Niewydajny, jest go tylko 150 ml (standard to 200)

Zapach to akurat kwestia gustu, mi nie przeszkadza.

Cena też nie zachęca, za tę samą kwotę można dostać i porządny peeling i żel do twarzy, jak się uprzemy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 i nigdy więcej

Chcesz pochwalić czikily za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polubiliśmy się
  • Ten żel jak dla mnie ma same minusy, plusów nie zauważyłam
    - okropny męski zapach
    - strasznie wysusza i ściąga skórę! Nawet nałożenie kremu nawilżającego nie potrafi temu później zaradzić :/
    - nie zauważyłam aby jakoś wyjątkowo korzystnie wpłynął na moją cerę, wrecz przeciwnie :/

Na pewno nigdy więcej po niego nie sięgnę!

Chcesz pochwalić medzik90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Od żelu oczekuję przede wszystkim dwóch rzeczy - aby dobrze oczyszczał i nie pozostawiał tłustej warstwy.
    Ten produkt spełnia moje oczekiwania i jest najlepszym żelem jaki do tej pory używałam, a testowałam naprawde wiele.

Plusy:
    +świetnie oczyszcza; zmywa makijaż; nie podrażnia oczu;
    +ma idealną konsystencję, idealnej wielkości drobinki, które świetnie oczyszczają i pobudzają krążenie;
    +korzystna cena;
    +wydajny

Minusy:
    Minusem, za który odejmuję pół gwiazdki i który decyduje o tym, że produkt nie jest moim KWC to zapach. Uwielbiam pachnące kosmetyki i niestety, zapach tego produktu jest chemiczny, nijaki, powiedziałabym, że pachnie trochę jak męski żel do golenia. W dodatku zapach utrzymuje się dlugo po umyciu twarzy. Ja już się przyzwyczaiłam, ale naprawde idealnie by było gdyby pachniał przyjemniej.

Używam tego produktu od: bardzo dawna; myślę że ok. 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele; zawsze gdy jestem zmęczona testowanie innych żeli wracam do tego

Chcesz pochwalić ruurza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie zadowolona.
  • Jeżeli chodzi o mnie, jestem zadowolona z produktu, moja cera też jest tłusta w sektorze T(najbardziej nos i broda). Nie używam tego produktu długo, bo zaledwie miesiąc, ale bez wahań mogę stwierdzić że, żel zdecydowanie zadziałał na moją cerę.Stała się delikatniejsza, faktycznie naciąga naskórek i złuszcza,ale w moim przypadku delikatnie, na pewno nie jest to mocne przesuszenie skóry,żeby było trzeba natłuszczać kremami. Dodatkowo muszę powiedzieć, że mam cerę bardzo skorą do powstawania wyprysków, od kiedy stosuję żel Clean& Clear nic mi nie wyskakuje ,nawet przed okresem gdzie była to normalność. Nie stosuję innym pielęgnacyjnych kosmetyków na cerę , nie chodzę do kosmetyczki na oczyszczanie ,nie zaczęłam stosować żadnych diet oczyszczających organizm, czy też leków hormonalnych, sama z siebie cera mi się nie oczyściła, więc wierzę święcie, że w moim przypadku żel dużo zdziałał i póki jest dobrze zamierzam go używać. Jeśli chodzi o cenę nie jest ona wygórowana , bo produkt jest bardzo wydajny,stosuję go 2razy dziennie przez miesiąc ,a zostało jeszcze pół tubki. Tyle ode mnie

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić syrenaa1 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • póki co najlepszy
  • żel ten stosuję już od 100 lat, czasem zdradzam go z jakimś innym żelem ale zawsze pokornie wracam. super oczyszcza- nie muszę sie martwić że zostanie mi na twarzy resztka podkładu, nie uczula, złuszcza- ale co za tym idzie również wysusza. trzeba pamiętać o kremie po. cena też jest przyzwoita bo żel jest bardzo wydajny. polecam

Ilość zużytych opakowań: niezliczone

Chcesz pochwalić ardaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic nadzwyczajnego
  • Działanie kosmetyku jest za słabe. Efektu złuszczenia nie zauważyłam używając go dwa razy dziennie. Konsystencja nie zachwyca. Zwykły żel do pielęgnacji bez specjalnych efektów

minusy:
    - słabe działanie
    - uczucia ściągnięcia skóry nie poskramiał nawet tonik
    - konsystencja
    - cena, jak na taka jakość

plusy:
    + do podstawowej pielęgnacji ok

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić whateverlove za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny
  • Żel kupiłam przypadkowo w Rossmannie. Była to dobra decyzja, gdyż produkt spełnia swoją funkcję- oczyszcza i delikatnie złuszcza. Może lekko wysuszać, dlatego ja po jego użyciu smaruję twarz i jest okej.

+oczyszcza
    +cena
    +dostępność
    +dużo perełek złuszczających
    +zapach

-może wysuszać.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Youasiaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny do codziennej pielęgnacji
  • Ten żel - peeling poleciła mi koleżanka, chwaląc jego zbawienne działanie na cerę
    W sumie to go troszkę przereklamowała, ale ogólnie jestem na tak

PLUSY
    - konsystencja z mokro granulkami, których jest sporo, czuć ja na skórze,
    - wygładza skórę,
    - dogłębnie oczyszcza,
    - wydajny,
    - nie zapycha porów,
    - zapach mało agresywny, prawie nie wyczuwalny, co dla mnie jest ogromnie ważne,

Jeśli jednak chodzi i działanie peelingujące, to ja i tak 1 w tygodniu robię peeling porządnym "ścierakiem" - natomiast ten żel można bez problemu używać 2 razy dziennie - nie podrażni skóry Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić stokrotkal86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Po umyciu skóra staje się natychmiastowo wygładzona. Jeżeli stosuje się go systematycznie niedoskonałości znikają. Po zastosowaniu zostawia na skórze przyjemne uczycie. Jest bardzo wydajny. Nie podrażnia skóry. Po nim stosuję tylko tonik i jestem szczęśliwa ;p
    Polecam !

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić dosia123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Rzadko kiedy stosowałam jakiekolwiek żele do mycia twarzy, bo nie widziałam żadnych efektów w wyniku ich stosowania. Złuszczający żel do mycia twarzy od Clean&Clear kupiłam przypadkowo w aptece. Już po pierwszym użyciu byłam zachwycona!
    Żel ma ładny zapach - może troszeczkę przypominający męski, ale to w niczym nie przeszkadza, bo na skórze się nie utrzymuje.
    Konsystencja nie jest za rzadka, lejąca się, ani nie przypomina "klucha"
    W kosmetyku jest mnóstwo małych peelingujących drobinek, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, martwy naskórek.
    Po umyciu skóra jest idealnie gładka i oczyszczona, delikatnie ją naciaga, jest elastyczna.
    Nie wysusza nadmiernie skóry, jednak warto pamiętać o kremie nawilżającym.
    Zapewnie uczucie świeżości na bardzo długo

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić Rocket Michelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry kolega
  • Hah, od paru ładnych wersji mi towarzyszy i nie zmienia się w nim to co najbardziej lubię, czyli "męski" zapach i drobinki peelingujące typu piach. Żel jest przyjemny w użyciu, dobrze oczyszcza, nie pieni się nadmiernie. Istotnie złuszcza. Ściąga skórę, nie warto zapominać o nawilżeniu. Dobrego peelingu nie zastąpi, ale to jeden z moich ulubionych żeli i regularnie do niego wracam

Używam tego produktu od: lat
    Ilość zużytych opakowań: nowej wersji 3

Chcesz pochwalić _Matilde_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysuszacz!
  • Na wstępie napiszę, że mam cerę mieszaną, z tłustą strefą T, tendencją do powstawania wągrów i krostek...liczyłam, że ten żel pomoże mi okiełznać problemy z cerą, niestety zawiodłam się. Produkt dawał dobre efekty tylko przez pierwsze kilka dni stosowania, póżniej zaczęły się schody...

Jego plusem jest to, że faktycznie bardzo dobrze oczyszcza: myłam nim twarz tylko wieczorem, po zmyciu makijażu mleczkiem i dosłownie czułam, że żel wyczyszczał resztki makijażu, całodzienny brud i tłuszcz zebrany na twarzy oraz martwy naskórek. Jest średnio gęsty, ma dużo malutkich drobinek, które złuszczają skórę lepiej niż nie jeden peeling... Naprawde dogłębnie oczyszcza skórę. Niestety, po umyciu twarz jest okropnie ściągnieta, po dłuższym używaniu moja twarz stała się wysuszona do tego stopnia, że na czole, pod nosem i na policzkach pojawiła się sucha skorupka... Nie pomogło użycie kremu nawilżającego, dodatkowo podrażnia oczy i skórę wokół nich. W rezultacie moja przesuszona skóra zaczęła się bronić poprzez wzmożone przetłuszczanie się, powstało mnóstwo małych pryszczy, wągry nie zniknęły a wręcz pojawiło się ich więcej!!! Teraz muszę poszukać jakiegoś żelu, który doprowadzi moją twarz do porządku i nie zaszkodzi jej... tego żelu Clean&Clear będę używać może raz w tygodniu jako peeling, albo będę myła nim plecy... do twarzy jest on zdecydowanie za mocny! Może przypaść do gustu jedynie dziewczynom, którym naprawdę bardzo mocno przetłuszcza się twarz... Co do opakowania, jest wygodne i praktyczne, żel jest dosyć wydajny, nie trzeba go dużo użyć żeby umyć całą twarz, pieni się w specyficzny sposób...Dodatkowym minusem jest zapach: przypomina mi woń męskiej pianki czy kremu do golenia...

Ilość zużytych opakowań: ćwierć opakowania

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie.
  • Nie wiem po kiego grzyba kupiłam ten żel. Produkty z Clean&Clear nigdy się u mnie nie sprawdziły. Ok, może na samym początku jakiś efekt widziałam (choć nie wiem, czy to nie siedziało tylko w mojej głowie), ale z czasem przekonałam się, że ten produkt to totalne dno. Musiałam zużyć do końca. Tak czy siak już lepiej moja twarz wyglądała po użyciu tego żelu niż gdybym nie użyła nic. Tylko dlatego dałam tak "wysoką" ocenę. Ja mówię stanowczo "nie" i nie polecam tego produktu.
    Do tej pory jedynym produktem, który spodobał mi się właśnie z Clean&Clear są świetne bibułki matujące. Te akurat nigdy mnie nie zawodzą.

Używam tego produktu od: używałam* ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić ignorance19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • Używałam tego żelu jakieś 2 lata temu. Nie powróciłam do niego, nawet nie skończyłam pierwszego opakowania. Żel jest przeokropnie rzadki! Ma jakiś taki ''męski'' zapach (a może mi się tylko wydaje), ale nie oceniam zapachu. Jakieś drobinki niby są, ale na twarzy się ich nie wyczuwa. Do tego strasznie wysusza. Działania złuszczającego nie zauważyłam.
    Używam tego produktu od: 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: niecełe 1

Chcesz pochwalić anusia_1996 za czytelną i pomocną recenzję?