Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Powiększ Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
1. Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
2. Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
3. Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Cena: ok. 55zł / 30ml

• Niezłe krycie
  • Posiadam najjaśniejszy odcień 51. Jest on neutralnym odcieniem delikatnie wpadającym w żółty.
    Zalety:
    + jasne, neutralne odcienie
    + krycie średnie
    + opakowanie z pompką
    + dobrze stapia się z cerą nie pozostawiając efektu maski
    + przyjemny zapach
    + trwałość ok. 8h
    + matowy

Wady:
    + przesusza i 'wyciąga' na wierzch suche skórki

Produkt najlepiej się u mnie sprawdza w okresie jesień-zima. Na pewno godzien uwagi przez poszukiwaczy dobrego krycia i trwałości. Polecam!

Używam tego produktu od: dłużej niż rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić rudenude za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• O nie!
  • Podkład kupiłam na rossmannowskich promocjach. Właściwie, nie wiem co mnie skusiło, żeby wziąć właśnie ten.
    Wiem, że nigdy więcej go nie kupię, nie przypadł mi do gustu i nie wpasował się w charakter mojej cery.

Minusy:
    - jego zapach strasznie mnie drażnił
    - nietrwały, ścierał się już po paru godzinach od nałożenia
    - na mojej twarzy świecił się w bardzo brzydki, nienaturalny sposób
    - cena zbyt wysoka w porównaniu do jakości produktu
    - podkład ciemnieje, robi się pomarańczowy (ogromny minus)
    - dziwna konsystencja, podczas nakładania wydaje się matowy, pudrowy, a już po godzinie tak jak napisałam wyżej błysk nie do opanowania

Plusów nie zauważyłam, mimo że zacisnęłam zęby i zużyłam go do końca (nie mam w zwyczaju wyrzucania kosmetyków).
    Mimo, że kupiłam go w promocji za ok 30 zł żałuję wydanych na niego pieniędzy, bo za taką cenę kupiłabym coś o niebo lepszego. Nie wyobrażam sobie zapłacić za niego ok 50 zł.

Nie polecam!

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić Montparnasse za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka
  • Podczas ostatnich promocji w drogeriach chciałam wypróbować Healthy Mix z Bourjois, jednak nigdzie nie mogłam znaleźć żadnego z jasnych odcieni. Zrezygnowana zdecydowałam się wypróbować właśnie 123. Niestety mimo całkiem pozytywnych opinii, u mnie ten podkład zupełnie się nie sprawdził.

- odcień - najjaśniejszy z dostępnych jest dla mnie za ciemny, dopiero teraz przy opaleniźnie jest ok
    - strasznie żółty odcień, który na dodatek ciemnieje po nałożeniu
    - krycie - niestety nie zakrywa moich zaczerwienień na policzkach mimo, że zgodnie z zapewnieniami producenta powinien je bez problemu kamuflować
    - trwałość - bardzo szybko znika, z zaczerwienień jeszcze szybciej
    - przy nakładaniu wydaje się być jakby suchy
    - nie da się go ładnie nałożyć, robią się żółte plamy
    - jako jedyny totalnie nie łączy się z moim ulubionym Fixing Powder z Wibo, z innymi pudrami też niezbyt się lubi - nakładając puder, ściera się podkład, a bez pudru ma jeszcze mniejszą trwałość
    - cena

Plusów niestety nie znajduję. Próbuję go jakoś zużyć mieszając z Rimmel Lasting Finish, powędruje chyba do mojej mamy - może na jej twarzy się sprawdzi.

Chcesz pochwalić kultynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Coś dla fanek pomarańczu!
  • O losie. Nie wiem, od czego zacząć tę recenzję. Ostatnio trochę odpuściłam pisanie o kosmetykach, ale tem podkład jest tak straszny, że nie mogę o nim nie wspomnieć - jako przestroga dla osób z podobną cerą do mojej.

Całe szczęście kupiłam go na dużej promocji w SuperPharm, za jakieś 28 zł - więc to nie majątek. Regularna cena zdecydowanie zbyt wygórowana. Posiadam najjaśniejszy kolor 51 - Light Vanilla.

Ewidentnie NAJGORSZĄ wadą, niosącą za sobą szereg innych, jest to, że podkład ciemnieje. I to nie tak "do zniesienia", niestety są to conajmniej 2 tony i z fajnego, jasnego, żółtego podkładu robi się pomarańczowa tapeta - nawet zacieranie na szyję nie pomaga, bo musiałabym obsmarować cały dekolt, żeby jako tako to wyglądało. Fatalny efekt, tym bardziej na skórze bladziochów takich jak ja, zdecydowanie odradzam, bo nawet przy letnich upałach i opalonej skórze nie da się tego nakładać.

Zmiana koloru ciągnie za sobą kolejną wadę - plamy. Próbowałam rozprowadzać palcami, pędzlem, gąbką - za każdym razem to samo. Przez to, że ciemnieje, bardzo trudno jest go równomiernie rozprowadzić, jeśli gdzieś chcemy dołożyć to automatycznie po minucie mamy wybijający się na tle twarzy, pomarańczowy placek - nie, nie chcemy tego!

Idąc dalej - jeśli chcemy uniknąć tych plam, musimy równo nałożyć podkład na całej twarzy - być może u osób z idealnie gładką cerą to się sprawdzi, ale u mnie, ze średnimi przebarwieniami i od czasu do czasu większymi niespodziankami niestety trzeba tego produktu nałożyć całkiem sporo, by wyrównać kolor całej twarzy, przez co nie wygląda to ani estetycznie, ani nie jest wydajne, a swoje kosztuje... Niestety "służy" na max 3-4 miesiące.

Podkreśla suche skórki i wszystkie włoski! Nie daj boże nakładać przed peelingiem, wszystko wyłazi, każdy meszek, każda skórka, a tego nie lubimy!

Na twarzy zachowuje się dosyć dziwnie... Po nałożeniu w miarę szybko zastyga, jest dość "suchy" w wykończeniu, ale niestety po 2 godzinach w lusterku wygląda się jak nawoskowanym... I na tym etapie nie trzeba dużo, żeby go zetrzeć z twarzy, wystarczy nie robić nic, a jak zależy nam na szybkim pozbyciu się tapety to wystarczy 10 minut z telefonem i już pół polika nie ma!

Ehh... Żeby trochę go "wybronić" na plus zdecydowanie jest jego wykończenie na twarzy w dotyku, jest bardzo gładki, jakby satynowy, aksamitny, nie spotkałam się jeszcze nigdy z taką formułą, ale na pewno jest to warte uwagi i u osób bez żadnych grudek itp. powinno się sprawdzić.

Chyba już nie trzeba nic więcej pisać, niestety minusów jest na tyle dużo, że chcę uchronić kolejne kobiety przed zakupem - ja się nie powstrzymałam, muszę teraz z wielkim trudem i ze świadomością pomarańczowej twarzy go zużywać, na szczęście kończy się szybko - przynajmniej mam nauczkę, żeby już więcej po niego nie sięgnąć!

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić niemamklimatu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekki, wyrównujący koloryt, dobry na co dzień dla cery mieszanej/tłustej
  • Mam kolor Vanilla, nr. 52. Ma ładne żółte tony, nie zauważyłam pomarańczu na twarzy. Ładnie wyrównuje koloryt i rzeczywiście matuje. Nie ukryje ciemniejszych przebarwień czy syfków, a przez swoje pudrowe wykończenie (te wypukłe syfki) może lekko podkreślać, tak samo pory.
    Na twarzy nie utrzymuje się długo... Nieco dłużej niż Healthy mix, bo jakieś max. 5 godzin utrwalony pudrem (tamten 3, w porywach 4). Jest lekki, na twarzy ledwo wyczuwalny. Nie zapycha, pachnie nie nieprzyjemnie, ale też nie przecudownie. Konsystencja okej, ale przy nieuważnej aplikacji rzeczywiście można narobic sobie plam. Mat utrzymuje sie do 2 godzin, później trzeba uzyć bibułek i pudru.
    Nie polecam dla osób z suchą cerą, bo podkreśli skórki i na dłuższą metę może ją bardziej wysuszyć przez swoje właściwości matujące.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego zużyte

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Renelice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Plusy:
    - posiada ŻÓŁTE PIGMENTY- jako jeden z nielicznych podkładów dostępnych w polskich drogeriach
    - pięknie leży na cerze- cera wydaje się dzięki niemu zdrowsza, delikatnie satynowa, bardzo mi się to podoba

Jednak do KWC mu brakuje...
    Minusy:
    - odcień najjaśniejszy jest dość ciemny- mi pasuje, jednak osoby bardzo blade nie znajdą tu odcienia dla siebie
    - podkład zmienia kolor po nałożeniu- z żółtego, pięknego odcieniu 51 robi się delikatnie różowy, a z odcień 52 po pewnym czasie zaczyna wpadać w pomarańcz
    - szybko się ściera

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić determinacja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni.
  • Używam odcienia 52 Vanille.

Plusy:

+ Pompka.
    + Naturalny odcień.
    + Matowe wykończenie.
    + Filtr SPF 10.

Minusy:

- Średnie krycie.
    - Średnia trwałość.
    - Upierdliwy w rozprowadzaniu, zostawia smugi.
    - Po jakimś czasie ciemnieje ! Nałożony produkt różni się od tego we flakonie.
    - Stosunek jakości do ceny - drogi.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić as0212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład!
  • Używam teraz już drugiego opakowania i jestem bardzo zadowolona. Na początku nie byłam do końca przekonana ponieważ podkreśla on suche skórki (a przy mojej suchej i wrażliwej skórze nie trudno o takie) ale z czasem kiedy moja skóra się poprawiła jest dla mnie bardzo dobry.

Kryje bardzo dobrze, chociaż ja nie potrzebuje wielkiego krycia. Bardzo dobrze wygląda na skórze.
    Dobrze się rozprowadza.
    Trzyma się u mnie bardzo długo, nawet mogę stwierdzić, że cały dzień.

Polecam.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie. Drugie mam już w zapasie.

Chcesz pochwalić Malgorzataa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam, ale nie w regularnej cenie.
  • Zebrałam się do kupna tego podkładu podczas którejś z zeszłorocznych promocji i kupiłam odcień 52. Na początku był trochę za ciemny, szczególnie na te zimowe miesiące więc mieszałam go delikatnie z jaśniejszym podkładem z l'orala. Jednak, gdy skóra złapała już trochę słońca to był w sam raz.
    Muszę powiedzieć, że to chyba najbardziej wydajny podkład jaki kiedykolwiek kupiłam. Po 9 miesiącach powoli zaczyna mi się kończyć i kiedy pompka zaczęła wydawać konające dźwięki, byłam w lekkim szoku. Dużo lepiej się rozprowadza na skórze nawilżonej kremem. Gdy skóra jest przesuszona, może trudniej się z nim współpracować, ale to jest już problem na poziomie pielęgnacji, bo jeżeli ma się suche skórki to każdy podkład będzie je podkreślać mniej lub bardziej. Nie jestem pewna czy podkład by sobie poradził u osób z większymi niedoskonałościami. Ja w przypadku małych awarii skórnych musiałam i tak wspomagać się korektorem.

+ żółtawy odcień podkładu;
    + ujednolica koloryt skóry;
    + ładna buteleczka z dozownikiem;
    + wydajność;
    + długotrwały;

- zdecydowanie cena - ogólnie ceny podkładów bourjois są mocno zawyżone w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza że w drogeriach internetowych można je kupić o 20-30zł TANIEJ!

Obecnie jest to mój faworyt, jeżeli o to jak podkład wygląda na mojej twarzy. Zdecydowanie kupię kolejne opakowanie, ale z pewnością nie w cenie regularnej.

Chcesz pochwalić burningViolet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bourjois kolejny raz zachwyca
  • Podkład zakupiłam w promocji drogeryjnej. Chwyciłam go tak naprawdę na szybko, bo nie miałam zbyt wiele czasu, ale jednak szybka decyzja okazała się właściwa.

Posiadam kolor najjaśniejszy i nareszcie znalazłam podkład, który idealnie wtapia się kolorystycznie. Piękny żółtawy odcień sprawia, ze moje serce raduje się na jego widok. Krycie nie jest duże, jednak na moje potrzeby zupełnie wystarcza, poza tym zawsze można lekko stopniować je w miejscach tego wymagających. Nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek i fajnie utrzymuje się na twarzy. Wygląda bardzo naturalnie, nie tworzy efektu maski. Idealny podkład na co dzień. Aktualnie jest to mój ulubiony podkład

Używam tego produktu od: Trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić Adorkowa za czytelną i pomocną recenzję?