Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Powiększ Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
1. Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
2. Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
3. Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Cena: ok. 55zł / 50ml

• 123 perfekt wysuszenie
  • Kolejny produkt, który NA SZCZĘŚCIE kupiłam w promocji. Aż do 18 roku życia używałam samego pudru i w zupełności mi wystarczał. Jednak mam tendencję do zaczerwienionych polików i bardzo mi się to nie podobało, no to stwierdziłam, że czas na coś cięższego.
    Przyszły promocje w Ross, zaczęło się szukanie czegoś odpowiedniego na blogach. I tak postanowiłam zainwestować niecałe 28 zł w BURŻUA.
    Szukałam podkładu, który nie będzie miał mocnego krycia, a jedynie delikatnie wyrówna koloryt mojej cery.

Nie jestem na nim zawiedziona, wręcz przeciwnie, jestem z niego zadowolona, bo twarzyczkę mam po nim superjednolitą, w naturalnym kolorze, fluid nie zapycha, długo się trzyma.
    Ale!
    Moją buzię również wysusza. I to diabolicznie. Jako że przebarwienia mam na policzkach, czyli miejscu, gdzie nie mam problemu z suchością, to tu sprawdza się doskonale. Równomiernie się rozprowadza, długo się trzyma, wygląda po prostu ładnie i naturalnie.
    Za to nos i czoło to katastrofa. Zdecydowanie lepiej wyglądają w samym pudrze lub bez niczego... ale nakładać podkład na pół twarzy trochę mija się z celem. Mimo, że tego nie widać, kiedy jestem bez podkładu, to po jego aplikacji dowiaduję się, że moja twarz to w połowie Sahara.

Ale większą szkodę robi tutaj chyba bardziej typ mojej skóry niż sam produkt, dlatego ujmuję tylko jedną gwiazdkę.

Chcesz pochwalić muszenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysuszacz
  • Mam cerę normalną ze skłonnością do przesuszeń. Podkład zakupiłam w cenie promocyjnej i chyba to mnie skusiło.
    Niestety ma więcej minusów niż plusów.
    plusy:
    + wygpdne dozowanie - pompka
    + jest dość długotrwały, trzyma się cała dniówkę w pracy
    + lekki, dobry na lato
    + wydajny

minusy:
    - wysusza skórę!!!! strasznie
    - podkreśla nawet mało widoczne drobne zmarszczki (mam 30 lat)
    - ciemnieje na twarzy (kolor jasny beż okazał się odcieniem dla opalonej cery)
    - gdy zaczyna się ścierać - schodzi nierównomiernie z twarzy
    - moja twarz wygląda na zmęczoną po paru godzinach od jego nałożenia.
    - kiepsko maskuje niedoskonałości cery

Podsumowując: męcze go, nakładam jakiś odżywczy krem i dopiero później ten podkład, inaczej bym go już dawno odstawiła. Stety... niestety jest wydajny.

Chcesz pochwalić Allurowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • póki co mój faworyt
  • Użwałam już bardzo wielu podkładów z różnych półek cenowych i ten jest moim zdecydowanym ulubieńcem. Robi wszystko co powienien robić podkład:
    -kryje według mnie bardzo dobrze, w zależności od stanu cery można stopniować krycie, ale nie oszukujmy się wielkich niedoskonałości nie zakryje żaden podkład. Tutaj nawet przy kilku warstwach cera wygląda naturalnie przy odpowiednim rozprowadzeniu.
    - matuje cerę, ale nie jest to sztuczny, płaski mat. ja utrwalam ten efekt sypkim pudrem i utrzymuje się niemal cały dzień, ale to pewnie zależy też od reszty stosowanych kosmetyków.
    - ma idealne kolory (52, 53), co dla mnie ważne nie zawierają różowego pigmentu, tylko są idealnie beżowe z domieszką żółci.
    -cena nie należy może do najniższych, ale za dobrą jakość trzeba płacić
    -zawiera filtr, może tylko spf 10 ale zawsze lepsze to niż nic, jego skład też jest całkiem przyzwoity. Mnie absolutnie nie zapycha, a mam do tego dużą skłonność.
    m-a estetyczne opakowanie, które niestety uniemożliwia wydobycie go do samego końca przez co trochę kosmetyku się marnuje
    Ogólnie bardzo polecam ten podkład i nie mam zamiaru go narazie zamieniać na żaden inny.

Używam tego produktu od: ponad rok

Chcesz pochwalić Karolynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba z nim zostanę
  • Długo szukam idealnego podkładu, trafiłam na ten i nadal szukałam, jednak po próbach zmiany na inny...wszystkie wydają mi się gorsze niż ten. Kolor 53 mi pasuje, podkład całkiem dobrze matuje, a moja twarz świeci się okropnie - zawsze używam pudru matującego, ale z tym podkładem gdy nie użyję - mogę nadal pokazać się ludziom . Kryje dość dobrze, cienie pod oczami i niespodzianki nie rzucają się w oczy...myślę że mogę nie znaleźć lepszego w tym przedziale cenowym. Na dodatek ładne, estetyczne opakowanie, nie ściera się za szybko z twarzy. Będę na pewno do niego wracać . Odejmuję pół gwiazdki za brak tego "zdrowego" (świeżego, nie wiem jak to nazwać) wyglądu skóry który uzyskiwałam np po Healthy mixx

Chcesz pochwalić boskaastaroth za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam go
  • Ten podkład razem z Skin Match Astora i Bare Minerals Ready w kompakcie należy do moich totalnych ulubieńców i nie zamienię go na żaden inny.Zresztą miałam kiedyś starszą wersję Healty Mix, która również mi pasowała, więc może podkłady Bourjois mi ogólnie służą? Mam odcień drugi w kolejności czyli 52 Vanille i jest świetny dla mojej jasnej cery. Podkład łatwo się rozprowadza ( robię to pędzlem), nie ma smug ani nic z tych rzeczy. Kryje średnio bym powiedziała i dużych zmian napewno nie zakamufluje, ale ja nie potrzebuje mocno kryjącego podkładu, bo cerę mam w dobrej kondycji.Zresztą nawet nie chciałabym aby był silnie kryjący.
    Moja twarz wygląda w tym podkładzie bardzo naturalnie, promiennie, zdrowo. Nie ma żadnego efektu maski, wysuszenia. Podkład moją cerę akurat matuje na cały dzien, oczywiście z sypańcem i nie zawiódł mnie nigdy nawet w upały czy śnieżną zawieruchę, czy w czasie długiej podróży. Trwały jest u mnie na cały dzień, choć oczywiście nie będzie tak u każdego. Dla mnie jest bez wad i będę kupować dopóty dopki będzie produkowany.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 normalne opakowania

Chcesz pochwalić Finka2L za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia...
  • Podkład kupiłam na promocji w Rossmannie. Na początku byłam bardzo zadowolona, bo dobrze zakrył moje niedoskonałości i trzymał się na mojej twarzy stosunkowo długo - nie wymagał przypudrowania po całym dniu na uczelni. Z czasem zauważyłam, że moja cera stała się bardziej tłusta i wyskoczyło mi parę nowych niespodzianek. Nie wiem, może to moja skóra miała złe dni, jednak na jakiś czas go odstawiłam. Teraz nakładam go na zmianę z innymi.

Plusy:
    + dobrze kryje
    + nie tworzy maski, jest lekko matujący
    + najjaśniejszy odcień jest dla mnie idealny
    + opakowanie z pompką
    + przy pomocy pędzla nie ma kłopotów z rozprowadzeniem

Minusy
    - cena - gdyby nie promocja, nie kupiłabym tego podkładu, cena jest za wysoka
    - trochę mnie zapycha
    - ciemnieje po nałożeniu

Mimo wszystko bardzo się lubimy!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ula92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry, ale bez rewelacji
  • Kupuję podkłady tylko firmy Bourjois, jednak ten nie jest najlepszy.

Ma swoje plusy
    - dobrze spełnia swoją funkcję korygowania cery, kryje wszystkie zaczerwienienia itd.
    - lekko matuje skórę i nie robi nienaturalnego efektu
    - wiele odcieni i łatwo znaleźć pasujący do naszej cery
    - jest wydajny
    - ma wygodne opakowanie

ale ma też minusy
    - podkreśla skórki
    - w załamaniu oka i pod oczami pozostawia "wałeczek", który trudno rozprowadzić (nie wszystkie podkłady tak u mnie działają)
    - cena jednak mogłaby być trochę niższa

Ogólnie sprawuje się dobrze przy pomocy innych kosmetyków (puder, korektor) jednak można się spodziewać czegoś lepszego jeśli chodzi o jego cenę.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, przy końcówce 2

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić curlandwave za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadziejny na calej linii
  • beznadziejny kolor
    beznadziejny na twarzy
    sciera sie
    twarz sie swieci jak psu...
    po godzinie twarz wyglada gorzej niz bez zadnego makijazu
    grudkuje sie
    ma chyba najgorsze cechy jakie tylko moga byc
    jeden z najgorszych jakie mialam

Używam tego produktu od: juz nie uzywam i nie uzyje
    Ilość zużytych opakowań: oddalam

Chcesz pochwalić PaulaPaulinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry podkład
  • Podkład zakupiłam po pozytywnych wypowiedziach mojej kuzynki i koleżanki. Odkąd pamiętam borykam się z zaczerwienioną skórą twarzy i czerwonymi rumianymi plackami na policzkach (moja zmora!!!). Przed odkryciem tego podkładu wsmarowywałam w twarz kamuflaż Artdeco i przypudorwywałam wszystko-krycie było ale efekt nie taki jak jak oczekiwałam :/. Ten podkład uratował mnie od kamuflażu! Uważam, ze podkład dobrze kryje, nie robi maski. Jeśli chodzi o ciemnienie to mam wrażenie, że ciemnieje ale zaraz po zrobieniu makijażu a poźniej koloryt się wyrównuje. Niestety nie matyję mnie jakbym tego chciała, po godzinie już się świece ale mam na szczęście dobre bibułki matujące. No i ściera sie za szybko :/. Ma fajne żółte tony- to jest bardzo ważne.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat

Chcesz pochwalić Ruda 1983 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjny
  • Długo szukałam podkładu dla siebie.
    Bourjois świetnie kryje, skóra się nie świeci i wygląda świeżo przez cały dzień.
    Przyjemnie pachnie, ładnie się rozprowadza.

Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe

Chcesz pochwalić ewkawes za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij