Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Powiększ Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
1. Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
2. Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
3. Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Cena: ok. 55zł / 30ml

• Trójkowy podkład
  • 123 Perfect Foundation to średni podkład.
    Poleciła mi go pani w Hebe, jako zamiennik Revlona..

+ odcienie - są spoko, posiadam 52 i idealnie pasuje
    + opakowanie
    + wydajność - chociaż używam go tylko czasami
    + dobrze kryje cienie pod oczami
    + dostępność
    + szybko się wchłania
    +- zapach
    - lekko ciemnieje
    - krycie wyprysków w porównaniu do Revlona jest po prostu słabe, przynajmniej w moim przypadku
    - ciężko się rozprowadza
    - podkreśla skórki, szczególnie na nosie; wysusza
    - z pewnością nie nawilża, a cera jest dziwnie matowa
    - cena - zapłaciłam coś ok. 50 zł
    - bez utrwalenia pudrem łatwo się ściera, a cera zaczyna się świecić

Cóż, raczej nie polecam go osobom z problematyczną cerą, a głównie z trądzikiem. Podkład nie wygląda tragicznie, ale gorzej z rozprowadzaniem. Mimo wszystko, lubię go na lato i chcę teraz wykorzystać do końca, a czy kupię ponownie - nie wiem, może kiedyś

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić shanxy za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Nie wiem co się stało, ale NIE.
  • Kupiłam go w listopadzie i mam wrażenie, że na początku współpracowało nam się super, a teraz już nie, choć nie wiem na czym to polega.. Dlatego ocena pół na pół.

TAK BYŁO:
    + Dobrze wtapiał się w skórę
    + Miał dobrze dopasowany odcień (idzie w żółty)
    + Podkreślał mniej suchych skórek niż inne
    + Był trwały
    + Fajnie krył
    + Nie świeciłam się po nim tak szybko i mocno jak zwykle

ALE TERAZ NIESTETY JEST TAK:
    - W ogóle nie chce się trzymać twarzy
    - Odcień jakiś szalenie żółto-pomarańczowy, nie pasuje do twarzy
    - Wysusza wysusza wysusza
    - Ściera się łatwo
    + nadal fajnie kryje

Niestety, chyba musimy ze sobą zerwać

Używam tego produktu od: Ok. 9 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe!

Chcesz pochwalić kiszak za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto kupić
  • Chyba pierwszy podkład matujący, który spełnia swoją funkcję. Ładnie koryguje też niedoskonałości, bardzo mała ilość wystarczy na pokrycie całej twarzy.
    Utrzymuje się naprawdę długo.
    Jedyny mankament to kolor, który ciemnieje po nałożeniu na skórę, więc łatwo popełnic błąd na tym polu wybierając za ciemny odcień.
    Ale generalnie bardzo dobry produkt.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowamie

Chcesz pochwalić cavainka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Żadnego podkładu nie używałam tak długo jak tego.
    Plusy:
    + dobrze kryje
    +dosyć trwały (w zimę bardzo dobry, ale jak robi się cieplej trzeba korygować w ciągu dnia)
    + nie zapycha
    + bez efektu maski
    + wygląda naturalnie
    Minusy
    - cena (trochę przesadzona, ale często można trafić na promocję)
    - trzeba uważać na kolor (niektóre odcienie robią się trochę ciemniejsze, więc warto kupić jaśniejszy odcień)

Ilość zużytych opakowań: ok 4 opakowania

Chcesz pochwalić mOOnia1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry produkt
  • Nie mam zbyt dużego doświadczenia w podkładach, raczej niewielkie, ale przyznam, że kilku używałam. Wśród nich były Affinitone, Lasting Finish prawdopodobnie (coś z Rimmela) oraz w musie z Belle. Więc porównuję do nich ten podkład.

Moja cera jest mieszana w kierunku tłustej z dodatkiem atopowego zapalenia skóry, co skutkuje częstymi wysypami alergicznymi objawiającymi się po prostu suchą skórą, która jest widoczna nawet spod kremu nawilżającego/natłuszczającego.
    Wypryski się zdarzają większe i mniejsze.

Jeśli chodzi o sam podkład to jestem naprawdę zadowolona - praktycznie 90% zaczerwienień i innych przebarwień jest ukryta, koloryt jest ujednolicony. Problem pojawia się przy większych, bardziej czerwonych wypryskach, ale dodatek korektora pomaga.

Po nałożeniu na twarz pozostaje pudrowe uczucie, na upartego można się nawet obejść bez pudry, co w porównaniu z wyżej wymienionymi podkładami nie mogło być. Generalnie w porównaniu z nimi to jest świetny.
    Naprawdę kryje, matowi cerę i nie daje uczucia ciężkości. Logicznym jest, że po całym dniu nie będzie efektu z rana, ale po lekkim "przypudrowaniu noska" wszystko wraca do normy.

Ostatnio nawet użyłam go podczas upałów, ponieważ jechałam na wielką imprezę rodzinną. Sprawdził się świetnie, w połowie dnia lekkie przypudrowanie i dalej było dobrze.

Gorąco polecam!

PS. Cena jak dla mnie średnia, ale już widziałam go na przecenie za połowę ceny + allegro, także warto szukać

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Chcesz pochwalić magda_jen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeśli ujrzę go w promocji, chętnie po niego sięgnę
  • Na początku stosowania byłam wniebowzięta. Idealnie krył moje nieliczne niedoskonałości i świetnie wyrównywał koloryt. Bywały jednak, coraz częściej, dni, kiedy kompletnie nie dawał rady z kryciem. Przy kończeniu się opakowania sytuacja się powtarzała coraz częściej. Mam mieszane uczucia, co do tego podkładu.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić magnife za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczucia mieszane jak moja cera
  • Posiadam odcień Vanilla 52
    Kolor doradziła mi ekspedientka w Hebe, na początku sądziłam, że będzie za jasny (nie należę do bladolicych), ale teraz już wiem czemu Pani doradziła mi akurat ten odcieć. Podkład utlenia się i ciemnieje! :P wydaje się być trochę za jasny, STRASZNIE PODKREŚLA SUCHE SKÓRKI, niby kremowy ale po nałożeniu twarz staje się taka sucho-matowa (nie wiem jak to inaczej określić :/) ale nie na długo, po kilku godzinach twarz zaczyna się świecić. Mam cerę mieszaną, skłonną do przesuszenia, ten dpokład niestety dodatkowo ją wysusza Niby cera wygląda lepiej, pajączki i zaczerwienienia zniwelowane, nawet ładnie pachnie i posiada pompke ale wiele mu brakuje do ideału.
    Stosuję podkład od czasu do czasu, bo szkoda mi go wyrzucić, nie wiem czy dam radę go zużyć :P Spodziewałam się czegoś więcej od podkładu tej marki, za taką cenę.

Używam tego produktu od: półtora roku, z przerwami

Chcesz pochwalić anitkamyyy za czytelną i pomocną recenzję?
  • myślałam, że super, ale...
  • Byłam nim zachwycona, ale po przeczytaniu najwyżej ocenianej recenzji zastanawiam się, czy nie zmienić zdania.
    Tak samo jak autorka tamtej recenzji, uważałam, że świetnie pasuje do mojej cery, która jest potem aksamitna, gładka w dotyku, dobrze pokryta, ale bez maski. Pokrywa niedoskonałości, generalnie świetny.
    Ale jak przeczytałam, że zaczął przesuszać skórę, to zaczęłam się zastanawiać, czy ta schodząca z nosa skóra, która mi się ostatnio pojawiła, to nie jest właśnie efekt tego podkładu.
    Dlatego dałam 4 gwiazdki, bo nie jestem jeszcze pewna, czy to przez to.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kasiaprzedlustrem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trudno powiedzieć
  • Na początku byłam nim zachwycona ponieważ:

- znalazłam odpowiedni odcień do mojej bladej skóry

- bardzo dobra konsystencja produktu

- idealnie się rozprowadza, brak efektu maski

- kryje niedoskonałości

- długo się utrzymuje

- wydajne opakowanie

- wygodna aplikacja

ALE

- niestety po paru godzinach na mojej skórze żółknie

- wysusza skórę

Dlatego nie zdecyduję się na ponowny zakup tego podkładu, ale to, że żółknie na mnie nie oznacza, że u Ciebie też tak będzie Myślę, że warto go wypróbować.

Chcesz pochwalić bejbosz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię

• +zapach
    +konsystencja
    +cena
    +wydajność
    +kolor
    +matowe wykończenie
    +nie zmienia koloru na twarzy
    +naturalne krycie

Bardzo polecam ten produkt, jest naprawdę dobry i napewno jeszcze go kupię

Używam tego produktu od: 2/3 miesięcy

Chcesz pochwalić Ollgaa__ za czytelną i pomocną recenzję?