Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Powiększ Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
1. Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
2. Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
3. Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Cena: ok. 55zł / 50ml

• Zawiodłam się
  • Niestety podkład zupełnie mi nie podpasował. Nie dość ze po 2h od nałożenia schodzi mi z twarzy, włazi w pory przez co wyglądam jak gąbka to jeszcze ciemnieje na twarzy na pomaranczowo. Mam najjasniejszy odcień, który po nałożeniu jest idealny.. Szkoda, że na tak krótko.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: prawie całe opakowanie

Chcesz pochwalić elikattti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Podkład jest poprostu idealny. Mam cerę tłustą, z niewielkimi bliznami po trądzikowymi i podkład świetnie pokrywa wszystki niedosonałości, w przeciwieństwie do innych podkładów matuje na długi czas, cera po nim jest idealnie gładka, nie tworzy efektu maski, dopasowuje się do skóry. Tworzy efekt pięknej porcelnowej cery. Jak dla mnie rewelacja, nie miałam lepszego podkładu, gorąco polecam szczególnie kobietą z niedoskonałościami.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić pat943 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Jeden z lepszych jakie miałam okazję używać. Mam problematyczną cerę, wiele niedoskonałości, które staram się ukryć. Byłam w szoku bo ten podkład zapewnia mi krycie na tyle wystarczające, że nie czuję konieczności nałożenia korektora! Kolor zdecyowanie żółty.

Plusy:
    + Krycie ( średnie w kieunku mocnego)
    +Kolor ( 52 Vanilla idealny dla mnie ! )
    +Nie ciemnieje na twarzy
    +Trawały,w moim przypadku 6 h bez przypudrowania, co przy tłustej cerze jest wyczynem.
    +Nie tworzy efektu maski przy tak dobrym kryciu.

Minusy:
    - Podkreśla suche skórki
    - Cena
    - Zapach ( pachnie jak farba olejna... )

Ilość zużytych opakowań: jedno w użyciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić luxuurious za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z gorszych podkładów, jakie miałam.
  • Mam naprawdę problematyczną cerę: jest wrażliwa, mieszana- strefa T tłusta, reszta twarzy sucha, mam rozszerzone pory, od czasu do czasu wyskakują mi pryszcze, aczkolwiek rzadko, bo przeszłam kurację przeciwtrądzikową. Moją największą zmorą są naprawdę spore, widoczne, czerwono- sine blizny potrądzikowe na bokach policzków. Mam więc duże wymagania wobec podkładów. O tym słyszałam dużo opinii, przeważnie pozytywnych, jednak ja o nim zbytnio pozytywnego zdania nie mam.

Do mojej jasnej ciepłej karnacji wybrałam odcień 52 Vanilla- wydawał się idealny. Podkład ma dość rzadką konsystencję, jednocześnie lekko pudrową, taką" suchą". Dla mnie jego aplikacja jest kłopotliwa- podkład szybko zasycha i ciężko go nałożyć równomiernie. Próbowałam pędzlem flat top( Hakuro H50S)- mizerny efekt. Próbowałam też wklepywania palcami i chyba ta metoda aplikacji jest w wypadku tego podkładu najlepsza, ale i tak ciężko uzyskać ładny, równomierny i naturalny wygląd podkładu na skórze.
    Kupując ten podkład najbardziej liczyłam na to, że będzie dobrze krył. Tak absolutnie nie jest, a bajeczka o trzech magicznych pigmentach jest dla mnie po prostu śmieszna. Podkład ledwo co wyrównuje koloryt cery, delikatnie maskuje lekkie zaczerwienienia. Nie ukrywa cieni pod oczami ani trochę, ani trochę nie maskuje moich blizn potrądzikowych, nawet maleńkich, nie kamufluje nawet drobnych wyprysków, właściwie te wszystkie niedoskonałości uwydatnia. Nie można stopniować krycia, nałożenie drugiej warstwy podkładu wygląda fatalnie- pomarańczowe ciasto na twarzy. Trochę wchodzi w rozszerzone pory i może je uwydatniać, łatwo też zbiera się w zmarszczkach mimicznych. Ogólnie podkład daje matowe wykończenie, ale dosyć płaskie, twarz zamiast wyglądać na bardziej zdrową i wypoczętą wygląda na zmęczoną i zaniedbaną. Podkład podkreśla też najmniejsze nawet suche skórki, choć dbam o nawilżenie cery, nakładam go na nawilżający krem to i tak wszelkie suchości mi podkreśla.
    Na domiar złego- podkład mocno ciemnieje na twarzy i to zaraz po nałożeniu! Twarz staje się pomarańczowa i ciężko zniwelować ten efekt pudrem czy czymkolwiek. Mat na mojej twarzy utrzymuje się może godzinę. Podkład nie współpracuje z różami i bronzerami, ciężko je ładnie na niego nałożyć, tworzą plamy.
    Ten podkład jest też nietrwały- wytrzymuje na twarzy maks. 6 godzin, schodzi z niej nierównomiernie, łatwo i szybko się wyciera, okropnie brudzi ubrania. Na szczęście nie zapchał mnie( a łatwo u mnie o to), nie uczulił, ale zauważyłam, że wysusza skórę. Ma SPF 10, niby fajnie, ale co z tego skoro jest tak kiepski...

Opakowanie podkładu jest ładne i wygodne, wydajność ciężko mi ocenić bo nie lubię go stosować i robię to tylko od czasu do czasu np. wychodząc do sklepu czy na spacer, kiedy nie muszę wygladać idealnie, albo do pracy na nocki, kiedy nie oglada mnie zbyt wiele osób.

Zapłaciłam za niego ok. 52 złote w Rossmanie- po marce Bourjois i tej cenie spodziewałam się niestety czegoś więcej, niż otrzymałam. Podkład absolutnie nie jest wart swojej ceny! Znam wiele tańszych podkładów, które są o niebo lepsze. Sztuczny, brzydki efekt na twarzy, okropne ciemnienie podkładu, brak krycia i mizerna trwałość- dla mnie ten podkład jest bardzo słaby. Więcej nie kupię już żadnego podkładu Bourjois, szkoda przepłacać za buble.

Używam tego produktu od: stycznia 2014
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjne krycie, perfekcyjny mat !
  • Poleciła mi go przyjaciółka. Używam odcienia nr 52. Jest idealny dla mojej oliwkowej karnacji, doskonale się dopasowuje.

PLUSY:

* bardzo dobrze kryje, nigdy niespodziewałabym się tego po podkładzie, nic się nie stanie, jeżeli nie użyję korektora.

* dzięki temu fluidowi puder jest zbędny, ponieważ świetnie matuje

* skóra nie jest bardzo sucha, aczkolwiek nie nawilża

* gama kolorystyczna- znajdzie się odcień dla osób o jasnej karnacji i tej lekko ciemniejszej

* nie pozostawia smug, nie roluje się

* łatwo się rozsmarowuje

* jest długotrwały , spokojnie utrzymuje się przez cały dzień

* nie tworzy efektu maski

* wydajny

* posiada pompkę

* zawiera filtr spf 10 ( zawsze coś )

* dostępność ( znajdziemy go w prawie każdym rossmannie )

MINUSY:

* minimalnie za szybko się wchłania, co w sumie nie jest wielkim problemem

* cena, jednakże jest to kosmetyk z górnej półki, który jest jej wart, ponieważ spełnia obietnice producenta

* nie wiem czy po pewnym czasie nie wysuszy mojej skóry, ale zapobiegam temu używając kremów nawilżających

Ogólnie polecam, pomimo ceny, napewno kupię go ponownie. Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić ShoppingQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem całkiem
  • Kupiłam go na promocji - 49% w Rossmannie z myślą o lekkim podkładzie na lato. I właśnie taki jest lekki, ma lekkie do średniego krycie ale można je budować dzięki czemu nie tworzy efektu maski. Pozostawia matowe wykończenie, dobrze się rozprowadza, ma wygodne opakowanie z pompką. Nie jest mega trwały ale nie spodziewałam się trwałości Double Wear więc nic mnie nie zdziwiło

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie korzystania z 1 butelki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić czarnagwiazda86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry podkład
  • Oceniam kolor 51.
    Podkład jest naprawdę dobry, wyrównuje koloryt skóry moja cera jest lekko zaczerwieniona, a produkt to idealnie maskuje. Jednak jeśli chodzi o tuszowanie śladów po wypryskach, to trzeba zastosować dodatkowo korektor, gdyż nie radzi sobie z tym najlepiej. Plusem jest jego konsystencja, nie rozlewa się i łatwo się rozprowadza.
    Podkład na pewno będzie idealny na chłodniejsze dni, natomiast na upały będę szukać lżejszego rozwiązania.

+wyrównuje koloryt
    + nie tworzy efektu maski
    + redukuje niewielkie cienie pod oczami
    + konsystencja
    + opakowanie z pompką
    + dobrze się rozprowadza

- cena, dosyć wysoka jednak często można dostać go w promocji

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ksymena26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia, choć nie mój ideał.
  • Wybrałam go bo miał mieć działanie nawilżające, co jest istotne dla mojej suchej cery. Porządnie matowi i przy kremie na dzień zbyt lekkim, lekko ściąga cerę, co jest nieprzyjemne i nieestetyczne. Niestety podkreśla też wtedy suche skórki. Nie pomagają na to regularne peelengi. Poradziłam sobie efektem przesuszania stosując odpowiedni krem pod spód. Wynalazki typu baza siliconowa czy inny primer, u mnie nie sprawdził się w tej konfiguracji. Tzn. nie wniósł nic pozytywnego ani negatywnego.

Efekt matu a wysuszanie:
    Zimą, wiosną, jesienią, stosuję fluid na tłustawy, ciężki krem specjalny Emolium z apteki. W połączeniu z takim kremem fluid całkowicie(!) potrafi zmatowić wszelkie świecenie - pochodzące gł. z tłustego kremu.. (Zaznaczam, że mam z natury suchą skórę). Jest to dla mnie efekt idealnego matowienia. Latem sprawdza się nieco słabiej i na jakimś lżejszym kremie (emolium dla mnie za ciężki w upały, po prostu się świecę), ale muszę nałożyć jedynie cieniutką warstwę fluidu, bo inaczej podkreśli suche skórki. Na lekkim kremie nawilżającym więc nie jest taki fajny..łatwo o wyeksponowanie skórek, a co kilka h muszę gdzieniegdzie zmatowić. Szczególnie w upalne dni. Bez odpowiedniego kremu na dzień nałożonego pod spód, fluid wysuszył by mi niepotrzebnie cerę. Jeśli stosuję odpowiednie nawilżanie pod spód ten problem nie występuje.

Krycie:
    Przy oszczędnym, "cienkim" stosowaniu nie podkreśla zmarszczek, wygładza je w jakiś zaczarowany sposób, ukrywa ładnie ewentualne pory i niedoskonałości i zaczerwienienia. Znikają nawet moje nieliczne delikatne piegi - efekt niezamierzony. Przy nałożeniu większej ilości łatwo o efekt maski.

Kolor:
    Fluid ujednolica koloryt. Trochę jakby narzuca skórze swój własny odcień. Może to kwestia przeładowania tymi pigmentami korektorami? Efekt zależy od ilości nałożonego preparatu. Zimą jest u mnie za ciemny, odcina się od białej szyi. Latem trochę lepiej. Nigdy nie wtapia się idealnie w mój koloryt. Mam jasną, biało - różową karnację, niemal przeźroczystą. Wybrałam najjaśniejszy odcień: nr 51 light vanilla. Preparat ma żółty odcień więc oczekiwałam, że zredukuje mi naturalną różowatość. Niestety zawsze po południu mam mocniej zaczerwenione policzki, co później znika. Nie ma to związku z podrażnieniem od jakiegokolwiek kosmetyku. Fluid mimo naprawdę solidnego krycia, nie ukrywa tego efektu, na co liczyłam, szkoda. Dla mnie lekko za żółty (wpadający w w żółto-pomarańcz.), ale to moja subiektywna ocena, z uwagi na jasną przeźroczystą karnację.

Wytrzymałość:
    Długo się utrzymuje, na opakowaniu napisano, że do 16 godzin, nigdy tak długo nie miałam potrzeby trzymać, ale pewnie by dał radę. Nie ściera się, Trzyma idealnie cały dzień.

Wydajność: wystarczy kilka kropli. Starcza na długo.

Dla cery wrażliwej:
    Nie podrażnia, nie powoduje zaskórników, nie uczula. Po nałożeniu preparatu,skóra bardzo przyjemna w dotyku, taka aksamitna.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Ariaddna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt.
  • Podkład jest bardzo dobry. Doskonale wyrównuje koloryt cery. Świetnie matuje (nie trzeba go przypudrowywać). Bardzo zadowala mnie fakt, że wystarczy malutka ilość do pokrycia całej twarzy. Produkt jest bardzo lekki, ma przyjemną konsystencję, nie zostawia smug, nie "jeździ" po twarzy. Ma wygodne opakowanie. Jednak jego wadą jest przesuszanie skóry i dlatego, niestety, muszę go na jakiś czas odstawić. Cena to kolejny minus. Podkład jest dosyć drogi, ale myślę, że i tak warto w niego zainwestować.

Używam tego produktu od: siedmiu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Unagi617 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 123 perfekt wysuszenie
  • Kolejny produkt, który NA SZCZĘŚCIE kupiłam w promocji. Aż do 18 roku życia używałam samego pudru i w zupełności mi wystarczał. Jednak mam tendencję do zaczerwienionych polików i bardzo mi się to nie podobało, no to stwierdziłam, że czas na coś cięższego.
    Przyszły promocje w Ross, zaczęło się szukanie czegoś odpowiedniego na blogach. I tak postanowiłam zainwestować niecałe 28 zł w BURŻUA.
    Szukałam podkładu, który nie będzie miał mocnego krycia, a jedynie delikatnie wyrówna koloryt mojej cery.

Nie jestem na nim zawiedziona, wręcz przeciwnie, jestem z niego zadowolona, bo twarzyczkę mam po nim superjednolitą, w naturalnym kolorze, fluid nie zapycha, długo się trzyma.
    Ale!
    Moją buzię również wysusza. I to diabolicznie. Jako że przebarwienia mam na policzkach, czyli miejscu, gdzie nie mam problemu z suchością, to tu sprawdza się doskonale. Równomiernie się rozprowadza, długo się trzyma, wygląda po prostu ładnie i naturalnie.
    Za to nos i czoło to katastrofa. Zdecydowanie lepiej wyglądają w samym pudrze lub bez niczego... ale nakładać podkład na pół twarzy trochę mija się z celem. Mimo, że tego nie widać, kiedy jestem bez podkładu, to po jego aplikacji dowiaduję się, że moja twarz to w połowie Sahara.

Ale większą szkodę robi tutaj chyba bardziej typ mojej skóry niż sam produkt, dlatego ujmuję tylko jedną gwiazdkę.

Chcesz pochwalić muszenka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij