Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Powiększ Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
1. Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
2. Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
3. Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Cena: ok. 55zł / 50ml

• Totalna klapa...
  • Niestety ten podład bardzo mnie zawiódł...
    *Posiadam odcień 54,który zaraz po nałożeniu wydaję się idealnie dopasowany z moją cerą,lecz już po 10 minutach na twarzy mam k a t a s t r o f ę... Strasznie,ale to strasznie się utlenia dając efekt wytapetowanej,pomarańczowej solary...
    *Krycie oceniam na dość slabe,dopiero po nałożeniu kilku warstw conieco zakrywa.Zdecydowanie nie tego oczekuje od podkładu,który jak twierdzi producent "koryguję cerę" :/
    *Kupując go nie spodziewałam się cudu,lecz nawet po wykończeniu makijażu pudrem matującym nawet już po pół h(!!) świeciłam się jak bym była wysmarowana smalcem... ohyda.
    *Pozatym ściera się tworząc na twarzy plamy...

Pół gwiazdki daję za to, że AŻ (hehe) pierwsze 10 minut po nałożeniu wygląda na buzi naturalnie,bez efektu maski,no ale co się dzieje później to już napisalam..

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić prosiaczek69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie..
  • Któraś z dziewczyn swoją recenzję tego podkładu zatytułowała "123 pomarańcza" i niestety całkowicie się pod tym podpisuję.
    Mam dość jasną karnację więc wybrałam najjaśniejszy odcień 51-Vanille clair. Kolor wydawał się dobrze dobrany jednak tylko chwilę po nałożeniu. Po dosłownie paru chwilach, gdy podkład "zastygnął na twarzy zmieniał kolor na dużo ciemniejszy, wpadający dosłownie w takie pomarańczowe odcienie. Używałam go latem gdy byłam troszkę opalona, ale nawet wtedy musiałam malować prawie całą szyje i trochę dekoltu żeby nie było drastycznej różnicy między twarzą a resztą ciała. I to jest chyba jego największa wada. Podkład bardzo dobrze kryje, tak że nie musiałam używać korektora pod oczy i zostawia matowe wykończenie więc jeśli ktoś nie ma problemu z "błyszczeniem" nie musi używać dodatkowo pudru matującego (Ja stosowałam dla utrwalenia). ładnie też wyrównuje koloryt. Dobrze nakłada się go pędzlem i tylko nim bo każda próba nałożenia go palcami kończyła się smugami lub plamami i podkreśleniem suchych skórek. Dla mnie najlepiej sprawdziła się metoda wklepywania (stemplowania) pędzlem. Nie można też za bardzo stopniować nakładania bo brzydko wygląda i rzuca się w oczy. Również gdy podkład zetrze się i chcę "załatać" makijaż na twarzy to źle to wygląda(widać taką obwódkę wokół miejsca które chciałam poprawić) dlatego często zdenerwowana po którejś próbie poprawki po prostu zmywałam całość i wolałam nałożyć od nowa.

Podsumowując :
    + dobrze kryje
    + matuje skórę
    + dość długo się trzyma
    + wyrównuje kolor
    + wygodne opakowanie z pompką

- ciemnieje! i to mocno
    - źle się go nakłada
    - jest dość ciężki na twarzy, czuję że mam go na sobie
    - wysusza i czasem podkreśla suche skórki (zależy od sposobu nakładania)
    - podkład nie dla wszystkich cer, szczególnie odradzam dziewczynom z cerą suchą.
    - nie można stopniować i robić "poprawek" na twarzy

Ogólnie produkt dobry dla osób nie mających problemów z cerą suchą i jeśli dobrze dobierze się odcień może dawać całkiem fajny efekt. Ja niestety nie kupię go drugi raz choć podoba mi się jego krycie.

Chcesz pochwalić Barabaska za czytelną i pomocną recenzję?
  • calkiem dobry
  • fajny podklad ale na poczatku nie moglam sie do niego przekonac. wydawalo mi sie jakby zostawial twarz bardzo sucha albo przypruszona pudrem. srednio podobalo mi sie to uczucie. ale z czasem jak uzywalam go coraz czesciej przekonalam sie do niego.
    zaczelam go mieszac z odrobina wake me up i to byl strzal w 10! zyskal na kryciu, i ladnie rozswietlal buzke. jakbym miala go jeszcze raz kupic to uzywalabym go razem z tym 2 podkladem.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić claudia665 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • + krycie dobre;
    + wybór kolorów;
    + nie wysusza;
    + nie zapycha;
    + dosyć długo się trzyma (po przypudrowaniu);
    + dostępność.

- jeśli już musi być to cena - ale pozostają promocje, ewentualnie allegro.

Gorąco polecam

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić shutter1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Baby face
  • Posiadam najjaśniejszy odcień.
    Jest to najlepszy podkład jakiego używałam do tej pory. Wcześniej za każdym razem kupowałam inny produkt, szukając tego idealnego, aż wreszcie znalazłam!
    Mam cerę mieszaną, lekko przetłuszczającą się w strefie T. Ten podkład potrafi ją lekko zmatowić, nie wysuszając jej.
    Krycie jest średnie - tuszuje lekkie niedoskonałości bez tworzenia na twarzy maski.
    Jedna pompka wystarczy na pokrycie całej twarzy.
    Buzia wygląda świeżo i promiennie przez cały dzień.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Chcesz pochwalić Zapata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Niestety podkład zupełnie mi nie podpasował. Nie dość ze po 2h od nałożenia schodzi mi z twarzy, włazi w pory przez co wyglądam jak gąbka to jeszcze ciemnieje na twarzy na pomaranczowo. Mam najjasniejszy odcień, który po nałożeniu jest idealny.. Szkoda, że na tak krótko.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: prawie całe opakowanie

Chcesz pochwalić elikattti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Podkład jest poprostu idealny. Mam cerę tłustą, z niewielkimi bliznami po trądzikowymi i podkład świetnie pokrywa wszystki niedosonałości, w przeciwieństwie do innych podkładów matuje na długi czas, cera po nim jest idealnie gładka, nie tworzy efektu maski, dopasowuje się do skóry. Tworzy efekt pięknej porcelnowej cery. Jak dla mnie rewelacja, nie miałam lepszego podkładu, gorąco polecam szczególnie kobietą z niedoskonałościami.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić pat943 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Jeden z lepszych jakie miałam okazję używać. Mam problematyczną cerę, wiele niedoskonałości, które staram się ukryć. Byłam w szoku bo ten podkład zapewnia mi krycie na tyle wystarczające, że nie czuję konieczności nałożenia korektora! Kolor zdecyowanie żółty.

Plusy:
    + Krycie ( średnie w kieunku mocnego)
    +Kolor ( 52 Vanilla idealny dla mnie ! )
    +Nie ciemnieje na twarzy
    +Trawały,w moim przypadku 6 h bez przypudrowania, co przy tłustej cerze jest wyczynem.
    +Nie tworzy efektu maski przy tak dobrym kryciu.

Minusy:
    - Podkreśla suche skórki
    - Cena
    - Zapach ( pachnie jak farba olejna... )

Ilość zużytych opakowań: jedno w użyciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić luxuurious za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z gorszych podkładów, jakie miałam.
  • Mam naprawdę problematyczną cerę: jest wrażliwa, mieszana- strefa T tłusta, reszta twarzy sucha, mam rozszerzone pory, od czasu do czasu wyskakują mi pryszcze, aczkolwiek rzadko, bo przeszłam kurację przeciwtrądzikową. Moją największą zmorą są naprawdę spore, widoczne, czerwono- sine blizny potrądzikowe na bokach policzków. Mam więc duże wymagania wobec podkładów. O tym słyszałam dużo opinii, przeważnie pozytywnych, jednak ja o nim zbytnio pozytywnego zdania nie mam.

Do mojej jasnej ciepłej karnacji wybrałam odcień 52 Vanilla- wydawał się idealny. Podkład ma dość rzadką konsystencję, jednocześnie lekko pudrową, taką" suchą". Dla mnie jego aplikacja jest kłopotliwa- podkład szybko zasycha i ciężko go nałożyć równomiernie. Próbowałam pędzlem flat top( Hakuro H50S)- mizerny efekt. Próbowałam też wklepywania palcami i chyba ta metoda aplikacji jest w wypadku tego podkładu najlepsza, ale i tak ciężko uzyskać ładny, równomierny i naturalny wygląd podkładu na skórze.
    Kupując ten podkład najbardziej liczyłam na to, że będzie dobrze krył. Tak absolutnie nie jest, a bajeczka o trzech magicznych pigmentach jest dla mnie po prostu śmieszna. Podkład ledwo co wyrównuje koloryt cery, delikatnie maskuje lekkie zaczerwienienia. Nie ukrywa cieni pod oczami ani trochę, ani trochę nie maskuje moich blizn potrądzikowych, nawet maleńkich, nie kamufluje nawet drobnych wyprysków, właściwie te wszystkie niedoskonałości uwydatnia. Nie można stopniować krycia, nałożenie drugiej warstwy podkładu wygląda fatalnie- pomarańczowe ciasto na twarzy. Trochę wchodzi w rozszerzone pory i może je uwydatniać, łatwo też zbiera się w zmarszczkach mimicznych. Ogólnie podkład daje matowe wykończenie, ale dosyć płaskie, twarz zamiast wyglądać na bardziej zdrową i wypoczętą wygląda na zmęczoną i zaniedbaną. Podkład podkreśla też najmniejsze nawet suche skórki, choć dbam o nawilżenie cery, nakładam go na nawilżający krem to i tak wszelkie suchości mi podkreśla.
    Na domiar złego- podkład mocno ciemnieje na twarzy i to zaraz po nałożeniu! Twarz staje się pomarańczowa i ciężko zniwelować ten efekt pudrem czy czymkolwiek. Mat na mojej twarzy utrzymuje się może godzinę. Podkład nie współpracuje z różami i bronzerami, ciężko je ładnie na niego nałożyć, tworzą plamy.
    Ten podkład jest też nietrwały- wytrzymuje na twarzy maks. 6 godzin, schodzi z niej nierównomiernie, łatwo i szybko się wyciera, okropnie brudzi ubrania. Na szczęście nie zapchał mnie( a łatwo u mnie o to), nie uczulił, ale zauważyłam, że wysusza skórę. Ma SPF 10, niby fajnie, ale co z tego skoro jest tak kiepski...

Opakowanie podkładu jest ładne i wygodne, wydajność ciężko mi ocenić bo nie lubię go stosować i robię to tylko od czasu do czasu np. wychodząc do sklepu czy na spacer, kiedy nie muszę wygladać idealnie, albo do pracy na nocki, kiedy nie oglada mnie zbyt wiele osób.

Zapłaciłam za niego ok. 52 złote w Rossmanie- po marce Bourjois i tej cenie spodziewałam się niestety czegoś więcej, niż otrzymałam. Podkład absolutnie nie jest wart swojej ceny! Znam wiele tańszych podkładów, które są o niebo lepsze. Sztuczny, brzydki efekt na twarzy, okropne ciemnienie podkładu, brak krycia i mizerna trwałość- dla mnie ten podkład jest bardzo słaby. Więcej nie kupię już żadnego podkładu Bourjois, szkoda przepłacać za buble.

Używam tego produktu od: stycznia 2014
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjne krycie, perfekcyjny mat !
  • Poleciła mi go przyjaciółka. Używam odcienia nr 52. Jest idealny dla mojej oliwkowej karnacji, doskonale się dopasowuje.

PLUSY:

* bardzo dobrze kryje, nigdy niespodziewałabym się tego po podkładzie, nic się nie stanie, jeżeli nie użyję korektora.

* dzięki temu fluidowi puder jest zbędny, ponieważ świetnie matuje

* skóra nie jest bardzo sucha, aczkolwiek nie nawilża

* gama kolorystyczna- znajdzie się odcień dla osób o jasnej karnacji i tej lekko ciemniejszej

* nie pozostawia smug, nie roluje się

* łatwo się rozsmarowuje

* jest długotrwały , spokojnie utrzymuje się przez cały dzień

* nie tworzy efektu maski

* wydajny

* posiada pompkę

* zawiera filtr spf 10 ( zawsze coś )

* dostępność ( znajdziemy go w prawie każdym rossmannie )

MINUSY:

* minimalnie za szybko się wchłania, co w sumie nie jest wielkim problemem

* cena, jednakże jest to kosmetyk z górnej półki, który jest jej wart, ponieważ spełnia obietnice producenta

* nie wiem czy po pewnym czasie nie wysuszy mojej skóry, ale zapobiegam temu używając kremów nawilżających

Ogólnie polecam, pomimo ceny, napewno kupię go ponownie. Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić ShoppingQueen za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij