Chloe, L`Eau de Chloe EDT

Powiększ Chloe, L`Eau de Chloe EDT
Produkt dostępny w 15 sklepach. Cena już od 138,00 zł - sprawdź w

Zgłoszony przez marcia_uk

Podobnie jak oryginał, te unikatowe perfumy łączą rzadką elegancję z zaskakującą nowoczesnością - wolną, spontaniczną i żywą kobiecością.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, cytron, słodka brzoskwinia
nuta serca: fiołek, płatki róży, naturalna woda różana
nuta bazy: drzewo cedrowe, paczula, ambra

Cena: ok. 220zł / 50ml

• Delikatny, radosny, odrobinę praniowy
  • Tak jak nie lubię popularnych zapachów (a zapachy Chloe można umieścić w tej kategorii), tak właśnie z tymi perfumami mam inaczej. Być może 'popularny' w odniesieniu do Chloe nie jest określeniem w 100% trafionym, ale jest to zapach, który w miarę często pojawia sie w moim bliższym i dalszym otoczeniu, więc pozwolę sobie na obronę tego przymiotnika.

Wszystkie zapachy Chloe spodobały mi się przez swoją prostotę i elegancję. W każdym wydaniu wyczuwam różę i tytoń plus jakieś dodatki - w zależności od wersji zapachu. To połączenie -róży i tytoniu- jest bardzo trafione: zarazem eleganckie, lekkie i figlarne.

Wersja L'eau również pachnie różą i tytoniem, ale na samym początku przebijają się w niej wyraźne cytrusy, ładne cytrusy, które nie dają wrażnia odświeżacza do toalet, ale poblask czystego, przewianego wiatrem, prania. Ta cytrusowość jest pierwsza i ulotna, z czasem pozostaje po niej miłe wrażenie i rześkość.

Po fazie cytrusowo-praniowej pojawia się piękna tytoniowa róża i tak już zostaje do końca. Rozwinięcie zapachu jest bardzo ładne i daje dużo satysfakcji.

Wydaje mi się, że jest zapach stworzony na ciepłe, miejskie lato.

Trwałość jest dobra.

W obecnej fazie minimalizmu perfumowego nie, nie pogardziłabym buteleczką

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: odlewka 5 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Twitter za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Paula Piotrkowska mięśnie brzucha

• jedne z ulubionych
  • Powracam do zielonej wersji zawsze latem i wiosną. Zapach jest elegancki i świeży. Wyczuwam w nim cytrusy i róże. Jest lekki, świeży, ale nienachalny. Na mojej skórze trwa do końca dnia, nie męczy, nie powoduje bólu głowy. Zawsze do niego wracam!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Chcesz pochwalić sosna30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Inny niż wszystkie
  • Tak, zielona wersja Chloe pachnie inaczej niż inne perfumy, które mam. Jest lekko, świeżo, zielono. Taki delikatny zapach, a jednak ma w sobie kobiecość. Jest idealny na okres wiosny i lata. Nie męczy, nie przytłacza, dodaje optymizmu.
    Najpierw czuję powiew cytrusów, ale jest on delikatny, złagodzony różą, która jest kluczem do odczytania tego zapachu. Znikają cytrusy i dominuje róża. Taka świeżo ścięta w rześki dzień, zroszona rosą. Świeża i subtelna. Całość podbita jest delikatnym piżmem.
    Minus-mała trwałość, mocno rozczaruje jak na markę i cenę.

Używam tego produktu od: parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić Personal_Jesus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Królowa zieleni
  • Właśnie zaczęłam 100-u mililitrową przygodę z zieloną Chloe.
    Stanowi ona wspaniałą odskocznię od ulepnych słodziaków i nudnych wód kwiatowych, które leżakują na półce każdej drogerii.
    L\'Eau de Chloe otwiera się mocno i z pazurem. Chłodno, lecz dostojnie. Wyczuwam drzewo cedrowe i nuty cytrusowe, następnie dołącza do nich pierwszy wiosenny fiołek i świeżo ścięta subtelna róża.
    Zielona Chloe jakoś nie komponuje mi się z radosną i spontaniczną kobietą. To raczej zapach tajemniczej damy, inspirującej, może lekko chłodnej w wyrażaniu uczuć. Marzycielki, która kocha przyrodę, las i zieleń otaczających ją roślin.
    Zapach bardzo wyważony, nie ciągnie się jadowicie za właścicielką i nie tłucze po nosach każdego przechodnia. To zapach stonowany, bliskoskórny, podkreślający enigmatyczność i romantyczną naturę.
    Mnie to bardzo odpowiada. Po przygodach z landrynkowymi nudziarzami, chętnie sięgnęłam po taką wysublimowaną zieleń z tajemniczego ogrodu.
    Amatorki szyprów powinny być bardzo zadowolone. Zapach ma duszę, słodkość nie wychodzi z niego ordynarnymi buciorami, tylko ładnie gra w dalekim tle. Świeżość jest elegancka i z klasą, nie ma nic wspólnego ze świeżakami Mexx\'a .
    Ktoś wspomniał w recenzji, że zielona Chloe jest bardzo podobna do Avon Passion Dance. Hmmm, jeśli bardzo pobieżnie zapoznać się z nią, to może nasunąć się takie podobieństwo (choć ja sama bym nigdy na to nie wpadła). Może za sprawą początkowych nut grejpfruta? Ale Zielona Chloe rozwija się całkiem inaczej i piękniej. Jest szlachetna i eteryczna. Passion Dance to taki toporniak bez ogłady (pamiętam go dobrze, bo przed długie lata używała go moja siostra).
    Porównać Zieloną Chloe do Passion, to jak porównać pączka z marketu do tortu Sachera .
    Gwiazdę odejmuję za trwałość. Mogłaby być lepsza. Na skórze marniutko - ok. 4-5 godzin. Na ubraniach - dzień/dwa.
    Flakon bardzo pozytywnie retro.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: rozpoczęta flacha 100ml

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić lisi_beret za czytelną i pomocną recenzję?
  • ładny ale miłość szybko wyblakła
  • zapach udany i napewno dobrze skomponowany, jednak po początkowym zapoznaniu się z nim, z biegiem czasu zmieniał mi się odbiór tego zapachu. Najpierw zdawało mi się ze ma w sobie sporą nutę klasycznego chloe, jednak po uzywaniu na zmianę z klasykiem, doszłam do wniosku, że jednak baardzo się różnią. Jest to jedynie jakas mała wspólna nutka. W tym faktycznie czuć dużo "zielska", jak to juz ktoś tu ocenił Przypomina mi to lekko piołunowe aromaty ala paloma picasso. Moja mama często uzywała takich. Dlatego przypuszczam, że l'eau de chloe mogło by się nawet jej spodobać, a rzadko podobają nam się te same aromaty
    Reasumując nie jest to mój typ, ale jest to kwestia tylko i wyłącznie moich indywidualnych preferencji.

trwały

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić guniagusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lato i płatki róż...
  • Zapach niezwykle kobiecy i elegancki. Choć w nucie serca bez wątpienia króluje róża, to jest ona o wiele łagodniejsza niż w klasycznej wersji Chloe. Nuty cytrusowe nadają całemu zapachowi lekkości i świeżości, przez co idealnie sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim. Uroczy flakon dopełnia jego charakter.

Używam tego produktu od: 2014 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,2 ml

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wiem.
  • To jedyne perfumy, które testowałam w odstępach kilkumiesięcznych a dalej nie wiem, czy mi się podobają, czy nie. Największa zaleta tego zapachu to to, że jest niepodobny do żadnego innego, mainstreamowego zapachu z perfumerii. To nie jest kolejny słodko-kwaśny, kwiatowo-owocowy zapach. Widzę w nim zamysł perfumiarza i konsekwencję w realizacji wizji. Niestety, zapach ma coś retro, co nie bardzo mi odpowiada. Część nut w tym zapachu mnie zachwyca, ale część, która odpowiada za "babciność" tego zapachu niestety skutecznie zniechęca mnie do całości.

Używam tego produktu od: parę miesięcy z przerwami.
    Ilość zużytych opakowań: długie testy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Karola.80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kobieca świeżość.
  • Jest to jeden z moich dotychczasowych ulubieńców. Zapach niezwykle świeży, rześki i letni. Jest on dość oryginalny i od razu przychodzi mi skojarzenie "zielony" i "trawiasty". Intryguje, jednak nie na tyle, żeby był jakiś niekonwencjonalny i dziwny, niespotykany. Zaliczam go wciąż do zapachów standardowych, typowych na co dzień. Kobiecy, a jednak wciąż trochę dziewczęcy. Bardzo subtelny. Jest ciekawy, ale nie przekombinowany i za to właśnie go lubię. Poza tym trwałość jest dla mnie jego ogromną zaletą.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić malgosinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Różany ogród po deszczu
  • Od dawna szukałam godnej następczyni Chanel Mademoiselle którą szczerze wielbię, ale ze względu na popularność w moim otoczeniu, nie chcę kupować kolejnego flakonu. Szukałam szukałam i nagle przyszło olśnienie - zielona Chloe... Zapach choć niepodobny do Mademoiselle - posiada te cechy które szczególnie cenię w perfumach - elegancja, ponadczasowość, klasyka i jak już poprzedniczki zauważyły - romantyczny retro klimat. Jest idealny do pracy ,na uczelnię czy na randkę i co bardzo dla mnie szczególnie istotne, nie jest zapachem mainstreamowym. Trwałość jak na edt zadowalająca.
    Polecam !!! Używam tego produktu od: kilku dniIlość zużytych opakowań: 20 ml

Chcesz pochwalić fabiolkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Jeden z ulubionych
  • Przepiękny!Świeży , zielony , nieco podobny do klasycznego zapachu Chloe.Bardzo wydajny , atomizerek nie wylewa połowy perfum za jednym psiknięciem.Bardzo letni , na gorące dni , lekko szyprowy.Na pewno szybko się z nim nie rozstanę

Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Chcesz pochwalić xmagx za czytelną i pomocną recenzję?