Chloe, L`Eau de Chloe EDT

Chloe, L`Eau de Chloe EDT

Podobnie jak oryginał, te unikatowe perfumy łączą rzadką elegancję z zaskakującą nowoczesnością - wolną, spontaniczną i żywą kobiecością.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, cytron, słodka brzoskwinia
nuta serca: fiołek, płatki róży, naturalna woda różana
nuta bazy: drzewo cedrowe, paczula, ambra

wody toaletowe
szyprowe, kwiatowe

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Kąpielowy i dziko wtórny

Przede wszytskim mam wrażenie, że ktoś lał nuty, które w rezultacie pasują do siebie jak do świni siodło.

Jest pokąpielowy zapaszek, cos na odświeżenie ust, coś słodkiego, moczarowego, no i przede wszytskim wtórnego. On jest podobny do wielu innych zapachów.

Jak dla mnie słaba trwałość. Nie znam EDP, ale EDT powala mnie ulotnością.

Flakon tandetny, bazarowy.

Nie lubię go, nie lubię na, na, na, na, na! :)

Pewnie pachniala nim Dorothy Jennings z serialu Doktor Quinn.

Kupiony w: Inna perfumeria

specyficzny

Jako zakochana w Chloe mam różne zapachy tej marki, ten akurat kupiłam w małej drogerii bo była końcówka serii i w sumie, miałam go gratis do balsamu perfumowanego. O ile balsam był cudowny to ten zapach uważam za jeden najsłabszy ze wszystkich chloe. Jest dość specyficzny, taki uniseks trochę. Długo się trzyma, ale nie jest to moja ulubiona linia zapachowa. Używam rzadko i chyba szybko go nie zużyję. Na pewno nie jest to nuta dla każdego, ale o gustach się nie dyskutuje.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Zaskoczenie

Trwały, ogoniasty, wyczuwalny przez wiele godzin. Super wybór na lato, orzeźwiający, ale z klasą. Nie jest super oryginalny, trochę kojarzy mi się z innymi zapachami, które znam, jakbym już gdzieś to czuła, ale i tak jest przyjemnie, poza tym ta trwałość jest dla mnie ogromną zaletą. Trochę kojarzy mi się z letnim z mandarin basilic, ale prócz cytrusów i ziół, wyczuwam tu elegancję. A najmocniej kojarzy mi się z Coco Mademoiselle, tylko z lepszą projekcją :) Na wiosnę/lato do sukienki idealny.

To jest to.!

Uwielbiam te perfumy.! Chodź pod koniec butelki żałowałam ze nie wybrałam wersji klasycznej nieco lżejszej. Perfumy w pięknym gustownym flakonie. Zapach perfum mocny pieprzowy. Utrzymuje się cały dzień na ubraniach. Te perfumy maja taki pazur i napewno nie jest to zapach dla wszystkich bo są naprawdę mocne trochę taki muchozol. Ale dla mnie zapach genialny wyjątkowy.!

Kupiony w: Perfumeria Sephora

My Kind Of Chloe

Tej zielonej butelki nie zobaczymy już na półkach.
Tak naprawdę mało brakowało, a nigdy nie poznałabym zapachu, który od ponad roku uważam za swój olofaktoryczny avatar.
Listopad 2017.
Gorączka Czarnego Piątku.
Wszyscy biegają po perfumerii.
Ja stoję z ostatnim 100 ml w ręku.
Szczęśliwa.
Zacznę od butelki.
Nie jestem kimś, kto zakochuje się w butelkach, pudełkach, etui etc.
Traktuję to jak dodatek.
Są wyjątki.
Ta butelka jest jak cała marka.
Jak torebki Marcie czy Faye.
Teoretycznie flakon Nomade przypomina je bardziej.
Dla mnie ten flakon będzie pierwszym, który zobaczę, kiedy pomyślę Chloe.
Zapach jest...no właśnie powiedzieć świeży to uprościć.
Jest w nim dziewczęca świeżość.
Nie ma nic sportowego, stereotypowo świeżego, plażowo letniego.
Jest połączenie świeżości czyli chłodu z ciepłem.
I to jest najlepsze takie połączenie, jakie spotkałam.
Chyba to jest magia perfum - łączenie przeciwieństw, ucieczka od schematów.
Bo Chloe od schematów ucieka na wybiegach i w tym flakonie.
Dziewczęcość nie musi być różowa i polukrowana.
Przy porze roku, na którą polecam Chloe, wpisałam „wiosna”.
Ale tak naprawdę nosiłam te perfumy o każdej porze roku.
W upały były dokładnie tym czego potrzebowałam w upały.
W zimę były zapachową wizualizacją zimy idealnej.
Uważam je za trwałe, chociaż oczywiście należą do perfum bez ogona.
Były zapachową najlepszą wersją mnie.
Odkładałam je tylko, żeby dać szansę Roses de Chloe (co byłoby kolejną nieszczęśliwą miłością, bo też nie ma ich już w sprzedaży) i klasykowi.

świeżutki

Ja posiadam co prawda 20 ml ale wystarczy go naprawdę odrobinka żeby pachnieć przez kilka godzin.Zapach jest cudowny świeżutki,delikatny a przy tym niesamowicie trwały,myślę że spodoba się kobiecie w każdym wieku.Różni się zdecydowanie od Love Store bo tym zapachu przebija się zapach różany pomieszany z delikatną limonką ale ta mieszanka jest jak najbardziej na plus.Pokochałam ten zapach od pierwszego psiknięcia i przyznam się szczerze że nie wiem czy bardziej podoba mi się ten zapach czy Love story który był dotąd moim ulubieńcem.U mnie dostaje 5 z plusem <3

Kocham!

Najlepszy zapach Chloe - na dzień, na wieczór, na każdą okazję.

Niepowtarzalny i ciekawy.

Trwałość na minus, lecz kupiony w dużej pojemności się opłaca.

Piękna kompozycja! Polecam dla odmiany tych słodkich i nudnych :)

Kupiony w: Perfumeria Douglas

lato w pełni

Uwielbiam ten zapach, rezerwuję go zawsze na ciepłe wiosenne i letnie dni. Idealny świeży, ale nie tak egzotyczny i cytrusowy - bo tego w perfumach nie znoszę. Szczypta słodkości i elegancji zamknięta w ślicznym flakoniku.
Dla mnie bomba, pasuje mi jak druga skóra i zawsze słyszę komplementy, ale wydaje mi się, że nie na każdym ładnie pachnie.

• Flakon: 4

pomyłka

Niestety zapach zupełnie nie dla mnie. Dostałam go w prezencie i stoi i się kurzy. Jest niby świeży, ale ma nutkę mdłej słodyczy, która jest dla mnie męcząca. Nie jest też super trwały. Dla mnie to nie to.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Rozkosz dla nosa

Cudowny zapach.Zgadzam się w 100% z opiniami, że jest to zapach niespotykany,inny niż wszystkie.Ma w sobie coś co trudno opisać, wprowadza w dobry nastrój.Daje uczucie świeżości a jednocześnie otula delikatną ciepłą nutką. Dość dobrze się utrzymuje jak na edt a na ubraniach jest bardzo wyczuwalny.Naprawdę piękny elegancki zapach zamknięty w minimalistycznym flakoniku.Wart swojej ceny .To pewne że wrócę do niego a już byłby znowu mój gdyby jakiś diabeł nie podkusił mnie spróbować Givenchy;)

Delikatny, radosny, odrobinę praniowy

Tak jak nie lubię popularnych zapachów (a zapachy Chloe można umieścić w tej kategorii), tak właśnie z tymi perfumami mam inaczej. Być może \'popularny\' w odniesieniu do Chloe nie jest określeniem w 100% trafionym, ale jest to zapach, który w miarę często pojawia sie w moim bliższym i dalszym otoczeniu, więc pozwolę sobie na obronę tego przymiotnika.

Wszystkie zapachy Chloe spodobały mi się przez swoją prostotę i elegancję. W każdym wydaniu wyczuwam różę i tytoń plus jakieś dodatki - w zależności od wersji zapachu. To połączenie -róży i tytoniu- jest bardzo trafione: zarazem eleganckie, lekkie i figlarne.

Wersja L\'eau również pachnie różą i tytoniem, ale na samym początku przebijają się w niej wyraźne cytrusy, ładne cytrusy, które nie dają wrażnia odświeżacza do toalet, ale poblask czystego, przewianego wiatrem, prania. Ta cytrusowość jest pierwsza i ulotna, z czasem pozostaje po niej miłe wrażenie i rześkość.

Po fazie cytrusowo-praniowej pojawia się piękna tytoniowa róża i tak już zostaje do końca. Rozwinięcie zapachu jest bardzo ładne i daje dużo satysfakcji.

Wydaje mi się, że jest zapach stworzony na ciepłe, miejskie lato.

Trwałość jest dobra.

W obecnej fazie minimalizmu perfumowego nie, nie pogardziłabym buteleczką :D

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: odlewka 5 ml

jedne z ulubionych

Powracam do zielonej wersji zawsze latem i wiosną. Zapach jest elegancki i świeży. Wyczuwam w nim cytrusy i róże. Jest lekki, świeży, ale nienachalny. Na mojej skórze trwa do końca dnia, nie męczy, nie powoduje bólu głowy. Zawsze do niego wracam!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Inny niż wszystkie

Tak, zielona wersja Chloe pachnie inaczej niż inne perfumy, które mam. Jest lekko, świeżo, zielono. Taki delikatny zapach, a jednak ma w sobie kobiecość. Jest idealny na okres wiosny i lata. Nie męczy, nie przytłacza, dodaje optymizmu.
Najpierw czuję powiew cytrusów, ale jest on delikatny, złagodzony różą, która jest kluczem do odczytania tego zapachu. Znikają cytrusy i dominuje róża. Taka świeżo ścięta w rześki dzień, zroszona rosą. Świeża i subtelna. Całość podbita jest delikatnym piżmem.
Minus-mała trwałość, mocno rozczaruje jak na markę i cenę.

Używam tego produktu od: parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno