Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Volume (Pogrubiający tusz do rzęs (nowa wersja))

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.68/5

2000 Calorie Dramatic Volume to klasyczny tusz pogrubiający Max Factor, nadający rzęsom więcej objętości. Dostępny w kilku kolorach.

niewodoodporne
Efekt
pogrubiające
Szczoteczka
z włosia

kurde no zepsuł się

+ Ma piękny, kruczoczarny kolor, nie stwarza grudek, rzesy są gładkie, rozdzielone, a tusz trzyma baaaardzo mocno nie osypując się, długo pozostaje świeży.

Niestety słabo wydłuża, w ogóle nie pogrubia i nie podkręca. Nada sie ale tylko jako delikatne podkreślenie już naturalnie bujnych rzęs.

Co swoja droga jest dziwne, bo uzywalam go tez kilka lat temu i wtedy spelnial moje oczekiwania. Ten kupiony miesiac temu w Rossmanie jest już duuuużo słabszy :/ a cena ta sama

Używam tego produktu od: kilka lat temu i teraz

Polubiłam go

To już mój drugi tusz do rzęs. Musze przyznać, że posiada on lekką formułę, która sprawia, że rzęsy wyglądają spektakularnie i nie sklejają się. Zdecydowanie zauważyłam, że rzęsy są wydłużone i delikatnie pogrubione. Używam go głównie na górne rzęsy, ponieważ w moim przypadku na dolnych rzęsach szybko się rozmazuje. Szczoteczka jest bardzo precyzyjna. Tusz bardzo wydajny. Cena atrakcyjna, a często można go spotkać na różnych promocjach.
Myślę, że będę wracać jeszcze do tego produktu.

Dobry tusz

Ten tusz jest dla mnie idealny, posiada prostą szczoteczkę, a ja taką lubię. Nie skleja rzęs, pogrubia i delikatnie wydłuża. W ciągu całego dnia nic nie trzeba poprawiać, wystarczy rano nanieść a efekt utrzymuje się cały dzień. Nie obsypuje się i nie kruszy. Praktycznie bezzapachowy i łatwy do naniesienia. Konsystencja idealna, nie oblepia niepotrzebnie sczoteczki.

fajny, ale czy aż hit?

No nie, zdecydowanie nie. Dla mnie ten produkt nie zasługuje na miano hitu.
Owszem jest dobry, nie powiem, że nie, ale zdecydowanie wolę inne.

Otrzymałam go w prezencie od siostry. Bardzo go zachwalała, więc i ja zaczęłam go używać.
Klasyczna szczoteczka z włosiem, osobiście jakoś wolę te silikonowe. Intensywna czerń utrzymuje się na rzęsach przez cały dzień. Może i rzęsy są trochę pogrubione, ale nie jest to jakiś spektakularny efekt.
W moim odczuciu jest fajny, ale nie rewelacyjny.

Taki sobie, przeciętny

Zastanawiam się czy ja oceniam tę samą wersję tuszu 2000 Calorie Dramatic Volume - obecnie w Rossmanie można kupić 2000 Calorie Full Volume (nie ma Dramatic Volume). Na stronie producenta też jest jedynie wersja Full Volume (dostępna w kolorach czarnym, czarno-brązowym oraz granatowym).

Swój egzemplarz w kolorze czarno-brązowym kupiłam właśnie w Rossmanie w październiku 2023 w zawrotnej cenie jak na tusz 21,49 zł (przeceniony był z pierwotnej ceny 38,99 zł). Jest to bestsellerowy tusz, dostępny na rynku od wielu lat i uwielbiany ponoć przez profesjonalistów, tak więc miałam nadzieję, że będzie to solidny produkt nadający rzęsom legendarnej 2000-kalorycznej objętości i oczywiście je przyciemniający.

Chyba za wiele wymagałam, bowiem otrzymałam przeciętny tak naprawdę produkt (być może dlatego właśnie był na takiej wyprzedaży). Zdarza się, że się grudkuje i zlepia rzęsy. Jeżeli mamy bad hair day, tak tu się zdarza bad lash day.

Efekt jest zwyczajny, a pogrubienie słabe. Rzęsy muszą zostać dokładnie umyte, osuszone i rozczesane i bardzo ostrożnie trzeba ten tusz rozprowadzić, żeby uzyskać minimalny efekt - najlepszy w sumie efekt uzyskuję malując rzęsy nawet trzy razy, ale to na pewno nie jest pełna objętość, po prostu widać, że oko nie jest nagie (chociaż nawet tego nie jestem pewna, bo efekt jest tak delikatny, subtelny, że wmawiam sobie, że coś widać).

Zdarza się, że tusz rozmazuje się w ciągu dnia, ale OK, to nie jest wersja wodoodporna, więc nie będę się czepiać.

Z opakowania bardzo szybko starły się napisy.

Zmęczyłam go jakoś w weekendy na spacery z psem.

Nie chciałabym go całkowicie skreślać. Być może są osoby, którym taki minimalistyczny look się podoba, jednak mnie efekt końcowy po prostu nie zadowala.

Od lat ukochany

Miłość od pierwszego wejrzenia, tak go lubię, że praktycznie nie miałam potrzeby przez lata testować innych.
Ładnie rozdziela rzęsy, podkręca i wydłuża.
Nie sypie się, nie uczula - dla mnie idealny.

Klasyk wśród tuszy

Uwielbiam ten tusz, zapewnia mi on piękny wachlarz rzęs.
Rzęsy są rozdzielone, wydłużone i pogrubione.
Nie osypuje się w ciągu dnia, nie odbija na powiece.
W ciągu dnia nie traci na intensywności koloru.

Zdecydowanie lepszy od wersji poprzedniej,ale wciąż nie ideał

Pierwszą, starszą wersję MF 2000 Calorie kupiłam kąta świetlne temu i pamiętam że kompletnie nie było zachwytu.

Na wersję Dramatic Volume zdecydowałam się z prozaicznego powodu:był w mega promocji i w imię zasady, że warto dawać drugą szansę postanowiłam spróbować. Minimalistyczne opakowania bardzo mi się podobają i tutaj czapki z głów,że Max Factor nie kombinował i zostawił tę samą szatę graficzną. Odwrotny zabieg ma zwyczaj robić firma Inglot czym bardzo mnie irytuje.

Jest to tusz klasyczny. Charakterystyczna szczoteczka z włosiem jak za starych dobrych czasów,kiedy nikt nie znał grzebyków, silikonów itp w pielęgnacji rzęs. Ja osobiście preferuję najbardziej szczoteczki silikonowe, natomiast wiedziałam co kupuję i zakupu dokonałam świadomie. Głównym zadaniem mascary jest zwiększenie objętości rzęs. Jest to tusz dość gęsty,i z tego co pamiętam to najbardziej irytowało mnie w wersji starszej -gdyż miałam wrażenie,że brakuje tuszu w tuszu :) Na dzień dobry może wydawać się,że produkt jest wysuszony i prawie wcale go nie ma w opakowaniu. Tak też było tym razem,jednak teraz postanowiłam się nie zniechęcać. Po nałożeniu na rzęsy są one pokryte dokładnie, bardzo ciemne i co jest zaskoczeniem,są dobrze rozdzielone . Ostatnimi laty używałam głównie szczoteczek silikonowych j tutaj z tym rozdzieleniem było różnie;) Makijaż oka w wersji MaxFactor 2000 Calorie jest raczej naturalny,nie ma tu mowy o Dramatic Volume,ale tak naprawdę to mi odpowiada. Co ciekawe jako osoba o naturalnie krótkich rzęsach nie mam problemu z obsługą tej mascary,nic nie odbija mi się na powiece,nie osypuje się. Kiedy potrzebuję dodatkowego wydłużenia po prostu dodaje ekstra warstwę innej mascary i jest ok.

Uważam,że to bardzo dobry powrót i pewnie w przyszłości jeszcze skorzystam.

Tusz rewelacyjny!

Tusz max factor 2000 calorie, to od zawsze mój ulubieniec. Posiadam krótkie i cienkie rzęsy, jednakże i tak ten tusz potrafi zrobić cuda!
Zalety:
Pięknie wydłuża i rozdziela rzęsy.
Posiada przepiękny odcień czerni.
Wygodna aplikacja.
Świetnie wyprofilowana szczoteczka!

Wady:
Nie pogrubia.
Gdy Tusz jest nowiutki, odbija się na powiece, gdy trochę podeschnie jest git.

Podsumujmy:
Tusz jest dobry, jeśli chcemy wydłużyć, i nadać głębi czerni naszym rzęsom. Jednak nie pogrubia, na co trzeba zwrócić uwagę, jest także bardzo łatwo zmywalny, wystarczy deszcz i już go nie ma.

Czy polecam:
Tak!

Pogrubiający tusz Max Factor

Zaszalałam i kupiłam sobie na prezent ten tusz. Spodziewałam się efektu wow, bo to jednak nie pierwszy lepszy tusz, jednak u mnie nie było fajerwerków. Rzęsy fajnie pomalowane, bez grudek, uniesione, ale efektu pogrubienia nie zauważyłam. Jak cienkie były przez użyciem tuszu, tak i po jego użyciu. Jednak bardzo wygodnie malowało mi się rzęsy, kolor również wyrazisty i mimo, że nie uzyskałam efektu pogrubienia, to kupiłam kolejne opakowanie, bo tak mi podpasował ten tusz. Także dla mnie takie 4/5 ????

Jeden z lepszych od Max Factor

Cześć!

Sama dziwię się, że to piszę, ale 2000 Calorie Dramatic Volume to jeden z lepszych tuszy do rzęs od Max Factor.

Choć preferuje tusze wydłużające lub podkręcające, ten mnie poniekąd zachwycił. Używałam dwie wersje - ta pierwszą, kultową i tą najnowszą. Z każdą miałam podobne odczucia. Moim zdaniem one są bardzo do siebie podobne. Przynajmniej robią podobny efekt na moich rzęsach.

Dlaczego?

-nabiera się odpowiednia ilość produktu
-tusz bardzo dobrze pokrywa rzęsy- ja malowałam 2, aby efekt był bardziej wyrazisty
-mocno pogrubia
-nie odbija się na powiekach
-nie powstają grudki
-nie znika w ciągu dnia
-dobrze maluje włoski na dolnej powiece
-nie kruszy się
-nie obciąża rzęs
-jest dosyć wydajny
-nie zasycha po otwarciu

Bardzo spodobała mi się maskara [zarówno ta stara jak i nowa] . Lubię czasami zmienić swoje upodobania, a to tego tuszu będę wracać

O tym tusz tak było głośno, że przyszedł czas na mnie

••• Rzęsy • Wymagania •••
Posiadam jasne, średniej długości rzęsy o niezbyt dużym zagęszczeniu. Lubię mocno pomalowanie rzęsy (oczywiście z umiarem) bez efektu sklejenia. Tusz nie powinien sklejać, tworzyć grudek i być trwały. Wydłużenie, rozdzielenie i pogrubienie to najczęstszy oczekiwany efekt lecz pogrubienie nie jest tak konieczne jak wydłużenie. Przy testowaniu używam jednego tuszu ale później lubię mieszać tusze i używać przy jednym makijażu dwóch czy trzech.

•••W skrócie •••
Tusz z klasyczną szczoteczką w czarnym odcieniu na moich rzęsach wyglądał komicznie. Delikatne podkreślony rzęsy czarnym kolorem z dodatkowym efektem sklejenia.

[ZALETY]
Zupełnie żadne

[WADY]
- Szczoteczka po wyciągnięciu z opakowania jest okropnie oblepiona tuszem, więc nic dziwnego, że skleja rzęsy.
- Koniec szczoteczki także posiada ogonek tuszu
- W trakcie nakładania, malowania rzęs sam tusz jest jakby tępy, suchy? Tak, że trudniej jest pomalować rzęsy a zarazem łatwo można uzyskać sklejone rzęsy... dziwne rzeczy

W porządku, ale szału nie ma..

Efekt jaki można uzyskać - gęste, podzielone, dość naturalnie wyglądające rzęsy, ale żeby go uzyskać, trzeba się naszczotkować.. trwałość porządku.. nie kruszy się.. dosyć uciążliwy do usunięcia..