Yves Rocher, Pur Bleuet, Cleansing Water Face & Eyes (Woda do demakijażu)

Yves Rocher, Pur Bleuet, Cleansing Water Face & Eyes (Woda do demakijażu)

Woda do demakijażu twarzy i oczu z wyciągiem z bławatka bio. Woda jednym gestem doskonale usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Lekko żelowa konsystencja łagodzi i odświeża, idealna również dla wrażliwych oczu.

Sympatyczna woda do demakijażu

Delikatny, żelowy płyn do demakijażu. Nie szczypie, nie podrażnia oczu. Dobrze i szybko zmywa makijaż. Po demakijażu skóra jest fajnie nawilżona i odświeżona.

Woda do demakijażu jest dosyć duża i wydajna. Opakowanie poręczne i bardzo ładne.

Zapach... Neutralny, nie przeszkadza, ale nie jest też przyjemny. Cena regularna trochę za wysoka, w promocyjnej warto nabyć.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml

właściwości na plus, konsystencja w połączeniu z opakowaniem zdecydowanie na minus

Woda ta służy mi do zmywania podkładu, z wyłączeniem oczu, nie próbowałam stosować jej na oczy, bo trochę drażni mnie mocno lejaca się konsystencja, ale w końcu to woda ;) Jeśli chodzi o twarz, zmywa całkiem przyzwoicie.
Moim zdaniem minusem jest to, że za dużo wylewa się na wacik bardzo często przy aplikacji, do tego typu produktu pompka dużo lepiej by się sprawdziła. Nawet gdy nałożę na wacik, zwyczajnie po nim spływa.

Używam tego produktu od: 3 msc

Do demakijażu oczu- tak, do zmywania makijażu z twarzy- absolutnie nie.

Od dłuższego czasu do demakijażu twarzy i oczu preferuję płyny micelarne, przyszedł więc czas na wypróbowanie tego kosmetyku YR. Nazwany jest" wodą do demakijażu twarzy i oczu" więc spodziewałam się, że jak sama nazwa wskazuje będzie miał konsystencję wody, okazało się jednak, że kosmetyk ten ma konsystencję rzadkiego przezroczystego ŻELU, którego używanie dla mnie nie było zbyt przyjemne...

Kosmetyk dość dobrze radził sobie ze zmywaniem mojego makijażu oczu,czyli cieni do powiek nałożonych na bazę( w tym czarnego cienia), niewodoodpornych kredek do powiek oraz niewodoodpornych czarnych maskar do rzęs. Poradził sobie też ze zmyciem wodoodpornego czarnego eyelinera z firmy Essence. Żeby zmyć to wszystko z oczu trzeba dość długo trzeć oczy, ale teragedii nie ma, makijaż jest zmywany a nie rozmazywany wokół oczu. Kosmetyk nie podrażnił moich wrażliwych oczu ani powiek, nie piekły mnie po nim, nie łzawiły. Podsumowując- do zmywania oczu ta"woda" się nadaje.

Nie sprawdza się natomiast do zmywania makijażu twarzy- podkładu, pudru, różu, brązera. Jeździłam wacikiem nasączonym tą wodą po twarzy i miałam wrażenie, że rozmazuje mi kosmetyki po twarzy, a nie zmywa ich. Potrzebowałam sporo wacików z tym płynem, aby zmyć twarz a i tak miałam wrażenie niedomycia, zalegania kosmetyków na skórze:(.
Do tego wszystkiego żelowa, lepka konsystencja powodowała uczucie dyskomfortu i oblepienia skóry twarzy. Zawsze po demakijażu myję twarz jeszcze żelem i wodą, w tym przypadku było to wręcz przymusem, nie zniosłabym uczucia obklejenia i niedomycia cery, które pozostawia po sobie ten produkt. Na szczęście nie spowodował żadnych szkód na mojej cerze. Producent obiecuje właściwości łagodzące i odświeżające tego kosmetyku, absolutnie nic takiego nie zauważyłam.

Kosmetyk ma niezbyt przyjemny chemiczny zapach, mi kojarzy się z wonią niebieskiego tuszu w długopisie...
Opakowanie ma ładne i wygodne w użyciu, ze szczelnym, łatwym w obsłudze zamknięciem.
Wydajność taka sobie- przy użuwaniu codziennym do zmywania twarzy i oczu starczył mi na ok. 2 miesiące.
W cenie regularnej kosztuje 21 złotych, co jest wg mnie grubą przesadą, natomiast są na niego częste promocje i wtedy kosztuje 9,90... choć i tak uważam, że w tej cenie można dostać wiele innych lepszych preparatów do demakijażu.

Podsumowując, ze względu na trudności w wykonywaniu demakijażu twarzy tym kosmetykiem i jego żelowatą klejącą konsystencję nie polecam go. Uważam, że jest bardzo przeciętny, chociaż oczy zmywa w miarę ok. Na pewno do niego nie wrócę, ale może innym osobom przypadnie do gustu?

Używam tego produktu od: około 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

To ma być produkt dla wrażliwych oczu?

Kupiłam ten produkt, bo robiłam z mamą spore zamówienie online, a że akurat kończył mi się płyn do demakijażu postanowiłam coś kupić. Zdecydowałam się akurat na tą wodę, ponieważ producent deklarował, że jest to formuła do demakijażu oczu, ale także twarzy, a o taki produkt właśnie mi chodziło. Mogłam kupić osławioną dwufazówkę, ale ona raczej do demakijażu twarzy by się nie nadała ;)

Już przy pierwszym otwarciu zapach mnie odrzucił. Ktoś dobrze go określił, cyt. zapach ziół/chwastów pomieszany z chemikaliami. Bardzo nieprzyjemny i intensywny.

Konsystencja rzadkiego żelu, dzięki czemu produkt ma tendencję to ześlizgiwania się z płatka, ciężko dozować odpowiednią ilość. Większość moich spostrzeżeń pokrywa się z notkami we wcześniejszych recenzjach.

Co do podstawowej funkcji, czyli demakijażu to zmywa raczej dobrze. Ładnie schodzi tusz do rzęs, a także podkład mineralny. Ale.. niemiłosiernie szczypie, gdy dostanie się do oczu. Nie wiem, jak producent może deklarować, że preparat nadaje się do wrażliwych oczu.. I co najdziwniejsze twarz też mnie lekko szczypie, w sumie jest to bardziej rozgrzewający efekt, ale czuję że jest podrażniona..

Opakowanie jak dla mnie za wysokie, bo nie mieści mi się w kosmetyczce, jednak wolę niższe. Klapka zamykająca też jest dość licha, w podróży zaklejam ją dodatkowo taśmą klejącą, żeby nic się nie wylało. Cena regularna dość wysoka jak na tak niewydajny produkt.

Zostało mi ok. 1/4 opakowania i zużyję produkt do końca, ponieważ nie lubię marnować kosmetyków, ale na pewno nie kupię ponownie, bo jest agresywny dla oczu i dla twarzy również. Raczej nie polecam.

Używam tego produktu od: lipiec 2014
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno opakowanie 200ml

Bardzo fajny produkt

Kupiłam ten produkt, bo zaciekawiła mnie forma - woda będąca zarazem żelem. I faktycznie tak jest - to to taki bardzo żadki żel. Usuwa makijaż oczu idealnie, wystarczy chwilę przytrzymać płatek przy oku i makijażu już nie ma. Delikatny, przyjemny - nie podrażnia, nie szczypie (a noszę soczewki i nie wszystko mi pasuje), estetyczne opakowanie, tani (około 10 zł, gdy kupuję w promocji). Jedynym minusem jest zapach - chemiczny, nieprzyjemny. Generalnie ok.

Używam tego produktu od: 1 roku

Na pewno nie dla wrażliwych oczu!

Mam skórę wrażliwą mieszaną. Kupiłam ten płyn bo miałam ochotę wypróbować czegoś nowego. 3 gwiazdki daję tylko dlatego, że faktycznie dobrze usuwa makijaż oraz jest bardzo wydajny. Ale ZUPEŁNIE NIE NADAJE SIĘ DO WRAŻLIWEJ SKÓRY OCZU!!! Podrażnia, skóra piecze i pali. Zresztą na początku stosowania takie lekkie uczucie miałam na całej twarzy. Po kilku dniach skóra się przywyczaiła ale od moich oczu specyfik muszę trzymać z dala. O dziwo moja mama nie narzeka, więc zapewne dostanie wodę w spadku a ja pokornie wrócę do Dermedic Hydrian 3 Hialuro.

Idealna.

Wodę Pur Bleuet kupiłam jakiś czas temu z ciekawości, bowiem zainteresowała mnie forma demakijażu, a mianowicie - woda.
Dotychczas do demakijażu zawsze używałam płynów micelarnych, także dość sceptycznie podeszłam do tego kosmetyku.
Teraz wiem, że raczej już nigdy nie wrócę do płynów micelarnych. Ta woda to dla mnie totalne objawienie! Jest bardzo delikatna oraz bardzo dobrze usuwa makijaż. Ani razu woda Pur Bleuet nie podrażniła mi skóry ani oczu, więc trochę się dziwię negatywami ze strony innych wizażanek. Po demakijażu skóra jest ładnie odświeżona, gładka oraz miękka. Woda nie pozostawia filmu na skórze. Ponadto, jest baaaardzo wydajna. Konsystencja wody także bardzo mi odpowiada, taka fajna - lekko gęsta, żelowa - co sprawia, że nie rozlewa się i nie spływa z wacika. Cena też nie jest aż tak wygórowana jak na taką wydajność i jakość kosmetyku:)

Na pewno będę do niego wracać :)

Używam tego produktu od: ok. 6-7 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

piecze bardzo w oczy

Miało być naturalnie i delikatnie ale niestety moje wrażliwe oczy są najsurowszymi sędziami jeśli chodzi o produkty do zmywania makijażu.

Zapach dość ostry i nieprzyjemny-ale na opakowaniu pisze, że produkt jest nie perfumowany.
Konsystencja żelowa bardzo łatwo się aplikuje na wacik.
Zmywa każdy makijaż i świetnie odświeża cerę.
Do zmywania oczy w ogóle się nie nadaje!
Oczy strasznie pieczą i łzawią jeśli choć mała ilość produktu dostanie się do oczu.

Nie polecam dla osób z bardzo wrażliwymi oczami.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 200 ml

produkt nie dla mojej cery

Kupilam ten produkt poniewaz szukalam taniego ,naturalnego odpowiednika plynu do zmywania makijazu, niestety zachecona pozytywnymi komentarzami , skladem itd nie jest dobry do mojej cery.
Zmywa dobrze dlatego daje ta jednak gwiazdke reszta jak dla mnie to same minusy:
-zaczne od konsystecji miala byc woda a konsystencja jest zelowa co mi bardzo nie pasuje
-nastepna sprawa to zapach strasznie mi przeszkadza
-poza tym uzywam ten produkt niecaly miesiac i jak wyleczylam cere od tradziku tak ten produkt po prostu na nowo go odrodzil.
Nie jest to produkt odpowiedni do mojej cery .

Używam tego produktu od: niecaly miesiac
Ilość zużytych opakowań: pol jednego

Znowu go kupię!!!

Super kosmetyk. Mam cerę mieszną, z czego na policzkach mam lekko widoczne naczynka.
Woda do demakijażu nie podrażnia wrażliwych miejsc, nie pozostawia warstwy filmu na strefie T . Woda ta jest bardzo wydajna. W końcu mam dobrze oczyszczoną buzię po 1 kosmetyku. Idealny w podróży ( zwłaszcza w gorące klimaty). Skóra jest czysta, nie podrażnionam odświeżona !!! :D

Używam tego produktu od: 02.07.2013

Taki sobie

Płyn z pewnością sprawnie zmywa makijaż, nawet ten mocny. Dobrze sprawdza się również przy makijażu wodoodpornym, co prawda nie od razu, ale za drugi-trzecim cera jest czysta. Konsystencja jest bardzo nietypowa, bo żelowa, przez z łatwością rozlewa się po waciku i spływa z niego. Dodatkowo zatrzymuje się na twarzy, co może wpłynąć na jej szybkie przetłuszczenie.. Zapach jest neutralny.
Chyba jedyny plus to to, że dobrze zmywa makijaż, ale chyba właśnie tego oczekujemy od wody/płynu do demakijażu :)

zbyt dużo minusów

Niestety ten produkt nie przypadł mi do gustu. Zawsze najpierw myje twarz (również oczy) żel do mycia, produktu do demakijażu używam tylko, żeby usunąć do końca makijaż oczu. Skuteczność tej wody jest ok, zmywa wszystko bez problemu. I pomimo tego, że swoja podstawową funkcję spełnia więcej go nie kupie. Przede wszystkim nie jest to woda, a lejący się żel. Konsystencja jest zbyt wodnista, często spływa z wacika. Zwłaszcza, jeśli naleje się go za dużo, co niestety przy tym opakowaniu i konsystencji często się zdarza. Poza tym oczekuje, ze kosmetyk przeznaczony do demakijażu oczu nie będzie ich podrażniał. Jeśli woda dostanie się do oczu piecze niemiłosiernie.
Całej twarzy nim nie przemywam, bo nie mam takiej potrzeby jednak jest trochę zbyt kleisty i nie ma tego uczucia oczyszczonej skóry.
Podsumowując - makijaż zmywa. I to na tyle plusów.

dobrze zmywa makijaż

Produkt dostałam do zakupów na stronie YVES ROCHER. Lubię takie niespodzianki. Używałam go wyłącznie do zmywania podkładu i przemywania twarzy, nie zaś do oczu. Fajna konsystencja - na początku obawiałam się, że pozostawi klejącą, śliską powłokę przez co będę miała uczucie niedoczyszczenia. Wieczorem zawsze zmywam twarz żelem + woda, natomiast po pracy gdy śmigam na bieganie / siłownię/ basen, przecieram twarz płynem micelarnym. Musi być szybko, ekspresowo, komfortowo. Tu mam to wszystko na raz. Skóra nieściągnięta, oczyszczona. Trzeba uważać z dozowaniem ponieważ produkt lubi wylewać się w większej ilości niż potrzebujemy, a i często ścieka z wacika.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe