Powiększ Rossmann, Alterra, Kamille Lippenpflege (Balsam do ust z ekstraktem z rumianku) (nowa wersja)

Zgłoszony przez Silwena

Alterra to marka naturalnych kosmetyków, której dystrybutorem jest Rossmann. Sztyft Alterra pielęgnuje usta dzięki cudownym składnikom zawartym w formule, znajdziemy tu olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwe z oliwek, olejek z marchwi oraz wit. A i E. Pomadka nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących. Nie zawiera również silikonu, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych. Surowce roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych i dzikich zbiorów. Tolerancja skóry potwierdzona dermatologicznie.

Skład: Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Candelilla Cera, Palmitic Acid, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii, Olea Europaea Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Aroma, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Oil*, Daucus Carota Sativa Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol.
* z certyfikowanych upraw ekologicznych

Cena: 5,60zł / 4,8g
/s/

• Do rzęs bardzo fajna, do ust wolę balsamy w słoiczku
  • Opakowanie
    Ogólnie to nie jest produkt, który w jakiś sposób cieszyłby oko. Ogólnie w tym przypadku dostałam dobry produkt w solidnym opakowaniu z dobrym składem. Tyle w tym temacie.

Zapach
    Nie przepadam za zapachem rumianku dlatego cieszę się, że zapach tej pomadki jest bardzo subtelny i prawie niewyczuwalny. W tym przypadku taka neutralność mi bardzo pasuje.

Działanie
    Jeśli chodzi o jej podstawową funkcję czyli nawilżanie ust to nadal jestem zdania, że sztyfty są dobre jako ochronne specyfiki. Zostawiają warstewkę okluzyjną. W ten sposób tworzą barierę przed czynnikami niekorzystnymi dla kondycji ust. Do regeneracji nadal uwielbiam Tisane w słoiczku i raczej to się prędko nie zmieni. Za to w przypadku rzęs odnotowałam całkiem niezłe rezultaty. W ostatnim czasie sporo rzęs w zewnętrznym kąciku mi wypadło. Taka luka nie wyglądała estetycznie. Dzięki tej pomadce brakujące rzęsy mi odrosły. Stały się również mocniejsze, elastyczniejsze oraz bardziej podkręcone. Odrobinę się wydłużyły chociaż zdaję sobie sprawę, że takie bardzo widoczne efekty mogą dać odżywki typu rapidlash. Jednakże zdrowie oczu jest dla mnie ważniejsze od serwowania sobie substancji przeznaczonych dla osób z jaskrą. Każda z nas chciałaby mieć rzęsy jak z reklamy ale róbmy to w rozsądny sposób.

Do nakładania pomadki na rzęsy użyłam starej szczoteczki po tuszu, którą najpierw dokładnie umyłam. Później pocieram szczoteczką o pomadkę i aplikują ją na rzęsy tak jakbym nakładała tusz. Taka metoda jest dla mnie najwygodniejsza. Pomadka wystarczyła mi na 4 miesięczną kurację. Dzisiaj zaczynam drugie opakowanie, które możecie oglądać na powyższych zdjęciach.

Skład
    Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Candelilla Cera, Palmitic Acid, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii, Olea Europaea Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Aroma, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Oil*, Daucus Carota Sativa roqt Extract, Beta-Carotene, Tocopherol.
    * z certyfikowanych upraw ekologicznych

Przyjemnie było mi nakładać taki specyfik na rzęsy. Miałam wrażenie, że rzeczywiście dostają dobre jedzonko na dobranoc. Znajdziemy tu: olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwe z oliwek, olejek z marchwi oraz wit. A i E. Jak zobaczyłam tę mieszankę to stwierdziłam, że na bank będzie to dobra wzmacniająca odżywka dla moich rzęs. Dodatkowo pomadka nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących. Nie zawiera również silikonu, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych.

Podsumowując
    Jeśli chodzi standardową funkcję to dla mnie jest to tylko sztyft, który chroni moje usta przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy okluzyjną barierę, ale nie zauważyłam działania regeneracyjnego lub łagodzącego. Za to do rzęs według mnie jest to przyjemny produkt gdyż pomógł mi odzyskać utracone rzęsy i zdecydowanie się wzmocniły. Wyglądają lepiej po pomalowaniu tuszem. Łatwiej mi uzyskać podkręcenie. Odrobinę się również wydłużyły i zagęściły. Produkt ma również bardzo przyjemny skład. Moim zdaniem odpowiedni również dla wrażliwców. Polecam nakładanie produktu szczoteczką z tradycyjnego włosia. mnie to była najwygodniejsza metoda aplikacji.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe/ 2 zaczęte

Chcesz pochwalić Marilyn1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Kupiłam ten balsam głównie ze względu na wysokie opinie. Mam usta bardzo suche i zależało mi przede wszystkim na tym aby ten balsam je nawilżył a tak niestety nie było.
    Aby "jakieś" nawilżenie wgl było, trzeba nakładać ten balsam dość często a to wiąże się z tym, że balsam ani trochę nie jest wydajny. I jest to niestety błędne koło.
    Daję plusa za to, że jest tani i można go dostać w rossmannie. Liczyłam na to, że ten balsam naprawdę choć trochę mi pomoże ale niestety się myliłam. Próbowałam też używać go na rzęsy, bo słyszałam, że podobno jest świetny ale na nich również się nie sprawdził. Niedawno miałam pewien problem z suchą skórą w okolicach oczu. Nie miałam przy sobie żadnego kremu a skóra doslownie błagała o nawilżenie, więc wpadłam na pomysł aby nałożyć tego balsamu troszeczkę na skórę i tam nawet było widoczne nawilżenie za co daję drugiego plusa bo naprawdę uratował moją skórę natomiast ten balsam był głównie przeznaczony do ust, (na których kompletnie się nie sprawdził ) a nie na skórę. Dlatego daję taką ocenę

Używam tego produktu od: ok. 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić 16paulina16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do ust jest świetna
  • Fajna, tania pomadka. Często w promocji. Gdyby nie recenzje na blogach, nie zwróciłabym na nią uwagi..
    \n
    \nPlusy:
    \n+super skład
    \n+wygodne opakowanie, napisy nie ścierają się
    \n+dostępnosć, cena
    \n+nawilża usta, a nie tylko pozostawia tłustą warstwę
    \n
    \nMinusów nie ma, no zapach ma spacyficzny, dziwny, ale nie jakiś uciażliwy.
    \nPoczątkowo kupiłam, zeby stosować na rzęsy, ale szczypią mnie trochę oczy po niej i nie widziałam efektów

Chcesz pochwalić lolkafasolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mistrz!
  • Do kupna zachęciły mnie pozytywne opinie blogerek i powiem szczerze - nie żałuję!
    Pomadka świetnie sprawdza się chroniąc usta, ale także wzmacnia rzęsy.

Kiedy moje usta błagają o pomoc (są spierzchnięte) od razu po nią sięgam. Parę aplikacji i usta są jak nowe! Pomadka nie nanosi żadnego koloru. Usta są jak maźnięte lekkim, przezroczystym błyszczykiem. Pomadka ma dość specyficzny zapach - nie wszystkim może się podobać. Ale ja wychodzę z założenia, że skoro produkt dobrze spełnia swoje zadanie takie walory są mało ważne.

Jeśli chodzi o rzęsy - nakładam ją codziennie wieczorem szczoteczką. Rano nie ma po niej śladu. Zauważyłam, że dzięki niej moja skóra pod oczami także zyskuje! Jest świetnie nawilżona.
    Kondycja rzęs po miesiącu znacznie się poprawiła. Jest ich dużo więcej!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić lexiflexi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój KWC !
  • Jest to najlepszy balsam do ust jaki miałam, używam go naprzemiennie z masełkiem z nivei.

Ma tylko jeden minus, a mianowićie jest mega niewydajny. Całe opakowanie zużyłam zaledwie w dwa tygodnie.

A tak poza tym to wszystko na +

Używam tego produktu od: 2tyg

Chcesz pochwalić rozwer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako odżywka do rzęs-niezastąpiona
  • Szybki i skuteczny ratunek dla moich krótkich i słabych rzęs. Po kuracji z tą pomadką niesamowicie odżywają, szybko widać efekty regeneracji nic dodać nic ująć
    jedyny minus jest taki,że bardzo szybko wypukują je z drogerii, często ich nie ma.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Onamarzycielka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super odżywka
  • Zachęcona opiniami na wizazu i na innych blogach postanowiłam zakupić to cudeńko, a że cena jest bardzo kusząca o długo się nie zastanawiałam. Zużyłam całą zawartość tubki na rzęsy i rzeczywiście rzesy zrobiy się widocznie dłuższe, podkręcone, pięknie lśniące! Jestem bardzo zadowolona z tego efektu.

Jeżeli chodzi o minusty to czasem budziłam się z ciężkimi oczami - ale może dlatego, że na przykład za dużo jej nałożyłam? tego nie wiem.

Obecnie używam znanej odżywki dedykowanej rzęsom - FEG więc alterra poszła w odstawję jeżeli chodzi o rzęsy. Drugą tubkę zużywam na usta (jej pierwotne przeznaczenie) i też sobie bardzo chwalę

Ilość zużytych opakowań: całe opakowanie na rzęsy i połowa drugiego na usta

Chcesz pochwalić Aasikk za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra odżywka do rzęs.TYLKO
  • kupiłam go z myślą jako odżywka na noc do rzęs i tak zostało,próbowałam nim smarować usta lecz on strasznie mnie uczulał,usta mnie swędziały i musiałam szybko zmywać. teraz gdy nakładam go na noc muszę używać małej ilości i tak aby nie dotykała powieki bo od razu mi łzawi i nie na codzień ponieważ rzęsy się przywyczają a jak jej za dużo to tusz się na drugi dzień strasznie nakłada i rzęsy się lepią mimo,że przesmarowałam je obficie tonikiem . ale efekty piorunujące rzęsy długie,gęste + zalotka i dobry tusz wyglądają nieziemsko. Ogólnie bardzo polecam ale jak mówię w rozsądnych ilościach i uważać z aplikacja aby później oczy nie łzawiły

Chcesz pochwalić Jerzynaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetne działanie, dostępność i niska cena - czego chcieć więcej?
  • Po tak świetnych recenzjach na KWC i zachwytach na blogach, skusiłam się na tą pomadkę - akurat była w promocji za 3.99złotych. To bardzo niska cena w porównaniu do jakości, świetnego naturalnego składu i wydajności. Jednak można stworzyć naturalny produkt w takiej cenie, by każdy mógł sobie na nią pozwolić.

Mam spierzchnięte, wysuszone i podrażnione ust. Dobra pomadka to u mnie koniecznośc - nie sprawdzają się u mnie parafinowe wynalazki.

Zacznę od składu, ponieważ jest naprawdę imponujący - same naturalne składniki. Bazą pomadki jest olej rycynowy, który nadaje pomadce ślikość i połysk oraz odżywia usta. Tuż za nim olej kokosowy, wosk pszczeli, olej jojoba, wosk kandelila, kwas stearynowy, masło shea, oliwa z oliwek, witamina E, kompozycja zapachowa,olj słonecznikowy, olejek eteryczny z rumianku, olej marchwiowy, beta-karoten i witamina E. Pomadka nie zawiera żadnych sztucznych barwników (kolor zawdzięcza olejowi jojoba i olejowi marchwiowemu), aromatów, konserwantów, parafiny, silikonów i olei mineralnych. Dzięki temu doskonale odżywia nie tlyko usta, ale i rzęsy, brwi, paznokcie. Oleje działają ochronnie, natłuszczająco, wzmacniają i odżywiają. Rumianek łagodzi podrażnienia,a beta-karoten doskonale odżywia skórę i wspomaga regenerację skóry. Produkt łagodzi spierzchnięte wargi, przynosi ukojenie i naprawdę natłuszcza i nawilża. Jest to produkt, który spodoba się osobom, które oczekują regeneracji, odnowy i wzmocnienia, a nie tylko ochrony, co robi parafina. Produkt jest przebadany dermatologicznie.

Ricinus Communis Oil – olej rącznika pospolitego (rycynowy) Natłuszcza i nadaje pomadce połysk i ułatwia aplikację. Genialnie wpływa na włosy, rzęsy paznokcie - wzmacnia je, staje że stają się mocniejsze, bardziej gęste i dłuższe.
    Cocos Nucifera Oil – olej kokosowy. Natłuszcza, odżywia i działa ochronnie
    Cera Alba – wosk pszczeli uelastycznia i zmiękcza skórę. Ponieważ emulguje się bardzo łatwo, nadaje kremom ładny, jedwabisty połysk oraz sprawia, że wyroby zawierające go w swoim składzie dobrze się rozsmarowują.
    Simmondsia Chinensis Oil – olej jojoba, odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy. Zachowuje naturalny kwaśny odczyn skóry.
    Candelilla Cera – wosk kandelila (otrzymywany z liści wilczomlecza meksykańskiego)
    Stearic Acid – kwas stearynowy; emulgator
    Butyrospermum Parkii Butter – masło shea, inaczej masło karite, jest wytwarzane z owoców drzewa masłowego (masłosza). Zawiera w swoim składzie kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, D, E i F, a także lateks. Masło karite ma postać dość twardej masy, która staje się płynna pod wpływem temperatury ciała.
    Olea Europea Oil – oliwa z oliwek, bogata w witaminę E. Doskonale odżywia, zmiękcza i wygładza
    Tocopheryl Acetate – pochodna witaminy E
    Aroma – kompozycja zapachowa
    Helianthus Annuus seed Oil – olej z nasion słonecznika, bogaty w kwasy omega-3 i omega-6, wchłania się szybko, jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Odżywia, nawilża i zmiękcza.
    Chamomilla Recutita Oil – olej z rumianku pospolitego, łagodzi, koi i nawilża.
    Daucus Carota Oil – olej marchwiowy, odżywia i nawilża
    Beta-Carotene – beta karoten, prowitamina A (beta-karoten), która pod wpływem witaminy E przekształca się w skórze w witaminę A, pełni przede wszystkim funkcje regulacyjne i pomaga zachować dobrą kondycję skóry.
    Tocopherol – witamina E, konserwant

Pomadka jest bardzo dobrej jakości, ze względu na skład sprawdzi się w pielęgnacji ust, rzęs, brwi i paznokci. Skład jest odżwyczy, bogaty, nie mam do czego się przyczepić

Jak używam pomadki rumiankowej?

Pomadka do ust
    Genialnie naatłuszcza, nawilża i nabłyszcza. Sprawia, że usta stają się delikatne i mimo spierzchnięć wyglądają na zdrowe i miękkie. Zostawia delikatny połysk. Pokrywa usta delikatnym filmem, który działa ochronnie i zapobiega podrażnieniom. Regeneruje i sprawdzi się jesienią/wiosną. Działaniem nie dorówuje brzozowej pomadce Sylveco, ale na 'lżejsze' miesiące sprawdzi się doskonale. Doskonale koi i łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie ranek. Jest jedną z moich ulubionych pomadek dziennnych.

Odżywka do rzęs i brwi
    Dzięki zawartości oleju rycynowego i koksoowego doskonale sprawdza się w pielęgnacji rzęs. Pomadkę nakładałam wyszorowaną szczoteczkę od tuszu - i o dziwo podziałała na moje rzęsy i brwi lepiej niż sam olej rycynowy. Rzęsy są długie, czarne, widocznie zagęszczone i przestały tak mocno wypadać. I nie piecze po dostaniu się do oka.

Do olejowania paznokci
    Widocznie wzmacnia paznokcie, nie rozdwajają się, są mocniejsze i błyszczą. Aplikacja jest szybka, prosta i przyjena. Nie mam brudnych dłoni, jak to bywało przy wcieraniu olei.

Pomadka wykonana jest z porządnego plastiku - nie pęka, wytrzymuje upadki i nie wyślizguje się z dłoni. Nie mam problemów z wydobyciem pomadki, nic się nie zacina.
    Uzytkowość

Pomadka sunie po ustach, nie roluje się. Zostawia delikatną, ochronną powłoczkę na ustach, która znika po około 30-60 minutach. Nie maże się, jest bardzo komfortowa i daje efekt 'mokrych ust'. Można nałożyć ją dwukrotnie, wygląda dobrze na ustach. Nie zalega w kącikach, nie tworzy grudek. Jest twarda, ale dobrze się rozprowadza - miękkie pod wpływem ciepła. Zachowuje swój kształ i nie rozpaćkuje się.

Zapach
    Wiele osób narzeka na zapach - dla mnie jest prawie niewyczuwalny i czuję deli
    katny zapach jakiegoś środka witaminowego.
    Produkt jest szalenie wydajny - mi starczyła na 12 tygodni do pielęgnacji ust.

Ogromnym plusem jest to, że możemy dostać ją w każdym Rossmannie. Cena nawet bez promocji jest śmiesznie niska. Pomadka nie pobiła pomadki brzozowej Sylveco, ale jest bardzo dobrej jakości i z pewnością będę do niej powracać.

Mam nadzieję, że Rossmann nie wycofa tego produktu ze względu na tak wysokie noty - polityka tej firmy jest irytująca.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoita
  • Na moich zadbanych ustach pomadka sprawdza się bardo dobrze, jednak myślę, że mogłaby sobie nie poradzić z bardzo wysuszonymi ustami.

Plusy:
    + skład bez zbędnej chemii i parafiny
    + niska cena ( często bywa w promocji)
    + nawilża
    + natłuszcza
    + chroni
    + zmiękcza
    + nabłyszcza, usta wyglądają bardzo ładnie
    + nie pozostawia żadnej drażniącej warstwy
    + nie zbiera się w kącikach ust
    + nie wymaga częstej reaplikacji
    + odpowiednia konsystencja
    + łatwo się rozprowadza
    + dostępność
    + solidne opakowanie

Minusy:
    - wydajność

Lubię testować pomadki do ust, ale do tej na pewno jeszcze wrócę

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Skarfejs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo na cudami do rzęs
  • Pomadka do ust nadaje się średnio chociaż je nawilża ale nie odpowiada mi jej zapach, ale ja zakupiłam ją w innym celu, a mianowice do rzęs. odkąd jej uzywam na rzęsach to są one gęstsze grubsze i o wiele dłuższe i ciut ciemniejsze, kupiłam ją w promocji w rossmanie i używam codziennie wieczorem, i czasami rano jak nigdzie nie wychodzę i się nie maluję. Działa tak samo jak revitalash a jest dużo tańsza i bardziej wydajna polecam każdemu, kto chce mieć rzęsy jak firanki jedynym minusem jest dostępność szybko ją wykupują obchodziłam 3 rossmany zanim ją znalazłam, ale działanie ma super

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić EdytaS23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza!
  • Genialna!
    Używam jako pomadkę i zamierzam następne opakowanie używać także jako odżywkę do rzęs.
    Pomadek używałam dużo, ale ta jest zdecydowanie najlepsza do tej pory.

+bardzo wydajność
    +cena
    +nawilża
    +natłuszcza
    +chroni
    +długo utrzymuje się na ustach

-zapach

Chcesz pochwalić 99groszy za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 12 raz(y)
  • Nie podzielam zachwytów
  • + Przyjazna cena i skład, solidne opakowanie.
    + + Sztyft jest twardy i wydajny, nie łamie się, nie roztapia się w wyższej temperaturze.
    + + + Natłuszcza, zostawia woskowy połysk.

- Nieprzyjemnie pachnie i smakuje zepsutym produktem.
    - - Tępo się rozprowadza.
    - - - Słabo chroni, nie nawilża, krótko utrzymuje się na ustach.

Ilość zużytych opakowań: 1 / 4,8 g

Chcesz pochwalić Malla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwna
  • Pomadkę kupiłam zachęcona recenzjami.Używałam jej najpierw do ust, ale smak i zapach miała niespecjalne, a i na polu ich pielęgnacji się zbytnio nie popisała. Wtedy zaczęłam nakładać ją na rzęsy nie licząc na zbyt wiele. I tak nakładałam jakieś 2 miesiące i wydawało mi się w międzyczasie, że coś tam wzmocniła, ale nie było to dla mnie wtedy zbyt namacalne. Jednak po 2 miesiącach coś dostrzegłam. Rzęsy ściemniały/ zagęściły się (ciężko mi stwierdzić co dokładnie siè z nimi stało, bo mam naturalnie ciemną oprawę oczu) i lekko wydłużyły. Tusz się nieco lepiej prezentuje. Zdziwiła mnie nieco, ale pozytywnie, oczywiście Została mi jeszcze 1/3 opakowania i zużyję ją do rzęs, ale czy kupię ponownie - nie wiem, bo chcę wypróbować inne produkty, ale już typowo do rzęs

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LouiseVigee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaba
  • Po przeczytaniu wszystkich zachwytów na Wizażu postanowiłam skusić się na tę pomadkę...ale niestety nie dołączę do grona jej zwolenniczek. Na moich ustach sprawdzała się bardzo słabo. Kiepsko nawilżała, a gdy doszło w końcu do całkowitego przesuszenia ust jej regeneracyjne właściwości były praktycznie zerowe.
    Stosowałam ją także na rzęsy i również nie zauważyłam żadnego efektu jej działania, chociaż tutaj być może przyczyną był zbyt krótki okres tej "kuracji".

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Chcesz pochwalić grewana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedna z ulubionych
  • Jedna z moich ulubionych pomadek ochronnych. Dobrze nawilża, przyzwoita trwałość, tania, łatwo dostępna, dobry skład. Według mnie nie ma minusów. Ewentualnie dość charakterystyczny rumiankowy zapach może niektórym nie odpowiadać, ale ja go akurat lubię.

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić DahliaNoir za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak, to jest Mój Typ
  • Uważam, że ten produkt ma same zalety. Tyle już o nim napisano, że nie ma sensu się powtarzać, ale potwierdzam każdą zaletę która została wymieniona

Najważniejsze dla mnie to to, że świetnie trzyma się ust i przyjemnie je otula i koi. Łagodzi wszelkie podrażnienia i jest wydajna.

A co do tego kontrowersyjnego zapachu to cóż, dla mnie pachnie trochę jak płatki owsiane albo karma dla gryzoni :P Ale zapach ten jest tak subtelny, że nie ma sensu zawracać nim sobie głowy

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić geosmina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna odżywka do rzęs
  • Na wstępie zaznaczę, że ani raz nie zastosowałam pomadki zgodnie z przeznaczeniem Kupiłam ją z myślą o rzęsach i tak też używam

Po kuracji odżywką FEG moje rzęsy były (i są nadal) długie i firankowate, jednak dość cienkie. Chciałam je wzmocnić, odżywić i dopieścić. Po przeczytaniu w Internecie wszystkiego na temat pomadki Alterra pobiegłam do Rossmanna i zgarnęłam z wieszaka ostatnią sztukę.

Pomadkę nakładam na rzęsy starą szczoteczką do tuszu. Na początku używałam zwykłej włosiatej, teraz zdecydowanie wolę silikonową - jest moim zdaniem bardziej higieniczna i dokładna, łatwiej i szybciej się ją myje

Odżywkę w szmince staram się nakładać na włoski często - minimum raz dziennie, na noc. Jednak w dni bez makijażu aplikuję pomadkę częściej, nawet i trzy, cztery razy.

Dobroczynne działanie Alterry na włoski jest zauważalne juz po kilkunastu dniach stosowania. Rzęsy robią się elastyczne, miękkie i lśniące. Po 6 tygodniach zauważyłam, że są minimalnie grubsze i jakby jest ich więcej - ale to może być złudzenie spowodowane 'przytyciem' włosków w obwodzie Moja jasna oprawa oczu zrobiła się też nieco (praktycznie niezauważalnie, ale jednak) ciemniejsza.

O przyroście nie mogę się wypowiedzieć, bo równolegle cały czas używam dopalacza wzrostu - FEG.

Jedna pomadka wystarczyla mi na 6 tygodni systematycznego, częstego używania. Niestety sporo kosmetyku zostaje na szczoteczce - na silikonowej mniej niż na wlochatej, ale są to jednak spore ilości.

Nie jest to kuracja dla niecierpliwych Na efekty trzeba niestety czekać, ale warto Włoski są widocznie dopieszczone. Nawet kiedy nie nakładem tuszu widzę, że mam rzęsy. A kiedyś taki efekt był w mojej sferze marzeń

Używam tego produktu od: około sześć tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Balsam świetnie nawilża i regeneruje usta. Chroni je w niesprzyjających warunkach (np. wiart, mróz), ma idealna konsystencję i długo się utrzymuje! Opakowanie jest estetyczne, a forma sztyftu wygodna w użyciu. Zapach ładny, wydajność dobra.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić DreamQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚWIETNY PRODUKT
  • Jest to moja pierwsza pomadka o tak naturalnym składzie. Stosuję pod szminki, błyszczyki, solo i jestem pozytywne zaskoczona. Sztyft jest umieszczony w praktycznym opakowaniu. Regularnie stosowany spełnia swoje zadanie w 100%.Usta są zadbane, miękkie i odżywione. Uważam, że ten kosmetyk pielęgnacyjny nie nadaje się tylko na lato, ponieważ powinien być zastosowany wysoki filtr UV. (Oczywiście w domu można stosować cały rok) Na plus niska cena około 5 zł.
    Minusów nie zauważyłam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Chcesz pochwalić ju_dka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoita, naturalna pomadka
  • Kupiłam ją ze względu na skład. Miałam serdecznie dość pomadek na bazie parafiny, olejek rycynowy zdecydowanie bardziej służy moim ustom.

Pomadka dość dobrze chroni usta, natomiast, jeśli dopuścimy do ich przesuszenia i podrażnienia, regeneruje tak sobie. Intensywnie pachnie rycyną, mnie to akurat nie przeszkadza. Ma przyjemną konsystencję, dobrze się nakłada. Opakowanie wg mnie ładne i wytrzymałe, sztyft do końca działa dobrze i płynnie. Jest w miarę wydajna, cena mogłaby być ciut niższa.
    Aktualnie używam innej pomadki, równie dobrej, ale tańszej. Być może kiedyś jeszcze wrócę do rumiankowej Alterry.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Winogronowa_91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • Moje usta są bardzo wrażliwe i bardzo często pękają, testowałam już wiele pomadek niektóre się sprawdzały ale musiałam smarować usta po kilkadziesiąt razy dziennie ! Gdy zakupiłam ten produkt pomadki używam 3-4 razy dziennie, a moje usta są nawilżone i gładkie, oraz bardziej odporne na pekanie .

+nawilża
    +wygładza
    +ma bardzo dobry skład!
    +dobrze się wchłania lecz trochę to trwa
    +jest bardzo tania i wydajna starcza na długo

Czego więcej chcieć od pomadki Polecam !

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: ok 7-8

Chcesz pochwalić PaulaKG za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia zadanie
  • Kupiłam ją ze względu na pozytywne opinie i nie zawiodłam się. Ładnie nawilża usta- chociaż szczerze powiedziawszy szybko zanika ale może to ze względu na to że wchłania się w usta, ładnie pachnie, pielęgnuje usta.

Też duży plus za skład, który jak dla mnie jest trafem w dziesiątkę.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić wiejskababa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1151 raz(y)
  • Przecietna pomadka pielegnująca
  • Pomadkę zakupiłam z sympatii do Alterry i naturalnego składu

+ pokrywa usta ochronnym filmem
    + zmiękcza
    + wydajność
    + proste i funkcjonalne opakowanie
    + forma wysuwanego sztyftu
    + zabezpiecza usta przed zimnem/wiatrem
    + naturalny sklad
    + nie podraznia ani nie uczula

+/- nawilza i regeneruje przeciętnie
    +/- zapach olejku rycynowego dominuje w pomadce

Pomadka to klasyczny sztyft w funkcjonalnym opakowaniu. To co zachęca do zakupu to przede wszystkim cena i skład.

W składzie dominuje olejek rycynowy, który dominuje zapachowo w kompozycji pomadki oraz w składzie. Jegdzie dzialanie jest głownie zmiękczające, filmotwórcze. Zaraz po nim olejek kokosowy, wosk alba, olej jojoba, Odzywcze i zbawienne dla spierzchniętych ust shea jest nieco pod koniec składu i niestety w obliczu dominującego olejku rycynowego, dzialanie jego jest słabo odczuwalne.

Pomadka pokrywa usta ochronnym rycynowym filmem, który dosc długo się utrzymuje, chroni przed zimnem i wysuszeniem, niestety osoby iczekujace silnego nawilżenia jednoczesnie oraz regeneracji zupełnie tego nie doswiadczą. Skład mimo iż naturalny i dobry już nam tego nie zapewni.

Alterra Rumiankowa zatem sprawdzi się jako pielegnacja codziennna a nie jako zestaw kryzysowy przed mrozem, gdyż nie jest do tego przeznaczona. Jest to zwyczajnie pomadka pielegnująca. Może się sprawdzic jako odzywka do rzes, choc ja jej w ten sposób nie stosowa lam.

Mam porównanie do pomadki Himalaya Herbals i mimo, iż ona również posiada wysoko w skladzie olejek rycynowy, to już dalej znacznie lepiej skład się prezentuje, zas efekty na ustach są lepsze.

Pomadka Alterry mimo to jest warta polecenia i wypróbowania, niemniej warto mieć na uwadze ze jest t pomadka bardziej pielegnujaca niż ochronna.

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1x 4g

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • na rzęsy super
  • Od razu mówię, że na ustach jej nie miałam;-)\\nKupiłam raczej z myślą o rzęsach, po przeczytaniu recenzji.I powiem tak, liczyłam że zrobi cokolwiek z moimi rzęsami przyglądałam się codziennie co się tam z nimi dziejeAle dopiero dzisiaj przy malowaniu rzęs rano zauważyłam, że nie ma "prześwitu".Nawet nie wiem jak, ale prawdopodobnie wyrwałam z 2-3 rzęsy zalotką, było to widać, więc codziennie szczoteczka od starego tuszu i odżywiałam a przy okazji machnęłam brwi;-)\\nMija około miesiąc więc teraz mogę powiedzieć, że warto czekać a przede wszystkim używać.Czy są mocniejsze, dłuższe nie wiem może ale te króciutkie są równe z pozostałymi to najważniejsze, także polecam;-)

Minęło trochę czasu i teraz mogę powiedzieć jednak że rzęsy są dużo dłuższe;-)

Chcesz pochwalić Izabela_wow za czytelną i pomocną recenzję?