Powiększ Rossmann, Alterra, Kamille Lippenpflege (Balsam do ust z ekstraktem z rumianku) (nowa wersja)

Zgłoszony przez Silwena

Alterra to marka naturalnych kosmetyków, której dystrybutorem jest Rossmann. Sztyft Alterra pielęgnuje usta dzięki cudownym składnikom zawartym w formule, znajdziemy tu olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwe z oliwek, olejek z marchwi oraz wit. A i E. Pomadka nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących. Nie zawiera również silikonu, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych. Surowce roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych i dzikich zbiorów. Tolerancja skóry potwierdzona dermatologicznie.

Skład: Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Candelilla Cera, Palmitic Acid, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii, Olea Europaea Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Aroma, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Oil*, Daucus Carota Sativa Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol.
* z certyfikowanych upraw ekologicznych

Cena: 5,60zł / 4,8g
/s/

• Świetny produkt
  • Bardzo dobry produkt za śmiesznie niska cenę. Do tego wielozadaniowy i z dobrym, naturalnym składem. Uzywam tej pomadki zarówno jako balsamu do ust jak i odzywki do rzes i spełnia swoje zadanie na obu frontach.
    Z pewnoscia kupie ponownie.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Viollence za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tyle dobra w tak niskiej cenie
  • Używam pomadki od miesiąca, ale recenzję chciałam wrzucić juz po tygodniu. Nie spodziewałam sie wiele po produkcie drogeryjnym w takiej cenie, ale efekty widać. I to na długo po uzyciu pomadki. Gdyby nie zapach, dałabym jej pełne 5 gwiazdek. Ale po kolei.

Zacznę od minusów:
    - Zapach - sa dni, kiedy jest znośny, ale sa tez takie, kiedy robi mi sie od niego troche niedobrze. Jest po prostu mdły. Ani nuty rumianku. Pachnie troche jak miód gryczany.
    - Trwałość - mogłaby by byc dłuższa, chociaż moze troche sie czepiam, bo nie jest z nia aż tak źle.
    - Po wypiciu herbaty pomadka nie znika wprawdzie całkowicie, ale usta tracą poślizg, produkt staje sie bardziej tępy.

Dwa ostatnie punkty, to z mojej strony takie czepianie sie, bo ponowne nałożenie pomadki to nie problem. Plusów jest zdecydowanie wiecej:

+ Działanie - i to jakie! Pomadka nawilża usta nie tylko, kiedy sie na nich znajduje, ale tez pozostawia je w znacznie lepszym stanie po zmyciu. Miałam problem z suchymi skorkami bliżej wewnętrznej strony ust, takie, ze mogłam zębami urywac ich kawałeczki. Po tygodniu stosowania tej pomadki wszystko minęło. Nie mam ani jednej skorki.
    + Pomadka daje bardzo przyjemny poślizg. Teraz, kiedy nie mam juz skorek i nie za bardzo jest co przygryzac, pocieram sobie wargami o siebie. Dobra i przyjemna alternatywa.
    + Stanowi świetną bazę pod kolorowe pomadki. Wiadomo, każda pomadka wyglada lepiej na dobrze nawilzonych ustach.
    + Duzy plus za sztyft, a nie słoiczek. Nie trzeba sie martwić czystością rąk.
    + Poprawia kondycję rzęs i brwi (chodzi o to alternatywne zastosowanie jako odżywka) - stały sie troche ciemniejsze i dłuższe. Niestety, nie gęstsze.
    + Cena - przy takim działaniu to pikus. Miałam juz kilka znacznie droższych balsamów, które nie robiły nic.

Ogolnie, super. Wielki minus za zapach, ale przynajmniej nie utrzymuje sie długo.
    W dzien stosuje właśnie te pomadkę, na noc wole tę ze słoiczka z Nuxe'a, bo pachnie nieziemsko i jest wyczuwalna do samego rana. Niestety, nie działa na usta tak dobrze jak pomadka z Alterry.

Używam tego produktu od: Od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Prawie całe, obecnie mam jedno do ust i jedno do rzęs i brwi

Chcesz pochwalić Prowitamina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre działanie, ale zapach tragiczny
  • Gdyby nie ten sztuczny zapach i mdłą masę osadzającą się na ustach, produkt na pewno kupiłabym ponownie.

Plusy:
    - naturalny skład
    - usta są wygładzone, miękkie, nawilżone i solidnie natłuszczone
    *raczej żadnych większych problemów z ustami nie mam, ale u osób z suchą skórą myślę, że na pewno bardzo ona pomoże*
    - produkt łatwo się nakłada
    - długo utrzymuje się na ustach
    - bezbarwna, nadaje połysk
    - dobra ochrona zimą
    - ładne, solidne opakowanie
    - niska cena za bardzo dobrą jakość
    - wydajność: ok. 1.5 - 2 miesiące w miarę regularnego używania

Minusy:
    - zapach jest bardzo sztuczny i niestety długo się utrzymuje. W ogóle nie czuć tutaj rumianku.
    - produkt ten ma bardzo mdły smak. W połączeniu z zapachem jest po prostu nie do zniesienia.

Gdyby nie te 2 rzeczy, to oczywiście produkt ten na pewno bym jeszcze kupiła i to nie raz.. Jednak na razie poszukam jeszcze czegoś innego.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca/dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedna cała

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Mariposa58 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo za małe pieniądze
  • Lata całe poszukiwałam pomadki, która zapewni moim wymagającym, wiecznie przesuszonym ustom, odpowiednią dawkę nawilżenia i odżywienia. Pomadkę Alterry kupiłam pod wpływem pozytywnych recenzji na temat jej dobroczynnego działania na wzrost rzęs, które niestety mam liche. Jednak jestem zbyt leniwa i zapominałam o stosowaniu jej codziennie w tym celu, poza tym mazanie po oku pomadką wydawało mi się nieco dziwne Aż w końcu zastosowałam ją tak, jak powinnam, czyli na usta. I przeżyłam szok! Oczywiście pozytywny.
    + Pomadka jest całkowicie bio, od kartonika aż po zawartość.
    + Opakowanie przyjemne dla oka, wykonane z solidnego, matowego plastiku, który jest odporny na upadki z wysokości - przetestowałam osobiście. Napisy nie wycierają się. Pomadka samoczynnie się nie otwiera, dobrze zaskakuje.
    + Sztyft jest koloru żółtego, jest dość twardy, ale po ustach sunie z łatwością i pod wpływem ich ciepła zamienia się w ochronną warstewkę, która nie pozostawia na ustach koloru.
    + Skład jest obłędny! Same naturalne składniki.
    + Jej działanie na ustach to marzenie, właśnie tego szukałam przez wiele lat i przetestowałam masę kosmetyków, niejednokrotnie kompletnych bubli. Po jej zastosowaniu usta są miękkie, nawilżone, znikają suche skórki.
    + Dziewczyny zarzucają, że pomadka śmierdzi, jednak mi ten zapach bardzo się podoba. Jest delikatnie ziołowy, czuć ekstrakt z rumianku, wyczuwam też lekką miodową nutę. Ma neutralny smak.
    + Pomadka kosztuje naprawdę śmieszne pieniądze, biorąc pod uwagę jej znakomity skład. W cenie promocyjnej jest to koszt 4 złotych, wtedy zawsze ją kupuję.
    + Jest dostępna w każdym Rossmannie, jednak trzeba na nią polować, bo znika z półek w szybkim tempie.
    + Wydajna, a stosuję ją każdego dnia, kilka razy dziennie.

Doskonała pomadka, która pozbawiła mnie ogromnych problemów z ustami. Testowałam również wersję z granatem, ale nie dorasta rumiankowej do pięt. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić Symforoza za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku
  • Bardzo fajna pomadka ochronna w niskiej, przyjaznej cenie. Kupiłam ją z myślą o rzęsach, ale spodobała mi się na tyle w wersji do ust, że zaczęłam jej używać zgodnie z przeznaczeniem. Wspomnę jednak, że nie mam wielkiego problemu z ustami, ale bez pomadki ochronnej długo nie wytrzymają, bo stają się suche i im niekomfortowo. Zapach nie jest jakiś piękny, ale to zaleta-kosmetyk nie jest napakowany chemią i sztucznymi aromatami. Nawilża, wygładza, nabłyszcza, czego chcieć więcej? Polecam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić SweetDarling07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie!
  • Okropna. Po pierwsze zapach, mdlący, jakiś taki nieświeży, po drugie konsystencja też niewygodna, ciężko ją aplikować, bo jest za twarda, po chwili pod wpływem temperatury ust roztapia się kompletnie i za szybko "zjada". Nawilża tylko na chwilę, słabo chroni na mrozie, a mam wymagające usta. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie Oeparol i Neutrogena.

Próbowałam używać jej jako odżywki do rzęs i brwi, ale w tej roli też nie wypadłą najlepiej, natomiast świetna okazała się wersja z granatem (S.O.S.) i do tej drugiej będę z miłą chęcią wracać.

Chcesz pochwalić 2014Fons za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorszy brat
  • Ta wersja sprawdza sie u mnie niego gorzej niż jej brat z olejkiem z granatu. Opakowaniae tak samo zabezpieczone przed macaniem, cena i skład na plus. Nawilzenie i natluszczenie jest nieco słabsze a zapach mniej przyjemny niż w przypadku wersji SOS. Tej wersji używam z powodzenie do rzęs. Ładnie je przyciemnia i natłuszcza

Chcesz pochwalić Ventrees za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kosmetyk wielu zastosowań
  • Kupiłam co z myślą do stosowania do rzęs . Ok umówmy się może nie daje tak spektakularnych efektów jak Revitalash ale 300 zł a 5 to bardzo duża różnica w cenie. Rzęsy dzięki niej są troszkę dłuższe i ciemniejsze i bardziej sprężyste.
    Ponadto jest bardzo dobrą pomadką ochronną która dobrze i na dług nawilża usta. Więc czego chcieć więcej za 5 złotych

Chcesz pochwalić czarnagwiazda86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wreszcie nie mam problemów z ustami zimą
  • Do kosmetyków Alterry zawsze podchodzę z dystansem, wiele razy mnie na początku zachwyciły, by wkrótce urazić zapachem, czy brakiem działania, często zawiodły już na starcie. A tu mała rzecz broni honoru marki bardzo skutecznie. Co prawda zachęcona wpisami z kosmetycznej blogosfery postanowiłam używać jej do rzęs i brwi, które zapuszczam. Rzeczywiście efekt był podoby do używania olejku rycynowego. Co prawda nieco słabszy w moim przypadku niż kuracja czystym olejkiem rycynowym, ale ten rodzaj aplikacji i postać olejów jest bardziej wygodny i przezde wszystkim nie migruje do oczu. A gdy ten nieszczęsny olej rycynowy zmigrował mi do oka to było ono wrażliwie i czerwone. Było to o tyle drażliwe, że zaczerwienienie schodziło dopiero po ok 24h. A zatem Alterra do rzęs i brwi zostaje ze mną na zawsze, a na pewno do czasu znalezienia bardziej genialnego produktu pielęgnacyjnego.
    Przy okazji kuracji rzęsowej zaczęłam używać jej również do ust z uwagi na fakt, że moja stara pomadka straciła ważność, a przyszły chłody i z braku czasu na zakupy kosmetyczne zaczęłam jej używać. I mija drugi miesiąc, za mną wiatr i mrozy, a ja żadnych pękających ust, a nawet suchych skórek nie doświadczyłam. Patrząc na skład trudno się dziwić działaniu, olej rycynowy tworzy solidną barierę ochronną, a olej kokosowy w towarzystwie m.in. jojoby, shea i witaminy E cudownie pielęgnuje. Ale skoro to takie proste to dlaczego tak niewiele tak skutecznych pomadek i to w takiej cudownie i nieprzyzwoicie niskiej cenie?

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić kate_swan za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNA-IDEALNA!
  • Sto lat jestem wierną fanką Tisane..próbowałam różniastych balsamów i zawsze wracałam do Tisane. Jednak kiedy w końcu postanowiłam skusić się na Alterre..przepadłam! Pomadka jest..zajefajna! idealnie nawilża, nie czuję przeciążonych i kleistych ust, po prostu się zakochałam i od kilku tygodni używam tylko tej pomadki..a uwierzcie mi, że Tisane używałam ponad 10 lat! uwielbiam polecam i biję się w usta czemu tak późno ją kupiłaam!! do tego super niska cena! IDEAŁ!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić sarkastiko za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij