Alterra, Kamille Lippenpflege (stara wersja) (Balsam do ust z ekstraktem z rumianku)

Pojemność 4,8 ml

Alterra to marka naturalnych kosmetyków, której dystrybutorem jest Rossmann. Sztyft Alterra pielęgnuje usta dzięki cudownym składnikom zawartym w formule, znajdziemy tu olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwe z oliwek, olejek z marchwi oraz wit. A i E. Pomadka nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących. Nie zawiera również silikonu, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych. Surowce roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych i dzikich zbiorów. Tolerancja skóry potwierdzona dermatologicznie.

Do rzęs bardzo fajna, do ust wolę balsamy w słoiczku

Ogólnie to nie jest produkt, który w jakiś sposób cieszyłby oko. Ogólnie w tym przypadku dostałam dobry produkt w solidnym opakowaniu z dobrym składem. Tyle w tym temacie.

Zapach
Nie przepadam za zapachem rumianku dlatego cieszę się, że zapach tej pomadki jest bardzo subtelny i prawie niewyczuwalny. W tym przypadku taka neutralność mi bardzo pasuje.

Działanie
Jeśli chodzi o jej podstawową funkcję czyli nawilżanie ust to nadal jestem zdania, że sztyfty są dobre jako ochronne specyfiki. Zostawiają warstewkę okluzyjną. W ten sposób tworzą barierę przed czynnikami niekorzystnymi dla kondycji ust. Do regeneracji nadal uwielbiam Tisane w słoiczku i raczej to się prędko nie zmieni. Za to w przypadku rzęs odnotowałam całkiem niezłe rezultaty. W ostatnim czasie sporo rzęs w zewnętrznym kąciku mi wypadło. Taka luka nie wyglądała estetycznie. Dzięki tej pomadce brakujące rzęsy mi odrosły. Stały się również mocniejsze, elastyczniejsze oraz bardziej podkręcone. Odrobinę się wydłużyły chociaż zdaję sobie sprawę, że takie bardzo widoczne efekty mogą dać odżywki typu rapidlash. Jednakże zdrowie oczu jest dla mnie ważniejsze od serwowania sobie substancji przeznaczonych dla osób z jaskrą. Każda z nas chciałaby mieć rzęsy jak z reklamy ale róbmy to w rozsądny sposób.

Do nakładania pomadki na rzęsy użyłam starej szczoteczki po tuszu, którą najpierw dokładnie umyłam. Później pocieram szczoteczką o pomadkę i aplikują ją na rzęsy tak jakbym nakładała tusz. Taka metoda jest dla mnie najwygodniejsza. Pomadka wystarczyła mi na 4 miesięczną kurację. Dzisiaj zaczynam drugie opakowanie, które możecie oglądać na powyższych zdjęciach.

Skład
Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Candelilla Cera, Palmitic Acid, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii, Olea Europaea Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate, Aroma, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Oil*, Daucus Carota Sativa roqt Extract, Beta-Carotene, Tocopherol.
* z certyfikowanych upraw ekologicznych

Przyjemnie było mi nakładać taki specyfik na rzęsy. Miałam wrażenie, że rzeczywiście dostają dobre jedzonko na dobranoc. Znajdziemy tu: olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwe z oliwek, olejek z marchwi oraz wit. A i E. Jak zobaczyłam tę mieszankę to stwierdziłam, że na bank będzie to dobra wzmacniająca odżywka dla moich rzęs. Dodatkowo pomadka nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących. Nie zawiera również silikonu, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych.

Podsumowując
Jeśli chodzi standardową funkcję to dla mnie jest to tylko sztyft, który chroni moje usta przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy okluzyjną barierę, ale nie zauważyłam działania regeneracyjnego lub łagodzącego. Za to do rzęs według mnie jest to przyjemny produkt gdyż pomógł mi odzyskać utracone rzęsy i zdecydowanie się wzmocniły. Wyglądają lepiej po pomalowaniu tuszem. Łatwiej mi uzyskać podkręcenie. Odrobinę się również wydłużyły i zagęściły. Produkt ma również bardzo przyjemny skład. Moim zdaniem odpowiedni również dla wrażliwców. Polecam nakładanie produktu szczoteczką z tradycyjnego włosia. mnie to była najwygodniejsza metoda aplikacji.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe/ 2 zaczęte

Poprawna

Pomadka ma super cenę i skład - jest naturalna, ale niestety nie daje zbyt długiego uczucia nawilżenia. Na początku jest dobrze, miło się rozprowadza, ale niestety to uczucie szybko zanika. W dodatku pomadka nie poradzi sobie z mocno suchymi lub popękanymi ustami. Produkt odpowiedni dla mało wymagających ust.

zawsze pod ręką

Świetna pomadka rządząca sobie z ustami w każdym stanie mega nawilża usta i je regeneruje to kolejna perełka za grosze ok 5 złotych bogaty skład same witaminy stosuje również na rzęsy i brwi tez wyglądają na ożywione produkt dobry i godny polecenia i do tego łatwo dostępny

tania i skuteczna

Jedna z lepszych drogeryjnych pomadek nawilżających. Produkt faktycznie dobrze nawilża i sporym plusem jest dobry skład i cena. Czasami na promocji kosztuje grosze. Wracam do niej co jakiś czas, jest to mój hit od 5 lat.

Ogromny ulubieniec od lat

Moja ulubiona pomadka ochronna do stosowania w ciągu dnia. Moje usta mają tendencję do przesuszania i stale muszę ja nawilżać. Pomadka Alterra zostawia przyjemny filtr jednocześnie nie jest denerwujaco lepka. Lubię stosować ją z matowymi szminkami dzięki czemu uzyskuję efekt pięknych satynowych ust.

Poprawny

Osobiście nie zauważyłam różnicy pomiędzy stara a nowa wersja produktu. Uważam ze ten balsam to głównie wazelina która zabezpiecza usta przed mrozem czy wiatrem. Jeżeli chodzi o naprawę ust już popękanych czy mocno suchych to niestety ten balsam słabo daje radę. Raczej nie jest to pomadka na zimę a raczej na wiosnę czy wczesna jesień.

Najlepsza

Moja ulubiona pomadka, nie za twarda, ale też nie za tłusta - idealnie nawilża, a efekt utrzymuje się dość długo. Ładnie pachnie no i stosunek ceny do jakości na medal!!! Nowa wersja jest troszkę twardsza, ale też się spisuje.

Taka wazelina

Produkt jest bardzo tani i łatwo dostępny.
Niestety, jego działanie jest krótkotrwałe(zaledwie parę minut).
Ma smak i zapach wazeliny.
Takie też daje wrażenie na ustach.
Zużyłam z trudem i więcej nie wrócę...

Moja ulubiona pomadka

Swego czasu był na nią szał z powodu działania wzmacniająco na brwi i rzęsy, nie próbowałam, ale podobno się sprawdza. Używam jej jednak regularnie do ust już od kilku lat i śmiało mogę polecić. Jest w bardzo niskiej cenie i starcza na długo. Nie pozostawia tłustej warstwy, czego nienawidzę i doskonale odżywia i nawilża usta.

To że ma świetny skład i że sprawdza się na ustach wiedzą chyba wszyscy. Ale to że działa również jako krem nawilżacz pod oczy?? U mnie sprawdza się w tej kwestii świetnie. Zawsze mam przesuszona skórę pod oczami. Aplikuje na noc jedna warstwę i rano jest super nawilżona. Polecam

Jak to pomadka

Bardzo fajna a przy okazji stosowałam ją kilka miesięcy jako odżywkę do rzęs. Rzęsy bez zmian a pomadka ogólnie całkiem fajna choć ja i tak zostanę wierna bebe ( głównie za zapach).

nie rozumiem zachwytu

Pomadkę zakupiłam z uwagi na niską cenę i tak dobre działanie, jakie poleca całt Internet. Niestety sie zawiodłam.
Kosztuje kilka złotych. W użyciu jest tępa, niby smarujesz usta, ale jakby to znikało. Dzięki temu w ogole nie odczuwam jej działania. Ma delikatny rumiankowy zapach, słabo wyczuwalny.
Z pewnością jest wydajna.
Dla mnie nie robi nic. Daję 2 - za cenę i wydajność.

najlepsza z małym minusem

Wszystko czego trzeba w dobrym jakościowo opakowaniu i niskiej cenie.
Idealnie nawilża, nie spływa z ust po łyku wody, nie rozmazuje się poza usta.
Nie klei się, ładnie pachnie.
Jedyny jej minus w moim odczuciu to, że nie wchłania się od razu w usta sprawia, że nie jest to najlepszy produkt żeby nałożyć pod pomadkę.