Revlon, ColorStay, Pressed Powder (Puder prasowany)

Powiększ Revlon, ColorStay, Pressed Powder (Puder prasowany)

Zgłoszony przez AlexSandra3

Puder prasowany. Jedwabisty, beztłuszczowy puder, który zabezpiecza skórę przed świeceniem się nawet przez 16 godzin. Zapewnia matowe wykończenie makijażu. Doskonale wygląda zarówno nałożony na makijaż jak i na gładką skórę. Nie podrażnia, nie zatyka porów. Formuła bez talku i parabenów.

Skład: Mica, Bismuth Oxychloride (CI 77163), Zinc Stearate, Silica, Dimethicone, Nylon 12, Polymethyl Methacrylate, Polyethylene, Octyldodecyl Glycol Grapeseedate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isododecane, TrimethylsiIoxysilicate, Lechithin, Hydrogenated Lecithin, Cymidium Grandiflorum Flower Extract, Serica (Silk), Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract, Lactobacillus/Eriodictyon Californicum Ferment Extract, Lauroyl Lysine, Synthetic Sapphire, Dimethiconol, Dimethicone/Silsesquioxane Copolymer, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, May Contain ( /-): Mica, Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Titanium Dioxide (CI 77891).

Cena: 65zł / 8,4g

• rozczarowanie
  • Zdecydowałam się na zakup przez podkład Revlon Colorstay, z którego byłam bardzo zadowolona. Jednak puder nie okazał się tak dobry... Na szczęście kupiłam go w promocji za 39zł, a nie za normalną cenę ponad 60zł. Nie matuje na dłuższy czas, lecz wysusza. Jedynym plusem jest kolor - używam Fair/Light 020 i jest ok.

ZALETY
    + idealny kolor
    + opakowanie z lusterkiem i oddzielną przegródką na gąbeczkę

WADY
    - trwalość
    - cena
    - gąbeczka dołączona do opakowania nie nadaje się do użytku - jest za twarda

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić delciaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klapa
  • Bardzo żałuję zakupu tego prasowanego pudru.
    Kupiłam tylko dlatego, że skusiła mnie obietnica producenta czyli mat na 16h... sratatata. Dodatkowo przekonała mnie jeszcze formuła bez parabenów i olejów, miał być też niekomedogenny. Tylko za to daje jedną gwiazdkę, faktycznie nie zapchał mnie podczas używania przez może jakieś 10dni.

Oceniam odcien 840 medium, czyli jak dla mnie na wtedy (wrzesień) opcja najlepsza. Obecnie kiedy nie jestem opalona w grę wchodziłby tylko odcień najjasniejszy. W ogóle z tymi kolorami jest porażka, co to za wybór mieć w sklepie trzy odcienie?

Oceniając efekt po zastosowaniu to jakaś maskara i nie jest ważne czy zaaplikujemy go puszkiem czy pędzlem, efekt jest zawsze daleki od ideału.
    Po pierwsze ZERO ZMATOWIENIA tzn. jest ale na 30minut... to chyba jaja, tak słabo matującego pudru jeszcze nie używałam. Musiałabym non stop robić poprawki bibułką... żarty? Fakt, mam cere tłustą ale do tej pory inne pudry dawały rade.

Kolejnym minusem jest to, że po niedługim czasie można się zorientować, że ma się na gębie tapete jak laska z wiejskiej dyskoteki.... Próbowałam na wiele podkładów- od tańszych typu bourjois po ulubione- diora i guerlain, wszystkie są lekkie ale po aplikacji pudru prasowanego colorstay czar prysł... Twarz wyglądała okropnie, w życiu nie miałamtakiej tapety na gębie.

Warto wiedzieć, że puder bardzo się utlenia na twarzy, dużo bardziej niż inne pudry w tej samej albo niższej cenie...

Opakowanie nieszczególne, zwykłe i dość spore.

Cena w porównaniu z jakością jest bardzo wysoka i w ogóle nie adekwatna do jakości. Dałabym mu 4gwiazdki jeśli kupiłabym go w sklepie typu wszystko po 4zł ale 70zł za coś takiego.... Miałam lepsze zdanie o revlonie...
    Daje jedną gwiazdkę za to, że nie zapycha.

Używam tego produktu od: wrzesień

Chcesz pochwalić malaaa91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z gorszych
  • Kupiłam ten puder, bo uznałam, że skoro stale używam podkładu Color Stay to puder również będzie dobry. A tu klapa. Mam odcień transparentny, z uwagi na jasną skórę. Puder leciutko matuje i potwornie bieli twarz. Po nałożeniu wyglądam jakbym poważnie chorowała. Poza tym zauważyłam, że puder wpływa niekorzystnie na trwałość makijażu. Po dwóch godzinach wyglądam jakbym nic na twarzy nie miała.

Puder jest wydajny i to jest jego jedyny plus właściwie. Opakowanie dość wygodne, lusterko się przydać może, ale niewiele na nim widać, bo jest starsznie małe. Gąbeczka bezużyteczna, bo gdybym nałożyła puder w ten sposób wyglądałabym jak gajsza... Trupia biel nie przemawia do mnie.

Ogólnie nie skuszę się na inny odcień, bo jestem mega niezadowolona z transparentnego, a zwykle wybieram ten odcień i się sprawdza niemal każdej marki.

Ja go kupuję przez internet i zapłaciłam za niego niecałe 30 zł, a drogeryjna cena za ten kiepski wyrób to jakiś żart

Używam tego produktu od: 2 miesiąc

Chcesz pochwalić TurboGroszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • ujdzie
  • Tak jak w tytule - puder jest całkiem sympatyczny.

Gdy nałoży się odpowiednią ilość (nie za dużo) utrzymuje efekt zmatowienia przez przyzwoity okres czasu, t.j. około 4 h. Zaznaczę, że mam cerę przetłuszczającą się, zależnie od dnia, ale zazwyczaj dość intensywnie, w "strefie T". Po tym czasie zostają tylko bibułki matujące.

Duży plus za praktyczne opakowanie z lusterkiem i dwiema 'przegródkami', aczkolwiek jeżeli chodzi o kwestie techniczne - nakładanie pudru gąbeczką nie należy do najlepszych opcji, tworzy efekt kilograma tynku. Jego kolejnym atutem jest przyjemny zapach.

Ma dobry skład - bez świństw.

Podsumowując, mimo zalet natury technicznej i przyjemnego składu jego działanie pozostawia wiele do życzenia. Poznałam już lepsze pudry i do tego nie wrócę.

Chcesz pochwalić nutella_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Puder mam w kolorze Light/Pale. Puder jest bardzo fajny, drobno zmielony, ma gładką, wręcz kremową konsystencję. Gąbka leży w oddzielnej "szufladce", co jest higienicznym rozwiązaniem niestety, do niczego sie nie nadaje bo jest sztywna i nabiera się na nią za dużo pudru.
    Kolor jest jasny, lecz za ciemny dla mnie, nad czym bardzo ubolewam
    Trzyma mat na długo, kryje przyzwoicie, nie wchodzi w pory. Nie zauważyłam, żeby mnie zapchał, czy podrażnił; idealny do poprawek w ciągu dnia.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużywam

Chcesz pochwalić Ingran za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Ładne opakowanie, przyjemny zapach, lusterko, gąbeczka do nakładania chowana oddzielnie, puder świetnie wykańcza makijaż i w razie ewentualnego świecenia się ratuje bez dwóch zdań, nie ściera się , nie roluje, bardzo dobry puder!

Ilość zużytych opakowań: jedno zwykłe w połowie

Chcesz pochwalić serotoninaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej na +
  • Nie wiem drogie panie skąd te recenzje, może oceniacie wcześniejszą wersję produktu?! Ta którą zamieściłam pojawiła się niedawno w rossmanach i innych drogeriach, z nowym składzie i w nowym opakowaniu (z tym że szata graficzna opakowania pudru jest nadal ta sama może stąd też pomyłki). Ja pudru używam od tygodnia. Matuje nim podkład i nakładam na to jeszcze odrobinę pudru brązującego.
    + nie widać go na twarzy
    +matuje
    + nie podkreśla skórek
    + wydajny
    + nowy, fajny skład bez zapychaczy i bez TALKU przede wszystkim
    + wygodne opakowanie z lusterkiem i puszkiem do nakładania

Generalnie jestem zadowolona z produktu. Polecam

Używam tego produktu od: 2 tyg

Chcesz pochwalić AlexSandra3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • twarz obsypana mąką
  • Uwielbiam podkład Revlon Color Stay, więc pomyślałam, że puder będzie świetnym uzupełnieniem i kupiłam zupełnie w ciemno. Niestety kosmetyk okazał się okropny:
    - bardzo widoczny na twarzy, nawet nałożony w niewielkiej ilości
    - przy najjaśniejszym odcieniu (mam bardzo jasną skórę) twarz wygląda jak obsypana mąką
    - nie nadaje się do wykonywania poprawek, bo z każdą kolejną warstwą widać do jeszcze bardziej
    - wysusza skórę
    - nie matuje (choć moja cera nie jest tłusta i nie mam tu zbyt wygórowanych oczekiwań)
    - daje efekt bladej, zmęczonej twarzy.
    Pomimo, że bardzo lubię markę Revlon to muszę napisać, że ten kosmetyk to kompletna pomyłka i jeden z najgorszych pudrów prasowanych jakich używałam. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1 m-c
    Ilość zużytych opakowań: 1 (niedokończone)

Chcesz pochwalić karolinkamalinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem przyzwoity
  • Tego pudru używałam w lato bezpośrednio na skórę, bez żadnych podkładów i baz. Byłam zadowolona z tego produktu. Ładny kolorek (nie pamiętam jaki dokładnie, ale raczej jakiś ciemniejszy), dobrze wygląda na skórze, nie podrażnia, nie zapycha. Poręczne opakowanie. Gąbeczka ok, chociaż ja w domu używałam pędzelka do nakładania (jakoś tak po prostu wole), ale na zewnątrz korzystałam z dołączonej gąbeczki, do której nie ma chyba o co się przyczepić. Chwilowo, nie używam tego produktu bo w zimę moja skóra jest za jasna, ale w lato pewnie do niego wrócę Jest również bardzo wydajny, stosowałam go codziennie przez parę miesięcy, a w ogóle końca nie widać

Używam tego produktu od: używałam przez ok 5 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: chyba połowa pierwszego

Chcesz pochwalić MonikaDorota za czytelną i pomocną recenzję?
  • Złe wspomnienia....
  • Kupiłam ten puder rok temu na Allegro w bardzo korzystnej cenie (około 30 zł). Miałam odcień chyba Light/Medium.
    Chciałam żeby był uzupełnieniem Revlon Colorstay co cery tłustej, którego wówczas używałam.
    Na początku spisywał się bardzo dobrze. Tworzyli idealny duet dla mojej skóry. Jednak podkład się skończył, a puder został. Stracił nagle swój cały urok. Może to wina zmiany podkładu, może za dobrze go na początku oceniałam, może moja skóra się do niego przyzwyczaiła, nie wiem. Jednym słowem masakra.
    Na nieszczęście był niesamowicie wydajny i męczyłam się z nim ponad pół roku ! (niestety nie umiem wyrzucać kosmetyków, które mi szkodą i się z nimi męczę na siłę )
    + Fajne opakowanie. Porządne, nie otwiera się bez potrzeby. W opakowaniu jest mini-lusterko i osobna ,,przegródka" na gąbkę. No i oczywiście owa gąbką, która okazała się zaskakująco dobra
    + Dobrze dopasowałam odcień do mojej skóry
    + Nie uczulał skóry
    + Nie powodował powstawania wyprysków
    + Niesamowicie wydajny

+/- W miarę dobrze kryje, ale nie ma mowy o tym aby zakamuflował coś większego

- Mat na jakieś 2 godziny co jest dla mnie skandalem!
    - Widoczny na twarzy, po jakimś czasie dodatkowo się warzy!

Te dwa minusy zupełnie do dla mnie zdyskwalifikowały! Od pudru oczekuję aby zmatowił moją skórę dla długi i czas i nie był widoczny na twarzy! Tu nie ma mowy ani o jednym ani o drugim. Ogólnie katastrofa.
    Porównywalny do tego, a może nawet lepszy jest puder SYNERGEN, tylko, że on kosztuje nie 60 zł, ale 6 zł....

Nie polecam do cer mieszanych/tłustych

Używam tego produktu od: Ponad pól roku

Chcesz pochwalić CzarnaMamba1907 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij