Powiększ Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu

Zgłoszony przez Dragonblood

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) – poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) – wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) – działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) – wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) – ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Skład: Aqua with infusions of: Yeast Extract, Betula Alba Juice; enriched by extracts: Inula Helenium Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Extract, Silybum Marianum Extract, Cetrionium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Guar Gum; cold pressed oils: Triticum Vulgare Germ Oil, Ribes Aureum Seed Oil, Pinus Siberica Cone Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Ascorbic Acid, Panthenol, Glucosamine, Citric Acid, Parfum, Benzoic Acid, Sorbic Acid

/n/

• Dobra, ale nie najlepsza
  • Zacznę może od konsystencji tej maski, która jest zła - za rzadka i ciężko ją zastosować na włosy. Zapach przyjemny, przywołuje na myśl ciastka
    Po spłukaniu maski włosy nie są gładkie, u mnie się trochę przesuszają. Jednak dodam, że jednocześnie są bardziej sprężyste. Kupiłam ją po to, aby moje włosy szybciej rosły i trzeba przyznać, że w tym pomaga.

Plusy:
    +szybciej rosnące włosy
    +więcej "baby hair"
    +zapach

Minusy:
    -konsystencja
    -przesuszenie włosów

Używam tego produktu od: 2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 całego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elosza za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam ją
  • Kupiłam ją dzięki współlokatorce która odkryła przede mną naturalne kosmetyki do włosów.
    \n
    \nNajpierw nakładałam ją tylko od połowy włosów (tak zawsze robiłam z obawy przed przetłuszczaniem) Teraz nakładam ja na całe ! przed myciem nakładam na skalp i od połowy zostawiam na jakieś 10 min. i potem szamponem bez slsów myje skalp. Mycie samymi odżywkami jeszcze mnie nie przekonuje ale kto wie do tego używam też balsamu na kwiatowym propolisie
    \nplusy:
    \n+dobrze nawilża włosy
    \n+nie przetłuszcza
    \n+ładnie pachnie
    \n+wg mnie przybyło mi baby hairów (ale pózniej używałam tez wcierki z koziradki i zaczełam pić siemie więc one tez wspomogły)
    \n+włosy sa mięciutkie, aż chce sie je cały czas dotykać
    \n
    \n+/- konsystencja, dobrze nakłada sie na sklap dzieki temu ze jest rzadsza ale za to wiecej schodzi na reszte włosów przez co robi sie mniej wydajna
    \n
    \nna moje włosy drożdże bardzo fajnie działają, mam zamiar teraz dla odmiany kupić jajeczna żeby skóra sie nie przyzywczajała

Chcesz pochwalić kasia7133620 za czytelną i pomocną recenzję?
  • śliczny zapach i to by było na tyle...
  • według mnie, maska jest bardzo przereklamowana. używałam jej na różne sposoby i w różnych kombinacjach. po zużyciu całego opakowania muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. krzywdy nie robi, ale to by było na tyle. jak dla mnie największym plusem jest zapach, ale przecież nie tego oczekujemy od maski..

+ zapach - uwielbiam go! szkoda, że nie pozostaje na włosach
    + nie puszy włosów
    + ma całkiem dobry skład
    + nadaje się do "tuningowania", często dodawałam do niej różne rzeczy

- sama z siebie nic z włosami nie robi..

jeśli kiedykolwiek jeszcze ją kupię, to tylko dlatego, że podpasowała mi jako baza do maseczki imbirowej.

Chcesz pochwalić upside_down za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lepszej nie miałam.
  • Zachęcona, a jakże, pozytywnymi recenzjami i zamieszaniem wokół rosyjskich kosmetyków, zakupiłam babuszkę w promocyjnej cenie ok 12zł.
    Właściwie chyba wszystko zostało już o niej napisane, ale dorzucę swoje 3 grosze. Podzielam zachwyty - lepszej maski do włosów nigdy nie używałam, jest jedną z niewielu, do których z całą pewnością będę powracała.

Moje włosy są raczej zdrowe, mocne, proste, nie wypadają, jedyne do czego mogę się przyczepić, to skłonność do przesuszania, rozdwajające się końcówki (mam z tym ogromny problem) i efekt push up po (prawie) każdym myciu. Niestety, plączą się, często mam problemy z rozczesaniem, szczególnie po myciu. Dodatkowo mam alergiczną, wrażliwą skórę głowy, również przesuszającą się.

Zaskoczyła mnie konsystencja maski - jest rzadka, niejedna odżywka jest bardziej gęsta. Kremowa, delikatna. Łatwo się pieni - i to dość mocno jak na maskę, tworzy delikatną, kremową pianę. Łatwo ją spłukać, nie pozostawia na włosach żadnej warstwy. Również łatwo się rozprowadza na włosach, jest wydajna, gdyż mała ilość wystarcza do pokrycia całych włosów.

Stosuję ją trochę inaczej niż zaleca producent - zostawiam ją na dłużej na włosach (na opakowaniu jest napisane o 2-3 minutach, ja trzymam ją ok 15-20 pod ciepłym ręcznikiem, czasem dodatkowo z folią).

Ma bardzo ładny zapach - mi bardziej przypomina ciasteczka maślane niż drożdżowe. Jest dość mocno wyczuwalny w trakcie mycia, później, po wysuszeniu, już nie czuć go na włosach ani trochę.

Działanie - przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że efekt zauważyłam już po pierwszym myciu. Spodziewałam się, że na efekty będę musiała poczekać, maska nie zawiera żadnych szybko działających \'upiększaczy\', czy silikonów. A już po pierwszym zastosowaniu moje włosy były naturalnie wygładzone, bardzo, bardzo miękkie (chyba jak nigdy ), pięknie błyszczały, bez problemu je rozczesałam. Dobrze się układały, w dotyku były mięsiste, lekko uniesione u nasady, ale nie spuszone - a dociążone. Maski na suchych włosach po prostu nie czuć - nie pozostawia żadnej warstwy (takiej, jaką czasem czuć po odżywkach z silikonami). Po dłuższym stosowaniu zauważyłam regenrację końcówek - teraz są zdrowe, zadbane, nie rozdwajają się, ani nie są przesuszone. Maska nie obciąża włosów, po każdym myciu są lekkie, nie powoduje przetłuszczania, nawet stosowana po każdym myciu.

Po kilku miesiącach stosowania (jest pioruńsko wydajna ), moje włosy wyglądają rewelacyjnie. Są zmiękczone, nawilżone, błyszczące. Nie mam problemów z końcówkami.

Co do obiecanego przez producenta szybszego porostu włosów - ciężko mi się wypowiedzieć, gdyż moje włosy z natury rosną bardzo szybko (w porywach do 2cm miesięcznie). Jeszcze większego przyrostu nie zauważyłam.

Skóra głowy nie jest przesuszona, maska nie powoduje alergii, świądu ani łupieżu. Nie powoduje też wypadnia włosów.

Opakowanie jest średnio poręczne - pod prysznicem ciężko jest mokrymi rękami bawić się z (w sumie) dwoma zakrętkami. Maska jest na tyle rzadka, że można ją przelać w zamykaną buteleczkę np. po szamponie.

Nie jest droga, mi akurat udało się ją kupić w promocji, ale regulana cena nie jest wysoka. Najłatwiej kupić ją chyba przez internet, nie każdy sklep zielarski ma ją w swojej ofercie.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy (ok 3)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • piękny zapach, zero przyrostu
  • Maseczka ma piękny zapach i przyjemnie mi się jej używa, aczkolwiek nie zauważyłam przyrostu włosów, tak jak to obiecuje producent. Jeżeli bym ją ponownie kupiła to tylko dla zapachu, a nie wiem czy jest tego warta za 20 zł ?? Obecnie używam na włosy balsam do ciała ISANA i moje włosy są po nim nie do poznania, a koszt balsamu to niecałe 10 zł. Wybór zatem jest prosty. Z kosmetykami rosyjskimi wiązałam spore nadzieje, ale w większości przypadków się zawiodłam...bo niby dobre składy, ale nic na mnie nie zadziałały. Jako że myje włosy BARDZO często maseczka szybko się zużywała, duże opakowanie, ale rzadka konsystencja. Myślę że już lepszy efekt da nam domowa maseczka ze zwykłych drożdży, co wychodzi sporo taniej, no chyba, że ktoś lubi delektować się zapachem. Warto wypróbować, bo na pewno się nie zmarnuje, ale jeżeli ktoś spodziewa się cudów, to niestety będzie zawiedziony.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić loveline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety:<
  • Jak ja czekałam na tą maskę! Chciałam ją mieć od dłuższego czasu, nakręciłam się strasznie a tu kupa. Ale, zacznijmy od początku: zapach jest prześliczny, niestety nie utrzymuje się za długo. Kojarzy mi się z ciastoliną play-doh, jej starą wersją z lat 90tych którą tak lubiłam wąchać Konsystencja lejąca, ale mi to nie przeszkadza, moim włosom zazwyczaj także nie. Niestety samo działanie tej maski, tak zachwalane na wielu portalach, jest dla moich włosów bardzo kiepskie. Mam włosy cienkie i suche, ale nie jakoś tragicznie przesuszone, natomiast maska ta nie może poradzić sobie z ich nawilżeniem. Co dziwne, zamiast robić się po niej miękkie i puszyste, są twarde i ciężko je ułożyć. Maska zdecydowanie do tuningowania, bo mimo miłego składu, efekty są prawie niezauważalne. Biorąc pod uwagę wszystko - dostępność, cenę, wydajność - dwie gwiazdki daję za zapach.

Chcesz pochwalić nanette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatne działania
  • Kupiłam ją jeszcze przed wybuchem mody na rosyjskie kosmetyki. Zależało mi przede wszystkim na zminimalizowaniu wypadania włosów oraz na ich wzroście. Nie byłam do końca zadowolona z jej działania.

Zalety:
    + ładnie zmiękcza włosy, stają się trochę gładsze (typowe działanie nie jednej dobrej maski)
    + stosując ją systematycznie można zaobserwować troszkę szybszy porost włosów (nie liczyłabym na cuda, są preparaty o zdecydowanie lepszym działaniu)
    +nawet wydajna

Konsystencja, zapach czy opakowanie są dla mnie nie ważne, bo tu liczy się efekt.

Wady:
    - niestety zaliczę tu słabe działanie ( a to duży minus)
    - długi proces pielęgnacji

Radzę stosować ją pod foliowym czepkiem i ręcznikiem zostawiając ją co najmniej na godzinę. Inne, krótsze metody (nałożenie, spłukanie) to starta czasu i marnowanie produktu.

Podsumowując: aby ta maska faktycznie dała pożądany efekt nie wystarczy jedno opakowanie. W kurację trzeba się zaangażować aby móc zaobserwować rezultat więc jeśli liczysz na szybki wynik - ta maska Ci nie pomoże.

Chcesz pochwalić brendi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zostanie ze mną na bardzo długo bo jest rewelacyjna !
  • Maskę kupiłam na wypróbowanie po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jej temat. Śmieszna cena, dobry skład... czego chcieć więcej ? A tu takie zaskoczenie !
    Nie miałam w swoim życiu lepszej maski do włosów... to co ona zrobiła z moją czupryną jest nie do opisania... włosy mięciutkie, gładkie, końcówki nawilżone - nie mogłam się powstrzymać przed ciągłym dotykaniem moich włosów. Chciałam tylko sprawdzić czy faktycznie przyspiesza porost włosów - a tu takie pozytywne zaskoczenie.
    Maskę stosuję w każdą sobotę i niedzielę - trzymam pod ręcznikiem przez godzinę czasu - wtedy efekty są imponujące.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić broza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok
  • Maseczkę używałam bardzoo dawno jednak zapadło mi w pamięć jej stosunkowo dobre działanie Zależało mi głównie na stymulacji wzrostu i zweryfikowaniu pozytywnych opinii ;p
    Plusy:
    -rzeczywiście stymuluje wzrost włosów o śr. 1-2cm
    -fajne opakowanie przydaje się później na inne mazidła
    -cena w promocji
    -włosy miękkie
    -nie plącze
    Minusy:
    -zapach a raczej dla mnie smród
    -bardzo rzadka przez co mało wydajna

Na pewno kupię ponownie aby jeszcze raz doświadczyć jej magicznych możliwości

Używam tego produktu od: 1 miesc

Chcesz pochwalić jagodatt za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Produkt stosuję od miesiąca. Stosuję też inną pielęgnacje na porost włosów (wcierki, suplementy, zioła, itp), więc nie mogę na pewno stwierdzić, że poprawa stanu włosów jest jej zasługą.

Plusy
    - bardzo przyjemny zapach i łatwość aplikacji,
    - konsystencja dość rzadka, ale mi nie przeszkadza i ułatwia dokładne nałożenie na całe włosy i skórę głowy
    - włosy są wygładzone, błyszczą i łatwo się rozczesują
    - włosy zachowują ładny skręt
    - zauważyłam mniejsze wypadanie włosów ale jak wspominałam nie wiem czy to jej zasługa

Minusy
    - muszę ją dobrze splukać, bo moje włosy lekko obciąża,
    - jest trudno dostępna
    - muszę nakładać ją na lekko osuszone włosy bo z mokrych bardzo szybko spływa

Stosuję ją jako maskę na ok. godzinę.

Chcesz pochwalić youazia za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry produkt
  • Stosuję ją co drugie mycie tylko na skalp, trzymam ją 15-30 minut pod czepkiem, a później myję głowę łagodnym szamponem. Włosy są ładnie odbite od nasady, dzięki temu wydaje się, że jest ich więcej, nie przyspiesza przetłuszczania, po pół roku widzę, że włosy są zdrowsze i rosną szybciej (wcześniej około 1.5 cm na miesiąc teraz 2cm), a także pojawiło się mnóstwo baby hair. Jestem bardzo zadowolona z tej maski

Ilość zużytych opakowań: 2 całe, dzisiaj właśnie otworzyłam kolejne

Chcesz pochwalić teskja89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Moja ulubiona maska. Moje włosy bardzo ją lubią bo je wygładza i fajnie się układają po niej. Chociaż szybszego porostu nie zauważyłam to i tak jest świetna. Zapach ma świetny, cena nie wygórowana a opakowanie dosyć poręczne.

Chcesz pochwalić zielona_owca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niet!
  • Maseczkę kupiłam ze względu na obiecane przez producenta 'pobudzenie wzrostu', jednakże nie zauważyłam ani szybszego rośnięcia moich włosów ani babyhairów.

Maskę stosowałam inaczej niż radzi producent. Nakładałam ją na ok. 30 minut, więc efekty powinny być lepiej widoczne

+ wydajność
    + zapach
    + cena
    + opakowanie - dzięki zamknięciu maski w słoiku, można zużyć ją do samego końca i kontrolować jej ilość

- nie zauważyłam szybszego porostu
    - nic nie robi z włosami (brak wygładzenia, nawilżenia), włosy ciężko się rozczesują, a po wyschnięciu żyją swoim życiem.

Podsumowując : Nie polecam!

Używam tego produktu od: roku?

Chcesz pochwalić Mademoiselle_Pauline za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjny przyrost
  • Zdecydowanie polecam wszystkim osobom, których dotyczy problem wypadających, słabych włosów. Stosuję regularnie tą maskę od ponad roku i widzę zdecydowaną poprawę. Co prawda maska ma specyficzny, drożdzowy skład, więc rozumiem, że nie każdemu może odpowiadac, aczkolwiek mi nie przeszkadza. Najważniejsze w tym aspekcie jest działanie. Nakładam maseczkę 2-3 razy w tygodniu, staram się robić to naprawdę regularnie i widzę zaskakujący efekt. Włosy zwiększyły swoją objętość, przestały wypadać i odrastają szybciej. Przyrost jest wprost rewelacyjny, nie spodziewałam się takiego działania. Maska może nie należy do najprzyjemniejszych w użyciu, jej konsystencja nie jest zbyt lekka, trochę obciąża włosy, więc trzeba być ostrożnym i brać naprawdę niewielką ilość. Cena niska w stosunku do ilości. Bardzo dobry, wydajny i porządny produkt, który przede wszystkim działa!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić fashionsister18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna
  • Maska świetnie się sprawdza na moich ciężkich włosach, tyle tylko że stosuję ją... jak maskę, czyli na co najmniej pół godziny pod czepek, a nie jak odżywkę na 1-2 minuty (jak zaleca producent). Nie podrażnia mojej wrażliwej głowy, nie przyspiesza przetłuszczania, nie powoduje przylegania włosów do głowy. Używam raz w tygodniu i włosy są naprawdę odbite od nasady, prawdopodobnie to zbyt rzadko dla pobudzenia wzrostu, więc go nie zauważyłam.

Chcesz pochwalić mysia_mama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Babciny bulsiet
  • Naczytałam się tyle pochwalnych peanów na temat tej maski, że, na fali ówczesnego włosomaniactwa, musiałam ją kupić. Na szczęście obyło się bez zawierzania życia pierworodnego potomka złym mocom - internetowe półki internetowych sklepów uginają się od babcinych specjałów.

I jakby to powiedziała moja Babuszka Marysia - wiele hałasu o nic. Maska jest, tak jakby, bezużyteczna

Zużyłam całe opakowanie i nie zauważyłam ani wzrostu/baby hair (swoją drogą, gigantyczny przyrost zapewniła mi jedynie maska z proszku musztardowego, ale nie wiem, czy dzisiaj bym się na taki krok zdecydowała) czy odżywienia (nawet takiego na poziomie odżywki a nie maski). Maska jedynie pięknie pachnie ciastkami. I tyle.
    Konsystencja jest rzadka, kosmetyk przelewa się przez palce i duża część, zamiast na włosach, lądowała na podłodze brodzika.

Dobrze, że na początek zamówiłam tylko jeden kosmetyk Babuszki. Na dzień dzisiejszy nie mam w planach kupić nic więcej, bez względu na to, jak piękne recenzje przeczytaj w internecie

Bulsiet, Babciu, bulsiet.

Używałam tego produkt przez: miesiąc

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?
  • Babci podziękujemy
  • Chciałam kupić na Allegro łopianową, dostałam drożdżową.. Cóż, zużyłam, ale plusy są tylko takie, że miałam co położyć na włosy. Przyspieszenia wzrostu nie zaobserwowałam, nawilżenia tym bardziej, ani wygładzenia czy połysku. Nic. Za taką cenę uważam że trochę oszukaństwo ze strony Babuszki Agafii.
    Ah jest jeszcze jeden plus - zapach

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna!
  • Włosmaniaczką stałam się około roku temu, od tamtej pory przetestowałam wieeeele różnych masek. Większośc okazywała się rozczarowaniem mimo wielu pochlebnych opini blogosfery (patrz: Garnier Avocado i karite, Kallos Latte, Alterra Granat i Aloes).
    Trafiłam na tą maskę bo zaciekawił mnie zapach - rzeczywiście jest bardzo słodki, przypomina ciasteczka maślane - zostaje na włosach ale bardzo delikatnie go czuć.
    Dlaczego ta maska jest jedyna - bo działa! Jako jedyna potrafi moje włosy nawilżyć i wygładzić, zmniejsza puszczenie się, stają się miekkie, lejące a jednocześnie mięsiste.
    Można ją nakłdać tylko na długość ale także na skalp - nie obciąża, nie przyspiesza przetłuszczania.
    Stosuję ją czasem jak odżywkę, czasem jako maskę - najczęściej jednak na kilka minut pod prysznicem.
    mam włosy wysokoporowate, proste, a w niektórych partiach kręcoe :/
    Pod wszystkimi dobrymi słowami o tej masce mogę spokojnie się podpisać obydwona rękami!

Ilość zużytych opakowań: kończę 4 (wracam do niej z podkulonym ogonem co jakiś czas - opakowanie starcza na około 10 obfitych użyć)

Chcesz pochwalić jaxxxie za czytelną i pomocną recenzję?
  • efekt placebo albo zbiorowa halucynacja
  • kupiłam maskę po przeczytaniu zachwytów na jej temat w internecie, ale szczerze mówiąc nie rozumiem i nie podzielam tych opinii. Może akurat moje włosy się z nią nie polubiły, nie wiem...

Plusy
    + cudowny ciasteczkowy zapach
    w sumie więcej plusów nie widzę

Minusy
    - nie zauważyłam żadnego działania na włosy. Nakładałam ptrzed myciem, po myciu, na długo, na któtko, na olej itd i nic
    - niska dostępność- tylko sklepy internetowe
    - konsystencja trochę za rzadka, spływa z włosów
    - niewygodne opakowanie

to tyle, pa pa Babuszko Agafio

Używam tego produktu od: 2 mce
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić esfira za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Maska do włosów Agafii drożdżowa-jej pojemność to 200 ml,jest przeciętnie wydajna.Jak dla mnie pachnie aromatem waniliowym i budyniem.Jej konsystencja jest rzadsza niż przeciętnych masek i czasem spływa z włosów jeśli nakłada jej się za dużo.Niestety mnie nie przypadła za bardzo do gustu.Po niej moje włosy bardzo się puszą i są wysuszone.Nie zauważyłam też przyspieszenia wzrostu włosów,ani też odżywienia.Zdecydowanie nie na moje włosy.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra ale szału nie ma
  • Maska pachnie obłędnie!!Te ciasteczka są cudowne!!Idealny pomysł na prezent-pozytywne pierwsze wrażenie murowane.Później nie jest już tak wspaniale choć nienajgorzej.Maska ma przyjemną,półpłynną konsystencję,łatwo ją nałożyć.Natomiast niestety do końca opakowania nie udało mi się ustalić idealnej ilości tak aby z jednej strony włosy były miękkie a z drugiej żeby nie było przyklapu. Nie żeby maska robiła jakiś przyklap na maksa ale jednak przy dużej ilości pewien się pojawia.W przypadku każdej maski udało mi się to zniwelować dostosowują ilość a tutaj jakoś nie.W związku z powyższym wydajność się przedstawia średnio,miałam wydajniejsze.Włosy są po niej miłe,miękkie,nie elektryzują się (co jest moim problemem) no i obłędnie pachną.Czyli jest to działanie standardowej odzywki,nawet nie maski,do włosów.Nie zauważyłam niestety szybszego porostu ale chyba nie wierzę w takie zapewnienia. Niestety zapach nie wystarczy aby zagościła u mnie na stałe bo jeśli chodzi o działanie i cenę to szału nie ma.

Chcesz pochwalić HalinaJakMalina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysuszone piórka
  • Tyle po niej oczekiwałam, wszyscy są bardzo z niej zadowoleni, a jest to kolejny już wizażowy hit, który dla mnie okazał się katastrofą, zaczynam podejrzewać, że jestem całkowitym kosmetycznym dziwolągiem.

Włosy mam zdrowe, zadbane, miękkie, a efekt błyszczenia większego niż zazwyczaj nie jest na nich trudny do osiągnięcia. Jednocześnie są bardzo delikatne. Udało mi sie przed zastosowaniem tej maski zreanimować moje suche końcówki (zapuszczałam włosy jakoś 9 miesięcy bez wizyty fryzjera, a często je podkręcałam z pomocą suszarki), więc włosy mam (właściwie to przez chwilę nie miałam) bezproblemowe, a maski służą do podtrzymania i spotęgowania tego stanu.

Ta mi go w spektakularny sposób zniwelowała! Włosy miały być nawilżone, odżywione... Pobożne życzenie. Już podczas zmywania czułam, że coś jest nie tak - włosy były tępę i szorstkie w dotyku, po wyschnięciu ich straszny stan został ukazany w pełnej krasie. Maska spowodowała niespotykane na moich włosach spuszenie, wygląd szopy, do tego suchej. Stały się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, sianowate. Moje końcówki wróciły do stanu gorszego niż przed akcją-reanimacją, wyglądały jak piórka. Doprowadziło to w ostateczności do ich obcięcia. Włosy zaczęły mi się po niej elektryzować, odstawać. Kłaki straciły na swoim naturalnym blasku, stały się bardziej matowe, kompletnie bez życia. Maska spowodowała na moich włosach spustoszenie. Udało mi się je doprowadzić do porządku za pomocą intensywnego olejowania.

Skóra głowy również nie była zachwycona. Nie została wysuszona, podrażniona, na szczęście, ale oblała się tłuszczem po jakiś 2h, tragedia.
    I to wszystko po jednym użyciu proszę państwa. Maskę trzymałam wtedy 30 minut pod czepkiem i czapką. Więc jak zużyłam?
    Na pewno nie z przyjemnością. Nakładałam ją na skórę głowy, 2 razy w tygodniu, żeby szybciej się jej pozbyć, na 10 minut przed myciem. A końcówkę maski bez żalu wyrzuciłam. Do włosów nie odważyłam się jej więcej użyć. W ten sposób nie zrobiła nic dobrego ani złego, nie wpłynęła na przetłuszczanie, jedynie pomogła lekko odbić włosy od nasady. Żadnego wpływu na wzrost czy na wysyp baby hair niestety nie zauważyłam. Nic szczególnego.

U mnie się nie sprawdziła, dla mnie to jest maska 'samo zło'.

Używam tego produktu od: mam z nią mękę od września
    Ilość zużytych opakowań: prawie jedno, reszta w śmieciach

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić toothfairy za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być, szału nie ma
  • Boom na rosyjskie kosmetyki trwa, więc nie mogłam nie kupić tak chwalonej maski drożdżowej.
    Zacznę od ZAPACHU. Tak bardzo zachwalany przez wizażanki czy blogerki, mi niestety nie podpasował, był mdły, na pewno nie czuć drożdży ani tym bardziej maślanych ciasteczek.
    Cena, w zależności od sklepu, waha się od 14zł do ok. 20.
    Wydajność na plus, pomimo tego, że maska jest bardzo lejąca, to jednak przez to, że się pieni nie trzeba jej dużo.
    Co do działania...
    Pierwsze opakowanie zużywałam nakładając maskę na skalp i na włosy, raz w tygodniu. Po pierwszym użyciu byłam zachwycona : włosy odbite od nasady, wygładzone, miękkie, gładkie, błyszczące..
    Natomiast z każdym kolejnym użyciem przestawałam widzieć różnice.
    Drugie opakowanie zużywałam codziennie na skalp próbując sprawdzić jej działanie pobudzające wzrost. Myślę, że faktycznie, włosy troszkę przyśpieszyły, natomiast nie jest to efekt spektakularny.
    Dla mnie maska okazała się być za lekka, a włosy prawdopodobnie się do niej przyzwyczaiły.
    Niemniej polecam spróbować, w promocji za 13.9 można dostać, co nie jest wielką kwotą
    Ja wolę bardziej treściwe maski.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić makexmexhappy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra, ale...
  • Działanie:
    Używałam jej na skalp (w połączeniu z olejem rycynowym) i na długość (zarówno przed jak i po myciu; minimum pół godziny). Włosy stawały się miękkie, w miarę wygładzone i błyszczące oraz łatwe w rozczesywaniu. Pojawiły się baby hair i mam wrażenie, że maska minimalnie przedłużała świeżość włosów (stosowana przed myciem) i nie obciążała ich, kiedy używałam jej po myciu. Co do innych obietnic producenta - niestety, nie sprawdziły się. Włosy nie przestały wypadać, a problem łupieżu nie zniknął. Nie jest to najlepsza maska jakiej używałam, brakuje efektu 'wow' ale pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę, jeśli inne naturalne kosmetyki sprawdzą się gorzej.

Konsystencja, wydajność, zapach:
    Konsystencja jest bardzo rzadka jak na maskę, co wpływa na słabszą wydajność, ale tak naprawdę nie trzeba użyć jej dużo żeby zobaczyć efekty. Na moje długie i dość gęste włosy wystarczyła na ponad 20 aplikacji a nakładałam jej aż za dużo. Zapach jest delikatny i faktycznie przypomina bardziej waniliowe ciasteczka niż drożdże. Nie utrzymywał się na moich włosach po myciu (niestety).

Cena, dostępność:
    W sklepach internetowych maska kosztuje ok. 15zł + przesyłka, stacjonarnie można ją spotkać w dobrych sklepach zielarskich, tym bardziej, że staje się coraz bardziej popularna. Nie jest najtańsza ale warto ją wypróbować ze względu na naturalny skład i fakt, że sprawdza się u wielu osób.
    Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić blossom89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mam jej nic do zarzucenia
  • Maskę zakupiłam ze względu na pozytywne recenzje, które również podzielam

-Maska ma kremową, lekko lejącą się konsystencję. Wolałabym gdyby była bardziej gęsta.
    -Zapach słodki, lekko ciasteczkowy. Przyznam że obawiałam się, że będzie pachnieć piwem, czy podpiwkiem
    -Ładnie zmiękcza włosy, sprawia że są bardziej lejące się i lśniące.
    -Nie obciąża włosów, nie przyśpiesza przetłuszczania się skóry głowy.
    -Nie podrażnia skóry głowy, co jest dla mnie bardzo istotne
    -Trudno mi powiedzieć czy faktycznie wpływa na wzrost, bo i bez niej mam ogrom baby hair, a przy tak długich włosach jak moje trudno jest wyczuć czy wzrost jest większy
    -Dobrze nawilża nawet szybko spłukana
    -Nie jest zgodna z ortodoksyjnym CG (guar gum)
    -Wydajność jest średnia.
    -Opakowanie solidne, dobrze się zakręca, chociaż nieco zbyt wodnista konsystencja sprawia że ta wewnętrzna przykrywka jest zawsze usmarowana maską
    -Kiepska dostępność

Bardzo fajna maska, polecam!

Chcesz pochwalić cytadela212 za czytelną i pomocną recenzję?