Marion, Natura Styl (Farba do włosów)

Powiększ Marion, Natura Styl (Farba do włosów)

Zgłoszony przez czaryMary5620

Odkryj naturalne piękno! 16 supertrwałych i naturalnych kolorów w wygodnej butelce z aplikatorem, dzięki której farbowanie jest bardzo łatwe i przyjemne!
Proteiny jedwabiu odżywią i wzmocnią strukturę włosów oraz nadadzą im olśniewający połysk. Proteiny ryżu działają łagodząco i zmiękczająco oraz doskonale nawilżają i odżywiają. Posiadają właściwości ochronne. Ponadto poprawiają mikrokrążenie podskórne, redukują rozkład kolagenu oraz spowalniają starzenie się skóry. Specjalnie opracowane receptury farb zostały dodatkowo wzbogacone gliceryną, która posiada właściwości zmiękczające i nabłyszczające włos.
Produkt składa się z: farby w saszetce (nr 1) - 40 ml, utrwalacza w wygodnej buteleczce z aplikatorem (nr 2) – 40 ml, rękawiczek.

Cena: ok. 5zł / 80ml

• najgorsza farba, na jaką trafiłam
  • Wybrałam farbę w kolorze Orzechowy Brąz. Potrzebowałam farby z amoniakiem, ponieważ tylko one jako tako kryją moje siwe włosy (powód, dla którego w ogóle sięgam po farby chemiczne). Jako, że obecnie panuje trend na niby nieszkodliwe farby bezamoniakowe, naprawdę ciężko znaleźć coś, co zawierałoby ten amoniak. Stąd wybór padł na Marion.

Problemy zaczęły się już na początku. Chciałam wykonać próbę uczuleniową, jednak mieszkanka koloryzująca jest zamknięta w saszetce - nie da się więc jej szczelnie zamknąć po wykonaniu próby.

Farbowanie przebiegało dość sprawnie, choć rękawiczki dołączone do farby były rodem ze stacji benzynowej. No cóż, za tą cenę nie można za dużo wymagać. W opakowaniu nie było również żadnej odżywki.

Po zmyciu farby byłam przerażona. Kolor, który zobaczyłam, to rudo-czerwony brąz! Miałam na głowie bardzo sztuczny, ufarbowany hełm w okropnym, rudym odcieniu.

Na szczęście farba nie była zbyt trwała, po jakimś tygodniu zaczęła się wypłukiwać. Pomogłam sobie jeszcze zapienieniem przy użyciu farby Joanna Gołębi Popiel i kolor jako tako odratowałam.

Kolor orzechowy brąz nie ma nic wspólnego z chłodnym, a nawet neutralnym brązem!! To sztucznie wyglądający rudy brąz. Jeśli ktoś takiego szuka, to powinien być zadowolony

Dodam, że zdaję sobie sprawę, że ciężko uzyskać chłodny odcień brązu przy użyciu drogeryjnej farby w zaciszu domowym. Jednak nigdy nie było aż tak źle! A używałam różnych farb - Castingów, Garniera Olii, Joanny.

Kolejny minus to fakt, że po tygodniu siwe włosy znowu były widoczne. Niestety w takim wypadku farbowanie nie miało w ogóle sensu.

Kondycja włosów początkowo nie była pogorszona, nawet ładnie błyszczały. Nie były bardzo sztywne i splątane po farbowaniu. Horror zaczął się po tygodniu - włosy wylatywały mi garściami, nawet po lekkim przeczesaniu dłonią włosów. Jestem załamana. Na szczęście jest już trochę lepiej.

Nigdy więcej tej farby.. Jedynie ceną zasłużyła na pół gwiazdki. Odradzam, nawet wrogowi.

Na koniec dodam jeszcze, że farba zafarbowała mi umywalkę - nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, każdą farbę potrafiłam domyć. A tutaj psikus. Także apeluję o rozwagę

Używam tego produktu od: trzech tygodni

Chcesz pochwalić say-hello za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• MASAKRA
  • ODRADZAM WSZYSTKIM FARBĘ MARION NATURA STYL (naturalny blond) !! Która z moich jasnych blond włosów zamiast naturalnego blondu, zrobiła ciemny brąz,mimo że po dwóch minutach zmyłam ten badziew z włosów widząc jak bardzo przyciemnia. Nie pominę też faktu że strasznie niszczy włosy ,po zmyciu są suche i plączą się. Już nigdy nie kupię żadnego produktu waszej firmy,i będę ją odradzać każdej znajomej mi kobiecie. Żałuję że skusiłam się niską ceną,która jednak odpowiada bardzo niskiej jakości produktu...bo zamiast blondu,mam ciemny brąz..JEDNA WIELKA TRAGEDIA...

Ilość zużytych opakowań: 2 pełne opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sandra0513 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra farba
  • Po długim okresie farbowania herbatintem moje włosy były wysuszone, zniszczone, szorstkie. Postanowiłam ufarbowac je czyms koniecznie na amoniaku. Wyboru specjalnego nie bylo, bo większośc farb pyszni się napisem "bez amoniaku"... Znalazłam Marion, 7zł, ładny kolor orzechowy brąz (621).

Użycie banalnie proste, nawet bez pomocy drugiej osoby. Wlewamy saszetkę z farbą do butelki z aktywatorem, wstrząsamy solidnie, i nakladamy na wilgotne włosy. Nie smierdzi, bo amoniak siedzi sobie w buteleczce i nie roznosi się po okolicy

efekt po pierwszym farbowaniu, był zachwycający zwłaszcza w kontraście z kondycją moich włosow przed - były gładkie! i błyszczące! WOW!Kolor z opakowania.

Kolejne farbowania również dały ładny efekt, choć włosy ogólnie są w lepszej kondycji i nie ma już tkaiej drastycznej roznicy. Za to kolor wyszedł nieco inny, bardziej kasztanowy (z rudym połyskiem) niż chłodny. Może kwestia tego co bylo na włosach wcześniej, ale i tka mi się podoba.

Co ciekawe, firma w międzyczasie zmieniła zdjęcie na pudełku, i ten sam kolor wygląda zupelnie inaczej. Nie ma się co sugerować pudełkiem. Udąło mi się dorwac próbniki w jednej z Drogerii Natura (W-wa Stokłosy), dają lepszy pogląd.

W razie wątpliwości lepiej brać jaśniejszy odcień - moja mama uzyła rownież farby MArion, 640 ciemny kasztan- wyszedł nieco zbyt ciemny, prawie czarny. Dopiero po 2 tygodniach zacząl jej odpowiadać.

Mały minus to brak zakwaszającej odzywki w komplecie, warto upewnić sie że mamy czym zamknąc łuski po farbowaniu.

Trwałość wg mnie dobra, odrost po 6 tygodniach wymaga korekty. Spłukuje się rownomiernie.

Cena - śmiesznie tania. Normalnie 7 zl, w promocji 4 (tak CZTERY złote...).

Na wlosy max do ramion 1 opakowanie ok (mam gęste włosy), kilka mcy temu miałam większy "zapas". Jak podrosną jeszcze raczej będę kupować dwa opakowania.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić queerkate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciemna wiśnia niczym ciemna czereśnia
  • Kolor ciemna wiśnia na zdjęciu wyglądał nieco lepiej ale mimo wszystko podoba mi się ta ciemna czereśnia, która gości na mojej głowie.

Farba nie śmierdziała
    Jedno opakowanie starczyło na włosy za łopatki
    Włosy nie śmierdzą po farbowaniu
    Ładny, jednolity kolor
    Cena!!!!!!
    Otrzymałam gratis olejek organowy <3

Kolor ciemniejszy niż miał być
    Poleciało z głowy trochę włosów podczas farbowania

Za tę cenę brać i nie zastanawiać się tym bardziej jeśli gratis jest olejek arganowy

Używam tego produktu od: 1 farbowanie
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić ClaudiaMarie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwsza, najlepsza, niezawodna
  • Kiedy sięgałam po raz pierwszy po ten produkt, moje doświadczenie w kwestii koloryzacji było znikome. Miałam wiele obaw- niepotrzebnych, jak się poźniej okazało. Farba przypadła mi do gustu do tego stopnia, że śmiało mogę ją nazwać swoją ulubioną.
    Miałam na włosach winną czerwień i ciemną wiśnię. Kolory zawsze wychodzą bardzo zbliżone do wzoru na opakowaniu, a ich trwałość jest więcej niż zadowalająca- sięga 8 tygodni przy myciu co drugi dzień. Buteleczka z aplikatorem sprawia, że z nakładaniem farby poradzi sobie każdy. Skóra głowy lekko szczypie w przypadku winnej czerwieni, ale nie jest to uczucie nie do zniesienia i mija natychmiast po spłukaniu mieszanki. Farba jest wyjątkowo łaskawa dla włosów- wystarczy użyć pierwszej lepszej odżywki, by po wysuszeniu były gładkie, miękkie i błyszczące.
    Dużym plusem jest stosunek ceny do jakości- za nieco ponad 5 zł otrzymujemy nadspodziewanie dobry produkt.
    Jedynym minusem tej farby jest jej słaba dostępność- w mojej mieścinie można ją spotkać tylko w jednym sklepiku.
    Gdyby kiedyś wpadła Wam w ręce- polecam całym sercem.

Używam tego produktu od: Ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: Około 10

Chcesz pochwalić Flying_Unicorn za czytelną i pomocną recenzję?
  • O co chodzi?!
  • Używałam farb z Mariona dużo razy, ale to co stało się dzisiaj to totalny szok.
    Mianowicie użyłam odcienia" Platynowy Blond"
    Wystraszyłam się, gdy zobaczyłam kolor mieszanki ponieważ był różowy...

Efekt po ? białe, ale to powtarzam BIAŁE włosy z plamami FIOLETOWYMI !!!
    (Przed farbowaniem miałam włosy jasny blond z takim złotym ombre. )

Podsumowując ... farba wysuszyła moje wcześniej już odratowane włoski po rozjaśnianiu i wróciłam do punktu wyjścia, czyli intensywna regeneracja part 2

MINUSY
    - Nie uzyskałam koloru z opakowania, a nawet jest gorzej.
    - Żadne składniki, odżywiające włosy nie zostały uwidocznione w praktyce.
    - Konsystencja do bani, leje się farba jak woda.

PLUSY
    Ccena: 5 zł z groszami to nie tak dużo i ładnie pachnie podczas koloryzacji.

Używam tego produktu od: Dawna
    Ilość zużytych opakowań: Ponad 10 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kamyk1216 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!!!
  • Farbę kupiłam zachęcona kosmetykami do włosów z mariona są świetne i w dobrych cenach.Kolor farby jaki wybrałam to kawa palona i także tym razem nie zawiodłam się.Moje włosy po farbowaniu wyglądają idealnie są pełne życia ,błyszczą sie ich kolor jest intensywny i bardzo naturalny.Farba dokładnie pokryła odrosty jak i farbowane włosy.Aplikacja farby jest prosta dzieki dołączonej butelce,nie spływa z włosów szybko chwyta kolor.Zapach też jest na plus mimo że zawiera amoniak nie czuć go podczas farbowania a wręcz pięknie pachnie,Napewno stała się moją faworytką i już nie kupię drogich farb bo ta spełnia moje oczekiwania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1op.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić dupelka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza jaką użyłam do tej pory!
  • Ta farba jest najlepszą jaką miałam okazję do tej pory przetestować a parę już ich było. Najlepsze jest to że kolor kompletnie mi się nie wypłukiwał jak słowo daję! Teraz na święta zamierzam powtórzyć koloryzację i zamierzam sięgnąć właśnie po mariona. Dla mnie farba jest rewelacyjna. Najlepsza jaką miałam.

Używam tego produktu od: września

Chcesz pochwalić Mrs_Selenator za czytelną i pomocną recenzję?
  • fiasko...
  • caly czas szukam odpowiedniej farby do swoich włosów myślałam że to będzie strzał w 10 ale sie pomyliłam
    oceniam kolor czarny
    fajne jest to że jest tania i że to polska marka
    ładnie pachnie momo że zawiera amoniak
    niestety farba ledwo zafarbowała odrosty mimo że trzymalam dłuźej o jakieś 10minut bardziej nadaje się do odświeżenia koloru
    bardzo płynna konsystencja
    brak odżywki
    spiera się w ekspresowym tempie farbe nakładalam tydzień temu i już musze planować następne
    włosy się plączą ogólnie nie warto

Używam tego produktu od: tydzień temu

Chcesz pochwalić klapouchy1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Plusy: cena, zapach, kolor, krycie (mam nieliczne siwe włosy, po 1,5 miesiąca siwe są złotawe, co daje ciekawy efekt).
    Minusy: bardzo zniszczyła mi włosy, zmatowiały i oklapły, dopiero po miesiącu odzyskały blask i sprężystość (po codziennej aplikacji odżywki), dzienna ilość włosów wypadających znacznie się zwiększyła, co mnie zaniepokoiło.
    Użyłam farby w kolorze czekoladowy brąz (nr 623).
    Pomimo wielu zauważonych plusów, nie zdecyduję się na jej ponowne użycie (choć zakupu dokonałam), ze względu na pogorszenie stanu włosów.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić Porazkolejny za czytelną i pomocną recenzję?