Romantic, Professional Anti - Age, Balsam do włosów z jedwabiem

Romantic, Professional Anti - Age, Balsam do włosów z jedwabiem

Pojemność 1 000 ml

Balsam Romantic to profesjonalne rozwiązanie dla zniszczonych i starzejących się włosów. Zawarty w balsamie kompleks składników aktywnych Vecorexin Protective pomaga zwalczać wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia się. Dodatkowo zawarte w balsamie proteiny jedwabiu mają działanie nawilżające i regenerujące.

tak jakbym nakładała na włosy wodę wymieszaną z zagęstnikiem i barwnikiem...

Przy okazji zakupów w supermarkecie kupiłam tą odżywkę do włosów. Mój Kallos, który mi służył jako odżywka-baza, się kończył i pomyślałam, że wypróbuję coś innego. Niestety ten balsam nie okazał się być najlepszym zakupem...

Po przeczytaniu składu wiedziałam, że jako samodzielna odżywka się u mnie nie sprawdzi, ale dla pewności wypróbowałam ją i w tej roli. Jak się sprawdziła? No cóż... Równie dobrze mogłam po szamponie nie nakładać na włosy nic. Zero wygładzenia, nabłuyszczenia, ujarzmienia... Zero czegokolwiek. Kallos w porównaniu do tej odżywki sprawdzał się rewelacyjnie solo.

Niestety jako baza ta odżywka również się nie sprawdza. Produkt ma bardzo rzadką konsystencję i wszystkie półprodukty spływają razem z nią z włosów. Nawet kiedy nakładam mieszankę na bazie tej odżywki na lekko wilgotne włosy to wszystko po 5 minutach zaczyna mi skapywać na ramiona.

Jedyne do czego ta maska się nadaje to mycie pędzli z włosia naturalnego.

Skład:

Aqua- woda

Cetearyl Alcohol- alkohol, emolient

Cetrimonium Chloride- poprawia rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk i wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów, ułatwia spłukiwanie preparatu, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,1%

Dimethicone Copolyol- sylikon, rozpuszcza się w wodzie

Hydrolized Silk- hydrolizat protein jedwabiu

Buteylne Glycol- humektant

Lecithin- emulgator, wpływa na poprawę nawilżenia

Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr UV, pochodzenia chemicznego, jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 10%

Hydrolized Soy Protein- hydrolizat protein soi

Hydrolized Wheat Protein- hydrolizat protein pszenicy

Tocopheryl Acetate- estrowa forma witaminy E

Linoeamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate- surfaktant, emulgator, antystatyk

Propelyne Glycol- humektant, hydrofilowa substancja nawilżająca skórę, zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, wspomaga działanie konserwujące, jest bezpieczny do stosowania nawet w 50% stężeniu, może powodować podrażnienia jeżeli jest aplikowany na skórę chorobowo zmienioną

Calendula Officinalis Flower Extract- ekstrakt z kwiatów nagietka lekarskiego

Sunflower (Helianthus Annus) Seed Oil- olej ze słonecznika

Glycerin- alkohol, humektant, środek nawilżający

Matricaria (Chamomilla Recutita) Flower Extract- ekstrakt z rumianku pospolitego

Walnut (Juglans Regia) Shell Extract- ekstrakt z łupiny orzecha włoskiego

Tocopherol- witamina E

Tripeptide-1- peptydy, stymuluje wzrost włosów

Actylates C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolimer- substancja kondycjonująca, wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego - zwiększa lepkość, stabilizuje emulsję

Carrageenan (Chondrus Crispus)- ekstrakt z chrzęścicy kędzierzawej

Xanthan Gum- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

Triethanolamine- regulator pH

Dimethylmethocy Chromanol- antyoksydant

Glycolipids- glikolipidy, wnikają wgłąb włosa, nawilżają go, odżywiają i regenerują

Caprylyl Glycol- emolient tzw. tłusty, humektant

Phenoxyethanol- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%

Parfum- kompozycja zapachowa

Isopropyl Alcohol- środek rozpuszczający, pochodzenia chemicznego, ma działanie odtłuszczające i oczyszczające, redukuje wytwarzanie się piany

Magnesium Nitrate- konserwant

Magnesium Chloride- substancja uzupełniająca pochodzenia mineralnego

Methylchloroisthiazolinone- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01%

Citric Acid- regulator pH

Linalool- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Limonene- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach skórki cytrynowej

Używam tego produktu od: ok. 2,5 mieiąca

Wygładzenie i regeneracja

Powiem szczerze, że kupiłam produkt ze względu na cenę (w mojej drogerii 11,90zł), ale po kilku stosowaniach zdecydowanie balsam przypadł mi do gustu. Używałam wielu odżywek czy masek, których użycie kończyło się ekspresowym przetłuszczaniem się końcówek. Mam lekko puszące się włosy z tendencją do falowania, leciutko podniszczone końcówki.

Moja ocena:

PLUSY
+cena na ilość
+wygładzenie
+odciążenie
+miękkie włosy na długo
+nie przetłuszcza
+odbudowa
+pielęgnacja włosa
+aplikacja

MINUSY
-zapach akurat nie przypadł mi do gustu, ale nie jest najgorszy

Ogólna ocena: SUPER
O wiele lepszy produkt niż inne reklamowane maski/odżywki znanych marek.

Trochę słaby. Tylko ulatwia rozczesywanie.

Kupiłam go zachęcona ceną. Na moich niskoporowatych włosach ten balsam nie robił nic. Tylko "rozplątywał" włosy(ale to robi praktycznie każda odżywka czy balsam). Poza tym balsam jest strasznie niewydajny.

Spełnia oczekiwania

Kupiłam go ze wzgledu na cene, ułatwia rozczesywanie, przyjemnie sie nakłada,zapach utrzymuje sie na włosach na 2 dzien, gesty, wydajny, przelałam go do innej butelki gdyz niewygodnie posługiwało mi sie pompką,

Używam tego produktu od: kilki tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1.5

Myślałam, że będzie lepszy

Nie przypadł mi ten balsam do gustu, trochę się rozczarowałam. Kupiłam go dlatego, że skończyła mi się maska z tej serii, a balsam był większy i tańszy.

Plusy:
+tani
+opakowanie z dozownikiem
+duża pojemność
+ładnie pachnie

I jak dla mnie tyle plusów, niestety nic nie podziałały na moje włosy, tak na prawdę bardzo się zawiodłam .
Zdecydowanie będę kupywać maskę.

Minusy:
-moje włosy nie błyszczą się po niej
-nie nawilża
-wydaje mi się, że muszę ją dużo nakładać gdyż w ogole nie czuje jej na włosach.

Daje tylko 1 gwiazdę, za opakowanie, za ilość i cenę tego produktu. Może poprostu nie sprawdza się na moich włosach.

Używam tego produktu od: od miesiąca

Cudo

Używam tą odżywkę wraz z szamponem. Na opakowaniu znajdziemy informację o tym, żeby trzymać odżywkę na włosach 1 minutę, ja trzymam 30 minut, czasami nawet godzinę. Przejdźmy dalej.

Plusy:
- Cena, Cena i jeszcze raz cena! 10 zł za 1000 ml! Wielka butelka, starcza na dwa, trzy miesiące jeśli nakładasz ją dość często. Ja osobiście naprawdę jej sobie nie szczędzę :)
- Włosy są po niej mięciutkie, gładkie, lśniące;
- Ładny zapach,
- Wygodne opakowanie + pompka;

Minusy:
Brak :)

jestem na tak!

Kupilam ja w drogeri Laboo. Juz wczesniej zwrocilam na nia uwage ale balam sie ja kupic, wkoncu odwazylam sie!
Odzywka pieknie pachnie, powiedzialabym ze ma podobny zapach do odzywki z loreala. Dzialanie hmm wlosy po niej mam troche mocniejsze
pieknie blyszcza
po tej odzywce wypadlo mi duzo wlosow, wsumie wypadaja mi po kazdej jakiej nie uzyje. Ogolnie to bardzo dobra, ma wygodne opakowanie z pompka. Polecam.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze dopiero zaczete