Marion, Express Mousse (Farba do włosów w piance)

Powiększ Marion, Express Mousse (Farba do włosów w piance)

Zgłoszony przez naygell

Dla wszystkich kobiet, które w prosty, szybki i bezpieczny sposób chcą uzyskać intensywny, pełen blask kolor włosów, Laboratorium Marion stworzyło nową linię farb, w formie delikatnej, jedwabistej pianki. Marion jest jedyną polską firmą na rynku, która posiada w asortymencie farbę do włosów w piance. Teraz, dzięki rewolucyjnej technologii można uzyskać wymarzony i trwały efekt kolorystyczny w komfortowych warunkach własnego domu.
Niezwykle łatwa i wygodna w użyciu farba w piance trwale pokrywająca siwe włosy w 16 modnych odcieniach:
- 210.Intensywna czerń,
- 230. Ciemny blond,
- 231.Średni blond,
- 232.Złocisty blond,
- 233. Popielaty blond.
Nie spływa z włosów, nie barwi skóry i przyjemnie pachnie. Łatwa i szybka aplikacja

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Bardzo dobra farba
  • Przed użyciem farby poczytałam opinie tutaj i trochę się przestraszyłam.... ale postanowiłam spróbować.
    PLUSY:
    -bardzo łatwa aplikacja. Gdy pojemniczek przekręci się do góry nogami i spowrotem dwa razy, bez bukania to wychodzi idealna pianka! (może dziewczyny tak tu narzekają na to, bo robią to źle?)
    -pianki jest zadziwiająco dużo, zdziwiłam się bo mam dość dużo włosów a już nie miałam gdzie tej pianki wyciskać (bardzo wydajna!)
    -aplikator nie jest problematyczny, pompka działa tak jak trzeba, nie zacina się ani nie blokuje
    -jak na farbę to pachnie rewelacyjnie
    -jest bardzo tania (ja kupiłam chyba na promocji za 6zł)
    -nie wypadają po niej włosy (po niektórych farbach myślałam że ołysieję, tutaj było bardzo dobrze!)
    -farba bardzo dobze zmywa się ze skóry

NEUTRALNE:
    -nie ma dołączonej odżywki, co dla mnie jest raczej plusem, bo używam swojej i wiem że jest skuteczna i dobrej jakości i dobrze zadba o moje włosy

MINUSY:
    - woda jest ciągle zabarwiona na kolor farby, nawet po kilku myciach głowy

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 2 op

Chcesz pochwalić hiss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj, nie...
  • Muszę, niestety, zgodzić się z negatywnymi opiniami na temat tej farby. Wielka szkoda, bo bardzo lubię firmę Marion, zwłaszcza, jej produkty do włosów. Z szamponetek byłam zadowolona, miałam więc pozytywne nastawienie do tej farby. Kupiłam, gdyż była w promocji - 6 zł. Cieszę się, że nie wydałam więcej.

Liczyłam przede wszystkim na bezproblemową aplikację i się zawiodłam. Zamiast pianki z aplikator wypluwał nierozrobioną, wodnistą, cieknącą papkę. Dawno nie ubrudziłam tak umywalki, farbując włosy. Dodatkowo, aplikator bardzo ciężko pracuje, rękawiczki są ogromne i bardzo utrudniają aplikację, gdy pokryją się farbą. Miało być lekko i przyjemnie, a tymczasem wyszło zupełnie odwrotnie.

Kolor również zawiódł, jednak nie spodziewałam się intensywnej czerwieni. Nie raz miałam włosy farbowane na ciemny brąz, nie liczyłam więc na wiele, jednak końcowy efekt w ogóle nie jest czerwony - wyszedł brąz z miedzianym podtonem. Odrosty wyszły odrobinę jaśniej, co nie jest mocno widoczne, tylko dlatego, że są nieduże. Na szczęście, nie wyszedł mi fiolet, czy inny koszmar.

Farba dosyć mocno wysusza włosy, pomimo zastosowania dobrej maski po farbowaniu. W trakcie aplikacji wypadło ich też trochę, jednak nie zauważyłam jakieś większej masakry (jak to miało miejsce po Lorealu).

Plusy? Farba jest bardzo wydajna i nie śmierdzi mocno. W moim przypadku, nie farbuje wody, co przy czerwieniach jest bardzo częste. Mimo wszystko, nie polecam jej głównie ze względu na koszmarną aplikację. Używam tego produktu od: 7 dni temuIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsza jaka mialam, ale ...
  • najlepsza dotychczas farba jaka mialam

tania w promocji okolo 5-7 zl w Naturze

niestety jest jedna ogromna wada

jak umyje wlosy i czekam do wyschniecia to bardzo brudzi ciuchy

nawet 2 tygodnie po farbowaniu brudzi

no i troche brakuje mi tej odzywki

teraz pisze wlasnie recenzje po zmyciu tej farby

jestem zadowolona wlosy nie niszcza sie

polecam

Używam tego produktu od: 4 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić lisek0412 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo nierówny jakościowo produkt
  • +nakłada się na suche włosy tylko na 30min.
    +brak nieprzyjemnego zapachu
    +nie niszczy włosów
    +kolor się nieznacznie wypłukuje,ale wytrzymuje miesiąc
    +łatwo się zmywa ze skóry
    +/-niezbyt dobrze pokrywa siwe włosy,jednak dzięki temu wyglądają naturalniej
    +/-brak odżywki, choć producent zaleca jej użycie (wolę stosować tę,którą mam w domu)
    -trudno dokładnie wymieszać składniki

Produkt jest "nierówny" jakościowo - przetestowałam kolory:
    213.CZEKOLADOWY BRĄZ (1 raz)
    +konsystencja bardzo fajna
    +dobrze się nakłada,nie spływa
    +pokryłam całe włosy (dł.do łopatek) jednym opakowaniem
    -kolor wyszedł niestety czarny (rudawy na siwkach)

214.JASNY BRĄZ (na razie 3 farbowania)
    -zamiast pianki wodnista papka
    -za pierwszym razem musiałam zużyć na raz dwa opakowania
    -pompka pracowała bardzo ciężko

Trudno jednoznacznie ocenić produkt - raz jest super, a za kolejnym lipa.Ale nie niszczy włosów,otrzymywany kolor jest ładny,więc chętnie jeszcze sięgnę po "piankę".

Chcesz pochwalić sosnowiczanka84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • oczekuje lepszego krycia
  • Testuje miedź. Pianka jest wydajna starczy na wlosy do lopatek. Nie zgodze sie ze farba nie ma konsystencji pianki. Na włosach rozjasnianych wychodzi miedź w zasadzie bardziej jest to czerwien. Pomimo 2 krotnego malowania nie zafarbowała mi wcale odrostów. Kolor nie jest tragiczny ale bez polysku. Zaleta to cena - na promocji nie cale 7 zl.

Używam tego produktu od: 3 razy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić amarancik za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest zła,ale...
  • Ten produkt był testowany na dwóch osobach. Złocisty blond testowała moja siostra. Kolor wyszedł naprawdę ładny,konstystencja nie jest najgorsza, najważniejsze że nie spływała. Z kolei dozownik czasem chodzi lekko a po chwili słoń musiałby na niego nadepnąć żeby cokolwiek wyszło - tak ciężko...siostra ma grubsze włosy od moich i powiedziała mi, że ma ładne i miękkie włosy w dotyku. Jednak ona zawsze używa odżywki. Generalnie jest na tak.
    Teraz moja opinia...
    Testowałam dwa kolorki: palona kawa i czekoladowy brąz. Palona kawa na blond odrostach wyszła ruda!!! To był paskudny widok,który mnie rozczarował!
    Włosy po spłukaniu były tępe,czerpkie i cholernie skołtUIONe!! Bez maski ani rusz! Po dwóch tygodniach włosy były marchewkowe. Postanowiłam spróbować czekoladowego brązu. I to efekty:
    na marchewkowych odrostach wyszło rudo - kasztanowe w zależności od światła lekka poświata czekolady...ale daleko temu do ideału!!
    Po spłukaniu włosy nie były już takie tępe.
    Dozownik rzeczywiście dosyć ciężko chodzi, rękawiczki marnej jakości..konsystencja OK., bez problemu da się zmyć zabrudzenia ze skóry. Mam skórę wrażliwą a ta pianka nie podrażniła jej.

Używam tego produktu od: 1,5 m-ca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gunesh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar
  • Nigdy więcej nie kupię tej farby.
    Kolor na moich rudo-czerwonych włosach również wyszedł jakiś taki brązowo-fioletowy.
    Aplikacja straszna. Mimo przechylania, potrząsania konsystencja pianki bardzo rzadka. Dozownik bardzo nie wygodny, ciężko jedną ręką nacisnąć.
    Włosy po farbowaniu suche, trudne do rozczesania.

Jedyny plus jaki się dopatrzyłam to zapach, nie taki duszący jak u innych farb.

Używam tego produktu od: dwa tygodnie

Chcesz pochwalić Agnieszka2117 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez rewelacji...
  • Farbuję włosy od bardzo dawna na odcienie czerwieni i rudości. Używałam produktów z różnych półek cenowych , jednak z własnego doświadczenia wiem, że tania farba nie musi oznaczać klęski na głowie. Niestety pianka firmy Marion, pomimo pięknego koloru - bardzo zmatowiła moje włosy. Miałam problem z ich rozczesywaniem, nawet po zaaplikowaniu odżywki (nie dołączonej do opakowania).

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Jelsomina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej!!!
  • Największa kosmetyczna porażka w całym moim życiu! Podkusiła mnie cena farby - wyjątkowo niska jak na piankę.
    Kupiłam kolor ciemny brąz. Naturalnie jestem szatynką, a włosy farbuję na bardzo ciemny brąz właśnie. I chciałam pokryć odrosty.
    Już na wstępie było kiepsko, kiedy otwierając farbę tak jak zawsze wszystkie otwieram rozprysnęła mi się po całym pokoju. Pianka była rzadka, wszędzie brudziła. Rękawiczki marnej jakości. Ale najgorszy z wszystkiego był efekt...
    Farba o odcieniu CIEMNY BRĄZ zrobiła moje odrosty RUDE! Włosy prawie czarne z rudymi odrostami wyglądały okropnie, a niestety farbowałam się dzień przed wyjazdem na wakacje i nic nie mogłam z nimi zrobić Byłam wściekła.

Najgorsza farba jaką w życiu miałam! Nadaje się tylko do jednego miejsca - do śmietnika.

Używam tego produktu od: miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić cocomusli za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie kupujcie tej farby.
  • Oceniam kolor 223. Rubinowa czerwień.

Chciałam odświeżyć swoje czerwone włosy, nie wiem co mnie podkusiło do kupna tej farby, ale już wiem, że nigdy tego nie zrobię. Po zmyciu pianki moim oczom ukazały się włosy brązowo-fioletowe. Nie tego się spodziewałam.

Plusy:
    - brak ? no może tylko cena

Minusy:
    - beznadziejny dozownik, ciężko działał, zacinał się
    - konsystencja koło pianki nawet nie stała, nie wiem co to miało być, ale na pewno nie pianka
    - strasznie zniszczyło mi włosy po jej użyciu, stały się tępe, ciężkie do rozczesania, gdyby nie odżywki i jedwab to straciłabym połowę włosów przy rozczesywaniu.

NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ PRODUKTU MARION.
    I Wam także to polecam.

Używam tego produktu od: tygodnia.

Chcesz pochwalić oluniaa27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajna
  • Kupiłam złocisty blond z tej firmy ze względu na cenę gdyż jest niska jak na tego typu produkt i nie zawiodłam się. Zapach może nie jest jakiś super ale przynajmniej nie śmierdzi tak jak większość farb. Szkoda że nie ma odrzywki dołączonej jak w większości farb ale to nie jest wielka przeszkoda. Trochę swędzi jak już się nałoży na włosy ale aż tak strasznie mi to nie przeszkadza. kolor wyszedł bardzo ładny równie nałożony. Nakładanie jest bardzo łatwe i przyjemne fajna pianka chociaż jak się saszetkę rozcina to przeraża ciemny kolor tego płynu ale kolor wychodzi ładny i jasny.
    \nZ chęcią kupię ponownie i w dodatku teraz w Naturze jest o połowę tańsza więc na pewno zakupię ją.
    \nJa nie wymagam za dużo od farby wystarczy że wyjdzie dobry fajny kolor i nic więcej mi nie trzeba.
    \nFarba jest tania więc nie można wymagać od niej niewiadomo czego.

Chcesz pochwalić muddleska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Oceniam kolor: Miedź

- formuła pianki bardzo ułatwia aplikację (zdziwiły mnie nieco opinie innych dot. tej kwestii)
    - ładnie pachnie
    - przystępna cena
    - nie brudzi skóry
    - kolor nie wypłukuje się tak szybko
    - równomierne pokrycie
    - dozownik bardzo wygodny

Gorąco polecam.

Parę zdjęć dla tych, którzy uważają, że konsystencja jest lejąca(to nie pianka???). Dziewczyny wystarczy trochę mocniej wstrząsnąć.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić angelc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo mieszane uczucia...
  • Oceniam kolor palona kawa.

+ wygląd włosów po farbowaniu - kolor super, włosy niezniszczone, lśnią
    + bardzo przyjemny zapach
    + cena

- koszmarna aplikacja!!! Producenci chyba nie wiedzą jak wygląda piana... Pompka strasznie niewygodna, trzeba mocno nacisskać co jest trudne gdyż ma się śliskie ręce (rękawiczki)Używam tego produktu od: wczorajIlość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agatak87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • PORAŻKA
  • ODRADZAM!! Oceniam kolor 233 Popielaty blond
    Kupując farbę w piance miałam nadzieję, że nakładanie będzie szybkie i proste a tu KLAPA.
    -Pianki nie ma tylko coś niby podobnego
    -Farba nie rozmieszana, próbowałam wszystkiego, pisze nie wstrząsać ale zrobiłam to i niestety ale zero efektu;/
    -Po nałożeniu przeraziłam się bo włosy robiły się czerwone zamiast jaśnieć a wiec długo nie trzymałam farby na włosach
    - Po 5 minutach od nałożenia dotknęłam włosów a tu została mi garść włosów w dłoni;/Farbę zmyłam szybciutko i nałożyłam bardzo dużo odżywki bo bez tego chyba zostałabym bez włosów.

+Zapach OK
    +Cena
    +Po tak szybkim farbowaniu delikatnie rozjaśniło włosy
    Za te 3 plusiki daję 2 gwiazki bo na więcej ta farba nie załuguje.
    Może innych włosów tak nie niszczy, ale do moich ta farba się nie nadaje.Używam tego produktu od: użyłam 1 razIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić effcia5540 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak na swoja cene dobra
  • oceniam kolor 230 ciemny blond

Farba jak na swoja cene jest wyjatkowo dobra. Niestety składniki trzeba mieszac na rece. Za pierwszym razem nie pokryła mi odrostów, więc dzisiaj kupiłam druga i wlosy wygladaja juz dobrze. Prosta w uzyciu. Na pewno kupie ja jeszcze kilka razy.Kolor wyszedl na farbowanym jasnym brazie taki jak na zdjeciu z pudełka. Jeszcze nie wiem czy kolor szybko schodzi, ale troche sie tego boje, bo duzo z was o tym mowilo a ja myje glowe codziennie. Używam tego produktu od: tygodnaIlość zużytych opakowań: 2 całe

Chcesz pochwalić dominika i za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Oceniam farbę o kolorze BAKŁAŻAN.

Zacznę od tego, że pianka w ogóle się nie pieniła. Zamiast tego była sama lejąca się konsystencja, więc łatwo sobie wyobrazić jakiego można narobić przy tym bałaganu.

Włosy po farbowaniu są miekkie i lśniące.Kolor wyszedł bardzo ładny, dokładnie taki jaki chciałam. Szkoda tylko, że tak szybko się zmył. Trzymał mi się na włosach trochę ponad 2 tygodnie, a więc kiepsko. Jednak nawet po wypłukaniu farby moje włosy były trochę ciemniejsze, niż wcześniej.

Plusem na pewno jest zapach ( farba nie śmierdzi amoniakiem) i niska cena.

Używam tego produktu od: użyłam raz

Chcesz pochwalić acsendio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutnie nie daje żadnego efektu
  • Od kilku lat farbuję swoje włosy. Przez ostatnie pół roku wybieram mahonie i ciemne czerwienie. Zdecydowałam się na piankę z Mariona w kolorze "Rubinowa czerwień". Chciałam odświeżyć kolor i przykryć dwu-centymetrowe odrosty.

Pierwsze co zniechęciło mnie do farby to konsystencja. Zamiast piany wylewała się z dozownika niewymieszana farba, która czasem niespodziewanie przypominała pianę...

Po koloryzacji spłukałam farbę i co? I nic!

Zero koloru na włosach.Odcień jest taki, jaki był, a odrosty nadal się odznaczają.

Werdykt: niepotrzebne ingerowanie we włosy i wyrzucenie pieniędzy.

Najgorsza farba jaką miałam.

Szczerze nie polecam!

Używam tego produktu od: jeden jedyny raz

Chcesz pochwalić dybi92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • już do niej nie wrócę, użyłam drugi raz gdyż skuszona promocją kupiłąm od razu dwa opakowania

nie spełniła mych oczekiwań kompletnie

zapach farby do włosów

wysuszyła włosy

pianka rzadka ale nie spływająca z włosów

i jakby była źle rozmieszana - farba czarna z piany wypływa

cena? 5,99

kolor szybko sie zmienia... tzn ciemnieje, jasny pigment strasznie szybko sie wypłukuje pomimo używania szamponu do włosów blond

piankę trzymałam na włosach 40 minutdużo lepsza jest perfect mousseUżywam tego produktu od: 1 razIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić afrah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla rozjaśnianych pasm.Odcień średni blond.
  • Potrzebowałam odświeżyć kolor i wybór padł na ta piankę.Zakupiłam odcień średni blond.Miało być szybko i latwo więc ...czemu nie?
    +przyjemna aplikacja-zero odoru amoniaku
    +latwe rozprowadzanie
    +ciekawy odcien taki naturalny

-mieszałam pianke w dłoniach bo aktywator był niedostatecznie rozmieszany w butelce
    -włosy lekko podsuszone ale czegóż sie spodziewać skoro kładłam na jasny blond(rozjaśniacz!)
    -odcień wyplukał sie po 3 tygodniach(przyczyna-patrz wyzej )

Na odrostach(popielaty blond poziom 7.1 ) ładnie chwyciło
    Nie polecam do rozjaśnianych wielokrotnie pasm ale na naturalki jak najbardziej

Na pewno do niej wrócę ze względu na łatwość aplikacji i nieinwazyjność (nie ma problemu z nalożeniem innej farby,nie wnika głęboko we włosy)

Polecam-warto wypróbować!Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić quelle75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pozytywne zaskoczenie
  • oceniam kolor ZŁOCISTY BLOND

najpierw kupiłam farbę, potem weszłam na KWC i się przeraziłam, drugi raz się przeraziłam po otworzeniu aktywatora koloru który miał kolor ... czarny!!!
    ale co tam, raz kozie śmierć i do dzieła ;-)
    + farba ma konsystencję puszystej pianki, łatwo ją nałożyć, nie chlapie, nie spływa;
    + przyjemny zapach;
    + ładny kolor, pokryła odrosty, nie mam rudawych odcieni!!!;
    + włosy są po niej miękkie i lśniące, nie są szorstkie jak po palette; nie zniszczyła włosów;
    + wydajna, na cienkie włosy do łopatek spokojnie starczyło mi jedno opakowanie, nawet sporo pianki jeszcze zostało
    + cena

+/- brak odżywki, chociaż nie jest to duży problem bo zawsze w domu jakąś mam

- nie była do końca wymieszana, mieszałam ją jeszcze w dłoniach
    - dostepność

Zobaczę jak będzie się "spierać", być może kupię ponownie.

Używam tego produktu od: pierwszy raz

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lidgad za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepska.
  • Oceniam farbę o kolorze intensywna czerń.

To chyba najgorsza farba jaką farbowałam włosy. Pianka wcale nie okazała się pianką, tylko lejącą się konsystencją z paroma bąbelkami. Przy nakładaniu można narobić ładnego bałaganu.

Plusami jest ładny zapach i niska cena, a także to że nie farbuje tak mocno skóry, co przy większości innych farb przy tym kolorze jest nieuniknione.
    Na tym chyba się kończy.

Mam włosy trochę za łopatki i zawsze wystarczało mi jedno opakowanie farby, tutaj żeby pomalować dokładnie całe włosy potrzebowałabym chyba trzy takie opakowania.

Przy trzymaniu mieszanki na włosach czułam mrowienie, czego przy innych farbach nigdy nie było.

Po zmyciu włosy były strasznie poplątane, szorstkie, sztywne, gumowe... Udało mi się je jednak odratować dużą ilością profesjonalnej odżywki.

Więcej nie kupię. Jest wiele dużo lepszych farb w tej samej cenie.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Nieobliczalna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe zaskoczenie!
  • Kupiłam tę farbę, bo... nie miałam innego wyjścia.
    W drogeriach wymiotło rude farby, a moje odrosty wołały o pomstę do nieba. Pomyślałam że 11 zł to nie majątek.
    Zanim przystąpiłam do farbowania, przeczytałam wszystkie wcześniejsze recenzje, więc postaram się do nich odnieść.
    Kolor bardzo łatwo przelewa się z saszetki do butelki. Pianka rzeczywiście robi wrażenie źle wymieszanej, ale postanowiłam się tym nie przejmować, bo przy wcieraniu we włosy i tak się zmiesza.
    Zadziwił mnie całkiem przyjemny zapach pianki- zero smrodu charakterystycznego dla farb do włosów (nie wiem, jak przy innych kolorach, bo maja inny skład). Nakładanie- dziecinnie proste, dłonią wcierałam piankę jak choćby olejek. Przy zetknięciu z włosami pianka po chwili przestaje być pianką, włosy są po prostu mokre.
    Martwiłam się, czy wystarczy mi 1 op. pianki na pokrycie dużych odrostów i długich do pasa włosów- tu niespodzianka była totalna! Pompowałam, pompowałam, a w końcu, jak jedna z recenzentek, zastanawiałam się gdzie by tu jeszcze tę piankę nałożyć. Super wydajna!
    Pisano tu o przesuszeniu i splątaniu włosów- nie pamiętam, o jakich odcieniach była mowa, ale ja używając koloru 224- miedź, nie zauważyłam tego wcale. Były splątane, ale "w normie", jak przy każdym myciu.
    Brak odżywki jest rzeczywiście zaskakujący, zwłaszcza, że użycie jej jest po farbowaniu konieczne, byłoby miło, gdyby producent coś z tym zrobił. Zadziwiło mnie też zalecenie umycia włosów szamponem po farbowaniu- nigdy się z tym nie spotkałam, no ale ok, umyłam. Po spłukiwaniu szamponu woda była zabarwiona, zobaczymy, jak będzie z wypłukiwaniem koloru...
    Po całym procesie włosy są miękkie i pachnące. Kolor... nie do końca taki, jakiego się spodziewałam, jest bardziej kasztanowo-miedziany niż rudy, ale ostatnio używałam henny, może dlatego farba nie pokryła dobrze jej koloru- zależało mi żeby lekko rozjaśnić odrosty, by ich kolor zrównał się z tymi sprzed hennowania, nie do końca się to udało, ale jestem i tak zadowolona z efektu.
    Podsumowując, farba ma dużo więcej zalet niż wad:
    +ładny zapach
    +łatwa aplikacja
    +ogromna wydajność
    +niska cena
    +ładny kolor
    +bezproblemowe zmywanie ze skóry

-brak odżywki, ale można to przeboleć
    -konieczność zmywania szamponem, ale to też jest do przeżycia.
    Ogólnie, jak dla mnie- bardzo dobry produkt.

Chcesz pochwalić ivoncja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwszy raz jestem w pełni zadowolona!
  • Wybrałam kolor średni blond.

Niestety nie potrafię samodzielnie farbować się w domu, dlatego też używam głównie farb w formie pianki. Bardzo lubię produkty firmy Marion i dlatego też postanowiłam sprawdzić ten produkt. Opinie nie są zbyt pochlebne, jednak moim zdaniem jest to świetna farba (pomimo wielu wad).

Zacznę od minusów:
    - Producent zawalił sprawę z pudełkiem (nie zachęca ono do kupna tej farby, kolory są przedstawione raczej ubogo, czasami sama nazwa koloru nie przekonuje. Aż korci mnie, żeby wysłać jakiś e-mail opieprzający ich za to niedopatrzenie, to naprawdę dobry produkt.)

- Aktywator koloru w saszetce to kompletna pomyłka (szczególnie jeśli chcemy przeprowadzić próbę uczuleniową- trzeba to potem jakoś zaklejać i modlić się, żeby się nie wylało)

- Brak odżywki (dla każdej włosomaniaczki to nie problem, ale to byłby miły dodatek)

- Nakładanie pianki jest problematyczne (pianka nie jest do końca wymieszana, trzeba to mieszać w rękach, pompka jest nieporęczna)

- Smrodek (ale generalnie każda farba z amoniakiem posiada ów smrodek. Ja jestem wstanie to jakoś wytrzymać, zresztą podobno farby bez amoniaku są bardziej szkodliwe).

- Wysusza i plącze włosy (jakoś mnie to nie dziwi i w sumie nie martwi; wszystko wróci do normy dzięki właściwej pięlęgnacji)

- Kolor wyszedł o ton ciemniejszy (wybrałam średni blond, a wyszedł ciemny blond. Na szczęście spłukał się do średniego blondu po tygodniu)

No i plusy, które rekompensują minusy:

- Boski kolor! (Naprawdę nie spodziewałam się, że wyjdzie mi takie cudo. Wreszcie udało mi się uzyskać kolor marzeń- ciemny blond w odcieniu chłodnym, bez rudych refleksów. Pierwszy raz jestem naprawdę zadowolona zaraz po farbowaniu).

- Dobra trwałość (po miesiącu od użycia nadal mam całkiem ładny kolor. O dziwo włosy nawet całkiem dobrze trzymają pigment i niesamowicie lśnią).

- Równomierne pokrycie (przy schwarzkopf perfect mousse miałam kilka pasemek niepokrytych i grzywkę w ciemniejszej tonacji, a tutaj wszystko idealnie)

- Wydajność (mam włosy do ramion i praktycznie musiałam część wyrzucić, bo już nie miałam pomysłu, gdzie to nakładać)

- Pomimo amoniaku nie zauważyłam ubytku włosów ani w czasie spłukiwania pianki ani po rozczesaniu (przy perfect mousse wyrwałam sobie mnóstwo włosów)

- Nic mnie nie piekło ani nie grzało w głowę

- Cena

- Dostępność

- Polski producent

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Drugi kolorem jakim wybrałam był złocisty blond. Farba była kładziona na wyblakłym średnim blondzie i po serii eksperymentów z szamponami koloryzującymi w odcieniach od blond do ciemny blond. Moje włosy były rudo-blond z ciemnymi odrostami.
    Farbę nałożyłam jedynie na 20 minut, gdyż bałam się iż odrosty będą zbyt jasne w stosunku do reszty włosów. Dodatkowo po umyciu głowy użyłam płukanki fioletowej.

Efekt- piękne, lśniące włosy w kolorze miodowego blondu (taki właśnie mix złotego blondu i delikatnej rudości, bardziej blond niż rudy. Efekt bardzo naturalny.)
    Mam wrażenie, że rudy, który miałam wcześniej został bardzo ochłodzony (wyraźnie widać, że włosy nie są już takie ciemne).
    Użyłam płukanki fioletowej dla zniwelowania żółci, bo raczej nie przepadam za kurczaczkiem, nie wiem jak to może wyglądać bez płukanki. Może zdecyduję się też na płukankę srebrną.
    I co najważniejsze- odrosty i reszta włosów są w tym samym kolorze. Włosy równomiernie złapały kolor i nie wypadały praktycznie w ogóle. Jestem zachwycona.

Dziewczyny, polecam!

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić alibaba86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Zacznę od tego, że uwielbiam farby w piance Dlatego też skusiłam się na jej zakup. Niestety nie dorównuje mojemu ukochanemu Castingowi, ale też nie spodziewałam się tego po cenie

Oceniam kolor 213 - czekoladowy brąz

Zacznę od plusów:
    ~~kolor wyszedł idealny, dokładnie taki jaki chciałam - piękny brąz, nie za ciemny, nie za jasny, po prostu - idealny, chociaż z tym z opakowania niewiele miał wspólnego
    ~~ nie rudził - większość farb "czekoladowych" daje na moich włosach rudawo-czerwonawą poświatę, tutaj tego nie było
    ~~niska cena
    ~~ nie zauważyłam żeby włosy się zniszczyły

I to by było na tyle plusów, bo niestety...
    - trwałość tragiczna - trzyma się niecałe trzy tygodnie (a włosy myję co 2-3 dni, nie codziennie), po tym czasie miałamna głowie jasny brąz/ciemny blond który miałam wcześniej
    - brak odżywki w opakowaniu
    - to nie jest pianka - tylko taka dziwna masa, którą ciężko rozprowadzić na włosach, a spienić nie da się w ogóle. Na moje włosy za ramiona potrzebowałabym dwóch opakowań, co przy żadnej innej farbie w piance się nie zdarzało. Do tego z dozownika wydostają się niezmieszane składniki i trzeba je mieszać na rękach.
    - włosy po niej są matowe - nie chcą się błyszczeć i są takie bez życia

Mam mieszane uczucia, z jednej strony kolor bardzo kusi, a z drugiej jestem za leniwa żeby farbować włosy co 2,5 tygodnia Raczej do niej nie wrócę

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić blair witch za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Cudo Nie znacie się
  • Po pierwsze: KAŻDY MA INNE WŁOSY, WIĘC ROZUMIEM OK...ALE NIE MOŻECIE PISAĆ, ŻE NIE POLECACIE...BO!:

1) Pianka Marion może i nie jest super koloryzacją, ale...w cenie jaką ma...jest po prostu niezastąpiona...

2) Kolor wychodzi idealny Jest to dla mnie całkowity szok. Włosy mają cudowne odcień.

3) Poplątanie? Jeju...coś ze mną nie tak...moje włosy się nie poplątały, co jeszcze, ha! Były super miękkie w dotyku

Wystarczy?
    Kurcze, każdy ma inny włos i inaczej reaguje na daną koloryzację, ale nie mogę napisać, że nie polecam, bo naprawdę, jeśli ktoś chce spróbować, to warto...

cena
    kolor-idealny
    forma w piance
    nie jest to typowy śmierdzielek

Co do trwałości nie mogę się wypowiedzieć, ale to nieważne, znalazłam swój ideał

Używam tego produktu od: tydzień

Chcesz pochwalić Dejz za czytelną i pomocną recenzję?