Aflofarm Fabryka Leków, Regenerum, Regeneracyjne serum do paznokci

Powiększ Aflofarm Fabryka Leków, Regenerum, Regeneracyjne serum do paznokci

Zgłoszony przez iwonccia

Regeneracyjne serum do paznokci to preparat przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji paznokci oraz otaczającego naskórka. Dzięki starannie dobranej kompozycji olejków (z orzechów makadamia, pestek winogron oraz słodkich migdałów) serum wzmacnia, nawilża i regeneruje płytkę paznokcia. Wysoka zawartość składników odżywczych sprawia, że nawet kruche i łamliwe paznokcie odzyskują naturalną elastyczność, stają się mocne, zdrowe i odporne na uszkodzenia. Zastosowane w preparacie witaminy A i E chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a olejek cytrynowy wpływa na rozjaśnienie przebarwień. Co więcej praktyczne opakowanie pozwala na precyzyjną aplikację produktu, a masaż delikatnym pędzelkiem przyśpiesza penetrację składników aktywnych, pobudzając macierz paznokcia i wpływając pozytywnie na jego wzrost.
Może być używany okresowo, jako kuracja lub przez cały rok, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Skład: Macadamia Integrifolia Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil/Tocopherol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Silica, Citrus Limon Peel Extract/Helianthus Annuus Seed Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol/ Glyceryl Caprylate/Ethylhexylglycerin/Parfum

Cena: ok. 20zł / 5ml

• Super!
  • To regenerum na prawdę działa!

Plusy:
    - wzmocnienie paznokci (nie łamią się i nie rozdwajają )
    - wygodny aplikator
    - duża wydajność
    -szybkie efekty

Minusy:
    - długo się wchłania

Efekty są widoczne przy systematycznym używaniu. Gdy zaprzestałam po pierwszych dwóch tygodniach paznokcie znów były bardziej kruche, jednak teraz gdy używam go 1-2 razy w tygodniu są dużo mocniejsze.

Ilość zużytych opakowań: prawie 1 opakowanie

Chcesz pochwalić czekoladowa273 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAAAAAK!
  • W zeszłym roku kiedy miałam bardzo zniszczone paznokcie głównie się rozdwajały zobaczyłam ten kosmetyk w reklamie i od razu pobiegłam do apteki.
    Zapłaciłam za niego ok 15 zł, i po tygodniu stosowania już było widać pierwsze efekty. To co zapenia nam producent jet w 100% prawdą.
    Składnikami tego kosmetyku są tylko naturalne witaminy i olejki.
    Dodam jeszcze że tego produktu można używać także jako olejek do zmiękczenia skórek lub po prostu jako "balsam" po zrobionym manicure.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić Poly_aas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako podstawa pielęgnacji - nie. Jako uzupełnienie pielęgnacji - tak.
  • Tytuł recenzji być może niezbyt jednoznaczny, jednakże w pełni odzwierciedlający ów, tak naprawdę, dziwny produkt, który działa, a jednocześnie... nie działa. Czy to się trzyma kupy?

Kosmetyk można dostać w aptekach oraz w Superpharmie za kwotę w granicach od 15 do 20 zł. Za tę kwotę otrzymujemy tak naprawdę kartonowe pudełko wraz z instrukcją użytkowania oraz samą maleńką, 5 mililitrową tubeczkę produktu o aplikatorze w charakterze pędzelka. Pomimo, że produkt jest tak naprawdę mały, jest w moim przypadku niesamowicie wydajny (dla porównania - serum z Czterech Pór Roku wytrzymało miesiąc, lecz tamtejsza pojemność wynosiła 1,5 ml za kwotę 7-10 zł) pod warunkiem, że co chwilę nie smarujemy paznokci tym serum.

O składzie nie będę zbyt wiele mówiła. Są olejki, syntetyczne witaminy, zagęstniki oraz kompozycja zapachowa. Cieszy mnie brak parafiny, ponieważ zastosowane przez producenta olejki mają zdolność wchłaniania się w skórę - oczywiście, nie tuż po aplikacji, jednak po 5-15 minutach (w innym przypadku: wmasowanie produktu w paznokcie i skórki nie zostawi tłustej warstwy). Zapach produktu jest miły, lecz nie nachalny. Tylko przy aplikacji czuć, iż to serum posiada zapach. Wprawny użytkownik po paru dniach straci zainteresowanie tym zapachem i nawet nie będzie go tak naprawdę czuł .

Jeśli chodzi o konsystencję to raczej nikogo nie zaskoczę - stanowi olejek o dobrej absorpcji przez ludzką skórę, jest bezbarwny, o idealnej gęstości (nie stanowi postaci zbitej, lecz również nie rozlewa się z paznokcia). W dodatku aplikacja jest iście wyśmienita - pędzelek zbudowany jest z włókna syntetycznego, które w miarę aplikowania produktu w czasie w ogóle nie niszczeje ani nie gubi włosia, nadal dobrze rozprowadza produkt na paznokciu.

Najważniejsza część - EFEKTY! Powiem w ten sposób: jeśli ktoś posiada naprawdę zniszczone paznokcie np. wskutek używania bardzo mocnych detergentów w czasie mycia naczyń oraz podczas prania - a nie używa rękawiczek ochronnych - to samo serum nie pomoże. Jako uzupełnienie kuracji jako serum na noc + częsta aplikacja dobrego odzywczego kremu może pomóc. Jestem jednak zwolennikiem połączenia pielęgnacji wewnętrznej + zewnętrznej jako uzupełniającej. Uzywając jedynie tego serum nie zauważyłam piorunujących rezultatów, jednak paznokcie wygładziły się, skórki się nie zadzierały i końce paznokci wybieliły. Jeśli jednak połączymy to serum razem z pielęgnacją wewnętrzną, tzn. oleje od zewnątrz + oleje od wewnątrz (np. olej lniany, tran) to efekty po miesiącu będą lepsze. Samo serum po miesiącu spektakularnych efektów nie da, jednakże w połączeniu z "olejowaniem węwnętrznym" i aplikacją serum na paznokcie da efekty po miesiącu. JEDNA UWAGA: Nie wiem, czy taki sposób zadziała na osoby, które regularnie malują paznokcie.

Zmagam się z grzybicą paznokcia po odżywce Eveline i mogę zagwarantować, iż Regenerum nie jest produktem toksycznym oraz nie rozwija powstałej grzybicy po Eveline. Jest to produkt bezpieczny. Jeśli ktoś regularnie maluje paznokcie to serum to może stanowić dobry nawilżacz do skórek.

Podsumowując:
    + cena (do 20 zł)
    + wydajność
    + dostępność (apteki i Superpharm)
    + bezpieczny skład
    + przyjemny zapach
    + przyjemna aplikacja
    + pojemność (5ml - dla porównania: odżywka z Czterech Pór Roku 1,5 ml + parafina w składzie co uniemożliwia wmasowanie produktu, bowiem i tak mamy tłuste ręce...)
    + olejki, które dobrze wchłaniają się w skórę (szczególnie po wmasowaniu)
    + wygładza płytkę paznokci
    + wybiela końcówki paznokci

- stosowany samodzielnie nie daje szybkich rezultatów ani po ponad miesiącu stosowania. Nie sprawdzi się na silnie zniszczone dłonie, może stanowić jedynie uzupełnienie kuracji regenerującej a nie jako jej podstawa. Najlepsze efekty można zaobserwować stosując to regenerum + właściwą pielęgnację wewnętrzną.

Produkt jest godny uwagi. Dlaczego aż 4 gwiazdki, skoro najlepsze rezultaty obserwuję po połączeniu go z pielęgnacją wewnętrzną? Ponieważ łagodzi stany zapalne, nawilża płytkę, nie jest toksyczny (w porównaniu z Eveline). Polecam głównie osobom niewymagającym, cierpliwym oraz tym, które znają swoje paznokcie (tzn. znają i potrafią znaleźć potencjalne czynniki szkodliwe w swoim środowisku) i regularnie o nie dbają.

PS. Jeśli ktoś stosuje metodę ocm, olejuje twarz (i pozostały olej wmasowuje w dłonie) a potem nakłada to serum na paznokcie + pielęgnacja wewnętrzna = najlepsze efekty (i najzdrowsze )

Używam tego produktu od: ponad jednego miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Szopenowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Strzał w dziesiątkę
  • Regenerum do paznokci to zdecydowanie moje tegoroczne odkrycie. Nigdy nie mogłam sobie pozwolić na długie paznokcie. Rozdwajały sie na potęgę, nawet jak były obciętę to samej skóry. próbowałam wielu odżywek, droższych i tańszych. Zachęcona reklama w końcu sięgnęłam po regenerum i wiecie co... to jest to czego szukałam. Przyjemny zapach, wygodna aplikacja i niesamowite efekty. Mam piękne paznokcie i ostatnio nawet mogłam pozwolić sobie na french. Produkt ma oleistą konsystencję, bardzo długo sie wchłania, ale mi to nie przeszadza, po kwadransie po prostu wcieram kosmetyk w płytkę i skórki.

Chcesz pochwalić Dama Karo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutnie zasłużona ocena!
  • Regenerum do paznokci zakupiłam po raz drugi. Pierwsze opakowanie miałam dość długo, przez około miesiąc używałam regularnie- nawet parę razy dziennie- potem już tylko sporadycznie, gdy coś złego działo się z moimi paznokciami.
    Sięgnęłam po to cudo po raz drugi ponieważ w ostatnim czasie skusiłam się na tipsy i niestety, ale płytka paznokcia po zdjęciu wyglądała fatalnie. Paznokcie połamały mi się doszczętnie, były kruche, płytka nierówna, okropność... I wtedy naszła mnie myśl "Regenerum!" Pobiegłam do apteki i za niewiele ponad 13 zł zakupiłam ten cudowny ratunek w postaci olejku.

Obecnie używam Regenerum 2-3 razy dziennie. Już po pierwszej aplikacji płytka paznokcia jakby się wygładziła (muszę powiedzieć, że Regenerum daje ciekawy efekt jakby "rozpuszczenia" płytki paznokcia i utworzenia gładkiej powierzchni- nie wiem jak to inaczej opisać). Paznokcie już po paru dniach wyglądają na zdrowe, brak jest suchych skórek, z którymi też do tej pory miałam wielki problem.

Jednym słowem- działa! Warto też wspomnieć, że w niewielkim stopniu przyczynia się do wzrostu paznokci, choć może inaczej- nie łamią się tak bardzo, więc jest większa szansa na wyhodowanie dłuższych paznokci, co w moim przypadku zawsze graniczy z cudem. Jednak przy regularnym stosowaniu Regenerum zauważam różnicę, paznokcie są zdrowsze, ładniejsze, nie łamią się namiętnie i są twardsze.

Żadnych minusów nie zauważam, choć na początku minusem wydawała mi się sama postać tego produktu. Nie lubię mieć czegoś tłustego na rękach (i palcach). Jednak to jedyny produkt, któremu mogę wybaczyć jego tłustą postać...

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego op.

Chcesz pochwalić syl89wia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje KWC
  • Koszmar z moimi paznokciami rozpoczął się po użyciu odżywki Eveline 8in1. Na początku pojawił się ból paznokci a później choroba paznokci zwana onycholizą. W aptece polecono mi właśnie Regenerum. Byłam sceptycznie nastawiona, bo zbyt często obijałam się o ten produkt w reklamie jednak byłam zbyt zdruzgotana popękanymi paznokciami by protestować. Muszę przyznać, zew to była moja najlepsza decyzja. Regularne stosowanie wzmocniło zdrową płytkę paznokcia, widocznie pobudziło do wzrostu oraz wygladziło pęknięcia, przez co nie czułam dyskomfortu. Odżywka w formie olejku długo się wchłania już po dwóch aplikacjach widać różnicę. Paznokcie są grubsze, wytrzymalsze, rozjaśnione i co mnie zachwyciło - powstrzymało rozwój onycholizy. Paznokcie odrastają, chora cześć systematycznie obcinana a Regenerum widocznie poprawiło zarówno zdrową część jak.i chorą. Paznokcie po użyciu przestały pękać.

Polecam i odżywka już na pewno będzie stałym gościem w mojej kosmetyczne.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić Shanaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • szału nie robi
  • Kupiłam ten produkt trzy miesiące temu. Na początku stosowałam go regularnie, lecz nie zauważałam szczególnej poprawy. Moje paznokcie nadal sie rozdwajają i są łamliwe. Jedynie skórki są miękksze i łatwiejsze do usunięcia. Najgorszy nie jest, ale nie kupię go ponownie.

Chcesz pochwalić Fiery_Angel za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Taki sobie. Stosuję serum od 6 miesięcy i powiem tak: stosuję bo chcę zużyć do końca, ale w zasadzie nie widzę większych efektów. Stosuję jedynie do paznokci stóp. Mam problemy z płytką paznokci, rozdwaja się, odchodzi, rogowacieje. No nie wygląda to schludnie. Sądziłam, że to serum będzie pomocne, ale niestety zadowalających efektów brak.
    Trochę jakby tylko wygładziło paznokieć, ale to zbyt mało. Chciałam aby paznokcie wyglądały jak wcześniej. Zdrowe, gładkie... Chyba muszę poszukać czegoś mocniejszego. To serum na pewno nie pomoże Ci w poważniejszych problemach z paznokciami.

Ilość zużytych opakowań: końcówka 1 op

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cosmopolit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, ale olejek...
  • Ogółem bardzo dobry i przydatny gadżet.
    Paznokcie po nim są ładne wygładzone, bez bruzd i aż miło patrzeć jak się świecą, chyba też szybciej rosną.
    Skórki są mięciutkie, gładkie, wszystkie zadrapania się szybko regenerują.
    Jednakże trzeba tego olejku używać codziennie, żeby utrzymać efekt.
    Olejek... Miło i wygodnie się go aplikuje, a on szybko się wchłania (nawet po szybkim wytarciu rąk paznokcie wyglądają zdrowo i błyszcząco). Sam olejek jest niebrudzący - nie zostawia śladów na obraniach itp. (pracuje w odzieżowym i używam go w pracy).

Używam tego produktu od: Miesiąca?
    Ilość zużytych opakowań: Już prawie całe.

Chcesz pochwalić Papillon_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre, ale są tańsze i szybsze odpowiedniki
  • Jako olejek do stosowania 1-3 razy w tygodniu to super, ale jeśli ktoś chce stosować co dzień- no nie wiem... chyba że w wakacje, bo pomimo czekania pół godziny to coś się nie wchłania, trzeba wsmarowywać. Ja niestety nie mam tyle czasu by czekać, a podobne działanie ma odżywka różowa z Lovely a wchłania się w 10min. i jest tańsza o około 10zł od tego.
    Samo działanie- w porządku, ale trzeba mieć czas do tego.

Używam tego produktu od: marzec 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Allyen za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij