Powiększ Garnier Naturalna Pielęgnacja [Ultra Doux], Szampon nadający witalność `Siła 5 roślin`

Zgłoszony przez Radioactive

Garnier Ultra Doux `Siła 5 roślin` to źródło energii i przyjemności dla włosów normalnych, osłabionych i zmęczonych.
Komplementarne właściwości 5 roślin:
- zielona herbata to znane źródło witalności,
- cytryna o właściwościach nadających blask,
- eukaliptus znany z właściwości odświeżających,
- pokrzywa znana z właściwości ograniczających; wydzielanie serum, jako źródło lekkości,
- werbena słynna z właściwości zmiękczających i łagodzących.
Szampon zawiera kwas salicylowy.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Hydroxide, Sodium Chloride, Eucalyptus Globulus, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-10, Salicylic Acid, Limonene, Camelia Sinensis, Lamium Album, Linalol, Lippia Citriodora, Citrus Limonum, Citral/Citral Hexylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum

• Plusy i minusy
  • Kupiłam jakiś czas temu i jestem w połowie butelki. Mam mieszanie uczucia wobec tego produktu. PLUSY: przyzwoita konsystencja; dosyć dobrze się pieni; nie robi włosom krzywdy; wydajny; miłe dla oka opakowanie. MINUSY: opakowanie ciężko się otwiera (co oczywiście może być i plusem, np. jeżeli bierzemy szampon do walizki); nie oczyszcza skóry głowy w stopniu, jaki by mnie zadowalał; ma w sobie coś z żelu po prysznic, a mniej z szamponu, tak jakoś mi się dziwnie kojarzy; jak za tą cenę, to nie jest to żadna rewelcja, miałam już lepsze szampony z tej serii i tej marki. PODSUMOWUJĄC: dobry szampon, który można wykorzystać również jako żel pod prysznic i zabrać w podróż, bo opakowanie jest solidne i bardzo szczelne. Generalnie jednak się nie zakochałam. Dlatego w końcu kupiłam następny (Schauma) i Garniera nie używam przy okazji każdego mycia.

Używam tego produktu od: Kliku tygodnii
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Doris1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oczyszczenie i świeżość.
  • Obecnie zużywam już drugą butelkę szamponu Ultra Doux - Siła 5 roślin, a to jest samo w sobie już jakąś rekomendacją. Dlaczego? Ano dlatego, że bubla dwa razy bym nie zakupiła. Szampon na moich włosach się sprawdza.

* Mam włosy do połowy pleców, farbowane i falowane, lekko przesuszone na końcach. Nie mam wielkich problemów z przetłuszczaniem, nie myję włosów codzienne. Nie myję nawet co dwa dni. Od szamponu oczekuję właśnie, że dobrze oczyści włosy i skórę głowy, tak abym nie musiała po niego sięgać codziennie, bo wyznaję zasadę, że "częste mycie skraca życie". Na tym polu Ultra Doux absolutnie się sprawdza, świetnie oczyszcza, nadaje włosom świeżość i ładny wygląd. Ponadto fryzura jest błyszcząca i sypka.
    * Szampon nie jest przesadnie lejący, ma zieloną barwę i dobrze się pieni. Nie ma problemów ze spłukiwaniem.
    * Świetnie pachnie! Nuty ziołowe są oprócz cytrusowych moimi ulubionymi i tutaj są one wyraźne, mocne i czyste, bez zbędnego perfumowania i drogerii.
    * Nie podrażnił skóry mojej głowy i nie wywołał łupieżu.
    * Do czego mogłabym się przyczepić to do tego, że może lekko przesuszać. Jest w moim odczuciu lekko agresywny w tym swoim oczyszczaniu i na dłuższą metę może sprawiać kłopoty. W moim przypadku sprawdza się dobra odżywka.
    * Plącze moje długie włosy. Po pierwszym użyciu chciałam go za to skreślić od razu, ale jakoś z każdym kolejnym jest to mniej uciążliwe. W tym przypadku to ponownie zasługa odżywki.
    * Szampon nie jest wydajny, starczył mi na jakieś 5-6 myć.
    * Opakowanie jest ładne i skromne, ale ciut ciężko otwiera się klapkę, mokrymi dłońmi może to byś spory problem. Ponadto miałam kłopot z wydobyciem resztki szamponu, po odkręceniu zakrętki reszta płynu utknęła mi w szyjce butelki.
    * Nie jest drogi, duże opakowanie można dostać w Rosmannie już za 10 złotych.

Ogólnie polecam. Do solidnego oczyszczenia się nadaje, utrzymuje świeżość włosów i wspaniale pachnie.

Używam tego produktu od: Prawie 2 miesiące.
    Ilość zużytych opakowań: Prawie dwa.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • lubie,lubie.... bardzo dobry
  • Zawsze szukalam w szamponach nawilzenia i odzywienia. W tym wypadku był kupiony wylacznie do zmywania olejow lub po 2-3 dniowych eskapadach, gdzie naprawde z braku czasu nie bylo kiedy umyc włosow. Chetnie go zabieram ze soba,bo to porzadny zmywac,mega odswiezacz,włosy są sypkie i błyszczace. W moich wysoko porowatych włosach to rzadkosc aby bezsilikonowy szampon byl jednoczesnie i łagodny i nie traktował wlosow zbyt ostro np.mocnym wysuszeniem,a nastepnie skrętem jaby był to 'suchy wiór'.
    Ten wydaje mi sie na stałe zagosci w łazience. Za swiezy zapach,za miekkie i sypkie włosy,za połysk, za ziola w skladzie. Za to,ze jest naprawde delikatny.Nie sadziłam ,ze sredniopólkowy Garnier tak potrafi zadbac o tak wymagające włosy. Polecam nawet kedziorkom trudnymi do ujarzmienia włosow jak moje.
    Srednio wydajny,ale nie gniewam sie. Zaplacilam w rossmanie 6,99 za duuuuuze 400 ml opakowanie.

Używam tego produktu od: od marzec (3m-ce)
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze ( jeszcze zostalo ponad pol)

Chcesz pochwalić czedy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Szampon jest wart polecenia

Zalety;
    - ładny zapach
    - konsystencja idealna
    - mała ' plama ' szamponu wystarczy na umycie całych włosów
    - nie przesusza włosów
    - łatwo dostępny
    - niska cena
    - widać ile zotało produktu, dzięki przezroczystemu opakowaniu

Wad brak :P

Polacam każdemu !

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Aniaaa98 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem, całkiem
  • Moim zdaniem głównym zadaniem szamponu jest mycie włosów. Nawilżenie, wygładzenie i pielęgnacja jest rolą odżywek, masek i innych tego typu specyfików.

Plusy:
    wydajny, fajnie się pieni, tani, ładnie pachnie, włosy są po nim dobrze umyte

Minusy:
    mam wrażenie,że pomimo nałożenia odzywki, włosy są... matowe

Chcesz pochwalić poprawna za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobrze oczyszcza
  • Szampon ma myć, a nie pielęgnować!
    Od pielęgnacji mamy wszelkiego rodzaju odżywki, maski, sera, mleczka i tym podobne rzeczy.
    W związku z tym w ogóle nie powinno się zwracać uwagi na wszelkiego rodzaju zapewnienia producenta dotyczące cudów, które dany delikwent powinien spełniać, bo nie na tym polega jego rola.

Szampon ma dobrze oczyścić skórę głowy i włosy, jednocześnie nie robiąc im krzywdy. Wiele szamponów ma tendencje do przesuszania włosów, w czym również i ten się sprawdził.
    Włosy bardzo dobrze wymyte, ale niestety delikatnie przesuszone. To go dyskwalifikuje na starcie. Moje włosy same w sobie są suche, więc dodatkowa dawka wysuszenia nieznacznie je dobiła. Ten Garnier sprawdziłby się idealnie, gdyby był stosowany od czasu do czasu, w celu dogłębnego oczyszczenia włosów, a w między czasie warto wtedy by było zainwestować w coś łagodniejszego.

Nie obciążał włosów, nie wywołał u mnie łupieżu, ładnie pachniał, niestety mało wydajny, świetnie się pienił, łatwo spłukiwał, przyjemnie pachniał, tani, łatwo dostępny.

PODSUMOWUJĄC: Polecałabym tym z Was, które mają problemy z przetłuszczającymi się włosami.

Używam tego produktu od: miesiąc ( włosy myję średnio co 3 dni )

Chcesz pochwalić dispersi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nadaje witalności
  • Szampon nie zawiera parabenów i silikonów, co zdecydowało o kupieniu go przeze mnie. Myje ładnie, nie pozostawia żadnej tłustej warstwy, ma ziołowy zapach który utrzyjmuje się na włosach. Nie nadaje jednak witalności, a wręcz wysusza włosy. Jeśli po użyciu go nie zastosowałam odżywki, mogłam pomarzyć o rozczesaniu włosów... Najlepszy dla włosów normalnych, do osłabionych czy zmęczonych raczej bym go nie polecała.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Nestle_CornFlakes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie i nie!
  • To chyba najgorszy szampon do włosów jaki kiedykolwiek używałam. Produkty z garniera jakoś nieszczególnie się u mnie przyjmują.

Moje włosy są długie, bez żadnych problemów.

Po użyciu tego specyfiku stały się suche, osłabione i cienkie! Strasznie wysuszył skórę głowy co wywołało u mnie łupież, z którym bardzo rzadko mam do czynienia.

Wady:
    -wysusza i podrażnia skórę głowy,
    -wysusza włosy,

-utrudnia rozczesywanie,
    -uczula
    -nie ogranicza przetłuszczania włosów,

-nie dodaje włosom obiecanej witalności, ani blasku
    -dużo mogłabym jeszcze wymieniać, dodając byle jakie opakowanie.

Ogólnie nie sprawdził się na moich włosach kompletnie, chyba już od roku stoi w łązience nie tknięty przez żadnego z domowników.Używam tego produktu od: kupiony około 1,5 roku temu, użyty na 2 mycia.Ilość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Carolinee99 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Moje włosy bardzo lubią produkty z tej serii, dlatego często po nie sięgam, zmieniając ewentualnie wersje dla urozmaicenia Szampon Siła 5 ziół jest jedną z najnowszych wersji w gamie Ultra Doux, dlatego tym bardziej chętnie po niego sięgnęłam Od razu muszę przyznać, że mnie nie zawiódł

Szampon znajduje się w typowej dla tej serii szamponów butelce wykonanej z półprzezroczystego plastiku o pojemności 250ml lub 400ml. Bez problemu można kontrolować zużycie szamponu. Otwieranie na zatrzask dość ciężko otworzyć mokrymi rękami, a przez zbyt duży otwór łatwo wylać za dużo szamponu :/ Konsystencja jest średnio gęsta, zgodnie z opisem producenta żelowa o delikatnie zielonym zabarwieniu. Bardzo dobrze się pieni i łatwo spłukuje, nie pozostawiając na włosach żadnego filmu. Zapach oczywiście jest ziołowy, ale wbrew pozorom bardzo przyjemny i dość delikatny. Przez jakiś czas utrzymuje się na włosach. W składzie znajdziemy oczywiście SLES oraz mniej więcej w połowie wyciągi z 5 roślin. Nie zawiera parabenów i silikonów.

Jeśli chodzi o działanie, to szampon robi to co powinien, czyli dobrze myje, nie przesuszając przy tym włosów i nie podrażniając skóry głowy. Dodatkowo ich nie obciąża, a wręcz nadaje objętości. Po myciu włosy są miękkie w dotyku, lekkie i puszyste. Nie zauważyłam żeby wzmacniał włosy, choć w sumie nawet tego nie oczekiwałam. Wydajność jest całkiem niezła, ponieważ dobrze się pieni. Opakowanie 250ml wystarcza mi na ponad 3 tygodnie praktycznie codziennego mycia. Cena również jest bardzo przyjemna, w dodatku bardzo często można spotkać go w promocji. Dostępny w każdej drogerii i markecie

Plusy:

- dobrze oczyszcza
    - nie podrażnia skóry głowy
    - nie wysusza
    - nie obciąża
    - dobrze się pieni
    - zapach
    - wydajność
    - cena
    - dostępność

Minusy:

- nie wzmacnia
    - opakowanie

Podsumowując: Bardzo przyjemny szampon do codziennego stosowania, który robi to co powinien, nie szkodząc przy tym włosom i skórze głowy. Nie wymagałam od niego zbyt wiele, dlatego jestem zadowolona

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1.

Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny.
  • Mam mieszane uczucia co do tego szamponu. Do zakupu skłoniły mnie napisy producenta na opakowaniu. Opis jak to ten szampon będzie cudowny i co on nie robi z włosami Jednak to bujda na kółkach. Nie wymagam od szamponu, żeby odżywiał, ale ma też nie szkodzić. A ten szkodził. Bez odżywki nie miałabym szans rozczesać włosów a czasem i z odżywką bywało ciężko. Plątał włosy, były szorstkie w dotyku. Plusem jest piękny zapach, który utrzymywał się nawet do kilku godzin po myciu włosów. Lubię markę Garnier, ale jak widać ma też swoje buble niestety. A szampon wcale nie był tani. Niestety, na jednej randce tym szamponem się zakończy

Chcesz pochwalić Jeannee za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij