Powiększ Barwa, Barwa Naturalna, Szampon żurawinowy zwiększający objętość z kompleksem witamin

Zgłoszony przez Perle Perle

Krystalicznie czysty szampon z ekstraktem z żurawiny przeznaczony jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, które straciły swoją objętość. Siła żurawiny dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy, a dzięki zawartości kompleksu witamin końcówki włosów są zabezpieczone przed przesuszeniem. Szampon nie zawiera silikonów obciążających włosy. Regularne stosowanie sprawia, że włosy odzyskują swoją objętość, są puszyste, lśniące i łatwo się układają.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Propylene Glycol, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Biotin, Pyridoxine HCL, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 17200, CI 15985.

Cena: 4,50zł / 300ml

• Dobrze oczyszczający szampon
  • + ładne, funkcjonalne opakowanie
    + przyjemny, owocowy zapach - jak czerwone jabłuszko (a nie żurawina)
    + bardzo dobrze oczyszcza włosy - świetnie zmywa oleje!!
    + nie zawiera silikonów

+/- nie wydłużył ani nie skrócił świeżości włosów, raczej standard jak zawsze
    +/- nie zauważyłam zwiększenia objętości, ale tego nie oczekiwałam

- szampon jest bardzo rzadki, trzeba uważać podczas aplikacji
    - nie pieni się tak dobrze, jak większość szamponów z SLS, trzeba użyć więcej, a co za tym idzie - jest mniej wydajny
    - mocno plącze włosy, dobra odżywka to koniecznosć

Jak dla mnie to świetny szampon do mocniejszego oczyszczenia raz w tygodniu. Tak na co dzień zbyt silny.

Ilość zużytych opakowań: 1 (300 ml)

Chcesz pochwalić basiago za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pokochałam.
  • cudowny lek na nadmiar sebum.
    Wiedziałam, że przetłuszczające się włosy może uratować pokrzywa, czy zielona herbata... ale nigdy nie słyszałam o żurawinie, a szkoda!
    Szampon absolutnie nie obciąża włosów, dzięki swojej żelowej konsystencji.
    Nie wysusza ich, a nawet wzmacnia - skąd to wiem? To jedyny szampon, przy którym nie używając odżywki jestem w stanie rozczesać włosy.
    Pomijam już kwestię świeżego, owocowego zapachu i cudownego różowego koloru.

Używam tego produktu od: 30.09.2014
    Ilość zużytych opakowań: 1, duże.

Chcesz pochwalić Oligatorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie miałam lepszego naturalnego szamponu
  • Jeszcze nie mialam lepszego szamponu, ktory bylby tak naturalny Szampon ma zniewalajacy zapach - niby to wisnia, niby zurawina - swiezy, owocowy, pobudzajacy. Szampon ma lekko wodnista konsystencje, ale nie przeszkadza to w uzytkowaniu - nie splywa, nie wylewa sie z butelki. Opakowanie jest nawet poreczne, male i wygodne, mozna je wszedzie zabrac np. na wyjazd. Działanie: wlosy sa dobrze oczyszczone (zmywa nawet oleje), ladnie pachna, pbrze sie rozczesuja, sa gladkie i puszyste. Nie zauwazylam zwiekszonej objetosci, ale za te cene na prawde warto sprobowac

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najpierw zachwyt, później już tylko bardzo przeciętny
  • Największym problemem moich włosów jest brak objętości. O ile są zadbane, gładkie, zdrowe, dosyć gęste, o tyle wyglądają smętnie, często są oklapnięte, zwłaszcza u nasady. Do tego skóra głowy ma skłonność do przetłuszczania się.
    Szampon żurawinowy Barwy wydaje się wręcz idealnym do takich włosów jak moje. Kupując go liczyłam na dobrze oczyszczający produkt, który pomoże mi choć troszkę odbić tego naleśnika od nasady
    Dosyć długo wahałam się nad osteteczną oceną tego produktu. Powiem tyle-naprawdę ciężko jest go ocenić

Bez problemu znjadziemy go w supermarketach(ja swój kupiłam w Stokrotce) w niziutkiej cenie-4-5 zł.

Butelka z zamknięciem na zatrzask, bezpiecznym dla paznokci, bezproblemowym, ale jedno-trzeba być ostrożnym, bo plastik łatwo się łamie i pęka.
    Otwór malutki, pozwala kontrolować ilość wylewanego szamponu.

Szampon mi dziwną konsystencję-niby gęstą i żelową, ale problematyczną-lubi się ,,cofać" do butelki, uciekać z włosów i dłoni-mam potem wannę w czerwonych zaciekach, poza tym dużo kosmetyku się marnuje przez to.
    Przejrzysty-dla mnie plus, bo nie znoszę kremowych i perłowych szamponów-w moim odczuciu obciążają.
    Pieni się bardzo dobrze, choć w troszkę dziwny, tępy sposób. Łatwo sie spłukuje.
    Pachnie przecudownie-zielonym jabłuszkiem, zapach jest słodkokwaskowaty, taki świeży i naturalny. Cudowny, naprawdę.

Skład oparty na SLeSie, dla mnie żadna wada, bo mając cienkie, łatwe do obciążenia włosy, wiem, że ten detergent dobrze mi je oczyści. Poza tym warto tutaj zwrócić uwagę na wyciąg z żurawiny, wzmacniające bioflawonoidy oraz biotynę.
    Kolejny plus-żadnych silikonów ani olejków-w szamponach ich zdecydowanie unikam.

Na początku stosowania żurawinowej Barwy był efekt wow-włosy odbite u nasady, świeże, pełne objętości. Aż nie moje po prostu-takiego push-upa na głowie nie zaznałam chyba nigdy.
    Jednak już po 2 tygodniach codziennego stosowania efekt ten osłabł.
    Szampon dobrze oczyszcza włosy i skalp. Wystarczy jedno mycie, aby pozbyć się nadmiaru sebum, kurzu i lżejszych stylizatorów(używam bardzo rzadko, ale zdarza się), da sobie też radę z domowymi maskami przed myciem, które mają mało olejów. W dwóch zmyje oleje, naftę, silikonowe bomby oraz cięższe maski stosowane przed myciem.
    Włosy są świeże, owszem, ale już nie odbite od nasady, takie zwyczajne, następnego dnia po południu mam już dosyć smętne, oklapnięte włosy lubiące strączkować. Po dwóch miesiącach przerwy wróciłam do niego, ale efekt wow był tylko przy pierwszym myciu. Potem już tylko zwykły szampon, a nawet zmierzający w stronę poniżej przeciętnej. Bo oprócz tego po miesiącu codziennego mycia nim włosów zauważyłam większe przetłuszczanie się i nieco obciążone włosy Bardzo szybko traciły z tym szamponem na świeżości.
    W dobroczynne działanie tego szamponu na końcówki oczywiście nie wierzę, w tej kwestii wierzę tylko dobrej pielęgnacji po myciu.
    Nie podrażnia skalpu, nie powoduje łupieżu i swędzenia, włosy po nim nie wypadają.

Wydajność dosyć średnia jak na taką pojemność-miesiąc przy codziennym używaniu.

Dziwny produkt. Przyjemny, spełnia swoje główne zadanie-myje. I o ile na początku naprawdę działa, o tyle po pewnym czasie wykazuje wręcz przeciwne działanie. Może wrócę do niego po dłuższej przerwie, może wtedy znowu się sprawdzi?
    Można spróbować

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • tani i skuteczny
  • Jest niesamowicie wydajny, mimo, że ma lekką, troszkę rzadką konsystencję nie muszę wylewać nie wiadomo ile, aby porządnie, dwukrotnie umyć włosy. Bardzo dobrze się pieni i już wiem, że starczy mi na długo. Stosuję go już ponad 3 tygodnie i nadal jest go dużo. Pierwsze efekty jakie zauważyłam to przede wszystkim lśniące włosy, które są podatniejsze na układanie, bardziej miękkie. Ponadto bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem resztek oleju czy kremu (w przypadku olejowania czy kremowania włosów). Ten szampon sprawdzi się idealnie w przypadku przetłuszczających się, delikatnych i pozbawionych objętości włosów, które potrzebują witamin i wzmocnienia. No i ten super zapach….. Jest to jeden z niewielu kosmetyków, które mają przyjazną formułę, nie podrażniającą skóry głowy, skutecznie działają a do tego niedużo kosztują. Za opakowanie 300 ml zapłacicie ok 5-6 zł.

Chcesz pochwalić madlen30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tendencja spadkowa
  • Początkowo byłam tym szamponem zachwycona, z czasem jednak narobił trochę szkód na mojej głowie.

Zalety:
    + dobrze myje włosy, zmywa oleje i różne domowe maseczki
    +dosyć przyjemnie pachnie
    +dobrze sie pieni
    +śliczny kolorek
    +praktyczne opakowanie na klik
    +taniutki
    +Największy plus: włosy były po myciu takie śliskie, miękkie (tego się po nim nie spodziewałam)

Wady:
    -rzadka, lejąca konsystencja
    -mało wydajny
    -Największy minus: spowodował u mnie po trzech tygodniach używania, bolące i swędzące krosty na skalpie (a nie mam wrażliwego skalpu).

Mi nie podpasował, ale narzeczony nie narzekał. Jednak do niego nie wrócę już.

Ilość zużytych opakowań: jedna

Chcesz pochwalić Azalinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej zielone jabłuszko
  • Spodziewałam się, że szampon żurawinowy będzie tak podobnie mocny jak jego bracia w okrągłych butelkach. Okazało się jednak, że to trochę inna bajka.

MAŁA ANALIZA
    Szampon po wodzie ma detergenty:
    -standardowy Sodium Laureth Sulfate
    -łagodniejsze Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA
    Potem jest emolient i emulgator (PEG-75 Lanolin), sól w roli zagęstnika (Sodium Chloride), antystatyk (Cocamidopropylamine Oxide), rozpuszczalnik dla wyciągów roślinnych i nawilżacz (Propylene Glycol) oraz wyciąg z żurawiny ( Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract). Kolejne składniki to emulgator ( Polysorbate 20), nawilżacz i substancja łagodząca (Panthenol), emolienty (Linoleic Acid, Linolenic Acid), witaminy E i A (Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate), bioflawonoidy, biotyna o działaniu odkażającym i kondycjonującym, Pyridoxine HCL regulująca przetłuszczanie. Końcówka to regulator pH (Citric Acid ), zapach, konserwanty (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone), barwniki (CI 17200, CI 15985).

KONSYSTENCJA
    Przeciętna. Pieni się dość dobrze.

KOLOR
    Wściekle czerwony.

ZAPACH
    Podobnie jak jednej z recenzentek bardziej przypomina mi niedojrzałe jabłka niż żurawinę. Dość przyjemny, jak na tani kosmetyk.

UŻYTKOWANIE
    Przygotowałam się na mocne oczyszczanie, a dostałam wielce przeciętny szampon. Ostatnie co mogłam o nim powiedzieć to to, że myje mocno. Bardziej killerski z moich ostatnich nabytków był Garnier z aloesem, który miał silikon, a mimo tego zostawiał włosy szorstkie i splątane.
    Przy regularnym używaniu przyśpiesza przetłuszczanie i obciążenie.

DZIAŁANIE
    Wedle obietnic producenta:
    -”krystalicznie czysty „– nie mam pojęcia, co to ma znaczyć, bo szampon jest przecież czerwony (co nie jest bynajmniej efektem zawartości żurawiny, tylko barwników pochodzenia chemicznego).
    -”siła żurawiny dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy” - no raczej nie siła żurawiny tylko SLES. Ale poza tym szampon zmywa dość dobrze, nie zostawia wyczuwalnej warstwy na włosach.
    -”dzięki zawartości witamin końcówki są zabezpieczone przed przesuszeniem” - i tak stosuję odżywki i serum, więc nie umiem ocenić jaki wkład w stan moich końcówek ma ten produkt.
    -”szampon nie zawiera silikonów” - ano nie zawiera, ale moje włosy przy dłuższym stosowaniu obciąża
    -”regularne stosowanie sprawia, że włosy odzyskują swoją objętość, są puszyste i łatwo się układają” - niestety właśnie przy regularnym używaniu obserwowałam zwiększone przetłuszczanie zwłaszcza pasm wokół twarzy i większą skłonność do „strączkowania”.

OPAKOWANIE
    Bardzo praktyczny kształt, łatwe dozowanie. Papierowa etykieta marszczy się pod wpływem wilgoci, ale nie czepiam się takich rzeczy przy szamponie za kilka zeta.

Ogólnie to nie jest to zły szampon, dopóki nie zacznie się go stosować do codziennego mycia. Co kilka myć sprawuje się całkiem fajnie, pachnie jabłkowo, nie wysusza. Ale to za mało, żeby go kupiła ponownie.

Używam tego produktu od: około 3 miesiące (nieregularnie)

Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Całkiem dobry szampon natomiast po jego użyciu bez odżywki włosy są nie do rozczesania. Szampon ma bardzo łady zapach i dobrze się pieni, wydajność nie jest rewelacyjna ale jak na taką cenę to warto go kupić. Tej zwiększonej objętości jakoś nie zauważyłam natomiast troszkę faktycznie opóźnia to przetłuszczanie się włosów i daje połysk. Polecam

Używam tego produktu od: Miesiąc

Chcesz pochwalić 16paulina16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Plusy:
    - włosy są lśniące
    - dobrze się pieni
    - zwiększa objętość włosów
    - ładnie pachnie
    - wydajny
    - praktyczne opakowanie
    - cena

Minusy:
    - nie przedłuża świeżości włosów

Gdy pierwszy raz go użyłam moje włosy utrzymały świeżość przez 4 dni i to był dla mnie szok. Niestety gdy drugi raz umyłam nim włosy były świeże jedynie przez 2 dni, a teraz w stanie bardzo dobrym są przez 1 dobę, czyli standard w moim przypadku. Mimo wszystko nie żałuje, że go kupiłam.
    POLECAM!

Chcesz pochwalić pajla21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żurawinowa masakra piłą mechaniczną
  • Zacznę może od zalet szamponu, pójdzie szybko bo jest ich niewiele. Jest łatwo dostępny, ładnie pachnie, ma estetyczną i praktyczną butelkę. I to by było na tyle.
    Kompletnie nie sprawdził się na moich włosach- nie zwiększa objętości tylko puszy włosy i je wysusza. Po umyciu stają się matowe i szorstkie. Gorsze, niż po jakimkolwiek zwyklym ziołowym szamponie z kiosku na rogu. Z przyjemnością wracam do perłowych szamponów produkowanych przez popularne koncerny kosmetyczne.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić KrolowaSniegu09 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij