Powiększ Barwa, Barwa Naturalna, Szampon żurawinowy zwiększający objętość z kompleksem witamin

Zgłoszony przez Perle Perle

Krystalicznie czysty szampon z ekstraktem z żurawiny przeznaczony jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, które straciły swoją objętość. Siła żurawiny dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy, a dzięki zawartości kompleksu witamin końcówki włosów są zabezpieczone przed przesuszeniem. Szampon nie zawiera silikonów obciążających włosy. Regularne stosowanie sprawia, że włosy odzyskują swoją objętość, są puszyste, lśniące i łatwo się układają.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Propylene Glycol, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Biotin, Pyridoxine HCL, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 17200, CI 15985.

Cena: 4,50zł / 300ml

• Raczej zielone jabłuszko
  • Spodziewałam się, że szampon żurawinowy będzie tak podobnie mocny jak jego bracia w okrągłych butelkach. Okazało się jednak, że to trochę inna bajka.

MAŁA ANALIZA
    Szampon po wodzie ma detergenty:
    -standardowy Sodium Laureth Sulfate
    -łagodniejsze Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA
    Potem jest emolient i emulgator (PEG-75 Lanolin), sól w roli zagęstnika (Sodium Chloride), antystatyk (Cocamidopropylamine Oxide), rozpuszczalnik dla wyciągów roślinnych i nawilżacz (Propylene Glycol) oraz wyciąg z żurawiny ( Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract). Kolejne składniki to emulgator ( Polysorbate 20), nawilżacz i substancja łagodząca (Panthenol), emolienty (Linoleic Acid, Linolenic Acid), witaminy E i A (Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate), bioflawonoidy, biotyna o działaniu odkażającym i kondycjonującym, Pyridoxine HCL regulująca przetłuszczanie. Końcówka to regulator pH (Citric Acid ), zapach, konserwanty (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone), barwniki (CI 17200, CI 15985).

KONSYSTENCJA
    Przeciętna. Pieni się dość dobrze.

KOLOR
    Wściekle czerwony.

ZAPACH
    Podobnie jak jednej z recenzentek bardziej przypomina mi niedojrzałe jabłka niż żurawinę. Dość przyjemny, jak na tani kosmetyk.

UŻYTKOWANIE
    Przygotowałam się na mocne oczyszczanie, a dostałam wielce przeciętny szampon. Ostatnie co mogłam o nim powiedzieć to to, że myje mocno. Bardziej killerski z moich ostatnich nabytków był Garnier z aloesem, który miał silikon, a mimo tego zostawiał włosy szorstkie i splątane.
    Przy regularnym używaniu przyśpiesza przetłuszczanie i obciążenie.

DZIAŁANIE
    Wedle obietnic producenta:
    -”krystalicznie czysty „– nie mam pojęcia, co to ma znaczyć, bo szampon jest przecież czerwony (co nie jest bynajmniej efektem zawartości żurawiny, tylko barwników pochodzenia chemicznego).
    -”siła żurawiny dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy” - no raczej nie siła żurawiny tylko SLES. Ale poza tym szampon zmywa dość dobrze, nie zostawia wyczuwalnej warstwy na włosach.
    -”dzięki zawartości witamin końcówki są zabezpieczone przed przesuszeniem” - i tak stosuję odżywki i serum, więc nie umiem ocenić jaki wkład w stan moich końcówek ma ten produkt.
    -”szampon nie zawiera silikonów” - ano nie zawiera, ale moje włosy przy dłuższym stosowaniu obciąża
    -”regularne stosowanie sprawia, że włosy odzyskują swoją objętość, są puszyste i łatwo się układają” - niestety właśnie przy regularnym używaniu obserwowałam zwiększone przetłuszczanie zwłaszcza pasm wokół twarzy i większą skłonność do „strączkowania”.

OPAKOWANIE
    Bardzo praktyczny kształt, łatwe dozowanie. Papierowa etykieta marszczy się pod wpływem wilgoci, ale nie czepiam się takich rzeczy przy szamponie za kilka zeta.

Ogólnie to nie jest to zły szampon, dopóki nie zacznie się go stosować do codziennego mycia. Co kilka myć sprawuje się całkiem fajnie, pachnie jabłkowo, nie wysusza. Ale to za mało, żeby go kupiła ponownie.

Używam tego produktu od: około 3 miesiące (nieregularnie)

Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Całkiem dobry szampon natomiast po jego użyciu bez odżywki włosy są nie do rozczesania. Szampon ma bardzo łady zapach i dobrze się pieni, wydajność nie jest rewelacyjna ale jak na taką cenę to warto go kupić. Tej zwiększonej objętości jakoś nie zauważyłam natomiast troszkę faktycznie opóźnia to przetłuszczanie się włosów i daje połysk. Polecam

Używam tego produktu od: Miesiąc

Chcesz pochwalić 16paulina16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Plusy:
    - włosy są lśniące
    - dobrze się pieni
    - zwiększa objętość włosów
    - ładnie pachnie
    - wydajny
    - praktyczne opakowanie
    - cena

Minusy:
    - nie przedłuża świeżości włosów

Gdy pierwszy raz go użyłam moje włosy utrzymały świeżość przez 4 dni i to był dla mnie szok. Niestety gdy drugi raz umyłam nim włosy były świeże jedynie przez 2 dni, a teraz w stanie bardzo dobrym są przez 1 dobę, czyli standard w moim przypadku. Mimo wszystko nie żałuje, że go kupiłam.
    POLECAM!

Chcesz pochwalić pajla21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żurawinowa masakra piłą mechaniczną
  • Zacznę może od zalet szamponu, pójdzie szybko bo jest ich niewiele. Jest łatwo dostępny, ładnie pachnie, ma estetyczną i praktyczną butelkę. I to by było na tyle.
    Kompletnie nie sprawdził się na moich włosach- nie zwiększa objętości tylko puszy włosy i je wysusza. Po umyciu stają się matowe i szorstkie. Gorsze, niż po jakimkolwiek zwyklym ziołowym szamponie z kiosku na rogu. Z przyjemnością wracam do perłowych szamponów produkowanych przez popularne koncerny kosmetyczne.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić KrolowaSniegu09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • U mnie się nie sprawdził
  • Kupiłam szampon barwy z myślą o intensywnym oczyszczaniu. Niestety na moich włosach kompletnie się nie sprawdził.

PLUSY:

ładny zapach
    cena
    dobrze się pieni
    nie podrażnia skóry głowy
    nie powoduje łupieżu

MINUSY:

wzmaga przetłuszczanie, obciąża, włosy są przyklapnięte i szybko tracą świeżość - myślałam, że to odżywka tak obciąża mi włosy, jednak po umyciu samym szamponem włosy w niedługim czasie zmieniły się w smętne, przyklapnięte strąki
    nie zwiększa objętości, wręcz przeciwnie
    zbyt lejąca konsystencja
    słaba wydajność

Nie tego oczekuję od szamponu.

Chcesz pochwalić Skarfejs za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 14 raz(y)
  • ok
  • Jest to bardzo dobry szampon jeśli chodzi o stosunek jakość-cena.

+piękny zapach,
    +dobrze oczyszcza,
    +nie uczula,
    +nie podrażnia,
    +cena, chociaż ja w rossmanie zapłaciłam za niego 6.99zł,
    +dość dobrze się pieni,
    +włosy są po nim lśniące,
    +wygodne opakowanie.

-konsystencja zbyt wodnista, spora ilość wylewa mi się z pomiędzy palców.

W działaniu jest porównywalny/lepszy od szaponów typowo drogeryjnych typu Fructis, Elseve, Pantene, ale sporo tańszy.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Eshi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przetłuszczacz
  • Nie, nie i jeszcze raz nie.
    Normalnie myję włosy co 2 dni, przy tym szamponie musiałam codziennie, bo tak mi się przetłuszczały.

Zacznę od plusów:
    + zapach - bardzo fajny, słodko owocowy
    + dobrze oczyszcza włosy
    + cena

Minusy:

- przetłuszcza włosy
    - konsystencja baaardzo wodnista
    - niewydajny
    - słabo się pieni

Więcej nie kupię.

Chcesz pochwalić Dotka90 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Ładny zapach i nic więcej
  • Szampon ma ładny zapach - żurawina + jabłka, to połączenie wyczuwa mój nos Zapach podoba mi się, ale to jedyny główny plus jaki jestem w stanie zauważyć.

I choć dość dobrze oczyszcza skórę i włosy to obietnica większej objętości jest zbyt krótkotrwała, widoczna od umycia do pierwszego wyjścia na zewnątrz.

Rzadka konsystencja, niska wydajność, mimo dość dobrego pienienia się szampon strasznie plącze włosy, których niesposób rozczesać bez szarpania bądź posiłkoania się odżywką w celu ułatwienia tej czynności.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić d_t_b za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skrzywdził moje włosy
  • W walce ze zbyt przetłuszczającymi się włosami trafiłam na ten produkt. Niestety był on wielkim rozczarowaniem!

Wady:
    nie spełnia obietnic producenta
    -włosy zaczeły się przetłuszczać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej
    -brak objętości, klapa po prostu klapa
    -końcówki wręcz są jeszcze bardziej przesuszone
    -brak odżywienia
    -brak lśnienia
    -mał wydajny

Zalety:
    -cena

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Chcesz pochwalić Islanzadii za czytelną i pomocną recenzję?
  • ach ten zapach!
  • Co Wam mogę powiedzieć?

Największy plus tego szamponu to zapach, po prostu bardzo intensywny i naturalny - uwielbiam.
    Poza tym ja nie mam dużych wymagań co do szamponu - ma mi on po prostu umyć dobrze włosy i ten szampon to robi. Nie obciąża ich ani nie wysusza. Szampon ma na celu zwiększenie objętości włosów i niestety ja nigdy w takie działania nie wierzę i nie zauważyłam nic podobnego. Trzeba mieć po prostu dystans do tego co piszą producenci. Szampon pomimo niedużej pojemności jest bardzo wydajny i ładnie się pieni.konsystencja dość rzadka, lejąca się.
    Za taką cenę wart spróbowania.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić szuszustyles za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij