Elfa, Green Pharmacy, Olejek łopianowy z czerwoną papryką

Powiększ Elfa, Green Pharmacy, Olejek łopianowy z czerwoną papryką

Zgłoszony przez kasienka9040
Naturalny olejek łopianowy w połączeniu z naturalnym ekstraktem czerwonej papryki tworzą skuteczny preparat o sprawdzonym wzmacniającym i pobudzającym działaniu na włosy. Dzięki regularnemu stosowaniu olejek wyraźnie wzmacnia osłabione włosy i stymuluje ich wzrost. Czerwona papryka pobudza mikro-cyrkulacje krwi co ułatwia przenikanie dobroczynnych składników oleju łopianowego w głąb cebulek włosowych. Włosy stają się gęstsze, mocniejsze, lśniące i pełne życia. Odpowiedni pielęgnowane dobrze się rozczesują i lepiej układają.

Skład:Vegetable oil. SC-CO2 - extract Arctium Lappa (Burdock), Capsium Annuin Resih BHT

Cena: ok. 5zł / 100ml
/ s/

• Przeciw wypadaniu? Dobry żart.
  • Kupiliśmy go sobie z mężem, bo ja masowo traciłam włosy, a on ma łupież, a że trochę włosów mu ubyło, liczył na to, że trochę pomoże w odrastaniu. Stosowaliśmy tak, jak zaleca producent.

Najkrócej i najtreściwiej będzie, jeśli napiszę, że ani nie zahamował wypadania ani nie pobudził wzrostu an nawet nie pomógł powalczyć z łupieżem. Co ciekawe, mamy porównanie z domowym specyfikiem (macerat z korzenia łopianu i oleju roślinnego) i pasował lepiej - coś tam rosło, no i nie potęgował problemów z wypadaniem (jak ten). Albo mój skalp nie lubi tej mieszaniny olejów albo to wpływ papryki.
    Do olejowania na długości, na moje wysokoporowaty nie działa jakoś niesamowicie - ale co by mu nie mówić, lepiej niż na skalp, bo przynajmniej włosy miększe i ładniejsze. Tak czy siak, moim ulubieńcem nie jest.

Na plus:
    -tani
    -wydajny
    -ładne i praktyczne opakowanie (da się zużyć olejek do końca)
    -nie ma mocnego zapachu
    -nadaje się do olejowania włosów

Na minus:
    -co do obietnic porostowo-stymulujących z przykrością stwierdzam, że nie widzę efektu
    -łupieżu również nie łagodzi

Podsumowując: Spróbować można, ale nie polecam liczyć na to, że włosy po nim ruszą.

Chcesz pochwalić Dziadova1 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• dla mnie może być
  • olejek kupiłam raczej w celach pielęgnacyjnych niż pobudzania wzrostu włosów
    moje włosy lubią olejowanie przed myciem, lepiej wtedy wyglądają, mnie się puszą
    dlatego olej nakładam głównie na długość, ale na skórę też parę razy nakładałam i nie działo się nic złego - w sensie pieczenia, łupieżu itd
    dobrze zmyty nie przyspiesza przetłuszczania
    włosy suche są w lepszej kondycji, nie są tak szorstkie i snianowate, lepiej się układają
    choć bardziej mi się podobał olejek z łopianem, który zawsze leczył lekki łupież, tu takiego działania nie widzę

Używam tego produktu od: kilka miesięcy, używam co kilka myć
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomyłka
  • plusy:
    + nie przetłuszcza (oczywiście po zmyciu go)

minusy:
    - zbyt rzadki
    - nieprzyjemnie pachnie
    - nie upiększa, jak obiecuje producent
    - nie zauważyłam zwiększenia w ilości moich włosów

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
    - zbyt duży otwór, przez co mnóstwo olejku się wylewa
    - niewydajny
    + tani

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić DonaRegan za czytelną i pomocną recenzję?
  • olewam zwykły olej
  • Zakupiłam na początku przygody z olejowaniem, kiedy nie przykładałam większej uwagi do składów. Nakładałam na skalp, długości i końce.

Minusiki:
    - krótki ale słaby skład, to miał być olejek łopianowy, a nie roślinny z łopianowym ekstraktem, którego jest pewnie tyle co kot napłakał wnioskując po rezultatach stosowania...
    - nie przyspiesza porostu
    - nieprzyjemny zapach
    - niefunkcjonalne opakowanie

Pluso-minus:
    - nie zauważyłam pieczenia skalpu

Plusiki:
    + włosy błyszczące, ale po zwykłym oleju rzepakowym też takie były....
    + na szczęście nie zauważyłam wzmożonego wypadania jak inne osoby, ale to raczej nie powinien być plus...
    + cena (5 - 7 zł za 150 ml) , ale biorąc pod uwagę, że za te pare złotych możemy zakupić 1 litr oleju rzepakowego, a efekty stosowania są identyczne, to wolę rzepaczek

Chcesz pochwalić Rewella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału
  • Olejowanie stosuję od 3 lat. Moje włosy są w dobrej kondycji, ale pomimo różnych specyfików i dobrej diety dość mocno wypadają. Niestety ten olejek tego nie zmienił.

Plusy:
    - cena, dostępność, wygodne opakowanie
    - często w promocjach
    - dość rzadka konsystencja, nie jest tępy i gęsty jak niektóre oleje
    - zapach
    - bardzo łatwo się zmywa już za pierwszym razem i to łagodnym szamponem
    - włosy po umyciu są bardziej miękkie, elastyczne, puszyste

Minusy:
    - składu nie można nazwać naturalnym...
    - nie wpływa na zahamowanie wypadania

Polecam dla niewymagających i początkujących olejko-maniaczek

Właściwie żadna wersja tego olejku nie różni się od siebie działaniem.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1, na zmianę z innymi

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ada871 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działo się nic...
  • Zachęcona obietnicami producenta oraz śmiesznie niską cena na promocji postanowiłam zakupić ten produkt. I to był błąd.

Minusy:
    - olejek nie poprawił kondycji włosów;
    - nie wzmacnia;
    - nie stymuluje wzrost włosów;
    - włosy nie układały się lepiej;
    - rozczesywały się jak zwykle, olejek nie poprawił tego.

Plusy:
    - jeden plus - cena, nic więcej.

Ogólnie wszystko na nie, a tak liczyłam na ten produkt...

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić JeSuisMoi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ogromna różnica - na minus :|
  • Kupiłam zachęcona promocją oraz z uwagi na fakt, że wykończyłam wszystkie oleje.

Miałam włosy w dobrej kondycji, wypadało mi ich dziennie średnio 2-5, podczas mycia i rozczesywania max 10.
    Nie zmieniałam w tym czasie pielegnacji, diety, nie jestem chora, więc przyczyna przejściowego stanu moich włosów jest jedna - ten olejek.

Użyłam go 2 razy, wszystko robiłam wg przepisu - stanowczo o 2 razy za dużo!

Po pierwszym użyciu włosy zaczęły wypadać - podczas mycia ok 10/20, przy rozczesywaniu podobnie.
    Nie skojarzyłam tego faktu, więc zrobiłam kolejne podejście. Przy drugim użyciu było jeszcze gorzej.

Dorwałam się do Wizażu, poczytałam opinie i okazało się, że nie jestem odosobniona w mojej reakcji.

Olejek odstawiłam, ale przez kolejne kilka dni włosy wypadały nadal - w przerażającej [dla mnie] ilości ok 20/30 dziennie.
    Minęły ponad 2 tygodnie zanim wszystko się uspokoiło i wróciło do normy [oczywiście przy wydatnej pomocy z mojej strony - powrót do poprzedniej pielęgnacji i suple].

Widzę, że sporo osób sobie go chwali, ale jeśli ma się nie udać i rekacje ma być podobna do grona osób niezadowolonych - myślę, że jednak nie warto. Jest na rynku wiele innych kosmetyków, które nie szkodzą.

Minusy, a raczej jeden wielki MINUS :
    - włosy zamiast zostać wzmocnione i pobudzone do wzrostu zaczęły wypadać na potęgę.

Plusów nie zauważyłam.

Nie polecam, a wręcz - odradzam!

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1/5 butelki

Chcesz pochwalić Cindy28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Małe cudo, które powoduje wysyp baby hair!
  • Olejek autentycznie spowodował, że na mojej głowie, w okolicach zakoli pojawiło się dużo baby hair. Dodam, że stosowałam olejek ok. 3 razy w miesiącu i po tym czasie już było widać efekty.
    Olejek ma też swoje minusy:
    - zabawa z podgrzewaniem
    - fatalna butelka ze zbyt dużym otworem. Zawsze przy nakładaniu pewna ilość lądowała mi na ubraniach.
    - trzeba bardzo uważać, żeby jakaś kropla nie dostała się do oczu, bo potwornie szczypie.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić lily_rose za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze można spróbować, za tą cenę
  • Plusy:
    +bezwonny
    +w zestawie z organicznym olejem organowym, nawilża i regeneruje włosy
    +włosy szybciej rosną
    +bardzo niska cena
    +przy stosowaniu raz, dwa razy w tygodniu nawet wydajny
    Minusy:
    -beznadziejna zakrętka, po przewróceniu pojemnik leje się z niego
    -brak dozownika, za dużo się wylewa
    -nie ogranicza wypadania włosów

Ilość zużytych opakowań: 1 opak

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Karolinka1807 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, napewno nie
  • Będąc na wakacjahc nad naszym polskim morzem znalazłam malutką drogerię, w której było bardzo dużo produktów, które w większych miastach są nawet trudne do upolowania. Było tam też całkiem dużo kosmetyków z serii Green Pharmacy, więc nie myśląc za dużo wzięłam peeling do stóp oraz ten olejek. Oba okazały się niewypałami. Olejek to poprostu olej, jest tłusty i jeśli dobrze pamiętam bezzapachowy. Używałam go na całe włosy i o ile w przypadku innych olei widzę, że włosy są lśniące, sypkie i zdecydowanie odzywione to w tym wypadku efektu były zerowe. Po zmyciu ów oleju nie było żadnej różnicy. Włosy były takie same. Nie czułam też żadnego uczucia ciepła ani nic z tych rzeczy. Kompletnie neutralny olej i te same efekty pewnie bym uzyskała nakładać olej słonecznikowy prosto z butelki. Szkoda zachodu.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: cała butelka

Chcesz pochwalić Finka2L za czytelną i pomocną recenzję?