Farmona, Seboravit, Szampon do włosów przetłuszczających się

Powiększ Farmona, Seboravit, Szampon do włosów przetłuszczających się

Zgłaszająca osoba: Dorota

Szampon Seboravit z ekstraktem czarnej rzodkwi przygotowaliśmy dla osób, których włosy są cienkie, z tendencją do przetłuszczania. Szampon likwiduje łojotok i ogranicza złuszczanie naskórka. Regularnie stosowany odżywia skórę głowy i wzmacnia słabe włosy. Polecany zwłaszcza do codziennego mycia.Z tej serii można kupić też odżywkę Seboravit o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, kompleks Seboravit w ampułkach do włosów tłustych i z łupieżem oraz serum ziołowo witaminowe Seboravit do włosów przetłuszczających się.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Raphanus Sativus Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Perfum, Hexyl Cinnamal.

• Jak dla mnie nie !
  • Pierwsze wrażenie było ok lecz następne tragiczne. Zamiast zahamować przetłuszczanie włosów spowodował ,że przetłuszczały sie jeszcze szybciej. Ogolnie włosy po nim dość ładnie wyglądały ale co z tego jak na drugi dzień miałam taki smelc na włosach jak nigdy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić plutss za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Ten szampon to porażka dla moich włosów.
    Nic nie zrobił-ani dobrze nie mył, ani nie wzmacniał włosów ani nie ograniczył przetłuszczania.
    Opakowanie straszne- twarde, zakrętka trudna do odkręcenia pod prysznicem,wiele razy przelałam zbyt dużą ilość szamponu.
    Włosy wyglądały źle-plątały się, były strąkowate, jakby niedomyte.
    Jedynym plusem jest cena i dostępność.

Nie polecam.

Używam tego produktu od: już nie

Chcesz pochwalić laura_piejko za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Szukam czegoś na prawdę mocnego. Używałam juz chyba każdego szamponu dostępnego w mojej aptece. Ten był najtańszy i najgorszy za razem.
    Moje włosy są cienkie i bardzo bardzo szybko się przetłuszczają. Po 8 godzinach od mycia wyglądają jak u mojej siostry po 2 dniach. Dlatego jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o szampony.
    Seboravit jest bardzo rzadki, wręcz wylewa się na rękę. Opakowanie nie ułatwia dozowania, bardzo dziwny korek i szeroka szyjka butelki nie są zbyt poręczne do używania mokrymi rękami. Aby się porządnie spienił i pokrył moje średnio długie włosy potrzebowałam pełnej dłoni szamponu. Do tego zapach mocno "rzepowy" ale mnie to nie przeszkadza. Po myciu znika. Końcówka szamponu zbiegła się z moim wyjazdem, jednak butelka jest bardzo BARDZO nieporęczna, jest to szampon tylko do użytku w mojej łazience. Jedynym plusem jest cena i w miarę naturalny skład

Używam tego produktu od: koniec czerwca-połowa lipca 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić domsik za czytelną i pomocną recenzję?
  • W sumie ok...
  • Szampon jako, że jest do włosów przetłuszczających się zaciekawił mnie butelką ceną i tą czarną rzodkwią Jak dla mnie jest dobry, dobrze oczyszcza włosy, dłużej utrzymuje je świeże i dłużej chociaż o jeden dzień się nie przetłuszczają Po zastosowaniu włosy są miękkie, delikatne i pachnące! Co ważne nie plątają się przy rozczesywaniu. Do tych plusów dochodzi plus za opakowanie z którego nawet resztki szamponu ładnie wylatują oraz duży plus za niską cenę
    Natomiast gwiazdkę odejmuję mu niestety za zapach (chociaz po spłukaniu już go nie ma) oraz za to, że jest mało wydajny. Niestety konsystencja zbyt lejąca i bardzo słabo się pieni.

Ilość zużytych opakowań: 1 i używam nadal

Chcesz pochwalić pauleta89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Szampon kupiłam za jakieś 7 zł w aptece Super Pharm. Było wtedy lato, jak wiadomo latem włosy się szybko przetłuszczają. Właściwie wszystko mi się podoba, naturalny skład, ale mało się pieni, konsystencja i wydajność... Szkoda, bo po tym co nam obiecał producent myślałam, że będzie on super, a tu kicha...

Plusy :
    +Skład
    +Cena
    +Dostępność
    +W miare dobre oczyszczenie

Minusy :
    -Konsystencja
    -Mało się pieni
    -Nie do częstego stosowania (latem włosy mi się przetłuszczają i muszę je myć co 2 dni)
    -Włosy i tak się przetłuszczają

Używam tego produktu od: lipiec 2012Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dracoxo za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragedia
  • Szampon jest beznadziejny. Nawet nie mam za co dać mu jedenej gwiazdki. Mialam nadzieję, że ładnie oczyści włosy po oleju, tymczasem nie robi nic takiego. Co gorsze mam wrażenie, że on je dodatkowo przetłuszcza. Włosy po nim zwisają smętnie jak strąki, nawet wtedy, gdy nie stosuję olejowania. Nie mam pomysłu na jego wykorzystanie, bo do mycia nie użyję go już na pewno.

Ilość zużytych opakowań: połowa jedengo

Chcesz pochwalić slodkiptys za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • a mi ten szampon się podoba włosy są puszyste, leciutkie takie świeże jak dawno nie miałam po umyciu a po tym szamponie aż milutkie w dotyku, odżywione
    mniej się przetluszczaja, troszkę wyslusza koncowki ale serum z loreala sobie z nimi świetnie radzi i ten szamon mi bardzo odpowiada, polecam kazdemu kto ma przetłuszczajace wlosy, zawsze warto sprobowac a moze akurat będzie najlepszy ?

Używam tego produktu od: narazie 1 butlka
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Milusss92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie.
  • Szampon nie ograniczył przetłuszczania włosów, jest chyba trochę za agresywny, bo wzmaga produkcję tłuszczu. Myję włosy codziennie, nad czym bardzo ubolewam, a kupując ten produkt myślałam, że wydłuży trochę świeżość fryzury, jednak myliłam się. Zapach jest okropny, ale wiadomo - czarna rzepa nie może ładnie pachnieć. ; ) Plus za prosty skład i cenę. Minus za wydajność, dziwne opakowanie i brak skuteczności w walce z łupieżem i przetłuszczaniem, niestety na tym polu zawiódł. O dziwo w połączeniu z odżywką z tej samej serii, włosy układały mi się idealnie, to było naprawdę wielkie zaskoczenie, bo w połaczeniu inną odżywką nie były już takie ładne. : o Włosy po umyciu są miękkie, śliskie, błyszczące, ale taki efekt utrzymuje się niecała dobę - gdy wracam do domu o 20, nie są już takie świeże(a myłam poprzedniego dnia wieczorem). Szampon dostałby więcej gwiazdek, gdyby poradził sobie z moim największym problemem dot. włosów - z przetłuszczaniem. Raczej nie polecam, chociaż może u kogoś zadziała.

Chcesz pochwalić cherrycokex za czytelną i pomocną recenzję?
  • Noł łej!
  • Używałam go wiele lat temu i dobrych wspomnień zbytnio nie mam. Sama bym go nie kupiła. Wcześniej nie miałam wyboru - kupowała go Mama, ale szybko zaprzestała - widać ją również efekt nie powalił na kolana.

Szampon myje i to aż za bardzo, bo skóra jest tak wyjałowiona, że broni się intensywniejszym wydzielaniem sebum. Horror. W efekcie włosy są tłuste u nasady, a końcówki wyniszczone. Kudły smętnie zwisają i domagają się mycia już na drugi dzień. Wyglądają jak matowa miotła. Ciężko je rozczesać i łatwo można je wyrwać. Tyle pamiętam.

Nie pamiętam zapachu. Butelka niewygodna.
    100 raz bardziej wolę przedpotopowy szampon Familijny niż takie wątpliwe "coś".

Używam tego produktu od: baaardzo dawno temu przez kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: chyba jedno

Chcesz pochwalić foxa88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Nie oczyścił, nie powstrzymał przetłuszczania nawet na jeden dodatkowy dzień, starczył mi raptem na kilka myć, bo jest beznadziejnie mało wydajny. Ma nieprzyjemny zapach i niewygodne opakowanie, ciężko odkręcić zakrętkę mokrymi rękoma, a potem nie wiadomo gdzie ją odłożyć.
    Piekło, kiedy dotarł do podrażnionych miejsc na głowie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Indira za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie!!
  • Tak strasznie oczyszcza, ale przez to skóra broni się i wydziela jeszcze wiecej łoju wiec włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej.

Wgl się nie pieni. Trzeba go dużo więcej dać niż zwykłego szamponu.

Włosy są po nim tak oczyszczone że aż SUCHE. Wyglądają sianowato. Bez odżywki nie ma mowy. Nie są wgl gładkie tylko takie chropowate, jak poniszczone.

MA SA KRA. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 2/5 opakowania

Chcesz pochwalić kartola za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Nie bardzo...
  • Plusy:
    - szampon bardzo dokładnie oczyszcza, włosy aż trzeszczą- myślę, że będzie skuteczny przy zmywaniu różnego rodzaju olejów
    -ładny, subtelny zapach - nosa nie urywa

Minusy:
    -efekt utrzymuje się tyle co zwykle, nie zauważyłam żeby kosmetyk opóźniał konieczność ponownego mycia włosów
    - nie podoba mi się wygląd moich włosów po jego użyciu. Tam gdzie nie nakładam odżywki, włosy są jakby lekko zmatowione, zmierzwione, krótsze włoski sterczą na wszystkie strony
    -po kilku użyciach zauważyłam podrażnienie skóry głowy i lekki łupież, dla mnie nie nadaje sie do częstego stosowania
    -jak już zauważyły inne recenzentki szampon jest dość rzadki, lejący, słabo się pieni. Mimo najszczerszych chęci, muszę sięgać po "dokładkę"
    -cena - do najniższych nie należy, na pewno znajdziemy coś sporo tańszego o podobnych właściwościach (np. wspomnianą Barwę)

Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

Chcesz pochwalić Waś za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieskuteczny
  • Przede wszystkim powinien zmiejszać przetłuszczanie się włosów. Nie robi tego. Jest mało wydajny, słabo się pieni, jest bardzo leisty. Nie daję jednej gwiazdki, ze względu na skład, ale za tę cenę lepiej kupić Barwe. Jest o wiele tańsza.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy z przerwami

Chcesz pochwalić Gabusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej.
  • Wady:

- nie ogranicza specjalnie przetłuszczania włosów (ale też nie przyspiesza)

- obrzydliwy zapach

- strasznie plącze włosy

Zalety:

brak

Odradzam!

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić czarna_dalia za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadawalający
  • Kupiłam go pod wpływem emocji, ale zakupu nie żałuję.

-ładnie oczyszcza
    -włosy są sypkie
    -włosy są lśniące
    -niemiłosiernie plącze kłaki
    -strasznie rzadka konsystencja

Co do przetłuszczania, to nie zauwarzyłam spektakularnej zmiany (i tak nie wierzę, że cokolwiek mi pomoze), ale włosy wyglądają po nim o wiele lepiej niż po innym szamponie. Śmiało mogę powiedzieć, że ten szampon jest o wiele lepszym wydaniem seboradinu (i do tego tańszym)

Używam tego produktu od: ponad 2 tygodni

Chcesz pochwalić paspartu za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • rzepa tylko dla fanek;-)
  • Uwielbiam szampony z rzepą, im bardziej intensywny zapach tym dla mnie lepiej. Seboravit jest własnie jednym z takich killerów, co sobie w nim bardzo cenię.
    Poza tym widze pozytywne efekty, włosy są miękkie, nawilżone, świeże, puszyste.
    Minusem jest słabe pienienie się a co za tym idzie kiepska wydajność.

Używam tego produktu od:kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: okolo 5

Chcesz pochwalić Hawa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwaga- powoduje łupież
  • Na początku byłam zachwycona, włosy były dłużej świeże, nie przetłuszczały się tak szybko. Nie miałam też problemów z rozczesaniem. Jednak gdzieś po 2 tygodniach używania zauważyłam odwrotny efekt plus uporczywy łupież. Łupież, łupież i łupież. Żeby jakoś skończyć tą butelkę muszę na przemian myć włosy innym szamponem. Ogólnie jestem zawiedziona tym produktem

Chcesz pochwalić Miszella za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Jeden z najlepszych, jakie miałam.
    Lubię go za to, że nie ma podstawowej cechy większości szamponów z tej kategorii - agresywności.
    Oczyszcza skutecznie, ale delikatnie. Na tyle łagodnie, że spokojnie aplikuję na farbowane włosy (plus potem dobra odżywka, oczywiście). Włosy są dobrze oczyszczone, sypkie, świeże.
    Nieprzeładowany chemią, stąd kiepskie pienienie się. Ale i na to jest sposób: dość mocno rozcieńczyć przed zaaplikowaniem na włosy, i piana jest!
    Zapach znośny.
    Moje włosy znoszą codzienne używanie Seboravitu, nie zauważyłam przesuszenia, jakiegokolwiek podniszczenia włosów.
    Jak dla mnie - numer 1 w swojej klasie.

Używam tego produktu od: długo
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić EveDAnge za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiódł.
  • Plusy:
    + cena
    + oczyszcza włosy ale na wspomaganiu - kiedy używałam go samego sprawiał duże problemy, potem zaczęłam używać go jako odżywkę na włosy (myłam włosy jednym szampon, spłukiwałam, następnie rozprowadzałam odrobinę Seboravitu na głowę i pozostawiałam na kilka minut, po czym dokładnie spłukiwałam) wtedy był widoczny pozytywny efekt - włosy oczyszczone, przyjemnie gładkie, puszyste i pięknie lśniące.
    + nie podrażnia skóry głowy
    + nie wysusza

Minusy:
    - butelka utrzymana w klimacie retro - ładna, mimo to, zakrętka jest odkręcana (często pływa po brodziku, kiedy się nie dokręci butli), a otwór w butelce zbyt duży
    - mało wydajny
    - słabo się pieni - aby jakakolwiek piana się pojawiła trzeba użyć dosyć sporej ilości szamponu
    - wyrywa włosy podczas mycia - okrucieństwo! W dodatku momentami bolesne!
    - zapach - naturalny, owszem, ale nie przepadam za wszelkimi ziołowymi woniami. W dodatku intensywny.
    - używany jako singiel plącze włosy

Używam tego produktu od: niecały miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paula-zla za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie hamuje łojotoku
  • Kupiłam go, bo liczyłam, że moje włosy drugiego dnia po umyciu będą w miarę znośne (czyt. świeże). Niestety w tym względzie się zawiodłam - seboravit nie hamuje przetłuszczania, ale też go nie przyspiesza. Przy codziennym stosowaniu włosy były miękkie i błyszczące (ale moje włosy zawsze takie są, więc to nie jego zasługa), miałam wrażenie że trochę się wzmocniły i nabrały objętości. Szampon ma ziołowo-rzepowy zapach, nie odrzucający, ale też nie zachęcający. Duży minus za bardzo rzadką konsystencję, przez co kosmetyk wogóle się nie pieni i ma bardzo małą wydajność. Brzydkie i nieporęczne opakowanie. Cena ok ale 300 ml skończyłam 2 razy szybciej niż 200 innego szamponu

Używam tego produktu od:1,5 ms

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olka95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • brutal
  • Niestety szampon ten jest jak dla mnie tylko szamponem mocno oczyszczającym. Bardzo lubię to uczucie i każdy prysznic z tym szamponem to miłe wrażenie"odtłuszczenia" skóry głowy.
    Druga zaleta to zapach-wprost uzależniajacy i naturalny.
    Reszta to wady-tępa konsystencja, wyrywanie włosów podczas mycia - identycznie jak z Hippem dla dzieci.
    W odpływie wyjmowałam klębek włosów, po mysiu wyczesywałam następny.
    Nie ograniczył ani wypadania ani przetłuszczania. A dość wybitnie wysuszył.
    Za kompletny brak delikatności, wydajności i brak spełnienia obietnic - pała

.Używam tego produktu od:miesiąca

Chcesz pochwalić wichura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnie działanie
  • Nic szczególnego nie zauważyłam w związku z działaniem tego szamponu. Z pewnością nie zmniejsza drastycznie przetłuszczania włosów, jeżeli jest to wynik zmian hormonalnych, na pewno nic pozytywnego sie tutaj nie zadzieje (w tym przypadku polecam Seboradin firmy Niger). Słabo sie pieni i mycie nim jest często uciążliwe, jest taki tępy na włosach, trudno go rozprowadzić, odżywka po umyciu jest raczej wskazana. Wydaje mi się, że ograniczył nieco wypadanie włosów. Po umyciu włosy są miękkie, ale nie spektakularnie lśniące. Jak na tak słabe pienienie, dla mnie był wydajny. Zapach miły, delikatny.

Używam tego produktu od:jedną butelkę zużyłam w ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań:jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Judyta~ za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • kupiłam ten szampon licząc po cichu, tak jak inne wizażanki, że zmniejszy on przetłuszczanie moich włosów. no i się zawiodłam. po pierwszym umyciu włosy były mięciutkie i puszyste ale kolor jakby wyblakł. pieni się tylko gdy myję nim głowę po raz drugi, a tak to wcale. dodatkowo mało wydajny, gdyż trzeba go dużo na włosy nalać, żeby jakaś piana się pojawiła. na plus jest jedynie cena.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Chcesz pochwalić alwa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hamuje wypadanie włosów
  • Szampon mało wydajny z powodu lejącej konsystencji.Ta cecha to oczywiscie i na plus i na minus, bo jednak przypuszczam, iz w zwiazku z tym ma malo szkodliwych srodkow pieniacych... zaczelam go stosowac kiedy moje wlosy wypadaly w niepokojacych ilosciach i nie spodziewalam sie, ze tak im pomoze. choc uzywam juz innego szamponu to wlosy juz tak nie wypadaja(tylko w normie). 1/3 opakowania schowalam do szafki w sytuacji kryzysowej a schowalam tez dlatego, ze bardzo zawiodlam sie na jego wlasciwosciach antyprzetluszczajacych sie pod tym wzgledem nie polecam
    na uwage zasluguje takze fakt, ze wlosy sa po nim przyjemnie miekkie i puszyste, lekko uniesione od nasady rozczesywaly sie rowniez w miare dobrze. byc moze kupie w przypadku kojenych problemow z wypadaniem.

Używam tego produktu od:uzywalam okolo miesiaca
    Ilość zużytych opakowań:2/3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Vegusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak...
  • Wyjątkowo dobry produkt. Nie przetłuszczają mi się włosy,lecz zakupiłam go licząc na zbawienne dzialanie czarnej rzodkwi. I nie przeliczyłam się. Spodziewałam się,że szampon może i wzmocni włosy ale będą one raczej splątane,suche. A tu niespodzianka. Włoski przyjemnie gładkie (oczywiście bez odżywki ani rusz) ,ładnie się błyszczą.Oczywiście to nie są spektakularne efekty,ale zawsze coś. Jaki stąd wniosek? Można zrobić dobry szampon nie naszpikowany chemią. Zapach dość intensywny,charakterystyczny dla tego typu wyciągów,ale na szczęście nie utrzymuje się długo. Bardzo słabo się pieni i pomimo dużej pojemności i niskiej ceny jest bardzo niewydajny.

Używam tego produktu od:miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:1,5

Chcesz pochwalić goldfish3000 za czytelną i pomocną recenzję?