Caudalie, Lip Conditioner (Balsam do ust)

Powiększ Caudalie, Lip Conditioner (Balsam do ust)

Zgłoszony przez bodajze

Jedyny przeciwutleniający krem do ust, odżywia, chroni i łagodzi podrażnienia ust. O antyoksydacyjnym działaniu, zapewnia odżywienie i ochronę przez cały dzień. Delikatny waniliowy zapach. Świetnie się sprawdza jako podkład pod szminkę.
Główne składniki: przeciwutleniające polifenole z pestek winogron; masło karite o właściwościach nawilżających i łagodzących (formuła w 99,5% naturalna).

Cena: ok. 20zł / 4g

• Godna polecenia
  • Zaczęłam ostatnio kupować bardziej naturalne kosmetyki i w czasie pobytu we Francji trafiłam na markę Caudalie, bardzo się cieszę, że jest dostępna w Polsce, choć ceny tutaj są jeszcze bardziej odstraszające niż tam... ale do rzeczy:

+ bardzo dobry skład, bez parafiny
    + przyjemny (dla mnie), delikatny, "waniliowo-kremowy" zapach
    + przyjemna konsystencja, nie miałam problemu z rozprowadzaniem
    + nie "wałkuje się" na ustach (tak jak np. Nivea na mnie)
    + wydajność (używałam jej od jesieni i jeszcze troszkę zostało)
    + eleganckie, wytrzymałe opakowanie
    + bardzo dobrze radzi sobie z regeneracją moich wrażliwych ust
    + zostawia ładne, satynowe wykończenie

- dostępność (internet, niektóre apteki)
    - cena (23zł, mogłaby być trochę niższa)

Podsumowując, bardzo przyjemnie się jej używało i chętnie do niej wrócę (o ile Nuxe Reve de miel mnie nie oczaruje). Fakt, jest droższa - kosztuje ok 2-3 razy tyle, co klasyczne pomadki, ale przyjemność używania i świadomość, że nie zjadam z ust jakichś syfów jest tego warta Polecam

Używam tego produktu od: jesieni 2013

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić mlle_chloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem...
  • Mam mieszane uczucia. Głównie za sprawą dziwnej, tępej konsystencji pomadki. Przeszkadza mi to, że aby dobrze pokryc nią usta muszę wielokrptnie jechać z prawa na lewo moich ust. Trochę to czasochłonne... Nie do końca podoba mi się też zapach. Nie czuję przyjemnej wanilii a raczej jakiś nieokreslony, raczej neutralny zapach. Nawilżenie jest zadowalające ale tez nie powalające. Ładnie i długo trzyma się na ustach, nie splywa i nie zjada się szybko. Skład godny pochwały, cena za to już mniej... I mam wrażenie, że nie jest zbyt wydajna.
    Jeśli chodzi o antyoksydanty - to wymysł przemysłu kosmetycznego, próbującego wcisnąc nam kolejne cudo na wieczną młodość. Tego argumentu producenta nawet nie traktuję poważnie.
    Nie jest zła, natomiast znacznie lepiej oceniam Tisane lub Rumiankową Alterre z równie dobrym składem.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Martan19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetnie nawilża
  • Sama bym go nie wybrała w aptece - ale znajdował się w promocyjnym opakowaniu jako gratis do kremu, okazał się hitem:

+ świetnie nawilża
    +pozostawia na ustach warstwę ochronną
    + przyjemnie pachnie
    +niezbędny jesienią i zimą
    +naturalny skład

Do tej pory myślałam, że tylko słoiczkowe balsamy do ust dobrze nawilżają, w końcu znalazłam nie tylko rewelacyjny w działaniu ale też wygodny w użyciu

Chcesz pochwalić justorych za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Absolutnie CUDNY!
  • Mam dość wrażliwe usta i ostatnie słoneczne tygodnie dosłownie dały im "popalić"...
    Dostałam alergii, wyszły mi jakieś pęcherzyki - no masakra... Pieką, bolą, szczypią...
    Chłopak kupił mi tą pomadkę w aptece (cena troszkę wysoka bo 22zł za 4g) i najnormalniej w świecie uratował Mi życie! Ona jest wprost REWELACYJNA!
    Już po 3 dniach oddzyskałam komfort a jedzenie i picie znów stało się przyjemnością!
    Zapach bardzo przyjemny (coś jakby wanilia), skład świetny (same ekstatrakty roślinne w tym wiodące prym winogrono), konsystencja średnio śliska ale nielepka.
    Polecam bo warto!

Chcesz pochwalić SpoXi za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Pomadka jest świetna. Nawilża, wygładza, odżywia.
    Skład fajny, opakowanie wygodne i estetyczne.
    Nie mam sie do czego przyczepić.
    Na pewno znowu zakupię.

Używam tego produktu od: pare miesięcy

Chcesz pochwalić aptekus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rownie dobra jak krem do rak
  • Powoli zaczynam poznawac kosmetyki tej marki i musze przyznac ze z kazdym kolejnym przetestowanym specyfikiem robi na mnie coraz wieksze wrazenie.

Pomadka przyjemnie pachnie (lekko waniliowo z nuta jakis slodkich owocow cytrusowych) i delikatnie smakuje. Jednak co najwazniejsze dziala i przynosi ulge spierzchnietym wargom. Z powodu alergii mam nawracajace problemy z ustami i wszelkiero rodzaju balsamy i pomadki ochronne sa w mojej kosmetyczce/lazience/kieszeni niezbedne. Obok balsamu Nuxe (tego w sloiczku) ta pomadka jest moim absolutnym faworytem. Ma nad Nuxem nawet jedna przewage - jest w formie sztyftu a to oznacza ze swietnie sie nadaje do torebki/kieszeni itp. Czyli wszedzie tam gdzie grzebanie niezawsze czystymi paluchami w sloiczku sie sprawdza

Podobnie jak w przypadku kremu do rak tej firmy jednymy minusem jaki przychodzi mi do glowy jest jej cena - bardzo wysoka. Jednak biorac pod uwage jej dzialanie, estetyczne opakowanie i przyjemnosc uzytkowania bede do niej ponownie wracac.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić tiger_lily za czytelną i pomocną recenzję?
  • no proszę proszę...
  • Jest zaiste świetnej jakości. Mam dość problematyczne usta z tendencją do pierzchnięcia. Do tego codziennie używam pomadek, często trwałych, które siłą rzeczy wysuszają mniej lub bardziej.

Sztyft ma idealną konsystencję, tzn. nie jest ani za twardy, ani za miękki, przyjemnie sunie po ustach i jest niewyczuwalny. Koi, zmiękcza, wygładza i odżywia i to na dłużej niż godzinę. Do tego jest idealna pod kolorowe pomadki, praktycznie nie wpływa na ich "żywotność", a makijaż wygląda perfekcyjnie, bo i usta same z siebie wyglądają świetnie.
    No i nie zapominajmy o składzie: bez parabenów, fenoksytanolu, olejów mineralnych, barwników.

Mały minus za zapach - delikatny, ale jakiś taki hmmm... No nie wiem, niby ok, ale wolałabym aby w ogóle go nie miał.

Wydajność trochę mniejsza niż tradycyjnych sztyftów, ale bez tragedii. Cena ok zważywszy na jakość produktu.

Edycja 18.06.2013
    Odejmuję gwiazdkę, bo nie jestem już tak zachwycona. Z czasem coraz trudniej się ją aplikowało i nie nawilżała już tak dobrze. Bardziej natłuszczała. Zapach coraz bardziej podchodził pod wazelinę. Nie wrócę już do niej, bo przegrywa z używanym przeze mnie od lat balsamem Tisane.

Chcesz pochwalić konfitura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna, odżywcza, przyjemna
  • Kończę pierwszą pomadkę i uważam, że jest bdb. Ma przyjemną konsystencję i zapach a do tego jest słodka w smaku, co bardzo uprzyjemnia aplikację Usta są nawilżone, natłuszczone i przyjemie smakują. Ogólnie polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 go

Chcesz pochwalić ANGEL-A8 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 240 raz(y)
  • bardzo dobry kosmetyk
  • Pomadka ochronna Caudalie należy do najlepszych, zawiera cenne składniki i na pewno przewyższa swoją jakością zwykłe sztyfty dostępne za niższą cenę, ale z uwagi na to, że zużywam ich bardzo dużo, kupowanie tego kosmetyku ciągle/często zrujnowałoby mnie.

Bardzo dobrze rozprowadza się na ustach, regeneruje i natłuszcza suche usta, łagodzi i leczy podrażnienia.

Na pewno minusem jest cena. Poza tym czynnikiem wszystko jest ok.

Jeśli więc szukacie dobrej pomadki pielęgnacyjnej, można kupić, jest niezła.

Tak więc jakość jest na 5*, ale jedną * odliczam za cenę zbyt wysoką. Co prawda pomadka ta zapewnia luksusową pielegnację, ale droga jest.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu zużyłam
    Ilość zużytych opakowań: 1 standard

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij