Fitomed, Tonik oczyszczający ziołowy do cery tłustej i trądzikowej (nowa wersja)

Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory. Łagodzi objawy trądziku grudkowo - krostkowego. Polecany przez dermatologów do cery tłustej i trądzikowej, wrażliwej.
Składniki aktywne: wyciąg z szałwi, oczaru, melisy, nagietka, d - pantenol oraz substancje antybakteryjne.

Jeden z lepszych!

Jak widać kolor jest zupełnie niespotykany jak w drogeryjnych tonikach ale taki do niego pasuje, zapach jest bardzo ładny, nie jest typowo ziołowy według mnie, jest delikatny. Zatyczka i otwór w środku jest identyczny jak w żelu, kontrolujemy ilość jaką aplikujemy. Przyznam szczerze, że polubiłam się bardzo z tonikiem, ponieważ okazał się być jednym z lepszych jakie miałam okazję do tej pory używać. Bardzo ładnie pochłania sebum na waciku i zbiera zanieczyszczenia. Skóra jest gładka i odświeżona, pory są zamknięte a ja jestem zadowolona.

Znalazłam ulubieńca

Bardzo dobry tonik o naturalnym składzie, będący idealnym uzupełnieniem zrównoważonej pielęgnacji cery o skłonnościach do trądziku. Nie podrażnia, nie wysusza, za to doskonale przywraca równowagę skórze po używaniu co bardziej agresywnych myjadeł czy peelingów. Koi, łagodzi, uspokaja zmiany - twarz po przetarciu tym tonikiem jest napięta i gładsza.

Ma krótki skład z ziołowymi ekstraktami na czele i w zasadzie od toniku nie oczekuję niczego więcej.

Producent obiecuje pomoc w walce z trądzikiem grudkowatym - osobiście borykam się z problemem zaskórników zamkniętych i zwalczam je wszelkimi sposobami, natomiast nie mogę wykluczyć, że Fitomed dorzucił swoje trzy grosze na drodze do zwycięstwa.

Aktualnie używam innego toniku, też o dość krótkim i naturalnym składzie, ale jednak nie ma porównania do łagodności i skuteczności Fitomedu. Wrócę do niego na pewno - nieco odstrasza kiepska dostępność, ale ostatecznie można go znaleźć w ofercie większości aptek internetowych. Robić zapasy na lata! Na zachętę dodam, że tonik jest bardzo wydajny (przy codziennym stosowaniu używałam go około 4 miesiące) i kosztuje około dziesięciu złotych. O ile Wasza cera nie reaguje alergicznie na kosmetyki ziołowe, serdecznie polecam!

Ulubiony

Ten tonik plus żel do cery suchej tej firmy to mój duet idealny.
Szybko się wchłania, skóra po nim jest miękka i delikatna. Co najważniejsze mogę spokojnie poczłapać do lodówki po krem i nieśpiesznie go wklepać, bo sam tonik daje uczucie nawilżenia i koi skórę. Pełen relaks.

Nie zaobserwowałam różnicy w działaniu między nim a wersją do suchej skóry, ale ten nie pozostawia lekko lepkiego film na skórze - dlatego jest moim ulubieńcem.

Zapach typowy dla wszystkich fitomedów, czyli wyraźnie ziołowy, ale nie utrzymujący się długo.

Polecam.

Zakupiłam z ciekawości i jestem zadowolona.
Tonik świetnie odświeża cerę, lekko ją nawilża i odpręża.
Bardzo szybko się wchłania i przygotowuje skórę na aplikację kremu.
Opakowanie jest poręczne, a sam produkt ma przyjemny ziołowy zapach.
Nie zauważyłam żadnych minusów.
Polecam serdecznie! Dobry produkt za niską cenę.

W końcu tonik, który robi swoje

Po 15 latach zmagania się z trądzikiem, w końcu trafiłam na produkt, który widocznie poprawił stan mojej cery, która jako tłusto-atopowa jest wyzwaniem dla dermatologów. Wygląda na to, że w składzie nie zawiera zbędnego badziewia, nie sprawia, że skóra wariuje od chwilowej przerwy, ale i nie przestaje działać przy, jak na razie, trzecim opakowaniu. Uczciwy produkt w świetnej cenie, brawo.

Sprawdza się przy cerze tłustej

Świetny tonik do tłustej cery z niedoskonałościami. Za każdym razem po nałożeniu na twarz miałam wrażenie wyciszenia skóry, zmiany skórne jakby się uspokajały, nie swędziały. Przy tym tonik nie wysusza skóry. Zapach jest całkiem przyjemny. O wiele bardziej przypadł mi do gustu od toników typowo drogeryjnych.

Zapachy ziołowe bardzo lubię, zatem i zapach tego produktu przypadł mi do gustu.
Zastosowany tuż po umyciu twarzy intensyfikuje jego działanie. Skóra jest jeszcze bardziej oczyszczona. Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważyłam, że zapobiega pojawianiu się wyprysków i zaskórników. Po miesiącu zwężają się pory i skóra mniej się przetłuszcza. Podoba mi się uczucie orzeźwienia i odświeżenia, jakie daje ten produkt.
To wszystko na szczęście nie jest związane z wysuszeniem, tonik wręcz koi i daje uczucie lekkiego nawilżenia.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Wydajny i genialny

Kiedyś uważałam, że toniki nie są mi potrzebne, ale dzięki niemu zmieniłam zdanie ;). Bardzo ciekawy zapach, delikatny i nienachalny, Opakowania też bardzo mi się podobają są typowe dla samej marki Fitomed. No i cena, która jest niesamowicie niska... Powiem szczerze, że ja byłabym w stanie zapłacić za niego więcej, bo bardzo fajnie oczyszcza, matowi twarz, ale nie wysusza jej ani nie powoduje ściągnięcia.
Ja byłam bardzo zadowolona ;)

Coś cudownego...

Ta recenzja nie będzie długa, bo tak naprawdę nawet nie umiałabym wyrazić, jaki to jest świetny kosmetyk. Od zawsze używam toników do twarzy, bo całe lata walczyłam najpierw z trądzikiem, potem także skórą wrażliwą i skłonną do bolesnych podrażnień, aż w końcu zaczęłam mieć pierwsze zmarszczki i skórę, która lubi się przesuszać.

Dotychczas moim tonikiem nr 1 był produkt antytrądzikowy z innej firmy. Ale cały czas szukam naturalnych składów, pięknych zapachów, ślicznych opakowań i niskiej ceny, dlatego natknęłam się na Wizażu na informację o kosmetykach Fitomed. Specjalnie pojechałam do innego miasta do małej zielarni, w której znalazłam ten tonik. I strasznie bałam się go użyć. Wizja przesuszenia i podrażnień lub wysypu krostek (jak po moim ostatnim nieudanym eksperymencie z tonikiem z Ziaji) powodowała strach. Tymczasem, zakochałam się w tym toniku od pierwszego użycia.

Zalety:
- przepiękny, naturalny, ziołowy zapach przełamany cytrusową nutą
- nie przesusza, nie powoduje ściągnięcia skóry, nie podrażnia, nie powoduje pieczenia ani swędzenia buzi
- skutecznie i dokładnie oczyszcza skórę z resztek makijażu
- odświeża i orzeźwia cerę
- zapobiega wypryskom
- ma naturalny skład, żadnej toksycznej chemii
- wygodne opakowanie z dozownikiem, przez który nie wylewa się więcej produktu, niż byśmy chciały
- tani i wydajny w stosunku do jakości
- teoretycznie minusem powinna być słaba dostępność, ale ja chyba wolę kupować kosmetyki naturalne w małych zielarniach niż na półce w supermarkecie lub jakiejś zagranicznej drogerii
- polski produkt

Wada:
- czasem przez jego brązowy kolor nie widzę, czy na waciku, którego użyłam, jest tonik, czy zmyty makijaż lub jakieś jego resztki. Ale to nie jest wada, tylko urok naturalnego kosmetyku.
Polecam dziewczynom z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną.

Doskonały

Plusy:
- Wygodna, przezroczysta butelka (pozwala kontrolować ilość produktu)
- Doskonałe oczyszczanie
- Rozjaśnianie zaczerwienień
- Brak uczucia lepkości
- Łagodzenie niedoskonałości
- Ściąganie porów
- Delikatny, ziołowy zapach
- Cena!!!

Minusów brak. No może jeden minus...dostępność. Tak dobre produkty powinny być dostępne na każdym rogu :)

ŁADNIE PACHNIE, POTWORNIE WYSUSZA

Tonik dostałam w prezencie. Ucieszyłam się, gdyż miałam nadzieję, że będzie tak fajny, jak kremy Fitomedu, które są moimi KWC. Na początku było fajnie - ładny zapach ziół, zwężone pory... Niestety czekało mnie to, co zwykle spotyka mnie po użyciu toników - susza, susza, susza!!! Moja promienna cera stała się wysuszonym szaruchem i doszła do siebie dopiero półtora tygodnia po odstawieniu tego paskudztwa!!!

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Najlepszy tonik oczyszczający

Najlepszy tonik oczyszczający, z jakim miałam do tej pory do czynienia. Dzięki naturalnemu składowi jest delikatny, ale zarazem bardzo skuteczny. Na pewno zagości u mnie na stałe :)

(Skład na mojej butelce oraz na stronie producenta jest inny niż ten w opisie, dodaję więc zdjęcie swojej etykiety)

+ świetnie oczyszcza
+ nie podrażnia i nie przesusza cery
+ koi skórę
+ nie powoduje szybszego przetłuszczania
+ pomaga w gojeniu wyprysków
+ naturalny, ziołowy skład
+ wydajny
+ niska cena

- słaba dostępność stacjonarnie

żaden tonik mi tak nie pomógł, jak ten z fitomedu!

+ tonik oczyszcza skórę
+ blizny szybciej się goją
+ nie wysusza cery
+ trądzik się zmniejszył

- jedynym minusem może być lekkie zabarwienie się skóry na brązowo

Używam tego produktu od: 1.5 roku
Ilość zużytych opakowań: 250ml