Pollena-Ewa, Eva EDP

Powiększ Pollena-Ewa, Eva EDP

Zgłaszająca osoba: kicia2000

To pierwsze perfumy stworzone przez Pollenę-Ewę
a jednocześnie pierwsze polskie, profesjonalne perfumy na światowym poziomie.
Przygotowując je Pollena zaprosiła do współpracy producentów kompozycji zapachowych z Europy Zachodniej, którzy przedstawili dwieście pięćdziesiąt propozycji! Ostatecznie wybrano już w grupie kwiatowej, prezentowany właśnie zapach.
Ta unikalna kompozycja zapachowa została zaklęta w oryginalnym, niepowtarzalnym i efektownym flakonie. Wręcz nieprawdopodobny sukces handlowy sprawił, iż w krótkim czasie w tej samej serii powstał luksusowy dezodorant perfumowany oraz woda toaletowa o takiej samej nazwie.
Perfumy "EVA" zostały uhonorowane Złotym Medalem na targach MTP oraz Złotą Malwą '95 (nagroda konsumentów). Nagrodzono je także godłem promocyjnym "Teraz Polska" (1995r.).

Kategoria: kwiatowo-owocowo-drzewna.

Nuty zapachowe: morela, kokos, czarna porzeczka, konwalia, róża, tuberoza, jaśmin.

• cudne cudo
  • kupił mi kiedyś tato na dzień kobiet JESZCZE W LICEUM,albo podstawówce i przypadkiem trafiłam na KWC, muszę zamówić w sklepie
    -długo się utrzymują
    -kobiece
    -fiołkowo-kwiatowe
    sory,że bez ładu i składu piszę,musze je zamówić
    POLECAM!

Używam tego produktu od: przed 2000 rokiem na pewno

Chcesz pochwalić Iwona 25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stonowana elegancja w niskiej cenie
  • No cóż, wyraźne podobieństwo do Amarigie Givenchy, ale dużo mniej trwały. Polecam na pustki w portfelu, ponieważ zawiera zdecydowanie lepszej jakości alkohol niż typowe tanie podróbki. Klasyczny, rozwijający się zapach dla kobiet dojrzałych. Dostępny w e-sklepie producenta w śmiesznej cenie. Używam tego produktu od: Znam od wielu latIlość zużytych opakowań: Próbki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cosmetix za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podobają się
  • Mają tyle lat, a ja dopiero teraz je przetestowałam, właśnie dzisiaj przyszły, zakupione w ciemno w sklepie internetowym, za bardzo niską cenę. Zapach niesamowicie długo się utrzymuje, jest bardzo podobny do Amariage, trochę delikatniejszy i to dla mnie duży plus, na zimę są wspaniałe, otulające i bardzo ciepłe, dobrze się czuję w tych perfumach, jest to taki klasyk, raczej dla dojrzalszych kobiet.

Używam tego produktu od: pierwszy dzień

Chcesz pochwalić agama11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polskie Amarige
  • Lata temu spodobały mi się Amarige , ale moja studencka wtedy kieszeń absolutnie się na nie nie nadawała , i przypadkiem w jakiejś perfumerii zwabiona flakonikiem - nigdy nie wiem , czy to przypadek , czy świadome nawiązanie zwłaszcza korek ;-) - powąchałam i to było to . Amarige , tylko nieco lżejsze i łagodniejsze , łatwiejsze do noszenia dla młodej kobiety , nie tak ostentacyjne . Ładnie się rozwijały i były trwałe , a i cenę miały przystępną . Jedyny minus to malutkie opakowanie .
    Używałam Evy dłuugo , aż okazało się , że zniknęła z rynku , czego bardzo żałuję , bo chociaż teraz mam Amarige , to z chęcią wróciłabym do tamtego zapachu , który był - z całym szacunkiem dla marki Givenchy - moim zdaniem lepszy , mniej duszący i nosobijny ;-)
    I bardzo żałuję , że nie zostawiłam sobie choć pustego flakonika na pamiątkę :-(

Używam tego produktu od: lata temu
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Parabelka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię
  • Jest to ciekawy zapach (słodki, lekko cytrusowy, pomarańczowy), dosyć elegancki, nawet trwały. Dostałam dawno temu jako prezent i pamiętam, że używałam z przyjemnością. Nie należy do ciężkich perfum, ale jest dosyć intensywny. Wydaje mi się, że pasuje on jednak do dojrzałych kobiet - mi teraz wydaje się ładny, acz dosyć staroświecki, a moja mama jest w nich zakochana

Używam tego produktu od: Kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIe dla mnie
  • Kiedyś wydawało mi się, że kobieta pachnąca takim zapachem jest szalenie elegancka i luksusowa. Teraz też zapach kojarzy mi się z elegancją ale nie jest dla mnie. Pasuje chyba dojrzałym bardzo kobietom, pomimo tego, że też jestem dojrzała Ale dla mnie jest za mocny, wydaje mi się, że to połączenie kwiatów ze słodyczami. Pozatym jest dosyć trwały ale cały czas pachnie tak samo.

Używam tego produktu od: 1 raz
    Ilość zużytych opakowań: jedno, początek

Chcesz pochwalić ch_aga za czytelną i pomocną recenzję?
  • polski klasyk;dawniej ulubiony
  • To dziwne...ale nalezę do nielicznego (jak sądzę) grona kobiet, które wyrastają z tych "dojrzalszych" zapachów na rzecz bardziej lekkich i urzekających...

Zapach Polleny Evy to według mnie prawdziwy polski klasyk, znany od lat, choć obecnie dość trudno dostępny.
    Byłam w nim wręcz zakochana, kiedy byłam w gimnazjum..teraz jestem studentka i postanowiłam sprawdzić, czy wciąż do mnie pasuje...z przerażeniem stwierdzam dziś, że jest to zapach dla kobiet koło 40...zdaję sobie sprawę, iż taka klasyfikacja może niektórych oburzyć, ale takie jest moje wewnętrzne odczucie...
    Jest to zapach dość ciekawy, faktycznie drzewno- kwiatowy i dość słodki; nie jest przesłodzony, dość dobrze "wyważony", ale zwyczajnie nie moj, choć do bardzo ciężkich nie należy. Poleciłabym go dojrzałym Paniom, najlepiej w okresie zimowym (moja mama sie nim zachwyca)
    Nie jest też tak, że całkowicie go obecnie nie lubie...lubie słodko - drzewne nuty po pewnym czasie..

Niewątpliwym atutem tego zapachu jest super niska cena i wyjątkowa trwałość, na szczęście zupełnie nieproporcjonalna do ceny..

Opakowanie kobiece, ciekawe, jednakże preferuję symetryczne kształtyUżywam tego produktu od: jeszcze w gimnazjum (jedna cała buteleczka) i krótki powrót niedawno
    Ilość zużytych opakowań:cała buteleczka i kilka psiknięć nastepnej

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Vegusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • jaśmin i kwiat pomarańczy
  • Zapach jak najbardziej godny uwagi. delikatniejszy niż drzewne Amarige, ale również intensywny. Rozwija się jak "górnopółkowiec". Udana kompozycja, ale przez połączenie nut jaśminu i kwiatu pomarańczy (chyba) zapach nie dla każdego. Może wywołać migrenę.

Używam tego produktu od: dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: 1zaczęte i oddane

Chcesz pochwalić CecyliaVolanges za czytelną i pomocną recenzję?
  • boskie!

• Te perfumy mają zapach jak z górnej półki!Trwałość na mnie cały dzień.
    Mogą się nie podobać,ale dla mnie to klasyka i wracam do nich
    Opakowanie śliczne-zmieniło się przez lata na plus
    Teraz mam 30ml wersję ok 20zl mnie kosztowała

Jedyne co różni je od górnej półki to dostępność....ja poluję na nie w sklepie firmowym producenta Nigdzie indziej nie widziałam Używam tego produktu od:huhuhu.....
    Ilość zużytych opakowań:kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kaledonia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciekawe
  • Trwały kwiatowy zapach, elegancki, troszkę "poważny", nieprzesłodzony, zawsze kojarzył mi się (pozytywnie) z pewną siebie bizneswoman. Sympatycznie mi się go używało, tym bardziej, że rozwijał się na mnie ładniej, niż porównywany Amarige. Ostatnio nie leży na mnie już tak dobrze, ale może kiedyś do niego wrócę, bo jest naprawdę ładny.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić etnografka za czytelną i pomocną recenzję?
  • warte uwagi
  • poznalam wode Eva wiele lat temu bedac jeszcze nastolatka i wracam do niej srednio co kilka lat. zapach slodko-cytrusowy, ciekawy i niepowtarzalny. jest bardzo trwaly, utrzymuje sie wiele godzin a na ubraniach nawet do prania. to jedne z najtrwalszych perfum jakie kiedykolwiek mialam (w tym wysokopolkowych).zapach jest caly czas taki sam, nie trzeba czekac az ulotni sie typowy dla wiekszosci wod alkoholowy smrodek, co dla mnie jest ogromna zaleta.Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić effcia82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • było, minęło...
  • Kiedys kupiłam, dawno, dawno temu...Uzywałam, zuzyłam, zapomniałam - wszystko bez zachwytu, bez niechęci, bez wiekszych emocji. Tani zapach, mieszczący sie jakością/trwałoscia w sredniej półce. Dośc słodki, kwiatowy, w miare elegancki, srednio trwały. Obecnie zupełnie do mnie nie pasuje, więc u mnie juz nie zagosci.

Używam tego produktu od:lata temu

Chcesz pochwalić Kamlisa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • zawsze wracam
  • Zawsze wracam do tego zapachu, który odkryłam chyba 10 lat temu. Zafascynowałam się nie tylko doskonałym opakowaniem, ale i niepowtarzalnym zapachem. Na ówczesne czasy bardzo eleganckim i wyrafinowanym (opakowanie i zapach). Na szczęście stał zapachem ponadczasowym i nic nie stracił z biegiem lat. Ma doskonale wyważony zapach. Utrzymuje się przez cały dzień. Ja uwielbiam ten zapach.
    od:1996

Chcesz pochwalić 1315 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie moj zapach
  • Kupilam te perfumy z sentymentu. Wiele, wiele lat temu miala je moja ciocia, u ktorej spedzalam wakacje na wsi Flakon stal sobie w lazience i bardzo malo z niego ubywalo. Nie czulam go nigdy na ciotce. Za to calkiem niedawno sobie o nich przypomnialam dzieki wizazowi i kupilam w sklepie internetowym Polleny. Niestety zapach specjalnie nie przypadl mi do gustu. Jest baaardzo podobny do Amarige - ciezki, meczacy, choc kwiatowy. Ma jednak nute, ktora kojarzy mi sie z kurzem, wonia, jaka unosi sie w goracy dzien na strychu Eva to niezly zapach dla kobiet dojrzalych, raczej eleganckich, chociaz nie jest to luksus z wysokiej polki Mnie nie odpowiada za bardzo i jesli go uzyje, to w zimny dzien. Flakon - ok, choc to szklo jest troche badziewne

Używam tego produktu od: miesiaca

Chcesz pochwalić ropuszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kobiece.
  • Eve pamiętam jeszcze z dawnych czasów kiedy to były nowością, a moja mama je sobie kupiła. Wtedy były ładne, ale dla mnie trochę za poważne.

Teraz, niedawno i ja sobie kupiłam Evę, była okazja aby je nabyć za niewielkie pieniądze i przypomnieć sobie zapach. Zaskoczyły mnie in plus. To ciepła, lekko słodkawa kompozycja o słonecznej barwie. Kwiatowe, kobiece, niezłe. Trochę cięższe, ale nie dusiciele. Sprawdzą się w ciut chłodniejsze dni.
    Przypominają mi trochę Poeme. Spotkałam się również z opinią, że to kopia Amargie Givenchy. No ciekawe, czy wzorowano się na któryś z w/w perfum czy podobieństwo-skojarzenia są przypadkowe?

Nie używam ich na specjalne okazje, a na co dzień.

Flakonik nie jest arcydziełem, ale nie będę zaniżać oceny. Zostawiam po 4 gwiazdki za zapach i flakon.Używam tego produktu od: od miesiąca?
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml.

Chcesz pochwalić Pomadka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciekawe
  • Ciekawe perfumy za małe pieniądze. Nie są banalne, wyróżniają się.
    Ciepłe, nieprzesłodzone, wywołują pozytywne emocje.
    Bardzo trwałe.
    Flakon zupełnie nie z mojej bajki.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1 i muszę kupić ponownie

Chcesz pochwalić konfitura za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny
  • Recenzja: Dostałam go po raz pierwszy od mojego chłopaka 8 lat temu (aktualnie męża) i od razu przypadł mi do gustu. Potem eksperymentowałam jeszcze z innymi zapachami i w końcu kupiłam Evę. Odkryłam ten zapach na nowo. Uważam, że jest to zapach idealny: ciepły, elegancki i klasyczny, mimo to pasuje kobietom w każdym wieku. Nie drażni w upalne dni jak większośc słodkich zapachów. Jestem migrenowcem, więc jestem wrażliwa na każdy zapach ale ten nigdy mi nie przeszkadzał.I to fakt: nie trzeba wydawać 300 złotych, żeby kupić dobry, trwały zapach. Dla mnie bomba - na zawsze będę mu wierna.
    Używam tego kosmetyku od kilku lat / ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić markotka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • jestem pod wrażeniem...
  • Z przyjemnością dałabym pięć gwiazdek, ale jednak preferuję zapachy bardziej kwiatowe i nieco słodsze. Ten jes jednak niesamowity pod każdym innym względem. Zacznę od tego, że kupiłam go z czystej ciekawości (oczywiście wcześniej testowałam). Przede wszystkim są niesamowicie trwałe! Absolutne zaskoczenie. Pierwszy raz wypsikałam się zdecydowanie za mocno (dokładnie 4 psiknięcia) i zapach towarzyszył mi niezmiennie, intensywnie przez calutki dzień! Chyba kilkanaście razy w pracy odpowiadałam na pytanie jaki to zapach. Generalnie się podobał. Zapach przpomina nieco (jak już zauważyła to jedna z moich poprzedniczek) Amarige (Givenchy). Jakościowo te perfumy są rzeczywiście doskonałe i w niczym nie ustępują tym najlepszym, markowym. Zapach, to oczywiście kwestia gustu. Gdyby miały ciut inną nutę zapachową z pewnością należałyby do moich ulubionych, zwłaszca za taką cenę. Niemniej podobają mi się i na pewno będę ich używać. Choć nie mój ideał, ale ładne. Flakonik też niczego sobie. Mówiąc ogólnie są naprawdę świetne!

Używam tego kosmetyku od kilku dni/ ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte, ale nie ostatnie...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mamz za czytelną i pomocną recenzję?
  • ładny, ale nie mój
  • Jestem pod wrażeniem jakości. Zapach jest rzeczywiście bardzo przyzwoity, trwałość górnopółkowa, a cena nawet nie średnia. Chodziłam koło niego bardzo długo, w końcu nie kupiłam, bo jednak wolę inny typ zapachów na sobie. Ale nie mogę się w nim do niczego przyczepić - jest dopracowany w każdym calu, luksus, estetyka opakowania, jeśli komuś odpowiada zapach, to będzie miał super jakość za śmieszną cenę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić superka za czytelną i pomocną recenzję?
  • I liga
  • Bez wątpienia najlepszy polski zapach. Na skórze bez dwóch zdań zachowuje sie jak ekskluzywne perfumy. Pewnie już pisałam w ocenie deo, ale przypomnę że firma zrobiła ciekawe badanie: wypuściła kilka dezodorantów zapachowych i ten który cieszył się największą popularnością wybrano jako zapach owej EDP Eva. Zapach jest mocny, kwiatowy,ale na pewno nie mdlący a to za sprawą nut drzewnych. Ma niuanse przypominające Amarige(nawet korek we flakoniku ciut podobny). Używała go kiedyś jedna z moich koleżanek- brunetka o ciemnej karnacji. Pachniała zachwycajaco do tego stopnia ze co krok pytano ja czym tak cudownie pachnie. Do mnie ani Eva ani Amarige nie pasują,ale doceniam. Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: testowane

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić monikam za czytelną i pomocną recenzję?
  • My też potrafimy!!!
  • Ten zapach to dowód na to, że nie trzeba sie rujnować na znane marki. Jest to zdecydowanie zapach, który można umieścic na górnej półce. Jest doskonale wywazony, poczatkowa świeżość przechodzi w lekką słodycz złamana czymś cierpkim (nuty drzewne). Zapach jest moim zdaniem doskonały. Zawsze miałam problemy z przesłodzonymi perfumami, a ten jest akurat. Ten zapach przywodzi mi na myśl rysia, taki śliczny kotek o ostrych pazurkach. Eh, co tu gadac, zakochana w nim jestem po prostu. Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: Pierwszy flakonik zakupiony po kilkukrotnych próbach. Zostanie na długo.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić kicia2000 za czytelną i pomocną recenzję?