Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Powiększ Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Zgłoszony przez saloua

Lekki podkład kontrolujący wydzielanie sebum, który zapewnia trwałe, matowe wykończenie.
Stworzony z myślą o właścicielkach cery tłustej i mieszanej.

Skład: Water, Methyl trimethicone, Butylene Glycol, Neopentyl glycol diheptanoate, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Nylon-12, Silica, Laminaria Saccharina Extract, Salix alba, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cholesterol, Glycerin, Zinc Stearate, PEG-10 Dimethicone, Caffeine, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Lecithin, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Phenyl Trimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Laureth-7, Magnesium Aluminum Silicate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Sodium Dehydroacetate, Triethyl citrate, Hydroxyapatite, Xanthan Gum, Sodium chloride, Alcohol, Dipropylene glycol, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Nylon-6, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Bismuth Oxychloride, Mica.

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Po miesiacu testowania tego produktu dziele sie z wami moimi doswiadczeniami:

- nie niszczy skory, nie zapycha
    - po zmyciu makijazu cera jest wypoczeta
    - matuje na 5 godzin
    - super konsystencja, wtapia sie w skore
    - wydajny
    - naturalny efekt, bez maski
    - trzyma sie ok. 10 godzin
    - wygodne opakowanie
    - w ogole nie podkresla suchych skorek
    - nie warzy sie, nie jest ciezki
    - srednie krycie, ja osobiscie i tak bez korektora nie wychosze z domu

Jedynym minusem jest cena 30 euro.
    Polecam osobom z tradzikiem lub bardzo tlusta skora.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: pol pierwszego

Chcesz pochwalić JausR za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nareszcie!!!
  • Bardzo długo szukałam podkładu matującego dla siebie. Mam cerę mieszaną bardzo szybko przetłuszczającą się w strefie T, z pojedynczymi niedoskonałościami, ale dośc zanieczyszczoną. Nie zależało mi na silnym kryciu, raczej na wyrównaniu kolorytu no i macie przede wszystkim.
    W końcu trafiłam na Clinique, choc bez większego przekonania, bo kiedys stosowałam ich system 3 kroków i nie bylam zadowolona.
    Ale ten podkład to dla mnie hit! Ładnie wyrównuje koloryt, kryje śrdenio (mocniej od Affinitone Matt Maybelline, słabiej od MakeUp Forever matującego) i na prawdę matuje. Sprawdził się nawet w upalne dni- nie warzy się, nawet jak po dotknięciu skóry czuję, że jest już trochę tłusta to nadal jest matowa. W upalne dni mat bez poprawek utrzymuje się jakieś 6-7h, przy umiarkowanej pogodzie nawet do 10h. Do wykończenia makijażu używam pudru bambusowego Paese, który świetnie podtrzymuje efekt matu (ale to podkład gra główną rolę, bo puder używany na inne podkłady nie był szczególnie długo skuteczny) REWELACJA!!
    Podsumowanie:
    Zalety
    + matuje na długo

+nie robi efektu maski, mat jest naturalny

+nawet jak pod koniec dnia skóra lekko się błyszczy to jest to taki "naturalny" błysk a nie efekt tłustej, świecącej skóry

+ odpowiednie dla mnie, średnie krycie

+ matuje stłuste partie, jednocześnie nawilżając suche

+ nie zatyka porów

+ przyjemna konsystencja, łatwo się rozprowadza

+ świetnie stapia się ze skórą, dzięki czemu efekt jest naturalny

+ rozprowadza się świetnie zarówno palcami (tak nakładam na co dzien) jak i pędzlem/ gąbeczką (gdy chcę osiągnąc troszkę mocniejszy efekt, np przy wieczorowym makijazu)

+ nie utlenia się (albo utlenia bardzo słabo)

+ nie warzy się nawet po całym dniu w upale

+ nie podkreśla suchuch skórek jak większośc matujących podkładów

+ ładny zapach

+ wydajny

+nadaje się również dla skóry wrażliwej/ alergicznej

Wady:
    - cena, chociaż nie ma tragedii

- opakowanie- tubka jest wygodna, ale żeby zużyc końcówkę kosmetyku pewnie będę musiała ją przeciąc, wolę "pompki" zdecydowanie.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić Mrs_Hyde za czytelną i pomocną recenzję?
  • Calkiem w porzadku
  • Zaczne od tego, ze nie lubie marki Clinique i nigdy sama nie zakupilabym tego produktu Dostalam go od kolezanki-ktorej zupelnie nie pasowal wiec postanowilam sprobowac.

Bylam BARDZO zaskoczona, gdy po nalozeniu produktu ujrzalam w lusterku moja ladniejsza wersje
    Koloryt wyrownany, wszelkie delikatne zaczerwienienia zamaskowane.
    Na prawde bardzo sie polubilismy!
    Teraz ciekawostka: mam cere sucha (!) wiec zdecydowanie przeciwienstwo tego, do czego ten podklad jest marketingowany. Powinien mnie on wiec z zalozenia wysuszyc... nic takiego sie nie dzieje. Faktem jest, ze uzywam zwykle paru podkladow w ciagu tygodnia i raczej nie zdarza sie zebym uzywala tego wlasnie pare dni pod rzad.
    Nie wiem jak podklad poradzilby sobie u ososb, ktore oczekuja lepszego krycia bo ja nie mam wiekszych problemow z cera i zalezy mi glownie na wyrownaniu kolorytu. Nie lubie efektu maski. Wole jak fluid stapia sie cera.
    Kolor kolezanki pasuje do mnie idealnie
    Na mojej twarzy podklad przypudrowany zaczyna sie swiecic w drugiej polowie dnia jak wiekszosc moich podkladow.
    Konstystecja w porzadku, lekko lejaca. Nakldam pedzlem steplujacym, flat topem.
    Nie zamierzam go juz nigdzie oddawac, wykocze ta tubke- nie kupie ponownie bo jest duzo nowych produktow, ktore chcialabym przetestowac.

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić blackdaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • moj ulubiony
  • Do tego podkladu zawsze wracam.Jak dla mnie jest swietny.W dodatku ma kolor idealnie stapiajacy sie z kolorytem mojej skory.
    +dobrze matuje przy cerze mieszanej
    +dobrze kryje bez efektu maski(jest to podklad sredniokryjacy,wiec nie mozna wymagac od niego mocnego krycia)
    +dobrze sie rozprowadza
    +naturalnie wyglada
    +nie podraznia i nie uczula
    +wydajny

-nieco wysusza

Używam tego produktu od: ponad 2 lataIlość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić yoostina za czytelną i pomocną recenzję?
  • na co dzień TAK - na wielkie wyjście NIE
  • używam od ponad roku, w sumie z przyzwyczajenia - bo wcale nie uważam tego kosmetyku za coś wyjątkowego. Lubię go za jego lekkość i neutralne działanie na moją podrażnioną skórę. Czy ma jakieś właściwości pielęgnacyjne - nie zauważyłam, dla mnie ważne że mojej zaczerwienionej skórze nie robi krzywdy.

łatwo się rozprowadza, przyjemnie pachnie, zapewnia średni efekt krycia. po kilku godzinach obecności na twarzy jednak zaczyna jakby zmieniać kolor. często wymaga dodatkowego zmatowienia, bo skóra po nim lubi się świecić.

używam go na co dzień, nie jest to kosmetyk "na wyjście"

Chcesz pochwalić visuale za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem całkiem
  • Używam tego podkładu od ok.10 miesięcy, jestem w trakcie pierwszego opakowania.
    Jest całkiem wydajny.
    Wydaje mi się jednak, że zmienia trochę kolor na skórze, więc trzeba uważać przy nakładaniu.
    Nie zauważyłam, by jakoś szczególnie matowił cerę. po ok. 4h trzeba sięgnąć po puder lub bibułki matujące.
    Z kryciem też mogłoby być lepiej.
    Raczej nie kupię go więcej, wolę szukać bardziej odpowiedzniego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sunrise_5 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Porządny mat ale wysusza
  • Mam cerę mieszaną i obsesję na punkcie idealnego matu dlatego kupiłam ten produkt. Pod względem matu - nie zawiodłam się. Po nałożeniu podkładu i kilku początkowych godzinach jest idealnie - potem wiadomo że trzeba przypudrować czoło i nos. Krycie średnie, ale o takie właśnie mi chodziło. Wydajność dobra, ja jednego podkłądu używam ładnych kilka miesięcy. Z minusów na pewno trzeba dodać wysuszanie i podkreślanie suchych skórek. W ciągu dnia podkład się ściera, wieczorem prawie nie ma co zmywać, ale przy moim trybie życia to chyba normalne.
    Raczej ponownie go nie kupię bo postanowiłam zainwestować w podkłady mineralne które lepiej sprawdzają się na mojej twarzy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MiK88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niemal mój typ...
  • Podkłady Clinique są ze mną już od ładnych paru lat i jestem z nich bardzo zadowolona.

Ten najnowszy z całej serii podkładów matujących stanął na wysokości zadania. Po pierwsze wystarczy nałożyć odrobinę na dłonie i można dokładnie całą buzię nim pokryć. Po drugie pachnie tak jak każdy podkład tej marki i nie denerwuje żadną perfumą. Po trzecie matowi jak trzeba, moja strefa T długo zostaje matowa, a policzków nie przesusza. Po czwarte jest wydajny - jedno opakowanie starczyło mi na ponad rok używania go niemal dzień w dzień. Po piąte ma bardzo szeroką gamę kolorów, dzięki czemu można minimalnym kontrastem dobrać idealny odcień do swojej skóry. Po szóste wygodne opakowanie w formie tubki. Po siódme nie uczula, a to jest dla mnie najważniejsze Szkoda tylko, że efekt matowienia nie utrzymuje się do 12 godzin, ale można zawsze można sobie pomóc prasowanym pudrem.

Podkład wart swojej ceny

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić Darkotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być.
  • Mam bardzo tłustą cerę, a przed nałożeniem podkładu zawsze używam kremu. Mam wrażenie, że jest to istotne dla mojej oceny tego produktu.

Zalety:
    -matuje. Oczywiście nie zapewnia idealnego matu tam, gdzie ma być mat i zdrowego błysku tam, gdzie ma być zdrowy błysk. Ale tego nie zapewni Wam żaden produkt. Nie matuje twarzy na cały dzień. Ale znowu - tego nie zapewni Wam nic i nikt. Jeżeli jak ja macie bardzo tłustą cerę, uwierzcie doświadczonej koleżance, trzeba matowić skórę kilka razy w ciągu dnia. To uciążliwe, ale mi pomaga świadomość, że dzięki mojej tłustej skórze później i łatwiej przyjdzie mi walczyć ze zmarszczkami ;-)
    -jest bardzo wygodny w użyciu, ma odpowiednią konsystencję, łatwo się rozprowadza. Niby nic, a jednak miło jest rano malować się produktem, który nie doprowadza mnie do szewskiej pasji.
    -długo utrzymuje się na twarzy. Ładnie ujednolica cerę, nie tworzy efektu maski.

Wady:
    -nie sądzę, by nadawał się do innej cery niż tłusta. Prawdopodobnie stąd liczne uwagi innych użytkowniczek o podkreślonych skórkach.
    -mam problem z dobraniem koloru. Moim zdaniem jasne kolory są za ciepłe.

czy ciemnieje w ciągu dnia - oczywiście tak. Ale to nie jest wina produktu, ale skutek praw fizyki. Każdy podkład zciemnieje po kontakcie z sebum. Tak jak nawet najtrwalszy produkt zetrze się po kontakcie z papierem ściernym.

Ilość zużytych opakowań: jeden

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić turawa za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się...
  • Niestety pomimo wielu dobrych cech ten podkład wysusza skórę, podkreśla skórki i matuje na krótki czas (ok 4h wraz z pudrem). Zdecydowanie przez te wady jest u mnie skreślony. Pieniądze wyrzucone w błoto...

Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Chcesz pochwalić BabciaGienia za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij