Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Powiększ Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Zgłoszony przez saloua

Lekki podkład kontrolujący wydzielanie sebum, który zapewnia trwałe, matowe wykończenie.
Stworzony z myślą o właścicielkach cery tłustej i mieszanej.

Skład: Water, Methyl trimethicone, Butylene Glycol, Neopentyl glycol diheptanoate, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Nylon-12, Silica, Laminaria Saccharina Extract, Salix alba, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cholesterol, Glycerin, Zinc Stearate, PEG-10 Dimethicone, Caffeine, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Lecithin, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Phenyl Trimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Laureth-7, Magnesium Aluminum Silicate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Sodium Dehydroacetate, Triethyl citrate, Hydroxyapatite, Xanthan Gum, Sodium chloride, Alcohol, Dipropylene glycol, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Nylon-6, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Bismuth Oxychloride, Mica.

Chwalona: 1 raz(y)
  • Nie dla tłustolicych
  • Podkład niby dla kobiet o tłustej skórze, ale chyba coś się komuś pomyliło.

Na plus jedynie odcień, który ładnie wpasowuje się do cery i nie odcina się od szyi.

To tyle. No ok, jeszcze mogę dodać, że jest dość wydajny

Mnie zapycha - po kilku dniach stosowania na buzi pojawia się też charakterystyczna 'kaszka'. Baaaardzo łatwo z nim przesadzić i nałożyć za dużo = efekt maski murowany, ma dość mocne krycie. Na mojej buzi trzyma się jakąś godzinę po czym magicznie zmieniam się w latarnię morską.

Poszukiwania idealnego podkładu trwają.

Chcesz pochwalić Gemmi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nietrwaly+wysusza skore+skora niezbyt ladnie wyglada po jego nalozeniu
  • Uzylam go raptem 5 razy ..

- odcien niby beige,bardzo nienaturalnie jak pomaranczoowy wyglada

-wysuzsa skore

-nie wyglada ladnie po nalozeniu go na skore

-nietrwaly
    -skora dziwnie sie w nim czula
    -podkresla niedoskonalosci

Używam tego produktu od: 1 miesiac
    Ilość zużytych opakowań: 1 standart

Chcesz pochwalić Czlowiek Istota Marna za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Bardzo nietrwały.
  • Da osób, które nie oczekują trwałości będzie bardzo dobry, ale czy jest ktokolwiek taki?

Podkład dobrze się rozprowadza i ładnie stapia z cerą.
    Matuje, jednak nie na długo, u mnie to efekto do 3h, a nie mam problemu z nadmiernym błyszczeniem skóry.
    Kryje średnio,a le producent nie obiecuje nic więcej, więc nie ma się do czego przyczepić.
    Mnie nie zapchał, nie uculił.
    Dodatkowym wielkim plusem jest fakt, że nie zmienia koloru po aplikacji.

Jedym, ale za to dla mnie ogromnym minusem tego podkładu jest fakt, że jest on bardzo nietrwały. O macie możemy zapomnieć już po 3 godzinach. Gdy pomalujemy się nim rano to już wczesnym popołudniem skóra wygląda jakbyśmy były w ogóle bez makijażu. Przez to nie trzyma też w ryzach bronzera czy różu.

Reasumując- podkład dobry i daje fajny efekt, ale tylko na kilka pierwszych godzin po aplikacji, później znika z twarzy w tajemniczych okolicznościach.

Używam go jako podkładu "weekendowego" żeby go zużyć, ale nie wiem czy za taką cenę to mnie satysfakcjonuje- raczej nie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Po miesiacu testowania tego produktu dziele sie z wami moimi doswiadczeniami:

- nie niszczy skory, nie zapycha
    - po zmyciu makijazu cera jest wypoczeta
    - matuje na 5 godzin
    - super konsystencja, wtapia sie w skore
    - wydajny
    - naturalny efekt, bez maski
    - trzyma sie ok. 10 godzin
    - wygodne opakowanie
    - w ogole nie podkresla suchych skorek
    - nie warzy sie, nie jest ciezki
    - srednie krycie, ja osobiscie i tak bez korektora nie wychosze z domu

Jedynym minusem jest cena 30 euro.
    Polecam osobom z tradzikiem lub bardzo tlusta skora.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: pol pierwszego

Chcesz pochwalić JausR za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nareszcie!!!
  • Bardzo długo szukałam podkładu matującego dla siebie. Mam cerę mieszaną bardzo szybko przetłuszczającą się w strefie T, z pojedynczymi niedoskonałościami, ale dośc zanieczyszczoną. Nie zależało mi na silnym kryciu, raczej na wyrównaniu kolorytu no i macie przede wszystkim.
    W końcu trafiłam na Clinique, choc bez większego przekonania, bo kiedys stosowałam ich system 3 kroków i nie bylam zadowolona.
    Ale ten podkład to dla mnie hit! Ładnie wyrównuje koloryt, kryje śrdenio (mocniej od Affinitone Matt Maybelline, słabiej od MakeUp Forever matującego) i na prawdę matuje. Sprawdził się nawet w upalne dni- nie warzy się, nawet jak po dotknięciu skóry czuję, że jest już trochę tłusta to nadal jest matowa. W upalne dni mat bez poprawek utrzymuje się jakieś 6-7h, przy umiarkowanej pogodzie nawet do 10h. Do wykończenia makijażu używam pudru bambusowego Paese, który świetnie podtrzymuje efekt matu (ale to podkład gra główną rolę, bo puder używany na inne podkłady nie był szczególnie długo skuteczny) REWELACJA!!
    Podsumowanie:
    Zalety
    + matuje na długo

+nie robi efektu maski, mat jest naturalny

+nawet jak pod koniec dnia skóra lekko się błyszczy to jest to taki "naturalny" błysk a nie efekt tłustej, świecącej skóry

+ odpowiednie dla mnie, średnie krycie

+ matuje stłuste partie, jednocześnie nawilżając suche

+ nie zatyka porów

+ przyjemna konsystencja, łatwo się rozprowadza

+ świetnie stapia się ze skórą, dzięki czemu efekt jest naturalny

+ rozprowadza się świetnie zarówno palcami (tak nakładam na co dzien) jak i pędzlem/ gąbeczką (gdy chcę osiągnąc troszkę mocniejszy efekt, np przy wieczorowym makijazu)

+ nie utlenia się (albo utlenia bardzo słabo)

+ nie warzy się nawet po całym dniu w upale

+ nie podkreśla suchuch skórek jak większośc matujących podkładów

+ ładny zapach

+ wydajny

+nadaje się również dla skóry wrażliwej/ alergicznej

Wady:
    - cena, chociaż nie ma tragedii

- opakowanie- tubka jest wygodna, ale żeby zużyc końcówkę kosmetyku pewnie będę musiała ją przeciąc, wolę "pompki" zdecydowanie.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić Mrs_Hyde za czytelną i pomocną recenzję?
  • Calkiem w porzadku
  • Zaczne od tego, ze nie lubie marki Clinique i nigdy sama nie zakupilabym tego produktu Dostalam go od kolezanki-ktorej zupelnie nie pasowal wiec postanowilam sprobowac.

Bylam BARDZO zaskoczona, gdy po nalozeniu produktu ujrzalam w lusterku moja ladniejsza wersje
    Koloryt wyrownany, wszelkie delikatne zaczerwienienia zamaskowane.
    Na prawde bardzo sie polubilismy!
    Teraz ciekawostka: mam cere sucha (!) wiec zdecydowanie przeciwienstwo tego, do czego ten podklad jest marketingowany. Powinien mnie on wiec z zalozenia wysuszyc... nic takiego sie nie dzieje. Faktem jest, ze uzywam zwykle paru podkladow w ciagu tygodnia i raczej nie zdarza sie zebym uzywala tego wlasnie pare dni pod rzad.
    Nie wiem jak podklad poradzilby sobie u ososb, ktore oczekuja lepszego krycia bo ja nie mam wiekszych problemow z cera i zalezy mi glownie na wyrownaniu kolorytu. Nie lubie efektu maski. Wole jak fluid stapia sie cera.
    Kolor kolezanki pasuje do mnie idealnie
    Na mojej twarzy podklad przypudrowany zaczyna sie swiecic w drugiej polowie dnia jak wiekszosc moich podkladow.
    Konstystecja w porzadku, lekko lejaca. Nakldam pedzlem steplujacym, flat topem.
    Nie zamierzam go juz nigdzie oddawac, wykocze ta tubke- nie kupie ponownie bo jest duzo nowych produktow, ktore chcialabym przetestowac.

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić blackdaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • moj ulubiony
  • Do tego podkladu zawsze wracam.Jak dla mnie jest swietny.W dodatku ma kolor idealnie stapiajacy sie z kolorytem mojej skory.
    +dobrze matuje przy cerze mieszanej
    +dobrze kryje bez efektu maski(jest to podklad sredniokryjacy,wiec nie mozna wymagac od niego mocnego krycia)
    +dobrze sie rozprowadza
    +naturalnie wyglada
    +nie podraznia i nie uczula
    +wydajny

-nieco wysusza

Używam tego produktu od: ponad 2 lataIlość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić yoostina za czytelną i pomocną recenzję?
  • na co dzień TAK - na wielkie wyjście NIE
  • używam od ponad roku, w sumie z przyzwyczajenia - bo wcale nie uważam tego kosmetyku za coś wyjątkowego. Lubię go za jego lekkość i neutralne działanie na moją podrażnioną skórę. Czy ma jakieś właściwości pielęgnacyjne - nie zauważyłam, dla mnie ważne że mojej zaczerwienionej skórze nie robi krzywdy.

łatwo się rozprowadza, przyjemnie pachnie, zapewnia średni efekt krycia. po kilku godzinach obecności na twarzy jednak zaczyna jakby zmieniać kolor. często wymaga dodatkowego zmatowienia, bo skóra po nim lubi się świecić.

używam go na co dzień, nie jest to kosmetyk "na wyjście"

Chcesz pochwalić visuale za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem całkiem
  • Używam tego podkładu od ok.10 miesięcy, jestem w trakcie pierwszego opakowania.
    Jest całkiem wydajny.
    Wydaje mi się jednak, że zmienia trochę kolor na skórze, więc trzeba uważać przy nakładaniu.
    Nie zauważyłam, by jakoś szczególnie matowił cerę. po ok. 4h trzeba sięgnąć po puder lub bibułki matujące.
    Z kryciem też mogłoby być lepiej.
    Raczej nie kupię go więcej, wolę szukać bardziej odpowiedzniego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sunrise_5 za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Porządny mat ale wysusza
  • Mam cerę mieszaną i obsesję na punkcie idealnego matu dlatego kupiłam ten produkt. Pod względem matu - nie zawiodłam się. Po nałożeniu podkładu i kilku początkowych godzinach jest idealnie - potem wiadomo że trzeba przypudrować czoło i nos. Krycie średnie, ale o takie właśnie mi chodziło. Wydajność dobra, ja jednego podkłądu używam ładnych kilka miesięcy. Z minusów na pewno trzeba dodać wysuszanie i podkreślanie suchych skórek. W ciągu dnia podkład się ściera, wieczorem prawie nie ma co zmywać, ale przy moim trybie życia to chyba normalne.
    Raczej ponownie go nie kupię bo postanowiłam zainwestować w podkłady mineralne które lepiej sprawdzają się na mojej twarzy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MiK88 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij