Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym

Powiększ Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym

Zgłoszony przez iekd

Redukuje utrwalony rumień. Wzmacnia naczynia krwionośne. Łagodzi podrażnienia i zmiany grudkowo-krostkowe. Przywraca równowagę hydrolipidową naskórka i poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej. Hamuje rozprzestrzenianie się procesu zapalnego w skórze.
Sprzyja rozwojowi korzystnej flory bakteryjnej skóry. Bez parabenów, bez środków zapachowych.
Wskazania: intensywna pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym zarówno w fazie Prerosacea i utrwalonych zmian naczyniowych, jak i pozostałych bardziej zaawansowanych fazach.
Substancje aktywne:
- Wyciąg ze złotej algi - zmniejsza stan zapalny skóry, łagodzi podrażnienia, zmniejsza reaktywność skóry.
- Neutrazen™ - długotrwale zmniejsza nadreaktywność skóry na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Hamuje aktywność neuropeptydów odpowiedzialnych za czerwienienie się i wrażliwość skóry.
- Pronalen Aesculus™ - wzmacnia napięcie naczynek, działa przeciwrumieniowo i poprawia cyrkulację krwi. Wraz z witaminą C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.
- Biolin - prebiotyk, który sprzyja rozwojowi pożytecznych organizmów bytujących na skórze, bez stymulowania wzrostu bakterii szkodliwych.
- Witamina C - chroni skórę przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu zapobiega procesom degeneracyjnym i starzeniu się skóry. Rozjaśnia skórę, wspomagając usuwanie przebarwień, uszczelnia i uelastycznia naczynia włosowate, stymuluje produkcję kolagenu.
- Physiogenyl® - działa energizująco, stymuluje wzrost i regenerację komórek. Ogranicza wykwity trądzikowe. Stanowi doskonale źródło energii oraz cennych pierwiastków śladowych, takich jak cynk i mangan. Zapewnia również odpowiedni poziom nawilżenia naskórka.
- Lipex® Omega 3/6 - kompleks bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Dostarcza m.in. kwas linolowy i α-linolenowy - fizjologiczne składniki naturalnie występujące w skórze.

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Myristyl Myristate, Isohexadecane, Inulin, Cetearyl Alcohol, Olus Oil, Camellina Sativa Oil, Vegetable Oil, Camellina Sativa Seed Oil, Glyceryl Stearate, Pentaerythrityl Distearate, Laminaria Ochroleuca Extract, Alpha-glucan Oligosaccharide, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Propylene Glycol, Hippocastanum Seed Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Hydroxide

• Krem który działa
  • Kupiłam właśnie swoje drugie opakowanie, to o czymś świadczy.

Na początku się nie polubiliśmy. Skóra zareagowała dziwnie (wręcz odwrotnie). Podchodziłam więc do niego jak pies do jeża.
    Nałożony na całą twarz potrafił pozapychać na brodzie i czole. Po co mi taki krem - myślałam.

Próbowałam sie do niego przekonać, nałożyłam go tylko tam, gdzie mam problem z trądzikiem różowatym czyli policzki, czoło, dekolt.
    I tutaj spisał się świetnie. Skóra rano była mniej zaczerwieniona, nawilżona, złagodzona. Po kilku dniach używania zauważyłam zmniejszenie się ilości grudek.
    Lubię go używać ale nie codziennie (zamiennie z kremem z kwasem czy innym nawilżającym). Gdy widzę, że moja skóra jest podrażniona i czerwona na policzkach stosuję go wtedy i problem znika.
    Krem na prawdę działa i utrzymuje moją skórę w dobrym stanie. Jest gładka i nawilżona w tych miejscach które tego potrzebują.

Specyfikacja.
    Biały kolor.
    Dość gęsta konsystencja, lecz mała ilość wystarczy na pokrycie policzków, czoła, szyi i dekoltu. Nakładanie kolejnych warstw skutkuje rolowaniem.
    Brak zapachu.
    Opakowanie tubka - można rozcinać.

Wady:
    1) Cena. cena która jest bardzo zróżnicowana w zależności od sklepu/apteki. Waha się od 50zł do 20 paru na promocji! Różnice w różnych aptekach dochodzą do 10zł. Pierwsze opakowanie kupiłam za 43zł (dla mnie dużo). Teraz dorwałam w internetowej aptece Ziko za 28zł (musiałam go zamawiać, odbierać osobiście itd). W SP normalnie kosztuje coś około 50zł.
    2) Możliwość zapychania w strefie T. Należy wtedy nakładać go jedynie na policzki i dekolt, ewentualnie czoło.

Czy polecam ? Tak jak najbardziej. Jest przykładem tego, że można się przekonać do kosmetyku i nauczyć sie go poprawnie używać.

Używam tego produktu od: września

Chcesz pochwalić hellojza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Krem wywiązuje się z podstawowego zadania jakim jest zmiejszenie zaczerwienienia skóry.

Plusy:

Wyraźnie zmniejsza rumień i uspokaja skórę
    Doskonale nadaje się pod podkład
    Ma dosyć przystępną cenę jak na specjalistyczne produkty do cery naczynkowej/z trądzikiem różowatym
    Nadaje się do cery alergicznej
    Nie zapycha porów

- mógłby trochę bardziej nawilżać

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić Vespertine__Milo za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • +dobrze nawilża
    +nie zapycha!!!
    +lekka konsystencja
    +wycisza zaczerwienienia
    +wydajny-2 miesiące codzinnego stosowania

+/- cena bez promocji jest dość wysoka, aczkowiek warto wypróbować

-opakowanie jest niepraktyczne-pod koniec trudno cokolwiek wydobyć z tubki i trzeba ją rozcinać

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić usiaa69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie umywa się do kremu na dzień z tej serii
  • Kupiłam krem na noc po skończeniu pierwszego opakowania kremu na dzień z tej serii, który poprawił stan mojej cery i bardzo dobrze mi służył. Pomyślałam więc, że spotęguję dobroczynne działanie kremu na dzień dokupując z tej linii krem na noc. No niestety, o ile krem na dzień jako jeden z nielicznych mnie nie zapychał, tak po zastosowaniu tego kremu miałam mnóstwo nowych wykwitów Gdy go odstawiałam i używałam tylko dziennej wersji rano i wieczorem, cera się uspokajała. Dlatego bardzo się rozczarowałam tym kremikiem, myślałam, że będzie równie dobry co jego brat na dzień, jednak zamiast leczyć, tylko pogarsza stan skóry. Porządnie nawilża, lepiej niż wersja na dzień, i to by było na tyle, jeśli chodzi o plusy. Nie kupię więcej.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić ayame86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Mam duże wymagania co do kremów, ale ten spełnia moje oczekiwania.Mam skórę mieszaną, alergiczną i bardzo wrażliwą.Jednocześnie mam pękające naczynka na policzkach i rumień. Ten krem sprawdza się bardzo dobrze.Nie stosuję go co prawda na strefę T, tylko na policzki , które są normalne.Mimo,że jest na noc matuje, co jest jego ogromnym plusem, dlatego używam go też na dzień.Stosuję go od kilku miesięcy i widzę poprawę,cera jest mniej czerwona i podrażniona.Nie zapycha policzków, ale moje policzki są na to odporne. Podejrzewam,że jeszcze go kupie, bo jest wydajny i niedrogi.

Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorąco polecam !
  • Najpierw zacznę od tego jaki mam typ cery: mieszana, w tym w strefie T- mieszana w strone suchej oraz z dużą skłonnością do zapychania, a na policzkach- sucha, naczynkowa (dokładnie rumieniowa- poprostu płytko unaczyniona). Nie wiem jak krem zadziała na osoby z tendencją do tzw. pękania naczynek, bo nie mam takiego problemu. W moim przypadku chodziło o problem rumieńców, który zaczął się na początku liceum i z czasem się pogłębił. Najgorsze w tym wszystkim było straszne uczucie gorąca. Wypróbowałam wiele kremów i tylko dwa naprawdę zadziałały: ruboril (pierwsze efekty były widoczne już po 2 tygodniach, ale ZAPYCHAŁ niestety) i Iwostin Rosacin. Mimo iż nie mam cery z trądzikiem różowatm to po przeanalizowaniu składu postanowiłam spróbować. Nie żałuję, cudowny specyfik. Dziwię się tylko, że mógł kogoś uczulić, ale wiadomo, każda cera ma swoje fanaberie

Minusy: brak

Plusy:
    - cena w stosunku do wydajności- mi jedna tubka starcza na pół roku aplikacji (na policzki)
    - długotrwałe działanie- działa nawet przy braku systematyczności
    - szybkie efekty- pierwsze efekty widać po kilku dniach stosowania, a pełen efekt po 2-3 miesiącach
    - skóra mięciutka w dotyku
    - nie zapycha
    - miękka tubka, dzięki czemu można produkt zużyć do końca
    - miły skład

Napewno nie zamienię już na inny- teraz zastanawiam się nad dzienną wersją kremu. Przy okazji działanie kremu można spotęgować olejkiem arganowym, wodą termalną i regularnym stosowaniem glinki czerwonej (1-2 razy w tyg). Polecam dla każdego kto ma problem z cerą rumieniową, bo moja cera jest teraz blada i piękna. Ps: nikt nie wierzy, że mam naczynkową-rumieniową cerę.

Używam tego produktu od: około 4 miesiące

Chcesz pochwalić sweet brunet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie...
  • Moj typ cery, bardzo wrażliwa, sucha z trądzikiem różowatym, rumień, popękane naczynka (czy może być gorszy)
    Jestem bardzo zawiedziona, bo poniższy recenzjach spodziewałam się cudownego kremu, a tu taaakaa klapa.
    Krem po nałożeniu bardzo uczula, skóra płonie żywym ogniem staje się czerwona i podrażniona , a niby on taki delikatny??!!
    W ogóle nie nawilża, opakowanie dość wydajne, pozostawia delikatny film na twarzy, co dla mnie jest jedynym plusem...

W tej kategorii kremów do twarzy z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM, najlepszy jest Pharmaceris R. Przetestowałam chyba większość dostępnych dermokosmetyków, ale uważam, że ten Iwostin jest moim największym rozczarowaniem, niestety.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: niecałe opakowanie, kilka aplikacji.

Chcesz pochwalić Ewelano za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Jeszcze nigdy żaden krem nie zrobił tyle dobrego dla mojej cery, a mam skórę wyjątkowo kapryśną, źle tolerującą wszelakie kosmetyki, z rozszerzonymi naczynkami, miejscowymi przesuszeniami, zaskórnikami, skłonną od zapychania( zapchał mnie nawet wychwalany na wizażu krem Cetaphil) Początkowo miałam krem na dzień z tej serii- równie dobry, jednak jego działanie było nieco słabsze, a ten zwycięża w moim rankingu pokonując kremy o wiele droższe firm takich jak La Roche czy Avene. Ukoił, złagodził podrażnienia, nie zapchał, ujednolicił koloryt, po raz pierwszy od wielu lat mogę spokojnie wyjść z domu bez użycia podkładu. Jedyny minus- choć to raczej minus mojej skóry- kolejne opakowania nie działają już tak spektakularnie jak to pierwsze, jednak systematycznie wracam do niego już od ponad pół roku.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe, jestem w trakcie 3-go

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić nashira76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie idealny
  • Bardzo polubiam ten krem a przyznam szczerze ze trudno dobrac dobry produkt do problematycznych naczyniowych cer z lekkim tradzikiem rozowatym. Cenie sobie firme iwostin a po tym kremie ich uwielbiam ) moja cera jest plytko unaczyniona, z lekkim rumieniem na policzkach ktory drastycznie reaguje na zmiane temperatur, slonce, wiatr a nawet podstawowe czynnosci zwiazane z pielegnaja twarzy. Do tego czesto wyskakuja mi czerwone male krosteczki ktore doprowadzaja mnie do szalu!! Krem bardzo dobrze poradzil sobie z moim rumieniem, nawilzyl i odzywil moja skore a przy systematycznym stosowaniu ograniczyl powstawanie nowych wykwitow. Na noc zawszs stosuje grubsza warstwe punktowo na tradzik rozowaty i stopniowo krostki bledna. Jedyny minius jaki zaobserwowalam to taki ze przy pierwszej tubce bylam zachwycona a gdy zakupilam kolejny produkt skora chyba sie przyzwyczaila i nie reagowala juz z takimi rezultatami jak na poczatku. Moze to moja wina gdyz moglam zrobic dluzsza przerwe miedzy jednym a drugim kremem wtedy skora by sie tak nie przyzwyczaila. Mimo wszystko polecam wszystkim osoba ktore borykaja sie z problemem plytko unaczynionej skory, rumieniem i lekka postacia tradziki rozowatego )

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 cale

Chcesz pochwalić stripped6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super!
  • Około półtora roku temu zaobserwowałam pierwsze objawy niestety trądziku różowatego od tamtej pory szukałam czegoś naprawde dobrego, próbowalam wielu kremów, co mogło też zaostrzyc trądzik...naż w końcu zaczęłam uzywać tego kremu, obecnie od 2 tygodni, skóra już po pierwszym nałożeniu wyglądała o niebo lepiej! zmiany trądzikowe zagojone, naczynka wyciszone, buzia jest gładsza!naprawdę bardzo się cieszę, że go odkryłam i fajnie, że jest to polski produkt, który mogę polecić! mam nadzieję, że stan skóry sie nie pogorszy!

Chcesz pochwalić Vinagrito za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij