Etude, Precious Mineral BB Cream (Krem BB z filtrem SPF 30 PA++)

Etude, Precious Mineral BB Cream (Krem BB z filtrem SPF 30 PA++)

Krem zapewnia ochronę przeciwko promieniom UV z średnim filtrem SPF3o PA++.
Delikatna konsystencja powoduje, że krem doskonale wtapia się w skórę, dostosowując się do jej kolorytu. Nadaje twarzy jedwabisty wygląd z perłowym wykończeniem.
Zawiera adenozynę i arbutynę, które ujędrniają i rozjaśniają skórę.
Spełnia następujące funkcje:

dojrzała
ochronne, rozświetlające, ujednolicające

Wykorzystała: kilka próbek

ciemny bebik

Niezwykle ciemny odcień (najciemniejszy,ze wszystkich jakie miałam) wybrałam odcień #2,na zdjęciach blogerek nie wyglądał na tak ciemny jak w rzeczywistości, zgodnie z opisem wtopił się w kolor mojej cery,ale szczerze z początku sama w to wątpiłam.

Konsystencja w sumie niezbyt gęsta,ale też nie rzadka taki standard jak na kremy bb.

Zapach :dziewczyny które używały już kilku kremów bb wiedzą,że zazwyczaj jest tak,że krem w słoiczku pięknie pachnie,natomiast na twarzy zapach się ulatnia, albo jest ledwo wyczulany. Tak nie było w tym przypadku. Zapach jest bardzo intensywny i w opakowaniu i na buzi,co wcale nie jest jego zaletą. Przede wszystkim czuć kwiaty, mocno kwiatowy nie potrafię tu wymienić konkretów. Utrzymuje się naprawdę długo,mnie osobiście drażnił.

I najważniejsze działanie, naczytałam się samych pochlebnych opinii od użytkowniczek wizażu,for itd. niestety ich teorie nie sprawdziły się w przypadku mojej buzi. Zrobiłam kilka podejść i nakładałam go na różne sposoby,ale każdy kończył się tak samo. Krem niezwykle podkreśla wszystkie niedoskonałości,nawet te najmniej widoczne które trudno dostrzec gołym okiem. Pod żadnym pozorem nie kryje, Nie polecam go osobom o cerze tłustej,gdyż po niespełna pół godzinie strefa T się błyszczy i w dotyku krem po prostu płynie- mieszanka kremu z sebum.

Najlepszy

Jak na razie mój ulubiony krem bb a trochę się ich już przewinęło przez moją kosmetyczke ;) . Używałam wersji cotton fit (ta akurat nie najbardziej przypadła do gustu mojej cerze, ale nie była zła), bright fit oraz blooming fit (obydwie tak samo dobre) w kolorach W13 i W24. Zaczęłam ich używać podczas kuracji trądzikowej ( lekki trądzik, zaskórniki otwarte i zamknięte) i mam wrażenie, że ten krem dodatkowo poprawiał kondycję mojej skóry, nie zapychał i nawet lekko rozjaśniał mniejsze blizny. Jak na krem bb ma świetne krycie, daje fajne lekko błyszczące wykończenie i na mojej twarzy po lekkim przypudrowaniu utrzymuje się cały dzień.

+ wydajność - w opakowaniu dostajemy 60g, a więc sporo więcej niż w większości podkładów a do pokrycia całej twarzy potrzebna jest naprawdę niewielka ilość
+ opakowanie - ładne, perłowe, różowe a do tego z higieniczną pompką, która pozwala zużyć produkt do samego końca :)
+ krycie - jak na krem bb moim zdaniem bardzo dobre, ale ogólnie określiłabym je jako lekkie do średniego
+ nie utlenia się
+ wygląda bardzo naturalnie, praktycznie nie widać go na twarzy
+ trwałość - utrzymuje się cały dzień, nie ściera, nie odciska i nie zostawia śladów na ubraniach
+ SPF 30
+ kolory - jak na krem bb całkiem szeroka gama kolorów, znajdziemy i te bardziej żółte i różowe, a nawet nieco ciemniejsze
+ cena - 65zł za 60g, wychodzi taniej niż większość drogeryjnych podkładów czy kremów bb :)

- dostępność - niestety kończy mi się moje ostatnie opakowanie i nigdzie nie mogę znaleźć wersji blooming fit w moim kolorze :(
- nieumiejetnie nałożony może wyglądać źle

Mój ulubiony podkład ever!

- duża pojemność w całkiem przyjemnej cenie
- ciepły, łatwo dopasowujący się, średni odcień
- kremowa konsystencja, która świetnie się rozprowadza
- dobre krycie, które można dozować warstwami
- trwałość ok. 7-8h (zależnie od ilości nałożonego kosmetyku)
- bardzo naturalny, niezauważalne, ale i nieskazitelny wygląd
- nie podkreśla niedoskonałości cery (wygląda najlepiej, gdy kosmetyk wklepiemy zamiast rozsmarować lub nałożymy gąbeczką)
- delikatnie rozświetla, ale w naturalnie wyglądający, nieprzesadny i nieprzetłuszczający cery sposób
- ciężko wydobyć końcówkę produktu
- produkt potrafi wydobywać się na złączeniu elementów, gdy mocno ściskamy tubę (widać na powyższym zdjęciu)
- bardzo szczegółową recenzję pełną detali znajdziecie na moim blogu: http://oceniamy-kosmetyki.blogspot.com/2015/10/krem-bb-etude-house-precious-mineral-bb.html

dobry

Miałam okazję testować Blooming Fit w najjaśniejszym kolorze i chociaż ten produkt nie zostanie ze mną na dłużej, to uważam, że ma swoje naprawdę mocne strony.
+ bardzo wydajny (mała kropla starcza na całą twarz)
+ ładnie i równo rozprowadza się na twarzy
+ dobrze stapia się ze skórą
+ dość kryjące wykończenie
+ trwały

Mnie nie przekonuje wykończenie "glow", chociaż paradoksalnie po przypudrowaniu mat trzymał mi się na twarzy całkiem długo (a mam cerę mieszaną w kierunku tłustym). Niestety podkreśla też bez litości każdą suchą skórkę. Myślę, że krem może sprawdzić się u posiadaczek skóry normalnej, bo nadmiar sebum lekko go warzy.

MILIONY ZMARSZCZEK !!!

Miałam ogromny problem ze zdobyciem tego kremu i niesamowicie się ucieszyłam, gdy wreszcie trafił w moje ręce. Przez kilka tygodni stosowałam go codziennie i używałam przeróżnych sposobów nakładania, jednak efekt wciąż był niezadowalający.

+ duże opakowanie ze świetnie działającą pompką
+ niesamowita wydajność

- choć przez godzinę wygląda cudnie, po tym czasie zamienia mnie w paskudną ropuchę !!! podkreśla zmarszczki i jakby dorabia mi nowe, jakby mi ktoś po twarzy przejechał grabiami !!!
- podkreśla rozszerzone pory
- poprawia kolor skóry na moment, później twarz zaczyna wyglądać jak po kilkudniowej imprezie
- nie współgra z kremami, pudrami, gdyż tworzy z nimi ciasto lub pudrowe smugi
- pogarsza stan cery, zapycha i przyczynia się do wysypu niechcianych niespodzianek
- znika z twarzy, tworząc placki

Pieniądze wyrzucone w błoto.

Dzięki niemu dowiedziałam się, że mam zmarszczki na czole

Na szczęście wypróbowuję odlewki i próbki zanim kupię jakikolwiek podkład czy BB. Inaczej wyrzuciłabym mnóstwo pieniędzy w błoto - dlatego tak cenię możliwość przetestowania produktu przed zakupem i kompletnie nie rozumiem niechęci niektórych sprzedawczyń do rozdawania próbek.

Do rzeczy: testowałam wersję Cotton Fit.
Mam cerę mieszaną i oczekuję ładnie stapiającego się ze skórą kremu BB lub podkładu, który dodatkowo ukryje drobne niedoskonałości i wyrówna koloryt. Na pierwszy rzut oka kolor był bardzo ładny. Nie szary, nie trupi, lekko wpadał w różowe tony, ale tak delikatnie, że uznałam, że dopasuje się do mojej skóry, lubującej się w neutralnych odcieniach. Dopasował się w miarę dobrze i na tym praktycznie skończyły się jego zalety. Konsystencja jest dość ciężka - coś jakby połączenie maści z kremem. Nie jest łatwy w nakładaniu (próbowałam i pędzlem Artis oval 7 i beauty blenderem i palcami), ale ma dość mocne krycie. Dość wydajny, za pierwszym razem nałożyłam za dużo "ciapek", przyzwyczajona do całkiem niezłej wydajności Diora (Diorskin Star). Niestety po kilkunastu minutach Precious Mineral podkreślił WSZYSTKO. Każdy por, każdą, nawet najmniejszą zmarszczkę. Paradoksalnie, kosmetyk, który ma działać przeciwzmarszczkowo (w działaniu długofalowym) postarzył mnie wizualnie już przy pierwszym użyciu. Nawet poziome zmarszczki na czole, które były ledwo widoczne, zdawały się krzyczeć "tu jesteśmy".

Podsumowanie:

Plusy:

* całkiem niezła wydajność,
* dobre krycie,
* spf 30,

Minusy:

* podkreśla suche skórki, pory i zmarszczki (nawet te, o których nie miałaś pojęcia),
* trudny w aplikacji,
* dziwna, ciężka konsystencja,
* robi ciasto na twarzy,
* zbiera się w załamaniach i wygląda po prostu źle.

Nie kupię. Szukam dalej.

Wykorzystała: kilka próbek

mam mieszane odczucia

Sama nie wiem co o nim myśleć. Posiadałam wszystkie 3 wersje do przetestowania tj.: Cotton Fit, Blooming Fit i Perfect Fit w odcieniu W13.

Odcień Ok, nawet bardzo Ok, na początku po aplikacji wpada w lekko różowe tony, ale później zaczyna się ładnie stapiać ze skórą. Jak dla mnie ciężka aplikacja, ponieważ powinno się go wklepywać a nie wsmarowywać - co jest długotrwałe i irytujące. Jednak od tego zależy efekt końcowy. Krycie jest bardzo dobre, oczywiście na zakryje idealnie dużych wyprysków, ale z resztą sobie świetnie radzi. Twarz zwłaszcza w oświetleniu sztucznym wygląda jak z photoshopa, ale...w oświetleniu dziennym nie jest już tak pięknie.
U mnie nie do końca się sprawdza, ponieważ bardzo uwidacznia pory, po pewnym czasie bardziej widoczne sa też zmarszczki i niestety podkreśla mi suche skórki. W dodatku wydaje mi się być za ciężki, po nałożeniu cały czas mam wrażenie, że go czuję na twarzy. A jednak przy kremiku BB takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. W dodatku nie współgra z pudrami czy różami.

Najgorszy z tych 3 rodzajów był dla mnie Cotton Fit- twarz zrobiła się trochę jak z plastelinowej maski i mam wrażenie, że ten był najcięższy.
Bloomig Fit i Perfect Fit sa warte chociażby przetestowania. Mała uwaga: należy odczekać dłuższą chwilę po ich nałożeniu aby efekt był zadowalający, produkty te po nałożeniu zaczynają pracować ze skóra i dopiero po dobrej chwili twarz zaczyna wyglądać dobrze. Jednak dla mnie za duży jest efekt "glow" zwłaszcza na czole po kilku godzinach zaczyna to wyglądać nieestetycznie. Obawiam się, że latem ten BB w ogóle się nie sprawdzi.

Duży plus, ze kremik nie zapchał i nie uczulił, jednak u mnie nie sprawdził się;/

DZIWNY, ALE Z CZASEM MOŻNA GO POKOCHAĆ

Krem występuje w trzech wersjach: Cotton Fit (matujący), Perfect Fit (kryjący) i Blooming Fit (rozświetlający). Dostałam wszystkie trzy od mojego męża, który miał okazję być służbowo w Korei. Początkowo byłam zachwycona... ale do rzeczy...

COTTON FIT (matujący)
Najlepszym sposobem aplikacji jest wklepywanie lub pieczątkowanie gąbką do podkładu. Dobrze kryje, dobrze matuje, dając dość naturalny efekt. Trwałość dobra.

PERFECT FIT (kryjący)
Najlepiej aplikuje się go gąbeczką, przyciskając do twarzy, gdyż rozcieranie daje fatalny efekt. Bardzo dobrze kryje, bardziej jak podkład, a nie krem BB. Choć trzyma się długo, to z czasem moja szybko przetłuszczająca się twarz zaczyna wyglądać jak pokryta plasteliną.

BLOOMING FIT (rozświetlający)
Ten spisał się najlepiej. Aplikacja - wklepywanie palcami. Rozświetla w niespotykany sposób, co daje przepiękny, naturalny efekt bez żadnych badziewnych drobinek, zmielonego brokatu lub śliskiej paszczy. Twarz wygląda młodo, zachwycająco, zdrowo. Trwałość dość dobra, krycie średnie.

PODSUMOWANIE OGÓLNE WSZYSTKICH TRZECH WERSJI:
- ciężko nałożyć na każdy z nich cokolwiek - puder utrwalający, róż, gdyż efekt jest fatalny i na twarzy robi się ciasto, więc trzeba czasu by go wyczuć i nauczyć się jak nakładać i z czym łączyć
- przy zbyt grubej warstwie (a łatwo przesadzić) po niedługim czasie gromadzą się w każdej zmarszczce i załamaniu skóry, np. przy skrzydełkach nosa
- aplikacja metodą wklepywania jest czasochłonna i upierdliwa, co mnie strasznie zniechęcało, jednak efekt jest tego wart
- świetny skład i wydajność
- zakochałam się w wersji rozświetlającej i to właśnie jej poświęciłam najwięcej czasu...
- słaba dostępność - tylko internet - i wysoka cena, którą jednak warto zapłacić ze względu na wydajność

Ilość zużytych opakowań: trzy w użyciu

Krem BB niemal idealny

Dostałam krem BB w prezencie od znajomej, która była na wycieczce w Korei. Zachwyciła się nie tylko kremem BB lecz ogólnie całą marką kosmetyków Etude House. Wszystkie kosmetyki tej marki posiadają urocze i piękne opakowania, aż się chce je używać. Nie wspominając o ich markowych sklepach, które są stylizowane na zamek itp :)

Kosmetyk idealnie zakrywa wszelkie niedoskonałości cery, zarówno wypryski jak i cienie pod oczami. Po użyciu twarz ma jednolity kolor, jest rozświetlona i wygląda niczym porcelana. Łatwo się rozprowadza i nie pozostawia smug, długo się utrzymuje na skórze.
Niestety jak dla mnie jest zbyt ciężki/tłusty (mam mieszaną cerę) i mam wrażanie jakbym miała na twarzy maskę :( niestety chyba Etude House nie posiada w swojej ofercie kremów bb dla poszczególnych typów cery (a przynajmniej się z tym nie spotkałam) dla suchej i normalnej cery kosmetyk powinien być idealny.

Plusy:
-świetnie kryje
-wyrównuje nierówności
-bardzo wydajny
-łatwo się rozprowadza i nie pozostawia smug
-pięknie pachnie
-dobra konsystencja
-poręczne opakowanie z pompką + ładny design

Minusy:
-dostępność (w Polsce można dostać tylko poprzez sklepy internetowe, które mocno zawyżają jego cenę)
-cena (w Polsce kosztuje 2-3 razy drożej niż w Korei...)
-zbyt ciężki dla cery mieszanej

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Dla mnie idealny!

Zacznę od tego, że w ogóle kremy bb z Azji to jest niesamowita rewelacja i w zasadzie o żadnym z nich nie można powiedzieć, że jest zły, są tylko bardziej i mniej pasujące do konkretnego rodzaju cery. W porównaniu do tych dostępnych u nas w kraju to jest przepaść. Jeśli chodzi o ten krem, to jest idealny dla mnie - moja cera do niedawna zmagała się z trądzikiem, więc mam jeszcze przebarwienia i skłonność do powstawania zaskórników. Podczas używania tego kremu problemy mojej cery zmalały o jakieś 90% i na chwilę obecną nie muszę używać żadnych korektorów. Myślę, że jest on odpowiedni dla posiadaczek skóry mieszanej, na pewno nie suchej.

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 op. 50 ml

Genialny.. gdyby nie te odcienie

Podkład bardzo fajny, długo pozostaje na twarzy w nienaruszonym stanie. Przy aplikacji gąbeczką daje piękny, naturalny efekt.
Nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek.
Krycie dość mocne, jednak nie tworzy płaskiego efektu. Pięknie rozświetla buzię.
Jego jedynym minusem jest odcień...
Ja używałam N02, jest to najjaśniejszy kolor o podobno lekko żółtych tonach. Dla mnie jednak nadal za różowy, ale i tak go bardzo lubię.

Ilość zużytych opakowań: 1 w takcie

Najlepszy

Najlepszy jaki kiedykolwiek używałam! W porównaniu do missha jest trochę cięższy, ale za to lepiej kryje i pozostawia skórę wypoczętą i rozświetloną. Ładnie zlewa się z kolorem skóry i kompletnie nie pozostawia efektu maski. Uzależniłam się od niego i używam codziennie. Nakładam gąbeczką, co zdecydowanie ułatwia ten proces. Kupowany w Chinach kosztuje około 30 zł, nie wiem po ile mają go szczęściarze z Korei. Do Polskiej dość jasnej cery polecam W13 na lato i N02 na zimę.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe, kończę 3cie