Eau Thermale Avene, Cleanance, Emulsion Lotion Seboregulatrice Matifiante (Lekki krem - emulsja matująca)

Lekki krem matujący Cleanance jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry tłustej. Po jego użyciu skóra jest zmatowiona, nie błyszczy się. Nawilża wierzchnie warstwy naskórka i jednocześnie działa kojąco na skórę. Ma działanie seboregulujące. Reguluje nadmierne wydzielanie sebum, dzięki zawartości składnika aktywnego laurynianu glicerolu. Matuje dzięki oryginalnemu systemowi chłonnych mikrokapsułek. Woda termalna Avene o naturalnych właściwościach kojących działa kojąco i łagodząco na skórę. Produkt hipoalergiczny. Nie powoduje powstawania zaskórników.
Zastąpiony przez emulsję Cleanance MAT.

na noc, na dzień
tłusta, mieszana
matujące, łagodzące
hipoalergiczna
w tubce
lekkie
emulsja

Baza idealna

Emulsję matującą zakupiłam w promocji w Drogerii Superpharm. Krem ma lekką, żelową konsystencję, która rozprowadzona cienką warstwą daje efekt matu. Na samym początku stosowałam go jako bazę pod krem BB, który miał rozjaśniać(nie rozświetlać) cerę. Zachował się doskonale. Po całym dniu cera była zmatowiona. Podczas letnich upałów stosowałam sam krem oraz korektor , w celu zakrycia niedoskonałości. Sprawdził się, po mimo wysokich temperatur moja strefa T wyglądała dobrze.

Zadowolona

Kupiłam z polecenia dermatologa i bardzo się cieszę. Krem ma fajną konsystencję takie kremo - żelu, bardzo dobrze i szybko się wchałania, idealny pod makijaż. Jeżeli chodzi o obietnicę producenta - ja się z nią zgadzam w 100 %, matuje cerę, skóra po nim się nie świeci. Używam go na dzień. Moja skóra jest bardzo wrażliwa, skłonna do zaczerwienień i suchych partii na policzkach oraz jest mieszana w strefie T (zaskórniki, czasami jednorazowy pryszcz przed miesiączką), szybko się zapycha, gdy użyję nieodpowiedniego kremu (a tych podczas 29 lat przetestowałam wiele). Ten krem nie podrażnił mojej skóry, skóra jest nawilżona. Na pewno kupię go ponownie.

Jest OK

Krem wchłania się w bardzo szybkim tempie. Sprawdzi się dla osoby, która nie lubi czekać z makijażem po aplikacji kremu. Nie pozostawia tłustej i błyszczącej warstwy. Po kilku minutach dosłownie znika. Nie zauważyłam jakiejś dużej poprawy w stopniu nawilżenia mojej skóry.

Nawet, nawet...

Poszukiwałam lekkiego kremu matującego, a ten akurat był w promocji, więc cena mnie zachęciła. Nie rozczarowałam się, ale też nie zachwyciłam. Cera nie była jakoś bardzo widocznie zmatowiona, ale też krem dobrze nawilżał i sprawdzał się pod make-upem. Nie zatykał porów. Plus za opakowane - generalnie lubię design marki Avene. Miękka tubka pozwoliła wydobyć całą zawartość bez większego problemu. Nie kupiłam kolejnego opakowania, wciąż poszukuję kosmetyku który będzie miał te walory, co Avene, ale lepiej matował cerę i zapobiegał wydzielaniu sebum w ciągu dnia.

kiepski

Emulsja matująca, która nie matowi i emulsja nawilżająca, która nie nawilża. Tak mogę podsumować moją opinię o tym kosmetyku. Twarz po jego nałożeniu nie świeci się max. 15-20 min, poziom nawilżenia jest również niski i być może to powoduje gwałtowne błyszczenie. Krem w żaden sposób nie wpływa na poprawę stanu skóry. Rozprowadza się przyjemnie i szybko wchłania, u mnie jednak pozostawia wrażenie &quot;filmu&quot; na skórze - cokolwiek dziwne w przypadku lekkiego, niekomedogennego kosmetyku. Nie nadaje się pod makijaż, gdyż utrudnia aplikację podkładu, a kiepskie nawilżenie pogarsza sytuację. Używałam go po uprzednim zastosowaniu żelu oczyszczającego Cleanance lub płynu oczyszczającego bez spłukiwania i obydwa połączenia nie sprawdziły się. Nie polecam, w podobnej cenie można nabyć inne, bardziej skuteczne dermokosmetyki.

lubiliśmy się..

napiszę mu recenzję na pożegnanie, bo niestety pani w aptece poinformowała mnie, że Avene wycofuje ten krem.
matowi jak trzeba.
wchłania się szybko.
nie zapycha.
bardzo przyjemna konsystencja.

używałam go już nie pamiętam odkąd, a rzadko zdarza mi się tak trafić z kremem.

szkoda go :(

Używam tego produktu od: chyba dwa lata
Ilość zużytych opakowań: 6-7

Dobry ale mógł by na trochę dłużej matowić

Lekka emulsja na dzień do twarzy.
Dobry pod makijaż.
Nie nawilża, matowi ale nie na długo. Dobrze si e wchłania ale po posmarowaniu przez jakieś pół godziny ma się wrażenie , że twarz jest lepka.
Jest bardzo delikatny,mnie nie uczulił w ogóle.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Bardzo mnie podrażnił !

Lubię kosmetyki Avene, uważam, że jest to jedna z najlepszych firm dostępnych w Polskich aptekach, ze względu na jak najmniejsze wykorzystywanie emulgatorów i konserwantów. Jednak temu kosmetykowi muszę powiedzieć stanowcze nie.

Jednym z plusów jakie dostrzegam w tym kosmetyku jest zastosowanie cyclomethicone, czyli cyklometylisiloksanu który jest substancją lotną, czyli wbrew bujdom które krążą czasem w internecie nie tworzy warstwy okluzyjnej lecz wyparowywuje z powierzchni skóry, przeciwnie do cyclopentasiloxane stosowanego często w preparatach La roche-posay, on tworzy okluzję i zatyka skórę tak samo jak łój. Dzięki temu krem jest bardzo lekki, po nałożeniu na skórę nic a nic nie zostaje.

Kolejnym plusem jest działanie matujące Avene Cleanance. Działanie to jest oparte na połączeniu dwóch systemów, laurynianu glicerolu który faktycznie hamuje samo powstawanie łoju, działając na same gruczoły, oraz drobinek które pochłaniają już wyprodukowany łój. Takie połączenia zapewnia długotrwały mat, a ilość oraz jakość drobinek nie przekłada się na wrażenie... wyudrowanej twarzy. Jest to przyjemne i naturalne. Skóra jest tylko trochę dziwna w dotyku, jakby szorstka.

Niestety największym minusem dyskwalifikującym ten kosmetyk jest ogromne podrażnienie jakie wywołuje zaraz po nałożeniu. Nie jest to lekkie szczypanie, ale ogromny rumień, uczucie gorąca na twarzy, utrzymujące się długo długo. Nie zraziło mnie to jednak do kolejnych prób. Myśląc że to może pierwsza reakcja skóry na jakąś nową substancję, że z czasem się przyzwyczai kontynuowałem nakładanie preparatu. Jednak po paru dniach, gdy podrażnienie utrzymywało się na tym samym poziomie lepszym wyjściem było odstawienie kosmetyku. Po jakimś miesiącu to samo. Nic się nie zmieniło. Uczucie jest jak po przetariu twarzy mocno alkoholowym tonikiem. A do tego w środku dnia, patrząc w lusterko widać że tak jak rano skórą się zaczerwieniła tak została. Całodzienny burak.

Cetrimonium bromide !

To środek odpowiedzialny za całe zło tego kosmetyku. Jest to składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,1% (jeżeli składnik pełni rolę substancji konserwującej). Może wywoływać zaczerwienienie oraz pieczenie. Wszystko się zgadza.

Jeśli jednak przeczytamy całe INCI zauważymy nie tylko to, ale również Benzoic Acid- alergen, Disodium EDTA, któremu szkodliwego działania na skórę co prawda jeszcze nie udowodniono, ale skoro badania trwają to lepiej mieć na niego oko.

Szkoda, zapowiadał się fajnie, lekki, troszkę nawilżający. Być może reakcja na składnik kosmetyku nie wystąpi u wszystkich, dużo osób go chwali. Ja go jednak nie kupię. Moja skóra jest jedna, i chcę ją traktować jak najlepiej, a i pomidorowe placki na twarzy nie są moim marzeniem. Więc nie.

NIE POLECAM.

wysusza skórę

Kupiłam jako krem matujący na dzień
nałożyłam na skórę twarzy (mam mieszaną) na policzkach pojawiły mi się suche plamy (podrażnienia)
dałam mu szansę i stosuję nadal, bo minęło (może to kwestia czegos innego)

plusy
-lekka formułą
-dobrze się wchłania
-delikatny przyjemny zapach
-skóra w dotyku bardzo miła

minusy:

-nie widzę efektu zmatowienia, wręcz mam wrażenie że niedostatecznie nawilżona skóra produkuje jeszcze więcej sebum

Używam tego produktu od: 2 mce
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nie spelnia oczekiwan

Kupilam ten krem po wykorzytaniu odpowiednika La Roche Posay Effaclar Mat i zaluje, ze skusilam sie na Avene. Krem nie spelnia swoich oczekiwan, absolutnie nie matuje, skora po nim nie pozostaje gladka w dotyku i matowa, jak w przypadku LRP. Moja cera zaczyna swiecic sie po tym samym czasie, jak bez uzycia kremu Avene.

Jednak co jeszcze mnie bardzo zawiodlo, to fakt, ze zle naklada sie na niego podklad. Uzywam obecnie Bourjois i po uzyciu kremu zostawia mi okropne biale smugi i niestety roluje sie... Nakladalam podklad zarowno bezposrednio po aplikacji kremu, jak i po ok 20 min, z tym samym rezultatem.

Niestety pieniadze wyrzucone w bloto, LRP rowniez nie matuje, ale przynajmniej zostawia mila w dotyku i wyraznie zmatowiona skore. To nie pierwszy raz, gdy Avene seria Cleanance mnie zawiodla.

Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1/3

Matuje na krótko

Miałam okazję wypróbować ten krem dzięki próbce i szczerze powiedziawszy nie wiem, czy do niego wrócę. Muszę jeszcze zaznaczyć, że używałam go kompatybilnie z Cleanance K (tym z kwasami). Ta próbka starczyła mi na całe 2 tygodnie używania (czyli wydajność jest całkiem spoko). Efektów jakichś specjalnych nie widzę. Poza tym niby ma toto matowić i owszem, po nałożeniu robi to, a nawet robi to jeszcze przez jakieś 3 godziny, ale potem cera zaczyna się błyszczeć (mam mieszaną w kierunku suchej). Konsystencja tego kremu jest lekka i przyjemna, na twarzy zostawia przyjemne wrażenie nawilżenia, oraz, jak wspomniałam wcześniej - mat, ale tylko na jakiś czas. Bardzo ładnie pachnie, jest świetny pod makijaż, nie zauważyłam, żeby mnie uczulił, czy coś podobnego, ale od kremu za taką cenę oczekiwałam może nie spektakularnych efektów, ale chociaż spełnienia obietnic producenta o matowieniu, niestety tych obietnic nie spełnił, więc raczej na tym etapie zakończę z nim współpracę.

Używam tego produktu od: od początku lipca 2013 przez około 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: próbka 5ml

całkiem całkiem

+ładnie matuje twarz
+lekko ją nawilża
+nie podrażnia
+wydajny

Gwiazdkę odejmuję, ponieważ po pewnym czasie zauważyłam,że mnie zapycha.
Cena też nie jest kusząca.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka