Stiefel, Physiogel, Balsam łagodzący do ciała

Powiększ Stiefel, Physiogel, Balsam łagodzący do ciała

Zgłoszony przez Organzza

Physiogel Balsam łagodzący do ciała jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry całego ciała. Szczególnie polecany do skóry podrażnionej, swędzącej i wrażliwej. Dzięki strukturze DMS balsam wnikając w naskórek pomaga w odbudowaniu bariery lipidowej skóry, zapewniając długotrwały efekt nawilżenia oraz ochronę skóry przed działaniem czynników drażniących. Zawiera PEA (Palmitamide MEA) - to naturalnie występująca w skórze substancja, która posiada właściwości hamujące rozwój wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Łagodzi ponadto objawy towarzyszące podrażnieniu skóry, takie jak swędzenie i zaczerwienienie.
To doskonała pielęgnacja skóry podrażnionej po zabiegach dermatologicznych, po stosowaniu innych
kosmetyków, po opalaniu.
Nie zawiera substancji zapachowych, konserwantów i barwników.

• Dobry
  • Balsam jest dość drogi a do tego średnio wydajny. Mi jego zapach nie przeszkadza. W konsystencji jest lekko rzadki. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę nie pozostawiając na niej lepkiej, wyczuwalnej warstwy. Dzięki balsamowi skóra jest nawilżona, odżywiona a podrażnienia złagodzone.

Używam tego produktu od: Miesiąca

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • łagodzi
  • Mam mieszane uczucia co do tego balsamu. Jest dość nijaki- pachnie bardzo delikatny, nie powoduje intensywnemu nawilżenia, stosuję go raczej z rozsądku niż dla przyjemności.

Z drugiej jednak strony, swoje zadanie, czyli łagodzenie skóry, spełnia znakomicie. Na jesieni pojawiają się u mnie na ramionach swędzące, czerwone obszary i ten balsam, rzeczywiście je koi.

Jeśli potraktować go jako lek- daję 5 gwiazdek. Jeśli traktować go jako codzienny balsam do ciała- 3 gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 200ml

Chcesz pochwalić behemot252 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewystarczający w sytuacjach ekstremalnych
  • Używałam do całego ciała - od czoła po stopy, tak mi zaleciła dermatolog.
    Ogólnie bardzo przyjemny, chociaż nie wiem, jakim cudem moja dermatolog mogła go polecić do twarzy, bo do twarzy jest zbyt inwazyjny - w końcu to balsam do ciała . Spróbować nie zaszkodziło, ale jak do ciała, to do ciała, nawet jeśli dermatolog myśli inaczej.
    Miła konsystencja, bardzo wydajny, delikatny, nawilżający. Zapach absolutnie nieinwazyjny, choć wyczuwalny.
    Niestety - balsam nie nawilża na cały dzień. Po powrocie do domu skóra jest ponownie wyschnięta - mówię tu o ekstremalnie przesuszonej skórze np. na lekach przeciwtrądzikowych. Polecam do suchej skóry. Za nie radzenie sobie z ekstremami odejmuję jedną gwiazdkę.
    Cena - wysoka, ale wszystkie dobre kosmetyki są porównywalnie drogie.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Madame_eL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moje nogi!
  • Uwielbiam ten balsam za to, co zrobił z moimi nogami. Od kilku lat miałam wiecznie przesuszoną, swędzącą i skłonną do podrażnień skórę, a każdy kolejny kupowany kosmetyk działał dokładnie tak, jak poprzednie - czyli prawie w ogóle. W końcu zdecydowałam się na zakup Physiogelu po przeczytaniu o nim na jakimś forum i to okazał się strzał w dziesiątkę

PLUSY:

- BRAK oleju parafinowego - ten teoretycznie neutralny składnik można znaleźć w większości balsamów do skóry wrażliwej i atopowej (o zgrozo). Nie wchłania się on w skórę, ale zostaje na jej powierzchni tworząc nieprzyjemną, tłustą warstwę. Moja skóra reaguje na to okropnym swędzeniem i brzydkimi, brązowymi plamami. Dlatego wrażliwcom takim jak ja polecam kosmetyki z tym składnikiem omijać szerokim łukiem.
    - brak silikonów, parabenów , konserwantów, substancji zapachowych - cały skład jest krótki i nie ma się w nim do czego przyczepić
    - konsystencja - balsam jest dość wodnisty, ale dzięki temu łatwo się rozprowadza na skórze
    - wydajność - niewielka jego ilość wystarcza na całe ciało
    - łagodzi podrażnienia i ogranicza swędzenie - niezastąpiony po depilacji
    - nawilża
    - nie uczula
    - szybko się wchłania
    - szybko widać efekty - u mnie już po paru dniach stosowania

MINUSY:

-niewielka pojemność butelki - z chęcią zakupiłabym opakowanie dwa razy większe, bo to kończy mi się po 3 tygodniach
    - zapach. Nie jest zbyt przyjemny, ale szybko się ulatnia, więc zupełnie mi nie przeszkadza.
    - cena - w aptekach jest dość wysoka, ale przez internet można dostać go za dwadzieścia parę złotych
    - czasami niedostatecznie nawilża, ale wtedy smaruję go po prostu odrobinę więcej

Podsumowując: polecam go absolutnie wszystkim, bo na pewno nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc Przymierzam się jeszcze do wypróbowania jego nawilżającego brata, a później może też innych kosmetyków Physiogelu.

Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Chcesz pochwalić chatte19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny!
  • Najlepszy balsam jaki do tej pory używałam. Mam bardzo wrażliwą skórę, na łydkach często mam podrażnienie, czasami nawet tworzą się ranki. Ten balsam to wszystko goi, łagodzi swędzenie. Ma konsystencję mleczka dlatego łatwo się go rozsmarowuje błyskawicznie się wchłania Jest mega wydajny. Naprawdę wystarczy kropla żeby nasmarować całą nogę. Nie ma lepszego kosmetyku w tej kategorii

Używam tego produktu od: cztery tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 w połowie

Chcesz pochwalić Agnieszka2117 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry śmierdziuszek
  • Balsam ma lekką wodnistą konsystencję więc rozprowadza się wyjątkowo dobrze i szybko. Jest mega wydajny, wystarczy dosłownie kropla i skóra jest dobrze nawilżona, jest jedno ale... okropnie śmierdzi! zapach "rozwija się" na ciele, to znaczy, że w butelce nie pachnie a na ciele podśmiarduje... Zauważyłam , że jak użyję go mało to się wchłania i jest OK, więc nie należy przesadzać z ilością!

Używam tego produktu od: poł roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Chcesz pochwalić Jeszko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Baardzo go polubiłam
  • Balsam owy dostałam w aptece, gdy poprosiłam o jakikolwiek krem do twarzy. Mam skórę bardzo wrażliwą z tendencją do wysuszenia i pękania z przebarwieniami. Od dawna szukałam czegoś co mogło by zwalczyć przynajmniej tą wieczną suchośc i dyskomfort. Dostałam małe opakowanie balsamu do ciała (10ml) i wiem że muszę kupić sobie opakowanie z prawdziwego zdarzenia. Balsam w cale nie ma tak brzydkiego zapachu. W sumie bardzo słabo go czuć. Stosuję go na skórę twarzy, tylko i wyłącznie tam. Balsam bardzo wydajny bo te 10ml starczyło (i jeszcze troszke jest) na dwa lub trzy tygodnie. Słuchajcie jest naprawde dla mnie rewelacyjny. Mogę używać kosmetyków takich jak puder czego do tej pory nie robiłam. Poprostu jest REWELACYJNY. Jesli mogła bym go oceneć w skali 1-10 to dąła bym mu 10.5

Oczywiście jeśli nie macie podobnych problemów jak ja znajdziecie wiele innych ciekawych propozycji notomiast jesli masz skórę "ściągającą twarz" tuż po myciu, łuszczącą się, w niektórych miejscach nawet tłustą (bardzo dziwne) z przebarwieniami i zmęczoną, rozciągniętą nie jędrną to jest to balsam stworzony dla ciebie.

Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki Klaudia. Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno małe pudełeczko testowe 10 ml

Chcesz pochwalić klauduni za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gdyby nie zapach..
  • Nigdy wcześniej nie miałam aptecznego kosmetyku do skóry ciała, byłam strasznie ciekawa, czym różnią się od drogeryjnych.

Balsam Physiogel ma konsystencję rzadkiego mleczka, jeśli balsam, to bardzo rozwodniony. Jest bardzo lekki, co pozwala wchłaniać mu się błyskawicznie - jest niewątpliwą zaletą szczególnie rano, ponieważ od razu można założyć ubranie bez obawy, że przyklei się do skóry Mimo lekkości pozostawia delikatną, ochronną warstwę.

Jest to balsam niesamowicie łagodny, nie podrażnia świeżo wydepilowanej skóry, niweluje ewentualne krostki.

Bardzo dobrze nawilża skórę, wygładza ją, sprawia, że jest przyjemna w dotyku i miękka. Physiogel nabłyszcza skórę, ta wygląda zdrowo i promienieje – efekt szczególnie doceniany latem, kiedy odsłaniamy nogi. Stosowany na noc daje gwarancję, że rano obudzimy się z równie mocno nawilżoną skórą, jest to działanie długotrwałe.

Pojechał ze mną na wakacje i był jedynym kosmetykiem, którego używaliśmy z TŻ na lekkie poparzenia słoneczne bez obawy o to, że dodatkowo podrażni – sprawdzał się bardzo dobrze, przynosił co prawda tylko chwilową ulgę, ale przez ten krótki moment doceniałam jego działanie. Mam wrażenie, że dzięki niemu skóra schodziła mniej niż zwykle.

Jeśli chodzi o wydajność, to jest całkiem niezła biorąc pod uwagę lejącą konsystencję produktu.

Jedyny solidny minus to zapach. Zdaję sobie sprawę, że nie jest perfumowany, jednak zapach stearyny jest potworny, męczący, niezbyt przyjemny, a niestety wyczuwalny przez długi czas. Przez całe opakowanie nie byłam w stanie się do niego przyzwyczaić.

Buteleczka ładna, zgrabna i poręczna, choć pod koniec opakowania lepiej żeby stała na „głowie”, bo wydobycie końcówki jest ciężkie.

Czy bardzo różni się od drogeryjnych balsamów? Nie, na pewno pośród nich można znaleźć równie łagodną perełkę, a i cena będzie przyjemniejsza dla portfela. Mi (pomimo zapachu) nadzwyczaj przyjemnie się go używało, dlatego polecam, ale równocześnie zaznaczam, że nie jest niezbędny.

Używam tego produktu od: używałam przez 3 miesiące

Chcesz pochwalić Organzza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 20 raz(y)
  • Rewelacyjny
  • Dostalam uczulenia po uzyciu oliwki Ziai, skora byla sucha i okropnie swedzaca. Mam piekielnie wrazliwa skore, ale takiego pogromu w zyciu sie nie spodziewalam. Jako, ze lubie serie Physiogel - kupilam ten balsam, zdradzajac wczesniej poznane serie Topialyse SVR i Lipikar LRP. Jestem bardzo zadowolona. Skora jest nawilzona i natluszczona, nie swedzi! Balsam tradycyjnie smierdzi troche apteka, jest dosc drogi i niewydajny, ale za to bardzo skuteczny i spelnil swoje zadanie. Mysle, ze przez zime bede mu wierna, bo zwlaszcza zima atakuja mnie problemy ze skora. Nie mam powazniejszych zastrzezen.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca

Chcesz pochwalić mimbi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny
  • Kosmetyk ma prosty i krótki skład co uważam za duży plus. Jego opakowanie również jest proste, estetyczne i funkcjonalne. Jeśli chodzi o zapach nie jest on może najcudowniejszy, ale też nie należy do tych których byśmy nie mogły znieść Przypomina nieco zapach nafty (?). Po kilku dniach stosowania zupełnie przestałam go wyczuwać.

Balsam ma formę lekkiego mleczka, nie spływa jednak podczas aplikacji. Dobrze się rozprowadza i stosunkowo szybko wchłania, pozostawiając na skórze delikatny, lekko kleisty film. Skóra bardzo go lubi. Jest po nim nawilżona, miękka i delikatna jak u niemowlaczka. Balsam może być używany nawet po depilacji mechanicznej. Nie podrażnia, nie uczula i nie zapycha.

Minusem kosmetyku jest jego cena i pojemność. 200 ml opakowanie starczyło mi na zaledwie trzy tygodnie stosowania.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Krolewna76 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij