Powiększ Avon, Advance Techniques, 360 Nourishment, Moroccan Argan Oil Shampoo (Odżywczy szampon z olejkiem arganowym)
Produkt dostępny w 2 sklepach. Cena już od 9,00 zł - sprawdź w

Zgłoszony przez Mrs_Merve

Tworzący kremową pianę szampon Avon z olejkiem aragonowym delikatnie oczyści włosy, dzięki niemu będą one świeże, miękkie i wyraźnie wzmocnione. Szampon przywraca włosom elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Disodium Edta, Sodium Hydroxymrthylglycinate, Citric Acid, Quaternium-80, Creatine,
Argania Spinosa Kernel Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Wheat Starch, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene.

• skład chemiczny jest przerażajacy
  • Składniki kosmetyku na początku listy, czyli te których jest najwięcej, mówią same siebie. Używałam tego szamponu szmat czasu, nawet nie zdając sobie sprawy co tak naprawdę nakładam na głowę prawie każdego dnia.

Sodium Laureth Sulfate - typowy detergent syntetyczny, stosowany od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Obecny jest niemal wszędzie. Powoduje przesuszenie skóry, zaburza wydzielanie łoju i potu, upośledza czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczynia się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działa na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Powoduje podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania się do jamy nosowej, np. podczas mycia powodują nieżyt nosa. Uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów.

Sodium Lauryl Sulfate (patrz poniżej) - anionowa substancja powierzchniowo czynna. Często stosowana również w chemii gospodarczej, ze względu na niski koszt produkcji. W wielu publikacjach internetowych mowa jest o rakotwórczym działaniu Sodium Laureth Sulfate. Jednak są to informacje niezweryfikowane, ponieważ w publikacjach naukowych SLES nie powoduje działania rakotwórczego. Może jedynie wywoływać ewentualne działanie drażniące. Informacje dotyczące bezpieczeństwa substancji znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.

Cocamidopropyl Betaine - jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z Sodium Lauryl Sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry. Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie.

Wybór należy do każdej z Was, nie mam zamiaru nikogo do niczego namawiać. Myślę jednak, że przydałoby się wiedzieć jakie kwiatki kryją się w kosmetykach które używamy.

Ilość zużytych opakowań: 3 (duże)

Chcesz pochwalić banansong za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja ciąża

• Użytkownik
    Chwalona: 18 raz(y)
  • Przyjemny
  • Oceniam jako posiadaczka włosów suchych, naturalnie bardzo kręconych, z tendencją do puszenia.
    Szampon zamówiła mi mama, początkowo nie byłam tym zachwycona, ale okazał się miłym zaskoczeniem.

Plusy:
    +kremowa, gęsta (ale nie nadmiernie!) konsystencja
    + świetnie się pieni - piana jest gęsta i obfita nawet przy małej ilości nałożonego szamponu
    + bez problemu się spłukuje
    + włosy nie są splątane i skołtUIONe
    + ma przyjemny zapach
    + jest szalenie wydajny, przy użyciu 1-2 razy w tygodniu butelka 250 ml wystarczyła mi na ponad rok!
    + wygodna w użyciu butelka, z której bez problemu można wydobyć resztki kosmetyki
    + plusem jest też płaska klapka, dzięki czemu można bez problemu postawić szampon do góry dnem, aby resztki swobodnie mogły spłynąć
    + cena bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w promocji
    włosy po umyciu nie są spuszone, nie mam szopy na głowie, a skręt (mój jest naturalnie bardzo mocny) jest idealnie podkreślony
    + gdy nie przesadzi się z ilością, włosy są lekkie i sprężyste, wygładzone i lśniące
    + zostawia przyjemny zapach
    + nie wysusza płatków uszu i linii czoło-włosy

Minusy:
    - trzeba uważać, by nie nałożyć zbyt dużo - wtedy włosy są obciążone, przyklapnięte i matowe, wyglądają niezbyt świeżo

Nie wiem, jak ma się sprawa rozczesywania włosów tylko po samym szamponie, bo używałam go zawsze w duecie z odżywką. Ogólnie jestem zadowolona i jak będzie okazja, to kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: ok. 6 miesięcy na zmianę z innymi szamponami
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić k-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam dla osób, których włosy są suche!
  • Używałam całej serii z olejkiem arganowym:szamponu, odżywki i olejku. Wszystkie 3 kosmetyki okazały sie zbawienne dla przesuszonych słońcem w lecie włosów. Nawilżyły je i nadały blasku.
    Gdy użyłam produktów po raz pierwszy byłam zachwycona zapachem! Jednak po czasie tak mi się znudził, że wyrzuciłam wszystkie produkty zawierające olejek arganowy.
    Ogólna ocena-BARDZO DOBRY

Ilość zużytych opakowań: 1 250ml i 1 750ml

Chcesz pochwalić olaaaem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bo to zly szampon byl
  • Uwielbiam argan i kiedys lubilam szampony Avonu. Kupilam po kilku latach nieuzywania kosmetykow tej firmy spragniona sprobowania zapomnianych a lubianych pachnidelek. I doopa. Zapach okej, pienienie okej, struktura wlosa, okej. Ale......podraznienie totalne skalpu, swedzenie, jakbym swierzb lub wszy miala, strupy, bol, zaczerwienienie, lupiez jakis dziwny...duzo mnie kosztowalo i czasu i pieniedzy przywrocenie do rownowagi skory glowy. A i tak do dzis nie moge uzyc jakiegokolwiek kosmetyku myjacego, bo zaraz podraznienie powraca. Szkoda, bo Avon bardzo lubilam kiedys bez zastrzezen.

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: jedno, 3 mycia, teraz myje nim pedzle

Chcesz pochwalić monika040877 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski
  • Moje włosy są bardzo wymagające, a jeszcze bardziej - skóra głowy. Dlatego też szampony zmieniam bardzo często, gdyż jeszcze nie trafiłam na ten idealny (zawsze coś mi nie pasuje). I tak też jest z tym szamponem. Spowodował u mnie łupież, obciążył i przetłuścił mi włosy - to są główne minusy i na tyle ważne, że nigdy więcej nie wrócę do niego. Jedyny plus to zapach.

Używam tego produktu od: 3 miesiące na przemian z innym

Chcesz pochwalić 7Marchewa7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny
  • Całkiem przyjemny, niedrogi- ja swoj dobrałam do zakupow z allegro za 4 zł

Zasadniczo nie mam sie do czego przyczepic, ładnie pachnie - fakt chemicznie ale przyjemnie, jest gesty, wydajny, pieknie sie pieni, dobrze myje. Sprawia ze włosy sa mieciutkie, ładnie pachna, nie sa obciazaone.

Szampon z rodzaju tych ktore szału na głowie nie robia ale nie mozna im niczego powaznego zarzucic

Sprobuje sobie jeszcze jakis inny wariant

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: jedno 250 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Dość mocno lubię ten szampon, jest tani, ładnie pachnie i na długo wystarcza. Dobrze oczyszcza włosy, sprawia, że są nawilżone, niemniej jednak nie należy spodziewać się cudów. Ja akurat lubię zapach serii Advance Techniques, ale wiem, że ma on także swoich przeciwników - jest mocno chemiczny. Konsystencja jest w porządku, dobrze się pieni, opakowanie estetyczne i poręczne. Ot, taki sobie zwykły szampon.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić mylengrave za czytelną i pomocną recenzję?
  • odżywka - tak, szampon - nie
  • Kupiłam ten szampon w jakimś zestawie, byłam do niego sceptycznie nastawiona, bo jest odżywczy, a moje włosy mają skłonności do szybkiego przetłuszczania. Moje obawy były słuszne bo po pierwszym użyciu włosy były klapnięte, szybko się przetłuściły, a co najgorsze - pojawił się łupież.
    Zużywam go teraz jako odżywkę nakładając od ucha w dół.
    Podsumowując:
    +zapach
    +konsystencja
    +cena na promocji
    +odżywczość (nie będę wnikać w skład, pewnie jest bardzo sztuczny)
    - przyspiesza przetłuszczanie włosów,
    - może wywołać łupież

Ilość zużytych opakowań: cały czas używam pierwszego

Chcesz pochwalić trzynasta czarna owca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeśli chodzi o mnie... Jestem na NIE
  • Na początku byłam zadowolona, mam włosy z tendencją do przetłuszczania i codziennie muszę myć włosy a ten szampon działał cuda, włosy myłam po 3-4 dniach niestety po dłuższym stosowaniu szamponu zrobiło mi się na włosach siano... Strasznie zniszczył i wysuszył mi włosy ale moja mam go stosuje i u niej jest ok

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Chcesz pochwalić MalinaJagoda za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykły
  • Po pierwszym użyciu tego szamponu byłam zachwycona- włosy były miękkie i pachnące. Po każdym następnym zastosowaniu mój zapał stopniowo opadał i teraz po zużyciu dwóch opakowań mogę stwierdzić, że jest to kosmetyk zupełnie przeciętny:
    - dobrze się pieni
    - dokładnie oczyszcza (włosy trzeszczą pod palcami)
    - ładnie pachnie
    - dobrze się spłukuje
    - nie obciąża i nie przyspiesza przetłuszczania

Jednak wbrew obietnicom producenta nie poprawia kondycji włosów, nie nawilża i nie wzmacnia. Włosy po umyciu ciężko się rozczesują, puszą się i są sztywne. Bez odżywki się nie obejdzie.

Jest to zatem zwykły szampon, który spełnia swoje podstawowe zadanie- myje włosy. Jeśli jednak komuś zależy na dodatkowych atrakcjach- radzę poszukać gdzieś indziej.

Ilość zużytych opakowań: dwa: 250ml i 700ml

Chcesz pochwalić agusia_85 za czytelną i pomocną recenzję?