Avon, Advance Techniques 360 Nourishment, Moroccan Argan Oil Shampoo (Odżywczy szampon z olejkiem arganowym)

Tworzący kremową pianę szampon Avon z olejkiem aragonowym delikatnie oczyści włosy, dzięki niemu będą one świeże, miękkie i wyraźnie wzmocnione. Szampon przywraca włosom elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia.

dobry

nie ma co sie rozwodzic nad opinią szamponu,wiec:
myje
ładnie pachnie
całkiem tani
jakoś strasznie nie obciążą
i jeśli mam być małostkowa to fajna szata graficzna opakowania ;)

minusów nie dostrzgłam

no i chyba tyle

ogolnie ok. polecam :)

Używam tego produktu od: 6 mies.

Kiepski

Do większości szamponów z Avonu mam sporo zastrzeżeń, ten okazał się być po prostu bublem bez szansy na znalezienie pozytywów. Po użyciu włosy były niemiłe w dotyku, odporne na układanie, puszyły się, były bardzo splątane. Mam wrażenie, że szampon nie do końca się domył, tego uczucia pozbyłam się dopiero po dwukrotnym umyciu włosów innym produktem. Nie spodziewałam się cudów, jednak on ewidentnie... zrobił mi bubu. Nie polecam.

Bubel

Nie lubię kosmetyków z Avonu. Najlepiej tej firmie wychodzą perfumy i szminki, reszta to same buble, które nie leżały koło kosmetyków. Kolejnym przykładem jest ten szampon.

Plusy:
- przyjemny zapach
- ładne opakowanie

Minusy:
- włosy po umyciu szybko się przetłuszczały
- efekt : wyglądały jakby były nie umyte, matowe, tłuste
- długo schły, jakby nie były dobrze spłukane
- nie wydajny

Szkoda wydanej kasy na ten szampon.

świetnie odżywia

Plusy:
-świetnie regeneruje zmęczone latem włosy
-oczyszcza
-super zapach
-zabezpiecza włos przed lokówką!!!mam mniej popalone końce
-nie oblepia, a odżywia
Minusy:
- jak się przesadzi z ilością- obciąża włosy i robią się strąki

Kupiony w: U konsultantki

No ten szampon z Avonu, akurat mnie nie zachwycił.

O ile z tej serii bardzo lubię odżywkę i serum do włosów tak szamponu nie. Przede wszystkim strasznie wysuszył mi on skórę głowy i spowodował mega łupież. Po drugie obciąża włosy oraz sprawia, że szybko tracą świeżość, bardzo szybko. To, że ładnie pachnie i dobrze się pieni to raczej marna pociecha. Naszczęście był bardzo tani - coś koło 6 zł, więc nie rozpaczałam jakoś bardzo. Nie polecam tego szamponu, nie zbyt udany on jest. Zwłaszcza na tle innych avonowych.

Kupiony w: U konsultantki

Nie dla wrażliwej skóry głowy :(

Lubię olejek arganowy, dlatego skusiłam się na ten szampon. Gdybym tylko wiedziała, co będzie później... Pieni się bardzo obficie, przez SLS w składzie. Po użyciu skóra głowy była zaczerwieniona i sucha, miejscami pojawił się łupież. Użyłam go tylko do mycia końcówek włosów, na skórę nigdy już nie zastosuję.
Nie polecam :(

Tragedia.

Do szamponów Advance Techniques robiłam wiele podejść. Niestety nigdy nie były to udane próby, więc chyba już sobie odpuszczę.
Zalet szampon ma niewiele:
+ niska cena
+ wydajność
+ wygodne opakowanie
+ kremowa konsystencja
+ dobrze się pieni
+ nie ma problemów z jego zmyciem
Jak widać pod kątem wygody użytkowania szampon idealny. Ale jeśli chodzi o działanie tu już jest gorzej:
- szampon pachnie typowo dla serii AT, ale dla mnie w przypadku szamponu jest to zapach męczący
- szampon powoduje, że włosy wyglądają nieświeżo, są uklapnięte i trochę jakby tłuste. Próbowałam już stosować go w naprawdę małej ilości, ale i tak efekt był taki sam. Mam włosy suche i puszące się, więc wydawało mi się, że szampon ten powinien włosy nawilżyć i wygładzić, ale nie powodować, że wyglądają gorzej niż przed umyciem.

Nie wrócę do niego.

skład chemiczny jest przerażajacy

Składniki kosmetyku na początku listy, czyli te których jest najwięcej, mówią same siebie. Używałam tego szamponu szmat czasu, nawet nie zdając sobie sprawy co tak naprawdę nakładam na głowę prawie każdego dnia.

Sodium Laureth Sulfate - typowy detergent syntetyczny, stosowany od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Obecny jest niemal wszędzie. Powoduje przesuszenie skóry, zaburza wydzielanie łoju i potu, upośledza czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczynia się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działa na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Powoduje podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania się do jamy nosowej, np. podczas mycia powodują nieżyt nosa. Uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów.

Sodium Lauryl Sulfate (patrz poniżej) - anionowa substancja powierzchniowo czynna. Często stosowana również w chemii gospodarczej, ze względu na niski koszt produkcji. W wielu publikacjach internetowych mowa jest o rakotwórczym działaniu Sodium Laureth Sulfate. Jednak są to informacje niezweryfikowane, ponieważ w publikacjach naukowych SLES nie powoduje działania rakotwórczego. Może jedynie wywoływać ewentualne działanie drażniące. Informacje dotyczące bezpieczeństwa substancji znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.

Cocamidopropyl Betaine - jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z Sodium Lauryl Sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry. Jest to detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie.

Wybór należy do każdej z Was, nie mam zamiaru nikogo do niczego namawiać. Myślę jednak, że przydałoby się wiedzieć jakie kwiatki kryją się w kosmetykach które używamy.

Ilość zużytych opakowań: 3 (duże)

Przyjemny

Oceniam jako posiadaczka włosów suchych, naturalnie bardzo kręconych, z tendencją do puszenia.
Szampon zamówiła mi mama, początkowo nie byłam tym zachwycona, ale okazał się miłym zaskoczeniem.

Plusy:
+kremowa, gęsta (ale nie nadmiernie!) konsystencja
+ świetnie się pieni - piana jest gęsta i obfita nawet przy małej ilości nałożonego szamponu
+ bez problemu się spłukuje
+ włosy nie są splątane i skołtUIONe
+ ma przyjemny zapach
+ jest szalenie wydajny, przy użyciu 1-2 razy w tygodniu butelka 250 ml wystarczyła mi na ponad rok!
+ wygodna w użyciu butelka, z której bez problemu można wydobyć resztki kosmetyki
+ plusem jest też płaska klapka, dzięki czemu można bez problemu postawić szampon do góry dnem, aby resztki swobodnie mogły spłynąć
+ cena bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w promocji
włosy po umyciu nie są spuszone, nie mam szopy na głowie, a skręt (mój jest naturalnie bardzo mocny) jest idealnie podkreślony
+ gdy nie przesadzi się z ilością, włosy są lekkie i sprężyste, wygładzone i lśniące
+ zostawia przyjemny zapach
+ nie wysusza płatków uszu i linii czoło-włosy

Minusy:
- trzeba uważać, by nie nałożyć zbyt dużo - wtedy włosy są obciążone, przyklapnięte i matowe, wyglądają niezbyt świeżo

Nie wiem, jak ma się sprawa rozczesywania włosów tylko po samym szamponie, bo używałam go zawsze w duecie z odżywką. Ogólnie jestem zadowolona i jak będzie okazja, to kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: ok. 6 miesięcy na zmianę z innymi szamponami
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Polecam dla osób, których włosy są suche!

Używałam całej serii z olejkiem arganowym:szamponu, odżywki i olejku. Wszystkie 3 kosmetyki okazały sie zbawienne dla przesuszonych słońcem w lecie włosów. Nawilżyły je i nadały blasku.
Gdy użyłam produktów po raz pierwszy byłam zachwycona zapachem! Jednak po czasie tak mi się znudził, że wyrzuciłam wszystkie produkty zawierające olejek arganowy.
Ogólna ocena-BARDZO DOBRY:)

Ilość zużytych opakowań: 1 250ml i 1 750ml

Bo to zly szampon byl

Uwielbiam argan i kiedys lubilam szampony Avonu. Kupilam po kilku latach nieuzywania kosmetykow tej firmy spragniona sprobowania zapomnianych a lubianych pachnidelek. I doopa. Zapach okej, pienienie okej, struktura wlosa, okej. Ale......podraznienie totalne skalpu, swedzenie, jakbym swierzb lub wszy miala, strupy, bol, zaczerwienienie, lupiez jakis dziwny...duzo mnie kosztowalo i czasu i pieniedzy przywrocenie do rownowagi skory glowy. A i tak do dzis nie moge uzyc jakiegokolwiek kosmetyku myjacego, bo zaraz podraznienie powraca. Szkoda, bo Avon bardzo lubilam kiedys bez zastrzezen.

Używam tego produktu od: dwa lata
Ilość zużytych opakowań: jedno, 3 mycia, teraz myje nim pedzle

Kiepski

Moje włosy są bardzo wymagające, a jeszcze bardziej - skóra głowy. Dlatego też szampony zmieniam bardzo często, gdyż jeszcze nie trafiłam na ten idealny (zawsze coś mi nie pasuje). I tak też jest z tym szamponem. Spowodował u mnie łupież, obciążył i przetłuścił mi włosy - to są główne minusy i na tyle ważne, że nigdy więcej nie wrócę do niego. Jedyny plus to zapach.

Używam tego produktu od: 3 miesiące na przemian z innym

przyjemny

Całkiem przyjemny, niedrogi- ja swoj dobrałam do zakupow z allegro za 4 zł ;)

Zasadniczo nie mam sie do czego przyczepic, ładnie pachnie - fakt chemicznie ale przyjemnie, jest gesty, wydajny, pieknie sie pieni, dobrze myje. Sprawia ze włosy sa mieciutkie, ładnie pachna, nie sa obciazaone.

Szampon z rodzaju tych ktore szału na głowie nie robia ale nie mozna im niczego powaznego zarzucic ;)

Sprobuje sobie jeszcze jakis inny wariant

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: jedno 250 ml