Powiększ Gaba, Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Zgłaszająca osoba: MagJa

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.

Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.

Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Skład: Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide

• Rewelacja!
  • Jest skuteczna, dobrze czyści, chociaż się nie pieni. Smak i zapach są specyficzne, ale i tak lepsze od innych dostępnych na rynku. Nie podrażnia dziąseł, jest wydajna. Dość droga, ale wiem, że skuteczna, z reguły polecają ją dentyści. Osobiście używam jej przede wszystkim dlatego, że nie bolą mnie po niej zęby. Gwiazdkę odejmuję tylko za to, że się nie pieni.
    1 opakowanie wystarcza mi na około miesiąc

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście/kilkadziesiąt opakowań

Chcesz pochwalić mylengrave za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Rewelacyjna przy nadwrażliwości zębów i dziąseł!
  • Rany! Widząc moje recenzje niejedna z Was pewnie pomyśli - ta to ma wszystko wrażliwe ... skórę, oczy, zęby
    Niestety... jeszcze kiedyś nie tak bardzo, od jakiegoś, - dłuższego czasu coraz bardziej.
    Wystarczy, że kilka razy użyję jakiejś pasty wybielającej, czasami wystarczy raz , zęby robią się mega nadwrażliwe, bolą, dziąsła puchną.
    I tak, mam wyleczone zęby, dbam o nie, regularnie szczotkuję , nitkuję.
    Kiedy zjem za dużo kwaśnego, np ogórków kiszonych, albo kapusty (którą zresztą uwielbiam , kiedy wypiję dużo soku pomarańczowego.
    Cóż, taka już moja "uroda"
    To nie było jednak najgorsze, dopiero po usunięciu kamienia nazębnego nastąpił hardcor!
    Nie mogłam jeść, nie wspominając o czymś bardziej kwaśnym, słodkim, jakimkolwiek owocu, sałatce. Doszło do tego, że bolało mnie nawet przy przełykaniu.
    Dziąsła krzyczały, a ja razem z nimi.
    Poleciałam do swojej stomatolog, nic nadzwyczajnego się nie działo.
    Doktorka poleciła zielonego Elmexa.
    Bo dodać jeszcze muszę, że mycie jakąkolwiek inną pastą powodowało jeszcze gorszy ból.
    Wycisnęłam odpowiednią ilość na szczoteczkę i wsadziłam do buzi, bałam się, że poczuje ból, mrowienie, pieczenie (jak w przypadku innych past), a tu ULGA!
    Dziewczyny! Nie bolało! Nie piekło! Nie mrowiło! Poczułam ulgę.
    Po kilku dniach mycia tą pastą wszystko wróciło do normy.
    Rozpisałam się ogromnie, ale jestem pod wielkim wrażeniem tejże pasty i polecam ją Wam , drogie Dziewczęta.
    Zwłaszcza jeśli, tak jak ja, borykacie się z nadwrażliwością zębów i dziąseł.
    Od tego momentu , na zmianę z inną pastą myję nią zęby.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: Kilka

Chcesz pochwalić Noobie za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra
  • Tą pastę też wspominam z dzieciństwa,gdy mama kazała mi i bratu myć nią zęby naprzemiennie z pomarańczowym Elmexem.Ostatnio kupiłam z ciekawości sama i jest naprawdę dobra.
    Gęsta,bardzo dobrze się pieni. Bardzo dobrze oczyszcza zęby. Jednak znów przyczepię się do smaku i tego,że dla mnie jednak trochę za słabo odświeża.
    Nie mam nadwrażliwych zebów,ale nigdy nie miałam problemów z pruchnicą,więc być może działa.
    Mega wydajna.

Używam tego produktu od: dobre kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: ok.4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NATALA5214 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak
  • Zdecydowanie wolę tę wersje od pomarańczowej ze względu na smak bardziej mentolowy,orzezwiajacy.Stosuje ja glownie rano z jakims fajnie odswiezajacym plynem do plukania,a po poludniu i wieczorem pomaranczowy elmex z plukanka z tej samej linii.Taki zestaw sluzy mi zdecydowanie.Wzmacnia zeby przede wszystim,od kiedy uzywam nic mi sie nie ukruszylo czy ulamalo.Dobrze myje,odswieza do tego tworzy warstwe ochronna.Pomaga w poczatkowych stadiach paradontozy oraz nadwrazliwosci.
    Recenzja nie jest sponsorowana,produkt kupiony za wlasne pieniadze
    Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka tubek

Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Od okolo roku uzywam tej pasty na zmane z pasta ziaji bez fluoru. Pasta elmex sensitive rzeczywiscie chroni dziasla i zapobiega prochnicy. Od kiedy jej stosuje moje wizyty u dentysty ograniczyly sie jedynie do kontrolnych i za kazdym razem wszystko jest w porzadku z zebami. Wzmocnila zeby, staly sie mniej wrazliwe na goroce czy tez zimne napoje i posilki. Delikatnie pomaga usuwac osad nazebny i przebarwienia. W pazdzierniku zeszlego roku mialam robiony skalling, kamienia mialam dosyc duzo i na dzien dzisiejszy jest go bardzo niewielka ilosc jedynie osad nie kamien, takze pasta spowalnia odkladanie sie kamienia nazebnego. Srednio sie pieni, piana jest taka "tresciwa" :P
    Dla mnie jest ona wydajna, uzywam jej w wielkosci groszku a uzywam szczoteczki elektrycznej, jak i manualnej. W przypadku elektrycznej nawet ta ilosc pasty nie jest calkowicie zuzyta. Zeby sa bardzo dobrze oczysczone, gladkosc sie czuje przez kilka godz od szczotkowania.
    Jedyny minus tej pasty to brak odczuwalnego odswiezenia, lubie jak czuje sie przez jakis lekki mentol a w tej pascie niestety tego brak. Czuje sie tylko ze sa czyste, nie ma zadnego posmaku po umyciu.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: 2 tuby

Chcesz pochwalić kotka_76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale jest za droga
  • Miałam problem z dużą nadwrażliwością na zimno. Zanim zauważyłam efekty zdążyłam zużyć kilka tubek. Okropna nadwrażliwość zniknęła. Teraz używam zwykłą pastę Colgate i nie wróciła mi nadwrażliwość.

PLUSY:
    - zmniejsza nadwrażliwość zębów na zimno,
    - nie trzeba nakładać dużo pasty aby umyć zęby,
    - delikatna.

MINUSY:
    - zdecydowanie za droga i za mała!

Używam tego produktu od: aktualnie nie używam
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Chcesz pochwalić rambo_mila za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Pastę kupiłam w zestawie z płunem do płukania z tej samej serii. Zazwyczaj myję zęby wersją pomarańczową, ale skusiłam mnie cena i chęć przetestowania nowego produktu. I przyznam szczerze, że ta wersja w ogóle nie przypadła mi do gustu.

Plusy:
    - mycie. Dosyć dobre, jednak gorsze od pomarańczowego Elmexu.
    - wydajność. Wystarczy ilość wielkości ziarnka grochu.
    - opakowanie. Można postawić na nakrętce i zajmuje mniej miejsca w łazience.
    - raczej nie zauważyłam podrażnień po zastosowaniu tej pasty.

Minusy:
    - cena. Samo opakowanie bez promocji kosztuje kilkanaście złotych, co zdecydowanie odstrasza od jej kupowania.
    - smak. Moim zdaniem jest bardziej ostry od wersji pomarańczowej i kompletnie nie przypadł mi do gustu.

Samą pastę męczyłam około miesięcy i muszę przyznać, że liczyłam na trochę więcej. Raczej nie polecam.

Używam tego produktu od: luty 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić vincentvangogh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Kupiłam ją dla odmiany bo od dłuższego czasu stosuję pastę Elmex ale tą pomarańczową. Turkusowa posiada eukaliptusowy smak, bardzo gęstą konsystencję, dobrze myje zęby jak i odświeża jamę ustną. Odświeżenie jak i ten smak eukaliptusowy utrzymuje się dośc krótko bo około kilkanaście minut ale jak użyjemy w połączeniu płyn z tej samej serii to odświeżenie trwa znacznie dłużej. Jeżeli chodzi o samo działanie to niestety się zawiodłam bo po około tygodniu moje dziąsła stały się na prawdę bardzo wrażliwe na gorące jedzenie jak i zimne napoje ciężko było mi jeśc jak i pic wręcz... a jak zmieniłam pastę na moją ulubioną pomarańczową też z Elmexu to po dniu te nadwrażliwości zmalały a na drugi dzień w ogóle ich nie miałam, więc z pewnością to było od tej, że pasty turkusowej. W dodatku po umyciu zębów pozostawia trochę pasty na języku i dosc ciężko to zmyc nawet szczoteczką do zębów. Dziwne jest to, że to pasta, która ma zmiejszyc nadwrażliwośc... a w moim przypadku ją wywołała.

Plusy:

+ Poręczne opakowanie
    + Eukaliptusowy smak
    + Gęsta konsystencja
    + Dobrze myje
    + Odświeża ale krótkotrwale

Minusy:

- Uczucie świeżości w jamie ustnej jest krótkotrwałe
    - Pozostawia na języku trochę pasty i ciężko jest to domyc
    - Przy dłuższym stosowaniu wywołała u mnie nadwrażliwośc

Używam tego produktu od: Używałam przez półtorej tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Zyżyłam około 1/3 opakowania 75ml

Chcesz pochwalić Lioness5147 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szybki efakt
  • Mam wrażliwe zęby i odsłonięte szyjki zębowe, stosowanie pasty po krótkim czasie zmniejszyło moje dolegliwości. Stosuję wraz z płukanką.
    \nPastę poleciła mi dentystka, kiedyś również stosowałam Elmex ale czerwony.
    \nMogłaby być nieco tańsza ale czasami są jakieś promocje.

Chcesz pochwalić Agulek80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna
  • Kupuję niezmiennie. Inne pasty powodują u mnie wysuszanie kącików ust, później chodzę z takimi skorupami.. to jest jedyna pasta, która nie daje mi tych wrażeń. Dodatkowo nie krwawią mi dziąsła. Pasta dobrze czysci zęby i pozostawia świeży oddech. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam tą pastę.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Miluchova za czytelną i pomocną recenzję?