Powiększ Gaba, Elmex Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Zgłaszająca osoba: MagJa

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.
Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.
Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Skład: Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide

• tak
  • Zdecydowanie wolę tę wersje od pomarańczowej ze względu na smak bardziej mentolowy,orzezwiajacy.Stosuje ja glownie rano z jakims fajnie odswiezajacym plynem do plukania,a po poludniu i wieczorem pomaranczowy elmex z plukanka z tej samej linii.Taki zestaw sluzy mi zdecydowanie.Wzmacnia zeby przede wszystim,od kiedy uzywam nic mi sie nie ukruszylo czy ulamalo.Dobrze myje,odswieza do tego tworzy warstwe ochronna.Pomaga w poczatkowych stadiach paradontozy oraz nadwrazliwosci.

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka tubek

Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Od okolo roku uzywam tej pasty na zmane z pasta ziaji bez fluoru. Pasta elmex sensitive rzeczywiscie chroni dziasla i zapobiega prochnicy. Od kiedy jej stosuje moje wizyty u dentysty ograniczyly sie jedynie do kontrolnych i za kazdym razem wszystko jest w porzadku z zebami. Wzmocnila zeby, staly sie mniej wrazliwe na goroce czy tez zimne napoje i posilki. Delikatnie pomaga usuwac osad nazebny i przebarwienia. W pazdzierniku zeszlego roku mialam robiony skalling, kamienia mialam dosyc duzo i na dzien dzisiejszy jest go bardzo niewielka ilosc jedynie osad nie kamien, takze pasta spowalnia odkladanie sie kamienia nazebnego. Srednio sie pieni, piana jest taka "tresciwa" :P
    Dla mnie jest ona wydajna, uzywam jej w wielkosci groszku a uzywam szczoteczki elektrycznej, jak i manualnej. W przypadku elektrycznej nawet ta ilosc pasty nie jest calkowicie zuzyta. Zeby sa bardzo dobrze oczysczone, gladkosc sie czuje przez kilka godz od szczotkowania.
    Jedyny minus tej pasty to brak odczuwalnego odswiezenia, lubie jak czuje sie przez jakis lekki mentol a w tej pascie niestety tego brak. Czuje sie tylko ze sa czyste, nie ma zadnego posmaku po umyciu.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: 2 tuby

Chcesz pochwalić kotka_76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale jest za droga
  • Miałam problem z dużą nadwrażliwością na zimno. Zanim zauważyłam efekty zdążyłam zużyć kilka tubek. Okropna nadwrażliwość zniknęła. Teraz używam zwykłą pastę Colgate i nie wróciła mi nadwrażliwość.

PLUSY:
    - zmniejsza nadwrażliwość zębów na zimno,
    - nie trzeba nakładać dużo pasty aby umyć zęby,
    - delikatna.

MINUSY:
    - zdecydowanie za droga i za mała!

Używam tego produktu od: aktualnie nie używam
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Chcesz pochwalić rambo_mila za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Pastę kupiłam w zestawie z płunem do płukania z tej samej serii. Zazwyczaj myję zęby wersją pomarańczową, ale skusiłam mnie cena i chęć przetestowania nowego produktu. I przyznam szczerze, że ta wersja w ogóle nie przypadła mi do gustu.

Plusy:
    - mycie. Dosyć dobre, jednak gorsze od pomarańczowego Elmexu.
    - wydajność. Wystarczy ilość wielkości ziarnka grochu.
    - opakowanie. Można postawić na nakrętce i zajmuje mniej miejsca w łazience.
    - raczej nie zauważyłam podrażnień po zastosowaniu tej pasty.

Minusy:
    - cena. Samo opakowanie bez promocji kosztuje kilkanaście złotych, co zdecydowanie odstrasza od jej kupowania.
    - smak. Moim zdaniem jest bardziej ostry od wersji pomarańczowej i kompletnie nie przypadł mi do gustu.

Samą pastę męczyłam około miesięcy i muszę przyznać, że liczyłam na trochę więcej. Raczej nie polecam.

Używam tego produktu od: luty 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić vincentvangogh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Kupiłam ją dla odmiany bo od dłuższego czasu stosuję pastę Elmex ale tą pomarańczową. Turkusowa posiada eukaliptusowy smak, bardzo gęstą konsystencję, dobrze myje zęby jak i odświeża jamę ustną. Odświeżenie jak i ten smak eukaliptusowy utrzymuje się dośc krótko bo około kilkanaście minut ale jak użyjemy w połączeniu płyn z tej samej serii to odświeżenie trwa znacznie dłużej. Jeżeli chodzi o samo działanie to niestety się zawiodłam bo po około tygodniu moje dziąsła stały się na prawdę bardzo wrażliwe na gorące jedzenie jak i zimne napoje ciężko było mi jeśc jak i pic wręcz... a jak zmieniłam pastę na moją ulubioną pomarańczową też z Elmexu to po dniu te nadwrażliwości zmalały a na drugi dzień w ogóle ich nie miałam, więc z pewnością to było od tej, że pasty turkusowej. W dodatku po umyciu zębów pozostawia trochę pasty na języku i dosc ciężko to zmyc nawet szczoteczką do zębów. Dziwne jest to, że to pasta, która ma zmiejszyc nadwrażliwośc... a w moim przypadku ją wywołała.

Plusy:

+ Poręczne opakowanie
    + Eukaliptusowy smak
    + Gęsta konsystencja
    + Dobrze myje
    + Odświeża ale krótkotrwale

Minusy:

- Uczucie świeżości w jamie ustnej jest krótkotrwałe
    - Pozostawia na języku trochę pasty i ciężko jest to domyc
    - Przy dłuższym stosowaniu wywołała u mnie nadwrażliwośc

Używam tego produktu od: Używałam przez półtorej tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Zyżyłam około 1/3 opakowania 75ml

Chcesz pochwalić Lioness5147 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szybki efakt
  • Mam wrażliwe zęby i odsłonięte szyjki zębowe, stosowanie pasty po krótkim czasie zmniejszyło moje dolegliwości. Stosuję wraz z płukanką.
    \nPastę poleciła mi dentystka, kiedyś również stosowałam Elmex ale czerwony.
    \nMogłaby być nieco tańsza ale czasami są jakieś promocje.

Chcesz pochwalić Agulek80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna
  • Kupuję niezmiennie. Inne pasty powodują u mnie wysuszanie kącików ust, później chodzę z takimi skorupami.. to jest jedyna pasta, która nie daje mi tych wrażeń. Dodatkowo nie krwawią mi dziąsła. Pasta dobrze czysci zęby i pozostawia świeży oddech. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam tą pastę.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Miluchova za czytelną i pomocną recenzję?
  • używam tylko elmex
  • Do zakupu tej pasty zachęciła mnie ogólnie panująca pozytywna opinia o tej paście, zawsze używałam jakiś colgate czy innych popularnych past.

Ta pasta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Moje zęby po tej paście są w dużo lepszym stanie. Mam wrażliwe szyjki i słabe zęby - kruszą się dość łatwo, przy tym oczywiście choruje na bruksizm.
    Pasta nie podrażnia moich zębów. Wystarczą delikatne ruchy szczoteczką żeby zmyć cały osad.
    Dodam też, że zostawia jakby taką powłokę na zębach i osad nie zbiera się tak szybko jak po zwykłej paście.

Smak jak smak - da się przeżyc.
    Jedno wiem na pewno, będę teraz stosować tylko pasty Elmex, sięgnę po inne niedługo, bo wiadomo nie można stale używać tej samej. Najlepiej 3 - 4 na zmianę ( jakąś z fluorem i na przykład na erozję i przeciw próchnicy).
    Jeśli chodzi o cenę trzeba polować na promocję, wtedy jest okej

Używam tego produktu od: 2 mięsiecy
    Ilość zużytych opakowań: 3 tubki

Chcesz pochwalić Rumcykiewicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia!
  • Pasta została mi polecona przez dentystkę i bardzo żałuję, że dałam się namówić. Tym bardziej, że do najtańszych nie należy.

Na zęby zaczęła mi wchodzić próchnica, a że mam paskudny nawyk zagryzania szczęki, to chciałam coś co zapobiegnie także i ewentualnej nadwrażliwości.
    ZAWIODŁAM SIĘ NA CAŁEJ LINII

Smak, choć nie jest tak miętowy jak lubię, to nie stanowi dla mnie większego problemu. Niezbyt intensywne pienienie się również mi nie przeszkadza, bo stawiam na działanie.

Więc czy pasta działa? Oj działa, działa. Zdziałała u mnie potworną nadwrażliwość (najpierw tylko na zimno, później także i na ciepło) i nie wiem jak, ale udało jej się sprawić, że język całkowicie mi zdrętwiał i nie czułam smaku - uczucie podobne do poparzenia gorącym płynem lub jedzeniem, ale dużo mocniejsze (przywodziło na myśl jakieś poparzenie chemiczne) i utrzymywało się przez jakieś 5-7 dni. Na początku w ogóle nie skojarzyłam tych problemów z elmexem, zrzucając winę na sto tysięcy innych powodów, ale gdy odstawiłam pastę - problem zniknął, gdy do niej wróciłam - znowu się pojawił! Chyba nie tak powinna działać ta magiczna, ochronna pasta? Przejrzałam opinie kwc i nie jestem jedyną osobą u której taka sytuacja wystąpiła

Próchnicy też nie zapobiega, bo ta już zaczęła się pojawiać w dwóch świeżo wyleczonych zębach. Czyszczenie zębów nie jest spektakularne, bo mimo częstego i dokładnego mycia zębów, pojawił się u mnie kamień.

Gdyby była możliwość, to temu bublowi przyznałabym gwiazdki UJEMNE...

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Chcesz pochwalić takmijaczas za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku, ale delikatniejsza niż pomarańczowa
  • Pastę kupiłam w zestawie z drugą w Superpharmie, w jakiejś bardzo okazyjnej cenie.
    I mogłabym właściwie skopiować moją recenzję pasty klasycznej, tej pomarańczowej Elmex, ponieważ:
    - cena jest podobna, a więc nieniska,
    - podobnie słabo się pieni,
    - również chroni zęby przed próchnicą.
    Zużycie jedynie zajęło mi troszkę mniej, bo ok. 3,5 miesiąca, no i faktycznie żadnej nadwrażliwości podczas używania tej pasty. A zatem działa.
    ALE
    I tutaj wieeelki minus w jej stronę, ponieważ w czasie jej używania ukruszył mi się ząb, i to nie z powodu próchnicy. Sama nie wiem, czy to ta pasta jest taka delikatna, że nie uchroniła uzębienia od tego, czy to się zdarzyło niezależnie od niej, sama już nie wiem...
    Oprócz tego i ceny nie mam zarzutów do tej pasty.

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno, połowa drugiego

Chcesz pochwalić Mini_Miki za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij