Powiększ Gaba, Elmex Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Zgłaszająca osoba: MagJa

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.
Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.
Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Skład: Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide

• Średnia
  • Pastę kupiłam w zestawie z płunem do płukania z tej samej serii. Zazwyczaj myję zęby wersją pomarańczową, ale skusiłam mnie cena i chęć przetestowania nowego produktu. I przyznam szczerze, że ta wersja w ogóle nie przypadła mi do gustu.

Plusy:
    - mycie. Dosyć dobre, jednak gorsze od pomarańczowego Elmexu.
    - wydajność. Wystarczy ilość wielkości ziarnka grochu.
    - opakowanie. Można postawić na nakrętce i zajmuje mniej miejsca w łazience.
    - raczej nie zauważyłam podrażnień po zastosowaniu tej pasty.

Minusy:
    - cena. Samo opakowanie bez promocji kosztuje kilkanaście złotych, co zdecydowanie odstrasza od jej kupowania.
    - smak. Moim zdaniem jest bardziej ostry od wersji pomarańczowej i kompletnie nie przypadł mi do gustu.

Samą pastę męczyłam około miesięcy i muszę przyznać, że liczyłam na trochę więcej. Raczej nie polecam.

Używam tego produktu od: luty 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić vincentvangogh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się
  • Kupiłam ją dla odmiany bo od dłuższego czasu stosuję pastę Elmex ale tą pomarańczową. Turkusowa posiada eukaliptusowy smak, bardzo gęstą konsystencję, dobrze myje zęby jak i odświeża jamę ustną. Odświeżenie jak i ten smak eukaliptusowy utrzymuje się dośc krótko bo około kilkanaście minut ale jak użyjemy w połączeniu płyn z tej samej serii to odświeżenie trwa znacznie dłużej. Jeżeli chodzi o samo działanie to niestety się zawiodłam bo po około tygodniu moje dziąsła stały się na prawdę bardzo wrażliwe na gorące jedzenie jak i zimne napoje ciężko było mi jeśc jak i pic wręcz... a jak zmieniłam pastę na moją ulubioną pomarańczową też z Elmexu to po dniu te nadwrażliwości zmalały a na drugi dzień w ogóle ich nie miałam, więc z pewnością to było od tej, że pasty turkusowej. W dodatku po umyciu zębów pozostawia trochę pasty na języku i dosc ciężko to zmyc nawet szczoteczką do zębów. Dziwne jest to, że to pasta, która ma zmiejszyc nadwrażliwośc... a w moim przypadku ją wywołała.

Plusy:

+ Poręczne opakowanie
    + Eukaliptusowy smak
    + Gęsta konsystencja
    + Dobrze myje
    + Odświeża ale krótkotrwale

Minusy:

- Uczucie świeżości w jamie ustnej jest krótkotrwałe
    - Pozostawia na języku trochę pasty i ciężko jest to domyc
    - Przy dłuższym stosowaniu wywołała u mnie nadwrażliwośc

Używam tego produktu od: Używałam przez półtorej tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Zyżyłam około 1/3 opakowania 75ml

Chcesz pochwalić Lioness5147 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szybki efakt
  • Mam wrażliwe zęby i odsłonięte szyjki zębowe, stosowanie pasty po krótkim czasie zmniejszyło moje dolegliwości. Stosuję wraz z płukanką.
    \nPastę poleciła mi dentystka, kiedyś również stosowałam Elmex ale czerwony.
    \nMogłaby być nieco tańsza ale czasami są jakieś promocje.

Chcesz pochwalić Agulek80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna
  • Kupuję niezmiennie. Inne pasty powodują u mnie wysuszanie kącików ust, później chodzę z takimi skorupami.. to jest jedyna pasta, która nie daje mi tych wrażeń. Dodatkowo nie krwawią mi dziąsła. Pasta dobrze czysci zęby i pozostawia świeży oddech. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam tą pastę.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Miluchova za czytelną i pomocną recenzję?
  • używam tylko elmex
  • Do zakupu tej pasty zachęciła mnie ogólnie panująca pozytywna opinia o tej paście, zawsze używałam jakiś colgate czy innych popularnych past.

Ta pasta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Moje zęby po tej paście są w dużo lepszym stanie. Mam wrażliwe szyjki i słabe zęby - kruszą się dość łatwo, przy tym oczywiście choruje na bruksizm.
    Pasta nie podrażnia moich zębów. Wystarczą delikatne ruchy szczoteczką żeby zmyć cały osad.
    Dodam też, że zostawia jakby taką powłokę na zębach i osad nie zbiera się tak szybko jak po zwykłej paście.

Smak jak smak - da się przeżyc.
    Jedno wiem na pewno, będę teraz stosować tylko pasty Elmex, sięgnę po inne niedługo, bo wiadomo nie można stale używać tej samej. Najlepiej 3 - 4 na zmianę ( jakąś z fluorem i na przykład na erozję i przeciw próchnicy).
    Jeśli chodzi o cenę trzeba polować na promocję, wtedy jest okej

Używam tego produktu od: 2 mięsiecy
    Ilość zużytych opakowań: 3 tubki

Chcesz pochwalić Rumcykiewicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia!
  • Pasta została mi polecona przez dentystkę i bardzo żałuję, że dałam się namówić. Tym bardziej, że do najtańszych nie należy.

Na zęby zaczęła mi wchodzić próchnica, a że mam paskudny nawyk zagryzania szczęki, to chciałam coś co zapobiegnie także i ewentualnej nadwrażliwości.
    ZAWIODŁAM SIĘ NA CAŁEJ LINII

Smak, choć nie jest tak miętowy jak lubię, to nie stanowi dla mnie większego problemu. Niezbyt intensywne pienienie się również mi nie przeszkadza, bo stawiam na działanie.

Więc czy pasta działa? Oj działa, działa. Zdziałała u mnie potworną nadwrażliwość (najpierw tylko na zimno, później także i na ciepło) i nie wiem jak, ale udało jej się sprawić, że język całkowicie mi zdrętwiał i nie czułam smaku - uczucie podobne do poparzenia gorącym płynem lub jedzeniem, ale dużo mocniejsze (przywodziło na myśl jakieś poparzenie chemiczne) i utrzymywało się przez jakieś 5-7 dni. Na początku w ogóle nie skojarzyłam tych problemów z elmexem, zrzucając winę na sto tysięcy innych powodów, ale gdy odstawiłam pastę - problem zniknął, gdy do niej wróciłam - znowu się pojawił! Chyba nie tak powinna działać ta magiczna, ochronna pasta? Przejrzałam opinie kwc i nie jestem jedyną osobą u której taka sytuacja wystąpiła

Próchnicy też nie zapobiega, bo ta już zaczęła się pojawiać w dwóch świeżo wyleczonych zębach. Czyszczenie zębów nie jest spektakularne, bo mimo częstego i dokładnego mycia zębów, pojawił się u mnie kamień.

Gdyby była możliwość, to temu bublowi przyznałabym gwiazdki UJEMNE...

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Chcesz pochwalić takmijaczas za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku, ale delikatniejsza niż pomarańczowa
  • Pastę kupiłam w zestawie z drugą w Superpharmie, w jakiejś bardzo okazyjnej cenie.
    I mogłabym właściwie skopiować moją recenzję pasty klasycznej, tej pomarańczowej Elmex, ponieważ:
    - cena jest podobna, a więc nieniska,
    - podobnie słabo się pieni,
    - również chroni zęby przed próchnicą.
    Zużycie jedynie zajęło mi troszkę mniej, bo ok. 3,5 miesiąca, no i faktycznie żadnej nadwrażliwości podczas używania tej pasty. A zatem działa.
    ALE
    I tutaj wieeelki minus w jej stronę, ponieważ w czasie jej używania ukruszył mi się ząb, i to nie z powodu próchnicy. Sama nie wiem, czy to ta pasta jest taka delikatna, że nie uchroniła uzębienia od tego, czy to się zdarzyło niezależnie od niej, sama już nie wiem...
    Oprócz tego i ceny nie mam zarzutów do tej pasty.

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno, połowa drugiego

Chcesz pochwalić Mini_Miki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa
  • Sięgam po nią kiedy moje zęby robią się wrażliwsze i profilaktycznie co kilka miesięcy.
    Trzeba jej przyznać że eliminuje nadwrażliwość zębów, czyli doskonale spełnia swoje zadanie. Jak to pasta dobrze też myje zęby, są gładkie i czyste.
    Jedyne co to mało się pieni, ale jest to jej wybaczone.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: sporo...

Chcesz pochwalić Marisoll za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna dla wrażliwców
  • Pasta elmex jest idealna dla posiadaczy wrażliwych zębów, które również ja posiadam. Łagodzi ból spowodowany odsłonięciem szyjek zębowych oraz zapobiega bolesności podczas picia lub jedzenia zimnych potraw. Ja problemu z jedzeniem gorących potraw nie mam,a le zjeść lody to katorga. Elmex pomógł mi zwalczyć ten problem.

Jedynym minusem jest to, że nie czyści tak dokładnie zębów jak pasty z SLS. Co trzy dni używałam pasty Biała Perła, żeby doczyścić zęby.

Używam tego produktu od: Pół roku

Chcesz pochwalić mozmarz za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczna
  • Mi bardzo pomogłam. Już nie bolą mnie dziąsła przy każdym dotknięciu. Zęby są mniej wrażliwe.
    Zrobiła to co zrobić miała.
    Mam zastrzeżenia co do opakowania. Tubka jest tak nie wygodna i fatalnie aplikuje się z niej pastę.

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Robi robotę!
  • Co tu dużo gadać... ratuje mnie od zawsze! Gdy złapie mnie potworna nadwrażliwosć, że aż łzy się do oczu cisną, wtedy biegiem po elmex i przechodzi po godzinie trochę, po całym dniu praktycznie całkowicie. Czasem nakładam na najbardziej wrażliwe zęby i nie spłukuję, a traktuję elmex jak "maść". Żadne sensodyne się nie umywa. Elmex polecali mi zawsze dentyści, ale pewnie mieli w tym swój interes (money, money, money) więc byłam trochę sceptyczna, ale to naprawdę świetna pasta dla ludzi z bolądymi problemami.

Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Chcesz pochwalić didithy za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra
  • Myje zęby delikatnie, ale skutecznie, choć na początku musiała się przyzwyczaić do innego uczucia niż po pascie z większą ilość substancji pieniących, bo ta ma ich mało. Pozostawia na długo świeży oddech. Czuję, że nie zdziera mi szkliwa.

Chcesz pochwalić angelicja za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Najlepsza!
  • Tej pasty używam od lat ponieważ mam ogromne problemy z opadającymi dziąsłami, a co za tym idzie - sporo problemów ze szkliwem - czyli tzw. ubytki klinowe spowodowane (według opinii paradontologa) złym zgryzem (szczęka za mała do ilości zębów, przez co są za bardzo ściśnięte).
    W ciągu tych kilku lat zdarzyło mi się użyć drugiej wersji (pomarańczowej) jest bardzo dobra ale nie dla mnie. Kilka razy byłam zmuszona kupić inny produkt np. paradontax, sensodyne, odważyłam się też raz kupić pastę wybielającą (jeśli chodzi o mnie nigdy więcej nawet na tego typu pastę nie spojrzę - koszmar, ból i łzy ). Reasumując pasta jest IDEALNA dla osób, które mają problemy z dziąsłami. Jest niezastąpiona. Mimo ogromnych problemów moje dziąsła nigdy nie krwawiły, nie cierpię na ich nadwrażliwość. Idealnie odświeża, bardzo dobrze myje - jest absolutnym faworytem. Polecam każdemu kto ma podobne problemy - pasta łagodzi wszystkie objawy nadwrażliwości.

Używam tego produktu od: ok. 4 lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt

Chcesz pochwalić Veba za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie lubie elmexu!!!!!
  • Nie lubie past elmex bo okropnie podrażniają mi język , podniebienie i dziąsła i to do tego stopnia że przez kilka dni nie czuje smaku. Istny koszmar. Oddałam ją siostrze może jej pomoźe. Moimi ulubionymi pastami jest sensodyne i colgate max white one. Miałam również wersje pomarańczową i było to samo - no moze troche lepiej.NIGDY WIĘCEJ!!!!!!!!! Po za tym gdy uzywam tej pasty mam na zębach strasznie dużo osadu a zęby myje trzy razy dziennie. Przy zadnej innej pascie nie miałam takich problemów.....po prostu efekt brudnych i żółtych zębów.......... tragedia. Nie polecam !!!!!!!

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • używam pomarańczowego odpowiednika tej pasty, z którego jestem bardzo zadowolona. zielona odmiana nie jest przeze mnie oceniana pozytywnie. jest bardzo niewydajna, musialam nakładać jej bardzo dużo żeby w ogóle umyć zęby. pasta wcale się nie pieni i nie czyści moich zębów. nie potrafię sobie z nią poradzić. nie polubiłyśmy się . nie kupie więcej. jest zbyt delikatna.

Używam tego produktu od: kilka mieś.
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić sosna11111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może nie przebije pomarańczowego, ale swietna przy podrażnieniach dziąseł
  • Ta pasta jest drugą zaraz po Elexie pomarańczowym.

Moje zęby są z natury bardzo wrażliwe, mam delikatne szkliwo. Dodatkowo piję sporo herbaty, kawy i coca coli - i przyznam szczerze, że nie mam zamiaru z tego zrezygnować

Pasta ta ma przyjemną konsystencję. Pieni się bardzo dobrze. Tubka jest miękka. A zamknięcie higieniczne - nie ma szans by ktos przed nami otwierał pastę, bo ma specjalne zamknięcie. Bardzo to lubię w pastach Elmex.

Liwkiduje podrażnienia - sama to zauważyłam, gdy jednen z moich zębów lubił podkrwawiać. Pasta zlikiwidowała problem w ciągu 2 dni.

Czysci, odswieża zęby. Może nie jest to efekt długotrwały, ale jestem z niej bardzo zadowolona.

Jednak nie przebije ona pomarańczowego. Wydaje mi się, że pomarańcza lepiej odswieża. Jednak zielona jest idealna na podrażnienia.

Cena ok, wydajnosc w normie. Lubię ją. I tak jak mówię - można stosować zestaw obu Elmex'ów i jest na prawdę ok.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: zużytych - ok 8 tubek

Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt małe odświeżenie
  • Z góry mówię, że produkt kupię ponownie, gdyż mam odsłonięte szyjki zębowe, więc muszę jej używać, bo innej o podobnych właściwościach nie znam. Chyba, że ktoś z Was zna i może polecić, to byłabym wdzięczna za sugestie
    Plusy:
    -chroni szyjki zębowe,
    -zmniejsza nadwrażliwość,
    -prosty skład,
    -brak SLS,
    -dobrze myje.
    Minusy:
    -słabo odświeża,
    -cena,
    -słabo się pieni (ale to pewnie przez brak SLS, który w sumie jest plusem )

Używam tego produktu od: od dawna z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Black_out za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie dla mnie...
  • Kupiłam ją by pomóc moim wrażliwym dziąsłą.

Ogólnie pasta jak pasta tyle że droższa. Jest wydajna. Gęsta konsystencja. Opakowanie w porządku. Gorzej z działaniem...

Przy jej uzywaniu dziąsla nadal byly podrażnione i czasem krwawiły mimo odpowiedniej szczoteczki. Najwiekszym minusem było to że pasta w ogóle się nie pieni!!! Przez co taka papka w buzi się robi. Myje okej. Odswieża. Ale nie warta swojej ceny jak dla mnie. Oczekiwałam czegoś więcej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Vaneska_20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niedocecniona
  • Do używania Elmexu zostałam zmuszona kilkanaście lat temu przy tzw. ozonowaniu zębów. Wtedy no cóż, te pasty były drogie i nie wszędzie dostępne. No ale mus to mus. Pasta ma łagodny, miętowy smak. Odkąd jej używam żadko mam nieprzyjemności u denstysty w postaci borowania. Ewentualnie pojedyncze przypadki. A tą konkretnie doceniłam ostatnio. Zdradziłam elmex z jakąś inną pastą, zakupioną w niemczech i po 2-3 tyg, zaczęły boleć mnie dziąsła, były bardzo wrażliwe. Już raz użyty elmex pomógł. Także ja zawsze będę go mieć gdzieś pod ręką. Polecam

Używam tego produktu od: 13 at?
    Ilość zużytych opakowań: 30 lub więcej

Chcesz pochwalić .:Mala:. za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa
  • Mam wrażliwe zęby, próbowałam różnych past i już traciłam nadzieję na to, że istnieje ideał. Aż tu nagle znalazłam to cudo! Pasta działa od pierwszego mycia, spokojnie można napić się soku z lodówki, czy gorącej herbaty, bez oabwy o ból zębów. Można ją dostać prawie wszędzie, a cena jest okej. Polecam, naprawdę działa.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić agniesiaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadanie
  • Swego czasu bardzo cierpiałam z powodu nadwrażliwych zębów - bolał mnie właściwie cały łuk górnych i dolnych zębów z lewej strony, na początku wystraszyłam się że to coś poważnego ale postanowiłam najpierw spróbować pasty na nadwrażliwość, padło na Elmex.

Głównym plusem jest to że... działa! Po dwóch dniach poczułam ulgę jak ręką odjął ale zużyłam całą tubkę w strachu przed nawrotem dolegliwości. Pasty używałam jakiś rok temu i do tej pory nadwrażliwość nie wróciła ale jeśli kiedykolwiek jeszcze się pojawi to wiem gdzie szukać pomocy

Co więcej: pasta ma przyjemny smak - jestem dość wrażliwa jeśli chodzi o intensywną miętę, tutaj mamy do czynienia z delikatnym smakiem który nie wypala jamy ustnej Dodatkowo przyznam że przy używaniu tej pasty moje zęby zawsze były idealnie czyste i nie pojawiły się żadne ubytki

Po prostu bardzo udany produkt. Polecam!

Używam tego produktu od: Rok temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedna tubka

Chcesz pochwalić Kaoru22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał !
  • Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z nadwrażliwością zębów. Odkąd zaczęłam używać tej pasty problem zniknął, mogę jeść zimne potrawy jak i gorące bez bólu zębów. Polecam wszystkim za cenę tych 15zł jest rewelacyjna. Polecam każdemu który ma problem z nadwrażliwością!

-OPAKOWANIE
    Miękka plastikowa tuba, wydajna, starcza na długo, świetna zakrętka na której pasta bez problemu sama moze stać i zabezpiecza prze wylewaniem się pasty. Dodatkowo gdy otwieramy ją po raz pierwszy jest zabezpieczona dodatkowym takim jakby plastkiczkiem który musimy przekręcić drugą stroną zakrętki. Zyskuje na tym iż wiemy że pasta jest higienicznie zapakowana i nikt nie wąchał bądź nie sprawdzał konsystencji w sklepie. Także pod tym względem rewelacja.

-APLIKACJA
    Łatwa, nic sie nie wylewa z tubki, odpowiedni otwór dzięki któremu możemy wycisnąć tyle pasty ile potrzebujemy.

-KONSYSTENCJA
    Biała, gęsta. Ładnie pachnie tak naturalnie. Smak nie jest odrażająco mocy, tylko delikatny i łagodny i na tym zyskuje. Zawiera aminofluorek 0,14% który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.

-DZIAŁANIE
    Lepszej pasty nie znalazłam. Cierpię z powodu nadwrażliwości a w zasadzie już nie cierpię Miałam poodsłaniane szyjki zębowe, były nadwrażliwe a ta pasta uporała się z moją przypadłoscią rewelacyjnie. Pasta pomaga na zmniejszenie odczuwania bólu przy ciepłych/zimnych posiłkach a także słodkich. Bardzo dobrze czyści zęby,zapobiega tworzeniu się osadu na zębach i zmniejsza osadzanie się kamienia nazębnego. Jest bardzo wydajna. Ma dużo aminofluorku i chroni przed próchnicą.Nie wiem czy to bezpośrednia zasługa pasty,ale odkąd ją stosuję (już kilka lat) zmniejszyła mi się ilość ubytków. Pasta ma fajny miętowy smak (słodki) i zapach świeżości. Jednym słowem,bardzo dobra pasta.

-EFEKT
    -Usuwa nadwrażliwość zębów,
    -Czyści zęby,
    -Ma piękny zapach miętowy oraz przyjemny smak,
    -Nie wywołuje podrażnień,
    -Pozostawia na długo uczucie świeżości w ustach,
    -Skuteczna w zapobieganiu próchnicy

Używam tego produktu od: około 6 Lat
    Ilość zużytych opakowań: Nie umiem zliczyć

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Kosmetyczka93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomaga
  • Podczas płukania zębów zimną wodą lub po prostu picia czegoś zimnego zęby - szczególnie szóstki mnie bolały, czasem nawet przechodził mi w nich prąd
    Dentystka poleciła mi ją i po jakimś czasie zaczęła działać. Od tej pory już mniej mnie bolały uczucie prądu zdarzało się rzadko - po prostu pomogło.
    Polecam na wrażliwe zęby !!!

Chcesz pochwalić Cristalica za czytelną i pomocną recenzję?
  • wydaje mi się, że pomogła
  • Mam (miałam) bardzo wrażliwe zęby, bolały od wszystkiego, ziemnego, ciepłego. Tylko neutralne potrawy jakoś znosiły.
    Zmieniłam dotychczasową pastę na tą, nie odrazu się poprawiło, dopiero gdzieś po 2-3 tygodniach. Ale mogłam pić zimną wodę, gorącą i nie bolało prawie nic. Ledwo wyczuwalny ból.
    Nie wiem czy też to zasługa samej pasty ponieważ zmieniłam też szczoteczkę na "soft". Ale wiem, że ten duet bardzo mi pomógł.
    Pasta używana przez jedną osobę jest bardzo wydajna.
    Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że jakby "spada" ze szczoteczki i czasami nawet nie zauważę jak pół pasty, którą nałożyłam jest w umywalce. Ale przy tych właściwościach nie ma co się czepiać

Chcesz pochwalić barbarka444 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Została polecona mojemu tacie przez dentystkę, ze względu na to że ma zniszczone zęby i dziąsła przez papierosy (osad, kamień i te sprawy)

Przy okazji miewał problemy z puntkową ropą nad zębem no i głównie miał kłopoty z odsłoniętymi szyjkami.

Pasta poprawiła tacie stan dziąseł, pozbyła niemal nadwrażliwości, odsłoniete szyjki 'zasłoniły się troszku' tak że nie powstają stany zapalne, mniej odkłada mu się kamień, osad jest mniejszy.

Używam tego produktu od: o kilku lat co jakiś czas
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić FireWire za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij