Nivea, Hydro Care, Nawilżający szampon do włosów

Powiększ Nivea, Hydro Care, Nawilżający szampon do włosów

Zgłoszony przez kkakauko

Poczuj piękno Twoich włosów dzięki unikalnej formule, łączącej naturalne składniki i płynną keratynę, stanowiącą budulec włosa.
Lekka formuła z ekstraktem z lilii wodnej i aloesem:
- zapewnia głębokie nawilżenie bez obciążania włosów,
- łagodnie myje i pielęgnuje włosy,
- pozostawia włosy miękkie i gładkie w dotyku.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Nymphaea Odorata Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Citronellol, Limonene, AlphaIsomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Parfum.

• Polecam
  • Plusy:
    -lekki
    -dobrze się pieni
    -wydajny
    -dobrze myje
    -super skład(gliceryna, płynna keratyna, aloes, pantenol, lilia wodna)
    -nie plącze mocno

Wady:
    -cena
    -zapach

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno do połowy

Chcesz pochwalić Aleera20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry szampon
  • Kupiłam z myślą o moim mężu, bo akurat kończył mu się szampon, ale sama też z niego często korzystam, choć mam włosy przetłuszczające, ale myję je codziennie.

Kupiłam ze względu na promocję (chyba 9zł) i fakt, że jest przezroczysty, a nie perłowy, wszystkie perłowe są dla mnie za ciężkie i powodują łupież.

Podobno też jest tak, że osoby z przetłuszczającymi włosami, które myją włosy codziennie powinny używać szamponów nieobciążających (przezroczystych) oraz stosować szampon do włosów normalnych.

Zużyłam już całą butelkę, więc co nieco mogę o nim napisać:

+ szampon rzeczywiście jest lekki i nie obciąża włosów;
    + nie powoduje łupieżu i dobrze się pieni;
    + włosy dość dobrze się po nim rozczesują.

Nie mam specjalnego zaufania do firmy Nivea, ale szampon jest dobry.

Nie wypowiem się też w kwestii nawilżenia włosów, bo mam włosy tłuste, dla mnie ważne jest, by szampon dobrze oczyszczał i nie obciążał włosów.

Ponieważ jestem już "mocno zepsuta" produktami fryzjerskimi, to znam dużo lepsze szampony, dlatego 3 gwiazdki, ale jak na drogeryjny szampon w promocji, to naprawdę może być.

Nie wiem czy kupię ponownie.

Duża butelka wystaczyła nam na 2 głowy na miesiąc, więc standardowo.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ulinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny do codziennego mycia
  • Jestem mile zaskoczona tym szamponem. Raczej nie ufam innym kosmetykom (poza kremami) firmy Nivea, dużą butelkę tego szamponu kupiłam w promocji. I na prawdę jestem zadowolona, włosy myję codziennie i ten szampon nadaje się tego tego idealnie.

Zalety:
    + piękny delikatny zapach, który długo utrzymuje się na włosach
    + łatwo się pieni, jest dość gęsty
    + wydajny
    + nie obciąża włosów
    + włosy są miękkie i delikatne w dotyku

Wad brak, póki co jestem bardzo zadowolona

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Mabusama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem nieźle
  • Plusy:

+ delikatny zapach

+ pieni się

+ nie spływa z ręki, idealna konsystencja

+ wygodna plastikowa butelka, widać ile kosmetyku jeszcze nam zostało, nie wylewa się za dużo produktu podczas aplikacji

+ nie obciąża włosów

+ idealny do codziennej pielęgnacji

+ nie podrażnia, nie uczula

+ ogólnodostępny

+ całkiem wydajny

Minusy:

- nie zauważyłam nawilżenia

- z tą gładkością też bywa nieciekawie, gdybym 1-2 razy w tygodniu nie użyła maski i nie używała codziennie odzywki w sprayu z gładkością i łatwym rozczesywaniem byłby spory problem

- nieciekawy skład SLS itd

- kupowac go normalnie (nie na promocji) szkoda kasy

Jest to wg mnie dobry szampon do takiej codziennej pielęgnacji, włosów które nie są bardzo wymagające. Lub osoba taka stosuje olejowanie czy super odzywki które maja wg mnie większa rolę w odzywianiu i utrzymywaniu włosów w dobrej kondycji niż szampon.

Ogólnie 3+

Używam tego produktu od: miesiac

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić torunska_ksiezniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moje włosy
  • Zanim kupiłam ten szampon, miałam nieprzyjemną przygodę z produktem, określonym mianem profesjonalnego. Zamiast obiecanego nawilżenia, moje włosy z burzy loków przerodziły się w stóg siana. :/
    Wtedy do akcji wkroczył szampon Nivea Hydro Care oraz odżywka z tej samej serii. Dziś, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ta seria uratowała moje włosy, które obecnie znowu są kręcone i o wiele lepiej nawilżone.
    Obok L'Oreal Elseve Nutri Gloss Cristal, szampon z Nivea jest najlepszym, jakiego kiedykolwiek używałam.

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić Dusia_147 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie.. nie..
  • Niestety to nie jest szampon dla mnie.. Dlatego postanowiłam oddać go koleżance żeby się nie zmarnował.

+ bardzo przyjemny zapach
    + włosy są śliskie po spłukaniu nawet bez używania odżywki

- dostałam po nim łupieżu i skóra na głowie mnie strasznie swędziała :/
    - bardzo szybko włosy się przetłuszczają
    - obciąża włosy

Odżywka z tej serii bardzo dobra, sama ją używam. Jednak szampon to pomyłka..

Używam tego produktu od: tygodnia

Ilość zużytych opakowań: raptem dwa razy użyłam..

Chcesz pochwalić brunette woman za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdecydowanie NIE
  • Zdecydowanie nie mogę polecić tego szamponu, po umyciu mam wrażenie jakbym wcale nie umyła głowy, a do tej pory stosując inne szampony nie miałam problemów z przetłuszczaniem. Dodatkowo po jego użyciu wyskoczył mi łupież z którym również wcześniej nie miałam problemów, wiem od koleżanki, że na jej włosy działał tak samo jak na moje. Jedyny jego plus to piękny zapach.Używam tego produktu od: 1 miesiącIlość zużytych opakowań: połowa butelki

Chcesz pochwalić Vinga_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • oblepia włosy
  • Piękny zapach, konsystencja, kolor... ale co z tego, skoro włosy są po nim okropne. Nie mam jakiś szczególnych wymagań do szamponów i nie oczekuję też cudów - ale to, co ten szampon robił z moimi włosami, wołało o pomstę do nieba...
    Z początku myślałam, że źle spłukuwałam go albo woda była zbyt chłodna, bo często zdarzało mi się płukać włosy bardzo chłodną wodą. Niestety, nawet ciepła woda nie zmieniła tego, że włosy na drugi dzien były lepkie, sklejone u nasady i ogólnie mało przyjemne.
    I w żaden sposób nie nazwałabym tego nawilżeniem.
    Umęczyłam się nim strasznie. Żal było go wyrzucić, nie było też komu dać. Zużyłam i więcej do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 (i ostatnie)

Chcesz pochwalić Vanilla za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo ok
  • to jest szampon , który zarówno moje włosy jak i ja polubiliśmy !
    Nigdy wcześniej nie miałam żadnego z szamponów z Nivei , a szkoda bo okazały się na prawdę super .
    Włosy odświeżone , piękny zapach ,lekki błysk .
    Teraz będę polowała z tej kolekcji na DIAMOND .

Używam tego produktu od: miesiaca

Chcesz pochwalić honeyandjula za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku
  • Ja szamponowi nie mam nic do zarzucenia- porządnie myje, nie podrażnia, nie przesusza moich kilkuletnich końcówek. Piękny zapach umila stosowanie, a dobre pienienie się gwarantuje dobrą wydajność (zazwyczaj myję włosy 2 razy, ale przy tym szamponie naprawdę wystarczy raz). Fajna cena, generalnie mogłabym przy nim pozostać, ale oczywiście mam ochotę wypróbować jeszcze multum szamponów. Dlatego nie wiem, czy wrócę , ale włosom normalnym, ewentualnie lekko przesuszonym, wg mnie powinien spasować.

Używam tego produktu od: około pół roku (czasem inny)
    Ilość zużytych opakowań: ponad pół opakowania, ale jest naprawdę wydajny

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Olczi94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Mam włosy szybko przetłuszczające się u nasady i suche i puszące się na końcach. Dorwałam go któregoś dnia w Biedronce i stwierdziłam 'raz kozie śmierć! a może się tym razem uda'.
    - dobrze się pieni
    - jest wydajny
    - ładny, niedrażniący zapach
    - opakowanie fajne - widać ile zostało produktu
    Dobrze mi się myło nim włosy, oprócz końcówek były bardzo miękkie i miłe w dotyku, ale końcówki pozostały takie jakie były : ( na następny dzień od biedy mogę gdzies wyjść, nie wyglądało tragicznie, ale to denerwujące uczucie, że znów trzeba umyć włosy jest.
    Podsumowując: Jak nie znajdę swojego ideału, to zawsze mogę z niego korzystać, ponieważ nie zrobił mi krzywdy na głowie : )

Używam tego produktu od: ok 2- 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe, do ostatniej kropli

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Annanan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze się spisał
  • Nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego szamponu. Dobrze spełnił swoje zadanie. Pieni się całkiem dobrze, przez co włosy są dobrze oczyszczone. Nie plącze ich, dobrze się układają po umyciu. Są miękkie i błyszczące, nawet bez użycia odżywki. Nie obciąża włosów. Produkt wydajny zamknięty w estetycznej i praktycznej butelce. Zapach szamponu uprzyjemnia mycie włosów.

Chcesz pochwalić Marisoll za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby świetny gdyby nie...
  • Szampon byłby na prawdę świetny, gdyby nie fakt, że w momencie gdy zaczęłam go stosować, po paru dniach zaczęły mi wypadać bardziej włosy... Co prawda nie wiem czy jest to na pewno wina tego szamponu, bo zaczynał się wtedy akurat okres jesienny, a jak wiadomo kłaki lubią wtedy migrować z głowy, ale jakoś boję się dać mu drugą szansę :/

Plusy:
    + naprawdę nawilża włosy, po jego zastosowaniu nie musiałam używać odżywki, a dodam, że jako włosomaniaczka zazwyczaj to robię i zwracam uwagę na takie rzeczy,
    + włosy łatwo się po nim rozczesują,
    + dodaje objętości, zawsze po jego użyciu miałam wrażenie, że włosów jest więcej i że są grubsze - uwielbiam ten efekt!!!

Minusy:
    - wzmożone wypadanie (???)

Myślę, że dam mu jeszcze kiedyś szansę, bo niedokończone opakowanie stoi w szafce

Używam tego produktu od: używałam z 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MassieDran za czytelną i pomocną recenzję?
  • miał być hit
  • Kupiłam szampon zachęcona recenzjami i obiektywnie niezłym składem.
    Butelka jest wygodna, choć myślę, że byłaby ładniejsza bez wygięć, prosta. Zamknięcie jest łatwe w obsłudze mokrymi rękami, a przez dziurkę wylewa się odpowiednia ilość produktu.
    Szampon jest dość gęsty, klarowny, bez kolorowych udziwnień. Jest dość wydajny, do umycia wystarcza relatywnie nieduża ilość produktu. Pieni się na początku dość średnio i trzeba włożyć nieco wysiłku i poświęcić chwilę czasu, żeby go solidnie spienić na długich włosach. Ze spłukiwaniem jest gorzej. Bardzo, bardzo trudno jest go całkowicie wypłukać z włosów. Pozostawia dziwny osad. Można go wyczuć podczas suszenia włosów, gdy się po nich przejedzie dłonią - ewidentnie "coś" jest wyczuwalne.
    Nie używam odżywek. Może od czasu do czasu nakładam olejek przed myciem, ale to tyle. Szampon utrzymywał moje włosy w zaskakująco dobrej kondycji. Podejrzewam o to keratynę - wszystkie szampony z tym składnikiem lepiej lub gorzej się u mnie sprawdzały, ale wszystkie miały widoczny pozytywny wpływ na włosy. Podczas stosowania szamponu Nivea rozczesywały się nie zawsze tak gładko, jakbym sobie życzyła, ale były dość sprężyste i nie zmatowiły się.
    Niestety moja skóra głowy protestowała. Na początku delikatnie, lekkim przesuszeniem, ale pod koniec opakowania to już był strajk - skóra łuszczyła się, najbardziej świeżo po umyciu i wyschnięciu włosów (przy lini włosów wygladało to tak, jakbym nie domyła maseczki peel off).
    Zdaję sobie sprawę, że moja głowa jest bardzo specyficzna i trudno jest mi wyszukać w drogerii szampon, który nie zrobi mi krzywdy, dlatego nie obniżam oceny produktu do zera.

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno duże (w całości)

Chcesz pochwalić Odonate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych drogeryjnych szamponów.
  • Mam niestety bardzo wrażliwą skórę głowy,która na większość drogeryjnych szamponów reaguje łupieżem, dlatego kupując ten podchodziłam do niego bardzo sceptycznie. Sprawdził się i jestem z niego bardzo zadowolona.
    Dobrze się pieni, ładnie pachnie,włosy myje dobrze nie obciążając ich przy tym,ani też nie plącząc jakoś przesadnie. Nie podrażnia mi skalpu co dla mnie jest bardzo istotne. Skład jak na produkt drogeryjny też nie najgorszy. Nawilżenia nie zauważyłam,ale ja tego też nie oczekuje od szamponu od tego mam maski,a szampon ma tylko umyć mi włosy. Dodatkowo nie jest drogi,a wydajny. Ja kupię go ponownie i serdecznie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400 ml

Chcesz pochwalić mikimontana74 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry.
  • + zapach,
    + wydajność,
    + dobrze myje włosy,
    + fajna butelka,
    +nie przetłuszcza włosów,
    + zapach utrzymuje się na włosach,
    + pozostawia włosy miękkie i błyszczące.

- brak

Chcesz pochwalić decisive96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie najlepszy
  • Jest lekkim szamponem do włosów o przezroczystym kolorze.
    Delikatnie myje włosy nie plącząc ich.
    W składzie niestety jest SLES, ale moja skóra nie reaguje na niego źle.
    Poza tym ekstrakt z lilii wodnej i aloes oraz płynna keratyna, która wyróżniona jest całkiem wysoko. Jest łagodny i po kilku tygodniach używania nie odczułam swędzenia głowy.
    Pięknie pachnie – tak delikatnie, kwiatowo.
    Nie odczułam intensywnego nawilżenia, ale włosy umyte tym szamponem są naprawdę gładkie, delikatne i miękkie.
    Na wakacjach, kiedy go używałam starałam się myć głowę co drugi dzień, lecz ten szampon nie do końca pozwala mi na to. Na drugi dzień głowa nie jest mocno tłusta czy nieświeża, ale posiadaczki skłonnej do przetłuszcza skóry głowy będą sięgały po niego codziennie.
    Z odzywką tworzą całkiem zgrany duet, który polecam wypóbować.
    Jest ogólnie dostępny a jego cena waha się między 10-12,-. -

Ilość zużytych opakowań: 1/4 z 400 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aleksandrija_n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza!!!
  • Efekt odwrotny, niż obiecuje Nivea. Szkoda. Zupełnie wysuszył mi włosy...szczerze mówiąc, nie wiedzialam co sie dzieje - na mojej głowie nigdy wcześniej nie miałam takiego siana! Olejowanie i porządna odżywa u fryzjera jakoś przywróciły mojej czuprynie normalny wygląd...Ale po prostu nigdy więcej
    Szkoda, bo ogólnie lubię firmę Nivea. Tu się bardzo, bardzo zawiodłam.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić xiuxiuejar za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak bardzo chciałam, żeby się sprawdził...
  • Mam mieszane uczucia co do tego szamponu. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam go na półce w Rossmanie, pomyślałam "bingo! to dla mnie". Szukałam czegoś nawilżającego i ładnie pachnącego . Lubię zapach szamponów nivea, więc butelka wskoczyła do koszyka.

Umyłam włosy, wysuszyłam i... koszmarek. Wprawdzie od 3/4 długości (moje włosy sięgają prawie do pasa) były bardzo fajne, miękkie, nawilżone, ale to co działo się przy nasadzie... Wyglądałam jakbym nałożyła szampon na głowę i wysuszyła włosy bez spłukiwania - były tłuste, lepkie i w ogóle jakieś takie ble. Pomyślałam, że pewnie spłukałam szampon niedokładnie, więc niewiele się zastanawiając wsadziłam głowę pod kran i umyłam jeszcze raz. I znowu to samo.
    Zrezygnowana oddałam butelkę mamie, licząc na to, że po prostu szampon nie pasuje do moich włosów. Na włosach mamy (sięgają do linii żuchwy) to samo. I tak stał smutny szampon na półce w łazience, i czekał na swój czas.

Wymyśliłam mu nowe zastosowanie, żeby po prostu się nie zmarnował. Myję włosy innym szamponem, spłukuję, po czym od połowy długości myję je nawilżającym Nivea. I to działa. Włosy są ok, nawilżone, miękkie i ładnie się układają.

Ilość zużytych opakowań: jedno małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić betsey za czytelną i pomocną recenzję?
  • Właściwie nie wiem jak to ocenić....
  • Problem polega na tym,że odczuwam nawilżenie włosów(lub raczej zmiękczenie)-i to jest fajne.Ale odstają jak zawsze zupełnie jak w deszczową pogodę.Uładzić je też trudno.Czyli zmiękcza.Ale moje wlosy puszy i tego nie zniwelował.Jeśli macie wlosy bardzo puszące,pseudo falowane z tendencją do skrętu:może wam ich nie obciążyć i problem pozostanie.
    Natomiast nawilża i to jest odczuwalne
    W sumie 3+,slabe 4 na moich włosach.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej butli

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bezik81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na początku był ok
  • Przed zastosowaniem tego szamponu moje włosy były sianowate i wysuszone. Kiedy zaczęłam go używać stały się piękne - nie były już tak suche i ładnie się układały, po prostu wyglądały zdrowo (używałam go razem z odżywką). Na początku jego stosowania byłam zachwycona ale niedawno (w połowie opakowania) po umyciu nim włosów i późniejszym wysuszeniu okazało się że moje włosy są jeszcze bardziej tłuste niż przed myciem. Myślałam że to ja źle spłukałam szampon ale po kilku następnych myciach było tak samo więc nie wiem co mam o nim mysleć. Zużyję go do końca na przemian z innymi szamponami.

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BlackDevill za czytelną i pomocną recenzję?
  • odczuwalne nawilżenie
  • plusy

- prześliczny zapach
    - nawilża włosy
    - powoduje że są miękkie i lśniące
    - dobrze się rozczesują
    - wydajny

minusy

- trochę przyspiesza przetłuszczanie

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Chcesz pochwalić Ania 1458 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry, i dla przetłuszczających włosów również
  • Zakupiłam ten szampon razem z Nivea Fresh Energy. Testowałam oba na moich przetłuszczających się włosach. Hydro Care wypadł zdecydowanie lepiej niż wersja wcześniej wspomniana.

Szampon daje naprawdę uczucie świeżości i dobrze umytych włosów, które utrzymuje się 2-3 dni. Nie obciąża włosów, ma przyjemny zapach, dobrze się pieni mimo twardej wody, a co najważniejsze - spełnia swoje zadanie - NAWILŻA włosy, przez co nie przetłuszczają się tak szybko, jak w przypadku Energy Fresh czy innych dostępnych rodzajów, nie plącze, włosy łatwo się rozczesują, są miękkie i puszyste.

Podsumowując - jeden z lepszych szamponów light (bez silikonu) jakie miałam, spełnia swoje zadanie, zostanę przy nim na dłużej.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże butle 400 ml

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Ramona_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Dobry szampon, który pielęgnuje włosy.

+ ładnie pachnie
    + nawilża
    + włosy są miękkie, miłe w dotyku
    + dobrze się pieni
    + fajne opakowanie
    + konsysetncja

- troszkę drogi
    - troszkę włosy się po nim tłuszcząUżywam tego produktu od: Kilka miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 400 ml

Chcesz pochwalić Kajuna777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie mogę go polecić
  • od listopada uzywalam 3 duzych szamponow nivei pod rząd bo kupilam w celu otrzymania gratis bransoletki, i juz pierwszy (Volume) wysuszyl moje wypielegnowane wlosy jak i przyprawil moją glowę o łupież. Jako drugi zużylam 2w1 z odżywką a i tak efekt wysuszenia był i sie utrzymuje. Siegalam po rozne srodki naprawcze ale na końcówki to juz tylko fryzjer pomoże.

dwie gwiazdki daje za wydajność i zapach.

jest duzo mniej wysuszających szamponow nawilżających na rynku, więc
    nivei nie polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 400ml

Chcesz pochwalić Lamurka za czytelną i pomocną recenzję?